Resultater for UGP och Smé-Simmet 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP2 och Smé-Simmet |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:08 |
|
|
Arrangör |
Tunafors SK |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sean Johansson |
1997 |
Upsala Simsällskap |
|
1:09.71 |
2:29.44 |
3:50.54 |
5:14.69 |
20:34.58 |
|
|
|
|
|
|
6:38.21 |
8:03.07 |
9:28.84 |
10:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
12:18.97 |
13:43.25 |
15:09.35 |
16:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
17:58.02 |
19:19.70 |
|
|
|
|
2 |
Gustav Bjälevik |
1997 |
Köpings Simsällskap |
|
1:20.40 |
2:51.91 |
4:26.04 |
6:00.08 |
23:12.56 |
|
|
|
|
|
|
7:34.25 |
9:07.19 |
10:42.02 |
12:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
13:53.36 |
15:29.85 |
17:05.51 |
18:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
20:11.68 |
21:45.57 |
|
|
|
|
3 |
Max Myrbäck |
1997 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
1:35.74 |
3:20.05 |
5:01.76 |
6:44.37 |
26:05.59 |
|
|
|
|
|
|
8:27.12 |
10:11.57 |
11:55.69 |
13:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15:25.78 |
17:13.36 |
18:59.33 |
20:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
22:33.51 |
24:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Vestin |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:09.63 |
2:26.54 |
3:42.05 |
4:57.01 |
18:45.22 |
|
|
|
|
|
|
6:12.51 |
7:28.39 |
8:44.40 |
10:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.83 |
12:30.94 |
13:46.54 |
15:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
16:17.38 |
17:32.32 |
|
|
|
|
2 |
Carl Rogne |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
1:11.53 |
2:29.57 |
3:48.82 |
5:08.22 |
19:42.62 |
|
|
|
|
|
|
6:27.14 |
7:46.77 |
9:06.01 |
10:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11:45.21 |
13:04.63 |
14:24.68 |
15:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
17:05.25 |
18:25.63 |
|
|
|
|
3 |
Alexander Matkoski |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
1:10.70 |
2:29.18 |
3:48.78 |
5:08.23 |
19:45.32 |
|
|
|
|
|
|
6:27.45 |
7:47.22 |
9:06.64 |
10:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
11:48.00 |
13:08.52 |
14:29.68 |
15:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
17:09.72 |
18:29.90 |
|
|
|
|
4 |
Eric Skogfors |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:14.91 |
2:36.29 |
4:01.17 |
5:26.28 |
21:11.94 |
|
|
|
|
|
|
6:53.09 |
8:19.98 |
9:47.53 |
11:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12:41.87 |
14:10.06 |
15:37.66 |
17:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
18:30.57 |
19:54.44 |
|
|
|
|
5 |
Johan Edebrink |
1996 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:20.93 |
2:54.39 |
4:31.95 |
6:09.43 |
23:46.90 |
|
|
|
|
|
|
7:46.87 |
9:27.03 |
11:05.08 |
12:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14:19.30 |
15:56.37 |
17:34.98 |
19:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
20:48.12 |
22:21.96 |
|
|
|
|
- |
Gunnar Granlund |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Ackerstierna |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:04.37 |
2:14.33 |
3:24.58 |
4:35.12 |
17:23.56 |
|
|
|
|
|
|
5:45.55 |
6:56.98 |
8:08.02 |
9:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
10:30.68 |
11:40.29 |
12:49.53 |
13:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
15:08.79 |
16:17.32 |
|
|
|
|
2 |
Johannes Ålander |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:08.45 |
2:23.92 |
3:40.85 |
4:57.68 |
19:10.74 |
|
|
|
|
|
|
6:13.32 |
7:31.12 |
8:50.09 |
10:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.02 |
12:44.99 |
14:04.04 |
15:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
16:40.89 |
17:57.87 |
|
|
|
|
3 |
Jonathan Ahlbäck |
1995 |
Deje Simsällskap |
|
1:24.57 |
2:55.34 |
4:24.49 |
5:52.12 |
21:22.98 |
|
|
|
|
|
|
7:19.09 |
8:45.55 |
10:12.80 |
11:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
13:04.40 |
14:28.69 |
15:52.64 |
17:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
18:41.50 |
20:04.34 |
|
|
|
|
4 |
Julian Placek |
1995 |
Köpings Simsällskap |
|
1:28.06 |
3:09.18 |
4:53.12 |
6:38.10 |
25:50.68 |
|
|
|
|
|
|
8:23.89 |
10:10.20 |
13:45.85 |
16:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
19:08.25 |
20:52.98 |
22:34.35 |
24:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
25:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Karlsson |
1993 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
1:07.43 |
2:23.24 |
3:40.51 |
4:56.80 |
19:12.45 |
|
|
|
|
|
|
6:14.27 |
7:31.84 |
8:51.35 |
10:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.27 |
12:46.66 |
14:05.01 |
15:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
16:41.27 |
17:58.14 |
|
|
|
|
2 |
Pontus Lindholm |
1994 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:11.06 |
2:30.68 |
3:50.85 |
5:10.89 |
19:53.04 |
|
|
|
|
|
|
6:31.20 |
7:51.42 |
9:12.32 |
10:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
11:54.29 |
13:16.59 |
14:37.74 |
15:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
17:18.24 |
18:36.96 |
|
|
|
|
3 |
Erik Danielsson |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:11.08 |
2:31.70 |
3:53.19 |
5:15.00 |
20:00.60 |
|
|
|
|
|
|
6:37.23 |
7:57.96 |
9:19.92 |
10:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
12:04.40 |
13:26.09 |
14:44.76 |
16:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
17:22.52 |
18:41.23 |
|
|
|
|
4 |
Niklas Andersson |
1992 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:11.21 |
2:29.19 |
3:49.16 |
5:09.32 |
20:21.47 |
|
|
|
|
|
|
6:30.60 |
7:52.68 |
9:14.88 |
10:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
12:00.63 |
13:23.32 |
14:45.74 |
16:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
17:34.07 |
18:58.82 |
|
|
|
|
- |
Jonatan Niiranen |
1994 |
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.15 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap |
Utskriftstid |
11:08 |
|