2018-10-18   05:22:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 / Oskarshamn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  20 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    1:07.24  2:18.15  3:30.58    4:42.93   
Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap    1:11.60  2:28.41  3:46.16    5:04.43   
Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap    1:14.45  2:34.57  3:55.51    5:16.13   
Johanna Sjögren  1993  Västerviks Simsällskap    1:18.47  2:40.97  4:05.72    5:29.10   
Emma Seijsing  1994  Kalmar Simsällskap    1:17.55  2:41.62  4:06.68    5:30.57   
Petra Gregersen  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    1:16.68  2:41.69  4:08.86    5:33.35   
Emma van Doorn  1993  Västerviks Simsällskap    1:21.70  2:51.43  5:46.94    5:46.94   
Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    1:19.46  2:47.88  4:22.60    5:58.89   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lisa Jansson  1995  Västerviks Simsällskap    1:15.37  2:39.32  4:03.78    5:27.96   
Maja Gustafsson  1995  Hultsfreds Simsällskap    1:21.74  2:51.23  4:21.98    5:51.35   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    1:10.12  2:23.87  3:37.20    4:49.30   
Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    1:08.83  2:21.92  3:36.47    4:50.36   
Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    1:11.64  2:29.48  3:47.62    5:07.22   
Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap    1:13.91  2:33.69  3:54.59    5:13.76   
Evelina Kind  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    1:12.76  2:35.03  3:59.02    5:21.80   
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    1:19.87  2:44.75  4:09.34    5:30.45   
Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    1:22.85  2:52.62  4:22.84    5:45.28   
Matilda Elingfors  1996  Växjö Simsällskap    1:22.62  2:58.44  4:35.54    6:12.01   
Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap    1:11.86  2:29.30  3:46.21    5:03.15   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    1:18.13  2:39.80  4:03.81    5:25.58   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    1:17.73  2:42.28  4:07.41    5:27.45   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    1:20.03  2:49.07  4:18.35    5:43.10   
Elsa Sjöberg  1997  Kalmar Simsällskap    1:23.09  2:50.00  4:19.76    5:45.03   
Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    1:20.53  2:50.66  4:21.44    5:47.91   
Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap    1:22.95  2:53.85  4:25.17    5:56.32   
Julia Hakesjö  1997  Kalmar Simsällskap    1:22.55  2:53.82  4:26.30    5:57.75   
Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    1:24.08  2:55.14  4:27.27    5:58.41   
10  Maggie Huynh  1997  Oskarshamns Simsällskap    1:23.74  2:57.81  4:32.99    6:06.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  20 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  20 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: KSU 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Lidqvist  1991  Värnamo Simsällskap    26.39        54.51   
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap    26.72        54.96   
Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    27.91        58.75   
Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    28.46        59.17   
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    28.79        59.58   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    28.87        1:00.36   
Hampus Kullgren  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    28.98        1:01.15   
Albin Persson  1991  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    28.26        1:01.19   
Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    28.73        1:01.28   
10  Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    30.61        1:04.55   
11  Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    32.28        1:07.69   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: KSU 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    29.09        59.77   
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    30.70        1:03.83   
Stefan Tran  1995  Kalmar Simsällskap    31.14        1:06.21   
Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap    32.12        1:08.03   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: KSU 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    30.81        1:03.04   
Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap    33.30        1:09.46   
Jan Czarnowski  1996  Oskarshamns Simsällskap    33.57        1:10.15   
Robin Fröstberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    33.66        1:10.93   
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    35.04        1:13.78   
Olle Janson  1996  Västerviks Simsällskap    38.45        1:19.39   
Anton Lundh  1996  Västerviks Simsällskap    38.14        1:19.63   
Diederik de Vries  1996  Oskarshamns Simsällskap    38.73        1:20.42   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: KSU 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    31.87        1:06.43   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    32.81        1:07.93   
Erik Niklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    32.94        1:08.16   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    33.55        1:09.64   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    33.71        1:11.29   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    33.72        1:11.95   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    35.60        1:13.40   
Erik Sjöberg  1997  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.46        1:14.91   
Edwin Ekberg  1997  Hultsfreds Simsällskap    36.72        1:18.81   
10  Albin Bergman  1998  Kalmar Simsällskap    37.29        1:19.98   
11  Henric Roos  1997  Kalmar Simsällskap    39.14        1:21.28   
12  Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap    40.64        1:27.69   
13  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    40.88        1:28.34   
14  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    43.12        1:32.72   
15  Alexander Gunnarsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    48.74        1:45.74   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  20 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  20 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Oskarshamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    32.14        1:08.47   
Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap    35.00        1:13.38   
Julia Salomonsson  1993  Kalmar Simsällskap    35.74        1:16.01   
Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap    35.29        1:16.08   
Patricia Zonta-Gustavsson  1994  Kalmar Simsällskap    34.94        1:16.11   
Maria Langborger  1993  Oskarshamns Simsällskap    35.42        1:16.66   
Johanna Sjögren  1993  Västerviks Simsällskap    36.14        1:16.91   
Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap    37.42        1:19.01   
Ida Lindén  1994  Västerviks Simsällskap    34.79        1:19.50   
10  Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap    36.97        1:19.51   
11  Moa Alexandersson  1994  Hultsfreds Simsällskap    38.38        1:23.03   
12  Petra Gregersen  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.29        1:27.59   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Oskarshamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    35.84        1:16.13   
Lisa Jansson  1995  Västerviks Simsällskap    42.47        1:31.59   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Oskarshamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    33.66        1:11.84   
Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap    35.04        1:14.57   
Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    36.17        1:18.34   
Evelina Kind  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.35        1:24.33   
Linnea Waldemarson  1996  Hultsfreds Simsällskap    36.40        1:25.09   
Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.86        1:26.90   
Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    42.21        1:29.61   
Isabelle Fjelstrenius  1996  Västerviks Simsällskap    45.65        1:39.48   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Oskarshamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    35.73        1:19.80   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    38.41        1:22.29   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    36.90        1:24.46   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    39.66        1:26.31   
Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap    40.40        1:27.96   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    39.68        1:28.84   
Mathilda Hjelm  1997  Oskarshamns Simsällskap    39.24        1:29.08   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.44        1:29.55   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    42.85        1:32.39   
10  Jessica Larsson-Ridderste  1997  Oskarshamns Simsällskap    41.37        1:33.48   
11  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    46.91        1:42.85   
Maggie Huynh  1997  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  20 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  20 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Kontors City 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    32.19  1:08.52  1:45.02    2:22.37   
Jonathan Lidqvist  1991  Värnamo Simsällskap    30.94  1:07.25  1:44.58    2:23.59   
Kim Andreasson Quistberg  1994  Kalmar Simsällskap    34.11  1:13.17  1:53.41    2:33.06   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Kontors City 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    37.87  1:18.30  1:58.24    2:40.66   
Robin Fröstberg  1996  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Kontors City 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    42.35  1:36.73  2:37.07    3:37.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  20 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  20 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Synsam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap    36.29  1:15.08  1:53.90    2:31.36   
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    38.22  1:18.99  1:59.69    2:40.18   
Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap    39.07  1:20.94  2:02.74    2:43.47   
Ida Lindén  1994  Västerviks Simsällskap    39.88  1:23.31  2:06.46    2:49.16   
Emma van Doorn  1993  Västerviks Simsällskap    44.43  1:31.76  2:20.02    3:06.83   
Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.20  2:24.97  3:17.76    3:17.76   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Synsam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    40.71  1:25.72  2:11.60    2:54.46   
Lisa Jansson  1995  Västerviks Simsällskap    41.57  1:27.52  2:13.81    2:58.65   
Maja Gustafsson  1995  Hultsfreds Simsällskap    43.04  1:29.18  2:15.86    3:01.89   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Synsam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    36.09  1:14.82  1:53.46    2:30.48   
Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap    38.97  1:21.09  2:03.64    2:45.28   
Evelina Kind  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.22  1:21.72  2:04.75    2:45.72   
Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.78  1:25.55  2:10.79    2:54.73   
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    42.41  1:28.32  2:14.29    2:59.37   
Matilda Elingfors  1996  Växjö Simsällskap    48.10  2:36.09  3:27.47    3:27.47   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Synsam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    38.58  1:21.71  2:04.44    2:43.63   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    40.57  1:22.89  2:06.21    2:45.75   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    39.42  1:22.67  2:06.38    2:46.39   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    39.27  1:21.84  2:05.15    2:46.48   
Julia Hakesjö  1997  Kalmar Simsällskap    42.19  1:27.19  2:12.47    2:57.05   
Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    44.02  1:28.99  2:14.51    2:58.27   
Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap    43.26  1:29.15  2:15.96    3:00.90   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    43.30  1:30.33  2:17.00    3:02.07   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    42.92  1:31.17  2:19.60    3:05.22   
10  Maggie Huynh  1997  Oskarshamns Simsällskap    45.18  1:32.02  2:20.19    3:06.41   
11  Elsa Sjöberg  1997  Kalmar Simsällskap    43.32  1:32.78  2:22.12    3:11.07   
12  Tilde Mårlid  1998  Oskarshamns Simsällskap    46.21  1:36.04  2:26.44    3:17.15   
13  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    47.49  1:41.31  2:35.30    3:25.54   
14  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    50.47  1:48.04  2:47.01    3:42.89   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  20 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  20 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:01   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Wikholms Begravningsbyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap    31.43        1:04.74   
Jonathan Lidqvist  1991  Värnamo Simsällskap    32.67        1:06.13   
Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    33.29        1:08.58   
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    35.48        1:12.51   
Albin Persson  1991  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.07        1:12.77   
Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.14        1:13.32   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.24        1:13.47   
Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    35.65        1:13.64   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    35.75        1:15.46   
10  Hampus Kullgren  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.38        1:15.59   
11  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    37.95        1:18.73   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Wikholms Begravningsbyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    35.81        1:11.89   
Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap    37.41        1:17.32   
Stefan Tran  1995  Kalmar Simsällskap    37.61        1:19.44   
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Wikholms Begravningsbyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    35.37        1:11.70   
Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap    39.41        1:20.55   
Robin Fröstberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    40.28        1:21.43   
Anton Lundh  1996  Västerviks Simsällskap    42.01        1:27.63   
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    44.51        1:31.65   
Diederik de Vries  1996  Oskarshamns Simsällskap    46.31        1:35.80   
Olle Janson  1996  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Jan Czarnowski  1996  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Wikholms Begravningsbyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    37.72        1:16.50   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    38.64        1:17.57   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    39.44        1:20.64   
Erik Niklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    40.79        1:21.86   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    41.33        1:24.19   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    41.17        1:26.18   
Albin Bergman  1998  Kalmar Simsällskap    45.63        1:32.52   
Edwin Ekberg  1997  Hultsfreds Simsällskap    45.84        1:33.15   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    56.05        1:51.81   
10  Alexander Gunnarsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    1:58.63        1:58.63   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            DSQ   
Erik Sjöberg  1997  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  20 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:01 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  20 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:43   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: ABB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    30.69  1:04.68  1:39.57    2:14.10   
Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap    33.35  1:09.79  1:47.78    2:26.40   
Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap    34.88  1:12.98  1:52.87    2:30.62   
Julia Salomonsson  1993  Kalmar Simsällskap    34.26  1:13.50  1:53.40    2:30.66   
Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap    34.76  1:13.78  1:52.80    2:30.67   
Patricia Zonta-Gustavsson  1994  Kalmar Simsällskap    34.83  1:13.41  1:53.56    2:31.72   
Emma Seijsing  1994  Kalmar Simsällskap    35.70  1:13.68  1:53.66    2:32.02   
Maria Langborger  1993  Oskarshamns Simsällskap    35.24  1:13.90  1:53.90    2:33.25   
Johanna Sjögren  1993  Västerviks Simsällskap    34.91  1:14.18  1:54.22    2:33.48   
10  Ida Lindén  1994  Västerviks Simsällskap    34.73  1:14.91  1:55.34    2:33.55   
11  Moa Alexandersson  1994  Hultsfreds Simsällskap    36.87  1:16.49  1:58.50    2:37.47   
12  Petra Gregersen  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.14  1:14.24  1:55.82    2:37.52   
13  Emma van Doorn  1993  Västerviks Simsällskap    38.37  1:21.13  2:44.51    2:44.51   
14  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    37.29  1:19.75  2:03.85    2:47.30   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: ABB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    34.90  1:14.93  1:55.75    2:32.20   
Lisa Jansson  1995  Västerviks Simsällskap    35.93  1:15.63  1:57.04    2:36.19   
Maja Gustafsson  1995  Hultsfreds Simsällskap    37.62  1:19.02  2:02.12    2:44.49   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: ABB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    31.60  1:06.70  1:42.62    2:18.00   
Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    32.09  1:07.67  1:44.60    2:21.12   
Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap    34.70  1:11.77  1:48.92    2:25.49   
Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    33.21  1:10.56  1:48.73    2:27.17   
Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap    34.47  1:12.87  1:51.59    2:29.18   
Evelina Kind  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.87  1:12.95  1:51.27    2:29.20   
Linnea Waldemarson  1996  Hultsfreds Simsällskap    33.96  1:12.96  1:52.92    2:29.94   
Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    37.33  1:18.43  2:01.10    2:40.82   
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    37.82  1:18.94  2:01.75    2:43.09   
10  Matilda Elingfors  1996  Växjö Simsällskap    39.40  1:23.30  2:08.79    2:52.82   
11  Isabelle Fjelstrenius  1996  Västerviks Simsällskap    41.72  1:29.40  2:19.33    3:06.61   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: ABB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap    33.64  1:10.37  1:48.01    2:25.09   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    36.03  1:15.62  1:56.04    2:34.67   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    35.19  1:15.36  1:56.78    2:35.75   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    36.74  1:16.36  1:57.49    2:36.32   
Jessica Larsson-Ridderste  1997  Oskarshamns Simsällskap    36.30  1:16.59  1:57.91    2:38.18   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    36.91  1:17.70  1:59.72    2:40.51   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    36.92  1:18.31  2:01.25    2:41.91   
Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    37.73  1:19.21  2:02.32    2:42.06   
Elsa Sjöberg  1997  Kalmar Simsällskap    38.13  1:19.80  2:03.37    2:43.54   
10  Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    38.21  1:21.71  2:05.24    2:44.86   
11  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.44  1:22.96  2:06.00    2:46.43   
12  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    37.39  1:19.64  2:04.11    2:46.69   
13  Mathilda Hjelm  1997  Oskarshamns Simsällskap    37.14  1:19.68  2:04.21    2:47.79   
14  Julia Hakesjö  1997  Kalmar Simsällskap    38.84  1:22.06  2:06.20    2:49.02   
15  Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap    38.85  1:22.38  2:06.93    2:50.50   
16  Maggie Huynh  1997  Oskarshamns Simsällskap    39.74  1:25.76  2:10.68    2:52.86   
17  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    41.81  1:28.92  2:17.27    3:01.85   
18  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    42.35  1:30.69  2:18.70    3:03.03   
19  Tilde Mårlid  1998  Oskarshamns Simsällskap    42.76  1:32.28  2:21.59    3:11.65   
20  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    49.00  1:45.13  2:43.97    3:41.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  20 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  20 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  18:08   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    1:09.56  2:23.10  3:36.84  4:50.62  18:00.80   
          6:03.79  7:16.96  8:29.62  9:43.31     
          10:56.18  12:07.96  13:19.26  14:30.27     
          15:41.60  16:53.24         
Kim Andreasson Quistberg  1994  Kalmar Simsällskap    1:10.09  2:24.43  3:37.97  4:51.85  18:32.47   
          6:05.09  7:18.73  8:31.21  9:46.06     
          11:01.36  12:17.05  13:32.57  14:48.11     
          16:03.30  17:18.59         
Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    1:10.70  2:26.48  3:42.46  4:59.25  19:07.91   
          6:16.43  7:33.84  8:50.36  10:05.88     
          11:21.00  12:34.79  13:47.68  15:09.96     
          16:30.16  17:43.34         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    1:15.25  2:34.45  3:51.82  5:08.41  19:01.74   
          6:25.21  7:43.32  9:00.17  10:17.72     
          11:34.55  12:51.57  14:07.73  15:23.93     
          16:39.30  17:52.99         
Stefan Tran  1995  Kalmar Simsällskap    1:16.95  2:44.10  4:14.29  5:46.12  22:53.20   
          7:18.96  8:52.49  10:27.02  12:01.81     
          13:36.98  15:11.83  16:45.12  18:19.59     
          19:53.77  21:25.72         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    1:16.45  2:37.74  3:59.69  5:20.30  19:54.94   
          6:39.96  8:00.68  9:23.58  10:42.02     
          12:01.03  13:20.48  14:40.17  15:59.10     
          17:17.86  18:38.10         
Robin Fröstberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    1:18.04  2:44.18  4:10.81  5:38.76  21:41.73   
          7:06.49  8:35.32  10:03.20  11:31.01     
          12:58.47  14:25.92  15:53.91  17:21.54     
          18:49.28  20:15.98         
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    1:20.41  2:48.27  4:15.87  5:43.80  21:56.60   
          7:11.46  8:40.63  10:09.66  11:40.29     
          13:07.78  14:36.96  16:06.67  17:34.15     
          19:04.45  20:32.66         
Jan Czarnowski  1996  Oskarshamns Simsällskap    1:21.89  2:52.83  4:23.96  5:56.64  23:01.18   
          7:29.37  9:01.81  10:35.15  12:08.59     
          13:41.86  15:16.73  16:50.30  18:24.52     
          19:58.20  21:31.28         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:17.34  2:40.92  4:06.28  5:30.11  21:00.60   
          6:54.24  8:18.65  9:44.29  11:08.70     
          12:33.57  13:59.18  15:24.47  16:50.98     
          18:15.69  19:40.21         
Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    1:19.06  2:44.02  4:11.65  5:39.00  21:54.61   
          7:06.70  8:34.64  10:03.75  11:32.50     
          13:02.73  14:32.81  16:02.62  17:34.16     
          19:03.06  20:30.13         
Erik Niklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    1:19.20  2:45.83  4:14.15  5:44.46  22:06.57   
          7:12.46  8:43.11  10:10.67  12:26.03     
          13:57.14  15:27.95  16:58.72  18:28.72     
          20:42.58  22:06.57         
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    1:24.83  2:55.65  4:27.88  6:00.99  22:20.73   
          7:33.01  9:04.33  10:36.41  12:07.16     
          13:37.68  15:08.66  16:39.43  18:08.72     
          19:36.39  21:01.12         
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    1:22.13  2:50.99  4:20.68  5:51.12  22:21.89   
          7:21.16  8:51.85  10:21.65  11:52.17     
          13:22.36  14:53.40  16:26.46  17:57.45     
          19:28.46  20:57.77         
Edwin Ekberg  1997  Hultsfreds Simsällskap    1:26.83  3:01.91  4:37.02  6:11.74  23:41.05   
          7:47.18  9:23.57  11:00.40  12:37.44     
          14:13.26  15:47.37  17:23.50  19:01.76     
          20:37.56  22:12.76         
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    1:29.27  3:07.54  4:48.65  6:27.05  24:28.78   
          8:05.04  9:42.19  11:19.38  12:58.51     
          14:38.80  16:19.57  17:59.67  19:40.97     
          21:21.51  22:57.89         
Henric Roos  1997  Kalmar Simsällskap    1:24.62  3:01.73  4:42.31  6:23.04  24:56.40   
          8:04.19  9:45.65  11:28.15  13:09.41     
          14:49.91  16:32.12  18:13.86  19:56.75     
          21:39.19  23:20.65         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  20 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  18:08 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  21 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  09:13   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Swimcoach 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Nelson  1993  Oskarshamns Simsällskap    39.43        1:21.98   
Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap    40.33        1:25.20   
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    40.78        1:25.61   
Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap    40.95        1:25.64   
Ida Lindén  1994  Västerviks Simsällskap    41.75        1:29.92   
Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap    43.48        1:30.26   
Patricia Zonta-Gustavsson  1994  Kalmar Simsällskap    43.52        1:32.03   
Maria Langborger  1993  Oskarshamns Simsällskap    44.14        1:32.52   
Emma Seijsing  1994  Kalmar Simsällskap    44.04        1:33.00   
10  Petra Gregersen  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.81        1:35.52   
11  Julia Salomonsson  1993  Kalmar Simsällskap    44.29        1:35.97   
12  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.60        1:39.93   
13  Emma van Doorn  1993  Västerviks Simsällskap    47.74        1:41.03   
Johanna Sjögren  1993  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Swimcoach 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Jansson  1995  Västerviks Simsällskap    42.14        1:29.86   
Maja Gustafsson  1995  Hultsfreds Simsällskap    43.27        1:31.28   
Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    44.91        1:33.03   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Swimcoach 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    39.02        1:22.20   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    41.28        1:27.20   
Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap    42.36        1:29.95   
Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    44.27        1:32.47   
Evelina Kind  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    45.63        1:36.17   
Natalie Gunnarsson  1996  Oskarshamns Simsällskap    46.05        1:36.66   
Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.98        1:37.99   
Isabelle Fjelstrenius  1996  Västerviks Simsällskap    49.20        1:43.80   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Swimcoach 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap    40.07        1:23.97   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    39.95        1:24.22   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    44.21        1:31.97   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    43.91        1:32.74   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    44.02        1:34.10   
Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    45.30        1:34.34   
Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap    44.88        1:35.12   
Jessica Larsson-Ridderste  1997  Oskarshamns Simsällskap    45.14        1:36.05   
Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    47.68        1:39.04   
10  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    45.96        1:39.55   
11  Julia Hakesjö  1997  Kalmar Simsällskap    47.42        1:40.50   
12  Mathilda Hjelm  1997  Oskarshamns Simsällskap    47.27        1:41.26   
13  Elsa Sjöberg  1997  Kalmar Simsällskap    48.90        1:43.00   
14  Cecilia Nordén-Elgh  1999  Kalmar Simsällskap            1:45.50   
15  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    51.25        1:46.96   
16  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            1:47.76   
17  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            1:47.77   
18  Emilia Ekström  1998  Hultsfreds Simsällskap    50.25        1:48.07   
19  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap            1:48.13   
20  Maggie Huynh  1997  Oskarshamns Simsällskap            1:48.61   
21  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap            1:50.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  21 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  09:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  21 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap    33.22  1:11.60  1:52.68    2:32.76   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.88  1:14.85  1:56.83    2:37.35   
Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    35.18  1:15.18  1:57.23    2:41.37   
Jonathan Lidqvist  1991  Värnamo Simsällskap    36.21  1:18.52  2:02.25    2:47.82   
Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    36.96  1:21.15  2:07.49    2:52.83   
Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    39.19  1:24.96  2:11.87    2:57.35   
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    40.76  1:27.79  2:16.12    3:03.67   
Hampus Kullgren  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.63  1:28.42  2:17.13    3:03.95   
Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.39  1:26.23  2:17.12    3:09.20   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap    42.45  1:29.38  2:17.84    3:05.88   
Stefan Tran  1995  Kalmar Simsällskap    40.99  1:29.60  2:19.45    3:10.41   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Fröstberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    39.88  1:27.26  2:16.10    3:02.86   
Jan Czarnowski  1996  Oskarshamns Simsällskap    44.85  1:35.99  2:27.60    3:19.16   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    44.45  1:34.11  2:24.39    3:12.99   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    42.89  1:33.38  2:25.09    3:15.44   
Erik Sjöberg  1997  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.02  1:34.56  2:26.38    3:18.16   
Erik Niklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    45.35  1:36.48  2:28.99    3:21.75   
Edwin Ekberg  1997  Hultsfreds Simsällskap    45.51  1:36.26  2:30.09    3:21.81   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    45.94  1:38.25  2:31.56    3:23.62   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    45.85  1:38.82  2:32.28    3:25.34   
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    53.94  2:00.15  3:06.17    4:13.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  21 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  21 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Oskarshamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    1:12.71  2:38.80  4:14.02    5:33.60   
Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap    1:21.26  2:43.56  4:24.46    5:43.31   
Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap    1:16.57  2:48.19  4:31.61    5:49.89   
Ida Lindén  1994  Västerviks Simsällskap    1:27.88  2:57.83  4:39.76    6:02.95   
Johanna Sjögren  1993  Västerviks Simsällskap    1:24.29  3:00.35  4:44.41    6:04.97   
                     
 
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Oskarshamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    1:27.21  3:01.85  4:48.75    6:07.76   
Lisa Jansson  1995  Västerviks Simsällskap    1:35.07  3:12.25  4:54.25    6:16.69   
                     
 
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Oskarshamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    1:13.24  2:34.61  4:09.01    5:21.81   
Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap    1:29.10  2:58.67  4:50.35    6:11.73   
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Oskarshamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    1:22.77  2:52.22  4:36.00    5:56.76   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    1:24.38  3:00.50  4:45.09    6:11.14   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    1:29.84  3:01.22  4:49.22    6:12.48   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    1:37.05  3:05.90  4:56.95    6:18.66   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:28.20  3:01.16  4:52.89    6:25.32   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  21 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:11 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  21 mars 2010   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
 
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Synsam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap    29.36  1:05.81  1:45.31    2:17.84   
Jonathan Lidqvist  1991  Värnamo Simsällskap    29.07  1:05.71  1:48.10    2:19.71   
Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    33.35  1:13.03  1:55.65    2:28.89   
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    31.16  1:12.89  1:57.70    2:29.59   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    32.66  1:14.05  1:55.61    2:30.50   
Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    31.95  1:13.51  1:56.80    2:34.64   
Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    35.09  1:18.21  2:05.84    2:39.87   
Hampus Kullgren  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.68  1:18.29  2:08.60    2:43.41   
Anton Eriksson  1992  Oskarshamns Simsällskap    32.23  1:12.63  2:04.09    2:44.69   
10  Albin Persson  1991  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    32.34  1:13.94  2:06.73    2:44.76   
11  Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.60  1:20.88  2:12.53    2:50.75   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Synsam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    31.35  1:11.51  1:56.82    2:29.11   
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    34.82  1:14.93  2:03.10    2:39.58   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Synsam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    34.07  1:13.71  2:01.35    2:37.23   
Robin Fröstberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    37.37  1:23.22  2:12.67    2:52.47   
Diederik de Vries  1996  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Synsam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    35.53  1:17.28  2:09.02    2:45.95   
Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    35.83  1:19.52  2:09.16    2:47.63   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    41.35  1:23.48  2:15.78    2:54.19   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    42.35  1:27.74  2:21.06    3:00.56   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    43.34  1:29.99  2:23.66    3:04.76   
Edwin Ekberg  1997  Hultsfreds Simsällskap    45.76  1:36.98  2:29.37    3:12.47   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Erik Niklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  21 mars 2010 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner