2019-11-19   03:25:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Man Power Stags  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:54.24   
  Oscar Svensson  2005      28.81        28.81   
  Illia Bulba  2005                 
  Magnus Tullberg  2005                 
  Mikkel Retbøll-Bauer  2006      1:54.24        1:54.24   
                     
Gsc Drenge 2  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:56.36   
  Jens Krogh Hermansen  2006      29.18        29.18   
  Andreas Kelstrup Schou  2005                 
  Anders Junker  2005                 
  Christian Moefelt  2006      1:56.36        1:56.36   
                     
Værløse Drenge 1  2005  Værløse Svømmeklub            2:05.95   
  Magnus Kiemer  2005      29.80        29.80   
  Noah Lester  2006                 
  Fabian Holst Krabbe  2005                 
  Jacob Michael Madsen  2006      2:05.95        2:05.95   
                     
Gsc Drenge 1  2005  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW10.11 Tyvst 4sv 
  Robert E Falborg Pedersen  2005      26.51        26.51   
  William Bogø Andersen  2005                 
  Vincent Matras  2005                 
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Drenge 1  2006  Sigma Swim            2:02.31   
  Magnus Jacobsen  2006      28.01        28.01   
  Noah Anker-Møller  2006                 
  Christian Nimb  2006                 
  Lucas Linderoth  2007      2:02.31        2:02.31   
                     
Kvik K3-Drenge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:08.40   
  Mathias Larsen  2007      33.56        33.56   
  Thorkild Bjørn  2007                 
  Jacob Riiber Hvid  2007                 
  Otto Cairo  2007      2:08.40        2:08.40   
                     
Sigma Drenge 2  2006  Sigma Swim            2:18.02   
  Sofus Borlund Dahl  2007      34.20        34.20   
  Lucas Korger  2007                 
  Joachim Sundbæk Villadsen  2007                 
  Frederik F. Jacobsen  2007      2:18.02        2:18.02   
                     
G4 Drenge 1  2007  Gentofte Svømme Klub            2:23.47   
  Johan Schrøder  2008      35.01        35.01   
  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008                 
  Fang Qi  2008                 
  Oscar Robinson  2007      2:23.47        2:23.47   
                     
Værløse Drenge 2  2006  Værløse Svømmeklub            2:30.58   
  Alexander Groth  2008      37.83        37.83   
  Kasper Kempel Laursen  2008                 
  Nicolai Preben-Andersen  2007                 
  Kaare Asskildt  2006      2:30.58        2:30.58   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
G4 Drenge 2  2008  Gentofte Svømme Klub            2:32.10   
  Aksel Møllenbach  2008      37.13        37.13   
  Storm Krogh Kaastrup  2009                 
  Vincent W. Takla  2008                 
  Valther B. Wadstrøm  2008      2:32.10        2:32.10   
                     
Mestrene  2008  Sigma Swim            2:37.71   
  Oscar Kaiser Djørup  2009      37.85        37.85   
  Frey Egholm Høgh  2008                 
  Axel Bonke Jensen  2009                 
  Aksel Danielsen  2009      2:37.71        2:37.71   
                     
S5B Drenge  2008  Sigma Swim            2:49.66   
  Anton Emil Muchitsch  2008      42.15        42.15   
  Julius Drachmann  2008                 
  Sebastian Rønnoe  2009                 
  Peter Klitvang  2010      2:49.66        2:49.66   
                     
Kvik K3-Drenge 2  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW10.14 Sv forl ej v 
  Malte Bøgelund Høpfner  2008      36.15        36.15   
  Mathias Hørsving  2008                 
                     
Sigma Drenge 3  2008  Sigma Swim            DSQ  SW10.13 Fork svrflg 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark