2019-10-21   19:51:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MadWave Challenge Hvidovre 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Tullberg  2000              4:09.64   
  Hørsholm Svømmeforening  4:05.37                 
Magnus Carstensen  1999              4:12.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:03.64                 
Rasmus Steenberg  2000              4:15.31   
  Hørsholm Svømmeforening  4:00.94                 
Jakob Bjerre Eriksen  2000              4:18.16   
  Hørsholm Svømmeforening  4:13.77                 
Carl Terp Larsen  2001              4:33.50   
  VAT Copenhagen-MK31  4:37.24                 
Mads Ørsted Nielsen  1999              4:33.65   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:06.05                 
Antoine Montier  1993              4:38.44   
  VAT Copenhagen-MK31                   
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004              4:13.42   
  Herlev Svømning  4:13.35                 
Mads Lind  2002              4:16.85   
  Hvidovre Svømmeklub  4:15.13                 
Alexander Tullberg  2003              4:18.34   
  Hørsholm Svømmeforening  4:19.31                 
Asger Væver Hartvig  2002              4:26.61   
  Hørsholm Svømmeforening  4:22.73                 
Mathias Parkhøi  2003              4:29.18   
  Hvidovre Svømmeklub  4:36.06                 
Xander Pontoppidan  2003              4:29.73   
  Hvidovre Svømmeklub  4:29.88                 
Marius Kjær Hoelgaard  2004              4:31.61   
  Hvidovre Svømmeklub  4:32.21                 
Malte Egholm Brøns  2003              4:33.46   
  Hørsholm Svømmeforening  4:34.63                 
Peter Holm  2003              4:35.87   
  Herlev Svømning  4:45.55                 
10  Emil Steenberg  2002              4:36.15   
  Hørsholm Svømmeforening  4:21.55                 
11  Sebastian Hviid Larsen  2004              4:37.25   
  Hørsholm Svømmeforening  4:32.03                 
12  Malte Hjalholt  2003              4:39.71   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:55.96                 
13  Rasmus Hatting Petersen  2002              4:41.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:46.20                 
14  Bertram T. Aunsholm  2004              4:43.53   
  Hvidovre Svømmeklub  4:52.73                 
15  Peter Vinge-Maigaard  2003              4:49.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:43.46                 
16  Marcus Elkjær Samson  2003              5:04.35   
  Hørsholm Svømmeforening  5:01.12                 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Hartmann Mortensen  2005              5:10.11   
  Hvidovre Svømmeklub  4:54.20                 
Mathias Bidsted Hansen  2006              5:14.92   
  Hvidovre Svømmeklub  5:11.52                 
Johan Klitten  2006              5:17.67   
  Hillerød Svømmeklub  5:28.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark