Resultat för Sigma Allerød Open 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 2017 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:05.96 | 2:18.08 | 3:32.10 | 4:44.26 | |||
2 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:09.99 | 2:25.68 | 3:43.24 | 5:00.07 | |||
3 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.68 | 2:27.51 | 3:45.32 | 5:00.09 | |||
4 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:12.85 | 2:32.00 | 3:52.53 | 5:12.19 | |||
5 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:17.28 | 2:39.83 | 4:02.21 | 5:21.18 | |||
6 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.97 | 2:44.29 | 4:12.90 | 5:38.71 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:11.32 | 2:29.07 | 3:48.37 | 5:06.62 | |||
2 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.49 | 2:46.64 | 4:15.97 | 5:39.85 | |||
3 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.10 | 2:52.88 | 4:23.22 | 5:51.93 | |||
4 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.38 | 2:58.74 | 4:33.44 | 5:59.61 | |||
5 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.15 | 2:58.09 | 4:30.91 | 6:01.25 | |||
6 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.90 | 2:57.94 | 4:31.48 | 6:01.37 | |||
7 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.02 | 2:58.28 | 4:32.20 | 6:01.70 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.59 | 2:41.69 | 4:07.31 | 5:28.20 | |||
2 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:17.26 | 2:43.75 | 4:12.77 | 5:40.32 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 2017 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:04.06 | 2:14.14 | 3:26.48 | 4:39.14 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.33 | 2:24.25 | 3:41.24 | 4:56.10 | |||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:12.84 | 2:35.92 | 3:57.14 | 5:17.54 | |||
3 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:15.75 | 2:42.81 | 4:09.03 | 5:31.82 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:14.46 | 2:34.93 | 3:55.74 | 5:12.10 | |||
2 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.90 | 2:51.70 | 4:21.84 | 5:50.24 | |||
3 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.73 | 2:51.95 | 4:22.80 | 5:50.94 | |||
4 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:40.06 | 3:28.44 | 5:18.83 | 6:58.29 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.39 | 2:26.98 | 3:44.09 | 4:56.45 | |||
2 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.67 | 2:31.69 | 3:50.44 | 5:08.10 | |||
3 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:19.51 | 2:46.80 | 4:16.49 | 5:45.18 | |||
4 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.49 | 2:57.06 | 4:32.45 | 6:02.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.73 | ||||||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.38 | ||||||
3 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.49 | ||||||
4 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.89 | ||||||
5 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 39.37 | ||||||
6 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 39.51 | ||||||
7 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.11 | ||||||
8 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 40.29 | ||||||
9 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.66 | ||||||
10 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.07 | ||||||
11 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.20 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.30 | ||||||
2 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 43.92 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.81 | ||||||
2 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.40 | ||||||
3 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.93 | ||||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.03 | ||||||
5 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.84 | ||||||
6 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.79 | ||||||
7 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.08 | ||||||
8 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.41 | ||||||
9 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.08 | ||||||
10 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 43.26 | ||||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 43.48 | ||||||
12 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.17 | ||||||
13 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.52 | ||||||
14 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.62 | ||||||
15 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.02 | ||||||
16 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.84 | ||||||
17 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.13 | ||||||
18 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.59 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.63 | ||||||
2 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.63 | ||||||
3 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.64 | ||||||
4 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 51.00 | ||||||
5 | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 51.60 | ||||||
6 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 51.65 | ||||||
7 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 51.99 | ||||||
8 | Freja Hede | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.39 | ||||||
9 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.54 | ||||||
- | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW7.6 | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 46.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.06 | ||||||
2 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.94 | ||||||
3 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.42 | ||||||
4 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.53 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 37.93 | ||||||
2 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.78 | ||||||
3 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.86 | ||||||
4 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.23 | ||||||
5 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | Ishøj Svømme Klub | 47.18 | ||||||
6 | David Warberg Ploug | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.71 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.85 | ||||||
2 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.98 | ||||||
3 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 38.70 | ||||||
4 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.22 | ||||||
5 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.44 | ||||||
6 | Hubert Fosbøl | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.13 | ||||||
7 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.62 | ||||||
8 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.95 | ||||||
9 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.04 | ||||||
10 | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 46.92 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.72 | ||||||
2 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.74 | ||||||
3 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.03 | ||||||
4 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.84 | ||||||
5 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.87 | ||||||
6 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.91 | ||||||
7 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.03 | ||||||
8 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 49.42 | ||||||
9 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.01 | ||||||
10 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.18 | ||||||
11 | Pelle Chr. Severinsen | 2008 | Køge Svømmeklub | 50.19 | ||||||
12 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.08 | ||||||
13 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 53.22 | ||||||
14 | Raymi Noah Trevino Hansen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 53.70 | ||||||
15 | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | 55.53 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 46.94 | ||||||
2 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.03 | ||||||
3 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.67 | 1:22.71 | 2:08.80 | 2:46.18 | |||
2 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 37.86 | 1:22.84 | 2:11.64 | 2:47.57 | |||
3 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.05 | 1:18.26 | 2:10.35 | 2:50.65 | |||
4 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 38.79 | 1:21.72 | 2:13.08 | 2:51.53 | |||
5 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 43.44 | 1:27.14 | 2:15.91 | 2:55.82 | |||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.81 | 1:25.84 | 2:17.98 | 2:59.73 | |||
2 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.13 | 1:27.23 | 2:20.07 | 3:02.73 | |||
3 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 39.97 | 1:29.52 | 2:26.50 | 3:09.39 | |||
4 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.25 | 1:32.13 | 2:26.52 | 3:10.15 | |||
5 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.89 | 1:35.11 | 2:31.04 | 3:13.73 | |||
6 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 47.68 | 1:37.28 | 2:35.02 | 3:20.25 | |||
7 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 45.65 | 1:35.78 | 2:47.49 | 3:32.93 | |||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.47 | 1:14.47 | 2:02.78 | 2:38.36 | |||
2 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.32 | 1:18.94 | 2:07.93 | 2:47.87 | |||
3 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.05 | 1:29.08 | 2:17.61 | 2:56.99 | |||
4 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.65 | 1:27.25 | 2:18.41 | 2:58.45 | |||
5 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 38.64 | 1:27.00 | 2:20.21 | 3:03.93 | |||
6 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.47 | 1:29.37 | 2:25.14 | 3:07.09 | |||
7 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.41 | 1:28.36 | 2:20.28 | 3:08.25 | |||
8 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 42.39 | 1:32.56 | 2:28.28 | 3:12.31 | |||
9 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.95 | 1:32.51 | 2:26.98 | 3:12.78 | |||
10 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 39.53 | 1:26.60 | 2:26.55 | 3:13.36 | |||
11 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 40.84 | 1:29.97 | 2:30.73 | 3:15.04 | |||
12 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.02 | 1:33.87 | 2:34.32 | 3:25.91 | |||
13 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 46.02 | 1:42.29 | 2:43.16 | 3:31.36 | |||
14 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.43 | 1:42.78 | 2:47.20 | 3:33.63 | |||
15 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 50.15 | 1:45.60 | 2:45.92 | 3:34.97 | |||
- | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW7.6 150m | |||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 40.80 | 1:25.62 | 2:20.23 | 2:59.39 | |||
2 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 44.44 | 1:35.32 | 2:35.80 | 3:20.45 | |||
3 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.94 | 1:34.85 | 2:37.14 | 3:24.27 | |||
4 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 46.25 | 1:37.96 | 2:36.01 | 3:25.19 | |||
5 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 47.32 | 1:40.99 | 2:38.64 | 3:26.42 | |||
6 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.74 | 1:39.34 | 2:41.55 | 3:26.65 | |||
7 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 42.89 | 1:35.43 | 2:35.88 | 3:27.24 | |||
8 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.02 | 1:34.82 | 2:38.05 | 3:27.92 | |||
9 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 43.85 | 1:36.09 | 2:41.93 | 3:32.71 | |||
10 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.12 | 1:47.30 | 2:44.34 | 3:35.59 | |||
11 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.26 | 1:42.79 | 2:47.17 | 3:36.26 | |||
12 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 51.74 | 1:44.65 | 2:49.12 | 3:37.34 | |||
13 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 58.59 | 1:57.78 | 3:04.31 | 3:59.06 | |||
- | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW6.4 EFB 75 | |||||
- | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW8.3 25m | |||||
- | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW7.5 110m | |||||
- | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | DSQ | SW7.6 125m | |||||
- | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW8.2 v/start | |||||
- | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | SW7.6 | |||||
- | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW7.6 150m | |||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 47.82 | 1:37.63 | 2:35.42 | 3:19.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.87 | 1:03.67 | 1:44.95 | 2:19.33 | |||
- | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.81 | 1:18.21 | 2:07.23 | 2:46.42 | |||
2 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 40.06 | 1:28.48 | 2:20.26 | 3:00.01 | |||
3 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.59 | 1:25.44 | 2:20.20 | 3:03.24 | |||
4 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.65 | 1:41.91 | 2:38.54 | 3:25.40 | |||
- | David Warberg Ploug | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW7.3 125m | |||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.46 | 1:10.56 | 1:56.96 | 2:32.20 | |||
2 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.27 | 1:13.13 | 2:02.42 | 2:41.22 | |||
3 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 37.82 | 1:22.93 | 2:11.84 | 2:49.80 | |||
4 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 34.97 | 1:18.75 | 2:08.11 | 2:51.04 | |||
5 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.05 | 1:23.64 | 2:15.24 | 2:51.72 | |||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 35.82 | 1:21.00 | 2:14.12 | 2:54.14 | |||
7 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 39.99 | 1:27.60 | 2:22.67 | 3:01.87 | |||
8 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 38.95 | 1:28.10 | 2:19.70 | 3:02.21 | |||
9 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.22 | 1:29.55 | 2:24.72 | 3:02.75 | |||
10 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.61 | 1:28.36 | 2:28.41 | 3:12.45 | |||
11 | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.63 | 1:31.80 | 2:29.69 | 3:14.20 | |||
12 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.26 | 1:32.62 | 2:32.03 | 3:16.41 | |||
- | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW6.4 75m | |||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.03 | 1:24.74 | 2:15.52 | 2:54.98 | |||
2 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 44.82 | 1:34.82 | 2:31.04 | 3:12.88 | |||
3 | Pelle Chr. Severinsen | 2008 | Køge Svømmeklub | 46.94 | 1:33.76 | 2:34.65 | 3:17.20 | |||
4 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.32 | 1:33.66 | 2:34.08 | 3:17.70 | |||
5 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.97 | 1:37.54 | 2:37.79 | 3:19.67 | |||
6 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.55 | 1:38.80 | 2:38.97 | 3:25.30 | |||
7 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.31 | 1:46.84 | 2:46.97 | 3:32.53 | |||
- | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | DSQ | SW6.4 75m efb | |||||
- | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | SW6.2 75m | |||||
- | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW6.4 75m | |||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 38.90 | 1:23.15 | 2:14.39 | 2:51.43 | |||
2 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 45.72 | 1:42.06 | 2:41.05 | 3:24.87 | |||
3 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 53.39 | 1:45.41 | 2:46.94 | 3:40.11 | |||
- | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | SW6.4 75m EFB | |||||
- | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW6.2 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.10 | 1:12.13 | |||||
2 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.17 | 1:12.52 | |||||
3 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.99 | 1:16.64 | |||||
4 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.24 | 1:19.55 | |||||
5 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 36.76 | 1:20.10 | |||||
6 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.54 | 1:23.58 | |||||
7 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.38 | 1:28.49 | |||||
8 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.49 | 1:29.54 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.63 | 1:23.86 | |||||
2 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 40.71 | 1:27.70 | |||||
3 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.28 | 1:30.62 | |||||
4 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.21 | 1:30.95 | |||||
5 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.75 | 1:33.47 | |||||
6 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.61 | 1:35.44 | |||||
7 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 40.96 | 1:35.66 | |||||
8 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 43.44 | 1:36.61 | |||||
9 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.96 | 1:40.09 | |||||
10 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.06 | 1:40.15 | |||||
11 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.68 | 1:41.48 | |||||
12 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 48.24 | 1:47.54 | |||||
13 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 51.89 | 1:55.15 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.82 | 1:36.19 | |||||
2 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.10 | 1:40.82 | |||||
3 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 49.87 | 1:50.83 | |||||
4 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 51.65 | 1:54.22 | |||||
5 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.30 | 1:57.64 | |||||
6 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 50.44 | 2:02.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 31.65 | 1:07.59 | |||||
2 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.45 | 1:11.96 | |||||
3 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.24 | 1:17.59 | |||||
- | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.72 | 1:13.68 | |||||
2 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.44 | 1:15.25 | |||||
3 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 36.66 | 1:18.49 | |||||
4 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.87 | 1:25.78 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.59 | 1:07.54 | |||||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.16 | 1:11.25 | |||||
3 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.73 | 1:11.61 | |||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.29 | 1:12.62 | |||||
5 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 35.75 | 1:16.42 | |||||
6 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.09 | 1:21.49 | |||||
7 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 37.84 | 1:22.78 | |||||
8 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.45 | 1:28.20 | |||||
9 | Hubert Fosbøl | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.06 | 1:32.29 | |||||
10 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.60 | 1:34.70 | |||||
11 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.78 | 1:35.29 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.49 | 1:25.96 | |||||
2 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.47 | 1:29.30 | |||||
3 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.23 | 1:32.68 | MD1 | ||||
4 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.65 | 1:32.68 | MD2 | ||||
5 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 45.14 | 1:36.09 | |||||
6 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.28 | 1:47.27 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.70 | 1:54.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim | 36.46 | 1:16.18 | 1:56.49 | 2:36.86 | |||
2 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim | 39.26 | 1:21.01 | 2:04.17 | 2:46.28 | |||
3 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 41.41 | 1:25.68 | 2:09.96 | 2:53.31 | |||
4 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.48 | 1:24.70 | 2:09.80 | 2:54.01 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim | 39.20 | 1:22.10 | 2:05.75 | 2:48.54 | |||
2 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.04 | 1:31.36 | 2:20.23 | 3:06.44 | |||
- | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW6.4 50m EFB | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim | 38.79 | 1:21.14 | 2:04.99 | 2:47.67 | |||
2 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.69 | 1:24.22 | 2:07.04 | 2:48.99 | |||
3 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim | 40.37 | 1:23.53 | 2:07.34 | 2:49.67 | |||
4 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.94 | 1:28.39 | 2:14.73 | 2:57.15 | |||
5 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.51 | 1:29.07 | 2:17.09 | 3:02.81 | |||
6 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.52 | 1:29.64 | 2:17.65 | 3:03.87 | |||
7 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim | 43.89 | 1:31.48 | 2:18.52 | 3:04.08 | |||
8 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 40.92 | 1:27.68 | 2:17.78 | 3:04.18 | |||
9 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.46 | 1:30.45 | 2:17.83 | 3:05.05 | |||
10 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 42.83 | 1:29.98 | 2:18.88 | 3:05.34 | |||
11 | Isabella Høj Johansen | 2008 | GTI | 43.19 | 1:31.77 | 2:21.32 | 3:09.62 | |||
12 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 45.75 | 1:35.18 | 2:25.49 | 3:13.93 | |||
13 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.94 | 1:38.67 | 2:26.78 | 3:14.70 | |||
14 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.43 | 1:41.75 | 2:34.79 | 3:23.90 | |||
15 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 49.35 | 1:42.49 | 2:37.62 | 3:29.29 | |||
16 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | GTI | 45.97 | 1:40.36 | 2:36.12 | 3:29.42 | |||
17 | Julie Bruun | 2008 | GTI | 51.10 | 1:46.94 | 2:43.46 | 3:38.63 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.69 | 1:31.59 | 2:21.19 | 3:09.57 | |||
2 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | GTI | 45.37 | 1:36.20 | 2:26.47 | 3:15.44 | |||
3 | Anna Eirfeldt | 2009 | GTI | 47.91 | 1:37.63 | 2:28.07 | 3:15.99 | |||
4 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 46.45 | 1:36.98 | 2:30.72 | 3:17.66 | |||
5 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 46.76 | 1:38.82 | 2:31.13 | 3:21.90 | |||
6 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.26 | 1:39.79 | 2:33.66 | 3:25.80 | |||
7 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | GTI | 48.91 | 1:43.04 | 2:37.51 | 3:27.10 | |||
8 | Mathilde Dithmar | 2009 | GTI | 49.29 | 1:41.91 | 2:38.19 | 3:31.73 | |||
9 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.55 | 2:42.32 | 3:35.75 | ||||
10 | Josephine Madsen | 2009 | GTI | 51.92 | 1:47.72 | 2:45.32 | 3:37.71 | |||
11 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 53.07 | 1:55.62 | 2:58.04 | 3:58.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 30.70 | 1:05.92 | 1:43.94 | 2:21.69 | |||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 35.02 | 1:12.40 | 1:49.92 | 2:27.22 | |||
3 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.43 | 1:15.62 | 1:57.14 | 2:38.02 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 38.93 | 1:19.56 | 2:02.47 | 2:41.89 | |||
2 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | GTI | 36.67 | 1:17.31 | 2:00.38 | 2:42.68 | |||
3 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | GTI | 38.49 | 1:19.73 | 2:02.53 | 2:43.69 | |||
4 | Mark Dimon | 2006 | GTI | 43.60 | 1:31.21 | 2:19.85 | 3:08.09 | |||
5 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.76 | 1:32.77 | 2:23.69 | 3:12.84 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.37 | 1:23.03 | 2:06.67 | 2:48.12 | |||
2 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.51 | 1:27.23 | 2:11.35 | 2:51.32 | |||
3 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | GTI | 40.88 | 1:26.33 | 2:10.94 | 2:53.32 | |||
4 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | GTI | 44.93 | 1:33.71 | 2:22.38 | 3:08.01 | |||
- | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW6.4 150m EFB | |||||
- | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW6.2 175 2 armtag | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.15 | 1:30.60 | 2:17.00 | 2:59.34 | |||
2 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.50 | 1:29.05 | 2:15.41 | 3:00.10 | |||
3 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.94 | 1:28.57 | 2:16.45 | 3:02.33 | |||
4 | Pelle Chr. Severinsen | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.97 | 1:31.82 | 2:19.30 | 3:04.81 | |||
5 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.74 | 1:39.65 | 2:31.47 | 3:19.82 | |||
- | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW6.4 125m EFB | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 40.11 | 1:23.36 | 2:07.06 | 2:48.51 | |||
2 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 45.33 | 1:34.56 | 2:24.52 | 3:12.30 | |||
3 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 46.25 | 1:38.01 | 2:30.91 | 3:19.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 27.90 | ||||||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.33 | ||||||
3 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 28.61 | ||||||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 29.41 | ||||||
5 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 29.43 | ||||||
6 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.63 | ||||||
7 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.70 | ||||||
8 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.91 | ||||||
9 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 30.09 | ||||||
10 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 30.58 | ||||||
11 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 30.97 | ||||||
12 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.71 | ||||||
13 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.77 | ||||||
14 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 32.23 | ||||||
15 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 33.50 | ||||||
16 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.06 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.79 | ||||||
2 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 33.03 | ||||||
3 | Julie Jepsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 35.19 | ||||||
4 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 36.16 | ||||||
- | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim | 29.15 | ||||||
2 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.05 | ||||||
3 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 31.64 | ||||||
4 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.93 | ||||||
5 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim | 32.61 | ||||||
6 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.02 | ||||||
7 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 33.18 | ||||||
8 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.36 | ||||||
9 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 33.57 | ||||||
10 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 33.78 | ||||||
11 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 33.96 | ||||||
12 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.06 | ||||||
13 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim | 35.31 | ||||||
14 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim | 35.34 | ||||||
15 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 35.42 | ||||||
16 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.18 | ||||||
17 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.86 | ||||||
18 | Carmen Victoria Hansen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.48 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 33.04 | ||||||
2 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 35.69 | ||||||
3 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 35.88 | ||||||
4 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.00 | ||||||
5 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 37.01 | ||||||
6 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 37.88 | ||||||
7 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 38.51 | ||||||
8 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.92 | ||||||
9 | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 42.75 | ||||||
10 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 42.95 | ||||||
11 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 46.79 | ||||||
12 | Natasja Dalsgaard Dam | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 54.51 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 33.79 | ||||||
2 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 34.35 | ||||||
3 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 43.03 | ||||||
4 | Miriam Bjørnholt | 2011 | Hillerød Svømmeklub | 44.53 | ||||||
5 | Sofie Demant Klinker | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 46.63 | ||||||
6 | Maja Ekkelund | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.82 | ||||||
7 | Mille Klæbel Blomsterberg | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 53.36 | ||||||
8 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.14 | ||||||
9 | Andrea Christoffersen | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 26.40 | ||||||
2 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 26.64 | ||||||
3 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 28.09 | ||||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim | 28.78 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 30.49 | ||||||
1 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.49 | ||||||
3 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.12 | ||||||
4 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.79 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.64 | ||||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.66 | ||||||
3 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.13 | ||||||
4 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.49 | ||||||
5 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.67 | ||||||
6 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim | 29.92 | ||||||
7 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.01 | ||||||
8 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim | 31.64 | ||||||
9 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim | 31.66 | ||||||
10 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 32.03 | ||||||
11 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.42 | ||||||
12 | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 32.98 | ||||||
13 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.38 | ||||||
14 | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim | 33.40 | ||||||
15 | Hubert Fosbøl | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.56 | ||||||
16 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim | 33.57 | ||||||
17 | Malik Hessellund | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 41.37 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 30.64 | ||||||
2 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim | 31.80 | ||||||
3 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 32.60 | ||||||
4 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim | 33.55 | ||||||
5 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 33.58 | ||||||
6 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 35.16 | ||||||
7 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 35.44 | ||||||
8 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 35.45 | ||||||
9 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 36.54 | ||||||
10 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 36.58 | ||||||
11 | Raymi Noah Trevino Hansen | 2008 | Sigma Swim | 38.30 | ||||||
12 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.34 | ||||||
13 | William Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.46 | ||||||
14 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.55 | ||||||
15 | Mathias Jønsson | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.61 | ||||||
16 | Frederik Mortensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 44.83 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 35.81 | ||||||
2 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 36.48 | ||||||
3 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 38.68 | ||||||
4 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 40.95 | ||||||
5 | Lucas Kristiansen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 41.50 | ||||||
6 | Carlos Nicolas Jensen | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 51.00 | ||||||
7 | Louie Moes Blom | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 51.57 | ||||||
8 | Aksel Otto Duelund-Hansen | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 54.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.36 | 1:15.25 | |||||
2 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.20 | 1:17.46 | |||||
3 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | GTI | 37.33 | 1:17.79 | |||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.20 | 1:17.90 | |||||
5 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.53 | 1:18.38 | |||||
6 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.54 | 1:18.86 | |||||
7 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 37.58 | 1:21.48 | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.04 | 1:22.23 | |||||
2 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 40.43 | 1:25.05 | |||||
3 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim | 39.13 | 1:25.41 | |||||
4 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 40.54 | 1:28.21 | |||||
5 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.03 | 1:31.25 | |||||
6 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.13 | 1:31.53 | |||||
7 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 47.31 | 1:34.95 | |||||
- | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim | 32.96 | 1:12.22 | |||||
2 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.55 | 1:17.47 | |||||
3 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim | 36.64 | 1:18.90 | |||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim | 39.58 | 1:20.86 | |||||
5 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim | 38.36 | 1:21.33 | |||||
6 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.09 | 1:22.99 | |||||
7 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 40.88 | 1:24.02 | |||||
8 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim | 39.77 | 1:24.06 | |||||
9 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 41.01 | 1:24.98 | |||||
10 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 39.46 | 1:25.22 | |||||
11 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim | 42.50 | 1:25.90 | |||||
12 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.89 | 1:25.96 | |||||
13 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 38.85 | 1:26.06 | |||||
14 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.98 | 1:26.78 | |||||
15 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.27 | 1:28.14 | |||||
16 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.88 | 1:28.50 | |||||
17 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim | 40.93 | 1:28.59 | |||||
18 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.54 | 1:29.23 | |||||
19 | Isabella Høj Johansen | 2008 | GTI | 40.09 | 1:30.02 | |||||
20 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.58 | 1:30.58 | |||||
21 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.32 | 1:30.96 | |||||
22 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.19 | 1:31.51 | |||||
23 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | GTI | 42.93 | 1:32.50 | |||||
24 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.62 | 1:33.20 | |||||
25 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.19 | 1:38.54 | |||||
26 | Julie Bruun | 2008 | GTI | 47.61 | 1:38.95 | |||||
27 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 49.52 | 1:43.72 | |||||
- | Carmen Victoria Hansen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW9.4 50m | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | GTI | 39.47 | 1:28.09 | |||||
2 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 40.43 | 1:30.05 | |||||
3 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | GTI | 41.07 | 1:33.73 | |||||
4 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | GTI | 45.45 | 1:33.84 | |||||
5 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.33 | 1:34.46 | |||||
6 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 45.13 | 1:36.14 | |||||
7 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 44.86 | 1:37.47 | |||||
8 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 45.42 | 1:39.25 | |||||
9 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 45.60 | 1:39.81 | |||||
10 | Anna Eirfeldt | 2009 | GTI | 46.05 | 1:40.94 | |||||
11 | Josephine Madsen | 2009 | GTI | 49.10 | 1:41.56 | |||||
12 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.56 | 1:42.07 | |||||
13 | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.84 | 1:43.94 | |||||
14 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.35 | 1:45.22 | |||||
15 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.65 | 1:47.62 | |||||
16 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 55.44 | 1:51.26 | |||||
17 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.18 | 1:55.80 | |||||
18 | Emilie Stengel Vindekilde | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 56.00 | 1:59.82 | |||||
- | Mathilde Dithmar | 2009 | GTI | DSQ | SW7.6 75m | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 41.74 | 1:29.68 | |||||
2 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 49.60 | 1:37.77 | |||||
3 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 56.21 | 1:54.33 | |||||
- | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW8.4 25m | |||||
- | Maja Ekkelund | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW6.2 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.08 | 1:02.90 | |||||
2 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.85 | 1:08.96 | |||||
3 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 32.97 | 1:10.84 | |||||
4 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.25 | 1:14.48 | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.93 | 1:14.17 | |||||
2 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 36.65 | 1:14.96 | |||||
3 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | 1:15.30 | |||||
4 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.70 | 1:18.75 | |||||
5 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | GTI | 35.85 | 1:19.70 | |||||
6 | Mark Dimon | 2006 | GTI | 37.69 | 1:20.04 | |||||
7 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | GTI | 37.10 | 1:22.88 | |||||
8 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.60 | 1:24.18 | |||||
9 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 44.14 | 1:33.85 | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.93 | 1:10.81 | |||||
2 | Marius Hedvang Segato | 2007 | GTI | 34.03 | 1:13.16 | |||||
3 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.73 | 1:15.15 | |||||
4 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.72 | 1:15.75 | |||||
5 | Frederik William Holm | 2007 | GTI | 35.36 | 1:15.91 | |||||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | GTI | 37.00 | 1:18.60 | |||||
7 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim | 38.30 | 1:18.83 | |||||
8 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim | 37.89 | 1:19.10 | |||||
9 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 38.08 | 1:19.48 | |||||
10 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.18 | 1:19.99 | |||||
11 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.99 | 1:21.55 | |||||
12 | Hubert Fosbøl | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.99 | 1:24.05 | |||||
13 | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | 1:25.03 | |||||
14 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 37.59 | 1:25.70 | |||||
15 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim | 40.38 | 1:27.14 | |||||
16 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | GTI | 41.63 | 1:28.79 | |||||
17 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | GTI | 39.22 | 1:29.80 | |||||
18 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.75 | 1:32.39 | |||||
19 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.95 | 1:32.68 | |||||
20 | Oliver Deren | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 49.47 | 1:49.87 | |||||
21 | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.70 | 1:58.85 | |||||
- | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim | DSQ | SW7.6 75m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim | 37.37 | 1:22.03 | |||||
2 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.62 | 1:23.81 | |||||
3 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 38.88 | 1:26.45 | |||||
4 | Rasmus Helmark | 2008 | GTI | 42.84 | 1:28.75 | |||||
5 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim | 42.49 | 1:29.06 | |||||
6 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim | 40.68 | 1:29.44 | |||||
7 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.61 | 1:30.72 | |||||
8 | Pelle Chr. Severinsen | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.61 | 1:32.26 | |||||
9 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.66 | 1:33.27 | |||||
10 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.17 | 1:34.65 | |||||
11 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.88 | 1:35.79 | |||||
12 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | GTI | 47.39 | 1:36.43 | |||||
13 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.31 | 1:36.58 | |||||
14 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 46.56 | 1:37.65 | |||||
15 | William Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.23 | 1:42.15 | |||||
16 | Clint Schrøder | 2008 | GTI | 47.82 | 1:45.36 | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 37.28 | 1:19.60 | |||||
2 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 44.00 | 1:35.82 | |||||
3 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 44.66 | 1:38.41 | |||||
4 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 44.87 | 1:40.15 | |||||
5 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 43.81 | 1:41.33 | |||||
6 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.43 | 1:43.45 | |||||
7 | Malte Scott Jensen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 47.70 | 1:43.47 | |||||
8 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.23 | 1:57.25 | |||||
9 | Bastian Eggert | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 57.06 | 1:59.46 | |||||
10 | Christian Tronier | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.08 | 2:11.81 | |||||
- | Mathias Søndergaard | 2009 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucas Kristiansen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | SW6.2 25m | |||||
- | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | SW6.5 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 40.59 | 1:25.00 | 2:10.60 | 2:57.04 | |||
2 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 41.88 | 1:27.54 | 2:14.64 | 3:01.22 | |||
3 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.53 | 1:27.08 | 2:14.86 | 3:01.63 | |||
4 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.38 | 1:30.03 | 2:20.08 | 3:11.75 | |||
5 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 43.62 | 1:32.65 | 2:23.42 | 3:12.71 | |||
6 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.72 | 1:36.18 | 2:29.33 | 3:18.90 | |||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 49.06 | 1:44.44 | 2:41.00 | 3:35.38 | |||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim | 40.98 | 1:27.70 | 2:13.78 | 2:59.11 | |||
2 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim | 42.45 | 1:30.32 | 2:19.10 | 3:06.03 | |||
3 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.74 | 1:32.19 | 2:21.87 | 3:12.02 | |||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim | 43.57 | 1:34.59 | 2:25.11 | 3:13.85 | |||
5 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim | 45.10 | 1:36.05 | 2:28.17 | 3:18.63 | |||
6 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim | 45.55 | 1:37.57 | 2:29.71 | 3:22.22 | |||
7 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.05 | 1:36.30 | 2:29.84 | 3:22.74 | |||
8 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim | 46.60 | 1:39.53 | 2:32.88 | 3:23.06 | |||
9 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 45.35 | 1:37.36 | 2:30.60 | 3:23.52 | |||
10 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.76 | 1:45.18 | 2:42.25 | 3:37.29 | |||
11 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.17 | 1:46.83 | 2:44.37 | 3:39.02 | |||
12 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 52.95 | 1:51.10 | 2:49.99 | 3:47.48 | |||
- | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW7.6 25m | |||||
- | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.77 | 1:42.54 | 2:37.87 | 3:32.63 | |||
2 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.62 | 1:48.97 | 2:47.23 | 3:44.99 | |||
3 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.53 | 1:47.84 | 2:48.19 | 3:46.24 | |||
4 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 52.97 | 1:54.61 | 2:55.29 | 3:53.96 | |||
5 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 54.40 | 1:54.30 | 2:55.99 | 3:55.33 | |||
6 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 53.34 | 1:54.52 | 2:55.99 | 3:55.39 | |||
7 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.10 | 1:54.64 | 2:57.68 | 3:58.91 | |||
8 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 58.52 | 2:05.81 | 3:09.93 | 4:15.33 | |||
9 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 57.78 | 2:05.95 | 3:12.53 | 4:16.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.45 | 1:41.56 | 2:36.83 | 3:30.00 | |||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.71 | 1:21.47 | 2:07.49 | 2:53.47 | |||
2 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim | 40.21 | 1:28.29 | 2:15.55 | 3:02.08 | |||
3 | Marius Hedvang Segato | 2007 | GTI | 41.41 | 1:28.45 | 2:15.59 | 3:02.35 | |||
4 | Frederik William Holm | 2007 | GTI | 40.05 | 1:27.64 | 2:16.13 | 3:05.25 | |||
5 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.43 | 1:37.27 | 2:26.78 | 3:15.38 | |||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | GTI | 44.69 | 1:35.70 | 2:25.73 | 3:16.83 | |||
7 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.60 | 1:39.22 | 2:30.23 | 3:18.65 | |||
8 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.39 | 1:40.15 | 2:29.49 | 3:23.98 | |||
9 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 53.86 | 1:56.00 | 2:59.52 | 4:02.15 | |||
- | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim | 45.03 | 1:36.16 | 2:27.80 | 3:19.42 | |||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 44.97 | 1:37.12 | 2:30.24 | 3:21.78 | |||
3 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.72 | 1:42.83 | 2:36.73 | 3:27.96 | |||
4 | Rasmus Helmark | 2008 | GTI | 52.55 | 1:49.55 | 2:45.95 | 3:38.83 | |||
5 | Pelle Chr. Severinsen | 2008 | Køge Svømmeklub | 51.52 | 1:49.47 | 2:47.07 | 3:44.15 | |||
6 | Clint Schrøder | 2008 | GTI | 1:00.05 | 2:09.11 | 3:16.93 | 4:21.80 | |||
- | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW7.6 175m ESB | |||||
- | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | GTI | DSQ | SW7.6 25 & 175 | |||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.41 | 1:38.48 | 2:30.11 | 3:21.65 | |||
2 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.50 | 2:08.54 | 3:17.21 | 4:20.04 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 29.67 | 1:02.63 | |||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.17 | 1:03.39 | |||||
3 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.18 | 1:05.76 | |||||
4 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.89 | 1:06.47 | |||||
5 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.53 | 1:06.87 | |||||
6 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.64 | 1:07.95 | |||||
7 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 33.01 | 1:07.97 | |||||
8 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.52 | 1:09.42 | |||||
9 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim | 33.64 | 1:09.82 | |||||
10 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | GTI | 34.11 | 1:09.84 | |||||
11 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.13 | 1:10.74 | |||||
12 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.58 | 1:10.91 | |||||
13 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 35.34 | 1:12.49 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 33.79 | 1:10.55 | |||||
2 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 35.90 | 1:15.20 | |||||
3 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.35 | 1:15.62 | |||||
- | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Jepsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim | 31.60 | 1:05.38 | |||||
2 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.10 | 1:09.09 | |||||
3 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim | 34.02 | 1:09.30 | |||||
4 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 34.56 | 1:12.29 | |||||
5 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.63 | 1:12.58 | |||||
6 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim | 35.98 | 1:13.11 | |||||
7 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 35.09 | 1:13.47 | |||||
8 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim | 35.39 | 1:13.56 | |||||
9 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 35.57 | 1:14.17 | |||||
10 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.14 | 1:14.24 | |||||
11 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 35.15 | 1:14.51 | |||||
12 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim | 36.93 | 1:16.08 | |||||
13 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.76 | 1:16.16 | |||||
14 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 36.73 | 1:16.18 | |||||
15 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim | 38.16 | 1:18.22 | |||||
16 | Isabella Høj Johansen | 2008 | GTI | 37.00 | 1:18.23 | |||||
17 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 37.37 | 1:18.96 | |||||
18 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.68 | 1:19.36 | |||||
19 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.29 | 1:20.44 | |||||
20 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.07 | 1:20.50 | |||||
21 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.45 | 1:22.27 | |||||
22 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.76 | 1:23.73 | |||||
23 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.37 | 1:23.96 | |||||
24 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | GTI | 39.33 | 1:24.46 | |||||
25 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 40.58 | 1:24.78 | |||||
26 | Julie Bruun | 2008 | GTI | 42.67 | 1:29.51 | |||||
27 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.05 | 1:36.84 | |||||
28 | Carmen Victoria Hansen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.31 | 1:37.83 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 35.56 | 1:15.12 | |||||
2 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | GTI | 39.03 | 1:21.95 | |||||
3 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 38.66 | 1:22.46 | |||||
4 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | GTI | 37.99 | 1:23.45 | |||||
5 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | GTI | 40.63 | 1:26.02 | |||||
6 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.51 | 1:26.05 | |||||
7 | Anna Eirfeldt | 2009 | GTI | 41.72 | 1:27.89 | |||||
8 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 40.98 | 1:28.52 | |||||
9 | Mathilde Dithmar | 2009 | GTI | 43.73 | 1:29.12 | |||||
10 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 41.57 | 1:29.42 | |||||
11 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 42.28 | 1:29.68 | |||||
12 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 45.10 | 1:30.98 | |||||
13 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.51 | 1:32.75 | |||||
14 | Josephine Madsen | 2009 | GTI | 46.36 | 1:36.15 | |||||
15 | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.51 | 1:39.33 | |||||
16 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.08 | 1:44.20 | |||||
17 | Emilie Stengel Vindekilde | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 48.92 | 1:44.56 | |||||
18 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 51.77 | 1:49.73 | |||||
19 | Natasja Dalsgaard Dam | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.65 | 2:19.90 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 35.29 | 1:16.49 | |||||
2 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 38.28 | 1:17.99 | |||||
3 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 45.49 | 1:34.29 | |||||
4 | Miriam Bjørnholt | 2011 | Hillerød Svømmeklub | 46.97 | 1:39.22 | |||||
5 | Sofie Demant Klinker | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 52.46 | 1:44.94 | |||||
6 | Mille Klæbel Blomsterberg | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 56.78 | 2:02.81 | |||||
7 | Andrea Christoffersen | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.17 | 2:31.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 27.38 | 57.66 | |||||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 28.59 | 59.55 | |||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 28.67 | 59.85 | |||||
4 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 30.07 | 1:02.09 | |||||
5 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim | 29.95 | 1:02.28 | |||||
6 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.00 | 1:02.73 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 31.25 | 1:04.62 | |||||
2 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.78 | 1:07.79 | |||||
3 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.48 | 1:07.86 | |||||
4 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.81 | 1:07.88 | |||||
5 | Mark Dimon | 2006 | GTI | 32.17 | 1:08.27 | |||||
6 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 33.15 | 1:08.98 | |||||
7 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | GTI | 33.00 | 1:09.31 | |||||
8 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | GTI | 33.35 | 1:09.68 | |||||
9 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.49 | 1:15.86 | |||||
10 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.38 | 1:20.50 | |||||
11 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.13 | 1:21.38 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.76 | 1:03.66 | |||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.70 | 1:04.07 | |||||
3 | Marius Hedvang Segato | 2007 | GTI | 31.85 | 1:05.76 | |||||
4 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.13 | 1:06.01 | |||||
5 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.36 | 1:06.26 | |||||
6 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim | 31.91 | 1:06.56 | |||||
7 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.98 | 1:07.90 | |||||
8 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim | 33.58 | 1:08.79 | |||||
9 | Victor Bjørneborg | 2007 | GTI | 33.80 | 1:09.70 | |||||
10 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 33.06 | 1:09.96 | |||||
11 | Frederik William Holm | 2007 | GTI | 33.29 | 1:10.01 | |||||
12 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.01 | 1:10.90 | |||||
13 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 34.91 | 1:14.03 | |||||
14 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | GTI | 35.13 | 1:14.13 | |||||
15 | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 36.20 | 1:15.69 | |||||
16 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim | 37.02 | 1:15.99 | |||||
17 | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim | 35.91 | 1:16.04 | |||||
18 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | GTI | 37.10 | 1:17.94 | |||||
19 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 39.06 | 1:19.28 | |||||
20 | Oliver Deren | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.88 | 1:31.22 | |||||
21 | Malik Hessellund | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.73 | 1:35.30 | |||||
22 | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.79 | 1:44.03 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim | 33.96 | 1:11.47 | |||||
2 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim | 37.06 | 1:16.35 | |||||
3 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 36.26 | 1:17.00 | |||||
4 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | 1:17.19 | |||||
4 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.17 | 1:17.19 | |||||
6 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 38.57 | 1:18.26 | |||||
7 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.67 | 1:19.24 | |||||
8 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.47 | 1:20.05 | |||||
9 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim | 37.24 | 1:20.15 | |||||
10 | Rasmus Helmark | 2008 | GTI | 39.31 | 1:21.01 | |||||
11 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:22.84 | |||||
12 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.26 | 1:23.14 | |||||
13 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.82 | 1:23.37 | |||||
14 | William Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 39.21 | 1:25.39 | |||||
15 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | GTI | 41.08 | 1:26.78 | |||||
16 | Raymi Noah Trevino Hansen | 2008 | Sigma Swim | 40.53 | 1:27.95 | |||||
17 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.04 | 1:34.02 | |||||
18 | Clint Schrøder | 2008 | GTI | 43.57 | 1:34.74 | |||||
19 | Mathias Jønsson | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.43 | 1:35.30 | |||||
20 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.73 | 1:38.99 | |||||
21 | Frederik Mortensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 47.87 | 1:47.39 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 39.87 | 1:22.33 | |||||
2 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 40.01 | 1:23.39 | |||||
3 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 40.78 | 1:23.44 | |||||
4 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 40.87 | 1:25.13 | |||||
5 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 43.76 | 1:35.54 | |||||
6 | Lucas Kristiansen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 46.79 | 1:40.26 | |||||
7 | Christian Tronier | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 49.96 | 1:49.01 | |||||
8 | Carlos Nicolas Jensen | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 53.84 | 1:58.27 | |||||
9 | Aksel Otto Duelund-Hansen | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 56.60 | 2:02.51 | |||||
- | Mathias Søndergaard | 2009 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malte Scott Jensen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.07 | 1:31.87 | 2:27.50 | 3:20.09 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hils 1 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:10.26 | ||||||
Emma Mølholm | 2005 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 36.26 | 1:10.88 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 30.91 | 1:41.79 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 28.47 | 2:10.26 | |||||||
2 | Ssk Piger 1 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 2:28.32 | ||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 39.26 | 1:17.81 | |||||||
Signe W Kjær Larsen | 2008 | 40.12 | 1:57.93 | |||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 30.39 | 2:28.32 | |||||||
3 | Ssk Piger 2 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 2:37.05 | ||||||
Emma Jørgensen | 2005 | 42.32 | 42.32 | |||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 41.63 | 1:23.95 | |||||||
Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 37.08 | 2:01.03 | |||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 36.02 | 2:37.05 | |||||||
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 2008 | Sigma Swim | 2:17.20 | ||||||
Karla Rekling | 2008 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 38.64 | 1:14.73 | |||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 31.76 | 1:46.49 | |||||||
Alberte Stub | 2008 | 30.71 | 2:17.20 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.61 | ||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 40.21 | 1:17.20 | |||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 34.03 | 1:51.23 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 32.38 | 2:23.61 | |||||||
3 | Ssk Piger 3 | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 2:30.25 | ||||||
Signe Skelvig | 2009 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 39.98 | 1:20.90 | |||||||
Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 37.85 | 1:58.75 | |||||||
Emilia Pico | 2008 | 31.50 | 2:30.25 | |||||||
4 | Sigma Piger 2 | 2008 | Sigma Swim | 2:30.33 | ||||||
Ellen Klitvang | 2008 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Sofie Leidecker | 2008 | 39.67 | 1:19.92 | |||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 38.17 | 1:58.09 | |||||||
Anja Englert | 2008 | 32.24 | 2:30.33 | |||||||
5 | Crasy Monkeys Y | 2008 | GTI | 2:35.43 | ||||||
Jasmin A. Didriksen | 2009 | 42.36 | 42.36 | |||||||
Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 40.31 | 1:22.67 | |||||||
Amalie Lykke Madsen | 2008 | 36.71 | 1:59.38 | |||||||
Matilde Wendelboe Træde | 2008 | 36.05 | 2:35.43 | |||||||
6 | Crasy Monkeys X | 2008 | GTI | 2:36.58 | ||||||
Luna Madrid Poulsen | 2009 | 41.00 | 41.00 | |||||||
Sarah Budolph Olsen | 2009 | 45.05 | 1:26.05 | |||||||
Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 36.82 | 2:02.87 | |||||||
Isabella Høj Johansen | 2008 | 33.71 | 2:36.58 | |||||||
7 | Triton Piger 1 | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.00 | ||||||
Helena Gagnér | 2008 | 1:26.58 | 1:26.58 | |||||||
Ida Hinchely | 2008 | 40.59 | 2:07.17 | |||||||
Sarah Rindum | 2009 | 34.83 | 2:42.00 | |||||||
Katrine Johanne Grovn | 2008 | 2:42.00 | ||||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.79 | ||||||
Augusta Blom | 2008 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 48.20 | 1:27.49 | |||||||
Freya Valentin | 2008 | 41.29 | 2:08.78 | |||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 38.01 | 2:46.79 | |||||||
9 | Gentofte Piger 1 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.20 | ||||||
Flora Rybak-Andersen | 2009 | 41.26 | 41.26 | |||||||
Elise Vedel | 2009 | 48.34 | 1:29.60 | |||||||
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 41.36 | 2:10.96 | |||||||
Rosa Toft | 2009 | 38.24 | 2:49.20 | |||||||
10 | Køge Piger 1 | 2008 | Køge Svømmeklub | 2:52.90 | ||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 40.76 | 40.76 | |||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 46.90 | 1:27.66 | |||||||
Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | 1:25.24 | 2:52.90 | |||||||
Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 2:52.90 | ||||||||
11 | Ronnie | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 2:53.77 | ||||||
Agnethe Overgaard | 2010 | 50.01 | 50.01 | |||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 40.82 | 1:30.83 | |||||||
Victoria Pedersen | 2008 | 42.43 | 2:13.26 | |||||||
Carmen Victoria Hansen | 2008 | 40.51 | 2:53.77 | |||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 3:06.51 | ||||||
Laura Kegel Sørensen | 2009 | 44.06 | 44.06 | |||||||
Malou Voigt | 2009 | 52.54 | 1:36.60 | |||||||
Marie Louise Avnsø | 2009 | 46.45 | 2:23.05 | |||||||
Liva Dorff | 2009 | 43.46 | 3:06.51 | |||||||
13 | Køge Piger 2 | 2008 | Køge Svømmeklub | 3:14.33 | ||||||
Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | 45.15 | 45.15 | |||||||
Hannah Borgstrøm | 2009 | 53.81 | 1:38.96 | |||||||
Caroline Ploug Høyer | 2009 | 57.93 | 2:36.89 | |||||||
Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | 37.44 | 3:14.33 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ssk Drenge 1 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 2:21.65 | ||||||
Julius Vadmand | 2005 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 47.00 | 1:20.80 | |||||||
Viktor Kristiansen | 2006 | 34.67 | 1:55.47 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 26.18 | 2:21.65 | |||||||
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.31 | ||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 35.86 | 1:08.81 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 30.04 | 1:38.85 | |||||||
Lukas Peacock | 2007 | 28.46 | 2:07.31 | |||||||
2 | Bøllerne | 2007 | GTI | 2:19.67 | ||||||
Victor Bjørneborg | 2007 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Frederik William Holm | 2007 | 37.99 | 1:15.78 | |||||||
Marius Hedvang Segato | 2007 | 31.63 | 1:47.41 | |||||||
Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 32.26 | 2:19.67 | |||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 2007 | Sigma Swim | 2:22.05 | ||||||
Lucas Korger | 2007 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Joe Hargreaves | 2008 | 41.60 | 1:18.98 | |||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 32.42 | 1:51.40 | |||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | 30.65 | 2:22.05 | |||||||
4 | Gsc Drenge 2 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.12 | ||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Rasmus Edske | 2007 | 40.90 | 1:16.36 | |||||||
William Bendixen | 2007 | 34.18 | 1:50.54 | |||||||
Hubert Fosbøl | 2007 | 32.58 | 2:23.12 | |||||||
5 | Køge Drenge 1 | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:27.77 | ||||||
Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 43.13 | 1:22.19 | |||||||
Malthe Sommer | 2009 | 35.82 | 1:58.01 | |||||||
Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 29.76 | 2:27.77 | |||||||
6 | Sigma Drenge 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:36.60 | ||||||
Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Jeppe Borring Andersen | 2008 | 46.28 | 1:26.64 | |||||||
Jonathan Vallentin | 2008 | 37.41 | 2:04.05 | |||||||
Sofus Borlund Dahl | 2007 | 32.55 | 2:36.60 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.71 | ||||||
Vincent W. Takla | 2008 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Valther B. Wadstrøm | 2008 | 43.89 | 1:25.42 | |||||||
Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | 38.09 | 2:03.51 | |||||||
Johan Schrøder | 2008 | 34.20 | 2:37.71 | |||||||
8 | Ronnie | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 2:53.93 | ||||||
William Brigsted Vissing | 2008 | 46.62 | 46.62 | |||||||
Robert Nordby | 2009 | 52.11 | 1:38.73 | |||||||
Lucas Hermann-Grund | 2007 | 39.13 | 2:17.86 | |||||||
Hugo Krage Lykke | 2010 | 36.07 | 2:53.93 | |||||||
9 | Gentofte Drenge 2 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.01 | ||||||
Rafael Ha | 2008 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Gustav Hørlykke | 2008 | 48.78 | 1:32.10 | |||||||
Storm Krogh Kaastrup | 2009 | 50.54 | 2:22.64 | |||||||
Anders Christensen | 2008 | 34.37 | 2:57.01 | |||||||
10 | Hils 3 Drenge | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 3:06.01 | ||||||
Malte Scott Jensen | 2009 | 50.30 | 50.30 | |||||||
Oliver Deren | 2007 | 1:00.13 | 1:50.43 | |||||||
Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 43.43 | 2:33.86 | |||||||
Storm Købke | 2007 | 32.15 | 3:06.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:15.68 | 2:39.33 | 4:13.16 | 5:26.61 | |||
2 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | GTI | 1:24.86 | 2:56.70 | 4:38.38 | 5:58.47 | |||
3 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim | 1:28.05 | 2:54.89 | 4:39.92 | 6:03.12 | |||
- | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
- | Mark Dimon | 2006 | GTI | DSQ | SW8.2 75m | |||||
- | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW9.1 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.90 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.00 | ||||||
3 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.40 | ||||||
4 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.92 | ||||||
5 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 38.20 | ||||||
6 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.73 | ||||||
7 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.32 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.14 | ||||||
2 | Julie Jepsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 42.67 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.76 | ||||||
2 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.16 | ||||||
3 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.15 | ||||||
4 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.14 | ||||||
5 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.92 | ||||||
6 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.07 | ||||||
7 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 39.49 | ||||||
8 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.47 | ||||||
9 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 40.61 | ||||||
10 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.23 | ||||||
11 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.81 | ||||||
12 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.52 | ||||||
13 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 44.60 | ||||||
14 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.96 | ||||||
15 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.15 | ||||||
- | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 39.71 | ||||||
2 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | OD | |||||
2 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | OD | |||||
2 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | OD | |||||
5 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim | 42.15 | ||||||
6 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 42.57 | ||||||
7 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.57 | ||||||
8 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 43.66 | ||||||
9 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim | 45.88 | ||||||
10 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim | 46.15 | ||||||
11 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.13 | ||||||
12 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 51.01 | ||||||
13 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 52.25 | ||||||
- | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW6.4 25m EFB | |||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 40.05 | ||||||
2 | Frida Kirkegaard | 2010 | GTI | 44.01 | ||||||
3 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim | 44.33 | ||||||
4 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim | 44.44 | ||||||
5 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim | 45.22 | ||||||
6 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim | 46.47 | ||||||
7 | Cecilie Grave | 2010 | Sigma Swim | 47.64 | ||||||
8 | Mie Neergaard | 2010 | GTI | 48.42 | ||||||
9 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim | 49.26 | ||||||
10 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim | 49.62 | ||||||
11 | Caroline Engsbro | 2010 | GTI | 50.25 | ||||||
12 | Vilma Rosendahl Veggerby | 2010 | GTI | 53.54 | ||||||
13 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 53.75 | ||||||
14 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim | 54.29 | ||||||
15 | Josefine Nyamadi | 2010 | GTI | 55.89 | MD1 | |||||
16 | Ronja B Hansen | 2010 | GTI | 55.89 | MD2 | |||||
17 | Christine Gam-Jørgensen | 2010 | GTI | 58.02 | ||||||
18 | Alma Madrid Poulsen | 2011 | GTI | 58.58 | ||||||
19 | Mathilde Josefine Holm | 2010 | GTI | 59.23 | ||||||
20 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim | 59.39 | ||||||
21 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.38 | ||||||
2 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim | 35.10 | ||||||
- | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.56 | EXTRA | |||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | GTI | 35.32 | ||||||
2 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | GTI | 35.35 | ||||||
3 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 35.64 | ||||||
4 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.35 | ||||||
5 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.34 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.93 | ||||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.14 | ||||||
3 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.69 | ||||||
4 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.78 | ||||||
5 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.12 | ||||||
6 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.66 | ||||||
7 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 40.16 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.91 | ||||||
2 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 38.92 | ||||||
3 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.96 | ||||||
4 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.13 | ||||||
5 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.68 | ||||||
6 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.21 | ||||||
7 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.33 | ||||||
8 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.51 | ||||||
9 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 44.92 | ||||||
10 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim | 45.12 | ||||||
11 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim | 45.61 | ||||||
12 | Oliver Leicht | 2008 | Sigma Swim | 45.93 | ||||||
13 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.93 | ||||||
14 | Anton Emil Muchitsch | 2008 | Sigma Swim | 48.86 | ||||||
15 | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim | 53.18 | ||||||
16 | Mathias Jønsson | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.00 | ||||||
- | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW6.4 25m EFB | |||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim | 41.17 | ||||||
2 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.49 | ||||||
3 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim | 42.28 | ||||||
4 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim | 43.79 | ||||||
5 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim | 44.06 | ||||||
6 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 44.19 | ||||||
7 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | GTI | 48.22 | ||||||
8 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | GTI | 48.82 | ||||||
9 | Mikkel Olsen | 2009 | GTI | 49.03 | ||||||
10 | Mathias Søndergaard | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 49.80 | ||||||
11 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | GTI | 49.85 | ||||||
12 | Sebastian Hjortflod Wedelheim | 2010 | GTI | 50.97 | ||||||
13 | Jonas Szipli Pedersen | 2009 | GTI | 52.46 | ||||||
14 | Magnus Ørum Bodal | 2010 | GTI | 52.94 | ||||||
15 | Villads Fast Storgaard | 2010 | GTI | 53.56 | ||||||
16 | Alfred Sørensen Stage | 2010 | GTI | 54.09 | ||||||
17 | Hugo Wendelboe Træde | 2009 | GTI | 54.10 | ||||||
18 | Emil Klinge Vølund Tømmerholt | 2010 | GTI | 54.22 | ||||||
19 | Cornelius Christian Klemmed Olsen | 2010 | GTI | 56.00 | ||||||
20 | Henry Meinertz Friisager | 2010 | GTI | 1:08.42 | ||||||
- | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.90 | 1:05.83 | 1:41.72 | 2:17.31 | |||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.15 | 1:07.18 | 1:43.22 | 2:18.22 | |||
3 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.29 | 1:09.66 | 1:48.52 | 2:25.67 | |||
4 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 34.32 | 1:12.75 | 1:50.51 | 2:27.53 | |||
5 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 36.04 | 1:15.73 | 1:54.93 | 2:33.58 | |||
6 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.53 | 1:15.31 | 1:56.78 | 2:35.96 | |||
7 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 36.88 | 1:17.73 | 1:57.41 | 2:36.93 | |||
8 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | GTI | 35.83 | 1:15.99 | 1:56.90 | 2:38.50 | |||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 34.76 | 1:14.02 | 1:54.17 | 2:32.36 | |||
2 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 36.46 | 1:17.34 | 1:57.70 | 2:38.02 | |||
3 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim | 36.84 | 1:18.57 | 2:01.58 | 2:44.15 | |||
4 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.86 | 1:22.17 | 2:07.62 | 2:50.91 | |||
5 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.59 | 1:23.67 | 2:09.68 | 2:53.35 | |||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 36.88 | 1:16.66 | 1:54.94 | 2:33.75 | |||
2 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 36.19 | 1:16.64 | 1:57.16 | 2:37.81 | |||
3 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.74 | 1:18.78 | 2:03.39 | 2:44.85 | |||
4 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 35.63 | 1:16.34 | 1:58.82 | 2:45.46 | |||
5 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 38.82 | 1:22.02 | 2:07.24 | 2:47.45 | |||
6 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.50 | 1:22.75 | 2:09.02 | 2:51.61 | |||
7 | Isabella Høj Johansen | 2008 | GTI | 37.09 | 1:21.71 | 2:08.35 | 2:52.17 | |||
8 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 40.05 | 1:24.98 | 2:09.99 | 2:53.11 | |||
9 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 38.73 | 1:24.77 | 2:11.84 | 2:55.94 | |||
10 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | GTI | 38.37 | 1:25.24 | 2:13.63 | 2:59.03 | |||
11 | Julie Bruun | 2008 | GTI | 42.01 | 1:30.72 | 2:21.82 | 3:09.21 | |||
12 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 45.09 | 1:35.82 | 2:25.96 | 3:13.59 | |||
13 | Victoria A.h. Kamstrup | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.47 | 1:36.43 | 2:30.43 | 3:19.02 | |||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 36.76 | 1:17.19 | 1:57.66 | 2:37.09 | |||
2 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 39.21 | 1:23.06 | 2:09.51 | 2:52.02 | |||
3 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | GTI | 38.64 | 1:25.97 | 2:15.75 | 3:03.52 | |||
4 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | GTI | 39.50 | 1:26.93 | 2:16.82 | 3:04.21 | |||
5 | Anna Eirfeldt | 2009 | GTI | 42.88 | 1:30.54 | 2:19.75 | 3:05.81 | |||
6 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 42.87 | 1:32.22 | 2:23.44 | 3:08.72 | |||
7 | Mathilde Dithmar | 2009 | GTI | 44.44 | 1:34.21 | 2:23.50 | 3:09.21 | |||
8 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | GTI | 41.86 | 1:30.01 | 2:20.11 | 3:09.30 | |||
9 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 44.14 | 1:35.18 | 2:27.65 | 3:14.23 | |||
10 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 46.82 | 1:39.43 | 2:32.40 | 3:18.80 | |||
11 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 43.56 | 1:35.31 | 2:28.55 | 3:18.85 | |||
12 | Josephine Madsen | 2009 | GTI | 46.40 | 1:38.79 | 2:31.98 | 3:21.53 | |||
13 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 45.65 | 1:38.35 | 2:32.90 | 3:26.62 | |||
14 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.85 | 1:44.78 | 2:40.18 | 3:30.53 | |||
15 | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim | 45.38 | 1:41.32 | 2:36.78 | 3:31.82 | |||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 40.75 | 1:26.55 | 2:14.22 | 2:54.43 | |||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim | 40.20 | 1:27.79 | 2:16.99 | 3:05.84 | |||
3 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim | 47.16 | 1:41.62 | 2:38.90 | 3:31.96 | |||
4 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim | 50.62 | 1:48.18 | 2:46.47 | 3:40.12 | |||
5 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 48.41 | 1:44.01 | 2:45.38 | 3:43.73 | |||
- | Ella Maria Cordsen | 2010 | Sigma Swim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 29.60 | 1:02.37 | 1:36.58 | 2:10.15 | |||
2 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 29.45 | 1:02.39 | 1:36.56 | 2:10.45 | |||
3 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 31.56 | 1:06.90 | 1:43.05 | 2:17.88 | |||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.12 | 1:10.52 | 1:48.38 | 2:25.04 | |||
2 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 33.56 | 1:12.11 | 1:53.73 | 2:34.92 | |||
3 | Mark Dimon | 2006 | GTI | 34.03 | 1:14.37 | 1:57.32 | 2:39.84 | |||
4 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.52 | 1:17.53 | 2:03.33 | 2:47.82 | |||
5 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.18 | 1:21.59 | 2:06.90 | 2:51.88 | |||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.38 | 1:06.83 | 1:41.95 | 2:16.13 | |||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.55 | 1:06.91 | 1:43.60 | 2:17.95 | |||
3 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.18 | 1:07.89 | 1:44.13 | 2:20.39 | |||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | GTI | 31.90 | 1:07.31 | 1:42.36 | 2:23.30 | |||
5 | Victor Bjørneborg | 2007 | GTI | 34.14 | 1:11.78 | 1:50.83 | 2:29.03 | |||
6 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 34.12 | 1:13.86 | 1:55.74 | 2:36.04 | |||
7 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.63 | 1:15.67 | 1:56.64 | 2:36.56 | |||
8 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | GTI | 35.36 | 1:16.45 | 1:58.82 | 2:37.12 | |||
9 | Frederik William Holm | 2007 | GTI | 33.32 | 1:13.67 | 1:56.21 | 2:37.26 | |||
10 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.04 | 1:18.46 | 1:59.82 | 2:37.43 | |||
11 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.63 | 1:20.83 | 2:05.81 | 2:49.74 | |||
12 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | GTI | 38.47 | 1:24.36 | 2:10.69 | 2:52.06 | |||
13 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.28 | 1:22.31 | 2:10.88 | 2:55.55 | |||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Helmark | 2008 | GTI | 40.43 | 1:25.77 | 2:11.00 | 2:54.61 | |||
2 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | GTI | 41.54 | 1:28.40 | 2:17.91 | 3:03.10 | |||
3 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.09 | 1:28.22 | 2:14.81 | 3:03.47 | |||
4 | Clint Schrøder | 2008 | GTI | 43.67 | 1:35.71 | 2:29.33 | 3:18.57 | |||
- | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim | DNF | ||||||
- | Mathias Jønsson | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 34.82 | 1:14.58 | 1:55.37 | 2:32.47 | |||
2 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim | 38.56 | 1:23.73 | 2:10.51 | 2:55.84 | |||
3 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 41.98 | 1:27.40 | 2:13.60 | 3:03.31 | |||
4 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim | 39.46 | 1:27.93 | 2:15.87 | 3:03.46 | |||
5 | Fabian Brandis Rosengaard | 2010 | Sigma Swim | 44.26 | 1:33.57 | 2:24.44 | 3:14.95 | |||
6 | Matthias Sveen | 2010 | Sigma Swim | 43.68 | 1:37.12 | 2:32.73 | 3:26.39 | |||
7 | Sophus Raabymagle | 2010 | Sigma Swim | 46.89 | 1:39.84 | 2:35.11 | 3:27.11 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 30.58 | ||||||
2 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 33.09 | ||||||
3 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.39 | ||||||
4 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 34.59 | ||||||
5 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.07 | ||||||
6 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.10 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.91 | ||||||
2 | Julie Jepsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.10 | ||||||
3 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 46.04 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.90 | ||||||
2 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.30 | ||||||
3 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 35.39 | ||||||
4 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 37.77 | ||||||
4 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.77 | ||||||
6 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 38.05 | ||||||
7 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.09 | ||||||
8 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.67 | ||||||
9 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | ||||||
10 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.14 | ||||||
11 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.09 | ||||||
12 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.17 | ||||||
13 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.29 | ||||||
14 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.82 | ||||||
15 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.17 | ||||||
16 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.41 | ||||||
17 | Victoria A.h. Kamstrup | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 51.52 | ||||||
18 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.85 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.32 | ||||||
2 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 40.39 | ||||||
3 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 40.87 | ||||||
4 | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim | 41.46 | ||||||
5 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim | 41.97 | ||||||
6 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 42.99 | ||||||
7 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | GTI | 44.57 | ||||||
8 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 45.41 | ||||||
9 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim | 47.17 | ||||||
10 | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.26 | ||||||
11 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim | 47.89 | ||||||
12 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.93 | ||||||
13 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 49.36 | ||||||
14 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 49.42 | ||||||
15 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.77 | ||||||
16 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 52.12 | ||||||
17 | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim | 56.77 | ||||||
18 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 56.80 | ||||||
19 | Ida Svinth Thommesen | 2009 | Sigma Swim | 1:01.65 | ||||||
- | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 37.96 | ||||||
2 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim | 40.21 | ||||||
3 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim | 43.11 | ||||||
4 | Frida Kirkegaard | 2010 | GTI | 46.55 | ||||||
5 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 47.89 | ||||||
6 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim | 51.74 | ||||||
7 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim | 1:09.88 | ||||||
- | Caroline Engsbro | 2010 | GTI | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
- | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
- | Mie Neergaard | 2010 | GTI | DSQ | Sw8.4 v 25 m | |||||
- | Ronja B Hansen | 2010 | GTI | DSQ | SW 8.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 26.28 | ||||||
2 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 30.09 | ||||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 30.17 | ||||||
4 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.36 | ||||||
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 31.31 | ||||||
2 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | GTI | 33.36 | ||||||
3 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 34.69 | ||||||
4 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.94 | ||||||
5 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | GTI | 36.75 | ||||||
6 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.15 | ||||||
7 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.07 | ||||||
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.81 | ||||||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.57 | ||||||
3 | Marius Hedvang Segato | 2007 | GTI | 31.63 | ||||||
4 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.64 | ||||||
5 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.06 | ||||||
6 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.95 | ||||||
7 | Victor Bjørneborg | 2007 | GTI | 33.55 | ||||||
8 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.90 | ||||||
9 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.93 | ||||||
10 | Hubert Fosbøl | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.62 | ||||||
11 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | GTI | 37.70 | ||||||
12 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 37.82 | ||||||
13 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | GTI | 38.14 | ||||||
14 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.24 | ||||||
15 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.67 | ||||||
16 | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.21 | ||||||
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 35.52 | ||||||
2 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.76 | ||||||
3 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.13 | ||||||
4 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | ||||||
5 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.34 | ||||||
6 | Rasmus Helmark | 2008 | GTI | 41.75 | ||||||
7 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.25 | ||||||
8 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.00 | ||||||
9 | Clint Schrøder | 2008 | GTI | 49.58 | ||||||
10 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim | 49.61 | ||||||
11 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | GTI | 49.69 | ||||||
12 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.19 | ||||||
13 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 53.53 | ||||||
14 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 59.08 | ||||||
15 | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim | 1:00.35 | ||||||
- | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 35.92 | ||||||
2 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 39.71 | ||||||
3 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim | 41.65 | ||||||
4 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 43.75 | ||||||
5 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 45.29 | ||||||
6 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.43 | ||||||
7 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim | 49.78 | ||||||
8 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.57 | ||||||
9 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | GTI | 50.68 | ||||||
10 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | GTI | 53.28 | ||||||
11 | Mikkel Olsen | 2009 | GTI | 1:00.22 | ||||||
12 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | GTI | 1:00.31 | ||||||
13 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.13 | ||||||
- | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:09.82 | 2:24.87 | 3:40.43 | 4:55.97 | 9:55.57 | ||
6:11.47 | 7:27.62 | 8:42.98 | ||||||||
2 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.78 | 2:28.96 | 3:47.62 | 5:06.19 | 10:17.76 | ||
6:24.90 | 7:42.56 | 9:00.39 | ||||||||
3 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim | 1:15.93 | 2:37.12 | 4:00.31 | 5:24.82 | 11:01.09 | ||
6:49.19 | 8:13.35 | 9:36.94 | ||||||||
4 | Nynne Jakobsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:14.86 | 2:35.98 | 3:58.30 | 5:23.71 | 11:10.13 | ||
6:50.62 | 8:17.57 | 9:43.48 | ||||||||
5 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.04 | 2:45.12 | 4:11.22 | 5:37.91 | 11:14.37 | ||
7:05.61 | 8:32.01 | 9:56.02 | ||||||||
- | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 32, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.41 | 2:34.80 | 3:56.56 | 5:18.38 | 10:36.14 | ||
6:39.51 | 8:00.83 | 9:20.60 | ||||||||
2 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.96 | 2:38.61 | 4:03.19 | 5:29.11 | 10:56.18 | ||
6:52.62 | 8:17.41 | 9:39.52 | ||||||||
3 | Mark Dimon | 2006 | GTI | 1:24.11 | 2:54.98 | 4:29.81 | 6:05.47 | 12:19.97 | ||
7:40.67 | 9:16.28 | 10:49.78 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 38.75 | 1:22.37 | |||||
2 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.96 | 1:22.76 | |||||
3 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.33 | 1:24.12 | |||||
4 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.28 | 1:25.17 | |||||
5 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.05 | 1:28.19 | |||||
6 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 42.85 | 1:30.45 | |||||
7 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.79 | 1:31.23 | |||||
8 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.37 | 1:31.89 | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.59 | 1:31.18 | |||||
2 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.43 | 1:35.67 | |||||
3 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 47.63 | 1:40.04 | |||||
4 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 47.27 | 1:41.35 | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.79 | 1:30.62 | |||||
2 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.95 | 1:30.84 | |||||
3 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.88 | 1:31.25 | |||||
4 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 43.73 | 1:31.86 | |||||
5 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 43.10 | 1:33.56 | |||||
6 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 44.73 | 1:35.08 | |||||
7 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 45.91 | 1:37.60 | |||||
8 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 47.12 | 1:39.56 | |||||
9 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | GTI | 48.37 | 1:42.74 | |||||
10 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.92 | 1:42.85 | |||||
11 | Julie Bruun | 2008 | GTI | 51.85 | 1:45.35 | |||||
12 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 49.94 | 1:46.33 | |||||
13 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.72 | 1:49.48 | |||||
14 | Isabella Høj Johansen | 2008 | GTI | 52.12 | 1:55.55 | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim | 46.28 | 1:36.54 | |||||
2 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.31 | 1:44.27 | |||||
3 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | GTI | 49.18 | 1:44.67 | |||||
4 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.70 | 1:44.95 | |||||
5 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim | 50.65 | 1:47.03 | |||||
6 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | GTI | 50.50 | 1:48.36 | |||||
7 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 52.32 | 1:48.47 | |||||
8 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.73 | 1:50.21 | |||||
9 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.53 | 1:50.63 | |||||
10 | Mathilde Dithmar | 2009 | GTI | 54.99 | 1:52.11 | |||||
11 | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.59 | 1:52.54 | |||||
12 | Anna Eirfeldt | 2009 | GTI | 54.81 | 1:57.11 | |||||
13 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 59.19 | 2:00.79 | |||||
14 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 59.82 | 2:02.18 | |||||
- | Josephine Madsen | 2009 | GTI | DSQ | SW7.6 50m | |||||
- | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 49.02 | 1:42.71 | |||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim | 48.23 | 1:45.31 | |||||
3 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim | 51.62 | 1:48.67 | |||||
4 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim | 53.85 | 1:49.70 | |||||
5 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim | 51.90 | 1:50.78 | |||||
6 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 53.14 | 1:52.24 | |||||
7 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim | 1:00.43 | 2:04.82 | |||||
8 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim | 57.93 | 2:05.35 | |||||
9 | Cecilie Grave | 2010 | Sigma Swim | 1:02.60 | 2:13.19 | |||||
10 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim | 1:05.37 | 2:18.58 | |||||
11 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.34 | 2:23.91 | |||||
- | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim | DSQ | SW7.6 v 25m | |||||
- | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim | DSQ | SW7.6 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.31 | 1:13.97 | |||||
2 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 37.45 | 1:20.08 | |||||
3 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.78 | 1:21.74 | |||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim | 39.62 | 1:22.32 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 39.41 | 1:22.73 | |||||
2 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.04 | 1:33.69 | |||||
3 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.24 | 1:34.81 | |||||
4 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.46 | 1:39.47 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.79 | 1:23.44 | |||||
2 | Frederik William Holm | 2007 | GTI | 38.92 | 1:24.17 | |||||
3 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 39.43 | 1:24.86 | |||||
4 | Victor Bjørneborg | 2007 | GTI | 41.24 | 1:28.16 | |||||
5 | Hubert Fosbøl | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.72 | 1:29.53 | |||||
6 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.99 | 1:30.31 | |||||
7 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.45 | 1:31.38 | |||||
8 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.70 | 1:32.49 | |||||
9 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 47.39 | 1:37.95 | |||||
- | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.57 | 1:35.22 | |||||
2 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.62 | 1:36.59 | |||||
3 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.96 | 1:39.62 | |||||
4 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.91 | 1:44.33 | |||||
5 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | GTI | 51.40 | 1:46.17 | |||||
6 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 51.69 | 1:46.35 | |||||
7 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 51.90 | 1:49.59 | |||||
8 | Anton Emil Muchitsch | 2008 | Sigma Swim | 55.43 | 1:57.09 | |||||
9 | Oliver Leicht | 2008 | Sigma Swim | 57.43 | 2:04.44 | |||||
10 | Clint Schrøder | 2008 | GTI | 59.21 | 2:06.60 | |||||
11 | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim | 1:04.59 | 2:13.14 | |||||
12 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim | 1:08.35 | 2:21.60 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 46.73 | 1:37.13 | |||||
2 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim | 49.75 | 1:43.46 | |||||
3 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 50.53 | 1:44.18 | |||||
4 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim | 51.45 | 1:45.64 | |||||
5 | Fabian Brandis Rosengaard | 2010 | Sigma Swim | 53.41 | 1:51.91 | |||||
6 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim | 53.42 | 1:52.06 | |||||
7 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 53.59 | 1:53.73 | |||||
8 | Mikkel Olsen | 2009 | GTI | 57.19 | 2:00.35 | |||||
9 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.38 | 2:02.61 | |||||
10 | Sophus Raabymagle | 2010 | Sigma Swim | 1:02.54 | 2:12.18 | |||||
11 | Matthias Sveen | 2010 | Sigma Swim | 1:04.39 | 2:15.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.59 | 1:12.81 | |||||
2 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim | 35.99 | 1:13.23 | |||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 37.13 | 1:15.15 | |||||
4 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.47 | 1:17.84 | |||||
5 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.80 | 1:19.28 | |||||
6 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.28 | 1:19.39 | |||||
7 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.39 | 1:22.66 | |||||
8 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 44.53 | 1:30.02 | |||||
9 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.57 | 1:32.82 | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim | 39.26 | 1:20.89 | |||||
2 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.66 | 1:30.56 | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.18 | 1:24.94 | |||||
2 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI | 40.44 | 1:26.17 | |||||
3 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.63 | 1:26.54 | |||||
4 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 42.02 | 1:26.78 | |||||
5 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.22 | 1:30.55 | |||||
6 | Isabella Høj Johansen | 2008 | GTI | 41.92 | 1:30.58 | |||||
7 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI | 44.82 | 1:32.86 | |||||
8 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI | 45.77 | 1:33.29 | |||||
9 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | GTI | 44.94 | 1:33.75 | |||||
10 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 48.22 | 1:41.17 | |||||
11 | Julie Bruun | 2008 | GTI | 50.86 | 1:44.13 | |||||
- | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW6.4 75m EFB | |||||
- | Victoria A.h. Kamstrup | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW6.4 50m EFB | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 41.16 | 1:25.10 | |||||
2 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.78 | ||||||
3 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 43.31 | 1:29.64 | |||||
4 | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim | 44.39 | 1:34.37 | |||||
5 | Anna Eirfeldt | 2009 | GTI | 47.14 | 1:35.53 | |||||
6 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 47.36 | 1:36.30 | |||||
7 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 46.69 | 1:37.63 | |||||
8 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | GTI | 47.67 | 1:37.78 | |||||
9 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 49.00 | 1:39.89 | |||||
10 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.40 | 1:41.55 | |||||
11 | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim | 48.04 | 1:41.78 | |||||
12 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim | 49.76 | 1:41.90 | |||||
12 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.37 | 1:41.90 | |||||
14 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.22 | 1:43.29 | |||||
15 | Mathilde Dithmar | 2009 | GTI | 1:43.54 | ||||||
16 | Josephine Madsen | 2009 | GTI | 51.27 | 1:43.89 | |||||
17 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.32 | 1:45.55 | |||||
18 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 53.69 | 1:49.63 | |||||
19 | Ida Svinth Thommesen | 2009 | Sigma Swim | 55.95 | 1:53.15 | |||||
20 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 54.13 | 1:53.36 | |||||
21 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 57.34 | 1:55.20 | |||||
- | Luna Madrid Poulsen | 2009 | GTI | DSQ | SW6.4 75m EFB | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim | 48.85 | 1:40.49 | |||||
2 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim | 50.23 | 1:41.62 | |||||
3 | Frida Kirkegaard | 2010 | GTI | 1:42.07 | ||||||
4 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim | 49.14 | 1:43.79 | |||||
5 | Mie Neergaard | 2010 | GTI | 51.47 | 1:44.61 | |||||
6 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim | 52.67 | 1:46.60 | |||||
7 | Cecilie Grave | 2010 | Sigma Swim | 52.42 | 1:49.08 | |||||
8 | Caroline Engsbro | 2010 | GTI | 52.45 | 1:49.14 | |||||
9 | Vilma Rosendahl Veggerby | 2010 | GTI | 58.71 | 1:58.63 | |||||
10 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 59.70 | 2:01.02 | |||||
11 | Ronja B Hansen | 2010 | GTI | 1:00.06 | 2:01.25 | |||||
12 | Josefine Nyamadi | 2010 | GTI | 1:01.69 | 2:05.82 | |||||
13 | Alma Madrid Poulsen | 2011 | GTI | 1:05.20 | 2:10.14 | |||||
14 | Mathilde Josefine Holm | 2010 | GTI | 1:03.26 | 2:11.64 | |||||
15 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim | 1:01.14 | 2:12.93 | |||||
16 | Christine Gam-Jørgensen | 2010 | GTI | 1:04.47 | 2:13.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 30.24 | 1:03.55 | |||||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 34.09 | 1:09.27 | |||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.40 | 1:10.73 | |||||
4 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.93 | 1:14.29 | |||||
- | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.35 | 1:02.40 | EXTRA | ||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | GTI | 36.59 | 1:15.96 | |||||
2 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.96 | 1:20.26 | |||||
3 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 39.15 | 1:22.08 | |||||
4 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.93 | 1:30.79 | |||||
5 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 46.81 | 1:37.72 | |||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.40 | 1:10.37 | |||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.49 | 1:10.80 | |||||
3 | Marius Hedvang Segato | 2007 | GTI | 35.83 | 1:13.11 | |||||
4 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.66 | 1:16.36 | |||||
5 | Frederik William Holm | 2007 | GTI | 38.70 | 1:18.89 | |||||
6 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.63 | 1:22.33 | |||||
7 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | GTI | 42.30 | 1:27.10 | |||||
8 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.08 | 1:29.38 | |||||
9 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | GTI | 43.59 | 1:30.47 | |||||
10 | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.12 | 1:54.18 | |||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.05 | 1:26.17 | |||||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 42.50 | 1:26.20 | |||||
3 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.43 | 1:27.24 | |||||
4 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.60 | 1:30.35 | |||||
5 | Rasmus Helmark | 2008 | GTI | 44.90 | 1:31.61 | |||||
6 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.46 | 1:32.23 | |||||
7 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.85 | 1:32.33 | |||||
8 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.75 | 1:35.15 | |||||
9 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim | 1:42.10 | ||||||
9 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.63 | 1:42.10 | |||||
11 | Anton Emil Muchitsch | 2008 | Sigma Swim | 51.31 | 1:43.20 | |||||
12 | Oliver Leicht | 2008 | Sigma Swim | 50.11 | 1:45.54 | |||||
13 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.85 | 1:47.11 | |||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.77 | 1:31.22 | |||||
2 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim | 44.90 | 1:31.46 | |||||
3 | Fabian Brandis Rosengaard | 2010 | Sigma Swim | 43.63 | 1:31.68 | |||||
4 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim | 45.70 | 1:31.78 | |||||
5 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 46.51 | 1:35.56 | |||||
6 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim | 46.02 | 1:37.76 | |||||
7 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 49.13 | 1:39.40 | |||||
8 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | GTI | 50.51 | 1:41.75 | |||||
9 | Matthias Sveen | 2010 | Sigma Swim | 51.12 | 1:43.75 | |||||
10 | Sophus Raabymagle | 2010 | Sigma Swim | 1:44.91 | ||||||
11 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | GTI | 53.39 | 1:46.40 | |||||
12 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | GTI | 51.77 | 1:47.09 | |||||
13 | Sebastian Hjortflod Wedelheim | 2010 | GTI | 53.51 | 1:50.73 | |||||
14 | Jonas Szipli Pedersen | 2009 | GTI | 56.05 | 1:55.85 | |||||
15 | Magnus Ørum Bodal | 2010 | GTI | 59.58 | 1:56.97 | |||||
16 | Villads Fast Storgaard | 2010 | GTI | 55.64 | 1:59.65 | |||||
17 | Alfred Sørensen Stage | 2010 | GTI | 56.99 | 2:00.19 | |||||
18 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.14 | 2:01.60 | |||||
19 | Hugo Wendelboe Træde | 2009 | GTI | 58.23 | 2:04.13 | |||||
- | Cornelius Christian Klemmed Olsen | 2010 | GTI | DNS | ||||||
- | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | GTI | DNS | ||||||
- | Emil Klinge Vølund Tømmerholt | 2010 | GTI | DSQ | SW6.4 75m | |||||
- | Henry Meinertz Friisager | 2010 | GTI | DSQ | SW6.4 50m EFB | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hils 1 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:55.05 | ||||||
Amalie Klitten | 2004 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 27.41 | 57.38 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 29.17 | 1:26.55 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 28.50 | 1:55.05 | |||||||
2 | Ssk Piger 1 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 2:09.39 | ||||||
Laura Storm Frimann | 2009 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 29.99 | 1:05.37 | |||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 31.84 | 1:37.21 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 32.18 | 2:09.39 | |||||||
3 | Ssk Piger 2 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 2:16.72 | ||||||
Emma Jørgensen | 2005 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 33.34 | 1:07.34 | |||||||
Signe W Kjær Larsen | 2008 | 36.58 | 1:43.92 | |||||||
Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 32.80 | 2:16.72 | |||||||
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.33 | ||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 33.41 | 1:05.17 | |||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 31.14 | 1:36.31 | |||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 32.02 | 2:08.33 | |||||||
2 | Crasy Monkeys X | 2008 | GTI | 2:14.51 | ||||||
Isabella Høj Johansen | 2008 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Luna Madrid Poulsen | 2009 | 34.09 | 1:08.36 | |||||||
Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 34.14 | 1:42.50 | |||||||
Amalie Lykke Madsen | 2008 | 32.01 | 2:14.51 | |||||||
3 | Gsc Piger 2 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.02 | ||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Augusta Blom | 2008 | 32.82 | 1:10.90 | |||||||
Freya Valentin | 2008 | 33.99 | 1:44.89 | |||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 34.13 | 2:19.02 | |||||||
4 | Crasy Monkeys Y | 2008 | GTI | 2:21.03 | ||||||
Sarah Budolph Olsen | 2009 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Matilde Wendelboe Træde | 2008 | 35.88 | 1:12.49 | |||||||
Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 33.39 | 1:45.88 | |||||||
Jasmin A. Didriksen | 2009 | 35.15 | 2:21.03 | |||||||
5 | Triton Piger 1 | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.08 | ||||||
Katrine Johanne Grovn | 2008 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Sarah Rindum | 2009 | 37.43 | 1:12.97 | |||||||
Helena Gagnér | 2008 | 35.57 | 1:48.54 | |||||||
Ida Hinchely | 2008 | 35.54 | 2:24.08 | |||||||
6 | Ronnie | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 2:25.56 | ||||||
Victoria Pedersen | 2008 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 32.31 | 1:06.02 | |||||||
Therese Dommer | 2009 | 38.68 | 1:44.70 | |||||||
Freja Unold | 2009 | 40.86 | 2:25.56 | |||||||
7 | Gentofte Piger 1 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.16 | ||||||
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Elise Vedel | 2009 | 37.13 | 1:12.78 | |||||||
Flora Rybak-Andersen | 2009 | 36.80 | 1:49.58 | |||||||
Rosa Toft | 2009 | 38.58 | 2:28.16 | |||||||
8 | Køge Piger 1 | 2008 | Køge Svømmeklub | 2:28.90 | ||||||
Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 32.90 | 1:12.34 | |||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 37.04 | 1:49.38 | |||||||
Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 39.52 | 2:28.90 | |||||||
9 | S5B Piger 1 | 2009 | Sigma Swim | 2:33.87 | ||||||
Sofie Clemmensen | 2009 | 36.84 | 36.84 | |||||||
Alberte K. Jacobsen | 2010 | 41.54 | 1:18.38 | |||||||
Liv Peters | 2009 | 40.14 | 1:58.52 | |||||||
Anna Staal | 2009 | 35.35 | 2:33.87 | |||||||
10 | Sigma 5 Piger 1 | 2009 | Sigma Swim | 2:41.04 | ||||||
Silja Sofia Linderoth | 2011 | 41.40 | 41.40 | |||||||
Silke Holtz | 2010 | 39.89 | 1:21.29 | |||||||
Siri Egholm Høgh | 2010 | 41.06 | 2:02.35 | |||||||
Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | 38.69 | 2:41.04 | |||||||
11 | Sigma 5 Piger 2 | 2009 | Sigma Swim | 2:42.44 | ||||||
Madicken Markussen | 2010 | 1:26.83 | 1:26.83 | |||||||
Dagmar Mulipola | 2011 | 38.93 | 2:05.76 | |||||||
Ella Wolffbrandt | 2010 | 2:05.76 | ||||||||
Ida Langseth | 2010 | 36.68 | 2:42.44 | |||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.38 | ||||||
Laura Kegel Sørensen | 2009 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Malou Voigt | 2009 | 41.41 | 1:21.36 | |||||||
Marie Louise Avnsø | 2009 | 38.63 | 1:59.99 | |||||||
Liva Dorff | 2009 | 44.39 | 2:44.38 | |||||||
13 | T2 Piger | 2010 | GTI | 2:47.44 | ||||||
Caroline Engsbro | 2010 | 42.92 | 42.92 | |||||||
Mie Neergaard | 2010 | 42.54 | 1:25.46 | |||||||
Vilma Rosendahl Veggerby | 2010 | 44.11 | 2:09.57 | |||||||
Frida Kirkegaard | 2010 | 37.87 | 2:47.44 | |||||||
14 | S5B Piger 2 | 2009 | Sigma Swim | 2:58.27 | ||||||
Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 45.39 | 45.39 | |||||||
Cecilie Grave | 2010 | 41.98 | 1:27.37 | |||||||
Maria Hou | 2010 | 45.74 | 2:13.11 | |||||||
Liva Dugbæk | 2009 | 45.16 | 2:58.27 | |||||||
- | Ssk Piger 3 | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Emilia Pico | 2008 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ssk Drenge 1 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 2:01.94 | ||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 26.23 | 26.23 | |||||||
Julius Vadmand | 2005 | 27.81 | 54.04 | |||||||
Viktor Kristiansen | 2006 | 31.13 | 1:25.17 | |||||||
Mikkel Augustesen | 2008 | 36.77 | 2:01.94 | |||||||
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.97 | ||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 29.22 | 58.90 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 28.58 | 1:27.48 | |||||||
Lukas Peacock | 2007 | 28.49 | 1:55.97 | |||||||
2 | Køge Drenge 1 | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:57.92 | ||||||
Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 29.52 | 59.81 | |||||||
Storm Melgaard | 2007 | 26.84 | 1:26.65 | |||||||
Malthe Sommer | 2009 | 31.27 | 1:57.92 | |||||||
3 | Bøllerne | 2007 | GTI | 2:02.02 | ||||||
Victor Bjørneborg | 2007 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 32.18 | 1:03.30 | |||||||
Frederik William Holm | 2007 | 30.39 | 1:33.69 | |||||||
Marius Hedvang Segato | 2007 | 28.33 | 2:02.02 | |||||||
4 | Gsc Drenge 2 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.11 | ||||||
Rasmus Edske | 2007 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Hubert Fosbøl | 2007 | 33.08 | 1:06.17 | |||||||
William Bendixen | 2007 | 29.85 | 1:36.02 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 29.09 | 2:05.11 | |||||||
5 | Gentofte Drenge 1 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:19.23 | ||||||
Valther B. Wadstrøm | 2008 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Johan Schrøder | 2008 | 35.19 | 1:08.69 | |||||||
Anders Christensen | 2008 | 36.04 | 1:44.73 | |||||||
Vincent W. Takla | 2008 | 34.50 | 2:19.23 | |||||||
6 | S5B Drenge 1 | 2008 | Sigma Swim | 2:30.84 | ||||||
Axel Skov Andersson | 2010 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Julius Drachmann | 2008 | 38.48 | 1:14.51 | |||||||
Peter Klitvang | 2010 | 38.52 | 1:53.03 | |||||||
Anton Emil Muchitsch | 2008 | 37.81 | 2:30.84 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 2 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.77 | ||||||
Federico Chiappini | 2008 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Anton Kasten | 2008 | 40.98 | 1:18.27 | |||||||
Storm Krogh Kaastrup | 2009 | 40.12 | 1:58.39 | |||||||
Gustav Hørlykke | 2008 | 35.38 | 2:33.77 | |||||||
8 | Sigma 5 Drenge 1 | 2008 | Sigma Swim | 2:38.52 | ||||||
Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 37.06 | 37.06 | |||||||
Jakob Matzen | 2008 | 49.46 | 1:26.52 | |||||||
Frey Egholm Høgh | 2008 | 36.88 | 2:03.40 | |||||||
Axel Bonke Jensen | 2009 | 35.12 | 2:38.52 | |||||||
9 | T2 Drenge | 2009 | GTI | 2:41.53 | ||||||
Mads Ulrik Larsen | 2009 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 39.95 | 1:19.51 | |||||||
Semih Güven Karaibrahim | 2009 | 42.74 | 2:02.25 | |||||||
Kasper Granlund Thomsen | 2009 | 39.28 | 2:41.53 | |||||||
10 | S5B Drenge 2 | 2008 | Sigma Swim | 2:46.62 | ||||||
Oliver Leicht | 2008 | 40.79 | 40.79 | |||||||
Matthias Sveen | 2010 | 40.49 | 1:21.28 | |||||||
Fabian Brandis Rosengaard | 2010 | 40.95 | 2:02.23 | |||||||
Sophus Raabymagle | 2010 | 44.39 | 2:46.62 | |||||||
11 | Triton Drenge 1 | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.41 | ||||||
Silas Argueta Andersen | 2010 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Mathias Drygaard | 2008 | 44.12 | 1:24.14 | |||||||
Mathias Jønsson | 2008 | 41.83 | 2:05.97 | |||||||
Emil Schou | 2007 | 45.44 | 2:51.41 | |||||||
- | Køge Drenge 2 | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Malthe Sommer | 2009 | |||||||||
Charlie Bastillini-Noval | 2007 | |||||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | |||||||||
Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:22 |