2021-06-23   19:56:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Julklappsplasket Ljungby 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  09:40   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 1, 25m Fjrilsim Flickor D-E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA- 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2010  Lnsboda Simsllskap            25.12   
Ella Lvenkjaer  2010  SK Stimmet            30.53   
Lova Petersson  2010  lmhults Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjrilsim Flickor D-E, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA- 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsllskap            17.74   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            20.30   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            20.55   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsllskap            22.61   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            23.39   
Selma Lddeckens  2009  Ljungby Simsllskap            23.94   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsllskap            27.37   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsllskap            DSQ   
Mira Persson  2009  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  09:40   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 2, 25m Fjrilsim Pojkar D-E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsllskap            24.25   
Adrian Clason  2010  Osby Simsllskap            DSQ   
Esbjrn Leppnen  2010  SK Stimmet            DSQ   
Kalle Nordborg  2010  Osby Simsllskap            DSQ   
Lucas Nyborg  2010  Osby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjrilsim Pojkar D-E, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsllskap            19.59   
Joel Bjrsholm  2009  Anderstorps Simsllskap            19.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  09:51   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Flickor A-C, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsllskap            35.33   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsllskap            41.50   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            43.07   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsllskap            44.23   
Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsllskap            45.66   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsllskap            45.86   
Tilde Nyborg  2008  Osby Simsllskap            46.91   
Alma Berggren  2008  Markaryds Simsllskap            47.63   
Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsllskap            48.42   
10  Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsllskap            48.87   
Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Flickor A-C, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            33.48   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsllskap            34.44   
Alice berg  2005  SK Stimmet            34.76   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsllskap            35.24   
Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            39.24   
Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsllskap            39.26   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsllskap            39.41   
Vera Larsson-Refnd  2006  Ljungby Simsllskap            40.09   
Filippa Holmer  2006  lands Simklubb            40.73   
10  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsllskap            42.59   
11  Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsllskap            43.51   
12  Nora Levin  2005  SK Stimmet            44.92   
13  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsllskap            49.39   
                     
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Flickor A-C, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsllskap            31.99   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsllskap            33.91   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap            34.05   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsllskap            34.09   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap            35.73   
Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            38.07   
Ida Svensson  2003  lmhults Simsllskap            38.15   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            38.42   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            41.12   
10  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            44.06   
11  Emma Erntsson  2004  Osby Simsllskap            50.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  09:57   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 4, 50m Fjrilsim Pojkar A-C, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Axel Hgg  2007  Anderstorps Simsllskap            41.55   
Emil Bjrsholm  2007  Anderstorps Simsllskap            44.20   
Erik Blomgren  2007  lands Simklubb            45.14   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsllskap            46.59   
Martin Pranjic  2007  Ljungby Simsllskap            54.38   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsllskap            DNS   
Aleksander Wold  2007  lmhults Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjrilsim Pojkar A-C, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Oscar Wahl  2005  Osby Simsllskap            31.27   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsllskap            32.58   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap            34.67   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            35.74   
Erik Moberg  2006  Osby Simsllskap            37.00   
Oscar Nord  2006  Osby Simsllskap            37.27   
                     
 
Gren 4, 50m Fjrilsim Pojkar A-C, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsllskap            27.04   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap            29.46   
Victor Lndal  2003  Markaryds Simsllskap            30.05   
Daniel Shebalin  2002  lmhults Simsllskap            30.41   
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsllskap            31.50   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap            31.78   
Johan Wiloboken  1999  lmhults Simsllskap            32.55   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsllskap            34.18   
Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            36.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:18   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 5, 25m Ryggsim Flickor E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2010  Lnsboda Simsllskap            23.08   
Lova Petersson  2010  lmhults Simsllskap            23.53   
Astrid Treptow  2010  Anderstorps Simsllskap            26.09   
Ella Lvenkjaer  2010  SK Stimmet            26.47   
Anna Svensson  2011  Ljungby Simsllskap            28.69   
Ellen Johansson  2010  Lnsboda Simsllskap            28.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:22   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 6, 25m Ryggsim Pojkar E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Adrian Clason  2010  Osby Simsllskap            20.13   
Esbjrn Leppnen  2010  SK Stimmet            23.27   
Kalle Nordborg  2010  Osby Simsllskap            24.38   
Hjalmar Hgg  2010  Anderstorps Simsllskap            25.18   
Derhuy Truong  2011  Ljungby Simsllskap            25.32   
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsllskap            26.34   
Oliver Kemsley  2011  Osby Simsllskap            28.60   
Moritz Engstrm  2010  lmhults Simsllskap            30.62   
Elner Larsson  2011  lands Simklubb            33.25   
Lucas Nyborg  2010  Osby Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:40   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsllskap            42.37   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsllskap            48.08   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            49.14   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsllskap            49.46   
Selma Lddeckens  2009  Ljungby Simsllskap            50.80   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            55.58   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            56.00   
Mira Persson  2009  SK Stimmet            57.35   
Wilja Andersson  2009  Ljungby Simsllskap            1:01.00   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsllskap            35.33   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsllskap            39.25   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsllskap            40.87   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsllskap            42.76   
Emma Hayward  2007  lmhults Simsllskap            43.02   
Alma Berggren  2008  Markaryds Simsllskap            43.89   
Py Linn Wang Eriksson  2008  lands Simklubb            45.20   
Tilde Nyborg  2008  Osby Simsllskap            45.44   
Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsllskap            47.98   
10  Tyra Hultman  2007  lands Simklubb            49.20   
11  Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsllskap            50.00   
12  Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsllskap            50.21   
13  Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsllskap            50.44   
14  Lisa Johansson  2008  Ljungby Simsllskap            51.39   
15  Elsa Larsson  2007  lands Simklubb            52.17   
16  Freja Engstrm  2008  lmhults Simsllskap            52.63   
17  Linna Sandstrm  2007  lmhults Simsllskap            53.84   
18  Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsllskap            58.93   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            35.94   
Alice berg  2005  SK Stimmet            36.09   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsllskap            37.69   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsllskap            37.85   
Filippa Holmer  2006  lands Simklubb            38.39   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsllskap            41.14   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsllskap            42.13   
Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsllskap            42.51   
Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsllskap            43.69   
10  Vera Larsson-Refnd  2006  Ljungby Simsllskap            44.18   
11  Nora Levin  2005  SK Stimmet            45.26   
12  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsllskap            46.27   
Mathilda Palm  2005  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsllskap            33.88   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap            34.94   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsllskap            39.35   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            39.41   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap            40.28   
Lina Nilsson  1998  lmhults Simsllskap            40.46   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            40.47   
Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            40.68   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            41.46   
10  Linda Birgander  2004  lmhults Simsllskap            42.49   
11  Emma Erntsson  2004  Osby Simsllskap            44.30   
12  Klara Pettersson  2004  Ljungby Simsllskap            47.35   
13  Amina Hadzisejdic  2004  Ljungby Simsllskap            53.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:48   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsllskap            41.12   
Joel Bjrsholm  2009  Anderstorps Simsllskap            43.58   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emil Bjrsholm  2007  Anderstorps Simsllskap            38.10   
Axel Hgg  2007  Anderstorps Simsllskap            41.95   
Erik Blomgren  2007  lands Simklubb            42.66   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsllskap            44.70   
Oskar Klonowski  2008  SK Stimmet            46.67   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsllskap            49.25   
Martin Pranjic  2007  Ljungby Simsllskap            49.51   
Aleksander Wold  2007  lmhults Simsllskap            52.81   
Jeremi Jan Tokarski  2007  lmhults Simsllskap            1:04.26   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsllskap            33.12   
Oscar Wahl  2005  Osby Simsllskap            34.42   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap            34.93   
Oscar Nord  2006  Osby Simsllskap            36.13   
Erik Moberg  2006  Osby Simsllskap            36.91   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            38.91   
Kevin Ers  2006  Ljungby Simsllskap            45.52   
Alexander Terziyski  2005  Markaryds Simsllskap            45.98   
Oliver Karlsson  2006  Ljungby Simsllskap            56.25   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsllskap            29.73   
Garri Svensson  2000  Vrnamo Simsllskap            29.95   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap            31.22   
Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap            32.43   
Victor Lndal  2003  Markaryds Simsllskap            34.86   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsllskap            35.10   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap            36.06   
Johan Wiloboken  1999  lmhults Simsllskap            37.58   
Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            38.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:09   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 9, 25m Brstsim Flickor E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2010  Lnsboda Simsllskap            23.63   
Anna Svensson  2011  Ljungby Simsllskap            26.02   
Astrid Treptow  2010  Anderstorps Simsllskap            27.54   
Ella Lvenkjaer  2010  SK Stimmet            29.05   
Lova Petersson  2010  lmhults Simsllskap            30.10   
Ellen Johansson  2010  Lnsboda Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:14   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 10, 25m Brstsim Pojkar E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Liam Timour  2010  Anderstorps Simsllskap            24.30   
Adrian Clason  2010  Osby Simsllskap            25.16   
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsllskap            26.79   
Derhuy Truong  2011  Ljungby Simsllskap            26.92   
Esbjrn Leppnen  2010  SK Stimmet            29.70   
Hjalmar Hgg  2010  Anderstorps Simsllskap            30.23   
Oliver Kemsley  2011  Osby Simsllskap            31.67   
Kalle Nordborg  2010  Osby Simsllskap            33.05   
Isak Johansson  2010  Lnsboda Simsllskap            DSQ   
Lucas Nyborg  2010  Osby Simsllskap            DSQ   
Moritz Engstrm  2010  lmhults Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:29   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 11, 50m Brstsim Flickor A-D, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsllskap            46.10   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsllskap            51.68   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsllskap            54.50   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            56.18   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            56.83   
Selma Lddeckens  2009  Ljungby Simsllskap            57.62   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            57.67   
Wilja Andersson  2009  Ljungby Simsllskap            1:01.37   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsllskap            DSQ   
Mira Persson  2009  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Brstsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsllskap            43.81   
Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsllskap            46.53   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsllskap            46.63   
Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsllskap            46.76   
Elsa Larsson  2007  lands Simklubb            47.66   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsllskap            47.93   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsllskap            48.89   
Tilde Nyborg  2008  Osby Simsllskap            49.15   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            49.97   
10  Emma Hayward  2007  lmhults Simsllskap            50.84   
11  Alma Johansson  2008  Lnsboda Simsllskap            50.88   
12  Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsllskap            51.42   
13  Freja Engstrm  2008  lmhults Simsllskap            51.66   
14  Tyra Hultman  2007  lands Simklubb            53.43   
15  Lisa Johansson  2008  Ljungby Simsllskap            59.04   
16  Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsllskap            1:03.78   
17  Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsllskap            1:08.30   
                     
 
Gren 11, 50m Brstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emma Karp  2006  lands Simklubb            38.91   
Alice berg  2005  SK Stimmet            40.66   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            40.71   
Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsllskap            42.29   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsllskap            43.20   
Filippa Holmer  2006  lands Simklubb            43.54   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsllskap            43.87   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsllskap            45.21   
Vera Larsson-Refnd  2006  Ljungby Simsllskap            47.22   
10  Nora Levin  2005  SK Stimmet            47.66   
11  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            47.98   
12  Mathilda Palm  2005  SK Stimmet            48.35   
13  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsllskap            50.63   
14  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsllskap            52.99   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Brstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsllskap            36.64   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap            41.63   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            41.88   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap            42.32   
Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            43.05   
Ida Svensson  2003  lmhults Simsllskap            45.41   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsllskap            45.52   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            48.06   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            48.19   
10  Klara Pettersson  2004  Ljungby Simsllskap            49.04   
11  Linda Birgander  2004  lmhults Simsllskap            50.66   
12  Emma Erntsson  2004  Osby Simsllskap            52.70   
Amina Hadzisejdic  2004  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:38   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 12, 50m Brstsim Pojkar A-D, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Joel Bjrsholm  2009  Anderstorps Simsllskap            51.05   
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsllskap            51.81   
                     
 
Gren 12, 50m Brstsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Axel Hgg  2007  Anderstorps Simsllskap            43.48   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsllskap            46.77   
Martin Pranjic  2007  Ljungby Simsllskap            47.76   
Oskar Klonowski  2008  SK Stimmet            49.91   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsllskap            53.95   
Jeremi Jan Tokarski  2007  lmhults Simsllskap            56.85   
Aleksander Wold  2007  lmhults Simsllskap            DSQ   
Arton Gerguri  2007  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Brstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsllskap            38.85   
Erik Moberg  2006  Osby Simsllskap            39.25   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap            39.91   
Oscar Wahl  2005  Osby Simsllskap            41.22   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            44.96   
Alexander Terziyski  2005  Markaryds Simsllskap            48.58   
Kevin Ers  2006  Ljungby Simsllskap            48.93   
Oliver Karlsson  2006  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Brstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap            32.20   
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsllskap            33.93   
Victor Lndal  2003  Markaryds Simsllskap            34.33   
Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap            34.85   
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsllskap            35.21   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap            36.97   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap            38.73   
Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            43.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  14:05   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2010  Lnsboda Simsllskap            18.52   
Ella Lvenkjaer  2010  SK Stimmet            21.13   
Astrid Treptow  2010  Anderstorps Simsllskap            21.45   
Lova Petersson  2010  lmhults Simsllskap            23.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  14:05 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  14:07   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Adrian Clason  2010  Osby Simsllskap            17.40   
Esbjrn Leppnen  2010  SK Stimmet            21.13   
Liam Timour  2010  Anderstorps Simsllskap            21.56   
Kalle Nordborg  2010  Osby Simsllskap            21.83   
Lucas Nyborg  2010  Osby Simsllskap            22.46   
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsllskap            22.63   
Hjalmar Hgg  2010  Anderstorps Simsllskap            23.54   
Derhuy Truong  2011  Ljungby Simsllskap            25.91   
Oliver Kemsley  2011  Osby Simsllskap            29.68   
10  Elner Larsson  2011  lands Simklubb            30.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  14:07 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  14:21   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsllskap            36.16   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsllskap            38.22   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsllskap            38.70   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsllskap            40.27   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            42.16   
Selma Lddeckens  2009  Ljungby Simsllskap            42.94   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            43.99   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            45.04   
Mira Persson  2009  SK Stimmet            51.34   
10  Wilja Andersson  2009  Ljungby Simsllskap            59.22   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsllskap            30.74   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsllskap            34.56   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            34.66   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsllskap            35.05   
Alma Berggren  2008  Markaryds Simsllskap            36.93   
Elsa Larsson  2007  lands Simklubb            38.58   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsllskap            38.68   
Emma Hayward  2007  lmhults Simsllskap            38.88   
Tyra Hultman  2007  lands Simklubb            40.08   
10  Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsllskap            40.26   
11  Py Linn Wang Eriksson  2008  lands Simklubb            41.66   
12  Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsllskap            41.67   
13  Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsllskap            42.57   
14  Freja Engstrm  2008  lmhults Simsllskap            42.84   
15  Tilde Nyborg  2008  Osby Simsllskap            43.11   
16  Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsllskap            43.99   
17  Linna Sandstrm  2007  lmhults Simsllskap            44.67   
18  Alma Johansson  2008  Lnsboda Simsllskap            45.88   
19  Lisa Johansson  2008  Ljungby Simsllskap            49.81   
20  Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsllskap            58.76   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            30.71   
Emma Karp  2006  lands Simklubb            31.57   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsllskap            31.76   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsllskap            32.02   
Alice berg  2005  SK Stimmet            33.00   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsllskap            33.22   
Filippa Holmer  2006  lands Simklubb            33.91   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsllskap            34.07   
Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            34.98   
10  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsllskap            35.23   
11  Nora Levin  2005  SK Stimmet            36.31   
12  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsllskap            36.41   
13  Vera Larsson-Refnd  2006  Ljungby Simsllskap            37.16   
14  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsllskap            40.37   
15  Mathilda Palm  2005  SK Stimmet            42.97   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsllskap            29.97   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap            30.51   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsllskap            31.23   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap            32.24   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            32.24   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsllskap            33.39   
Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            33.59   
Ida Svensson  2003  lmhults Simsllskap            34.28   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            34.94   
10  Linda Birgander  2004  lmhults Simsllskap            36.35   
11  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            37.01   
12  Emma Erntsson  2004  Osby Simsllskap            38.12   
13  Klara Pettersson  2004  Ljungby Simsllskap            40.32   
14  Amina Hadzisejdic  2004  Ljungby Simsllskap            41.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  14:21 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  14:29   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsllskap            38.52   
Joel Bjrsholm  2009  Anderstorps Simsllskap            38.68   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Axel Hgg  2007  Anderstorps Simsllskap            33.02   
Emil Bjrsholm  2007  Anderstorps Simsllskap            33.02   
Erik Blomgren  2007  lands Simklubb            35.08   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsllskap            38.63   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsllskap            40.27   
Arton Gerguri  2007  Ljungby Simsllskap            40.30   
Aleksander Wold  2007  lmhults Simsllskap            41.15   
Oskar Klonowski  2008  SK Stimmet            41.55   
Jeremi Jan Tokarski  2007  lmhults Simsllskap            53.24   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Oscar Wahl  2005  Osby Simsllskap            28.17   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsllskap            28.80   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap            29.21   
Oscar Nord  2006  Osby Simsllskap            30.44   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            32.00   
Erik Moberg  2006  Osby Simsllskap            32.15   
Alexander Terziyski  2005  Markaryds Simsllskap            35.45   
Kevin Ers  2006  Ljungby Simsllskap            41.40   
Oliver Karlsson  2006  Ljungby Simsllskap            46.93   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap            26.73   
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsllskap            27.16   
Garri Svensson  2000  Vrnamo Simsllskap            27.37   
Victor Lndal  2003  Markaryds Simsllskap            27.47   
Daniel Shebalin  2002  lmhults Simsllskap            28.25   
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsllskap            28.54   
Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap            28.66   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap            28.75   
Johan Wiloboken  1999  lmhults Simsllskap            29.05   
10  Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsllskap            29.32   
11  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsllskap            29.89   
12  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            34.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  14:29 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:11   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ella Lvenkjaer  2010  SK Stimmet    1:03.65        2:06.16   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsllskap    42.93        1:28.15   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsllskap    49.84        1:44.34   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsllskap    50.53        1:47.39   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsllskap    55.16        1:48.75   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet    50.29        1:49.21   
Klara Levin  2009  SK Stimmet    53.10        1:51.74   
Selma Lddeckens  2009  Ljungby Simsllskap    53.19        1:53.38   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet    58.30        1:59.46   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsllskap    35.51        1:17.68   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsllskap    41.71        1:27.94   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsllskap    42.61        1:28.89   
Elsa Larsson  2007  lands Simklubb    44.95        1:34.43   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsllskap    45.50        1:35.21   
Emma Hayward  2007  lmhults Simsllskap    42.41        1:36.60   
Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsllskap    49.27        1:38.80   
Tilde Nyborg  2008  Osby Simsllskap    47.73        1:42.21   
Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsllskap    48.06        1:45.48   
10  Tyra Hultman  2007  lands Simklubb    50.94        1:45.52   
11  Freja Engstrm  2008  lmhults Simsllskap    53.23        1:50.24   
12  Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsllskap    53.91        1:57.01   
13  Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsllskap    1:04.04        2:18.33   
Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    35.61        1:17.62   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsllskap    36.76        1:17.96   
Alice berg  2005  SK Stimmet    37.91        1:19.39   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsllskap    37.74        1:20.70   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsllskap    38.59        1:23.58   
Filippa Holmer  2006  lands Simklubb    40.18        1:27.31   
Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsllskap    44.03        1:29.64   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsllskap    43.31        1:29.66   
Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet    41.99        1:29.71   
10  Vera Larsson-Refnd  2006  Ljungby Simsllskap    40.88        1:32.34   
11  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsllskap    40.25        1:33.57   
12  Nora Levin  2005  SK Stimmet    44.37        1:34.27   
13  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsllskap    47.68        1:38.10   
14  Mathilda Palm  2005  SK Stimmet    55.23        1:50.61   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsllskap    33.59        1:11.91   
Sofia Persson  1979  SK Stimmet    33.46        1:14.42   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap    34.96        1:19.12   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsllskap    39.46        1:24.79   
Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet    40.36        1:25.47   
Ida Svensson  2003  lmhults Simsllskap    39.48        1:26.23   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap    39.98        1:26.53   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap    40.65        1:26.79   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap    41.93        1:30.08   
10  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    42.17        1:30.58   
11  Emma Erntsson  2004  Osby Simsllskap    47.74        1:38.11   
12  Amina Hadzisejdic  2004  Ljungby Simsllskap    52.97        1:51.66   
Klara Pettersson  2004  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:25   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Adrian Clason  2010  Osby Simsllskap    43.39        1:38.25   
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsllskap    54.61        1:58.92   
Esbjrn Leppnen  2010  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 10 r 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsllskap    45.74        1:35.12   
Joel Bjrsholm  2009  Anderstorps Simsllskap    47.57        1:40.83   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Axel Hgg  2007  Anderstorps Simsllskap    42.94        1:30.74   
Erik Blomgren  2007  lands Simklubb    43.06        1:35.70   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsllskap    49.65        1:42.37   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsllskap    53.24        1:53.42   
Oskar Klonowski  2008  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsllskap    32.73        1:10.50   
Oscar Wahl  2005  Osby Simsllskap    33.66        1:14.22   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap    34.94        1:15.39   
Erik Moberg  2006  Osby Simsllskap    36.65        1:18.96   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    37.62        1:24.82   
Kevin Ers  2006  Ljungby Simsllskap    51.04        1:46.03   
Oscar Nord  2006  Osby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsllskap    29.81        1:06.65   
Victor Lndal  2003  Markaryds Simsllskap    33.67        1:09.43   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap    32.65        1:10.49   
Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap    33.73        1:10.64   
Daniel Shebalin  2002  lmhults Simsllskap    32.60        1:11.65   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap    34.70        1:13.74   
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsllskap    34.75        1:17.64   
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsllskap    36.20        1:18.89   
Johan Wiloboken  1999  lmhults Simsllskap    34.81        1:20.27   
10  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap    38.95        1:22.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:05   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 19, 4X50m Frisim Flickor A-E, Finaler 0 r och ldre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Osby Simsllskap  2002  Osby Simsllskap            2:07.48   
  Jacqlyne Jersov  2004      29.41        29.41   
  Lina Nilsson  2002      33.52        1:02.93   
  Kajsa Eskilsson  2006      32.92        1:35.85   
  Thea Ekstrand  2006      31.63        2:07.48   
                     
Ljungby Simsllskap Damer Lag 1  2003  Ljungby Simsllskap            2:08.87   
  Evelin Szilvester  2006      31.54        31.54   
  Sahlina Lundgren  2004      31.37        1:02.91   
  Jenny Davidsson  2003      31.83        1:34.74   
  Maria Davidsson  2005      34.13        2:08.87   
                     
Simklubben Stimmet Lag 2  2003  SK Stimmet            2:20.56   
  Signe Nilsson  2008      35.84        35.84   
  Moa Fagerstrm  2003      32.97        1:08.81   
  Ebba Jakobsson  2004      35.09        1:43.90   
  Clara Lvenkjaer  2006      36.66        2:20.56   
                     
Simklubben Stimmet Lag 1  2005  SK Stimmet            2:22.34   
  Alice berg  2005      32.48        32.48   
  Nora Levin  2005      36.65        1:09.13   
  Mathilda Palm  2005      43.44        1:52.57   
  Elsa Pettersson  2005      29.77        2:22.34   
                     
Osby Simsllskap Lag 2  2006  Osby Simsllskap            2:31.69   
  Signe Malmberg  2008      35.53        35.53   
  Tilde Nyborg  2008      41.33        1:16.86   
  Agnes Nilsson  2009      39.13        1:55.99   
  Ella Nord  2009      35.70        2:31.69   
                     
lmhults Simsllskap  2004  lmhults Simsllskap            2:41.92   
  Linda Birgander  2004      35.70        35.70   
  Emma Hayward  2007      39.01        1:14.71   
  Freja Engstrm  2008      43.60        1:58.31   
  Linna Sandstrm  2007      43.61        2:41.92   
                     
Ljungby Simsllskap Damer Lag 3  2004  Ljungby Simsllskap            2:42.72   
  Vilma Ilyes  2008      39.91        39.91   
  Nike Grans  2009      40.74        1:20.65   
  Mahdia Ziraki  2008      38.68        1:59.33   
  Amina Hadzisejdic  2004      43.39        2:42.72   
                     
Anderstorps Simsllskap  2004  Anderstorps Simsllskap            2:47.24   
  Astrid Treptow  2010      50.79        50.79   
  Ebba Kemper  2004      41.48        1:32.27   
  Ellen Kemper  2007      39.91        2:12.18   
  Ida Robertsson  2007      35.06        2:47.24   
                     
Simklubben Stimmet Lag 3  2009  SK Stimmet            3:00.60   
  Hedda Bergendorff  2009      45.45        45.45   
  Mira Persson  2009      48.96        1:34.41   
  Klara Levin  2009      43.34        2:17.75   
  Ella Franvin  2009      42.85        3:00.60   
                     
10  Ljungby Simsllskap Damer Lag 4  2008  Ljungby Simsllskap            3:17.75   
  Kata Carola Tojzan  2008      45.25        45.25   
  Selma Lddeckens  2009      43.63        1:28.88   
  Agnes Lundahl  2008      1:01.89        2:30.77   
  Lisa Johansson  2008      46.98        3:17.75   
                     
11  Ljungby Simsllskap Damer Lag 5  2002  Ljungby Simsllskap            3:26.10   
  Isabelle Hellner  2007      43.46        43.46   
  Anna Svensson  2011      1:00.66        1:44.12   
  Wilja Andersson  2009      1:04.97        2:49.09   
  Agnes Bondesson-Crene  2002      37.01        3:26.10   
                     
Ljungby Simsllskap Damer Lag 2  2004  Ljungby Simsllskap            2:26.68  EXTRA 
  Meihri Ziraki  2005      37.21        37.21   
  Klara Pettersson  2004      41.50        1:18.71   
  Vera Larsson-Refnd  2006      38.40        1:57.11   
        29.57        2:26.68   
                     
Markaryds Simsllskap  2001  Markaryds Simsllskap            DSQ   
  Moa Jacobsen  2006      31.63        31.63   
  Ebba Axelsson  2001      31.04        1:02.67   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:05   
  Arrangr  Ljungby SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 20, 4X50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 0 r och ldre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Osby Simsllskap  1991  Osby Simsllskap            1:58.81   
  Andreas Nordh  1991      29.47        29.47   
  Oscar Wahl  2005      27.88        57.35   
  Oscar Nord  2006      29.93        1:27.28   
  Erik Moberg  2006      31.53        1:58.81   
                     
Ljungby Simsllskap Herrar Lag 1  2005  Ljungby Simsllskap            2:16.13   
  William Bogren-Karlsson  2005      28.74        28.74   
  Aidan Sagadin  2006      29.28        58.02   
  Kevin Ers  2006      39.77        1:37.79   
  Victor Bogren-Karlsson  2008      38.34        2:16.13   
                     
Simklubben Stimmet  2002  SK Stimmet            2:28.74   
  Samuel Nilsson  2006      33.25        33.25   
  Oskar Klonowski  2008      43.36        1:16.61   
  Esbjrn Leppnen  2010      46.14        2:02.75   
  David Schuldt  2002      25.99        2:28.74   
                     
Anderstorps Simsllskap  2007  Anderstorps Simsllskap            2:36.87   
  Liam Timour  2010      49.17        49.17   
  Axel Hgg  2007      34.56        1:23.73   
  Joel Bjrsholm  2009      39.72        2:03.45   
  Emil Bjrsholm  2007      33.42        2:36.87   
                     
Osby Simsllskap Lag 2  2002  Osby Simsllskap            2:37.18   
  Charlie Hallberg  2010      43.91        43.91   
  Fabian Claeson  2002      34.20        1:18.11   
  Johan Bendz Lundberg  2009      39.61        1:57.72   
  Adrian Clason  2010      39.46        2:37.18   
                     
Ljungby Simsllskap Herrar Lag 2  2006  Ljungby Simsllskap            1:52.83  EXTRA 
  Simon Pettersson  1995      27.43        27.43   
  Erik Salomonsson  1998      28.84        56.27   
        26.73        1:23.00   
  Benjamin Boros  2000      29.83        1:52.83   
                     
Markaryds Simsllskap  2003  Markaryds Simsllskap            DSQ   
                     
lmhults Simsllskap  1999  lmhults Simsllskap            DSQ   
  Johan Nilsson  2001      26.85        26.85   
  Daniel Shebalin  2002      26.90        53.75   
  Erik Wiloboken  2002      27.12        1:20.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner