Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Næstved
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 1, 4X50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2006 | 1:59.53 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.78 | |||||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 28.81 | 58.39 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 30.72 | 1:29.11 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 30.42 | 1:59.53 | |||||||
2 | Hsk Piger 13 | 2006 | 1:59.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.41 | |||||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 28.82 | 28.82 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 28.84 | 57.66 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 29.78 | 1:27.44 | |||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 32.25 | 1:59.69 | |||||||
3 | Gti Ladies | 2006 | 2:02.87 | |||||||
GTI | 2:16.98 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 30.32 | 1:00.27 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 31.35 | 1:31.62 | |||||||
Annika Frederiksen | 2007 | 31.25 | 2:02.87 | |||||||
4 | Hsk Piger 12 | 2007 | 2:04.78 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.84 | |||||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 30.13 | 1:00.96 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | 31.86 | 1:32.82 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 31.96 | 2:04.78 | |||||||
5 | Vat 1 | 2006 | 2:05.40 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:07.44 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 30.53 | 1:01.56 | |||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 32.02 | 1:33.58 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 31.82 | 2:05.40 | |||||||
6 | Vg17 Piger | 2006 | 2:07.43 | |||||||
VG 17 | 2:08.29 | |||||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 32.07 | 1:03.42 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 32.08 | 1:35.50 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 31.93 | 2:07.43 | |||||||
7 | Sunswim P1 | 2006 | 2:10.60 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:11.00 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 31.87 | 1:04.32 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 32.33 | 1:36.65 | |||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 33.95 | 2:10.60 | |||||||
8 | Kvik Piger 2 | 2006 | 2:10.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.99 | |||||||||
Siv Reimer | 2006 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Katja Poulsen | 2006 | 34.79 | 1:07.41 | |||||||
Molly Namensen | 2006 | 32.19 | 1:39.60 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 31.35 | 2:10.95 | |||||||
9 | Køge Piger - 1 | 2006 | 2:11.52 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:11.10 | |||||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 31.17 | 1:03.22 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 33.98 | 1:37.20 | |||||||
Anne-Marie Toft | 2007 | 34.32 | 2:11.52 | |||||||
10 | Vat 2 | 2006 | 2:11.85 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:16.62 | |||||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 31.93 | 31.93 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 33.35 | 1:05.28 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 32.65 | 1:37.93 | |||||||
Sarah Højlund | 2006 | 33.92 | 2:11.85 | |||||||
11 | Nif Årgang | 2006 | 2:18.37 | |||||||
Næstved IF | 2:20.50 | |||||||||
Asta Marie R. Jensen | 2007 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 33.81 | 1:08.73 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 34.09 | 1:42.82 | |||||||
Dicte Maar | 2006 | 35.55 | 2:18.37 | |||||||
12 | Køge Piger - 2 | 2007 | 2:23.89 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:24.64 | |||||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Rebekka Roed | 2007 | 36.72 | 1:12.96 | |||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 35.11 | 1:48.07 | |||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 35.82 | 2:23.89 | |||||||
13 | Hg Piger | 2006 | 2:35.72 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:52.64 | |||||||||
Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Frederikke Jørgensen | 2007 | 39.37 | 1:17.85 | |||||||
Mie Visler | 2006 | 37.19 | 1:55.04 | |||||||
Silje Rud Pedersen | 2007 | 40.68 | 2:35.72 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 | 2005 | 1:53.67 | |||||||
VAT Copenhagen | 1:55.35 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 27.14 | 27.14 | |||||||
Carlos Halawi | 2006 | 28.99 | 56.13 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 28.65 | 1:24.78 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 28.89 | 1:53.67 | |||||||
2 | Gti Mænd | 2005 | 1:54.69 | |||||||
GTI | 2:05.69 | |||||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 27.71 | 27.71 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 27.74 | 55.45 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 28.36 | 1:23.81 | |||||||
Marius Mains | 2005 | 30.88 | 1:54.69 | |||||||
3 | Kvik Drenge 1 | 2005 | 1:54.76 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.06 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 25.92 | 25.92 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 29.55 | 55.47 | |||||||
Martin Svendson | 2005 | 29.78 | 1:25.25 | |||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 29.51 | 1:54.76 | |||||||
4 | Hsk Young Guns | 2006 | 2:00.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.91 | |||||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 29.44 | 29.44 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 29.13 | 58.57 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 30.73 | 1:29.30 | |||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 31.03 | 2:00.33 | |||||||
5 | Vg17 Drenge | 2005 | 2:01.40 | |||||||
VG 17 | 2:06.19 | |||||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 28.53 | 1:00.27 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 30.24 | 1:30.51 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 30.89 | 2:01.40 | |||||||
6 | Vat 2 | 2005 | 2:03.46 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:04.82 | |||||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 30.66 | 1:01.47 | |||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 31.89 | 1:33.36 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 30.10 | 2:03.46 | |||||||
7 | Hvidovre Drenge | 2005 | 2:03.79 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:05.93 | |||||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 28.13 | 58.79 | |||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 30.75 | 1:29.54 | |||||||
Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 34.25 | 2:03.79 | |||||||
8 | Nif Årgang | 2005 | 2:03.97 | |||||||
Næstved IF | 2:07.00 | |||||||||
Malthe Foged | 2005 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 33.51 | 1:03.08 | |||||||
Petar Trkulja | 2006 | 29.44 | 1:32.52 | |||||||
Tao Tang | 2005 | 31.45 | 2:03.97 | |||||||
9 | Køge Drenge | 2005 | 2:05.44 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:06.10 | |||||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 29.83 | 29.83 | |||||||
Lucas Møller Larsen | 2005 | 31.64 | 1:01.47 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 30.63 | 1:32.10 | |||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 33.34 | 2:05.44 | |||||||
- | Kvik Drenge 2 | 2006 | DSQ | SW8.4. Ej samt. berø | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.60 | |||||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Molly Namensen | 2006 | 664 | 31.61 | 1:06.13 | 1:40.78 | 2:15.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.78 | |||||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 621 | 31.26 | 1:05.95 | 1:42.55 | 2:18.96 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:17.89 | |||||||||
3 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 615 | 32.12 | 1:07.42 | 1:44.39 | 2:19.40 | |||
Greve Svømmeklub | 2:20.57 | |||||||||
4 | Leonora M Postgaard | 2006 | 590 | 32.67 | 1:08.32 | 1:45.52 | 2:21.33 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:20.33 | |||||||||
5 | Anna Blom Bygum | 2006 | 590 | 32.61 | 1:08.32 | 1:45.07 | 2:21.35 | |||
Vest-Brøndby | 2:24.28 | |||||||||
6 | Maja Zastrojevic | 2006 | 588 | 32.17 | 1:07.65 | 1:44.73 | 2:21.50 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:22.86 | |||||||||
7 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 574 | 33.27 | 1:10.09 | 1:47.16 | 2:22.67 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:24.98 | |||||||||
8 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 572 | 32.82 | 1:09.47 | 1:46.95 | 2:22.82 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:29.26 | |||||||||
9 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 563 | 33.55 | 1:09.99 | 1:47.19 | 2:23.58 | |||
Vest-Brøndby | 2:25.14 | |||||||||
10 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 548 | 33.26 | 1:10.16 | 1:48.04 | 2:24.87 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:26.51 | |||||||||
11 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 542 | 34.18 | 1:11.37 | 1:48.68 | 2:25.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
12 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 539 | 33.26 | 1:10.22 | 1:47.95 | 2:25.61 | |||
Næstved IF | 2:24.21 | |||||||||
13 | Maica Jensen | 2006 | 531 | 31.89 | 1:08.02 | 1:47.29 | 2:26.34 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:23.09 | |||||||||
14 | Mathilde Willumsen | 2006 | 527 | 32.78 | 1:11.75 | 1:51.21 | 2:26.78 | |||
Greve Svømmeklub | 2:32.94 | |||||||||
15 | Sarah Højlund | 2006 | 513 | 33.90 | 1:11.00 | 1:49.92 | 2:28.07 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.16 | |||||||||
16 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 512 | 34.75 | 1:12.42 | 1:50.59 | 2:28.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.67 | |||||||||
17 | Laura Meyer | 2006 | 509 | 33.49 | 1:11.47 | 1:50.62 | 2:28.43 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.34 | |||||||||
18 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 503 | 34.03 | 1:12.24 | 1:50.88 | 2:29.03 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.92 | |||||||||
19 | Johanna Rasmussen | 2006 | 502 | 34.25 | 1:12.22 | 1:51.00 | 2:29.15 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:29.44 | |||||||||
20 | Kamille Bentsen | 2006 | 496 | 33.88 | 1:11.02 | 1:50.84 | 2:29.73 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:35.50 | |||||||||
21 | Laura Friis Justesen | 2006 | 478 | 35.25 | 1:14.53 | 1:53.89 | 2:31.60 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:38.02 | |||||||||
22 | Emma Spang | 2006 | 472 | 34.32 | 1:13.82 | 1:54.28 | 2:32.25 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:36.70 | |||||||||
23 | Hannah Rørbech | 2006 | 452 | 35.09 | 1:13.96 | 1:54.14 | 2:34.42 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:36.13 | |||||||||
24 | Mie Visler | 2006 | 449 | 34.30 | 1:13.27 | 1:54.93 | 2:34.84 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:29.83 | |||||||||
25 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 448 | 35.47 | 1:13.54 | 1:54.61 | 2:34.87 | |||
Greve Svømmeklub | 2:33.79 | |||||||||
26 | Olga Cermak | 2006 | 441 | 35.44 | 1:14.81 | 1:56.58 | 2:35.72 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:38.32 | |||||||||
27 | Sofie Lind | 2006 | 432 | 35.07 | 1:14.73 | 1:56.41 | 2:36.83 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:39.25 | |||||||||
28 | Daniella Anderson | 2006 | 425 | 34.12 | 1:13.05 | 1:55.50 | 2:37.60 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:33.74 | |||||||||
29 | Sofia Jacobsen | 2006 | 378 | 36.28 | 1:18.47 | 2:02.27 | 2:43.86 | |||
Karlslunde Tri | 2:39.64 | |||||||||
30 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 374 | 35.55 | 1:16.99 | 2:00.36 | 2:44.47 | |||
Næstved IF | 2:35.39 | |||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 606 | 32.62 | 1:08.27 | 1:44.93 | 2:20.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.75 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2007 | 581 | 34.19 | 1:11.00 | 1:47.54 | 2:22.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.68 | |||||||||
3 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 565 | 32.87 | 1:09.34 | 1:46.32 | 2:23.41 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:25.89 | |||||||||
4 | Caroline Hansen | 2007 | 552 | 33.01 | 1:10.04 | 1:48.53 | 2:24.52 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.12 | |||||||||
5 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 527 | 33.35 | 1:11.44 | 1:49.54 | 2:26.74 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.71 | |||||||||
6 | Annika Frederiksen | 2007 | 516 | 34.02 | 1:11.83 | 1:49.72 | 2:27.76 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:30.10 | |||||||||
7 | Julie Philip | 2007 | 515 | 33.49 | 1:12.02 | 1:50.80 | 2:27.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.11 | |||||||||
8 | Mejse Jakobsen | 2007 | 489 | 34.68 | 1:12.51 | 1:52.47 | 2:30.45 | |||
Køge Svømmeklub | 2:31.05 | |||||||||
9 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 457 | 34.63 | 1:13.43 | 1:54.30 | 2:33.84 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.64 | |||||||||
10 | Anne-Marie Toft | 2007 | 449 | 36.16 | 1:16.30 | 1:56.33 | 2:34.75 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.05 | |||||||||
11 | Caroline Bjerre | 2007 | 445 | 35.84 | 1:16.28 | 1:57.07 | 2:35.26 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.81 | |||||||||
12 | Maja Andersen | 2007 | 444 | 36.90 | 1:17.38 | 1:57.85 | 2:35.39 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:47.34 | |||||||||
13 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 442 | 35.26 | 1:15.00 | 1:55.48 | 2:35.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.00 | |||||||||
14 | Karla Bergmann | 2007 | 439 | 37.18 | 1:17.00 | 1:57.24 | 2:36.00 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:38.49 | |||||||||
15 | Sascha Haste | 2007 | 435 | 35.88 | 1:16.15 | 1:57.85 | 2:36.40 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:40.68 | |||||||||
16 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 432 | 36.59 | 1:16.31 | 1:57.45 | 2:36.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.25 | |||||||||
17 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 427 | 36.05 | 1:15.71 | 1:57.01 | 2:37.38 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:35.54 | |||||||||
18 | Agnes Højsteen | 2007 | 424 | 36.39 | 1:17.59 | 1:58.23 | 2:37.81 | |||
Vest-Brøndby | 2:37.66 | |||||||||
19 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 418 | 35.84 | 1:16.65 | 1:59.04 | 2:38.54 | |||
Vest-Brøndby | 2:41.89 | |||||||||
20 | Smilla Hauge | 2007 | 413 | 36.34 | 1:17.45 | 1:59.51 | 2:39.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.37 | |||||||||
21 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 412 | 36.66 | 1:17.51 | 1:59.26 | 2:39.22 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:48.65 | |||||||||
22 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 389 | 36.60 | 1:18.75 | 2:02.29 | 2:42.29 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:45.96 | |||||||||
23 | Lara Ghizzaui | 2007 | 365 | 36.93 | 1:18.46 | 2:02.62 | 2:45.82 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:44.48 | |||||||||
24 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 363 | 36.95 | 1:19.76 | 2:03.03 | 2:46.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 715 | 28.07 | 57.96 | 1:28.46 | 1:59.28 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:00.32 | |||||||||
2 | Anton Rytter Bech | 2005 | 584 | 29.67 | 1:01.92 | 1:34.89 | 2:07.57 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:10.50 | |||||||||
3 | Cilas Madsen | 2005 | 564 | 29.67 | 1:02.79 | 1:36.08 | 2:09.08 | |||
Greve Svømmeklub | 2:11.32 | |||||||||
4 | Mads Sørensen | 2005 | 514 | 31.36 | 1:05.54 | 1:40.10 | 2:13.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.75 | |||||||||
5 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 503 | 30.30 | 1:04.12 | 1:39.40 | 2:14.11 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:15.02 | |||||||||
6 | Rasmus Capion | 2005 | 501 | 30.68 | 1:04.17 | 1:39.45 | 2:14.28 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:13.49 | |||||||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 495 | 31.10 | 1:05.06 | 1:39.94 | 2:14.81 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:15.72 | |||||||||
8 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 476 | 31.60 | 1:06.38 | 1:42.35 | 2:16.56 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:19.16 | |||||||||
9 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 440 | 32.51 | 1:08.83 | 1:45.21 | 2:20.26 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:18.59 | |||||||||
10 | Martin Svendson | 2005 | 425 | 33.17 | 1:10.13 | 1:45.41 | 2:21.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.94 | |||||||||
11 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 414 | 32.64 | 1:08.28 | 1:45.79 | 2:23.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.03 | |||||||||
12 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 385 | 34.09 | 1:12.50 | 1:51.11 | 2:26.59 | |||
Køge Svømmeklub | 2:25.71 | |||||||||
13 | Frederik Rasmussen | 2005 | 378 | 33.99 | 1:12.38 | 1:50.68 | 2:27.49 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:25.28 | |||||||||
14 | Mauritz Otzen | 2005 | 378 | 35.43 | 1:13.29 | 1:50.96 | 2:27.55 | |||
Vest-Brøndby | 2:25.41 | |||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 573 | 30.57 | 1:03.21 | 1:36.70 | 2:08.43 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:12.86 | |||||||||
2 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 567 | 29.61 | 1:02.72 | 1:36.54 | 2:08.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.15 | |||||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | 556 | 29.45 | 1:02.46 | 1:36.77 | 2:09.67 | |||
Køge Svømmeklub | 2:14.07 | |||||||||
4 | Hugo Haakansson | 2006 | 491 | 30.98 | 1:05.68 | 1:40.72 | 2:15.20 | |||
Vest-Brøndby | 2:22.38 | |||||||||
5 | Viktor Bernstein | 2006 | 472 | 30.96 | 1:06.49 | 1:42.15 | 2:16.95 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:14.53 | |||||||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 467 | 31.56 | 1:06.22 | 1:42.49 | 2:17.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.58 | |||||||||
7 | Andreas Mølbak | 2006 | 460 | 30.98 | 1:06.00 | 1:42.00 | 2:18.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:19.15 | |||||||||
8 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 431 | 32.23 | 1:08.27 | 1:44.98 | 2:21.14 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:24.08 | |||||||||
9 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 427 | 32.33 | 1:09.55 | 1:45.91 | 2:21.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.49 | |||||||||
10 | Emil Olsen | 2006 | 425 | 33.28 | 1:10.56 | 1:47.44 | 2:21.85 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:31.41 | |||||||||
11 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 415 | 32.15 | 1:08.45 | 1:45.83 | 2:22.92 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.04 | |||||||||
12 | William F. Pilgaard | 2006 | 412 | 33.47 | 1:11.18 | 1:49.60 | 2:23.37 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:29.84 | |||||||||
13 | Calvin Christian Axen | 2006 | 395 | 33.82 | 1:12.69 | 1:50.13 | 2:25.37 | |||
Køge Svømmeklub | 2:29.60 | |||||||||
14 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 391 | 33.54 | 1:11.17 | 1:49.68 | 2:25.87 | |||
Greve Svømmeklub | 2:26.69 | |||||||||
15 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 389 | 33.52 | 1:10.76 | 1:48.39 | 2:26.08 | |||
Vest-Brøndby | 2:30.18 | |||||||||
16 | William Larsen | 2006 | 385 | 33.19 | 1:11.98 | 1:50.39 | 2:26.63 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:27.23 | |||||||||
17 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 383 | 32.96 | 1:11.70 | 1:50.36 | 2:26.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.49 | |||||||||
18 | Laurits Poulsen | 2006 | 382 | 33.19 | 1:10.25 | 1:49.25 | 2:27.00 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.14 | |||||||||
19 | Anders Andresen | 2006 | 375 | 34.29 | 1:12.59 | 1:50.87 | 2:27.91 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:33.06 | |||||||||
20 | Frederik Vestergaard | 2006 | 372 | 33.36 | 1:11.60 | 1:50.88 | 2:28.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:33.05 | |||||||||
21 | Carl S. Sørensen | 2006 | 349 | 33.45 | 1:11.77 | 1:51.87 | 2:31.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 690 | 2:28.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:37.49 | |||||||||
2 | Siv Reimer | 2006 | 642 | 2:32.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.93 | |||||||||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 615 | 2:34.24 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:42.40 | |||||||||
4 | Jaqueline Haack | 2006 | 606 | 2:34.95 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:36.88 | |||||||||
5 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 583 | 2:36.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:38.42 | |||||||||
6 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 548 | 2:40.31 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:42.22 | |||||||||
7 | Hannah Rørbech | 2006 | 532 | 37.29 | 1:17.63 | 2:00.08 | 2:41.87 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:47.55 | |||||||||
8 | Laika Usinger | 2006 | 517 | 39.76 | 1:22.01 | 2:03.98 | 2:43.43 | |||
Vest-Brøndby | 2:47.67 | |||||||||
9 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 441 | 39.93 | 1:24.30 | 2:09.80 | 2:52.26 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:57.64 | |||||||||
10 | Emma Haagen | 2006 | 439 | 40.59 | 1:24.98 | 2:10.45 | 2:52.52 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:57.02 | |||||||||
11 | Aya Malling | 2006 | 425 | 40.76 | 1:25.05 | 2:09.96 | 2:54.41 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:53.74 | |||||||||
12 | Mie Visler | 2006 | 412 | 39.93 | 1:23.67 | 2:09.40 | 2:56.27 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:51.65 | |||||||||
- | Laura Meyer | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:44.58 | |||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 715 | 33.92 | 1:11.27 | 1:49.77 | 2:26.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.07 | |||||||||
2 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 665 | 33.75 | 1:11.96 | 1:51.71 | 2:30.29 | |||
Greve Svømmeklub | 2:32.35 | |||||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 577 | 37.00 | 1:17.25 | 1:57.67 | 2:37.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.55 | |||||||||
4 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 548 | 37.59 | 1:17.73 | 1:59.61 | 2:40.28 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:36.27 | |||||||||
5 | Mathilde Pedersen | 2007 | 522 | 38.31 | 1:19.83 | 2:01.88 | 2:42.90 | |||
Køge Svømmeklub | 2:50.06 | |||||||||
6 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 504 | 38.88 | 1:19.84 | 2:02.54 | 2:44.80 | |||
Vest-Brøndby | 2:44.65 | |||||||||
7 | Laura Jørgensen | 2007 | 468 | 39.50 | 1:21.75 | 2:06.01 | 2:48.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.02 | |||||||||
8 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 458 | 41.31 | 1:24.37 | 2:08.36 | 2:50.12 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:51.82 | |||||||||
9 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 441 | 40.28 | 1:24.20 | 2:08.58 | 2:52.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.26 | |||||||||
10 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 410 | 42.08 | 1:27.03 | 2:12.23 | 2:56.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:02.06 | |||||||||
11 | Vigga Jacoby | 2007 | 408 | 33.64 | 1:25.89 | 2:12.04 | 2:56.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.01 | |||||||||
12 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 392 | 41.83 | 1:27.33 | 2:14.33 | 2:59.14 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:03.32 | |||||||||
13 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 391 | 42.72 | 1:28.21 | 2:14.15 | 2:59.30 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 3:05.34 | |||||||||
14 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 391 | 42.06 | 1:27.10 | 2:13.85 | 2:59.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.85 | |||||||||
15 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 383 | 45.38 | 1:32.31 | 2:17.56 | 3:00.51 | |||
Vest-Brøndby | 3:08.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 752 | 2:10.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.18 | |||||||||
2 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 608 | 2:20.45 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:19.59 | |||||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 570 | 2:23.53 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:25.72 | |||||||||
4 | Anton Rytter Bech | 2005 | 526 | 2:27.42 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:32.14 | |||||||||
5 | Theodor Møller | 2005 | 523 | 2:27.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:28.63 | |||||||||
6 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 481 | 2:31.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.96 | |||||||||
7 | Marius Mains | 2005 | 419 | 2:39.05 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 2:42.34 | |||||||||
8 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 417 | 2:39.23 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:43.29 | |||||||||
9 | Mathias Olsen | 2005 | 412 | 2:39.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:40.05 | |||||||||
10 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 401 | 2:41.37 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.79 | |||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zacharias Houman | 2006 | 505 | 2:29.45 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.55 | |||||||||
2 | Tristan Jensen | 2006 | 495 | 2:30.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.73 | |||||||||
3 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 480 | 2:31.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.04 | |||||||||
4 | Tobias Melhede | 2006 | 467 | 2:33.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.76 | |||||||||
5 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 458 | 2:34.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.36 | |||||||||
6 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 410 | 2:40.13 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:43.79 | |||||||||
7 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 359 | 2:47.39 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:53.51 | |||||||||
8 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 348 | 2:49.15 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 2:49.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 653 | 4:49.91 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 4:54.72 | |||||||||
2 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 641 | 4:51.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:00.55 | |||||||||
3 | Anna Blom Bygum | 2006 | 632 | 4:53.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:55.72 | |||||||||
4 | Maja Zastrojevic | 2006 | 630 | 4:53.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:59.33 | |||||||||
5 | Leonora M Postgaard | 2006 | 630 | 4:53.42 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 4:55.14 | |||||||||
6 | Molly Namensen | 2006 | 608 | 4:56.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.76 | |||||||||
7 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 576 | 5:02.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 5:16.77 | |||||||||
8 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 562 | 5:04.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:24.32 | |||||||||
9 | Maica Jensen | 2006 | 560 | 5:05.07 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 5:02.01 | |||||||||
10 | Mille Giolbas | 2006 | 557 | 5:05.67 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:18.67 | |||||||||
11 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 532 | 5:10.37 | ||||||
Næstved IF | 5:15.82 | |||||||||
12 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 516 | 5:13.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:04.64 | |||||||||
13 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 501 | 5:16.69 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:25.99 | |||||||||
14 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 495 | 5:17.87 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 5:22.84 | |||||||||
15 | Laura Friis Justesen | 2006 | 477 | 5:21.83 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 5:35.65 | |||||||||
16 | Olga Cermak | 2006 | 449 | 5:28.42 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 5:31.83 | |||||||||
17 | Hannah Rørbech | 2006 | 448 | 5:28.73 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:31.57 | |||||||||
18 | Mie Visler | 2006 | 434 | 5:32.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:23.84 | |||||||||
19 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 426 | 5:34.34 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 5:35.54 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 741 | 4:37.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:47.25 | |||||||||
2 | Caroline Hansen | 2007 | 574 | 5:02.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:03.51 | |||||||||
3 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 517 | 5:13.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:18.43 | |||||||||
4 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 475 | 5:22.30 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 5:30.75 | |||||||||
5 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 458 | 5:26.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:28.17 | |||||||||
5 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 458 | 5:26.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:40.41 | |||||||||
7 | Mejse Jakobsen | 2007 | 453 | 5:27.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:35.11 | |||||||||
8 | Agnes Højsteen | 2007 | 437 | 5:31.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 5:33.39 | |||||||||
9 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 425 | 5:34.57 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 5:35.19 | |||||||||
10 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 423 | 5:35.07 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 5:57.64 | |||||||||
11 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 422 | 5:35.33 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 5:56.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 769 | 4:09.14 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 4:13.72 | |||||||||
2 | Daniel Bastholm | 2005 | 619 | 4:27.75 | ||||||
Greve Svømmeklub | 4:30.44 | |||||||||
3 | Cilas Madsen | 2005 | 583 | 4:33.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | 4:41.38 | |||||||||
4 | Malthe Foged | 2005 | 558 | 4:37.25 | ||||||
Næstved IF | 4:34.09 | |||||||||
5 | Mads Sørensen | 2005 | 539 | 4:40.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:48.77 | |||||||||
6 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 531 | 4:41.73 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 4:52.72 | |||||||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 527 | 4:42.53 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 4:58.41 | |||||||||
8 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 523 | 4:43.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:50.37 | |||||||||
9 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 460 | 4:55.53 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:54.20 | |||||||||
10 | Frederik Rasmussen | 2005 | 412 | 5:06.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:05.41 | |||||||||
11 | Mauritz Otzen | 2005 | 397 | 5:10.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 5:08.14 | |||||||||
- | Frederik Knakkergaard | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.78 | |||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 675 | 4:20.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:27.83 | |||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 635 | 4:25.47 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:38.27 | |||||||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | 571 | 4:35.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:46.38 | |||||||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 517 | 4:44.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:53.37 | |||||||||
5 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 473 | 4:52.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:45.09 | |||||||||
6 | Emil Olsen | 2006 | 456 | 4:56.50 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:18.75 | |||||||||
7 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 432 | 5:01.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 5:18.70 | |||||||||
8 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 420 | 5:04.71 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:22.99 | |||||||||
9 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 415 | 5:05.94 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 5:11.52 | |||||||||
10 | Victor Hemmingsen | 2006 | 409 | 5:07.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 5:10.62 | |||||||||
11 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 406 | 5:08.22 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 5:19.51 | |||||||||
12 | Frederik Vestergaard | 2006 | 385 | 5:13.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:24.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 768 | 2:26.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.65 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 747 | 2:27.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.54 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 694 | 2:31.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:33.90 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 616 | 2:37.16 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:40.33 | |||||||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 608 | 2:37.89 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:39.15 | |||||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | 597 | 2:38.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.40 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 587 | 2:39.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.96 | |||||||||
8 | Amalie Backhausen | 2006 | 579 | 2:40.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.76 | |||||||||
9 | Jaqueline Haack | 2006 | 573 | 2:41.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:41.42 | |||||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 562 | 2:42.02 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:48.81 | |||||||||
11 | Rikke Therp | 2006 | 562 | 2:42.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:40.14 | |||||||||
12 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 558 | 2:42.40 | MD 1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.84 | |||||||||
12 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 558 | 2:42.40 | MD 2 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:42.71 | |||||||||
14 | Katja Poulsen | 2006 | 549 | 2:43.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.25 | |||||||||
15 | Sarah Højlund | 2006 | 543 | 2:43.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.90 | |||||||||
16 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 540 | 2:44.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:43.07 | |||||||||
17 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 540 | 2:44.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:54.65 | |||||||||
18 | Leonora M Postgaard | 2006 | 533 | 2:44.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:41.13 | |||||||||
19 | Molly Namensen | 2006 | 526 | 2:45.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.79 | |||||||||
20 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 524 | 2:45.85 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:52.79 | |||||||||
21 | Laura Meyer | 2006 | 523 | 2:45.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:47.37 | |||||||||
22 | Laika Usinger | 2006 | 511 | 2:47.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:53.33 | |||||||||
23 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 502 | 2:48.30 | ||||||
Næstved IF | 2:55.57 | |||||||||
24 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 484 | 2:50.30 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:54.73 | |||||||||
25 | Maja Zastrojevic | 2006 | 483 | 2:50.37 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:47.88 | |||||||||
26 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 456 | 2:53.70 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:54.10 | |||||||||
27 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 440 | 2:55.76 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:56.20 | |||||||||
28 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 418 | 2:58.79 | ||||||
Næstved IF | 2:56.49 | |||||||||
29 | Daniella Anderson | 2006 | 396 | 3:02.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:56.13 | |||||||||
- | Anna Hjorth Christensen | 2006 | DNF | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:45.61 | |||||||||
- | Dicte Maar | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Næstved IF | 3:01.71 | |||||||||
- | Johanna Rasmussen | 2006 | DSQ | SW9.4 Ryg afsl. mave | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.71 | |||||||||
- | Marie Skole Sørensen | 2006 | DSQ | SW6.2 EFB v 75 m ryg | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:51.67 | |||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | 636 | 2:35.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.68 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 554 | 2:42.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.47 | |||||||||
3 | Rebekka Roed | 2007 | 552 | 2:43.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:47.31 | |||||||||
4 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 511 | 2:47.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:50.18 | |||||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | 499 | 2:48.59 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:51.11 | |||||||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | 487 | 2:49.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.91 | |||||||||
7 | Caroline Hansen | 2007 | 461 | 2:53.08 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.85 | |||||||||
8 | Anna Steen Petersen | 2007 | 458 | 2:53.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:54.14 | |||||||||
9 | Mathilde Pedersen | 2007 | 453 | 2:54.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:03.19 | |||||||||
10 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 442 | 2:55.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:59.32 | |||||||||
11 | Caroline Bjerre | 2007 | 439 | 2:55.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.50 | |||||||||
12 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 436 | 2:56.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.35 | |||||||||
13 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 428 | 2:57.39 | ||||||
Næstved IF | 2:58.68 | |||||||||
14 | Mille-Mai Krog | 2007 | 414 | 2:59.36 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:57.50 | |||||||||
15 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 408 | 3:00.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.23 | |||||||||
16 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 405 | 3:00.72 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:08.80 | |||||||||
17 | Lara Ghizzaui | 2007 | 401 | 3:01.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.43 | |||||||||
18 | Karla Bergmann | 2007 | 396 | 3:02.09 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 3:02.69 | |||||||||
19 | Vigga Jacoby | 2007 | 388 | 3:03.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.49 | |||||||||
20 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 388 | 3:03.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:05.94 | |||||||||
21 | Agnes Højsteen | 2007 | 388 | 3:03.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:04.42 | |||||||||
21 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 388 | 3:03.36 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:08.90 | |||||||||
23 | Sascha Haste | 2007 | 380 | 3:04.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:09.98 | |||||||||
23 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 380 | 3:04.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.64 | |||||||||
25 | Laura Jørgensen | 2007 | 377 | 3:05.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.44 | |||||||||
25 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 377 | 3:05.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.56 | |||||||||
27 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 372 | 3:05.91 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.38 | |||||||||
28 | Emma Kestenholz | 2007 | 354 | 3:09.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:09.06 | |||||||||
29 | Smilla Hauge | 2007 | 348 | 3:10.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.88 | |||||||||
- | Isabell Hansen | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:46.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Svej | 2005 | 557 | 2:25.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.81 | |||||||||
2 | Sune Vergmann | 2005 | 521 | 2:29.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:33.43 | |||||||||
3 | August Høy | 2005 | 511 | 2:30.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:32.93 | |||||||||
4 | Mads Sørensen | 2005 | 499 | 2:31.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.31 | |||||||||
5 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 498 | 2:31.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:34.18 | |||||||||
6 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 493 | 2:31.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.69 | |||||||||
7 | Marius Mains | 2005 | 470 | 2:34.31 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 2:35.50 | |||||||||
8 | Rasmus Capion | 2005 | 469 | 2:34.41 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:37.06 | |||||||||
9 | Martin Svendson | 2005 | 462 | 2:35.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.96 | |||||||||
10 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 459 | 2:35.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:41.09 | |||||||||
11 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 434 | 2:38.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.57 | |||||||||
12 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 409 | 2:41.66 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:38.68 | |||||||||
13 | Frederik Rasmussen | 2005 | 381 | 2:45.51 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:42.65 | |||||||||
14 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 378 | 2:45.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:42.90 | |||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 571 | 2:24.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.59 | |||||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 521 | 2:29.13 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:27.47 | |||||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 515 | 2:29.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:29.99 | |||||||||
4 | Tristan Jensen | 2006 | 498 | 2:31.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.67 | |||||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | 498 | 2:31.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.13 | |||||||||
6 | Zacharias Houman | 2006 | 481 | 2:33.07 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:33.82 | |||||||||
7 | Andreas Mølbak | 2006 | 478 | 2:33.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.91 | |||||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 425 | 2:39.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.15 | |||||||||
9 | Emil Espinoza | 2006 | 421 | 2:39.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.79 | |||||||||
10 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 397 | 2:43.26 | OD 2 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:44.03 | |||||||||
10 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 397 | 2:43.26 | OD 1 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.94 | |||||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 392 | 2:43.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.05 | |||||||||
13 | Laurits Poulsen | 2006 | 379 | 2:45.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:44.92 | |||||||||
14 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 368 | 2:47.45 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:49.12 | |||||||||
15 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 366 | 2:47.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:46.30 | |||||||||
16 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 357 | 2:49.12 | ||||||
Næstved IF | 2:52.72 | |||||||||
17 | Anders Andresen | 2006 | 328 | 2:53.84 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:53.60 | |||||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | DSQ | SW7.5 Ej sync bryst | ||||||
Vest-Brøndby | 2:40.04 | |||||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:49.15 | |||||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | DSQ | SW9.4 ESB v 150 m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:50.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 15, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hsk Piger 13 | 2006 | 2:09.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.32 | |||||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Falka Tind | 2006 | |||||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | |||||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 2:09.07 | 2:09.07 | |||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2006 | 2:09.56 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.37 | |||||||||
Siv Reimer | 2006 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | |||||||||
Molly Namensen | 2006 | |||||||||
Martine Damborg | 2007 | 2:09.56 | 2:09.56 | |||||||
3 | Gti Ladies | 2006 | 2:11.58 | |||||||
GTI | 2:20.78 | |||||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | |||||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 2:11.58 | 2:11.58 | |||||||
4 | Hsk Piger 12 | 2007 | 2:15.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.28 | |||||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 33.23 | 33.23 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | |||||||||
Isabella Pedersen | 2007 | |||||||||
Mathilde Møller | 2007 | 2:15.99 | 2:15.99 | |||||||
5 | Vat 1 | 2006 | 2:16.73 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:19.19 | |||||||||
Sarah Gudme | 2007 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | |||||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | |||||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 2:16.73 | 2:16.73 | |||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2006 | 2:17.55 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.36 | |||||||||
Emma Hansen | 2007 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Katja Poulsen | 2006 | |||||||||
Amalie Backhausen | 2006 | |||||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 2:17.55 | 2:17.55 | |||||||
7 | Sunswim P1 | 2006 | 2:20.94 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:20.13 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | |||||||||
Jaqueline Haack | 2006 | |||||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 2:20.94 | 2:20.94 | |||||||
8 | Vat 2 | 2006 | 2:22.85 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:23.75 | |||||||||
Maya Jacobsen | 2007 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | |||||||||
Nadia Walløe | 2007 | |||||||||
Maja Zastrojevic | 2006 | 2:22.85 | 2:22.85 | |||||||
9 | Vg17 Piger | 2006 | 2:23.71 | |||||||
VG 17 | 2:20.66 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | |||||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | |||||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 2:23.71 | 2:23.71 | |||||||
10 | Hg Piger | 2006 | 2:23.76 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:24.86 | |||||||||
Laura Meyer | 2006 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | |||||||||
Mie Ankersen | 2006 | |||||||||
Mie Visler | 2006 | 2:23.76 | 2:23.76 | |||||||
11 | Køge Piger - 1 | 2006 | 2:25.63 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:23.90 | |||||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 36.50 | 36.50 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | |||||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | |||||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 2:25.63 | 2:25.63 | |||||||
12 | Nif Årgang | 2006 | 2:25.83 | |||||||
Næstved IF | 2:25.00 | |||||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | |||||||||
Freja Juul | 2006 | |||||||||
Leonora Franck | 2006 | 2:25.83 | 2:25.83 | |||||||
13 | Hvidovre Piger | 2006 | 2:30.98 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:29.86 | |||||||||
Maica Jensen | 2006 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | |||||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | |||||||||
Sofie Lind | 2006 | 2:30.98 | 2:30.98 | |||||||
14 | Køge Piger - 2 | 2007 | 2:39.93 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:33.00 | |||||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Rebekka Roed | 2007 | |||||||||
Anne-Marie Toft | 2007 | |||||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 2:39.93 | 2:39.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 16, 4X50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat 1 | 2005 | VAT Copenhagen | 2:03.85 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | |||||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | |||||||||
Carlos Halawi | 2006 | 2:03.85 | 2:03.85 | |||||||
2 | Kvik Drenge 1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.88 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 26.88 | 26.88 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | |||||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | |||||||||
Tobias Melhede | 2006 | 2:05.88 | 2:05.88 | |||||||
3 | Gti Mænd | 2005 | GTI | 2:10.66 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | |||||||||
Mathias Olsen | 2005 | |||||||||
Cilas Madsen | 2005 | 2:10.66 | 2:10.66 | |||||||
4 | Vg17 Drenge | 2005 | VG 17 | 2:11.52 | ||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | |||||||||
Theodor Møller | 2005 | 2:11.52 | 2:11.52 | |||||||
5 | Nif Årgang | 2005 | Næstved IF | 2:12.92 | ||||||
Petar Trkulja | 2006 | 30.82 | 30.82 | |||||||
Tao Tang | 2005 | |||||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | |||||||||
Malthe Foged | 2005 | 2:12.92 | 2:12.92 | |||||||
6 | Køge Drenge | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:13.50 | ||||||
Lucas Møller Larsen | 2005 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | |||||||||
Joachim Poulsen | 2006 | |||||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 2:13.50 | 2:13.50 | |||||||
7 | Hsk Young Guns | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.39 | ||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | |||||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | |||||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 2:14.39 | 2:14.39 | |||||||
8 | Kvik Drenge 2 | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.25 | ||||||
Emil Espinoza | 2006 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | |||||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | |||||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 2:19.25 | 2:19.25 | |||||||
9 | Hvidovre Drenge | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 2:21.23 | ||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 36.14 | 36.14 | |||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | |||||||||
Viktor Bernstein | 2006 | |||||||||
Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 2:21.23 | 2:21.23 | |||||||
10 | Vat 2 | 2005 | VAT Copenhagen | 2:22.49 | ||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | |||||||||
Sune Vergmann | 2005 | |||||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 2:22.49 | 2:22.49 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 21, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2006 | 2:24.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.46 | |||||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 36.03 | 1:12.42 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 36.81 | 1:49.23 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 35.74 | 2:24.97 | |||||||
2 | Hsk Piger 13 | 2006 | 2:25.29 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.23 | |||||||||
Falka Tind | 2006 | 37.78 | 37.78 | |||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 34.29 | 1:12.07 | |||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 37.63 | 1:49.70 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 35.59 | 2:25.29 | |||||||
3 | Vat 1 | 2006 | 2:25.63 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:26.98 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 35.96 | 1:12.90 | |||||||
Sofie Larsen | 2006 | 37.03 | 1:49.93 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 35.70 | 2:25.63 | |||||||
4 | Vg17 Piger | 2006 | 2:27.00 | |||||||
VG 17 | 2:28.05 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.21 | 1:13.77 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 36.53 | 1:50.30 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 36.70 | 2:27.00 | |||||||
5 | Hsk Piger 12 | 2007 | 2:28.68 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.41 | |||||||||
Julie Philip | 2007 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | 38.48 | 1:14.77 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 36.33 | 1:51.10 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 37.58 | 2:28.68 | |||||||
6 | Gti Ladies | 2006 | 2:29.05 | |||||||
GTI | 2:41.18 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 36.99 | 1:13.91 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 36.59 | 1:50.50 | |||||||
Annika Frederiksen | 2007 | 38.55 | 2:29.05 | |||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2006 | 2:33.26 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.42 | |||||||||
Katja Poulsen | 2006 | 40.11 | 40.11 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 37.91 | 1:18.02 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 38.64 | 1:56.66 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 36.60 | 2:33.26 | |||||||
8 | Vat 2 | 2006 | 2:33.57 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:39.32 | |||||||||
Johanna Rasmussen | 2006 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 37.27 | 1:16.13 | |||||||
Lara Ghizzaui | 2007 | 39.00 | 1:55.13 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 38.44 | 2:33.57 | |||||||
9 | Sunswim P1 | 2006 | 2:35.96 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:35.70 | |||||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 37.62 | 37.62 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 38.10 | 1:15.72 | |||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 38.62 | 1:54.34 | |||||||
Daniella Anderson | 2006 | 41.62 | 2:35.96 | |||||||
10 | Køge Piger - 1 | 2006 | 2:37.45 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:37.31 | |||||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 37.07 | 37.07 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 39.06 | 1:16.13 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 42.19 | 1:58.32 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 39.13 | 2:37.45 | |||||||
11 | Nif Årgang | 2006 | 2:40.68 | |||||||
Næstved IF | 2:35.00 | |||||||||
Freja Juul | 2006 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Asta Marie R. Jensen | 2007 | 40.48 | 1:17.75 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 44.17 | 2:01.92 | |||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 38.76 | 2:40.68 | |||||||
12 | Hvidovre Piger | 2006 | 2:47.01 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:52.23 | |||||||||
Sofie Lind | 2006 | 40.69 | 40.69 | |||||||
Maica Jensen | 2006 | 39.75 | 1:20.44 | |||||||
Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 44.30 | 2:04.74 | |||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 42.27 | 2:47.01 | |||||||
13 | Køge Piger - 2 | 2007 | 2:47.09 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:51.24 | |||||||||
Anne-Marie Toft | 2007 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Rebekka Roed | 2007 | 41.95 | 1:23.53 | |||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 40.55 | 2:04.08 | |||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 43.01 | 2:47.09 | |||||||
14 | Hg Piger | 2006 | 3:00.85 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:57.92 | |||||||||
Mie Visler | 2006 | 48.80 | 48.80 | |||||||
Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 41.76 | 1:30.56 | |||||||
Silje Rud Pedersen | 2007 | 44.46 | 2:15.02 | |||||||
Frederikke Jørgensen | 2007 | 45.83 | 3:00.85 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 22, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 | 2005 | 2:14.73 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:20.60 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 34.89 | 1:07.71 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 33.13 | 1:40.84 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 33.89 | 2:14.73 | |||||||
2 | Kvik Drenge 1 | 2005 | 2:15.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.98 | |||||||||
Lucas Svej | 2005 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 35.07 | 1:08.86 | |||||||
Karl Svane Kristensen | 2005 | 35.45 | 1:44.31 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 31.48 | 2:15.79 | |||||||
3 | Hsk Young Guns | 2006 | 2:21.81 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.77 | |||||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 34.04 | 1:07.38 | |||||||
Tristan Jensen | 2006 | 36.17 | 1:43.55 | |||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 38.26 | 2:21.81 | |||||||
4 | Kvik Drenge 2 | 2006 | 2:23.96 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.95 | |||||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Emil Espinoza | 2006 | 37.30 | 1:12.45 | |||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 36.31 | 1:48.76 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | 35.20 | 2:23.96 | |||||||
5 | Vat 2 | 2005 | 2:24.45 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:34.44 | |||||||||
Sune Vergmann | 2005 | 37.78 | 37.78 | |||||||
Carlos Halawi | 2006 | 34.71 | 1:12.49 | |||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 37.30 | 1:49.79 | |||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 34.66 | 2:24.45 | |||||||
6 | Vg17 Drenge | 2005 | 2:26.46 | |||||||
VG 17 | 2:28.62 | |||||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 34.42 | 1:11.28 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 36.81 | 1:48.09 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 38.37 | 2:26.46 | |||||||
7 | Gti Mænd | 2005 | 2:43.53 | |||||||
GTI | 2:33.21 | |||||||||
Marius Mains | 2005 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Emil Szipli Pedersen | 2006 | 41.02 | 1:15.93 | |||||||
Mark Dimon | 2006 | 41.87 | 1:57.80 | |||||||
Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 45.73 | 2:43.53 | |||||||
- | Køge Drenge | 2005 | DSQ | SW10.11 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:33.10 | |||||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 36.53 | 36.53 | |||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 37.72 | 1:14.25 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 35.46 | 1:49.71 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 637 | 30.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 534 | 32.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.26 | |||||||||
3 | Anne-Marie Toft | 2007 | 521 | 33.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
4 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 512 | 33.22 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.46 | |||||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | 471 | 34.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
6 | Mathilde Pedersen | 2007 | 439 | 34.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
7 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 424 | 35.36 | ||||||
Næstved IF | 36.78 | |||||||||
8 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 419 | 35.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
9 | Mille-Mai Krog | 2007 | 406 | 35.87 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.07 | |||||||||
10 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 397 | 36.14 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.10 | |||||||||
11 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 396 | 36.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.94 | |||||||||
12 | Vigga Jacoby | 2007 | 385 | 36.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
13 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 381 | 36.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.96 | |||||||||
14 | Karla Bergmann | 2007 | 367 | 37.10 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 36.13 | |||||||||
15 | Amanda Aidinian | 2007 | 351 | 37.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | |||||||||
16 | Caroline Hansen | 2007 | 346 | 37.85 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.04 | |||||||||
17 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 342 | 37.99 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
18 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 340 | 38.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.28 | |||||||||
19 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 339 | 38.10 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 39.90 | |||||||||
20 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 326 | 38.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.22 | |||||||||
21 | Maya Jacobsen | 2007 | 308 | 39.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.88 | |||||||||
22 | Emma Kestenholz | 2007 | 284 | 40.43 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.72 | |||||||||
23 | Lara Ghizzaui | 2007 | 280 | 40.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.23 | |||||||||
24 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 255 | 41.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 555 | 28.52 | ||||||
Næstved IF | 28.80 | |||||||||
2 | Viktor Bernstein | 2006 | 511 | 29.32 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
3 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 468 | 30.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
4 | Magnus Rasmussen | 2006 | 443 | 30.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.37 | |||||||||
5 | Zacharias Houman | 2006 | 435 | 30.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.91 | |||||||||
6 | Tristan Jensen | 2006 | 434 | 30.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
7 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 427 | 31.13 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
8 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 405 | 31.69 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
9 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 397 | 31.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 379 | 32.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
11 | Victor Hemmingsen | 2006 | 375 | 32.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.80 | |||||||||
12 | Andreas Mølbak | 2006 | 372 | 32.59 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.76 | |||||||||
13 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 363 | 32.85 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.29 | |||||||||
14 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 356 | 33.06 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 32.28 | |||||||||
15 | Frederik Vestergaard | 2006 | 350 | 33.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.76 | |||||||||
16 | William F. Pilgaard | 2006 | 336 | 33.72 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.10 | |||||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | 335 | 33.76 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.15 | |||||||||
17 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 335 | 33.76 | ||||||
Næstved IF | 33.82 | |||||||||
19 | Carl S. Sørensen | 2006 | 331 | 33.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.32 | |||||||||
20 | Anders Andresen | 2006 | 318 | 34.35 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.78 | |||||||||
21 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 316 | 34.42 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.78 | |||||||||
22 | Calvin Christian Axen | 2006 | 312 | 34.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
23 | William Larsen | 2006 | 291 | 35.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.47 | |||||||||
24 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 272 | 36.16 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.15 | |||||||||
25 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 271 | 36.21 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.22 | |||||||||
26 | Laurits Poulsen | 2006 | 258 | 36.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
27 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 246 | 37.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.46 | |||||||||
28 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 222 | 38.72 | ||||||
Næstved IF | 37.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 636 | 33.84 | 1:13.20 | 1:53.28 | 2:33.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.02 | |||||||||
2 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 620 | 35.10 | 1:15.03 | 1:55.11 | 2:34.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.76 | |||||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 584 | 33.95 | 1:12.95 | 1:53.96 | 2:37.53 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:45.65 | |||||||||
4 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 564 | 34.46 | 1:15.04 | 1:56.72 | 2:39.40 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:40.57 | |||||||||
5 | Rikke Parkhøi | 2006 | 480 | 35.00 | 1:17.72 | 2:02.33 | 2:48.17 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:54.20 | |||||||||
6 | Leonora M Postgaard | 2006 | 478 | 37.28 | 1:21.26 | 2:06.87 | 2:48.38 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:59.47 | |||||||||
7 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 466 | 35.13 | 1:17.17 | 2:03.86 | 2:49.82 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:56.75 | |||||||||
8 | Sarah Højlund | 2006 | 433 | 36.84 | 1:20.89 | 2:07.32 | 2:54.03 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:55.40 | |||||||||
9 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 413 | 35.97 | 1:17.47 | 2:05.11 | 2:56.77 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:51.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cilas Madsen | 2005 | 547 | 32.07 | 1:10.57 | 1:48.32 | 2:24.09 | |||
Greve Svømmeklub | 2:29.32 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 508 | 32.79 | 1:10.62 | 1:48.11 | 2:27.65 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.64 | |||||||||
3 | Lucas Svej | 2005 | 501 | 32.69 | 1:10.16 | 1:48.02 | 2:28.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.24 | |||||||||
4 | Martin Svendson | 2005 | 366 | 35.30 | 1:16.26 | 1:58.98 | 2:44.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.69 | |||||||||
5 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 358 | 36.33 | 1:19.03 | 2:02.56 | 2:45.88 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.25 | |||||||||
6 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 295 | 37.67 | 1:21.98 | 2:09.70 | 2:57.02 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:58.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 31, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 751 | 1:12.60 | 2:32.95 | 4:00.06 | 5:12.76 | |||
Vest-Brøndby | 5:22.46 | |||||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 646 | 1:16.80 | 2:40.44 | 4:13.37 | 5:28.85 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:46.40 | |||||||||
3 | Jaqueline Haack | 2006 | 634 | 1:22.37 | 2:43.98 | 4:15.77 | 5:30.99 | |||
Solrød Svømmeklub | 6:16.49 | |||||||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 631 | 1:15.21 | 2:44.70 | 4:14.68 | 5:31.43 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:39.03 | |||||||||
5 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 623 | 1:20.01 | 2:45.02 | 4:16.02 | 5:32.93 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:53.82 | |||||||||
6 | Leonora M Postgaard | 2006 | 593 | 1:21.24 | 2:47.90 | 4:23.56 | 5:38.42 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:38.62 | |||||||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 542 | 1:16.83 | 2:44.38 | 4:29.74 | 5:48.75 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:53.54 | |||||||||
8 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 528 | 1:24.55 | 2:55.38 | 4:32.88 | 5:51.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:45.81 | |||||||||
9 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 497 | 1:23.23 | 2:55.98 | 4:40.00 | 5:58.82 | |||
Greve Svømmeklub | 6:20.37 | |||||||||
10 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 487 | 1:25.39 | 2:54.78 | 4:41.30 | 6:01.19 | |||
Næstved IF | 6:25.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 32, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 636 | 1:07.61 | 2:21.20 | 3:56.95 | 5:02.03 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:08.16 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 580 | 1:13.63 | 2:31.95 | 3:59.57 | 5:11.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.45 | |||||||||
3 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 518 | 1:14.87 | 2:35.67 | 4:09.76 | 5:23.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:34.66 | |||||||||
4 | Marius Mains | 2005 | 514 | 1:13.39 | 2:39.52 | 4:09.67 | 5:24.36 | |||
Ishøj Svømme Klub | 5:56.20 | |||||||||
5 | Frederik Rasmussen | 2005 | 450 | 1:17.29 | 2:45.29 | 4:23.23 | 5:38.99 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:38.56 | |||||||||
6 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 432 | 1:19.38 | 2:44.24 | 4:25.60 | 5:43.53 | |||
Køge Svømmeklub | 5:42.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 686 | 38.12 | 1:20.23 | 2:02.83 | 2:45.75 | |||
Vest-Brøndby | 2:45.30 | |||||||||
2 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 653 | 38.69 | 1:21.92 | 2:05.78 | 2:48.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.58 | |||||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 630 | 38.96 | 1:22.57 | 2:06.88 | 2:50.56 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:51.55 | |||||||||
4 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 612 | 39.18 | 1:23.37 | 2:08.12 | 2:52.17 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:51.78 | |||||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 561 | 39.24 | 1:24.88 | 2:10.88 | 2:57.27 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.37 | |||||||||
6 | Laika Usinger | 2006 | 561 | 41.39 | 1:27.84 | 2:13.85 | 2:57.31 | |||
Vest-Brøndby | 2:58.29 | |||||||||
7 | Freja Juul | 2006 | 557 | 40.66 | 1:26.32 | 2:12.16 | 2:57.70 | |||
Næstved IF | 2:57.81 | |||||||||
8 | Jaqueline Haack | 2006 | 550 | 39.82 | 1:25.17 | 2:11.79 | 2:58.43 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:55.33 | |||||||||
9 | Johanna Rasmussen | 2006 | 522 | 41.14 | 1:28.17 | 2:15.38 | 3:01.51 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:00.27 | |||||||||
10 | Malene Dithmar | 2006 | 512 | 41.00 | 1:28.81 | 2:16.11 | 3:02.70 | |||
Greve Svømmeklub | 3:03.65 | |||||||||
11 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 499 | 42.36 | 1:29.51 | 2:16.91 | 3:04.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.81 | |||||||||
12 | Emma Haagen | 2006 | 492 | 42.99 | 1:30.91 | 2:19.07 | 3:05.16 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:05.08 | |||||||||
13 | Sofie Lind | 2006 | 479 | 43.43 | 1:31.69 | 2:20.54 | 3:06.84 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 3:05.19 | |||||||||
14 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 463 | 42.00 | 1:30.03 | 2:19.18 | 3:08.92 | |||
Køge Svømmeklub | 3:01.03 | |||||||||
15 | Laura Friis Justesen | 2006 | 452 | 44.45 | 1:34.04 | 2:23.96 | 3:10.51 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:07.12 | |||||||||
16 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 413 | 44.13 | 1:34.15 | 2:24.92 | 3:16.28 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:20.03 | |||||||||
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 650 | 38.04 | 1:20.99 | 2:05.16 | 2:48.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:51.16 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 619 | 38.64 | 1:22.64 | 2:07.65 | 2:51.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.99 | |||||||||
3 | Mathilde Møller | 2007 | 544 | 41.59 | 1:27.68 | 2:13.82 | 2:59.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.84 | |||||||||
4 | Lara Ghizzaui | 2007 | 544 | 41.20 | 1:26.85 | 2:13.77 | 2:59.14 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:04.79 | |||||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | 543 | 41.13 | 1:27.93 | 2:14.05 | 2:59.17 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:59.28 | |||||||||
6 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 456 | 44.08 | 1:32.06 | 2:21.93 | 3:09.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.22 | |||||||||
7 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 451 | 41.83 | 1:29.99 | 2:21.37 | 3:10.60 | |||
Næstved IF | 3:15.32 | |||||||||
8 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 448 | 44.35 | 1:32.35 | 2:21.77 | 3:11.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:25.83 | |||||||||
9 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 409 | 44.66 | 1:34.67 | 2:25.97 | 3:16.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:33.52 | |||||||||
10 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 394 | 44.50 | 1:35.29 | 2:28.25 | 3:19.42 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:29.43 | |||||||||
11 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 393 | 45.00 | 1:36.68 | 2:30.88 | 3:19.55 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:31.78 | |||||||||
12 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 386 | 45.02 | 1:37.12 | 2:29.08 | 3:20.80 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:22.13 | |||||||||
13 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 384 | 46.61 | 1:38.28 | 2:30.29 | 3:21.04 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 3:31.64 | |||||||||
14 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 372 | 47.36 | 1:39.24 | 2:32.13 | 3:23.19 | |||
Vest-Brøndby | 3:25.80 | |||||||||
15 | Helena Fritz Larsen | 2007 | 354 | 46.63 | 1:39.08 | 2:33.32 | 3:26.64 | |||
Albertslund IF | 3:28.38 | |||||||||
16 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 336 | 49.14 | 1:43.74 | 2:37.55 | 3:30.23 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:33.65 | |||||||||
17 | Amalie Møller | 2007 | 322 | 49.03 | 1:43.64 | 2:39.17 | 3:33.30 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:34.41 | |||||||||
18 | Anna Høyer | 2007 | 320 | 48.86 | 1:44.30 | 2:39.77 | 3:33.67 | |||
Køge Svømmeklub | 3:31.81 | |||||||||
19 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 317 | 47.40 | 1:42.38 | 2:36.70 | 3:34.27 | |||
Næstved IF | 3:34.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Olsen | 2005 | 504 | 37.37 | 1:19.45 | 2:02.11 | 2:45.21 | |||
Greve Svømmeklub | 2:48.41 | |||||||||
2 | Marius Mains | 2005 | 474 | 37.60 | 1:21.18 | 2:04.95 | 2:48.59 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:45.66 | |||||||||
3 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 474 | 38.37 | 1:21.83 | 2:05.31 | 2:48.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.37 | |||||||||
4 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 457 | 38.62 | 1:22.82 | 2:07.07 | 2:50.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.96 | |||||||||
5 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 441 | 38.65 | 1:22.48 | 2:07.35 | 2:52.74 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:52.35 | |||||||||
6 | Mauritz Otzen | 2005 | 436 | 40.05 | 1:24.17 | 2:09.10 | 2:53.39 | |||
Vest-Brøndby | 2:53.51 | |||||||||
7 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 419 | 40.17 | 1:24.44 | 2:10.85 | 2:55.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:55.58 | |||||||||
8 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 341 | 41.65 | 1:30.49 | 2:20.11 | 3:08.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.65 | |||||||||
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 579 | 35.38 | 1:15.24 | 1:56.29 | 2:37.70 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:37.42 | |||||||||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | 525 | 36.88 | 1:18.24 | 2:00.79 | 2:42.97 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.49 | |||||||||
3 | William Larsen | 2006 | 463 | 37.26 | 1:21.09 | 2:05.74 | 2:49.85 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:51.80 | |||||||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | 438 | 38.35 | 1:22.03 | 2:07.60 | 2:53.07 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:55.31 | |||||||||
5 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 392 | 39.75 | 1:25.79 | 2:12.95 | 2:59.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:06.60 | |||||||||
6 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 391 | 40.37 | 1:26.12 | 2:13.61 | 2:59.78 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 3:04.67 | |||||||||
7 | Laurits Poulsen | 2006 | 381 | 40.60 | 1:27.34 | 2:14.32 | 3:01.31 | |||
Køge Svømmeklub | 3:02.82 | |||||||||
8 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 364 | 42.10 | 1:30.67 | 2:17.74 | 3:04.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.94 | |||||||||
9 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 360 | 42.45 | 1:29.99 | 2:17.68 | 3:04.75 | |||
Vest-Brøndby | 3:08.34 | |||||||||
10 | Mark Dimon | 2006 | 279 | 44.94 | 1:35.69 | 2:28.35 | 3:21.06 | |||
Greve Svømmeklub | 3:13.50 | |||||||||
- | Alexander Oxenbøll | 2006 | DSQ | SW7.6 ESB v/150m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:16.56 | |||||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | DSQ | SW7.1 f.flyb v25m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:04.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2006 | 1:53.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.60 | |||||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 28.67 | 56.82 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 28.24 | 1:25.06 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 28.03 | 1:53.09 | |||||||
2 | Hsk Piger 13 | 2006 | 1:53.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.36 | |||||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 27.69 | 55.49 | |||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 30.39 | 1:25.88 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 27.68 | 1:53.56 | |||||||
3 | Gti Ladies | 2006 | 1:55.45 | |||||||
GTI | 2:00.71 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 27.75 | 27.75 | |||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 29.15 | 56.90 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 29.49 | 1:26.39 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 29.06 | 1:55.45 | |||||||
4 | Hsk Piger 12 | 2007 | 1:58.09 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.06 | |||||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 29.97 | 59.07 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 30.38 | 1:29.45 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 28.64 | 1:58.09 | |||||||
5 | Vg17 Piger | 2006 | 1:59.49 | |||||||
VG 17 | 1:59.87 | |||||||||
Rikke Therp | 2006 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 29.49 | 59.61 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 30.50 | 1:30.11 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 29.38 | 1:59.49 | |||||||
6 | Vat 1 | 2006 | 1:59.57 | |||||||
VAT Copenhagen | 1:59.44 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 29.90 | 58.64 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 30.40 | 1:29.04 | |||||||
Nadia Walløe | 2007 | 30.53 | 1:59.57 | |||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2006 | 2:00.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.97 | |||||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 30.72 | 1:01.11 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 30.17 | 1:31.28 | |||||||
Molly Namensen | 2006 | 29.24 | 2:00.52 | |||||||
8 | Vat 2 | 2006 | 2:02.12 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:05.12 | |||||||||
Caroline Hansen | 2007 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Maja Zastrojevic | 2006 | 30.85 | 1:01.61 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 30.42 | 1:32.03 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 30.09 | 2:02.12 | |||||||
9 | Hg Piger | 2006 | 2:02.29 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:03.05 | |||||||||
Mie Ankersen | 2006 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 30.81 | 59.79 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 30.57 | 1:30.36 | |||||||
Mie Visler | 2006 | 31.93 | 2:02.29 | |||||||
10 | Køge Piger - 1 | 2006 | 2:02.43 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:02.32 | |||||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 29.22 | 29.22 | |||||||
Anne-Marie Toft | 2007 | 31.13 | 1:00.35 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 30.98 | 1:31.33 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 31.10 | 2:02.43 | |||||||
11 | Sunswim P1 | 2006 | 2:03.20 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:02.47 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 30.99 | 1:00.90 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 31.38 | 1:32.28 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 30.92 | 2:03.20 | |||||||
12 | Hvidovre Piger | 2006 | 2:06.85 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:06.79 | |||||||||
Olga Cermak | 2006 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Maica Jensen | 2006 | 30.62 | 1:03.48 | |||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 31.85 | 1:35.33 | |||||||
Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 31.52 | 2:06.85 | |||||||
13 | Nif Årgang | 2006 | 2:08.16 | |||||||
Næstved IF | 2:02.00 | |||||||||
Leonora Franck | 2006 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 30.79 | 1:03.13 | |||||||
Dicte Maar | 2006 | 32.77 | 1:35.90 | |||||||
Asta Marie R. Jensen | 2007 | 32.26 | 2:08.16 | |||||||
14 | Køge Piger - 2 | 2007 | 2:08.92 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:08.19 | |||||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Rebekka Roed | 2007 | 32.55 | 1:04.57 | |||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 32.04 | 1:36.61 | |||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 32.31 | 2:08.92 | |||||||
15 | Vsk Piger | 2006 | 2:10.43 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:10.81 | |||||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | 33.89 | 1:06.26 | |||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 33.04 | 1:39.30 | |||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 31.13 | 2:10.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 | 2005 | 1:45.97 | |||||||
VAT Copenhagen | 1:47.66 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 25.45 | 25.45 | |||||||
Carlos Halawi | 2006 | 26.49 | 51.94 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 27.11 | 1:19.05 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 26.92 | 1:45.97 | |||||||
2 | Gti Mænd | 2005 | 1:47.82 | |||||||
GTI | 1:52.53 | |||||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 26.32 | 26.32 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 26.12 | 52.44 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 26.59 | 1:19.03 | |||||||
Marius Mains | 2005 | 28.79 | 1:47.82 | |||||||
3 | Nif Årgang | 2005 | 1:50.28 | |||||||
Næstved IF | 1:54.00 | |||||||||
Tao Tang | 2005 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Malthe Foged | 2005 | 26.44 | 54.32 | |||||||
Petar Trkulja | 2006 | 26.58 | 1:20.90 | |||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 29.38 | 1:50.28 | |||||||
4 | Kvik Drenge 1 | 2005 | 1:50.39 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.69 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 25.15 | 25.15 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | 28.28 | 53.43 | |||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 28.96 | 1:22.39 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 28.00 | 1:50.39 | |||||||
5 | Vg17 Drenge | 2005 | 1:51.30 | |||||||
VG 17 | 1:53.48 | |||||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 27.82 | 55.04 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 28.50 | 1:23.54 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 27.76 | 1:51.30 | |||||||
6 | Hsk Young Guns | 2006 | 1:52.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.83 | |||||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 27.64 | 27.64 | |||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 28.78 | 56.42 | |||||||
Tristan Jensen | 2006 | 28.55 | 1:24.97 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 27.39 | 1:52.36 | |||||||
7 | Køge Drenge | 2005 | 1:53.12 | |||||||
Køge Svømmeklub | 1:54.53 | |||||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 27.32 | 27.32 | |||||||
Lucas Møller Larsen | 2005 | 27.99 | 55.31 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 27.99 | 1:23.30 | |||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 29.82 | 1:53.12 | |||||||
8 | Vat 2 | 2005 | 1:55.32 | |||||||
VAT Copenhagen | 1:53.14 | |||||||||
Sune Vergmann | 2005 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 28.50 | 56.70 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 29.22 | 1:25.92 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 29.40 | 1:55.32 | |||||||
9 | Kvik Drenge 2 | 2006 | 1:55.53 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.34 | |||||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 28.96 | 58.81 | |||||||
Martin Svendson | 2005 | 28.28 | 1:27.09 | |||||||
Tobias Melhede | 2006 | 28.44 | 1:55.53 | |||||||
10 | Hvidovre Drenge | 2005 | 1:57.83 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:56.15 | |||||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 29.69 | 29.69 | |||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 27.09 | 56.78 | |||||||
Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 30.19 | 1:26.97 | |||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 30.86 | 1:57.83 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 728 | 31.93 | 1:05.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 700 | 31.75 | 1:06.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.62 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 676 | 31.48 | 1:07.62 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.35 | |||||||||
4 | Falka Tind | 2006 | 649 | 32.12 | 1:08.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 642 | 31.93 | 1:08.82 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | 638 | 31.04 | 1:08.94 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.41 | |||||||||
7 | Alma Møller-Ern | 2006 | 630 | 32.23 | 1:09.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.62 | |||||||||
8 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 602 | 31.76 | 1:10.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.86 | |||||||||
9 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 595 | 33.29 | 1:10.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.93 | |||||||||
10 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 591 | 33.35 | 1:10.72 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.32 | |||||||||
11 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 587 | 33.36 | 1:10.89 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
12 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 560 | 33.40 | 1:12.01 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
13 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 556 | 34.18 | 1:12.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
14 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 537 | 33.55 | 1:13.03 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.56 | |||||||||
15 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 530 | 34.56 | 1:13.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.14 | |||||||||
16 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 524 | 33.33 | 1:13.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.90 | |||||||||
17 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 515 | 34.27 | 1:14.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.05 | |||||||||
18 | Rikke Parkhøi | 2006 | 506 | 33.62 | 1:14.48 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:14.95 | |||||||||
19 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 504 | 34.06 | 1:14.60 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.44 | |||||||||
20 | Sarah Højlund | 2006 | 503 | 35.09 | 1:14.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.94 | |||||||||
21 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 501 | 34.62 | 1:14.71 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
22 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 494 | 34.79 | 1:15.08 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
23 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 486 | 34.15 | 1:15.49 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.84 | |||||||||
24 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 481 | 33.59 | 1:15.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.39 | |||||||||
25 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 465 | 34.89 | 1:16.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
26 | Rikke Therp | 2006 | 463 | 36.17 | 1:16.71 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.76 | |||||||||
27 | Amalie Backhausen | 2006 | 445 | 35.28 | 1:17.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.07 | |||||||||
28 | Mathilde Willumsen | 2006 | 444 | 35.62 | 1:17.79 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
29 | Mille Giolbas | 2006 | 437 | 35.40 | 1:18.20 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:17.69 | |||||||||
30 | Siv Reimer | 2006 | 435 | 35.78 | 1:18.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.56 | |||||||||
31 | Freja Juul | 2006 | 413 | 35.60 | 1:19.67 | |||||
Næstved IF | 1:20.85 | |||||||||
32 | Kamille Bentsen | 2006 | 403 | 36.31 | 1:20.33 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.15 | |||||||||
33 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 395 | 37.38 | 1:20.86 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.46 | |||||||||
34 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 374 | 37.92 | 1:22.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
35 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 371 | 37.33 | 1:22.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.21 | |||||||||
36 | Katja Poulsen | 2006 | 361 | 37.38 | 1:23.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.97 | |||||||||
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 667 | 31.60 | 1:07.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.54 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 658 | 31.64 | 1:08.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.05 | |||||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | 652 | 32.01 | 1:08.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 633 | 31.89 | 1:09.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
5 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 623 | 33.41 | 1:09.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.83 | |||||||||
6 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 577 | 32.59 | 1:11.28 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 553 | 35.40 | 1:12.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.80 | |||||||||
8 | Annika Frederiksen | 2007 | 548 | 34.35 | 1:12.54 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.21 | |||||||||
9 | Sarah Gudme | 2007 | 547 | 33.11 | 1:12.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.85 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 527 | 34.76 | 1:13.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
11 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 500 | 34.96 | 1:14.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
12 | Nadia Walløe | 2007 | 425 | 36.27 | 1:18.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.61 | |||||||||
13 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 416 | 36.49 | 1:19.48 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:19.28 | |||||||||
14 | Rebekka Roed | 2007 | 414 | 37.32 | 1:19.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
15 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 410 | 35.96 | 1:19.89 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.34 | |||||||||
16 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 409 | 34.10 | 1:19.95 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:26.29 | |||||||||
17 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 407 | 37.01 | 1:20.11 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.88 | |||||||||
18 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 401 | 36.81 | 1:20.46 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:21.39 | |||||||||
19 | Anna Steen Petersen | 2007 | 399 | 37.71 | 1:20.58 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.88 | |||||||||
20 | Anne-Marie Toft | 2007 | 386 | 38.66 | 1:21.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.05 | |||||||||
21 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 366 | 37.71 | 1:22.96 | |||||
Næstved IF | 1:25.47 | |||||||||
22 | Maja Andersen | 2007 | 348 | 38.57 | 1:24.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.63 | |||||||||
23 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 345 | 39.18 | 1:24.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.25 | |||||||||
24 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 327 | 38.85 | 1:26.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.23 | |||||||||
25 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 325 | 38.97 | 1:26.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.76 | |||||||||
26 | Mille-Mai Krog | 2007 | 306 | 38.31 | 1:28.07 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.27 | |||||||||
27 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 298 | 40.57 | 1:28.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.67 | |||||||||
28 | Karla Bergmann | 2007 | 268 | 43.15 | 1:32.05 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:28.10 | |||||||||
29 | Amanda Aidinian | 2007 | 263 | 40.12 | 1:32.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.77 | |||||||||
30 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 261 | 39.74 | 1:32.88 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.62 | |||||||||
31 | Rosalia Christiansen | 2007 | 178 | 45.13 | 1:45.35 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:49.52 | |||||||||
- | Isabell Hansen | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 729 | 26.75 | 58.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.65 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 660 | 27.68 | 1:00.10 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.12 | |||||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | 609 | 28.42 | 1:01.74 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.69 | |||||||||
4 | Theodor Møller | 2005 | 527 | 30.41 | 1:04.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.60 | |||||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | 504 | 30.50 | 1:05.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.10 | |||||||||
6 | Lucas Svej | 2005 | 497 | 30.70 | 1:06.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.30 | |||||||||
7 | Cilas Madsen | 2005 | 495 | 31.03 | 1:06.14 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.08 | |||||||||
8 | Mikkel Andersen | 2005 | 480 | 31.77 | 1:06.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.91 | |||||||||
9 | Rasmus Capion | 2005 | 471 | 30.83 | 1:07.28 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:08.76 | |||||||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | 470 | 31.14 | 1:07.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.99 | |||||||||
11 | Malthe Foged | 2005 | 469 | 30.80 | 1:07.37 | |||||
Næstved IF | 1:08.70 | |||||||||
12 | Martin Svendson | 2005 | 431 | 32.06 | 1:09.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.76 | |||||||||
13 | Tao Tang | 2005 | 408 | 32.95 | 1:10.53 | |||||
Næstved IF | 1:18.12 | |||||||||
14 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 408 | 32.69 | 1:10.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.39 | |||||||||
15 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 395 | 32.77 | 1:11.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.30 | |||||||||
16 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 394 | 33.41 | 1:11.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.42 | |||||||||
17 | August Høy | 2005 | 381 | 33.44 | 1:12.18 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
18 | Mathias Olsen | 2005 | 351 | 34.14 | 1:14.21 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:16.20 | |||||||||
19 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 330 | 35.16 | 1:15.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
- | Lucas Møller Larsen | 2005 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 655 | 28.14 | 1:00.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.94 | |||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 551 | 29.38 | 1:03.84 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.85 | |||||||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | 512 | 29.34 | 1:05.40 | |||||
Næstved IF | 1:06.43 | |||||||||
4 | Anders Gaard | 2006 | 512 | 30.91 | 1:05.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.30 | |||||||||
5 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 498 | 30.48 | 1:06.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.90 | |||||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | 453 | 31.11 | 1:08.16 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
7 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 444 | 31.41 | 1:08.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.48 | |||||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 440 | 33.20 | 1:08.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.82 | |||||||||
9 | Viktor Bernstein | 2006 | 433 | 31.55 | 1:09.16 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
10 | Tristan Jensen | 2006 | 425 | 31.80 | 1:09.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.16 | |||||||||
11 | Magnus Rasmussen | 2006 | 417 | 33.53 | 1:10.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.33 | |||||||||
12 | Simon Hejbroch | 2006 | 414 | 31.86 | 1:10.20 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.00 | |||||||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | 393 | 33.08 | 1:11.42 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.80 | |||||||||
14 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 376 | 34.01 | 1:12.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
15 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 365 | 34.36 | 1:13.21 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:16.10 | |||||||||
16 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 346 | 35.08 | 1:14.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
17 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 333 | 34.89 | 1:15.46 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.37 | |||||||||
18 | Emil Espinoza | 2006 | 326 | 34.75 | 1:16.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.32 | |||||||||
19 | Frederik Vestergaard | 2006 | 317 | 35.04 | 1:16.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.85 | |||||||||
20 | Emil Olsen | 2006 | 313 | 34.95 | 1:17.05 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.24 | |||||||||
21 | Calvin Christian Axen | 2006 | 309 | 35.81 | 1:17.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
22 | Tobias Melhede | 2006 | 252 | 37.11 | 1:22.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.48 | |||||||||
23 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 201 | 39.98 | 1:29.32 | |||||
Næstved IF | 1:34.37 | |||||||||
24 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 200 | 42.16 | 1:29.39 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.49 | |||||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 698 | 1:16.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 676 | 1:17.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.56 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 673 | 1:17.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.77 | |||||||||
4 | Amalie Backhausen | 2006 | 648 | 1:18.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.08 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 636 | 1:19.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:20.72 | |||||||||
6 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 631 | 1:19.47 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 619 | 1:19.97 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
8 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 612 | 1:20.28 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.70 | |||||||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | 610 | 1:20.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.35 | |||||||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 602 | 1:20.74 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.93 | |||||||||
11 | Falka Tind | 2006 | 598 | 1:20.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.41 | |||||||||
12 | Julie Liv Madsen | 2006 | 591 | 1:21.22 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
13 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 579 | 1:21.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
14 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 565 | 1:22.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:24.10 | |||||||||
15 | Freja Juul | 2006 | 555 | 1:22.94 | ||||||
Næstved IF | 1:20.91 | |||||||||
16 | Laika Usinger | 2006 | 551 | 1:23.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.20 | |||||||||
17 | Rikke Therp | 2006 | 542 | 1:23.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.98 | |||||||||
18 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 542 | 1:23.61 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.24 | |||||||||
19 | Anna Blom Bygum | 2006 | 538 | 1:23.82 | OD 1 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.97 | |||||||||
20 | Jaqueline Haack | 2006 | 531 | 1:24.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.05 | |||||||||
21 | Mille Giolbas | 2006 | 527 | 1:24.38 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.34 | |||||||||
22 | Malu Melody Christensen | 2006 | 525 | 1:24.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
23 | Johanna Rasmussen | 2006 | 519 | 1:24.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.25 | |||||||||
24 | Mie Ankersen | 2006 | 514 | 1:25.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.43 | |||||||||
25 | Siv Reimer | 2006 | 512 | 1:25.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.73 | |||||||||
26 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 509 | 1:25.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.70 | |||||||||
27 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 508 | 1:25.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:25.09 | |||||||||
28 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 507 | 1:25.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:28.14 | |||||||||
29 | Malene Dithmar | 2006 | 503 | 1:25.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
30 | Mathilde Willumsen | 2006 | 496 | 1:26.11 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:27.91 | |||||||||
31 | Emma Haagen | 2006 | 494 | 1:26.24 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.56 | |||||||||
32 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 483 | 1:26.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
33 | Sofie Lind | 2006 | 473 | 1:27.47 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:28.11 | |||||||||
34 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 469 | 1:27.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.53 | |||||||||
35 | Laura Friis Justesen | 2006 | 463 | 1:28.11 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.54 | |||||||||
36 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 461 | 1:28.24 | ||||||
Næstved IF | 1:27.60 | |||||||||
37 | Katja Poulsen | 2006 | 458 | 1:28.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.52 | |||||||||
38 | Kamille Bentsen | 2006 | 452 | 1:28.81 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.89 | |||||||||
39 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 452 | 1:28.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.07 | |||||||||
40 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 409 | 1:31.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:30.04 | |||||||||
41 | Rikke Parkhøi | 2006 | 409 | 1:31.83 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:32.42 | |||||||||
42 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 397 | 1:32.73 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.99 | |||||||||
- | Daniella Anderson | 2006 | DSQ | SW7.5 Crawlben v 50 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 670 | 1:17.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.88 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 658 | 1:18.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 627 | 1:19.63 | OD 1 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.54 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 627 | 1:19.63 | OD 2 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | 605 | 1:20.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
6 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 599 | 1:20.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.82 | |||||||||
7 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 597 | 1:20.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.30 | |||||||||
8 | Emma Hansen | 2007 | 582 | 1:21.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.13 | |||||||||
9 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 570 | 1:22.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.15 | |||||||||
10 | Anna Andersen | 2007 | 562 | 1:22.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.89 | |||||||||
11 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 558 | 1:22.78 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
12 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 542 | 1:23.60 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:29.97 | |||||||||
13 | Mathilde Johansen | 2007 | 538 | 1:23.82 | OD 2 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
14 | Mathilde Møller | 2007 | 533 | 1:24.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.65 | |||||||||
15 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 521 | 1:24.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.87 | |||||||||
16 | Lara Ghizzaui | 2007 | 508 | 1:25.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.52 | |||||||||
17 | Annika Frederiksen | 2007 | 482 | 1:26.92 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.21 | |||||||||
18 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 475 | 1:27.36 | ||||||
Næstved IF | 1:29.59 | |||||||||
19 | Anne-Marie Toft | 2007 | 434 | 1:30.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:36.35 | |||||||||
20 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 429 | 1:30.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:33.54 | |||||||||
21 | Anna Steen Petersen | 2007 | 429 | 1:30.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.84 | |||||||||
22 | Rebekka Roed | 2007 | 428 | 1:30.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:39.19 | |||||||||
23 | Mejse Jakobsen | 2007 | 388 | 1:33.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.46 | |||||||||
24 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 379 | 1:34.16 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.89 | |||||||||
25 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 376 | 1:34.42 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:36.76 | |||||||||
26 | Helena Fritz Larsen | 2007 | 371 | 1:34.82 | ||||||
Albertslund IF | 1:38.93 | |||||||||
27 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 371 | 1:34.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:37.13 | |||||||||
28 | Mille-Mai Krog | 2007 | 370 | 1:34.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.92 | |||||||||
29 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 365 | 1:35.39 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:37.43 | |||||||||
30 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 362 | 1:35.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.35 | |||||||||
31 | Smilla Hauge | 2007 | 362 | 1:35.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.91 | |||||||||
32 | Vigga Jacoby | 2007 | 360 | 1:35.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.89 | |||||||||
33 | Rosalia Christiansen | 2007 | 360 | 1:35.80 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:36.53 | |||||||||
34 | Laura Jørgensen | 2007 | 357 | 1:36.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.57 | |||||||||
35 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 354 | 1:36.37 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:33.28 | |||||||||
35 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 354 | 1:36.37 | ||||||
Næstved IF | 1:40.43 | |||||||||
37 | Nadia Walløe | 2007 | 351 | 1:36.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.48 | |||||||||
38 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 348 | 1:36.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.78 | |||||||||
39 | Anna Høyer | 2007 | 347 | 1:36.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:43.04 | |||||||||
40 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 342 | 1:37.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.05 | |||||||||
41 | Maja Andersen | 2007 | 338 | 1:37.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.10 | |||||||||
42 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 329 | 1:38.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.69 | |||||||||
43 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 304 | 1:41.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.68 | |||||||||
- | Isabell Hansen | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.68 | |||||||||
- | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:39.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 646 | 1:10.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.92 | |||||||||
2 | Lucas Svej | 2005 | 609 | 1:11.56 | OD 1 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.67 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 609 | 1:11.56 | OD 2 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.59 | |||||||||
4 | August Høy | 2005 | 602 | 1:11.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 573 | 1:13.03 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:17.06 | |||||||||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | 512 | 1:15.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
7 | Malthe Foged | 2005 | 494 | 1:16.76 | ||||||
Næstved IF | 1:16.60 | |||||||||
8 | Theodor Møller | 2005 | 486 | 1:17.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.29 | |||||||||
9 | Daniel Bastholm | 2005 | 482 | 1:17.37 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
10 | Marius Mains | 2005 | 458 | 1:18.68 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:17.32 | |||||||||
11 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 456 | 1:18.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.85 | |||||||||
12 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 455 | 1:18.84 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.77 | |||||||||
13 | Mathias Olsen | 2005 | 455 | 1:18.87 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
14 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 442 | 1:19.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:24.25 | |||||||||
15 | Sebastian Rendlev | 2005 | 431 | 1:20.27 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.95 | |||||||||
16 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 424 | 1:20.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.58 | |||||||||
17 | Sune Vergmann | 2005 | 407 | 1:21.87 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.32 | |||||||||
18 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 402 | 1:22.19 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.94 | |||||||||
19 | Mauritz Otzen | 2005 | 391 | 1:22.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.61 | |||||||||
20 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 307 | 1:29.91 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.26 | |||||||||
- | Frederik Knakkergaard | 2005 | DSQ | SW7.6 Ej samt. berør | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.49 | |||||||||
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 613 | 1:11.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.43 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 612 | 1:11.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.16 | |||||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | 563 | 1:13.46 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.29 | |||||||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 561 | 1:13.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.00 | |||||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | 529 | 1:15.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.06 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 522 | 1:15.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.94 | |||||||||
7 | Petar Trkulja | 2006 | 498 | 1:16.52 | ||||||
Næstved IF | 1:18.77 | |||||||||
8 | William Larsen | 2006 | 478 | 1:17.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:19.69 | |||||||||
9 | Carlos Halawi | 2006 | 462 | 1:18.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.84 | |||||||||
10 | Andreas Mølbak | 2006 | 459 | 1:18.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.15 | |||||||||
11 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 419 | 1:21.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.20 | |||||||||
12 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 405 | 1:21.99 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:22.81 | |||||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 401 | 1:22.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:30.82 | |||||||||
14 | Laurits Poulsen | 2006 | 400 | 1:22.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:22.79 | |||||||||
15 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 389 | 1:23.06 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.55 | |||||||||
16 | Emil Espinoza | 2006 | 386 | 1:23.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.32 | |||||||||
17 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 360 | 1:25.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.27 | |||||||||
18 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 327 | 1:28.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.49 | |||||||||
19 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 325 | 1:28.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.96 | |||||||||
20 | Mark Dimon | 2006 | 308 | 1:29.77 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:29.08 | |||||||||
21 | Tobias Melhede | 2006 | 297 | 1:30.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.60 | |||||||||
22 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 211 | 1:41.79 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:43.86 | |||||||||
- | Joachim Poulsen | 2006 | DSQ | SW7.1 flere flybesp. | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:23.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 123, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 798 | 30.41 | 1:06.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 755 | 31.72 | 1:08.12 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.46 | |||||||||
3 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 733 | 31.94 | 1:08.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | 711 | 30.02 | 1:09.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 660 | 32.23 | 1:11.24 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
6 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 659 | 33.34 | 1:11.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.78 | |||||||||
7 | Mie Ankersen | 2006 | 657 | 32.04 | 1:11.32 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.73 | |||||||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 619 | 33.07 | 1:12.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.11 | |||||||||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 616 | 34.03 | 1:12.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
10 | Alma Møller-Ern | 2006 | 610 | 33.54 | 1:13.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.69 | |||||||||
11 | Siv Reimer | 2006 | 610 | 32.74 | 1:13.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.51 | |||||||||
12 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 595 | 34.16 | 1:13.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.78 | |||||||||
13 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 594 | 34.18 | 1:13.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.53 | |||||||||
14 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 587 | 33.30 | 1:14.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.08 | |||||||||
15 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 586 | 34.25 | 1:14.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.16 | |||||||||
16 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 584 | 35.40 | 1:14.20 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
17 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 578 | 34.07 | 1:14.46 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
18 | Rikke Therp | 2006 | 576 | 35.62 | 1:14.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.75 | |||||||||
19 | Molly Namensen | 2006 | 570 | 33.26 | 1:14.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.63 | |||||||||
20 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 564 | 33.87 | 1:15.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.06 | |||||||||
21 | Mathilde Willumsen | 2006 | 555 | 34.83 | 1:15.48 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
22 | Amalie Backhausen | 2006 | 551 | 34.81 | 1:15.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.73 | |||||||||
23 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 547 | 34.55 | 1:15.81 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:16.71 | |||||||||
24 | Freja Juul | 2006 | 542 | 35.25 | 1:16.04 | |||||
Næstved IF | 1:15.99 | |||||||||
25 | Anna Blom Bygum | 2006 | 542 | 35.21 | 1:16.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.45 | |||||||||
26 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 539 | 34.56 | 1:16.21 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.39 | |||||||||
27 | Laura Meyer | 2006 | 537 | 35.75 | 1:16.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.51 | |||||||||
28 | Mille Giolbas | 2006 | 531 | 35.89 | 1:16.58 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.41 | |||||||||
29 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 526 | 35.76 | 1:16.81 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.89 | |||||||||
30 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 504 | 37.23 | 1:17.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.05 | |||||||||
31 | Kamille Bentsen | 2006 | 500 | 35.26 | 1:18.15 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.70 | |||||||||
32 | Laika Usinger | 2006 | 497 | 37.40 | 1:18.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.56 | |||||||||
33 | Katja Poulsen | 2006 | 497 | 36.63 | 1:18.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.51 | |||||||||
34 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 493 | 36.50 | 1:18.47 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.79 | |||||||||
35 | Sarah Højlund | 2006 | 492 | 36.77 | 1:18.54 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.94 | |||||||||
36 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 490 | 37.29 | 1:18.64 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.33 | |||||||||
37 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 487 | 35.76 | 1:18.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.16 | |||||||||
38 | Johanna Rasmussen | 2006 | 487 | 37.59 | 1:18.83 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.92 | |||||||||
39 | Rikke Parkhøi | 2006 | 487 | 35.49 | 1:18.84 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.35 | |||||||||
40 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 486 | 34.98 | 1:18.87 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:21.12 | |||||||||
41 | Maja Zastrojevic | 2006 | 484 | 36.28 | 1:18.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.81 | |||||||||
42 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 482 | 35.39 | 1:19.07 | |||||
Næstved IF | 1:20.27 | |||||||||
43 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 467 | 37.36 | 1:19.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.80 | |||||||||
44 | Sofie Larsen | 2006 | 463 | 38.22 | 1:20.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.92 | |||||||||
45 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 462 | 36.90 | 1:20.20 | |||||
Næstved IF | 1:20.90 | |||||||||
46 | Laura Friis Justesen | 2006 | 456 | 38.33 | 1:20.56 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.55 | |||||||||
47 | Daniella Anderson | 2006 | 446 | 36.68 | 1:21.17 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.35 | |||||||||
48 | Aya Malling | 2006 | 444 | 38.35 | 1:21.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.26 | |||||||||
49 | Hannah Rørbech | 2006 | 441 | 35.91 | 1:21.45 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.01 | |||||||||
50 | Sofie Lind | 2006 | 440 | 38.77 | 1:21.55 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:23.29 | |||||||||
51 | Leonora Franck | 2006 | 438 | 36.47 | 1:21.62 | |||||
Næstved IF | 1:23.98 | |||||||||
52 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 436 | 37.91 | 1:21.80 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:21.13 | |||||||||
53 | Emma Haagen | 2006 | 432 | 38.65 | 1:22.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.12 | |||||||||
54 | Dicte Maar | 2006 | 423 | 38.66 | 1:22.60 | |||||
Næstved IF | 1:24.29 | |||||||||
55 | Malene Dithmar | 2006 | 422 | 40.14 | 1:22.67 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.20 | |||||||||
56 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 421 | 38.25 | 1:22.75 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:23.37 | |||||||||
57 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 420 | 37.16 | 1:22.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:24.92 | |||||||||
58 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 404 | 38.21 | 1:23.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.61 | |||||||||
59 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 390 | 39.70 | 1:24.89 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:23.45 | |||||||||
60 | Mie Visler | 2006 | 388 | 38.38 | 1:25.04 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
61 | Emma Spang | 2006 | 363 | 39.74 | 1:26.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:29.80 | |||||||||
Løb 123, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 744 | 31.15 | 1:08.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.19 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 721 | 30.96 | 1:09.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.15 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 718 | 31.58 | 1:09.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | 712 | 32.61 | 1:09.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.64 | |||||||||
5 | Anna Andersen | 2007 | 699 | 32.41 | 1:09.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.41 | |||||||||
6 | Isabella Pedersen | 2007 | 678 | 32.73 | 1:10.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.97 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 658 | 33.23 | 1:11.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.06 | |||||||||
8 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 647 | 32.27 | 1:11.71 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
9 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 631 | 33.71 | 1:12.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.69 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 598 | 33.58 | 1:13.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
11 | Julie Philip | 2007 | 578 | 35.68 | 1:14.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.69 | |||||||||
12 | Annika Frederiksen | 2007 | 565 | 34.97 | 1:15.02 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.09 | |||||||||
13 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 553 | 35.23 | 1:15.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.54 | |||||||||
14 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 549 | 34.66 | 1:15.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
15 | Nadia Walløe | 2007 | 512 | 34.54 | 1:17.53 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.11 | |||||||||
16 | Anne-Marie Toft | 2007 | 501 | 36.32 | 1:18.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
17 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 484 | 35.91 | 1:18.96 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:21.56 | |||||||||
18 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 484 | 35.22 | 1:19.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.70 | |||||||||
19 | Rebekka Roed | 2007 | 478 | 36.92 | 1:19.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.46 | |||||||||
20 | Anna Steen Petersen | 2007 | 474 | 38.84 | 1:19.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.27 | |||||||||
21 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 473 | 37.61 | 1:19.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.93 | |||||||||
21 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 473 | 36.40 | 1:19.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.75 | |||||||||
23 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 471 | 37.12 | 1:19.70 | |||||
Næstved IF | 1:22.70 | |||||||||
24 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 468 | 34.66 | 1:19.88 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.36 | |||||||||
25 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 464 | 37.33 | 1:20.07 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:22.39 | |||||||||
26 | Mille-Mai Krog | 2007 | 456 | 36.94 | 1:20.57 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:22.01 | |||||||||
27 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 443 | 37.50 | 1:21.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.09 | |||||||||
28 | Maja Andersen | 2007 | 442 | 37.31 | 1:21.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.06 | |||||||||
29 | Mathilde Pedersen | 2007 | 439 | 37.45 | 1:21.56 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.33 | |||||||||
30 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 429 | 38.28 | 1:22.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.17 | |||||||||
31 | Laura Jørgensen | 2007 | 428 | 38.04 | 1:22.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.84 | |||||||||
32 | Caroline Bjerre | 2007 | 421 | 38.68 | 1:22.70 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.34 | |||||||||
33 | Mejse Jakobsen | 2007 | 409 | 41.97 | 1:23.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
34 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 407 | 38.32 | 1:23.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.83 | |||||||||
35 | Karla Bergmann | 2007 | 405 | 38.53 | 1:23.80 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:23.45 | |||||||||
36 | Lara Ghizzaui | 2007 | 403 | 42.61 | 1:23.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.36 | |||||||||
37 | Sascha Haste | 2007 | 402 | 39.37 | 1:24.04 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.58 | |||||||||
38 | Agnes Højsteen | 2007 | 400 | 39.65 | 1:24.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.41 | |||||||||
39 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 400 | 38.89 | 1:24.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.94 | |||||||||
40 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 391 | 39.65 | 1:24.77 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
41 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 389 | 40.17 | 1:24.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.08 | |||||||||
42 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 385 | 40.11 | 1:25.21 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:26.87 | |||||||||
43 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 379 | 39.90 | 1:25.69 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.04 | |||||||||
44 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 366 | 40.98 | 1:26.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.49 | |||||||||
45 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 364 | 38.72 | 1:26.82 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:25.22 | |||||||||
46 | Anna Høyer | 2007 | 364 | 42.24 | 1:26.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.37 | |||||||||
47 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 364 | 40.65 | 1:26.86 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.12 | |||||||||
48 | Smilla Hauge | 2007 | 362 | 39.65 | 1:26.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.50 | |||||||||
49 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 360 | 40.47 | 1:27.13 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.35 | |||||||||
50 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 359 | 39.88 | 1:27.21 | |||||
Næstved IF | 1:30.57 | |||||||||
51 | Emma Kestenholz | 2007 | 354 | 40.06 | 1:27.65 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.81 | |||||||||
52 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 349 | 40.33 | 1:28.03 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:29.59 | |||||||||
53 | Amanda Aidinian | 2007 | 343 | 39.33 | 1:28.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.30 | |||||||||
54 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 342 | 41.06 | 1:28.70 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.10 | |||||||||
55 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 339 | 42.93 | 1:28.95 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.94 | |||||||||
56 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 326 | 41.26 | 1:30.12 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.26 | |||||||||
- | Caroline Hansen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.07 | |||||||||
- | Isabell Hansen | 2007 | DSQ | SW9.4 Afsl ryg på ma | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 124, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 751 | 26.98 | 1:00.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.01 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 689 | 28.86 | 1:02.26 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.28 | |||||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | 598 | 29.41 | 1:05.28 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.40 | |||||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | 563 | 31.34 | 1:06.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
5 | Malthe Foged | 2005 | 539 | 31.76 | 1:07.56 | |||||
Næstved IF | 1:08.72 | |||||||||
6 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 532 | 31.76 | 1:07.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.78 | |||||||||
7 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 527 | 31.91 | 1:08.10 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:10.69 | |||||||||
8 | August Høy | 2005 | 523 | 32.58 | 1:08.24 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
9 | Theodor Møller | 2005 | 506 | 32.77 | 1:08.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.75 | |||||||||
10 | Sebastian Rendlev | 2005 | 500 | 32.06 | 1:09.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.10 | |||||||||
11 | Mads Sørensen | 2005 | 496 | 32.60 | 1:09.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.03 | |||||||||
12 | Anton Rytter Bech | 2005 | 489 | 31.85 | 1:09.82 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
13 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 485 | 31.32 | 1:10.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
14 | Sune Vergmann | 2005 | 479 | 33.20 | 1:10.27 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.45 | |||||||||
15 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 473 | 31.59 | 1:10.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.32 | |||||||||
16 | Marius Mains | 2005 | 466 | 33.22 | 1:10.95 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:12.15 | |||||||||
17 | Rasmus Capion | 2005 | 462 | 31.41 | 1:11.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:10.21 | |||||||||
18 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 461 | 32.05 | 1:11.18 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.09 | |||||||||
19 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 449 | 33.72 | 1:11.79 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.98 | |||||||||
20 | Martin Svendson | 2005 | 440 | 33.11 | 1:12.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.22 | |||||||||
21 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 440 | 34.44 | 1:12.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.83 | |||||||||
21 | Mathias Olsen | 2005 | 440 | 34.40 | 1:12.32 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
23 | Tao Tang | 2005 | 422 | 33.33 | 1:13.32 | |||||
Næstved IF | 1:16.13 | |||||||||
24 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 407 | 37.29 | 1:14.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.75 | |||||||||
25 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 382 | 33.27 | 1:15.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.64 | |||||||||
26 | Frederik Rasmussen | 2005 | 380 | 36.31 | 1:15.93 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.13 | |||||||||
27 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 372 | 35.10 | 1:16.45 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
28 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 363 | 35.87 | 1:17.10 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.66 | |||||||||
- | Mauritz Otzen | 2005 | DSQ | SW9.4 neddykket v 50 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.39 | |||||||||
Løb 124, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 671 | 28.72 | 1:02.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.09 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 613 | 30.25 | 1:04.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | 598 | 29.50 | 1:05.26 | |||||
Næstved IF | 1:08.88 | |||||||||
4 | Anders Gaard | 2006 | 590 | 30.62 | 1:05.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.05 | |||||||||
5 | Carlos Halawi | 2006 | 552 | 30.74 | 1:07.04 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.28 | |||||||||
6 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 541 | 31.41 | 1:07.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.43 | |||||||||
7 | Magnus Rasmussen | 2006 | 535 | 31.83 | 1:07.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.58 | |||||||||
8 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 522 | 32.65 | 1:08.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.58 | |||||||||
9 | Joachim Poulsen | 2006 | 506 | 32.56 | 1:09.02 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
10 | Simon Hejbroch | 2006 | 495 | 33.17 | 1:09.50 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.67 | |||||||||
11 | Tristan Jensen | 2006 | 486 | 31.99 | 1:09.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
12 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 468 | 33.30 | 1:10.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.78 | |||||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 459 | 32.58 | 1:11.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.35 | |||||||||
14 | Viktor Bernstein | 2006 | 441 | 32.11 | 1:12.25 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
15 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 438 | 32.00 | 1:12.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
16 | Hugo Haakansson | 2006 | 432 | 32.85 | 1:12.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.23 | |||||||||
17 | Emil Espinoza | 2006 | 418 | 34.16 | 1:13.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.86 | |||||||||
18 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 409 | 34.94 | 1:14.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.13 | |||||||||
19 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 406 | 33.56 | 1:14.26 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.95 | |||||||||
20 | Victor Hemmingsen | 2006 | 393 | 36.30 | 1:15.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.86 | |||||||||
21 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 389 | 36.38 | 1:15.33 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.55 | |||||||||
22 | Tobias Melhede | 2006 | 388 | 35.11 | 1:15.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.85 | |||||||||
23 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 386 | 34.97 | 1:15.54 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.05 | |||||||||
24 | William F. Pilgaard | 2006 | 384 | 34.45 | 1:15.65 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.05 | |||||||||
25 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 378 | 35.88 | 1:16.05 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:19.73 | |||||||||
26 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 376 | 36.69 | 1:16.15 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.96 | |||||||||
27 | Anders Andresen | 2006 | 363 | 36.11 | 1:17.10 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:21.39 | |||||||||
28 | William Larsen | 2006 | 353 | 37.90 | 1:17.78 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.16 | |||||||||
29 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 351 | 36.79 | 1:17.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.99 | |||||||||
30 | Calvin Christian Axen | 2006 | 350 | 35.12 | 1:17.99 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
31 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 290 | 38.26 | 1:23.03 | |||||
Næstved IF | 1:30.57 | |||||||||
32 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 288 | 40.75 | 1:23.22 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.81 | |||||||||
33 | Carl S. Sørensen | 2006 | 280 | 37.29 | 1:24.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.42 | |||||||||
- | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 129 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 129, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 806 | 32.45 | 1:05.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.48 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 738 | 32.73 | 1:07.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.40 | |||||||||
3 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 678 | 34.48 | 1:09.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.89 | |||||||||
4 | Siv Reimer | 2006 | 670 | 33.65 | 1:10.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.12 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 668 | 33.27 | 1:10.08 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.51 | |||||||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | 642 | 34.56 | 1:11.03 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.91 | |||||||||
7 | Julie Liv Madsen | 2006 | 638 | 34.02 | 1:11.18 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
8 | Molly Namensen | 2006 | 635 | 34.50 | 1:11.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.46 | |||||||||
9 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 592 | 35.11 | 1:12.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.29 | |||||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 592 | 36.01 | 1:12.98 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.99 | |||||||||
11 | Jaqueline Haack | 2006 | 588 | 35.52 | 1:13.14 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
12 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 576 | 36.30 | 1:13.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.25 | |||||||||
13 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 566 | 36.93 | 1:14.08 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.18 | |||||||||
14 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 563 | 36.14 | 1:14.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.92 | |||||||||
15 | Alma Møller-Ern | 2006 | 560 | 35.93 | 1:14.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.46 | |||||||||
16 | Katja Poulsen | 2006 | 554 | 36.30 | 1:14.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.82 | |||||||||
17 | Amalie Backhausen | 2006 | 542 | 36.22 | 1:15.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.76 | |||||||||
18 | Laura Meyer | 2006 | 535 | 36.74 | 1:15.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.28 | |||||||||
19 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 527 | 36.48 | 1:15.83 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
20 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 525 | 37.41 | 1:15.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
21 | Rikke Therp | 2006 | 524 | 37.17 | 1:15.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.12 | |||||||||
22 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 522 | 37.20 | 1:16.06 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.87 | |||||||||
23 | Hannah Rørbech | 2006 | 519 | 36.62 | 1:16.25 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.62 | |||||||||
24 | Freja Juul | 2006 | 517 | 36.93 | 1:16.31 | |||||
Næstved IF | 1:17.27 | |||||||||
25 | Maja Zastrojevic | 2006 | 512 | 37.04 | 1:16.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.04 | |||||||||
26 | Maica Jensen | 2006 | 510 | 36.92 | 1:16.66 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:17.84 | |||||||||
27 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 506 | 37.54 | 1:16.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.27 | |||||||||
28 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 504 | 37.78 | 1:16.96 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
29 | Mathilde Willumsen | 2006 | 496 | 37.04 | 1:17.38 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:16.25 | |||||||||
30 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 494 | 37.36 | 1:17.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.29 | |||||||||
31 | Mille Giolbas | 2006 | 489 | 37.77 | 1:17.78 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.70 | |||||||||
32 | Laika Usinger | 2006 | 482 | 38.75 | 1:18.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.93 | |||||||||
33 | Leonora Franck | 2006 | 476 | 38.05 | 1:18.43 | |||||
Næstved IF | 1:19.97 | |||||||||
34 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 459 | 37.53 | 1:19.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.26 | |||||||||
35 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 454 | 39.04 | 1:19.68 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.53 | |||||||||
36 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 449 | 40.46 | 1:19.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.60 | |||||||||
37 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 443 | 38.59 | 1:20.33 | |||||
Næstved IF | 1:18.97 | |||||||||
38 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 434 | 39.85 | 1:20.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
39 | Rikke Parkhøi | 2006 | 429 | 39.79 | 1:21.22 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
40 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 424 | 39.36 | 1:21.55 | |||||
Næstved IF | 1:17.35 | |||||||||
41 | Daniella Anderson | 2006 | 423 | 39.48 | 1:21.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
42 | Mie Visler | 2006 | 411 | 39.23 | 1:22.38 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.92 | |||||||||
43 | Dicte Maar | 2006 | 409 | 41.29 | 1:22.50 | |||||
Næstved IF | 1:22.64 | |||||||||
44 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 408 | 40.08 | 1:22.57 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.09 | |||||||||
45 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 395 | 40.60 | 1:23.46 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:23.00 | |||||||||
46 | Aya Malling | 2006 | 388 | 40.84 | 1:23.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.67 | |||||||||
47 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 329 | 42.79 | 1:28.76 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:29.44 | |||||||||
- | Marie Skole Sørensen | 2006 | DSQ | SW6.4 EFB | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.43 | |||||||||
Løb 129, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 766 | 33.24 | 1:06.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.17 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 728 | 33.09 | 1:08.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.42 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 726 | 32.83 | 1:08.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
4 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 704 | 33.35 | 1:08.88 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.54 | |||||||||
5 | Anna Andersen | 2007 | 677 | 34.43 | 1:09.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.33 | |||||||||
6 | Emma Hansen | 2007 | 638 | 34.87 | 1:11.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.49 | |||||||||
7 | Sarah Gudme | 2007 | 612 | 35.18 | 1:12.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.93 | |||||||||
8 | Isabella Pedersen | 2007 | 604 | 35.43 | 1:12.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
9 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 592 | 35.77 | 1:12.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.97 | |||||||||
10 | Nadia Walløe | 2007 | 547 | 36.01 | 1:14.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.97 | |||||||||
11 | Mathilde Møller | 2007 | 537 | 36.50 | 1:15.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.39 | |||||||||
12 | Isabell Hansen | 2007 | 526 | 36.55 | 1:15.88 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.02 | |||||||||
13 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 524 | 37.62 | 1:15.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.41 | |||||||||
14 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 513 | 37.01 | 1:16.55 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
15 | Mathilde Pedersen | 2007 | 511 | 37.59 | 1:16.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
16 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 502 | 37.50 | 1:17.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.37 | |||||||||
17 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 500 | 38.02 | 1:17.20 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
18 | Laura Jørgensen | 2007 | 492 | 37.83 | 1:17.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.07 | |||||||||
19 | Maya Jacobsen | 2007 | 474 | 37.95 | 1:18.59 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.42 | |||||||||
20 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 459 | 38.97 | 1:19.39 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:17.26 | |||||||||
21 | Annika Frederiksen | 2007 | 458 | 38.29 | 1:19.47 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.60 | |||||||||
22 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 451 | 38.32 | 1:19.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.15 | |||||||||
23 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 450 | 39.17 | 1:19.94 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.09 | |||||||||
24 | Mathilde Johansen | 2007 | 449 | 39.04 | 1:20.02 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.70 | |||||||||
25 | Rebekka Roed | 2007 | 443 | 39.27 | 1:20.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
26 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 442 | 39.76 | 1:20.44 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:20.92 | |||||||||
27 | Anna Steen Petersen | 2007 | 437 | 40.11 | 1:20.71 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
28 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 421 | 39.95 | 1:21.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.43 | |||||||||
29 | Maja Andersen | 2007 | 419 | 39.73 | 1:21.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.56 | |||||||||
30 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 411 | 40.27 | 1:22.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.16 | |||||||||
31 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 409 | 40.15 | 1:22.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.37 | |||||||||
32 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 408 | 40.54 | 1:22.62 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:22.47 | |||||||||
33 | Agnes Højsteen | 2007 | 403 | 40.15 | 1:22.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.60 | |||||||||
34 | Vigga Jacoby | 2007 | 399 | 40.73 | 1:23.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.99 | |||||||||
35 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 392 | 41.01 | 1:23.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.06 | |||||||||
36 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 378 | 42.08 | 1:24.69 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:26.91 | |||||||||
37 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 372 | 41.93 | 1:25.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.32 | |||||||||
38 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 370 | 42.77 | 1:25.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.12 | |||||||||
39 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 359 | 42.28 | 1:26.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.03 | |||||||||
40 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 349 | 42.08 | 1:27.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.42 | |||||||||
41 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 344 | 43.06 | 1:27.44 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.06 | |||||||||
42 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 340 | 43.06 | 1:27.73 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.82 | |||||||||
43 | Mejse Jakobsen | 2007 | 327 | 44.15 | 1:28.91 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.74 | |||||||||
44 | Amalie Møller | 2007 | 325 | 43.63 | 1:29.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.39 | |||||||||
- | Caroline Bjerre | 2007 | DSQ | SW6.4 EFB v 25 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.63 | |||||||||
- | Smilla Hauge | 2007 | DSQ | SW6.3 neddyk. v afsl | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 130, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 795 | 28.53 | 58.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.68 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 593 | 31.88 | 1:04.61 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.97 | |||||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | 540 | 32.17 | 1:06.64 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.97 | |||||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | 538 | 32.57 | 1:06.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
5 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 509 | 33.55 | 1:07.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.78 | |||||||||
6 | Malthe Foged | 2005 | 499 | 32.63 | 1:08.45 | |||||
Næstved IF | 1:09.46 | |||||||||
7 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 493 | 33.04 | 1:08.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
8 | Anton Rytter Bech | 2005 | 485 | 33.35 | 1:09.09 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:11.44 | |||||||||
9 | Mads Sørensen | 2005 | 479 | 33.28 | 1:09.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.38 | |||||||||
10 | Theodor Møller | 2005 | 463 | 34.74 | 1:10.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.53 | |||||||||
11 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 455 | 34.49 | 1:10.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.67 | |||||||||
12 | August Høy | 2005 | 450 | 34.81 | 1:10.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.38 | |||||||||
13 | Sebastian Rendlev | 2005 | 449 | 34.38 | 1:10.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.64 | |||||||||
14 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 448 | 34.61 | 1:10.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.35 | |||||||||
15 | Rasmus Capion | 2005 | 443 | 34.26 | 1:11.21 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.22 | |||||||||
16 | Lucas Svej | 2005 | 431 | 34.76 | 1:11.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.17 | |||||||||
17 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 425 | 34.72 | 1:12.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.27 | |||||||||
18 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 404 | 35.32 | 1:13.42 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.16 | |||||||||
19 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 398 | 35.66 | 1:13.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.04 | |||||||||
20 | Mathias Olsen | 2005 | 393 | 35.80 | 1:14.10 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.99 | |||||||||
21 | Sune Vergmann | 2005 | 385 | 35.58 | 1:14.63 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.83 | |||||||||
- | Tobias Bjørnsteen | 2005 | DSQ | SW6.4 EFB v 50 m | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:06.06 | |||||||||
Løb 130, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 577 | 31.65 | 1:05.19 | |||||
Næstved IF | 1:06.66 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 569 | 31.75 | 1:05.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.26 | |||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 536 | 31.83 | 1:06.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.39 | |||||||||
4 | Carlos Halawi | 2006 | 492 | 33.29 | 1:08.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.69 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 484 | 34.08 | 1:09.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.16 | |||||||||
6 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 478 | 34.32 | 1:09.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
7 | Zacharias Houman | 2006 | 470 | 33.65 | 1:09.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.25 | |||||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 422 | 35.00 | 1:12.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
9 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 421 | 35.77 | 1:12.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.80 | |||||||||
10 | Tobias Melhede | 2006 | 413 | 35.59 | 1:12.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.83 | |||||||||
11 | Joachim Poulsen | 2006 | 403 | 35.68 | 1:13.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
12 | William F. Pilgaard | 2006 | 399 | 36.03 | 1:13.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.21 | |||||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 397 | 36.14 | 1:13.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.04 | |||||||||
14 | Simon Hejbroch | 2006 | 395 | 35.81 | 1:13.96 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.00 | |||||||||
15 | Emil Espinoza | 2006 | 387 | 36.39 | 1:14.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.11 | |||||||||
16 | Frederik Vestergaard | 2006 | 353 | 37.34 | 1:16.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.50 | |||||||||
17 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 345 | 38.11 | 1:17.41 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:20.56 | |||||||||
18 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 332 | 38.27 | 1:18.36 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.44 | |||||||||
19 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 318 | 39.67 | 1:19.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.13 | |||||||||
- | Sean Petersen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 760 | 29.54 | 59.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.22 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 748 | 29.62 | 1:00.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.75 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 733 | 29.05 | 1:00.44 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | 715 | 29.53 | 1:00.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.76 | |||||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | 659 | 30.42 | 1:02.65 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.65 | |||||||||
6 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 627 | 30.23 | 1:03.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.94 | |||||||||
7 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 626 | 30.28 | 1:03.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.16 | |||||||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 603 | 30.97 | 1:04.51 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.54 | |||||||||
9 | Molly Namensen | 2006 | 598 | 30.67 | 1:04.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.50 | |||||||||
10 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 596 | 31.38 | 1:04.76 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.19 | |||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 593 | 30.70 | 1:04.89 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
11 | Mille Giolbas | 2006 | 593 | 31.38 | 1:04.89 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.69 | |||||||||
13 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 589 | 31.08 | 1:05.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.77 | |||||||||
14 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 581 | 32.00 | 1:05.33 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.28 | |||||||||
15 | Anna Blom Bygum | 2006 | 565 | 31.37 | 1:05.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.80 | |||||||||
16 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 565 | 32.03 | 1:05.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.05 | |||||||||
17 | Alma Møller-Ern | 2006 | 561 | 31.55 | 1:06.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.79 | |||||||||
18 | Maja Zastrojevic | 2006 | 555 | 32.19 | 1:06.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.28 | |||||||||
19 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 544 | 32.89 | 1:06.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.53 | |||||||||
20 | Sarah Højlund | 2006 | 541 | 32.48 | 1:06.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.68 | |||||||||
21 | Katja Poulsen | 2006 | 540 | 31.97 | 1:06.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.20 | |||||||||
22 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 540 | 32.51 | 1:06.92 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.76 | |||||||||
23 | Maica Jensen | 2006 | 540 | 31.83 | 1:06.94 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
24 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 539 | 32.86 | 1:06.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.72 | |||||||||
25 | Siv Reimer | 2006 | 536 | 31.99 | 1:07.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.29 | |||||||||
26 | Kamille Bentsen | 2006 | 531 | 32.83 | 1:07.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
27 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 526 | 32.37 | 1:07.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
28 | Amalie Backhausen | 2006 | 525 | 32.29 | 1:07.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.81 | |||||||||
29 | Rikke Therp | 2006 | 524 | 33.15 | 1:07.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.96 | |||||||||
30 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 517 | 32.17 | 1:07.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.61 | |||||||||
31 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 517 | 32.78 | 1:07.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:06.70 | |||||||||
32 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 516 | 32.58 | 1:07.97 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.53 | |||||||||
32 | Leonora M Postgaard | 2006 | 516 | 33.03 | 1:07.97 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
34 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 512 | 32.23 | 1:08.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.77 | |||||||||
35 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 509 | 33.22 | 1:08.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
36 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 508 | 32.71 | 1:08.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.87 | |||||||||
37 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 505 | 33.35 | 1:08.44 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
38 | Rikke Parkhøi | 2006 | 491 | 32.83 | 1:09.07 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
39 | Freja Juul | 2006 | 485 | 33.00 | 1:09.37 | |||||
Næstved IF | 1:08.63 | |||||||||
40 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 481 | 33.57 | 1:09.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.25 | |||||||||
41 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 480 | 33.14 | 1:09.62 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
42 | Mathilde Willumsen | 2006 | 474 | 32.79 | 1:09.88 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
43 | Mie Visler | 2006 | 466 | 33.01 | 1:10.28 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.96 | |||||||||
44 | Johanna Rasmussen | 2006 | 463 | 33.61 | 1:10.44 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.06 | |||||||||
45 | Daniella Anderson | 2006 | 455 | 33.40 | 1:10.88 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
46 | Olga Cermak | 2006 | 452 | 34.32 | 1:11.00 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
47 | Laura Friis Justesen | 2006 | 447 | 34.04 | 1:11.30 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:11.70 | |||||||||
48 | Leonora Franck | 2006 | 443 | 34.30 | 1:11.51 | |||||
Næstved IF | 1:11.06 | |||||||||
49 | Emma Spang | 2006 | 440 | 34.30 | 1:11.66 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
50 | Hannah Rørbech | 2006 | 438 | 34.23 | 1:11.76 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.80 | |||||||||
51 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 425 | 35.19 | 1:12.49 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.19 | |||||||||
52 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 413 | 35.01 | 1:13.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.08 | |||||||||
53 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 404 | 34.52 | 1:13.69 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.91 | |||||||||
54 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 404 | 35.74 | 1:13.70 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.06 | |||||||||
55 | Dicte Maar | 2006 | 389 | 36.79 | 1:14.66 | |||||
Næstved IF | 1:12.86 | |||||||||
56 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 377 | 36.93 | 1:15.44 | |||||
Næstved IF | 1:13.27 | |||||||||
- | Sofie Lind | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 715 | 29.93 | 1:00.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.24 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 711 | 29.60 | 1:01.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.24 | |||||||||
3 | Anna Andersen | 2007 | 684 | 29.84 | 1:01.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.26 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 670 | 30.25 | 1:02.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.12 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2007 | 650 | 31.07 | 1:02.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.80 | |||||||||
6 | Martine Damborg | 2007 | 642 | 30.09 | 1:03.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.93 | |||||||||
7 | Sarah Gudme | 2007 | 621 | 30.65 | 1:03.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.50 | |||||||||
8 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 570 | 31.46 | 1:05.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
9 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 562 | 31.59 | 1:06.05 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.22 | |||||||||
10 | Caroline Hansen | 2007 | 557 | 31.82 | 1:06.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.10 | |||||||||
11 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 555 | 31.57 | 1:06.31 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
12 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 519 | 32.81 | 1:07.83 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.80 | |||||||||
13 | Annika Frederiksen | 2007 | 512 | 33.47 | 1:08.14 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.48 | |||||||||
14 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 503 | 33.35 | 1:08.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.05 | |||||||||
15 | Mille-Mai Krog | 2007 | 500 | 32.83 | 1:08.66 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:09.68 | |||||||||
16 | Anne-Marie Toft | 2007 | 499 | 33.81 | 1:08.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
17 | Nadia Walløe | 2007 | 497 | 33.19 | 1:08.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.37 | |||||||||
18 | Isabell Hansen | 2007 | 496 | 32.51 | 1:08.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.95 | |||||||||
19 | Mejse Jakobsen | 2007 | 493 | 33.27 | 1:09.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.22 | |||||||||
20 | Mathilde Møller | 2007 | 492 | 33.31 | 1:09.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.21 | |||||||||
21 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 461 | 34.25 | 1:10.55 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.00 | |||||||||
22 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 458 | 34.56 | 1:10.68 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:11.08 | |||||||||
23 | Rebekka Roed | 2007 | 458 | 34.23 | 1:10.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.10 | |||||||||
24 | Anna Steen Petersen | 2007 | 457 | 34.19 | 1:10.78 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.81 | |||||||||
24 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 457 | 33.69 | 1:10.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
26 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 453 | 34.62 | 1:10.97 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.75 | |||||||||
27 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 448 | 34.42 | 1:11.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.88 | |||||||||
28 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 446 | 34.51 | 1:11.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.70 | |||||||||
29 | Maja Andersen | 2007 | 440 | 34.86 | 1:11.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.55 | |||||||||
30 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 437 | 34.49 | 1:11.80 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:11.62 | |||||||||
31 | Karla Bergmann | 2007 | 437 | 35.40 | 1:11.81 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:11.34 | |||||||||
32 | Sascha Haste | 2007 | 434 | 35.25 | 1:11.98 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.09 | |||||||||
33 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 425 | 35.41 | 1:12.48 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.37 | |||||||||
34 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 424 | 35.63 | 1:12.52 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.39 | |||||||||
35 | Smilla Hauge | 2007 | 422 | 35.48 | 1:12.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.70 | |||||||||
36 | Agnes Højsteen | 2007 | 422 | 35.07 | 1:12.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.43 | |||||||||
37 | Emma Kestenholz | 2007 | 419 | 35.52 | 1:12.82 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.84 | |||||||||
38 | Caroline Bjerre | 2007 | 409 | 35.58 | 1:13.44 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.28 | |||||||||
39 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 408 | 35.40 | 1:13.45 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:14.30 | |||||||||
40 | Vigga Jacoby | 2007 | 401 | 35.35 | 1:13.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.72 | |||||||||
41 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 399 | 35.22 | 1:14.03 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.08 | |||||||||
42 | Maya Jacobsen | 2007 | 392 | 35.79 | 1:14.46 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.03 | |||||||||
43 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 391 | 36.30 | 1:14.50 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.00 | |||||||||
44 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 385 | 36.34 | 1:14.91 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.91 | |||||||||
45 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 384 | 36.08 | 1:14.95 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:14.69 | |||||||||
46 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 377 | 36.23 | 1:15.47 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:15.78 | |||||||||
47 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 368 | 36.43 | 1:16.04 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.84 | |||||||||
48 | Laura Jørgensen | 2007 | 364 | 36.86 | 1:16.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.11 | |||||||||
49 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 362 | 35.96 | 1:16.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
50 | Rosalia Christiansen | 2007 | 356 | 37.53 | 1:16.90 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:24.99 | |||||||||
51 | Amalie Møller | 2007 | 297 | 38.55 | 1:21.66 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.80 | |||||||||
52 | Helena Fritz Larsen | 2007 | 267 | 40.85 | 1:24.57 | |||||
Albertslund IF | 1:30.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 696 | 26.08 | 54.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.37 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 615 | 27.75 | 56.84 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.83 | |||||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | 613 | 27.57 | 56.90 | |||||
Greve Svømmeklub | 57.72 | |||||||||
4 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 609 | 27.69 | 57.04 | |||||
Svømmeklubben Syd | 57.74 | |||||||||
5 | Malthe Foged | 2005 | 559 | 28.12 | 58.69 | |||||
Næstved IF | 58.20 | |||||||||
6 | Anton Rytter Bech | 2005 | 551 | 28.54 | 58.97 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
7 | Cilas Madsen | 2005 | 545 | 28.76 | 59.17 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:00.43 | |||||||||
8 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 535 | 28.59 | 59.55 | |||||
Haslev Svømmeklub | 59.64 | |||||||||
9 | Theodor Møller | 2005 | 534 | 28.90 | 59.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.01 | |||||||||
10 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 524 | 29.39 | 59.96 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
11 | Rasmus Capion | 2005 | 508 | 28.41 | 1:00.59 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 59.04 | |||||||||
12 | Sebastian Rendlev | 2005 | 501 | 28.99 | 1:00.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.94 | |||||||||
13 | Sune Vergmann | 2005 | 498 | 29.06 | 1:01.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.32 | |||||||||
14 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 493 | 29.58 | 1:01.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
15 | August Høy | 2005 | 480 | 29.87 | 1:01.76 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.67 | |||||||||
16 | Mikkel Andersen | 2005 | 479 | 30.25 | 1:01.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.90 | |||||||||
17 | Lucas Svej | 2005 | 476 | 30.01 | 1:01.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.96 | |||||||||
18 | Tao Tang | 2005 | 469 | 29.74 | 1:02.20 | |||||
Næstved IF | 1:02.96 | |||||||||
19 | Mads Sørensen | 2005 | 462 | 30.23 | 1:02.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.80 | |||||||||
20 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 456 | 30.55 | 1:02.81 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.71 | |||||||||
21 | Martin Svendson | 2005 | 448 | 30.59 | 1:03.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.86 | |||||||||
22 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 444 | 30.52 | 1:03.36 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:03.17 | |||||||||
23 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 441 | 30.70 | 1:03.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.25 | |||||||||
24 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 433 | 30.79 | 1:03.90 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.81 | |||||||||
25 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 410 | 31.19 | 1:05.09 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
26 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 406 | 31.84 | 1:05.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.93 | |||||||||
27 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 370 | 31.52 | 1:07.35 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.66 | |||||||||
28 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 367 | 32.72 | 1:07.52 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.38 | |||||||||
- | Frederik Knakkergaard | 2005 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.08 | |||||||||
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 688 | 26.39 | 54.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 55.82 | |||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 574 | 27.78 | 58.17 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.27 | |||||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | 560 | 28.07 | 58.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
4 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 556 | 28.48 | 58.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.93 | |||||||||
5 | Petar Trkulja | 2006 | 547 | 28.56 | 59.12 | |||||
Næstved IF | 1:00.27 | |||||||||
6 | Anders Gaard | 2006 | 523 | 29.28 | 1:00.01 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.01 | |||||||||
7 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 507 | 28.98 | 1:00.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.31 | |||||||||
8 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 500 | 30.27 | 1:00.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.46 | |||||||||
9 | Hugo Haakansson | 2006 | 494 | 29.87 | 1:01.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.82 | |||||||||
10 | Zacharias Houman | 2006 | 489 | 29.31 | 1:01.38 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.95 | |||||||||
11 | Andreas Mølbak | 2006 | 464 | 30.02 | 1:02.44 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.91 | |||||||||
12 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 460 | 29.81 | 1:02.61 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.01 | |||||||||
13 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 457 | 30.62 | 1:02.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.82 | |||||||||
14 | Viktor Bernstein | 2006 | 456 | 30.45 | 1:02.81 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.15 | |||||||||
15 | Tristan Jensen | 2006 | 456 | 30.29 | 1:02.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.87 | |||||||||
16 | Tobias Melhede | 2006 | 448 | 30.60 | 1:03.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.12 | |||||||||
17 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 442 | 30.48 | 1:03.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
18 | Simon Hejbroch | 2006 | 427 | 30.85 | 1:04.20 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.30 | |||||||||
19 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 419 | 31.28 | 1:04.60 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
20 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 417 | 31.40 | 1:04.68 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.90 | |||||||||
21 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 413 | 31.27 | 1:04.91 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.65 | |||||||||
22 | Emil Espinoza | 2006 | 405 | 31.52 | 1:05.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.93 | |||||||||
23 | Frederik Vestergaard | 2006 | 398 | 30.88 | 1:05.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.65 | |||||||||
24 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 397 | 31.32 | 1:05.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.64 | |||||||||
25 | Laurits Poulsen | 2006 | 390 | 31.56 | 1:06.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.90 | |||||||||
26 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 378 | 32.59 | 1:06.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.46 | |||||||||
27 | William F. Pilgaard | 2006 | 376 | 32.04 | 1:06.96 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.07 | |||||||||
28 | Emil Olsen | 2006 | 376 | 32.20 | 1:06.97 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.69 | |||||||||
29 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 375 | 32.01 | 1:07.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.48 | |||||||||
30 | Anders Andresen | 2006 | 370 | 32.97 | 1:07.33 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:08.63 | |||||||||
31 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 363 | 32.75 | 1:07.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.81 | |||||||||
32 | Calvin Christian Axen | 2006 | 343 | 33.50 | 1:09.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
33 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 306 | 34.41 | 1:11.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.85 | |||||||||
34 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 301 | 34.72 | 1:12.13 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.23 | |||||||||
35 | Mark Dimon | 2006 | 298 | 33.84 | 1:12.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.42 | |||||||||
36 | William Larsen | 2006 | 265 | 34.38 | 1:15.21 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:07.24 | |||||||||
- | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Næstved IF | 1:09.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:09 |