2019-11-13   01:44:20
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Torsdag 09.30

Resultat LÝb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  07 november 2019   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:34   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  07 november 2019         
 
 
LÝb 3, 200m Medley Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 06-12-2014 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    780  29.74  1:04.19  1:41.71    2:12.37   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:11.83                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    764  29.55  1:04.27  1:41.64    2:13.28   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:13.74                 
                     
Nikoleta TrnŪkovŠ  2002    752  29.70  1:03.87  1:42.23    2:13.99   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  2:16.11                 
                     
SabŪna KupcovŠ  2003    741  28.94  1:03.34  1:43.18    2:14.62   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  2:15.93                 
                     
Mia Steen Duus  2001    720  29.38  1:06.91  1:44.52    2:15.96   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:15.22                 
                     
Ekaterina Avramova  1991    712  29.34  1:02.25  1:45.01    2:16.46  Deltager ikke i finalen 
  Turkish Swimming Team  2:18.37                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    703  30.33  1:06.83  1:44.06    2:17.04   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:14.90                 
                     
Anna Wermuth  1996    683  30.25  1:07.49  1:45.08    2:18.37  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:18.32                 
                     
11  Regitze Gaard  2001    676  29.96  1:06.75  1:46.39    2:18.80  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:15.59                 
                     
12  Jessica Yu Mortensen  2000    669  30.19  1:06.30  1:45.83    2:19.30   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:16.76                 
                     
13  Cecilie GrÝndal  2002    664  30.02  1:04.13  1:45.72    2:19.66  Deltager ikke i finalen 
  Horsens SvÝmmeklub  2:21.16                 
                     
14  Martina CibulkovŠ  2003    654  29.39  1:06.77  1:48.21    2:20.34  Deltager ikke i finalen 
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  2:19.72                 
                     
15  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    646  31.59  1:07.14  1:47.45    2:20.91   
  JGI SvÝmning  2:20.39                 
                     
16  Robin Reindl  2002    700  29.89  1:04.07  1:45.12    2:17.23   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  2:18.99                 
                     
16  Victoria Haahr Pallesen  2002    641  30.42  1:06.41  1:47.66    2:21.27  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg SvÝmmeklub  2:15.49                 
                     
17  Deniz Ertan  2007    679  30.13  1:07.25  1:46.29    2:18.62   
  Turkish Swimming Team  2:17.84                 
                     
17  Sudem Denizli  2005    640  31.38  1:05.10  1:48.19    2:21.39  Deltager ikke i finalen 
  Turkish Swimming Team  2:23.72                 
                     
18  MarŪa Fanney KristjŠnsdůttir  2000    635  30.42  1:07.40  1:48.42    2:21.72  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.47                 
                     
19  Julie K Rose  2003    633  30.86  1:08.86  1:48.10    2:21.92  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim AllerÝd  2:20.04                 
                     
20  Tamara PotockŠ  2002    619  29.72  1:05.79  1:47.98    2:22.94  Deltager ikke i finalen 
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  2:18.40                 
                     
21  Emilie Krog  2002    616  32.34  1:09.24  1:51.28    2:23.17  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:23.04                 
                     
22  Julie Stampe  2002    611  30.51  1:06.03  1:50.07    2:23.54   
  Sigma Swim AllerÝd  2:19.72                 
                     
23  Johanna Berthelsen  2000    606  31.38  1:10.42  1:49.13    2:23.94  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  2:26.60                 
                     
24  Frederikke Echardt  2002    606  30.66  1:07.50  1:48.37    2:23.99   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:19.49                 
                     
25  Freja A. Skov  2000    600  30.93  1:06.74  1:49.37    2:24.42   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:23.99                 
                     
25  Victoria Vorm  2001    600  30.63  1:08.55  1:51.22    2:24.42   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:26.85                 
                     
27  Kristine Mikkelsen  2000    598  30.48  1:07.05  1:50.18    2:24.61   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:19.37                 
                     
28  Liva Schmid  2000    594  30.03  1:08.04  1:50.03    2:24.91  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.64                 
                     
29  Luna Donde Feilberg  2000    591  30.93  1:10.16  1:54.25    2:25.17   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:24.53                 
                     
30  Zenia Aarestrup  2001    586  31.82  1:07.33  1:50.59    2:25.61   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:22.82                 
                     
31  Julie Darlem Brandt  2001    584  32.09  1:09.20  1:51.85    2:25.73   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:26.00                 
                     
32  Sofie Louise Nimb  2001    584  31.42  1:08.21  1:50.73    2:25.78   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:18.91                 
                     
33  Emilie Meng  2003    575  31.46  1:09.21  1:51.31    2:26.53   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.52                 
                     
34  Line Strandby  2001    565  33.31  1:10.90  1:53.31    2:27.35   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:27.19                 
                     
35  Emma MarusŠkovŠ  2003    559  31.22  1:09.01  1:53.41    2:27.93   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  2:30.68                 
                     
36  Amalie W. Olsen  2001    539  32.17  1:10.25  1:55.36    2:29.67   
  Herlufsholm SvÝmmeklub  2:27.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 november 2019 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark