2019-11-13   00:07:20
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Torsdag 09.30

Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  07 november 2019   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:48   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  07 november 2019         
 
 
LÝb 9, 400m FrisvÝmning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 11-08-2013 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    845  58.87  2:00.47  3:03.73    4:07.35   
  Holstebro SvÝmme Club  4:07.93                 
                     
Beril Bocekler  2004    821  1:00.54  2:03.43  3:06.94    4:09.79   
  Turkish Swimming Team  4:08.51                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    771  1:00.28  2:03.83  3:08.32    4:15.10   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:08.94                 
                     
Line JÝrgensen Bruun  1995    763  1:02.49  2:07.52  3:12.40    4:15.98   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:15.55                 
                     
Olivia Ana SprlŠkovŠ  2005    745  1:01.94  2:08.28  3:14.20    4:18.01   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  4:32.35                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    743  1:01.72  2:06.87  3:12.58    4:18.18  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:16.07                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    740  1:01.68  2:07.11  3:13.01    4:18.57   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:20.87                 
                     
Emilie Krog  2002    723  1:02.34  2:08.03  3:14.35    4:20.56   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:16.80                 
                     
Maria Grandt  1998    714  1:03.00  2:09.51  3:15.47    4:21.62   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:10.27                 
                     
10  Jackie Gade  1998    708  1:02.37  2:08.59  3:15.22    4:22.42   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:19.95                 
                     
11  Tine Petersen  2003    704  1:02.44  2:09.01  3:15.93    4:22.94   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  4:23.98                 
                     
12  Thea SÝe Bach  2002    701  1:02.46  2:08.78  3:16.20    4:23.27   
  Thisted SvÝmmeklub  4:20.65                 
                     
13  Nina Toft  2000    697  1:03.18  2:09.73  3:17.16    4:23.81   
  Gentofte SvÝmme Klub  4:17.35                 
                     
14  Sara Sylvest  2000    696  1:03.58  2:10.51  3:17.37    4:23.94  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  4:20.10                 
                     
15  Marie Christensen  2002    691  1:03.54  2:10.74  3:17.96    4:24.55   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:26.43                 
                     
16  Martina CibulkovŠ  2003    691  1:01.21  2:08.20  3:15.86    4:24.59   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  4:30.82                 
                     
17  Caroline Laursen  2002    690  1:02.95  2:09.50  3:17.32    4:24.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:17.54                 
                     
18  Sofie Nielsen  2001    688  1:02.23  2:09.63  3:17.73    4:24.94   
  Slagelse SvÝmmeklub  4:24.34                 
                     
19  Michelle Mortensen  2002    685  1:03.50  2:10.53  3:18.31    4:25.33   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  4:19.71                 
                     
20  Lśrke Toft Ruby  1999    683  1:01.97  2:09.53  3:18.39    4:25.51  Deltager ikke i finalen 
  JGI SvÝmning  4:25.54                 
                     
21  Kamille Auerbach-Lind  2001    664  1:03.29  2:10.34  3:18.75    4:28.07   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  4:24.04                 
                     
22  Cecilie Baraviec  2000    636  1:04.56  2:12.75  3:22.15    4:31.88   
  H2Odense  4:32.16                 
                     
23  Emma BjÝrnholdt  2000    634  1:04.98  2:14.15  3:22.98    4:32.17   
  Lyngby SvÝmmeklub  4:28.13                 
                     
24  Frederikke Skau Hansen  2002    624  1:03.97  2:13.28  3:23.43    4:33.61   
  Kolding SK  4:33.13                 
                     
25  Mai Pallvi  2000    611  1:04.93  2:14.54  3:25.08    4:35.65   
  Holbśk SvÝmme Klub  4:29.37                 
                     
26  Louise Hvarre  2001    599  1:04.39  2:14.09  3:25.23    4:37.43   
  Vejle SvÝmmeklub  4:36.84                 
                     
27  Silja Nielsdůttir Hansen  2001    592  1:05.41  2:15.34  3:26.92    4:38.46   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:30.05                 
                     
Camilla BrÝgger-Andersen  2002              DSQ  Tyvstart, 4,4 
  Aalborg SvÝmmeklub  4:25.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 november 2019 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark