2019-11-16   22:31:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub            1:04.43   
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:05.79   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            1:06.43   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            1:06.68   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:06.88   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:08.43   
Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:09.52   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:10.01   
Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            1:10.11   
10  Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:10.30   
11  Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            1:11.54   
12  Maria Bøgh  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:13.99   
13  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:17.02   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            1:02.44   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:02.67   
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim Allerød            1:03.44   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:04.73   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:06.33   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:06.84   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:06.96   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:07.06   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:07.22   
10  Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:07.25   
11  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:08.12   
12  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            1:08.74   
13  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.97   
14  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:10.62   
15  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:11.00   
16  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:11.04   
17  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:11.28   
18  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:11.48   
19  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:16.33   
20  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            1:19.69   
21  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:24.90   
22  Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning            1:26.25   
23  Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning            1:26.80   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:12.86   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            1:16.50   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:19.88   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            1:24.89   
Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            1:23.01   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub            1:25.52   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            1:28.19   
Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub            1:31.75   
Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub            1:36.33   
Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            1:36.80   
Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            1:43.25   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Smilla Frederiksen  2010  Gentofte Svømme Klub            1:21.85   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            1:32.86   
Alberte Delin Backhausen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.27   
Kamma Lykke Sejer Sørensen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:50.71   
Alva Wagner Toftdahl  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.04   
Louise Bilberg Lund  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.69   
Lykke Sønderkær  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:58.75   
Lærke Sofie Flindt  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.96   
Leonora Noll  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:02.14   
10  Tusnelda Stenkilsson  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:05.24   
11  Veronica Jersild  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:09.26   
12  Liva Jørgensen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.31   
13  Vera Vildrik Thougaard  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.39   
14  Alba Overgaard Pedersen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.93   
15  Irma Valskov Weichardt  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:23.88   
16  Coco Cairo  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:27.77   
17  Zenia Spence  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:41.90   
Cirke Bonde Bennedsen  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Emma Smedegaard Hansson  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNF   
Lola Svea Secher Skeem  2010  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark