2019-11-16   21:56:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:09.84   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:12.03   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:12.81   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            1:14.69   
William Mitchell  2004  Orient Svømning            1:19.15   
Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning            1:25.20   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:02.90   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:03.53   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            1:05.96   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:08.04   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:08.12   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            1:08.13   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            1:08.50   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:09.02   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.21   
10  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            1:10.26   
11  Magnus Tullberg  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:11.17   
12  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            1:11.62   
13  Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:12.35   
14  Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:12.60   
15  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:12.77   
16  Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            1:12.85   
17  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:15.66   
18  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            1:18.56   
19  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            1:18.70   
20  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:19.78   
21  Aske Bøttcher  2006  Orient Svømning            1:20.19   
22  Christian Nimb  2006  Sigma Swim Birkerød            1:22.92   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW7.6 en h. i v 75 
Oscar Høck Just  2006  Farum Svømmeklub            DSQ  SW9.4 ryg ej afsl ok 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            1:14.83   
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svømmeklub            1:15.16   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            1:20.89   
Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            1:22.87   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.26   
William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            1:25.90   
Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub            1:28.19   
Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub            1:29.69   
August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            1:30.00   
10  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:30.91   
11  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            1:34.25   
12  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.31   
13  Sofus Borlund Dahl  2007  Sigma Swim Birkerød            1:37.27   
14  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.89   
Nicolai Preben-Andersen  2007  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 75m 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:28.55   
Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            1:33.63   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            1:35.24   
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.04   
Marcus Bilberg Lund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.56   
Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            1:41.63   
Federico Chiappini  2008  Gentofte Svømme Klub            1:43.69   
Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:49.71   
Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:51.89   
10  Micas Victor Løth Brandt  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:01.50   
William R. Blaasvær  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Jakob Matzen  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW7.1 fl flyb. 50m 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.56   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:34.01   
Leif Evald Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.94   
Axel Skov Andersson  2010  Sigma Swim Birkerød            1:40.26   
Axel Bonke Jensen  2009  Sigma Swim Allerød            1:43.69   
Silas Oktay Usta-Kølle  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:44.53   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:45.49   
Sophus Raabymagle  2010  Sigma Swim Birkerød            1:57.58   
Alfred Nybo Pontoppidan  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:00.76   
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark