Results for Efterårsstævne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag indledende
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.59 | 1:20.76 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 39.51 | 1:21.82 | |||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.82 | 1:23.76 | |||||
4 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.67 | 1:28.84 | |||||
5 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 45.38 | 1:31.76 | |||||
6 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 46.13 | 1:32.45 | |||||
7 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 1:16.29 | 1:33.86 | |||||
8 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.97 | 1:34.38 | |||||
9 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 45.92 | 1:35.04 | |||||
10 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 47.62 | 1:35.21 | |||||
11 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.44 | 1:35.43 | |||||
12 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 46.83 | 1:36.03 | |||||
13 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 49.08 | 1:37.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 47.55 | 1:37.57 | |||||
15 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.51 | 1:38.48 | |||||
16 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.85 | 1:38.92 | |||||
17 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 50.09 | 1:39.93 | |||||
18 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 47.37 | 1:40.57 | |||||
19 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.69 | 1:40.59 | |||||
20 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:42.58 | ||||||
21 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 50.25 | 1:42.98 | |||||
22 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 50.41 | 1:43.91 | |||||
23 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 48.87 | 1:44.01 | |||||
24 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 52.21 | 1:45.11 | |||||
25 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.78 | 1:48.09 | |||||
26 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 52.17 | 1:48.54 | |||||
27 | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.27 | 1:49.09 | |||||
28 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 53.67 | 1:52.38 | |||||
29 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 55.04 | 1:54.73 | |||||
30 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 58.39 | 2:02.23 | |||||
31 | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | 59.01 | 2:02.52 | |||||
32 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.63 | 2:03.27 | |||||
33 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 59.49 | 2:04.08 | |||||
34 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:03.24 | 2:08.40 | |||||
35 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.08 | 2:17.28 | |||||
36 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 1:10.43 | 2:23.44 | |||||
37 | Filippa Kristoffersen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:11.50 | 2:26.52 | |||||
38 | Sofie Forsmark | 2010 | Vest-Brøndby | 1:12.06 | 2:27.83 | |||||
- | Sofie K. Kristensen | 2010 | Vest-Brøndby | DNF | ||||||
- | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 efb 50m | |||||
- | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 6.4 efb 50 m | |||||
- | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 10.8 tape på skul | |||||
- | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 ej b 75 m | |||||
- | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 efb 50m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.56 | 1:07.93 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.91 | 1:11.01 | |||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.48 | 1:12.68 | |||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.94 | 1:13.04 | |||||
5 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.65 | 1:13.42 | |||||
6 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.08 | 1:13.43 | |||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.63 | 1:14.35 | |||||
8 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.15 | 1:14.80 | |||||
9 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.74 | 1:15.51 | |||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.68 | 1:15.67 | |||||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.92 | 1:16.25 | |||||
12 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.64 | 1:17.16 | |||||
13 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 37.83 | 1:17.55 | |||||
14 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 37.92 | 1:18.92 | |||||
15 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.72 | 1:20.90 | |||||
16 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.62 | 1:21.70 | |||||
17 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.19 | 1:23.09 | |||||
18 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.54 | 1:26.24 | |||||
19 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.34 | 1:26.50 | |||||
20 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 41.54 | 1:26.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
21 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.41 | 1:28.25 | |||||
22 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 46.72 | 1:34.43 | |||||
23 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.29 | 1:35.41 | |||||
24 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.57 | 1:40.20 | |||||
25 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 53.83 | 1:49.07 | |||||
- | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 32.18 | 1:06.66 | |||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.58 | 1:07.05 | |||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.24 | 1:08.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.81 | 1:08.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.08 | 1:11.50 | |||||
6 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.15 | 1:11.84 | |||||
7 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 35.08 | 1:12.75 | |||||
8 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.60 | 1:13.18 | |||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.75 | 1:14.01 | |||||
10 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 36.21 | 1:14.37 | |||||
11 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.72 | 1:17.72 | |||||
12 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 38.01 | 1:18.71 | |||||
13 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 40.13 | 1:22.61 | |||||
14 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.99 | 1:30.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
- | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 |