Results for UGP och Smé-Simmet 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | UGP2 och Sm-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tvlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:50 | |||
Arrangr | Tunafors SK |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Vsters Simsllskap | 38.24 | 1:18.00 | |||||
2 | Gustav Bjlevik | 1997 | Kpings Simsllskap | 41.76 | 1:24.69 | |||||
3 | Vilmos Szab | 1998 | Tunafors Sportklubb | 44.57 | 1:29.18 | |||||
4 | Gustav Ejdersund | 1998 | Vsters Simsllskap | 45.52 | 1:30.58 | |||||
5 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsllskap | 45.72 | 1:30.77 | |||||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsllskap | 44.76 | 1:31.92 | |||||
7 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsllskap | 45.18 | 1:32.44 | |||||
8 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simfrening | 46.03 | 1:33.65 | |||||
9 | Stefan Biscevic | 1998 | Tunafors Sportklubb | 47.38 | 1:37.88 | |||||
10 | Axel Widstrm | 1998 | Karlstads Simsllskap | 49.04 | 1:38.98 | |||||
11 | Marco Biscevic | 1998 | Tunafors Sportklubb | 49.79 | 1:42.33 | |||||
- | Henrik Karlsson | 1998 | Flens Simsllskap | DNS | ||||||
- | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsllskap | DNS | ||||||
- | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strngns Frisimmare | DNS | ||||||
- | Victor Westin | 1998 | Sala Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Simon Szakal | 1998 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
- | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Tagesson | 1996 | rebro Simallians | 33.43 | 1:10.12 | |||||
2 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsllskap | 34.90 | 1:11.74 | |||||
3 | Erik Nystrm | 1996 | Simklubben Nautilus | 35.96 | 1:13.24 | |||||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Vsters Simsllskap | 37.28 | 1:16.97 | |||||
5 | Viktor Andersson | 1996 | SK Strngns Frisimmare | 37.60 | 1:17.09 | |||||
6 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsllskap | 38.07 | 1:18.03 | |||||
7 | Alexander Matkoski | 1996 | Upsala Simsllskap | 38.75 | 1:19.22 | |||||
8 | Daniel Svensson | 1996 | Sffle Simsllskap | 41.21 | 1:26.48 | |||||
9 | Emil Bjrk | 1996 | Vsters Simsllskap | 43.40 | 1:26.57 | |||||
10 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsllskap | 43.46 | 1:28.50 | |||||
11 | Fredrik Bystrm | 1996 | Vsters Simsllskap | 45.35 | 1:28.59 | |||||
12 | Alexander Rbech | 1996 | Tunafors Sportklubb | 44.06 | 1:29.53 | |||||
13 | Eric Gustafsson | 1996 | rebro Simallians | 44.00 | 1:30.07 | |||||
14 | Matus Kuchalik | 1996 | rebro Simallians | 46.24 | 1:34.07 | |||||
15 | Johan Edebrink | 1996 | Strngns Simsllskap | 47.32 | 1:36.84 | |||||
- | Axel Brorsson | 1996 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Norberg | 1996 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
- | Adam Larsson | 1996 | Karlskoga Simfrening | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 31.26 | 1:02.67 | |||||
2 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsllskap | 32.86 | 1:05.64 | |||||
3 | David Westin | 1995 | Sala Simsllskap | 31.78 | 1:06.33 | |||||
4 | Tim Skoogh | 1995 | Sffle Simsllskap | 34.07 | 1:10.32 | |||||
5 | August Eriksson | 1995 | Vsters Simsllskap | 36.46 | 1:13.33 | |||||
6 | Jeremi Grosz | 1995 | Eskilstuna Simsllskap | 36.75 | 1:15.94 | |||||
7 | Johannes lander | 1995 | Simklubben Ena | 36.99 | 1:16.72 | |||||
8 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 37.74 | 1:17.73 | |||||
9 | Martin Lundberg | 1995 | Tunafors Sportklubb | 39.36 | 1:21.73 | |||||
10 | Jakob Hannerz | 1995 | Upsala Simsllskap | 43.96 | 1:31.95 | |||||
- | Anton Jaensson | 1995 | rebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cristian Strmberg | 1993 | Upsala Simsllskap | 32.02 | 1:05.78 | |||||
2 | Marcus Aurn | 1994 | Vsters Simsllskap | 32.37 | 1:05.95 | |||||
3 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsllskap | 33.94 | 1:10.45 | |||||
4 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 33.66 | 1:10.67 | |||||
5 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsllskap | 33.87 | 1:10.75 | |||||
6 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsllskap | 34.85 | 1:11.65 | |||||
7 | Omid Janani | 1994 | Vsters Simsllskap | 36.86 | 1:14.23 | |||||
8 | Christoffer Rbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 36.02 | 1:14.94 | |||||
9 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsllskap | 37.56 | 1:18.68 | |||||
10 | Pontus Lindholm | 1994 | Strngns Simsllskap | 38.43 | 1:19.41 | |||||
11 | Johan Henriksson | 1992 | Upsala Simsllskap | 39.77 | 1:21.07 | |||||
12 | Jimmy Andersson | 1994 | Deje Simsllskap | 40.75 | 1:21.44 | |||||
13 | Carl-Oscar Carlsson | 1993 | rebro Simallians | 40.86 | 1:22.67 | |||||
14 | Carl Winlf | 1994 | Upsala Simsllskap | 39.54 | 1:22.72 | |||||
- | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsllskap | DNS | ||||||
- | Jonatan Niiranen | 1994 | Kpings Simsllskap | DNS | ||||||
- | David Hallberg | 1994 | Vsters Simsllskap | DNS | ||||||
- | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Karlsson | 1993 | Eskilstuna Simsllskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsllskap | Utskriftstid | 12:50 |