2020-09-18   21:43:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Julklappsplasket Ljungby 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor D-E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA- 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2010  Lönsboda Simsällskap            25.12   
Ella Lövenkjaer  2010  SK Stimmet            30.53   
Lova Petersson  2010  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor D-E, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA- 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsällskap            17.74   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            20.30   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            20.55   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsällskap            22.61   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            23.39   
Selma Lüddeckens  2009  Ljungby Simsällskap            23.94   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsällskap            27.37   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsällskap            DSQ   
Mira Persson  2009  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar D-E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsällskap            24.25   
Adrian Claëson  2010  Osby Simsällskap            DSQ   
Esbjörn Leppänen  2010  SK Stimmet            DSQ   
Kalle Nordborg  2010  Osby Simsällskap            DSQ   
Lucas Nyborg  2010  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar D-E, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsällskap            19.59   
Joel Bjärsholm  2009  Anderstorps Simsällskap            19.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor A-C, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsällskap            35.33   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsällskap            41.50   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            43.07   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsällskap            44.23   
Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsällskap            45.66   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsällskap            45.86   
Tilde Nyborg  2008  Osby Simsällskap            46.91   
Alma Berggren  2008  Markaryds Simsällskap            47.63   
Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsällskap            48.42   
10  Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsällskap            48.87   
Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor A-C, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            33.48   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            34.44   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet            34.76   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            35.24   
Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            39.24   
Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsällskap            39.26   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsällskap            39.41   
Vera Larsson-Refónd  2006  Ljungby Simsällskap            40.09   
Filippa Holmer  2006  Ölands Simklubb            40.73   
10  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            42.59   
11  Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsällskap            43.51   
12  Nora Levin  2005  SK Stimmet            44.92   
13  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsällskap            49.39   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor A-C, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsällskap            31.99   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            33.91   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            34.05   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            34.09   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            35.73   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            38.07   
Ida Svensson  2003  Älmhults Simsällskap            38.15   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap            38.42   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            41.12   
10  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            44.06   
11  Emma Erntsson  2004  Osby Simsällskap            50.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar A-C, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap            41.55   
Emil Bjärsholm  2007  Anderstorps Simsällskap            44.20   
Erik Blomgren  2007  Ölands Simklubb            45.14   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsällskap            46.59   
Martin Pranjic  2007  Ljungby Simsällskap            54.38   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            DNS   
Aleksander Wold  2007  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar A-C, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Wahl  2005  Osby Simsällskap            31.27   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            32.58   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            34.67   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            35.74   
Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap            37.00   
Oscar Nord  2006  Osby Simsällskap            37.27   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar A-C, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap            27.04   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            29.46   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            30.05   
Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap            30.41   
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap            31.50   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            31.78   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            32.55   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            34.18   
Fabian Claeson  2002  Osby Simsällskap            36.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 5, 25m Ryggsim Flickor E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2010  Lönsboda Simsällskap            23.08   
Lova Petersson  2010  Älmhults Simsällskap            23.53   
Astrid Treptow  2010  Anderstorps Simsällskap            26.09   
Ella Lövenkjaer  2010  SK Stimmet            26.47   
Anna Svensson  2011  Ljungby Simsällskap            28.69   
Ellen Johansson  2010  Lönsboda Simsällskap            28.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:22   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 6, 25m Ryggsim Pojkar E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adrian Claëson  2010  Osby Simsällskap            20.13   
Esbjörn Leppänen  2010  SK Stimmet            23.27   
Kalle Nordborg  2010  Osby Simsällskap            24.38   
Hjalmar Hägg  2010  Anderstorps Simsällskap            25.18   
Derhuy Truong  2011  Ljungby Simsällskap            25.32   
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsällskap            26.34   
Oliver Kemsley  2011  Osby Simsällskap            28.60   
Moritz Engström  2010  Älmhults Simsällskap            30.62   
Elner Larsson  2011  Ölands Simklubb            33.25   
Lucas Nyborg  2010  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsällskap            42.37   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsällskap            48.08   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            49.14   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsällskap            49.46   
Selma Lüddeckens  2009  Ljungby Simsällskap            50.80   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            55.58   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            56.00   
Mira Persson  2009  SK Stimmet            57.35   
Wilja Andersson  2009  Ljungby Simsällskap            1:01.00   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsällskap            35.33   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsällskap            39.25   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsällskap            40.87   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsällskap            42.76   
Emma Hayward  2007  Älmhults Simsällskap            43.02   
Alma Berggren  2008  Markaryds Simsällskap            43.89   
Py Linn Wang Eriksson  2008  Ölands Simklubb            45.20   
Tilde Nyborg  2008  Osby Simsällskap            45.44   
Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsällskap            47.98   
10  Tyra Hultman  2007  Ölands Simklubb            49.20   
11  Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsällskap            50.00   
12  Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsällskap            50.21   
13  Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsällskap            50.44   
14  Lisa Johansson  2008  Ljungby Simsällskap            51.39   
15  Elsa Larsson  2007  Ölands Simklubb            52.17   
16  Freja Engström  2008  Älmhults Simsällskap            52.63   
17  Linnéa Sandström  2007  Älmhults Simsällskap            53.84   
18  Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsällskap            58.93   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            35.94   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet            36.09   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            37.69   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            37.85   
Filippa Holmer  2006  Ölands Simklubb            38.39   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsällskap            41.14   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsällskap            42.13   
Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsällskap            42.51   
Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            43.69   
10  Vera Larsson-Refónd  2006  Ljungby Simsällskap            44.18   
11  Nora Levin  2005  SK Stimmet            45.26   
12  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsällskap            46.27   
Mathilda Palm  2005  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsällskap            33.88   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            34.94   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            39.35   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            39.41   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            40.28   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap            40.46   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap            40.47   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            40.68   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            41.46   
10  Linda Birgander  2004  Älmhults Simsällskap            42.49   
11  Emma Erntsson  2004  Osby Simsällskap            44.30   
12  Klara Pettersson  2004  Ljungby Simsällskap            47.35   
13  Amina Hadzisejdic  2004  Ljungby Simsällskap            53.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsällskap            41.12   
Joel Bjärsholm  2009  Anderstorps Simsällskap            43.58   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Bjärsholm  2007  Anderstorps Simsällskap            38.10   
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap            41.95   
Erik Blomgren  2007  Ölands Simklubb            42.66   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            44.70   
Oskar Klonowski  2008  SK Stimmet            46.67   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsällskap            49.25   
Martin Pranjic  2007  Ljungby Simsällskap            49.51   
Aleksander Wold  2007  Älmhults Simsällskap            52.81   
Jeremi Jan Tokarski  2007  Älmhults Simsällskap            1:04.26   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            33.12   
Oscar Wahl  2005  Osby Simsällskap            34.42   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            34.93   
Oscar Nord  2006  Osby Simsällskap            36.13   
Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap            36.91   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            38.91   
Kevin Erös  2006  Ljungby Simsällskap            45.52   
Alexander Terziyski  2005  Markaryds Simsällskap            45.98   
Oliver Karlsson  2006  Ljungby Simsällskap            56.25   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap            29.73   
Garri Svensson  2000  Värnamo Simsällskap            29.95   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            31.22   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            32.43   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            34.86   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            35.10   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            36.06   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            37.58   
Fabian Claeson  2002  Osby Simsällskap            38.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 9, 25m Bröstsim Flickor E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2010  Lönsboda Simsällskap            23.63   
Anna Svensson  2011  Ljungby Simsällskap            26.02   
Astrid Treptow  2010  Anderstorps Simsällskap            27.54   
Ella Lövenkjaer  2010  SK Stimmet            29.05   
Lova Petersson  2010  Älmhults Simsällskap            30.10   
Ellen Johansson  2010  Lönsboda Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 10, 25m Bröstsim Pojkar E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Timour  2010  Anderstorps Simsällskap            24.30   
Adrian Claëson  2010  Osby Simsällskap            25.16   
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsällskap            26.79   
Derhuy Truong  2011  Ljungby Simsällskap            26.92   
Esbjörn Leppänen  2010  SK Stimmet            29.70   
Hjalmar Hägg  2010  Anderstorps Simsällskap            30.23   
Oliver Kemsley  2011  Osby Simsällskap            31.67   
Kalle Nordborg  2010  Osby Simsällskap            33.05   
Isak Johansson  2010  Lönsboda Simsällskap            DSQ   
Lucas Nyborg  2010  Osby Simsällskap            DSQ   
Moritz Engström  2010  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsällskap            46.10   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsällskap            51.68   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsällskap            54.50   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            56.18   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            56.83   
Selma Lüddeckens  2009  Ljungby Simsällskap            57.62   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            57.67   
Wilja Andersson  2009  Ljungby Simsällskap            1:01.37   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsällskap            DSQ   
Mira Persson  2009  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsällskap            43.81   
Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsällskap            46.53   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsällskap            46.63   
Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsällskap            46.76   
Elsa Larsson  2007  Ölands Simklubb            47.66   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsällskap            47.93   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsällskap            48.89   
Tilde Nyborg  2008  Osby Simsällskap            49.15   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            49.97   
10  Emma Hayward  2007  Älmhults Simsällskap            50.84   
11  Alma Johansson  2008  Lönsboda Simsällskap            50.88   
12  Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsällskap            51.42   
13  Freja Engström  2008  Älmhults Simsällskap            51.66   
14  Tyra Hultman  2007  Ölands Simklubb            53.43   
15  Lisa Johansson  2008  Ljungby Simsällskap            59.04   
16  Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsällskap            1:03.78   
17  Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsällskap            1:08.30   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Karp  2006  Ölands Simklubb            38.91   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet            40.66   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            40.71   
Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            42.29   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            43.20   
Filippa Holmer  2006  Ölands Simklubb            43.54   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            43.87   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsällskap            45.21   
Vera Larsson-Refónd  2006  Ljungby Simsällskap            47.22   
10  Nora Levin  2005  SK Stimmet            47.66   
11  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            47.98   
12  Mathilda Palm  2005  SK Stimmet            48.35   
13  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsällskap            50.63   
14  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsällskap            52.99   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsällskap            36.64   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            41.63   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap            41.88   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            42.32   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            43.05   
Ida Svensson  2003  Älmhults Simsällskap            45.41   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            45.52   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            48.06   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            48.19   
10  Klara Pettersson  2004  Ljungby Simsällskap            49.04   
11  Linda Birgander  2004  Älmhults Simsällskap            50.66   
12  Emma Erntsson  2004  Osby Simsällskap            52.70   
Amina Hadzisejdic  2004  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Bjärsholm  2009  Anderstorps Simsällskap            51.05   
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsällskap            51.81   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap            43.48   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsällskap            46.77   
Martin Pranjic  2007  Ljungby Simsällskap            47.76   
Oskar Klonowski  2008  SK Stimmet            49.91   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            53.95   
Jeremi Jan Tokarski  2007  Älmhults Simsällskap            56.85   
Aleksander Wold  2007  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Arton Gerguri  2007  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            38.85   
Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap            39.25   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            39.91   
Oscar Wahl  2005  Osby Simsällskap            41.22   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            44.96   
Alexander Terziyski  2005  Markaryds Simsällskap            48.58   
Kevin Erös  2006  Ljungby Simsällskap            48.93   
Oliver Karlsson  2006  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            32.20   
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap            33.93   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            34.33   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            34.85   
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap            35.21   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            36.97   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            38.73   
Fabian Claeson  2002  Osby Simsällskap            43.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  14:05   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 13, 25m Frisim Flickor E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2010  Lönsboda Simsällskap            18.52   
Ella Lövenkjaer  2010  SK Stimmet            21.13   
Astrid Treptow  2010  Anderstorps Simsällskap            21.45   
Lova Petersson  2010  Älmhults Simsällskap            23.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:05 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  14:07   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 14, 25m Frisim Pojkar E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adrian Claëson  2010  Osby Simsällskap            17.40   
Esbjörn Leppänen  2010  SK Stimmet            21.13   
Liam Timour  2010  Anderstorps Simsällskap            21.56   
Kalle Nordborg  2010  Osby Simsällskap            21.83   
Lucas Nyborg  2010  Osby Simsällskap            22.46   
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsällskap            22.63   
Hjalmar Hägg  2010  Anderstorps Simsällskap            23.54   
Derhuy Truong  2011  Ljungby Simsällskap            25.91   
Oliver Kemsley  2011  Osby Simsällskap            29.68   
10  Elner Larsson  2011  Ölands Simklubb            30.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:07 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsällskap            36.16   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsällskap            38.22   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsällskap            38.70   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsällskap            40.27   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            42.16   
Selma Lüddeckens  2009  Ljungby Simsällskap            42.94   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            43.99   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            45.04   
Mira Persson  2009  SK Stimmet            51.34   
10  Wilja Andersson  2009  Ljungby Simsällskap            59.22   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsällskap            30.74   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsällskap            34.56   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            34.66   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsällskap            35.05   
Alma Berggren  2008  Markaryds Simsällskap            36.93   
Elsa Larsson  2007  Ölands Simklubb            38.58   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsällskap            38.68   
Emma Hayward  2007  Älmhults Simsällskap            38.88   
Tyra Hultman  2007  Ölands Simklubb            40.08   
10  Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsällskap            40.26   
11  Py Linn Wang Eriksson  2008  Ölands Simklubb            41.66   
12  Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsällskap            41.67   
13  Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsällskap            42.57   
14  Freja Engström  2008  Älmhults Simsällskap            42.84   
15  Tilde Nyborg  2008  Osby Simsällskap            43.11   
16  Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsällskap            43.99   
17  Linnéa Sandström  2007  Älmhults Simsällskap            44.67   
18  Alma Johansson  2008  Lönsboda Simsällskap            45.88   
19  Lisa Johansson  2008  Ljungby Simsällskap            49.81   
20  Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsällskap            58.76   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            30.71   
Emma Karp  2006  Ölands Simklubb            31.57   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            31.76   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            32.02   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet            33.00   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsällskap            33.22   
Filippa Holmer  2006  Ölands Simklubb            33.91   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsällskap            34.07   
Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            34.98   
10  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            35.23   
11  Nora Levin  2005  SK Stimmet            36.31   
12  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsällskap            36.41   
13  Vera Larsson-Refónd  2006  Ljungby Simsällskap            37.16   
14  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsällskap            40.37   
15  Mathilda Palm  2005  SK Stimmet            42.97   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsällskap            29.97   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            30.51   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            31.23   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            32.24   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap            32.24   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            33.39   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            33.59   
Ida Svensson  2003  Älmhults Simsällskap            34.28   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            34.94   
10  Linda Birgander  2004  Älmhults Simsällskap            36.35   
11  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            37.01   
12  Emma Erntsson  2004  Osby Simsällskap            38.12   
13  Klara Pettersson  2004  Ljungby Simsällskap            40.32   
14  Amina Hadzisejdic  2004  Ljungby Simsällskap            41.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:21 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsällskap            38.52   
Joel Bjärsholm  2009  Anderstorps Simsällskap            38.68   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap            33.02   
Emil Bjärsholm  2007  Anderstorps Simsällskap            33.02   
Erik Blomgren  2007  Ölands Simklubb            35.08   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            38.63   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsällskap            40.27   
Arton Gerguri  2007  Ljungby Simsällskap            40.30   
Aleksander Wold  2007  Älmhults Simsällskap            41.15   
Oskar Klonowski  2008  SK Stimmet            41.55   
Jeremi Jan Tokarski  2007  Älmhults Simsällskap            53.24   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Wahl  2005  Osby Simsällskap            28.17   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            28.80   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            29.21   
Oscar Nord  2006  Osby Simsällskap            30.44   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            32.00   
Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap            32.15   
Alexander Terziyski  2005  Markaryds Simsällskap            35.45   
Kevin Erös  2006  Ljungby Simsällskap            41.40   
Oliver Karlsson  2006  Ljungby Simsällskap            46.93   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            26.73   
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap            27.16   
Garri Svensson  2000  Värnamo Simsällskap            27.37   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            27.47   
Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap            28.25   
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap            28.54   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            28.66   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            28.75   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            29.05   
10  Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap            29.32   
11  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            29.89   
12  Fabian Claeson  2002  Osby Simsällskap            34.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  14:29 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Lövenkjaer  2010  SK Stimmet    1:03.65        2:06.16   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsällskap    42.93        1:28.15   
Nike Grans  2009  Ljungby Simsällskap    49.84        1:44.34   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsällskap    50.53        1:47.39   
Alice Pehrsson  2009  Markaryds Simsällskap    55.16        1:48.75   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet    50.29        1:49.21   
Klara Levin  2009  SK Stimmet    53.10        1:51.74   
Selma Lüddeckens  2009  Ljungby Simsällskap    53.19        1:53.38   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet    58.30        1:59.46   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsällskap    35.51        1:17.68   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsällskap    41.71        1:27.94   
Ida Robertsson  2007  Anderstorps Simsällskap    42.61        1:28.89   
Elsa Larsson  2007  Ölands Simklubb    44.95        1:34.43   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsällskap    45.50        1:35.21   
Emma Hayward  2007  Älmhults Simsällskap    42.41        1:36.60   
Ellen Kemper  2007  Anderstorps Simsällskap    49.27        1:38.80   
Tilde Nyborg  2008  Osby Simsällskap    47.73        1:42.21   
Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsällskap    48.06        1:45.48   
10  Tyra Hultman  2007  Ölands Simklubb    50.94        1:45.52   
11  Freja Engström  2008  Älmhults Simsällskap    53.23        1:50.24   
12  Kata Carola Tojzan  2008  Ljungby Simsällskap    53.91        1:57.01   
13  Agnes Lundahl  2008  Ljungby Simsällskap    1:04.04        2:18.33   
Isabelle Hellner  2007  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    35.61        1:17.62   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap    36.76        1:17.96   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet    37.91        1:19.39   
Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap    37.74        1:20.70   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsällskap    38.59        1:23.58   
Filippa Holmer  2006  Ölands Simklubb    40.18        1:27.31   
Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    44.03        1:29.64   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsällskap    43.31        1:29.66   
Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    41.99        1:29.71   
10  Vera Larsson-Refónd  2006  Ljungby Simsällskap    40.88        1:32.34   
11  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsällskap    40.25        1:33.57   
12  Nora Levin  2005  SK Stimmet    44.37        1:34.27   
13  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsällskap    47.68        1:38.10   
14  Mathilda Palm  2005  SK Stimmet    55.23        1:50.61   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsällskap    33.59        1:11.91   
Sofia Persson  1979  SK Stimmet    33.46        1:14.42   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    34.96        1:19.12   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    39.46        1:24.79   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    40.36        1:25.47   
Ida Svensson  2003  Älmhults Simsällskap    39.48        1:26.23   
Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap    39.98        1:26.53   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    40.65        1:26.79   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    41.93        1:30.08   
10  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    42.17        1:30.58   
11  Emma Erntsson  2004  Osby Simsällskap    47.74        1:38.11   
12  Amina Hadzisejdic  2004  Ljungby Simsällskap    52.97        1:51.66   
Klara Pettersson  2004  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adrian Claëson  2010  Osby Simsällskap    43.39        1:38.25   
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsällskap    54.61        1:58.92   
Esbjörn Leppänen  2010  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 10 år 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsällskap    45.74        1:35.12   
Joel Bjärsholm  2009  Anderstorps Simsällskap    47.57        1:40.83   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Hägg  2007  Anderstorps Simsällskap    42.94        1:30.74   
Erik Blomgren  2007  Ölands Simklubb    43.06        1:35.70   
Tony Grahovic  2007  Ljungby Simsällskap    49.65        1:42.37   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap    53.24        1:53.42   
Oskar Klonowski  2008  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    32.73        1:10.50   
Oscar Wahl  2005  Osby Simsällskap    33.66        1:14.22   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    34.94        1:15.39   
Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap    36.65        1:18.96   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    37.62        1:24.82   
Kevin Erös  2006  Ljungby Simsällskap    51.04        1:46.03   
Oscar Nord  2006  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: COLORAMA. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap    29.81        1:06.65   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    33.67        1:09.43   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    32.65        1:10.49   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap    33.73        1:10.64   
Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap    32.60        1:11.65   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    34.70        1:13.74   
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap    34.75        1:17.64   
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap    36.20        1:18.89   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap    34.81        1:20.27   
10  Fabian Claeson  2002  Osby Simsällskap    38.95        1:22.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 19, 4X50m Frisim Flickor A-E, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Osby Simsällskap  2002  Osby Simsällskap            2:07.48   
  Jacqlyne Jersov  2004      29.41        29.41   
  Lina Nilsson  2002      33.52        1:02.93   
  Kajsa Eskilsson  2006      32.92        1:35.85   
  Thea Ekstrand  2006      31.63        2:07.48   
                     
Ljungby Simsällskap Damer Lag 1  2003  Ljungby Simsällskap            2:08.87   
  Evelin Szilvester  2006      31.54        31.54   
  Sahlina Lundgren  2004      31.37        1:02.91   
  Jenny Davidsson  2003      31.83        1:34.74   
  Maria Davidsson  2005      34.13        2:08.87   
                     
Simklubben Stimmet Lag 2  2003  SK Stimmet            2:20.56   
  Signe Nilsson  2008      35.84        35.84   
  Moa Fagerström  2003      32.97        1:08.81   
  Ebba Jakobsson  2004      35.09        1:43.90   
  Clara Lövenkjaer  2006      36.66        2:20.56   
                     
Simklubben Stimmet Lag 1  2005  SK Stimmet            2:22.34   
  Alice Öberg  2005      32.48        32.48   
  Nora Levin  2005      36.65        1:09.13   
  Mathilda Palm  2005      43.44        1:52.57   
  Elsa Pettersson  2005      29.77        2:22.34   
                     
Osby Simsällskap Lag 2  2006  Osby Simsällskap            2:31.69   
  Signe Malmberg  2008      35.53        35.53   
  Tilde Nyborg  2008      41.33        1:16.86   
  Agnes Nilsson  2009      39.13        1:55.99   
  Ella Nord  2009      35.70        2:31.69   
                     
Älmhults Simsällskap  2004  Älmhults Simsällskap            2:41.92   
  Linda Birgander  2004      35.70        35.70   
  Emma Hayward  2007      39.01        1:14.71   
  Freja Engström  2008      43.60        1:58.31   
  Linnéa Sandström  2007      43.61        2:41.92   
                     
Ljungby Simsällskap Damer Lag 3  2004  Ljungby Simsällskap            2:42.72   
  Vilma Ilyes  2008      39.91        39.91   
  Nike Grans  2009      40.74        1:20.65   
  Mahdia Ziraki  2008      38.68        1:59.33   
  Amina Hadzisejdic  2004      43.39        2:42.72   
                     
Anderstorps Simsällskap  2004  Anderstorps Simsällskap            2:47.24   
  Astrid Treptow  2010      50.79        50.79   
  Ebba Kemper  2004      41.48        1:32.27   
  Ellen Kemper  2007      39.91        2:12.18   
  Ida Robertsson  2007      35.06        2:47.24   
                     
Simklubben Stimmet Lag 3  2009  SK Stimmet            3:00.60   
  Hedda Bergendorff  2009      45.45        45.45   
  Mira Persson  2009      48.96        1:34.41   
  Klara Levin  2009      43.34        2:17.75   
  Ella Franvin  2009      42.85        3:00.60   
                     
10  Ljungby Simsällskap Damer Lag 4  2008  Ljungby Simsällskap            3:17.75   
  Kata Carola Tojzan  2008      45.25        45.25   
  Selma Lüddeckens  2009      43.63        1:28.88   
  Agnes Lundahl  2008      1:01.89        2:30.77   
  Lisa Johansson  2008      46.98        3:17.75   
                     
11  Ljungby Simsällskap Damer Lag 5  2002  Ljungby Simsällskap            3:26.10   
  Isabelle Hellner  2007      43.46        43.46   
  Anna Svensson  2011      1:00.66        1:44.12   
  Wilja Andersson  2009      1:04.97        2:49.09   
  Agnes Bondesson-Crene  2002      37.01        3:26.10   
                     
Ljungby Simsällskap Damer Lag 2  2004  Ljungby Simsällskap            2:26.68  EXTRA 
  Meihri Ziraki  2005      37.21        37.21   
  Klara Pettersson  2004      41.50        1:18.71   
  Vera Larsson-Refónd  2006      38.40        1:57.11   
        29.57        2:26.68   
                     
Markaryds Simsällskap  2001  Markaryds Simsällskap            DSQ   
  Moa Jacobsen  2006      31.63        31.63   
  Ebba Axelsson  2001      31.04        1:02.67   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
Gren 20, 4X50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: COLORAMA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Osby Simsällskap  1991  Osby Simsällskap            1:58.81   
  Andreas Nordh  1991      29.47        29.47   
  Oscar Wahl  2005      27.88        57.35   
  Oscar Nord  2006      29.93        1:27.28   
  Erik Moberg  2006      31.53        1:58.81   
                     
Ljungby Simsällskap Herrar Lag 1  2005  Ljungby Simsällskap            2:16.13   
  William Bogren-Karlsson  2005      28.74        28.74   
  Aidan Sagadin  2006      29.28        58.02   
  Kevin Erös  2006      39.77        1:37.79   
  Victor Bogren-Karlsson  2008      38.34        2:16.13   
                     
Simklubben Stimmet  2002  SK Stimmet            2:28.74   
  Samuel Nilsson  2006      33.25        33.25   
  Oskar Klonowski  2008      43.36        1:16.61   
  Esbjörn Leppänen  2010      46.14        2:02.75   
  David Schuldt  2002      25.99        2:28.74   
                     
Anderstorps Simsällskap  2007  Anderstorps Simsällskap            2:36.87   
  Liam Timour  2010      49.17        49.17   
  Axel Hägg  2007      34.56        1:23.73   
  Joel Bjärsholm  2009      39.72        2:03.45   
  Emil Bjärsholm  2007      33.42        2:36.87   
                     
Osby Simsällskap Lag 2  2002  Osby Simsällskap            2:37.18   
  Charlie Hallberg  2010      43.91        43.91   
  Fabian Claeson  2002      34.20        1:18.11   
  Johan Bendz Lundberg  2009      39.61        1:57.72   
  Adrian Claëson  2010      39.46        2:37.18   
                     
Ljungby Simsällskap Herrar Lag 2  2006  Ljungby Simsällskap            1:52.83  EXTRA 
  Simon Pettersson  1995      27.43        27.43   
  Erik Salomonsson  1998      28.84        56.27   
        26.73        1:23.00   
  Benjamin Boros  2000      29.83        1:52.83   
                     
Markaryds Simsällskap  2003  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
Älmhults Simsällskap  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
  Johan Nilsson  2001      26.85        26.85   
  Daniel Shebalin  2002      26.90        53.75   
  Erik Wiloboken  2002      27.12        1:20.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  16:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner