2019-11-22   05:37:14
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Torsdag 09.30

Resultat LÝb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  07 november 2019   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:22   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  07 november 2019         
 
 
LÝb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Sarah Sj?tr? (1993) 54.61 07-12-2014 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Beckmann  1997    848  26.68        57.68   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  57.47                 
                     
Caroline Erichsen  1998    813  27.71        58.51   
  Sigma Swim BirkerÝd  57.74                 
                     
Amalie Mikkelsen  1997    790  27.50        59.06   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  58.33                 
                     
Aleyna Ozkan  2002    765  27.65        59.69   
  Turkish Swimming Team  59.68                 
                     
Regitze Gaard  2001    764  27.87        59.72   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  59.30                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    737  28.07        1:00.44   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:01.08                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    725  28.36        1:00.78   
  JGI SvÝmning  1:00.56                 
                     
Karoline Barrett  2002    715  28.06        1:01.07   
  Greve SvÝmmeklub  59.57                 
                     
Nida Eliz Ustundag  1996    711  28.47        1:01.17   
  Turkish Swimming Team  59.79                 
                     
10  Anne FÝyn  2002    703  28.61        1:01.39   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59.46                 
                     
11  Zora RipkovŠ  2002    703  28.77        1:01.41   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  1:00.80                 
                     
12  Lisa Rijkhoff  2001    686  28.61        1:01.91   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:00.85                 
                     
13  Andrea Paaske  2001    679  28.87        1:02.13   
  JGI SvÝmning  1:01.62                 
                     
14  Luna Donde Feilberg  2000    678  29.76        1:02.15   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:01.20                 
                     
15  Merve Tuncel  2005    668  30.50        1:02.46  Deltager ikke i finalen 
  Turkish Swimming Team  1:02.02                 
                     
16  Liva Schmid  2000    663  29.18        1:02.60   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.54                 
                     
17  Asta Poulsen Dolan  2004    661  29.50        1:02.67   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:01.52                 
                     
18  Vera Staun Hansen  1999    654  29.12        1:02.90   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:03.89                 
                     
19  Signe Villumsen  2001    645  29.58        1:03.20   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:02.98                 
                     
20  Ellen Nielsen  2001    639  29.17        1:03.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.14                 
                     
21  Mathilde Menck Nielsen  2002    632  28.97        1:03.63   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:01.93                 
                     
22  Victoria Vorm  2001    628  30.00        1:03.74   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:02.90                 
                     
23  Iben Bak  2001    628  30.15        1:03.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:03.99                 
                     
24  Astrid M. ōstergaard  2004    625  29.38        1:03.85   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.69                 
                     
25  Line J. V. Hededal  2001    622  29.37        1:03.95   
  Vejle SvÝmmeklub  1:04.20                 
                     
26  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    620  29.22        1:04.02   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  1:02.16                 
                     
26  Emma MarusŠkovŠ  2003    620  29.32        1:04.02   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  1:07.49                 
                     
28  Johanne Hingebjerg  2002    604  30.44        1:04.58   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:03.54                 
                     
29  Thilde Timmermand  2002    599  29.79        1:04.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.80                 
                     
30  Cecilie Elkjśr  2001    590  30.52        1:05.11   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:05.41                 
                     
31  Ida Maria Nielsen  2000    585  30.44        1:05.27   
  Holbśk SvÝmme Klub  1:04.42                 
                     
32  Helena V. Elling  2000    581  30.82        1:05.41   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:04.38                 
                     
33  Laura Lange  2001    570  31.33        1:05.85   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:04.37                 
                     
34  Karina HÝybye Olesen  2001    555  31.30        1:06.43   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:05.87                 
                     
35  Freya Ellehus  2000    529  30.92        1:07.49   
  H2Odense  1:06.03                 
                     
36  Camilla Hougaard  2002    521  31.35        1:07.86   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:05.88                 
                     
37  Helena Berg Wenk  2000    487  31.94        1:09.41   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:07.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 november 2019 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark