Resultat för Mauno ÅSK Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Kilpailujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Impivaaran uimahalli |
Organizer: |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 5, 2019 to loka 5, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Perhosuinti Naiset, T-10 Tytöt 10 vuotta - Final |
|
|
Sponsor: |
Boomerang Pro Fashion Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ran yu |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.61 |
97 |
53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.10.2019 15.50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Perhosuinti Naiset, T-10 Naiset - Final |
|
|
Sponsor: |
Boomerang Pro Fashion Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.62 |
543 |
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenny Ek |
1999 |
Ålands Simförening |
+0.70 |
542 |
29.89 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Heinonen |
2002 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.73 |
537 |
29.99 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.63 |
510 |
30.51 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minka Halava |
2001 |
Åbo Simklubb |
+0.66 |
503 |
30.64 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Koivisto |
2002 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
498 |
30.74 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oona Sirkiä |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
483 |
31.07 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb |
+0.61 |
482 |
31.08 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.83 |
479 |
31.14 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Janette Setälä |
2001 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
474 |
31.25 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Koski |
2002 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
459 |
31.60 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
455 |
31.69 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
453 |
31.73 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
449 |
31.83 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fiia Pyykkö |
2001 |
Salon Uimarit |
+0.67 |
439 |
32.06 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.78 |
437 |
32.11 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Nihtilä |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.70 |
351 |
34.53 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilda Saine |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.81 |
315 |
35.82 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
303 |
36.27 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.80 |
303 |
36.28 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Janica Nieminen |
2005 |
Uinti Hyvinkää |
+0.80 |
298 |
36.49 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.89 |
239 |
39.28 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Venla Rauta |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.92 |
154 |
45.47 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Senni Jalonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.10.2019 15.50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-05 15.50.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|