Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Næstved
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 768 | 2:26.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.65 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 747 | 2:27.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.54 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 694 | 2:31.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:33.90 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 616 | 2:37.16 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:40.33 | |||||||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 608 | 2:37.89 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:39.15 | |||||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | 597 | 2:38.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.40 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 587 | 2:39.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.96 | |||||||||
8 | Amalie Backhausen | 2006 | 579 | 2:40.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.76 | |||||||||
9 | Jaqueline Haack | 2006 | 573 | 2:41.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:41.42 | |||||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 562 | 2:42.02 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:48.81 | |||||||||
11 | Rikke Therp | 2006 | 562 | 2:42.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:40.14 | |||||||||
12 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 558 | 2:42.40 | MD 1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.84 | |||||||||
12 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 558 | 2:42.40 | MD 2 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:42.71 | |||||||||
14 | Katja Poulsen | 2006 | 549 | 2:43.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.25 | |||||||||
15 | Sarah Højlund | 2006 | 543 | 2:43.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.90 | |||||||||
16 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 540 | 2:44.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:43.07 | |||||||||
17 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 540 | 2:44.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:54.65 | |||||||||
18 | Leonora M Postgaard | 2006 | 533 | 2:44.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:41.13 | |||||||||
19 | Molly Namensen | 2006 | 526 | 2:45.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.79 | |||||||||
20 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 524 | 2:45.85 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:52.79 | |||||||||
21 | Laura Meyer | 2006 | 523 | 2:45.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:47.37 | |||||||||
22 | Laika Usinger | 2006 | 511 | 2:47.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:53.33 | |||||||||
23 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 502 | 2:48.30 | ||||||
Næstved IF | 2:55.57 | |||||||||
24 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 484 | 2:50.30 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:54.73 | |||||||||
25 | Maja Zastrojevic | 2006 | 483 | 2:50.37 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:47.88 | |||||||||
26 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 456 | 2:53.70 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:54.10 | |||||||||
27 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 440 | 2:55.76 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:56.20 | |||||||||
28 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 418 | 2:58.79 | ||||||
Næstved IF | 2:56.49 | |||||||||
29 | Daniella Anderson | 2006 | 396 | 3:02.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:56.13 | |||||||||
- | Anna Hjorth Christensen | 2006 | DNF | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:45.61 | |||||||||
- | Dicte Maar | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Næstved IF | 3:01.71 | |||||||||
- | Johanna Rasmussen | 2006 | DSQ | SW9.4 Ryg afsl. mave | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.71 | |||||||||
- | Marie Skole Sørensen | 2006 | DSQ | SW6.2 EFB v 75 m ryg | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:51.67 | |||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | 636 | 2:35.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.68 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 554 | 2:42.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.47 | |||||||||
3 | Rebekka Roed | 2007 | 552 | 2:43.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:47.31 | |||||||||
4 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 511 | 2:47.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:50.18 | |||||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | 499 | 2:48.59 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:51.11 | |||||||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | 487 | 2:49.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.91 | |||||||||
7 | Caroline Hansen | 2007 | 461 | 2:53.08 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.85 | |||||||||
8 | Anna Steen Petersen | 2007 | 458 | 2:53.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:54.14 | |||||||||
9 | Mathilde Pedersen | 2007 | 453 | 2:54.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:03.19 | |||||||||
10 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 442 | 2:55.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:59.32 | |||||||||
11 | Caroline Bjerre | 2007 | 439 | 2:55.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.50 | |||||||||
12 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 436 | 2:56.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.35 | |||||||||
13 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 428 | 2:57.39 | ||||||
Næstved IF | 2:58.68 | |||||||||
14 | Mille-Mai Krog | 2007 | 414 | 2:59.36 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:57.50 | |||||||||
15 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 408 | 3:00.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.23 | |||||||||
16 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 405 | 3:00.72 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:08.80 | |||||||||
17 | Lara Ghizzaui | 2007 | 401 | 3:01.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.43 | |||||||||
18 | Karla Bergmann | 2007 | 396 | 3:02.09 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 3:02.69 | |||||||||
19 | Vigga Jacoby | 2007 | 388 | 3:03.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.49 | |||||||||
20 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 388 | 3:03.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:05.94 | |||||||||
21 | Agnes Højsteen | 2007 | 388 | 3:03.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:04.42 | |||||||||
21 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 388 | 3:03.36 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:08.90 | |||||||||
23 | Sascha Haste | 2007 | 380 | 3:04.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:09.98 | |||||||||
23 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 380 | 3:04.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.64 | |||||||||
25 | Laura Jørgensen | 2007 | 377 | 3:05.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.44 | |||||||||
25 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 377 | 3:05.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.56 | |||||||||
27 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 372 | 3:05.91 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.38 | |||||||||
28 | Emma Kestenholz | 2007 | 354 | 3:09.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:09.06 | |||||||||
29 | Smilla Hauge | 2007 | 348 | 3:10.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.88 | |||||||||
- | Isabell Hansen | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:46.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:42 |