2019-11-13   01:25:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  07 november 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2019         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 15-11-2009 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luccas Dam Brenner  2001    718  28.00  58.00  1:28.03    1:57.91   
  Herlev Svømning  1:59.61                 
                     
Alfred August Grubert  2001    700  28.63  59.14  1:29.19    1:58.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:58.94                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    697  28.26  58.21  1:28.85    1:59.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:59.79                 
                     
Niki Karlsson  2000    695  28.51  59.16  1:28.86    1:59.23   
  Hørsholm Svømmeforening  2:00.35                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    694  28.28  58.46  1:29.09    1:59.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:57.78                 
                     
Gustav Friberg  1997    694  27.51  57.11  1:27.32    1:59.29  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:57.36                 
                     
Metin Aydin  1995    687  28.29  59.48  1:30.39    1:59.69   
  Turkish Swimming Team  1:55.25                 
                     
Rasmus Nørfjand  2000    678  28.55  59.09  1:29.98    2:00.22   
  Holstebro Svømme Club  1:59.21                 
                     
Kasper Schultz  1995    677  27.85  58.51  1:29.31    2:00.26  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  1:57.96                 
                     
10  Nicolaj Løth Andersen  2001    672  28.36  58.76  1:29.37    2:00.59   
  Horsens Svømmeklub  2:02.11                 
                     
11  Nicklas Östman Pedersen  2002    670  27.55  58.37  1:29.35    2:00.69  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  1:58.96                 
                     
12  Gustav Jørgensen  2000    660  27.64  57.54  1:29.16    2:01.28   
  Slagelse Svømmeklub  1:59.80                 
                     
13  Jacob M. Jørgensen  1997    656  28.85  59.49  1:30.53    2:01.53  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:01.37                 
                     
14  Frantisek Jablcník  2003    634  28.56  59.58  1:31.51    2:02.92   
  Slovenská Plavecká Federácia  2:07.52                 
                     
15  Jakob Schmidt  1999    634  28.47  59.25  1:31.43    2:02.93   
  Holbæk Svømme Klub  2:04.56                 
                     
16  Jakob Bjerre Eriksen  2000    620  28.43  59.44  1:31.31    2:03.87   
  Hørsholm Svømmeforening  2:06.48                 
                     
17  Arthur Dalén Ellegaard  2001    606  29.10  1:00.09  1:31.84    2:04.76  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  2:03.06                 
                     
18  Jonas Hansen  2001    594  29.25  1:00.97  1:33.06    2:05.64   
  Slagelse Svømmeklub  2:06.26                 
                     
19  Christoffer Vang-Jensen  2001    581  29.51  1:01.20  1:33.76    2:06.55  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:03.87                 
                     
20  Tobias Daniel Larsen  2001    574  29.27  1:01.54  1:34.50    2:07.03   
  Slagelse Svømmeklub  2:09.60                 
                     
21  Rasmus Warberg  2004    573  28.86  1:00.66  1:33.72    2:07.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.84                 
                     
22  Mads Kloster  2002    571  28.46  1:00.08  1:33.42    2:07.28   
  Thisted Svømmeklub  2:05.47                 
                     
23  Alexander Korsager Elkjær  2001    563  29.68  1:02.21  1:35.22    2:07.90   
  Lyseng IF  2:08.56                 
                     
24  Matthias Hansen  2001    561  29.39  1:02.12  1:35.66    2:08.05   
  Slagelse Svømmeklub  2:09.78                 
                     
25  Thomas Schiby  2001    559  30.14  1:02.36  1:35.48    2:08.21   
  Aalborg Svømmeklub  2:11.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 november 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark