Resultater for Sigma Allerød Open 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.73 | ||||||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.38 | ||||||
3 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.49 | ||||||
4 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.89 | ||||||
5 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 39.37 | ||||||
6 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 39.51 | ||||||
7 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.11 | ||||||
8 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 40.29 | ||||||
9 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.66 | ||||||
10 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.07 | ||||||
11 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.20 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.30 | ||||||
2 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 43.92 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.81 | ||||||
2 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.40 | ||||||
3 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.93 | ||||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.03 | ||||||
5 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.84 | ||||||
6 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.79 | ||||||
7 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.08 | ||||||
8 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.41 | ||||||
9 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.08 | ||||||
10 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 43.26 | ||||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 43.48 | ||||||
12 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.17 | ||||||
13 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.52 | ||||||
14 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.62 | ||||||
15 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.02 | ||||||
16 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.84 | ||||||
17 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.13 | ||||||
18 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.59 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.63 | ||||||
2 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.63 | ||||||
3 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.64 | ||||||
4 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 51.00 | ||||||
5 | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 51.60 | ||||||
6 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 51.65 | ||||||
7 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 51.99 | ||||||
8 | Freja Hede | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.39 | ||||||
9 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.54 | ||||||
- | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW7.6 | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 46.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 17:50 |