Results for Sigma Speed Stævne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 28.80 | ||||||
2 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.27 | ||||||
3 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.34 | ||||||
4 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 30.55 | ||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.61 | ||||||
6 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.01 | ||||||
7 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.57 | ||||||
8 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.83 | ||||||
9 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.91 | ||||||
10 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.14 | ||||||
11 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.19 | ||||||
12 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.47 | ||||||
13 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.65 | ||||||
14 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.48 | ||||||
15 | Eva Rosted | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 44.00 | ||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.24 | ||||||
2 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 29.95 | ||||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.09 | ||||||
4 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 30.17 | ||||||
5 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 30.21 | ||||||
6 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.61 | ||||||
7 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 30.65 | ||||||
8 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.98 | ||||||
9 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.32 | ||||||
10 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.50 | ||||||
11 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.97 | ||||||
12 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 32.11 | ||||||
13 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.28 | ||||||
14 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.45 | ||||||
15 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.23 | ||||||
16 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.39 | ||||||
17 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.07 | ||||||
18 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.02 | ||||||
19 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 35.10 | ||||||
20 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.29 | ||||||
21 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.39 | ||||||
22 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.91 | ||||||
23 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 36.15 | ||||||
24 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 36.61 | ||||||
25 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.36 | ||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 30.49 | ||||||
2 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 31.74 | ||||||
3 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.33 | ||||||
4 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.60 | ||||||
5 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.92 | ||||||
6 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.65 | ||||||
7 | Emilie Franck Fæste | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 36.99 | ||||||
8 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.04 | ||||||
9 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.47 | ||||||
10 | Sofia Tang | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.59 | ||||||
11 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.91 | ||||||
12 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | ||||||
13 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.21 | ||||||
14 | Ida Fam | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.43 | ||||||
15 | Fiona Bergqvist | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.28 | ||||||
16 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.47 | ||||||
17 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.44 | ||||||
18 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.88 | ||||||
- | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 37.36 | ||||||
2 | Mille Mouritzen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.78 | ||||||
3 | Selma Steinmann | 2009 | Sigma Swim Allerød | 42.05 | ||||||
4 | Ida Larsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.14 | ||||||
5 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.39 | ||||||
6 | Emma Metasch Rueløkke | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.24 | ||||||
7 | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.38 | ||||||
8 | Lina Louardi | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.78 | ||||||
9 | Asta Højbjerg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.66 | ||||||
10 | Sofie Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.62 | ||||||
11 | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.38 | ||||||
12 | Alma Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.99 | ||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 34.67 | ||||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 36.06 | ||||||
3 | Asta Lukowski | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.59 | ||||||
4 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | 39.46 | ||||||
5 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | 40.04 | ||||||
6 | Elisabeth Thastum | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.46 | ||||||
7 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.63 | ||||||
8 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 43.39 | ||||||
9 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.84 | ||||||
10 | Molly Overby Traberg | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.06 | ||||||
11 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.80 | ||||||
12 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 49.20 | ||||||
13 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.22 | ||||||
14 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 49.31 | ||||||
15 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 51.69 | ||||||
16 | Alice Legarth Schmidt | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.90 | ||||||
17 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 53.67 | ||||||
17 | Naja Koch Heschel | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.67 | ||||||
19 | Caroline M. Baustert | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.83 | ||||||
20 | Alvilde Schwartz-Petersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.93 | ||||||
21 | Sofie Kirkedal | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.67 | ||||||
22 | Zoi Asholt | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.16 | ||||||
23 | Rita Wiuf | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.33 | ||||||
24 | Signe Ewald Riecke | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.10 | ||||||
- | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:17 |