2021-01-22   03:23:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Brunflo (och Brunflo Cup)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Resultat
UGP1 och Brunflo Cup
Plats: Arrangör: SK Ägir
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Lundgren 2001 Simklubben Ägir 9:23.70
50m: 29.54
100m: 1:02.50
(32.96)
150m: 1:36.67
(34.17)
200m: 2:11.39
(34.72)
250m: 2:46.61
(35.22)
300m: 3:22.63
(36.02)
350m: 3:58.94
(36.31)
400m: 4:35.27
(36.33)
450m: 5:12.19
(36.92)
500m: 5:48.94
(36.75)
550m: 6:25.23
(36.29)
600m: 7:02.38
(37.15)
650m: 7:39.14
(36.76)
700m: 8:15.16
(36.02)
750m: 8:50.49
(35.33)
800m: 9:23.70
(33.21)
Grenen officiell:  2019-10-12 16:36:45
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Wassberg 2003 Simklubben Ägir 9:29.47
50m: 30.06
100m: 1:03.45
(33.39)
150m: 1:38.10
(34.65)
200m: 2:13.61
(35.51)
250m: 2:49.50
(35.89)
300m: 3:25.87
(36.37)
350m: 4:02.76
(36.89)
400m: 4:39.18
(36.42)
450m: 5:15.82
(36.64)
500m: 5:52.41
(36.59)
550m: 6:28.54
(36.13)
600m: 7:05.25
(36.71)
650m: 7:40.86
(35.61)
700m: 8:16.62
(35.76)
750m: 8:52.52
(35.90)
800m: 9:29.47
(36.95)
2 Roine Epäilys 2003 Simklubben Ägir 9:34.21 +4.74
50m: 31.18
100m: 1:05.77
(34.59)
150m: 1:41.45
(35.68)
200m: 2:17.13
(35.68)
250m: 2:53.15
(36.02)
300m: 3:29.61
(36.46)
350m: 4:06.12
(36.51)
400m: 4:42.73
(36.61)
450m: 5:19.37
(36.64)
500m: 5:55.98
(36.61)
550m: 6:32.73
(36.75)
600m: 7:08.88
(36.15)
650m: 7:45.31
(36.43)
700m: 8:21.94
(36.63)
750m: 8:58.75
(36.81)
800m: 9:34.21
(35.46)
3 Anton Hansson 2003 Njurunda Simsällskap 9:49.81 +20.34
50m: 33.48
100m: 1:09.77
(36.29)
150m: 1:46.44
(36.67)
200m: 2:23.65
(37.21)
250m: 3:01.15
(37.50)
300m: 3:38.99
(37.84)
350m: 4:17.07
(38.08)
400m: 4:53.41
(36.34)
450m: 5:30.97
(37.56)
500m: 6:08.93
(37.96)
550m: 6:46.71
(37.78)
600m: 7:24.16
(37.45)
650m: 8:00.44
(36.28)
700m: 8:37.77
(37.33)
750m: 9:14.18
(36.41)
800m: 9:49.81
(35.63)
Grenen officiell:  2019-10-12 16:36:45
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 14 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Svärd 2005 Simklubben Ägir 9:49.32
50m: 30.66
100m: 1:04.97
(34.31)
150m: 1:41.16
(36.19)
200m: 2:18.01
(36.85)
250m: 2:55.95
(37.94)
300m: 3:33.86
(37.91)
350m: 4:11.42
(37.56)
400m: 4:50.00
(38.58)
450m: 5:27.80
(37.80)
500m: 6:06.27
(38.47)
550m: 6:43.56
(37.29)
600m: 7:21.42
(37.86)
650m: 7:59.05
(37.63)
700m: 8:36.59
(37.54)
750m: 9:14.19
(37.60)
800m: 9:49.32
(35.13)
2 Alexander Rydefjord 2005 Simklubben Ägir 10:03.73 +14.41
50m: 31.58
100m: 1:08.35
(36.77)
150m: 1:45.89
(37.54)
200m: 2:23.94
(38.05)
250m: 3:01.96
(38.02)
300m: 3:39.87
(37.91)
350m: 4:18.79
(38.92)
400m: 4:57.64
(38.85)
450m: 5:36.36
(38.72)
500m: 6:14.82
(38.46)
550m: 6:53.37
(38.55)
600m: 7:32.29
(38.92)
650m: 8:11.62
(39.33)
700m: 8:50.05
(38.43)
750m: 9:27.14
(37.09)
800m: 10:03.73
(36.59)
Grenen officiell:  2019-10-12 16:36:45
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 12 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Svärd 2007 Simklubben Ägir 10:51.23
50m: 37.61
100m: 1:18.52
(40.91)
150m: 1:59.92
(41.40)
200m: 2:41.18
(41.26)
250m: 3:23.46
(42.28)
300m: 4:04.90
(41.44)
350m: 4:47.00
(42.10)
400m: 5:29.52
(42.52)
450m: 6:11.81
(42.29)
500m: 6:52.82
(41.01)
550m: 7:34.39
(41.57)
600m: 8:14.94
(40.55)
650m: 8:55.07
(40.13)
700m: 9:35.02
(39.95)
750m: 10:14.68
(39.66)
800m: 10:51.23
(36.55)
Grenen officiell:  2019-10-12 16:36:45
2019-10-12 16:37:51 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Ägir

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner