Resultat för UGP1 2019-2020, Brunflo (och Brunflo Cup)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Jakobsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.68 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tess Viggeborn |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
34.15 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
36.04 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
37.71 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felicia Hjälte |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.77 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
32.63 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
33.25 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.93 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
34.30 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
34.50 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristina Kannegiesser |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.67 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.99 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuva Wallskog |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
39.85 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.59 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Heed |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
34.28 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
37.33 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
38.34 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.74 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
39.43 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
40.05 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
43.53 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
42.44 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
46.12 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
39.29 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
41.40 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
43.32 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
47.27 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
57.94 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 11:18:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|