Results for Nuorisouinnit 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2010 | Tulostuspäivämäärä | 27 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:14 | |||
Järjestäjä | OUS & OU-73 |
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miili Känsäkoski | 1999 | 233 | 49.70 | 1:44.67 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Saaga Väärni | 1999 | 214 | 51.64 | 1:47.68 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Pinja Häkkinen | 1999 | 200 | 52.32 | 1:50.15 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Nora Ijäs | 1999 | 176 | 54.87 | 1:54.95 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Elina Pulkkinen | 1999 | 175 | 56.32 | 1:55.12 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Sanni Huttunen | 1999 | 171 | 55.45 | 1:56.03 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Reetta Kanervo | 1999 | 168 | 56.75 | 1:56.83 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Iida Kunnari | 2000 | 162 | 56.66 | 1:58.21 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Silja Saarela | 1999 | 148 | 58.49 | 2:01.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Marianne Kumpulainen | 1999 | 148 | 58.48 | 2:01.85 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Julia Laakso | 1999 | 139 | 1:00.60 | 2:04.28 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Emmi Masti | 1999 | 136 | 1:00.49 | 2:05.35 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
13 | Hanna Laurila | 1999 | 132 | 1:02.10 | 2:06.63 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Noora Angelva | 1999 | 105 | 1:02.64 | 2:16.49 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Veera Vornanen | 1999 | 78 | 1:13.69 | 2:30.54 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Reetta Karjalainen | 1999 | DNF | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 380 | 43.21 | 1:29.00 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Reetta Pahkala | 1997 | 364 | 44.11 | 1:30.28 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Marjo Hiltunen | 1997 | 362 | 42.65 | 1:30.41 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Miia Rautio | 1997 | 351 | 44.08 | 1:31.34 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Katariina Konu | 1997 | 344 | 45.20 | 1:31.96 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Sonja Rajakangas | 1997 | 338 | 43.88 | 1:32.52 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Nea Mäkelä | 1998 | 324 | 45.07 | 1:33.84 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Milla Lackman | 1997 | 319 | 46.76 | 1:34.34 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Elina Rauvala | 1998 | 312 | 45.22 | 1:35.06 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Sonja Portin | 1998 | 308 | 46.67 | 1:35.40 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Milla Kulmala | 1998 | 308 | 47.14 | 1:35.42 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
12 | Carita Heikkala | 1998 | 294 | 46.24 | 1:36.94 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Anna Röytiö | 1998 | 278 | 48.11 | 1:38.77 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Titta Lotvonen | 1997 | 275 | 45.64 | 1:39.09 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Aada Illikainen | 1998 | 270 | 47.80 | 1:39.69 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Wilma Kiviaho | 1998 | 270 | 48.03 | 1:39.74 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
17 | Aino Alajuntti | 1997 | 269 | 48.84 | 1:39.79 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Essi Karjalainen | 1997 | 258 | 47.85 | 1:41.22 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
19 | Julia Valikainen | 1998 | 257 | 48.65 | 1:41.36 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
20 | Henna Häkki | 1997 | 257 | 47.86 | 1:41.40 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
21 | Erika Lahtinen | 1998 | 254 | 49.17 | 1:41.73 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Veera Hautaniemi | 1997 | 253 | 49.63 | 1:41.90 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
23 | Jatta Bergman | 1997 | 249 | 48.98 | 1:42.43 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 234 | 50.96 | 1:44.58 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
25 | Veera Antila | 1997 | 233 | 50.62 | 1:44.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Monica Mertimo | 1997 | 228 | 51.31 | 1:45.44 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
27 | Iiris Kurth | 1997 | 226 | 1:45.78 | 1:45.78 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
28 | Laura Fält | 1998 | 224 | 52.23 | 1:46.12 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
29 | Enni Hukka | 1997 | 223 | 52.18 | 1:46.25 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
30 | Sofia Matikainen | 1998 | 221 | 52.93 | 1:46.60 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
31 | Kristiina Pöysti | 1997 | 217 | 51.14 | 1:47.17 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
32 | Anna Kortessalo | 1997 | 216 | 52.80 | 1:47.47 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
33 | Maria Räisänen | 1997 | 212 | 52.09 | 1:48.06 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
34 | Riikka Korpi | 1998 | 206 | 52.77 | 1:49.16 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Salla Vuoti | 1997 | 203 | 53.37 | 1:49.62 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
36 | Vilma Lamminen | 1997 | 192 | 55.16 | 1:51.78 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
37 | Titta Pesälä | 1998 | 182 | 55.59 | 1:53.72 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
38 | Anne Immonen | 1997 | 176 | 55.15 | 1:55.03 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
39 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 168 | 55.81 | 1:56.75 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
40 | Opri Heikkinen | 1998 | 163 | 56.79 | 1:58.04 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
41 | Sandra Koskela | 1997 | 163 | 55.88 | 1:58.09 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
42 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 159 | 57.04 | 1:58.91 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
43 | Laura-Elina Kuosmanen | 1998 | 156 | 57.24 | 1:59.74 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
44 | Maija Honkanen | 1998 | 153 | 58.25 | 2:00.48 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
45 | Kirsi Rodima | 1998 | 152 | 1:00.50 | 2:00.87 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
46 | Ida-Maaria Tervala | 1998 | 147 | 59.15 | 2:02.08 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
47 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 146 | 1:00.84 | 2:02.42 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
48 | Laura Tyni | 1997 | 145 | 1:00.06 | 2:02.55 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
49 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 128 | 1:01.23 | 2:07.76 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
50 | Milla Hakonen | 1998 | 104 | 1:03.68 | 2:16.86 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Tytti Karjalainen | 1998 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Sofia Koskela | 1998 | DSQ | Käänös | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Lahtinen | 1996 | 473 | 39.20 | 1:22.69 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
2 | Ida Ijäs | 1996 | 427 | 42.30 | 1:25.58 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Juulia Aksila | 1996 | 401 | 42.91 | 1:27.38 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Ella Siika-Aho | 1996 | 390 | 42.92 | 1:28.24 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Erika Niemelä | 1995 | 388 | 43.21 | 1:28.35 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Nadja Åman | 1996 | 388 | 42.91 | 1:28.36 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Mira Ylikärppä | 1995 | 373 | 45.20 | 1:29.55 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Janette Karppinen | 1996 | 371 | 42.92 | 1:29.72 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Saara Kallinen | 1995 | 357 | 44.11 | 1:30.85 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Paju Tuuri | 1995 | 347 | 43.22 | 1:31.76 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Minna Porentola | 1996 | 342 | 42.80 | 1:32.14 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
12 | Emilia Markkanen | 1995 | 335 | 42.65 | 1:32.76 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Adriana Ylijurva | 1995 | 331 | 44.77 | 1:33.13 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Sofi Liinpää | 1995 | 325 | 44.43 | 1:33.73 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
15 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 323 | 44.42 | 1:33.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
16 | Aino Siira | 1996 | 321 | 45.82 | 1:34.08 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
17 | Elli Lukkarinen | 1996 | 321 | 44.81 | 1:34.16 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Roosa Miettunen | 1995 | 316 | 44.65 | 1:34.58 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Susanna Rautio | 1996 | 315 | 45.59 | 1:34.76 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
20 | Helka-Maria Pehkonen | 1995 | 314 | 45.81 | 1:34.85 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Johanna Reipakka | 1996 | 311 | 44.68 | 1:35.11 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
22 | Emma Elimäki | 1996 | 303 | 45.27 | 1:35.91 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
23 | Oona Kerttula | 1996 | 303 | 47.16 | 1:35.99 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Kaisa Mäkinen | 1995 | 294 | 48.18 | 1:36.97 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
25 | Tiina Soukka | 1996 | 288 | 45.44 | 1:37.58 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
26 | Sanna Miesmaa | 1995 | 277 | 46.72 | 1:38.90 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
27 | Salla Ristioja | 1996 | 261 | 49.29 | 1:40.81 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
28 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 254 | 47.50 | 1:41.79 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
29 | Emilia Satta | 1996 | 253 | 50.94 | 1:41.94 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
30 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 246 | 48.94 | 1:42.80 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Oona Keljo | 1996 | 232 | 49.84 | 1:44.95 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
32 | Veera Petäsnoro | 1995 | 191 | 54.74 | 1:51.88 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Henna Tapaus | 1995 | 47.56 | 1:37.34 | EXTRA | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Milla Alavuotunki | 1996 | DSQ | Käännös | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Katja Pyörälä | 1994 | 571 | 37.78 | 1:17.67 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Sofia Risteelä | 1993 | 471 | 40.09 | 1:22.86 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Jonna Laine | 1993 | 463 | 39.15 | 1:23.30 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
4 | Sarah Karjalainen | 1994 | 456 | 39.34 | 1:23.75 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
5 | Hanna Järvenpää | 1991 | 410 | 41.10 | 1:26.73 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Suvi Viinamäki | 1993 | 388 | 43.88 | 1:28.37 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Anniina Mustonen | 1992 | 371 | 41.98 | 1:29.67 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
8 | Susanna Nurmi | 1994 | 364 | 45.07 | 1:30.23 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Anniina Pavas | 1994 | 340 | 43.84 | 1:32.35 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Essi Fali | 1994 | 257 | 48.68 | 1:41.37 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 27 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:14 |