Resultater for UGP och Smé-Simmet 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP2 och Smé-Simmet |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
13:01 |
|
|
Arrangör |
Tunafors SK |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Vestin |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.80 |
1:14.00 |
2:01.64 |
|
2:35.87 |
|
2 |
Björn Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.28 |
1:18.89 |
2:05.34 |
|
2:41.59 |
|
3 |
Gunnar Granlund |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
37.08 |
1:19.91 |
2:08.41 |
|
2:43.61 |
|
4 |
Carl Rogne |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
36.09 |
1:21.27 |
2:08.75 |
|
2:47.60 |
|
5 |
Viktor Andersson |
1996 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
36.51 |
1:19.25 |
2:08.60 |
|
2:48.23 |
|
6 |
Eric Skogfors |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
35.33 |
1:20.22 |
2:15.89 |
|
2:54.16 |
|
7 |
Daniel Svensson |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
35.95 |
1:25.96 |
2:17.52 |
|
2:54.43 |
|
8 |
Emil Björk |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
41.55 |
1:30.19 |
2:19.68 |
|
2:59.02 |
|
9 |
Adam Larsson |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
42.95 |
1:28.58 |
2:23.54 |
|
3:01.97 |
|
10 |
Johan Edebrink |
1996 |
Strängnäs Simsällskap |
|
41.07 |
1:32.22 |
2:29.57 |
|
3:10.42 |
|
11 |
Oscar Norberg |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
43.61 |
1:34.37 |
2:29.91 |
|
3:11.15 |
|
- |
Alexander Matkoski |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Elias Haglund |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Ackerstierna |
1995 |
Simklubben Ena |
|
30.59 |
1:06.81 |
1:44.83 |
|
2:16.66 |
|
2 |
Oskar Olsson |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.96 |
1:07.06 |
1:51.93 |
|
2:25.28 |
|
3 |
Tim Skoogh |
1995 |
Säffle Simsällskap |
|
31.40 |
1:09.37 |
1:53.78 |
|
2:28.88 |
|
4 |
August Eriksson |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
35.97 |
1:14.89 |
1:58.39 |
|
2:32.34 |
|
5 |
Jeremi Grosz |
1995 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
35.03 |
1:18.68 |
2:00.62 |
|
2:38.37 |
|
6 |
Johannes Ålander |
1995 |
Simklubben Ena |
|
34.81 |
1:16.65 |
2:01.59 |
|
2:39.29 |
|
7 |
Martin Lundberg |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
35.42 |
1:19.28 |
2:06.09 |
|
2:41.91 |
|
8 |
Daniel Truong |
1995 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
32.24 |
1:14.70 |
2:03.48 |
|
2:42.71 |
|
9 |
Daniel Curacica |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
33.59 |
1:17.03 |
2:06.55 |
|
2:44.48 |
|
- |
Jacob Schönning |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Kotevski |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
29.26 |
1:06.95 |
1:51.55 |
|
2:24.90 |
|
2 |
Niclas Just |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
31.78 |
1:11.86 |
1:52.19 |
|
2:25.93 |
|
3 |
Emil Dahlbom |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
33.55 |
1:13.90 |
2:01.48 |
|
2:36.58 |
|
4 |
Carl Winlöf |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
33.54 |
1:15.28 |
2:03.75 |
|
2:43.44 |
|
5 |
Christoffer Röbech |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
38.74 |
1:20.00 |
2:09.79 |
|
2:48.74 |
|
6 |
Pontus Lindholm |
1994 |
Strängnäs Simsällskap |
|
37.97 |
1:22.04 |
2:10.55 |
|
2:49.99 |
|
7 |
Johan Henriksson |
1992 |
Upsala Simsällskap |
|
41.99 |
1:26.81 |
2:15.03 |
|
2:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.15 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap |
Utskriftstid |
13:01 |
|