2019-10-21   19:50:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MadWave Challenge Hvidovre 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:27   
  Arrangør  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 1 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre Piger  2008              2:12.25   
  Hvidovre Svømmeklub  2:08.00                 
  Angela Bang Svendsen  2008      30.45        30.45   
  Asta Hänel Christensen  2008      31.64        1:02.09   
  Wilma E L Raagefelt  2008      34.39        1:36.48   
  Anna Sofie Skov  2008      35.77        2:12.25   
                     
Gti  2008              2:22.47   
  GTI  2:22.98                 
  Freja Monrad Kirkegaard  2008      35.77        35.77   
  Luna Madrid Poulsen  2009      37.40        1:13.17   
  Sarah Cecilie Rasmussen  2008      35.20        1:48.37   
  Amalie Lykke Madsen  2008      34.10        2:22.47   
                     
Gsc Piger 1  2008              2:24.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:23.06                 
  Sigrid Mygind  2008      36.13        36.13   
  Freya Valentin  2008      35.44        1:11.57   
  Katrine Schou Jagd  2008      36.04        1:47.61   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      36.91        2:24.52   
                     
Gsc Piger 2  2008              2:35.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.55                 
  Victoria Brammer Kærgaard  2008      36.23        36.23   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      39.97        1:16.20   
  Mathilde Fallenkamp  2009      40.27        1:56.47   
  Sarah Zargarov Hansen  2008      38.55        2:35.02   
                     
Gti2  2008              2:39.24   
  GTI  2:37.51                 
  Isabella Høj Johansen  2008      37.53        37.53   
  Mathilde Dithmar  2009      44.29        1:21.82   
  Sarah Budolph Olsen  2009      41.48        2:03.30   
  Jasmin A. Didriksen  2009      35.94        2:39.24   
                     
Hvidovre 2  2008              2:45.91   
  Hvidovre Svømmeklub  2:36.12                 
  Ella Strange  2009      40.32        40.32   
  Mikkeline Larsen  2009      41.83        1:22.15   
  Amalie Olsen  2008      41.44        2:03.59   
  Alberte F Petersen  2010      42.32        2:45.91   
                     
Værløse Piger  2008              2:50.60   
  Værløse Svømmeklub  2:52.26                 
  Rosa Marie Sjøberg  2008      37.22        37.22   
  Klara Kandborg  2008      40.49        1:17.71   
  Sophia Groth  2010      46.96        2:04.67   
  Ida Wahlstrøm  2008      45.93        2:50.60   
                     
Hvidovre 3  2008              2:56.20   
  Hvidovre Svømmeklub  2:52.56                 
  Nicoline Agergaard  2010      42.71        42.71   
  Emma Simonsen  2009      43.49        1:26.20   
  Laura Sandgreen  2008      43.35        2:09.55   
  Mathilde Søgaard  2008      46.65        2:56.20   
                     
Gti3  2008              2:58.48   
  GTI  3:05.04                 
  Julie Bruun  2008      41.54        41.54   
  Kira Weiss  2009      46.64        1:28.18   
  Maja Maria Rasmussen  2008      51.90        2:20.08   
  Anna Eirfeldt  2009      38.40        2:58.48   
                     
10  Stålpiger 2  2008              2:59.82   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:04.41                 
  Nicoline Svingel  2008      41.09        41.09   
  Chili Bruun Larsen  2008      47.28        1:28.37   
  Rosa Nørgaard  2010      50.88        2:19.25   
  Andrea Frederiksen  2008      40.57        2:59.82   
                     
11  Hvidovre Piger 4  2009              3:07.33   
  Hvidovre Svømmeklub  3:07.40                 
  Vigga Harmens  2010      47.19        47.19   
  Melissa Rosenquist  2009      47.64        1:34.83   
  Karla S Enevoldsen  2010      46.88        2:21.71   
  Malea Rosa A Nunez  2010      45.62        3:07.33   
                     
12  Gsc Piger 3  2008              3:18.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:03.24                 
  Katrine Hermansen  2008      44.91        44.91   
  Frida Rasmussen Høegh  2009      48.82        1:33.73   
  Julie Preuss Nielsen  2009      49.30        2:23.03   
  Veronica Dyhre  2009      55.05        3:18.08   
                     
13  Gsc 4. Hold Piger 1  2010              3:33.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:42.76                 
  Frida Lund Kilen  2010      42.70        42.70   
  Vigga Rasmussen  2010      58.87        1:41.57   
  Alina Jungersen  2010      54.55        2:36.12   
  Caroline Asta Meierhans  2010      57.02        3:33.14   
                     
14  Roskilde Skjoldmøer  2008              4:01.06   
  Roskilde Svømning  3:55.55                 
  Celina Buhl-Madsen  2008      55.80        55.80   
  Rosa Borch  2009      57.90        1:53.70   
  Marie Borch  2011      59.99        2:53.69   
  Lærke Lind-Jensen  2009      1:07.37        4:01.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark