2021-01-24   10:21:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Brunflo (och Brunflo Cup)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Resultat
UGP1 och Brunflo Cup
Plats: Arrangör: SK Ägir
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final
Sponsor: Glas och Portteknink AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Lundgren 2001 Simklubben Ägir 2:02.58
50m: 27.65
100m: 58.00
(30.35)
150m: 1:30.24
(32.24)
200m: 2:02.58
(32.34)
Grenen officiell:  2019-10-12 14:37:42
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final
Sponsor: Glas och Portteknink AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Wassberg 2003 Simklubben Ägir 2:05.51
50m: 28.33
100m: 59.72
(31.39)
150m: 1:32.54
(32.82)
200m: 2:05.51
(32.97)
2 Mattias Gillgren 2003 Njurunda Simsällskap 2:10.60 +5.09
50m: 29.32
100m: 1:02.36
(33.04)
150m: 1:36.31
(33.95)
200m: 2:10.60
(34.29)
3 Roine Epäilys 2003 Simklubben Ägir 2:12.00 +6.49
50m: 29.85
100m: 1:03.32
(33.47)
150m: 1:37.45
(34.13)
200m: 2:12.00
(34.55)
4 Anton Hansson 2003 Njurunda Simsällskap 2:19.32 +13.81
50m: 31.91
100m: 1:07.43
(35.52)
150m: 1:43.45
(36.02)
200m: 2:19.32
(35.87)
Grenen officiell:  2019-10-12 14:37:42
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 15 år - Final
Sponsor: Glas och Portteknink AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Ylipää 2004 Luleå Simsällskap 2:05.56
50m: 28.07
100m: 59.57
(31.50)
150m: 1:32.62
(33.05)
200m: 2:05.56
(32.94)
2 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap 2:24.06 +18.50
50m: 31.50
100m: 1:07.25
(35.75)
150m: 1:44.84
(37.59)
200m: 2:24.06
(39.22)
- Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 14:37:42
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 14 år - Final
Sponsor: Glas och Portteknink AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Svärd 2005 Simklubben Ägir 2:02.26
50m: 28.02
100m: 59.55
(31.53)
150m: 1:31.78
(32.23)
200m: 2:02.26
(30.48)
2 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir 2:22.01 +19.75
50m: 32.67
100m: 1:09.04
(36.37)
150m: 1:46.97
(37.93)
200m: 2:22.01
(35.04)
3 Edvin Johansson 2005 Simklubben Ägir 2:22.16 +19.90
50m: 32.64
100m: 1:09.20
(36.56)
150m: 1:46.91
(37.71)
200m: 2:22.16
(35.25)
4 Hampus Johansson 2005 Sundsvalls Simsällskap 3:03.40 +1:01.14
50m: 36.09
100m: 1:20.55
(44.46)
150m: 2:11.12
(50.57)
200m: 3:03.40
(52.28)
- Alexander Rydefjord 2005 Simklubben Ägir DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 14:37:42
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 13 år - Final
Sponsor: Glas och Portteknink AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leopold Stefansson 2006 Simklubben Ägir 2:55.45
50m: 39.21
100m: 1:23.94
(44.73)
150m: 2:10.41
(46.47)
200m: 2:55.45
(45.04)
Grenen officiell:  2019-10-12 14:37:42
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 12 år - Final
Sponsor: Glas och Portteknink AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Svärd 2007 Simklubben Ägir 2:24.47
50m: 33.95
100m: 1:10.72
(36.77)
150m: 1:48.05
(37.33)
200m: 2:24.47
(36.42)
2 Joel Täljsten 2007 Njurunda Simsällskap 2:30.87 +6.40
50m: 33.64
100m: 1:11.64
(38.00)
150m: 1:50.18
(38.54)
200m: 2:30.87
(40.69)
Grenen officiell:  2019-10-12 14:37:42
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 11 och yngre - Final
Sponsor: Glas och Portteknink AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap 2:55.26
50m: 39.24
100m: 1:25.28
(46.04)
150m: 2:11.64
(46.36)
200m: 2:55.26
(43.62)
2 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap 3:18.64 +23.38
50m: 43.72
100m: 1:34.55
(50.83)
150m: 2:28.20
(53.65)
200m: 3:18.64
(50.44)
Grenen officiell:  2019-10-12 14:37:42
2019-10-12 14:41:20 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Ägir

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner