Results for DM Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Sarah Sj?tr? (1993) 54.61 07-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Beckmann |
1997 |
|
848 |
26.68 |
|
|
|
57.68 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
813 |
27.71 |
|
|
|
58.51 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
|
790 |
27.50 |
|
|
|
59.06 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleyna Ozkan |
2002 |
|
765 |
27.65 |
|
|
|
59.69 |
|
|
Turkish Swimming Team |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
764 |
27.87 |
|
|
|
59.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
737 |
28.07 |
|
|
|
1:00.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
725 |
28.36 |
|
|
|
1:00.78 |
|
|
JGI Svømning |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Barrett |
2002 |
|
715 |
28.06 |
|
|
|
1:01.07 |
|
|
Greve Svømmeklub |
59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nida Eliz Ustundag |
1996 |
|
711 |
28.47 |
|
|
|
1:01.17 |
|
|
Turkish Swimming Team |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne Føyn |
2002 |
|
703 |
28.61 |
|
|
|
1:01.39 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zora Ripková |
2002 |
|
703 |
28.77 |
|
|
|
1:01.41 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
686 |
28.61 |
|
|
|
1:01.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
679 |
28.87 |
|
|
|
1:02.13 |
|
|
JGI Svømning |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
678 |
29.76 |
|
|
|
1:02.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Merve Tuncel |
2005 |
|
668 |
30.50 |
|
|
|
1:02.46 |
Deltager ikke i finalen |
|
Turkish Swimming Team |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Liva Schmid |
2000 |
|
663 |
29.18 |
|
|
|
1:02.60 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
661 |
29.50 |
|
|
|
1:02.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
|
654 |
29.12 |
|
|
|
1:02.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
645 |
29.58 |
|
|
|
1:03.20 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
639 |
29.17 |
|
|
|
1:03.38 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
632 |
28.97 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
628 |
30.00 |
|
|
|
1:03.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Iben Bak |
2001 |
|
628 |
30.15 |
|
|
|
1:03.75 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
625 |
29.38 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
|
622 |
29.37 |
|
|
|
1:03.95 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
620 |
29.22 |
|
|
|
1:04.02 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emma Marusáková |
2003 |
|
620 |
29.32 |
|
|
|
1:04.02 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
604 |
30.44 |
|
|
|
1:04.58 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Thilde Timmermand |
2002 |
|
599 |
29.79 |
|
|
|
1:04.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
590 |
30.52 |
|
|
|
1:05.11 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
585 |
30.44 |
|
|
|
1:05.27 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Helena V. Elling |
2000 |
|
581 |
30.82 |
|
|
|
1:05.41 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Laura Lange |
2001 |
|
570 |
31.33 |
|
|
|
1:05.85 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
555 |
31.30 |
|
|
|
1:06.43 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
529 |
30.92 |
|
|
|
1:07.49 |
|
|
H2Odense |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
521 |
31.35 |
|
|
|
1:07.86 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
487 |
31.94 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sj?tr? (1993) 54.61 07-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Beckmann |
1997 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
26.83 |
|
|
|
57.13 |
|
2 |
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
|
27.15 |
|
|
|
58.25 |
|
3 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
27.14 |
|
|
|
58.61 |
|
4 |
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.22 |
|
|
|
59.75 |
|
5 |
Karoline Barrett |
2002 |
Greve Svømmeklub |
|
27.70 |
|
|
|
1:00.46 |
|
6 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
28.90 |
|
|
|
1:00.59 |
|
7 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
JGI Svømning |
|
28.24 |
|
|
|
1:00.92 |
|
8 |
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
28.26 |
|
|
|
1:00.46 |
|
9 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
28.40 |
|
|
|
1:00.76 |
|
10 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
29.58 |
|
|
|
1:02.21 |
|
11 |
Liva Schmid |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.92 |
|
|
|
1:02.46 |
|
12 |
Andrea Paaske |
2001 |
JGI Svømning |
|
29.02 |
|
|
|
1:02.63 |
|
13 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
29.49 |
|
|
|
1:02.87 |
|
- |
Aleyna Ozkan |
2002 |
Turkish Swimming Team |
|
27.31 |
|
|
|
59.23 |
EXTRA |
- |
Nida Eliz Ustundag |
1996 |
Turkish Swimming Team |
|
29.01 |
|
|
|
1:01.37 |
EXTRA |
- |
Zora Ripková |
2002 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
28.50 |
|
|
|
1:00.72 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:07 |
|
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Vladimir V. Morozov (1990) 50.26 28-09-2018 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.17 09-11-2017 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 02-12-2010 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Vladimir V. Morozov (1990) 50.26 28-09-2018 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.17 09-11-2017 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 02-12-2010 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 06-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Grandt |
1998 |
|
780 |
29.74 |
1:04.19 |
1:41.71 |
|
2:12.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
764 |
29.55 |
1:04.27 |
1:41.64 |
|
2:13.28 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikoleta Trníková |
2002 |
|
752 |
29.70 |
1:03.87 |
1:42.23 |
|
2:13.99 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sabína Kupcová |
2003 |
|
741 |
28.94 |
1:03.34 |
1:43.18 |
|
2:14.62 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
720 |
29.38 |
1:06.91 |
1:44.52 |
|
2:15.96 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ekaterina Avramova |
1991 |
|
712 |
29.34 |
1:02.25 |
1:45.01 |
|
2:16.46 |
Deltager ikke i finalen |
|
Turkish Swimming Team |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
703 |
30.33 |
1:06.83 |
1:44.06 |
|
2:17.04 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
683 |
30.25 |
1:07.49 |
1:45.08 |
|
2:18.37 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
676 |
29.96 |
1:06.75 |
1:46.39 |
|
2:18.80 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
669 |
30.19 |
1:06.30 |
1:45.83 |
|
2:19.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
664 |
30.02 |
1:04.13 |
1:45.72 |
|
2:19.66 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martina Cibulková |
2003 |
|
654 |
29.39 |
1:06.77 |
1:48.21 |
|
2:20.34 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
646 |
31.59 |
1:07.14 |
1:47.45 |
|
2:20.91 |
|
|
JGI Svømning |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Robin Reindl |
2002 |
|
700 |
29.89 |
1:04.07 |
1:45.12 |
|
2:17.23 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
641 |
30.42 |
1:06.41 |
1:47.66 |
|
2:21.27 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Deniz Ertan |
2007 |
|
679 |
30.13 |
1:07.25 |
1:46.29 |
|
2:18.62 |
|
|
Turkish Swimming Team |
2:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sudem Denizli |
2005 |
|
640 |
31.38 |
1:05.10 |
1:48.19 |
|
2:21.39 |
Deltager ikke i finalen |
|
Turkish Swimming Team |
2:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
María Fanney Kristjánsdóttir |
2000 |
|
635 |
30.42 |
1:07.40 |
1:48.42 |
|
2:21.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julie K Rose |
2003 |
|
633 |
30.86 |
1:08.86 |
1:48.10 |
|
2:21.92 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tamara Potocká |
2002 |
|
619 |
29.72 |
1:05.79 |
1:47.98 |
|
2:22.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilie Krog |
2002 |
|
616 |
32.34 |
1:09.24 |
1:51.28 |
|
2:23.17 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julie Stampe |
2002 |
|
611 |
30.51 |
1:06.03 |
1:50.07 |
|
2:23.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
606 |
31.38 |
1:10.42 |
1:49.13 |
|
2:23.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
606 |
30.66 |
1:07.50 |
1:48.37 |
|
2:23.99 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
600 |
30.93 |
1:06.74 |
1:49.37 |
|
2:24.42 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
600 |
30.63 |
1:08.55 |
1:51.22 |
|
2:24.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
598 |
30.48 |
1:07.05 |
1:50.18 |
|
2:24.61 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Liva Schmid |
2000 |
|
594 |
30.03 |
1:08.04 |
1:50.03 |
|
2:24.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
591 |
30.93 |
1:10.16 |
1:54.25 |
|
2:25.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
586 |
31.82 |
1:07.33 |
1:50.59 |
|
2:25.61 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
584 |
32.09 |
1:09.20 |
1:51.85 |
|
2:25.73 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
584 |
31.42 |
1:08.21 |
1:50.73 |
|
2:25.78 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emilie Meng |
2003 |
|
575 |
31.46 |
1:09.21 |
1:51.31 |
|
2:26.53 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Line Strandby |
2001 |
|
565 |
33.31 |
1:10.90 |
1:53.31 |
|
2:27.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emma Marusáková |
2003 |
|
559 |
31.22 |
1:09.01 |
1:53.41 |
|
2:27.93 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
|
539 |
32.17 |
1:10.25 |
1:55.36 |
|
2:29.67 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 06-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
29.75 |
1:03.78 |
1:40.52 |
|
2:11.81 |
|
2 |
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
28.99 |
1:02.95 |
1:41.21 |
|
2:12.26 |
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
|
29.46 |
1:06.13 |
1:43.74 |
|
2:15.11 |
|
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
30.40 |
1:07.26 |
1:43.99 |
|
2:17.20 |
|
5 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
JGI Svømning |
|
30.70 |
1:05.68 |
1:45.90 |
|
2:19.00 |
|
6 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
30.36 |
1:06.65 |
1:46.37 |
|
2:19.29 |
|
7 |
Frederikke Echardt |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
30.88 |
1:07.17 |
1:46.91 |
|
2:21.05 |
|
8 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
30.28 |
1:06.69 |
1:48.87 |
|
2:22.22 |
|
9 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
30.76 |
1:08.49 |
1:52.15 |
|
2:22.46 |
|
10 |
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
30.45 |
1:07.97 |
1:50.71 |
|
2:23.41 |
|
11 |
Freja A. Skov |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
|
31.12 |
1:07.95 |
1:50.19 |
|
2:24.23 |
|
12 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
31.47 |
1:07.32 |
1:50.41 |
|
2:24.63 |
|
- |
Deniz Ertan |
2007 |
Turkish Swimming Team |
|
29.93 |
1:06.13 |
1:44.89 |
|
2:16.82 |
EXTRA |
- |
Nikoleta Trníková |
2002 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
29.62 |
1:03.64 |
1:41.79 |
|
2:13.50 |
EXTRA |
- |
Robin Reindl |
2002 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
29.37 |
1:03.19 |
1:43.45 |
|
2:15.16 |
EXTRA |
- |
Sabína Kupcová |
2003 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
29.07 |
1:04.00 |
1:43.44 |
|
2:14.41 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:29 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 15-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
718 |
28.00 |
58.00 |
1:28.03 |
|
1:57.91 |
|
|
Herlev Svømning |
1:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
700 |
28.63 |
59.14 |
1:29.19 |
|
1:58.96 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
697 |
28.26 |
58.21 |
1:28.85 |
|
1:59.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
695 |
28.51 |
59.16 |
1:28.86 |
|
1:59.23 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
|
694 |
28.28 |
58.46 |
1:29.09 |
|
1:59.26 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
694 |
27.51 |
57.11 |
1:27.32 |
|
1:59.29 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Metin Aydin |
1995 |
|
687 |
28.29 |
59.48 |
1:30.39 |
|
1:59.69 |
|
|
Turkish Swimming Team |
1:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
678 |
28.55 |
59.09 |
1:29.98 |
|
2:00.22 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
677 |
27.85 |
58.51 |
1:29.31 |
|
2:00.26 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
672 |
28.36 |
58.76 |
1:29.37 |
|
2:00.59 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
670 |
27.55 |
58.37 |
1:29.35 |
|
2:00.69 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlev Svømning |
1:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
660 |
27.64 |
57.54 |
1:29.16 |
|
2:01.28 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
656 |
28.85 |
59.49 |
1:30.53 |
|
2:01.53 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frantisek Jablcník |
2003 |
|
634 |
28.56 |
59.58 |
1:31.51 |
|
2:02.92 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
634 |
28.47 |
59.25 |
1:31.43 |
|
2:02.93 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
|
620 |
28.43 |
59.44 |
1:31.31 |
|
2:03.87 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
606 |
29.10 |
1:00.09 |
1:31.84 |
|
2:04.76 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jonas Hansen |
2001 |
|
594 |
29.25 |
1:00.97 |
1:33.06 |
|
2:05.64 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
|
581 |
29.51 |
1:01.20 |
1:33.76 |
|
2:06.55 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
|
574 |
29.27 |
1:01.54 |
1:34.50 |
|
2:07.03 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Rasmus Warberg |
2004 |
|
573 |
28.86 |
1:00.66 |
1:33.72 |
|
2:07.11 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mads Kloster |
2002 |
|
571 |
28.46 |
1:00.08 |
1:33.42 |
|
2:07.28 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
563 |
29.68 |
1:02.21 |
1:35.22 |
|
2:07.90 |
|
|
Lyseng IF |
2:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
561 |
29.39 |
1:02.12 |
1:35.66 |
|
2:08.05 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
559 |
30.14 |
1:02.36 |
1:35.48 |
|
2:08.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 15-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
28.27 |
57.94 |
1:27.37 |
|
1:57.25 |
|
2 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Herlev Svømning |
|
28.15 |
58.05 |
1:28.15 |
|
1:57.88 |
|
3 |
Niki Karlsson |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
26.36 |
55.74 |
1:26.51 |
|
1:58.10 |
|
4 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
28.61 |
58.67 |
1:28.60 |
|
1:58.28 |
|
5 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
|
28.35 |
58.41 |
1:29.12 |
|
1:58.97 |
|
6 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.15 |
58.38 |
1:28.94 |
|
1:59.52 |
|
7 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
|
28.16 |
58.17 |
1:29.00 |
|
2:00.06 |
|
8 |
Jakob Schmidt |
1999 |
Holbæk Svømme Klub |
|
28.41 |
58.65 |
1:29.80 |
|
2:01.00 |
|
9 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
Slagelse Svømmeklub |
|
27.81 |
58.32 |
1:29.73 |
|
2:01.53 |
|
10 |
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.34 |
59.22 |
1:31.98 |
|
2:05.22 |
|
11 |
Jonas Hansen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
29.00 |
1:00.98 |
1:33.40 |
|
2:05.44 |
|
12 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
29.08 |
1:00.51 |
1:33.31 |
|
2:05.62 |
|
13 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
30.01 |
1:02.87 |
1:35.93 |
|
2:08.37 |
|
14 |
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
|
29.23 |
1:01.66 |
1:35.42 |
|
2:09.19 |
|
- |
Frantisek Jablcník |
2003 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
28.37 |
59.56 |
1:31.12 |
|
2:02.56 |
EXTRA |
- |
Metin Aydin |
1995 |
Turkish Swimming Team |
|
26.83 |
55.98 |
1:26.57 |
|
1:57.55 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 12-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.39 05-12-2014 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.98 31-03-2012 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 12-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.39 05-12-2014 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.98 31-03-2012 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Fabio Scozzoli (1988) 25.62 13-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 13-12-2017 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 20-12-2015 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:56 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Fabio Scozzoli (1988) 25.62 13-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 13-12-2017 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 20-12-2015 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:56 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 12-10-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 12-10-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:08 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Amaury Leveaux (1985) 44.94 13-12-2008 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 47.44 14-12-2007 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 05-12-2009 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Amaury Leveaux (1985) 44.94 13-12-2008 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 47.44 14-12-2007 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 05-12-2009 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 11-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
845 |
58.87 |
2:00.47 |
3:03.73 |
|
4:07.35 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Beril Bocekler |
2004 |
|
821 |
1:00.54 |
2:03.43 |
3:06.94 |
|
4:09.79 |
|
|
Turkish Swimming Team |
4:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
771 |
1:00.28 |
2:03.83 |
3:08.32 |
|
4:15.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
763 |
1:02.49 |
2:07.52 |
3:12.40 |
|
4:15.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Ana Sprláková |
2005 |
|
745 |
1:01.94 |
2:08.28 |
3:14.20 |
|
4:18.01 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
4:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
743 |
1:01.72 |
2:06.87 |
3:12.58 |
|
4:18.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
740 |
1:01.68 |
2:07.11 |
3:13.01 |
|
4:18.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilie Krog |
2002 |
|
723 |
1:02.34 |
2:08.03 |
3:14.35 |
|
4:20.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Grandt |
1998 |
|
714 |
1:03.00 |
2:09.51 |
3:15.47 |
|
4:21.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jackie Gade |
1998 |
|
708 |
1:02.37 |
2:08.59 |
3:15.22 |
|
4:22.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tine Petersen |
2003 |
|
704 |
1:02.44 |
2:09.01 |
3:15.93 |
|
4:22.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
701 |
1:02.46 |
2:08.78 |
3:16.20 |
|
4:23.27 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nina Toft |
2000 |
|
697 |
1:03.18 |
2:09.73 |
3:17.16 |
|
4:23.81 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
696 |
1:03.58 |
2:10.51 |
3:17.37 |
|
4:23.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Christensen |
2002 |
|
691 |
1:03.54 |
2:10.74 |
3:17.96 |
|
4:24.55 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Martina Cibulková |
2003 |
|
691 |
1:01.21 |
2:08.20 |
3:15.86 |
|
4:24.59 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
4:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Caroline Laursen |
2002 |
|
690 |
1:02.95 |
2:09.50 |
3:17.32 |
|
4:24.65 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
688 |
1:02.23 |
2:09.63 |
3:17.73 |
|
4:24.94 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
4:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
685 |
1:03.50 |
2:10.53 |
3:18.31 |
|
4:25.33 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
683 |
1:01.97 |
2:09.53 |
3:18.39 |
|
4:25.51 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
4:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
664 |
1:03.29 |
2:10.34 |
3:18.75 |
|
4:28.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
636 |
1:04.56 |
2:12.75 |
3:22.15 |
|
4:31.88 |
|
|
H2Odense |
4:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
634 |
1:04.98 |
2:14.15 |
3:22.98 |
|
4:32.17 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
624 |
1:03.97 |
2:13.28 |
3:23.43 |
|
4:33.61 |
|
|
Kolding SK |
4:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
611 |
1:04.93 |
2:14.54 |
3:25.08 |
|
4:35.65 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
599 |
1:04.39 |
2:14.09 |
3:25.23 |
|
4:37.43 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
592 |
1:05.41 |
2:15.34 |
3:26.92 |
|
4:38.46 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart, 4,4 |
|
Aalborg Svømmeklub |
4:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 11-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
|
59.00 |
2:00.99 |
3:02.60 |
|
4:04.60 |
|
2 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:02.48 |
2:06.67 |
3:10.41 |
|
4:13.66 |
|
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:00.47 |
2:04.33 |
3:09.16 |
|
4:14.54 |
|
4 |
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:02.18 |
2:07.64 |
3:13.54 |
|
4:18.57 |
|
5 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:02.65 |
2:07.78 |
3:14.45 |
|
4:20.65 |
|
6 |
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:01.91 |
2:07.18 |
3:14.32 |
|
4:21.77 |
|
7 |
Tine Petersen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:01.27 |
2:06.45 |
3:12.74 |
|
4:17.90 |
|
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
|
1:02.25 |
2:07.56 |
3:14.15 |
|
4:19.68 |
|
9 |
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:03.26 |
2:09.62 |
3:14.84 |
|
4:21.50 |
|
10 |
Nina Toft |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:01.43 |
2:06.95 |
3:14.40 |
|
4:21.98 |
|
11 |
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:02.66 |
2:09.28 |
3:16.50 |
|
4:22.80 |
|
12 |
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:01.88 |
2:08.36 |
3:16.10 |
|
4:23.82 |
|
13 |
Sofie Nielsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:01.88 |
2:08.93 |
3:17.26 |
|
4:25.40 |
|
- |
Beril Bocekler |
2004 |
Turkish Swimming Team |
|
1:00.38 |
2:04.29 |
3:07.74 |
|
4:10.18 |
EXTRA |
- |
Martina Cibulková |
2003 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
1:01.44 |
2:08.11 |
3:14.88 |
|
4:20.82 |
EXTRA |
- |
Olivia Ana Sprláková |
2005 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
1:02.58 |
2:09.13 |
3:16.01 |
|
4:20.78 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:34 |
|
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 7:29.17 12-11-2012 |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 7:39.45 12-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mads Gl?ner (1988) 7:49.67 26-10-2006 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
|
56.44 |
1:56.17 |
2:56.79 |
3:58.08 |
8:04.29 |
|
|
H2Odense |
8:29.41 |
|
|
4:59.95 |
6:02.15 |
7:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
|
|
58.82 |
2:01.06 |
3:04.24 |
4:08.05 |
8:24.69 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
8:24.44 |
|
|
5:12.26 |
6:16.95 |
7:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
|
1:00.95 |
2:05.75 |
3:10.94 |
4:14.86 |
8:31.01 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
8:40.98 |
|
|
5:19.36 |
6:23.51 |
7:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
|
1:00.05 |
2:04.75 |
3:09.78 |
4:14.91 |
8:37.93 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
8:18.76 |
|
|
5:21.02 |
6:27.15 |
7:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
|
58.72 |
2:02.01 |
3:07.20 |
4:14.15 |
8:48.92 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
8:34.23 |
|
|
5:21.57 |
6:30.68 |
7:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Elsborg |
2003 |
|
|
1:02.11 |
2:09.47 |
3:16.34 |
4:23.97 |
8:50.10 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
9:29.31 |
|
|
5:30.97 |
6:37.46 |
7:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
|
1:01.48 |
2:06.58 |
3:12.23 |
4:19.01 |
8:54.85 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
8:39.46 |
|
|
5:26.93 |
6:36.01 |
7:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 7:29.17 12-11-2012 |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 7:39.45 12-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mads Gl?ner (1988) 7:49.67 26-10-2006 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
54.96 |
1:52.60 |
2:50.89 |
3:49.33 |
7:39.57 |
|
|
|
|
|
|
4:47.85 |
5:45.90 |
6:43.81 |
|
|
|
2 |
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
|
55.79 |
1:54.65 |
2:53.94 |
3:53.49 |
7:50.45 |
|
|
|
|
|
|
4:52.85 |
5:52.64 |
6:52.20 |
|
|
|
3 |
Mads Rishøj |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
56.69 |
1:56.24 |
2:56.14 |
3:55.97 |
7:56.75 |
|
|
|
|
|
|
4:56.11 |
5:56.70 |
6:57.64 |
|
|
|
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
56.58 |
1:56.92 |
2:57.11 |
3:58.19 |
8:01.51 |
|
|
|
|
|
|
4:59.10 |
6:00.66 |
7:01.51 |
|
|
|
5 |
Mads Holm |
1998 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
57.03 |
1:57.17 |
2:57.57 |
3:58.27 |
8:02.03 |
|
|
|
|
|
|
4:58.89 |
6:00.01 |
7:01.48 |
|
|
|
6 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
|
56.44 |
1:56.17 |
2:56.79 |
3:58.08 |
8:04.29 |
|
|
|
|
|
|
4:59.95 |
6:02.15 |
7:04.29 |
|
|
|
7 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
56.42 |
1:56.63 |
2:57.59 |
3:59.17 |
8:09.92 |
|
|
|
|
|
|
5:00.89 |
6:04.12 |
7:07.46 |
|
|
|
8 |
Christian Rasmussen |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
58.51 |
1:59.58 |
3:01.43 |
4:03.72 |
8:14.93 |
|
|
|
|
|
|
5:05.88 |
6:08.85 |
7:12.14 |
|
|
|
9 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
58.82 |
2:01.06 |
3:04.24 |
4:08.05 |
8:24.69 |
|
|
|
|
|
|
5:12.26 |
6:16.95 |
7:21.92 |
|
|
|
10 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
|
1:00.95 |
2:05.75 |
3:10.94 |
4:14.86 |
8:31.01 |
|
|
|
|
|
|
5:19.36 |
6:23.51 |
7:28.16 |
|
|
|
11 |
Alexander Fenger |
1999 |
Vejle Svømmeklub |
|
1:00.05 |
2:04.75 |
3:09.78 |
4:14.91 |
8:37.93 |
|
|
|
|
|
|
5:21.02 |
6:27.15 |
7:33.23 |
|
|
|
12 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
58.72 |
2:02.01 |
3:07.20 |
4:14.15 |
8:48.92 |
|
|
|
|
|
|
5:21.57 |
6:30.68 |
7:40.39 |
|
|
|
13 |
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
1:02.11 |
2:09.47 |
3:16.34 |
4:23.97 |
8:50.10 |
|
|
|
|
|
|
5:30.97 |
6:37.46 |
7:44.38 |
|
|
|
14 |
Alexander Rendlev |
2001 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:01.48 |
2:06.58 |
3:12.23 |
4:19.01 |
8:54.85 |
|
|
|
|
|
|
5:26.93 |
6:36.01 |
7:45.83 |
|
|
|
- |
Batuhan Hakan |
1998 |
Turkish Swimming Team |
|
57.07 |
1:57.74 |
2:58.83 |
4:00.18 |
8:09.61 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
5:01.92 |
6:03.80 |
7:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 1:33.25 11-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Lyngby damer (1900) 1:39.26 14-11-2013 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 1:44.03 09-12-2009 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:22 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 3:19.16 20-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:32.00 17-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Herlev Drenge (2002) 3:40.16 2019-10-31 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:35 |
|
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 03-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Micha ?stergaard (1987) 2:04.98 15-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 11-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
800 |
29.35 |
1:01.54 |
1:34.79 |
|
2:08.84 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
758 |
30.21 |
1:02.76 |
1:36.16 |
|
2:11.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nida Eliz Ustundag |
1996 |
|
757 |
30.74 |
1:04.75 |
1:38.62 |
|
2:11.22 |
|
|
Turkish Swimming Team |
2:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
732 |
30.22 |
1:04.27 |
1:38.17 |
|
2:12.69 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Merve Tuncel |
2005 |
|
721 |
30.18 |
1:04.00 |
1:38.46 |
|
2:13.34 |
|
|
Turkish Swimming Team |
2:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
705 |
30.03 |
1:04.20 |
1:39.10 |
|
2:14.38 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Zora Ripková |
2002 |
|
693 |
30.06 |
1:04.28 |
1:38.75 |
|
2:15.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
674 |
31.40 |
1:06.01 |
1:41.10 |
|
2:16.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
661 |
30.60 |
1:05.08 |
1:40.97 |
|
2:17.29 |
|
|
JGI Svømning |
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne Føyn |
2002 |
|
653 |
29.27 |
1:02.97 |
1:38.49 |
|
2:17.82 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
641 |
31.34 |
1:06.39 |
1:42.18 |
|
2:18.71 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
640 |
30.78 |
1:06.34 |
1:42.19 |
|
2:18.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
630 |
32.26 |
1:07.45 |
1:43.11 |
|
2:19.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
María Fanney Kristjánsdóttir |
2000 |
|
597 |
31.14 |
1:06.92 |
1:43.85 |
|
2:22.00 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Thilde Timmermand |
2002 |
|
572 |
31.87 |
1:07.58 |
1:45.52 |
|
2:24.07 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Liva Schmid |
2000 |
|
553 |
31.37 |
1:07.49 |
1:45.63 |
|
2:25.68 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Lange |
2001 |
|
542 |
33.20 |
1:10.11 |
1:48.37 |
|
2:26.64 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
534 |
32.70 |
1:10.67 |
1:47.83 |
|
2:27.39 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
439 |
33.64 |
1:12.43 |
1:53.91 |
|
2:37.30 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 03-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Micha ?stergaard (1987) 2:04.98 15-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 11-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
|
29.34 |
1:01.03 |
1:33.59 |
|
2:07.06 |
|
2 |
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.30 |
1:01.62 |
1:35.82 |
|
2:10.35 |
|
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
29.51 |
1:02.34 |
1:36.54 |
|
2:11.22 |
|
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
|
30.01 |
1:03.74 |
1:38.43 |
|
2:13.52 |
|
5 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
30.88 |
1:05.06 |
1:40.02 |
|
2:15.24 |
|
6 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
JGI Svømning |
|
30.79 |
1:05.26 |
1:40.59 |
|
2:16.45 |
|
- |
Merve Tuncel |
2005 |
Turkish Swimming Team |
|
30.41 |
1:04.35 |
1:38.73 |
|
2:13.58 |
EXTRA |
- |
Nida Eliz Ustundag |
1996 |
Turkish Swimming Team |
|
30.52 |
1:03.12 |
1:36.60 |
|
2:10.28 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 15-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 07-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 13-12-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
|
847 |
24.63 |
51.33 |
1:18.01 |
|
1:45.02 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
799 |
24.63 |
51.68 |
1:19.16 |
|
1:47.06 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
791 |
24.76 |
51.76 |
1:19.40 |
|
1:47.42 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
791 |
25.10 |
52.31 |
1:19.65 |
|
1:47.44 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
788 |
25.23 |
52.29 |
1:19.46 |
|
1:47.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roman Prochazka |
2001 |
|
788 |
25.04 |
52.49 |
1:19.81 |
|
1:47.57 |
|
|
Czech Swimming Federation |
1:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
759 |
25.87 |
53.33 |
1:21.20 |
|
1:48.92 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
758 |
25.52 |
52.84 |
1:20.66 |
|
1:48.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskar Lindholm |
2001 |
|
756 |
25.46 |
53.08 |
1:21.23 |
|
1:49.05 |
|
|
Lyseng IF |
1:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kevin Witt Christensen |
1995 |
|
745 |
25.38 |
53.22 |
1:21.48 |
|
1:49.57 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
744 |
25.42 |
52.91 |
1:21.54 |
|
1:49.63 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
740 |
26.36 |
54.76 |
1:22.24 |
|
1:49.84 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
735 |
25.73 |
53.36 |
1:21.33 |
|
1:50.06 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
733 |
25.34 |
53.09 |
1:21.56 |
|
1:50.16 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
728 |
25.66 |
53.60 |
1:21.99 |
|
1:50.46 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
727 |
25.58 |
53.24 |
1:21.57 |
|
1:50.51 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
724 |
26.12 |
54.14 |
1:22.26 |
|
1:50.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
1:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
723 |
25.41 |
52.85 |
1:21.30 |
|
1:50.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
717 |
26.33 |
54.23 |
1:22.58 |
|
1:50.98 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mads Holm |
1998 |
|
708 |
26.16 |
53.99 |
1:22.61 |
|
1:51.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
708 |
25.67 |
53.71 |
1:22.65 |
|
1:51.49 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
693 |
26.57 |
54.72 |
1:23.40 |
|
1:52.25 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Batuhan Hakan |
1998 |
|
682 |
25.72 |
53.37 |
1:22.49 |
|
1:52.85 |
|
|
Turkish Swimming Team |
1:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
681 |
26.44 |
55.02 |
1:23.90 |
|
1:52.90 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
681 |
26.07 |
54.41 |
1:23.33 |
|
1:52.93 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
679 |
26.93 |
55.20 |
1:23.90 |
|
1:53.04 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jakob Mose |
2000 |
|
673 |
26.53 |
55.36 |
1:24.32 |
|
1:53.36 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
William Houen |
2001 |
|
667 |
26.33 |
54.57 |
1:23.81 |
|
1:53.72 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
664 |
26.09 |
54.80 |
1:24.31 |
|
1:53.86 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
664 |
26.65 |
55.11 |
1:24.39 |
|
1:53.86 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
662 |
26.38 |
54.48 |
1:23.70 |
|
1:54.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
658 |
27.06 |
56.21 |
1:25.49 |
|
1:54.22 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
653 |
26.73 |
55.84 |
1:25.39 |
|
1:54.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
653 |
26.71 |
56.08 |
1:25.43 |
|
1:54.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
651 |
26.98 |
56.10 |
1:25.79 |
|
1:54.64 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
William Textor Broch |
2001 |
|
649 |
26.56 |
55.62 |
1:25.23 |
|
1:54.76 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
1:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
643 |
27.18 |
56.56 |
1:25.77 |
|
1:55.09 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
|
639 |
26.37 |
55.20 |
1:25.10 |
|
1:55.32 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
1:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
636 |
26.72 |
55.66 |
1:25.45 |
|
1:55.51 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
636 |
26.78 |
55.65 |
1:25.21 |
|
1:55.53 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
|
635 |
27.25 |
56.91 |
1:26.54 |
|
1:55.61 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Tobias Andersen |
1998 |
|
624 |
26.77 |
56.46 |
1:26.84 |
|
1:56.25 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
620 |
26.70 |
55.67 |
1:25.76 |
|
1:56.53 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
619 |
27.43 |
56.56 |
1:27.04 |
|
1:56.58 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Mads Ottosen |
1997 |
|
616 |
27.08 |
56.32 |
1:26.34 |
|
1:56.76 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
|
612 |
27.00 |
56.69 |
1:26.81 |
|
1:57.02 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Anders Elsborg |
2003 |
|
603 |
27.61 |
57.51 |
1:27.87 |
|
1:57.62 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Christopher Mark Pedersen |
2002 |
|
588 |
26.81 |
57.01 |
1:27.64 |
|
1:58.56 |
|
|
Westside Aquatics |
1:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
582 |
26.48 |
56.04 |
1:27.37 |
|
1:59.00 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
1:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
577 |
28.02 |
57.54 |
1:28.29 |
|
1:59.30 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
1:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
571 |
27.17 |
57.16 |
1:28.15 |
|
1:59.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 15-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 07-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 13-12-2009 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 55.03 04-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
796 |
28.64 |
|
|
|
59.36 |
|
|
Herlev Svømning |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
793 |
29.32 |
|
|
|
59.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ekaterina Avramova |
1991 |
|
769 |
29.34 |
|
|
|
1:00.05 |
|
|
Turkish Swimming Team |
58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liva Palmund |
2002 |
|
722 |
29.71 |
|
|
|
1:01.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
709 |
30.17 |
|
|
|
1:01.71 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Marusáková |
2003 |
|
708 |
30.01 |
|
|
|
1:01.72 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
692 |
30.20 |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
685 |
30.03 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sudem Denizli |
2005 |
|
685 |
30.86 |
|
|
|
1:02.40 |
|
|
Turkish Swimming Team |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
684 |
29.93 |
|
|
|
1:02.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
663 |
30.61 |
|
|
|
1:03.08 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
661 |
30.57 |
|
|
|
1:03.15 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
657 |
30.95 |
|
|
|
1:03.29 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
653 |
30.46 |
|
|
|
1:03.42 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Zara Wendel |
2002 |
|
638 |
30.73 |
|
|
|
1:03.92 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julie Stampe |
2002 |
|
637 |
30.82 |
|
|
|
1:03.94 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nikoleta Trníková |
2002 |
|
636 |
31.08 |
|
|
|
1:03.98 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sabína Kupcová |
2003 |
|
633 |
31.20 |
|
|
|
1:04.07 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Robin Reindl |
2002 |
|
628 |
31.12 |
|
|
|
1:04.23 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
624 |
31.19 |
|
|
|
1:04.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
617 |
31.94 |
|
|
|
1:04.61 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
|
616 |
31.49 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nina Toft |
2000 |
|
613 |
31.43 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marie Christensen |
2002 |
|
609 |
31.60 |
|
|
|
1:04.92 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
605 |
31.52 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
582 |
32.26 |
|
|
|
1:05.91 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
1:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
580 |
31.88 |
|
|
|
1:05.95 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
576 |
32.68 |
|
|
|
1:06.11 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Martina Cibulková |
2003 |
|
574 |
32.39 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
574 |
31.65 |
|
|
|
1:06.20 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
568 |
32.51 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
566 |
31.91 |
|
|
|
1:06.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
|
550 |
31.99 |
|
|
|
1:07.15 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
1:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Linnea Hietala |
2004 |
|
544 |
32.42 |
|
|
|
1:07.40 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Tereza Duchoslavova |
2000 |
|
543 |
32.14 |
|
|
|
1:07.43 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
540 |
32.06 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
|
540 |
32.30 |
|
|
|
1:07.57 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
523 |
33.05 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 55.03 04-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub |
|
28.23 |
|
|
|
57.94 |
|
2 |
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
|
28.30 |
|
|
|
59.11 |
|
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.68 |
|
|
|
1:00.91 |
|
4 |
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
29.84 |
|
|
|
1:01.04 |
|
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
29.51 |
|
|
|
1:01.37 |
|
6 |
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
|
29.98 |
|
|
|
1:01.51 |
|
7 |
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.60 |
|
|
|
1:02.45 |
|
8 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
30.43 |
|
|
|
1:02.52 |
|
9 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
30.26 |
|
|
|
1:02.67 |
|
10 |
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
30.24 |
|
|
|
1:02.93 |
|
11 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
30.84 |
|
|
|
1:03.29 |
|
12 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
30.37 |
|
|
|
1:03.62 |
|
13 |
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
|
30.80 |
|
|
|
1:03.86 |
|
- |
Ekaterina Avramova |
1991 |
Turkish Swimming Team |
|
28.96 |
|
|
|
59.01 |
EXTRA |
- |
Emma Marusáková |
2003 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
29.41 |
|
|
|
1:01.28 |
EXTRA |
- |
Sudem Denizli |
2005 |
Turkish Swimming Team |
|
30.14 |
|
|
|
1:01.53 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 3:57.27 11-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
59.12 |
2:03.37 |
3:15.54 |
|
4:14.59 |
|
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
59.12 |
2:06.45 |
3:23.79 |
|
4:24.02 |
|
3 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
59.20 |
2:04.06 |
3:22.75 |
|
4:24.20 |
|
4 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
1:00.81 |
2:10.37 |
3:31.84 |
|
4:33.90 |
|
5 |
Mads Sørensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
1:02.90 |
2:16.59 |
3:36.86 |
|
4:41.11 |
|
- |
Alex Kusik |
2002 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
59.65 |
2:07.97 |
3:21.82 |
|
4:21.77 |
EXTRA |
- |
Frantisek Jablcník |
2003 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
1:00.53 |
2:08.04 |
3:23.27 |
|
4:21.54 |
EXTRA |
- |
Metin Aydin |
1995 |
Turkish Swimming Team |
|
59.13 |
2:03.62 |
3:21.60 |
|
4:31.04 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Steffen Deibler (1987) 21.80 14-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 22.79 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 23.53 2019-10-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Steffen Deibler (1987) 21.80 14-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 22.79 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 23.47 2019-11-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:17 |
|
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Ranomi Kromowidjojo (1990) 22.93 07-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 12-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 11-12-2016 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:24 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ranomi Kromowidjojo (1990) 22.93 07-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 12-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 11-12-2016 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:28 |
|
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Kirill Prigoda (1990) 2:00.16 13-12-2018 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 13-12-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
738 |
30.17 |
1:03.86 |
1:38.04 |
|
2:12.93 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Berkay Omer Ogretir |
1998 |
|
738 |
29.59 |
1:03.51 |
1:37.79 |
|
2:12.96 |
|
|
Turkish Swimming Team |
2:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
720 |
30.55 |
1:04.54 |
1:38.69 |
|
2:14.03 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
696 |
30.41 |
1:04.55 |
1:39.53 |
|
2:15.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
695 |
30.61 |
1:04.67 |
1:39.80 |
|
2:15.63 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
660 |
30.80 |
1:05.06 |
1:40.73 |
|
2:17.98 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
658 |
30.38 |
1:05.04 |
1:40.77 |
|
2:18.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
647 |
31.24 |
1:05.63 |
1:41.92 |
|
2:18.88 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
641 |
32.29 |
1:07.75 |
1:43.53 |
|
2:19.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
|
640 |
30.75 |
1:05.46 |
1:41.82 |
|
2:19.37 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
637 |
31.44 |
1:06.76 |
1:43.16 |
|
2:19.64 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
|
627 |
31.69 |
1:06.92 |
1:42.94 |
|
2:20.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Hougaard |
2000 |
|
626 |
30.11 |
1:05.21 |
1:42.26 |
|
2:20.41 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mathias Christensen |
2004 |
|
624 |
32.29 |
1:08.09 |
1:44.44 |
|
2:20.54 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
|
587 |
31.15 |
1:06.33 |
1:43.98 |
|
2:23.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Næstved IF |
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Kragh |
2001 |
|
572 |
31.82 |
1:08.67 |
1:46.32 |
|
2:24.67 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Gustav Nissen |
2001 |
|
564 |
32.63 |
1:08.89 |
1:46.42 |
|
2:25.36 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
562 |
30.26 |
1:04.90 |
1:43.01 |
|
2:25.59 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Casper Krohn |
2001 |
|
558 |
31.70 |
1:08.47 |
1:46.84 |
|
2:25.95 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
|
551 |
32.91 |
1:09.62 |
1:47.34 |
|
2:26.50 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oliver Bak Jensen |
2002 |
|
544 |
32.31 |
1:10.12 |
1:47.94 |
|
2:27.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marcus Christiansen |
2001 |
|
541 |
32.52 |
1:09.71 |
1:48.65 |
|
2:27.41 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
500 |
32.74 |
1:10.70 |
1:49.90 |
|
2:31.32 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jonas Ejby |
2000 |
|
472 |
33.67 |
1:12.67 |
1:53.41 |
|
2:34.29 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
|
461 |
32.39 |
1:11.64 |
1:53.36 |
|
2:35.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:25 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Kirill Prigoda (1990) 2:00.16 13-12-2018 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 13-12-2009 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:38 |
|
Resultat Løb 20 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 20 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:56 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 15:19.71 12-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 28-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 26-03-2004 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Ana Sprláková |
2005 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
1:04.87 |
2:14.17 |
3:23.25 |
4:32.95 |
17:10.98 |
|
|
|
|
|
|
5:42.84 |
6:52.94 |
8:02.53 |
9:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10:21.22 |
11:31.10 |
12:40.76 |
13:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
14:59.40 |
16:06.65 |
|
|
|
|
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:05.38 |
2:15.03 |
3:24.93 |
4:35.48 |
17:49.59 |
|
|
|
|
|
|
5:46.81 |
6:58.81 |
8:11.03 |
9:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.54 |
11:47.96 |
13:00.40 |
14:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
15:26.01 |
16:38.58 |
|
|
|
|
3 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
H2Odense |
|
1:07.01 |
2:17.17 |
3:27.64 |
4:38.54 |
17:52.82 |
|
|
|
|
|
|
5:50.06 |
7:01.58 |
8:13.51 |
9:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.45 |
11:49.87 |
13:02.18 |
14:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
15:28.04 |
16:41.25 |
|
|
|
|
4 |
Louise Hvarre |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
1:07.07 |
2:17.83 |
3:28.69 |
4:39.99 |
18:04.38 |
|
|
|
|
|
|
5:51.53 |
7:02.26 |
8:14.19 |
9:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
10:40.07 |
11:54.15 |
13:07.65 |
14:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
15:36.55 |
16:51.27 |
|
|
|
|
5 |
Mai Pallvi |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
|
1:07.63 |
2:18.67 |
3:30.35 |
4:43.05 |
18:19.06 |
|
|
|
|
|
|
5:55.91 |
7:09.63 |
8:23.42 |
9:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10:51.55 |
12:05.78 |
13:20.99 |
14:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15:50.18 |
17:05.45 |
|
|
|
|
6 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
1:07.26 |
2:19.81 |
3:32.34 |
4:45.07 |
18:27.46 |
|
|
|
|
|
|
5:58.67 |
7:12.79 |
8:26.91 |
9:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.05 |
12:10.98 |
13:26.64 |
14:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
15:56.99 |
17:12.59 |
|
|
|
|
7 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:07.48 |
2:19.60 |
3:32.51 |
4:46.27 |
18:34.57 |
|
|
|
|
|
|
5:59.86 |
7:14.59 |
8:29.42 |
9:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.20 |
12:16.25 |
13:32.08 |
14:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
16:03.79 |
17:20.04 |
|
|
|
|
8 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:09.04 |
2:22.54 |
3:36.79 |
4:51.81 |
18:52.68 |
|
|
|
|
|
|
6:06.67 |
7:22.26 |
8:37.91 |
9:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.50 |
12:27.35 |
13:44.16 |
15:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16:18.98 |
17:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:56 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 15:19.71 12-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 28-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 26-03-2004 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:02.72 |
2:07.65 |
3:13.42 |
4:19.30 |
16:31.77 |
|
|
|
|
|
|
5:25.34 |
6:31.34 |
7:37.28 |
8:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
9:49.60 |
10:56.70 |
12:03.69 |
13:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
14:17.39 |
15:24.93 |
|
|
|
|
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
|
1:03.15 |
2:09.31 |
3:15.70 |
4:22.48 |
16:49.48 |
|
|
|
|
|
|
5:29.54 |
6:36.90 |
7:44.30 |
8:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10:00.39 |
11:08.77 |
12:17.13 |
13:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
14:34.12 |
15:42.53 |
|
|
|
|
3 |
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:03.18 |
2:09.97 |
3:17.11 |
4:24.76 |
16:57.92 |
|
|
|
|
|
|
5:32.80 |
6:41.05 |
7:49.71 |
8:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10:06.99 |
11:15.70 |
12:24.63 |
13:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
14:41.63 |
15:50.25 |
|
|
|
|
4 |
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:03.37 |
2:10.16 |
3:17.42 |
4:25.31 |
17:04.79 |
|
|
|
|
|
|
5:34.28 |
6:43.14 |
7:51.89 |
9:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
10:09.51 |
11:19.03 |
12:28.85 |
13:37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
14:47.34 |
15:55.69 |
|
|
|
|
5 |
Olivia Ana Sprláková |
2005 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
1:04.87 |
2:14.17 |
3:23.25 |
4:32.95 |
17:10.98 |
|
|
|
|
|
|
5:42.84 |
6:52.94 |
8:02.53 |
9:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10:21.22 |
11:31.10 |
12:40.76 |
13:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
14:59.40 |
16:06.65 |
|
|
|
|
6 |
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:04.27 |
2:12.00 |
3:20.18 |
4:28.62 |
17:18.28 |
|
|
|
|
|
|
5:37.68 |
6:47.11 |
7:57.02 |
9:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10:16.76 |
11:27.07 |
12:37.57 |
13:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
14:59.15 |
16:08.78 |
|
|
|
|
7 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
JGI Svømning |
|
1:03.50 |
2:11.45 |
3:19.89 |
4:29.31 |
17:19.14 |
|
|
|
|
|
|
5:39.23 |
6:49.30 |
7:59.70 |
9:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.68 |
11:29.68 |
12:39.99 |
13:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15:01.41 |
16:11.58 |
|
|
|
|
8 |
Sofie Nielsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:05.38 |
2:15.03 |
3:24.93 |
4:35.48 |
17:49.59 |
|
|
|
|
|
|
5:46.81 |
6:58.81 |
8:11.03 |
9:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.54 |
11:47.96 |
13:00.40 |
14:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
15:26.01 |
16:38.58 |
|
|
|
|
9 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
H2Odense |
|
1:07.01 |
2:17.17 |
3:27.64 |
4:38.54 |
17:52.82 |
|
|
|
|
|
|
5:50.06 |
7:01.58 |
8:13.51 |
9:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.45 |
11:49.87 |
13:02.18 |
14:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
15:28.04 |
16:41.25 |
|
|
|
|
10 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:05.82 |
2:16.25 |
3:27.70 |
4:39.45 |
17:56.19 |
|
|
|
|
|
|
5:51.56 |
7:03.95 |
8:16.41 |
9:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
10:41.41 |
11:54.07 |
13:06.72 |
14:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
15:32.56 |
16:45.09 |
|
|
|
|
11 |
Louise Hvarre |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
1:07.07 |
2:17.83 |
3:28.69 |
4:39.99 |
18:04.38 |
|
|
|
|
|
|
5:51.53 |
7:02.26 |
8:14.19 |
9:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
10:40.07 |
11:54.15 |
13:07.65 |
14:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
15:36.55 |
16:51.27 |
|
|
|
|
12 |
Mai Pallvi |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
|
1:07.63 |
2:18.67 |
3:30.35 |
4:43.05 |
18:19.06 |
|
|
|
|
|
|
5:55.91 |
7:09.63 |
8:23.42 |
9:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10:51.55 |
12:05.78 |
13:20.99 |
14:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15:50.18 |
17:05.45 |
|
|
|
|
13 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
1:07.26 |
2:19.81 |
3:32.34 |
4:45.07 |
18:27.46 |
|
|
|
|
|
|
5:58.67 |
7:12.79 |
8:26.91 |
9:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.05 |
12:10.98 |
13:26.64 |
14:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
15:56.99 |
17:12.59 |
|
|
|
|
14 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:07.48 |
2:19.60 |
3:32.51 |
4:46.27 |
18:34.57 |
|
|
|
|
|
|
5:59.86 |
7:14.59 |
8:29.42 |
9:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.20 |
12:16.25 |
13:32.08 |
14:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
16:03.79 |
17:20.04 |
|
|
|
|
15 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:09.04 |
2:22.54 |
3:36.79 |
4:51.81 |
18:52.68 |
|
|
|
|
|
|
6:06.67 |
7:22.26 |
8:37.91 |
9:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.50 |
12:27.35 |
13:44.16 |
15:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16:18.98 |
17:36.29 |
|
|
|
|
- |
Beril Bocekler |
2004 |
Turkish Swimming Team |
|
1:02.13 |
2:06.32 |
3:10.19 |
4:14.39 |
16:06.76 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
5:17.90 |
6:21.68 |
7:26.01 |
8:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
9:35.03 |
10:39.71 |
11:44.88 |
12:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
13:55.47 |
15:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 1:30.44 17-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 1:37.02 10-11-2017 |
Dansk Rekord Junior: A6 drenge (1900) 1:41.83 30-11-2012 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 7:32.85 03-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.14 16-11-2013 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 24-10-2009 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:53 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 3:03.11 11-12-2018 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:12.64 18-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Herlev Drenge (2002) 3:19.82 2019-11-03 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:53 |
|
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:49.00 06-12-2015 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 04-12-2010 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
816 |
25.97 |
55.31 |
1:25.43 |
|
1:55.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
752 |
26.54 |
56.46 |
1:26.94 |
|
1:59.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
719 |
26.57 |
56.21 |
1:26.86 |
|
2:00.77 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
706 |
26.93 |
57.55 |
1:29.35 |
|
2:01.52 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Mose |
2000 |
|
688 |
27.57 |
58.52 |
1:29.83 |
|
2:02.56 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
686 |
27.75 |
58.79 |
1:30.72 |
|
2:02.71 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
David Hjort |
2000 |
|
661 |
26.78 |
58.00 |
1:30.50 |
|
2:04.21 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
660 |
27.60 |
59.23 |
1:31.55 |
|
2:04.26 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
656 |
27.85 |
59.50 |
1:31.68 |
|
2:04.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
655 |
27.86 |
59.13 |
1:31.67 |
|
2:04.61 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
652 |
28.33 |
1:00.14 |
1:32.67 |
|
2:04.80 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
649 |
26.72 |
58.16 |
1:31.04 |
|
2:04.96 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frantisek Jablcník |
2003 |
|
636 |
28.67 |
1:00.77 |
1:33.45 |
|
2:05.83 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
635 |
28.31 |
1:00.50 |
1:32.72 |
|
2:05.93 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
630 |
29.00 |
1:01.45 |
1:34.02 |
|
2:06.26 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Metin Aydin |
1995 |
|
627 |
28.08 |
1:01.05 |
1:33.52 |
|
2:06.42 |
|
|
Turkish Swimming Team |
2:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
626 |
28.77 |
1:00.83 |
1:33.86 |
|
2:06.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathias Bech |
1996 |
|
626 |
28.28 |
59.98 |
1:33.16 |
|
2:06.50 |
|
|
H2Odense |
2:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tobias Boström |
2002 |
|
625 |
28.05 |
1:00.28 |
1:33.10 |
|
2:06.55 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
|
607 |
28.59 |
1:01.23 |
1:33.87 |
|
2:07.77 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
André Iversen |
2001 |
|
599 |
28.28 |
1:00.80 |
1:34.00 |
|
2:08.37 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Thomas Bech |
1998 |
|
593 |
28.30 |
1:00.61 |
1:34.41 |
|
2:08.80 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
592 |
29.40 |
1:03.29 |
1:35.72 |
|
2:08.89 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
|
586 |
27.38 |
59.52 |
1:33.68 |
|
2:09.29 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
583 |
28.85 |
1:01.36 |
1:34.96 |
|
2:09.54 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mathias Christensen |
2004 |
|
580 |
28.82 |
1:02.86 |
1:36.70 |
|
2:09.78 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
579 |
28.05 |
1:00.32 |
1:34.75 |
|
2:09.86 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
573 |
28.27 |
1:01.26 |
1:35.03 |
|
2:10.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Leo Badaker |
2002 |
|
570 |
29.07 |
1:02.30 |
1:36.58 |
|
2:10.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
562 |
28.53 |
1:02.26 |
1:36.30 |
|
2:11.10 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
556 |
29.18 |
1:02.53 |
1:36.53 |
|
2:11.56 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
551 |
28.38 |
1:01.11 |
1:35.60 |
|
2:11.98 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
546 |
30.38 |
1:03.94 |
1:38.18 |
|
2:12.37 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
546 |
28.85 |
1:02.56 |
1:37.39 |
|
2:12.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
546 |
28.62 |
1:01.19 |
1:36.09 |
|
2:12.42 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
544 |
28.93 |
1:02.14 |
1:36.69 |
|
2:12.57 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
|
539 |
29.08 |
1:02.72 |
1:37.52 |
|
2:12.92 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
537 |
30.29 |
1:03.99 |
1:38.26 |
|
2:13.15 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Morten Baxter |
1996 |
|
529 |
30.57 |
1:04.37 |
1:38.55 |
|
2:13.78 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
508 |
30.25 |
1:04.34 |
1:39.51 |
|
2:15.59 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
|
505 |
28.93 |
1:03.27 |
1:39.41 |
|
2:15.92 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:49.00 06-12-2015 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 04-12-2010 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
|
25.92 |
55.64 |
1:25.69 |
|
1:55.75 |
|
2 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
26.52 |
56.37 |
1:26.84 |
|
1:58.27 |
|
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
26.08 |
55.61 |
1:26.14 |
|
1:59.39 |
|
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
26.75 |
57.12 |
1:27.92 |
|
1:59.55 |
|
5 |
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
27.46 |
58.98 |
1:29.78 |
|
2:01.72 |
|
5 |
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
27.92 |
58.92 |
1:29.91 |
|
2:01.72 |
|
7 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
28.02 |
58.82 |
1:30.03 |
|
2:01.91 |
|
8 |
Matthias Hansen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
27.86 |
59.71 |
1:31.52 |
|
2:04.25 |
|
9 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
27.40 |
58.23 |
1:29.68 |
|
2:01.91 |
|
10 |
Magnus Carstensen |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
27.49 |
59.38 |
1:31.46 |
|
2:03.43 |
|
11 |
Óli Mortensen |
1996 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
27.86 |
59.58 |
1:31.63 |
|
2:03.66 |
|
12 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
26.59 |
57.48 |
1:30.27 |
|
2:04.30 |
|
13 |
Mathias Bech |
1996 |
H2Odense |
|
27.70 |
59.67 |
1:32.66 |
|
2:06.14 |
|
14 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.00 |
59.39 |
1:33.44 |
|
2:09.70 |
|
- |
Frantisek Jablcník |
2003 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
27.62 |
59.51 |
1:32.03 |
|
2:04.98 |
EXTRA |
- |
Metin Aydin |
1995 |
Turkish Swimming Team |
|
26.39 |
57.32 |
1:29.50 |
|
2:02.18 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:17 |
|
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Sarah Sj?tr? (1993) 1:50.43 12-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Bro |
1999 |
|
824 |
27.34 |
56.52 |
1:26.85 |
|
1:57.75 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
819 |
27.49 |
57.14 |
1:27.30 |
|
1:58.00 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
790 |
28.53 |
58.43 |
1:29.04 |
|
1:59.42 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
785 |
27.88 |
57.88 |
1:28.64 |
|
1:59.68 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
779 |
28.76 |
59.16 |
1:29.40 |
|
2:00.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sabína Kupcová |
2003 |
|
777 |
28.28 |
58.70 |
1:29.48 |
|
2:00.08 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
776 |
27.59 |
57.71 |
1:28.90 |
|
2:00.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
771 |
28.16 |
58.66 |
1:29.46 |
|
2:00.38 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Beril Bocekler |
2004 |
|
766 |
28.92 |
59.35 |
1:30.23 |
|
2:00.65 |
|
|
Turkish Swimming Team |
1:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emily Gantriis |
1999 |
|
766 |
27.72 |
57.75 |
1:28.94 |
|
2:00.65 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
754 |
28.28 |
58.82 |
1:29.80 |
|
2:01.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Selen Ozbilen |
2001 |
|
754 |
28.71 |
59.67 |
1:31.02 |
|
2:01.29 |
|
|
Turkish Swimming Team |
2:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Zora Ripková |
2002 |
|
745 |
28.72 |
59.36 |
1:30.69 |
|
2:01.80 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martina Cibulková |
2003 |
|
742 |
28.55 |
59.28 |
1:30.69 |
|
2:01.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Merve Tuncel |
2005 |
|
725 |
29.11 |
59.93 |
1:31.63 |
|
2:02.88 |
Deltager ikke i finalen |
|
Turkish Swimming Team |
2:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
717 |
29.75 |
1:01.35 |
1:32.61 |
|
2:03.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
702 |
29.62 |
1:00.87 |
1:32.84 |
|
2:04.22 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Iben Bak |
2001 |
|
695 |
29.70 |
1:00.97 |
1:32.86 |
|
2:04.65 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tine Petersen |
2003 |
|
693 |
28.47 |
59.31 |
1:31.77 |
|
2:04.75 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Caroline Laursen |
2002 |
|
683 |
28.89 |
1:00.56 |
1:32.94 |
|
2:05.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
680 |
29.36 |
1:01.30 |
1:34.04 |
|
2:05.56 |
|
|
JGI Svømning |
2:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
679 |
29.08 |
1:01.25 |
1:34.08 |
|
2:05.58 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nina Toft |
2000 |
|
679 |
28.95 |
1:00.52 |
1:33.00 |
|
2:05.60 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Olivia Ana Sprláková |
2005 |
|
671 |
29.43 |
1:01.31 |
1:33.94 |
|
2:06.08 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
670 |
30.01 |
1:02.06 |
1:34.70 |
|
2:06.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Julie K Rose |
2003 |
|
669 |
30.08 |
1:01.92 |
1:34.00 |
|
2:06.25 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jackie Gade |
1998 |
|
666 |
30.33 |
1:02.63 |
1:34.79 |
|
2:06.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Marie Christensen |
2002 |
|
664 |
30.24 |
1:02.32 |
1:34.63 |
|
2:06.54 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
664 |
29.67 |
1:02.84 |
1:34.63 |
|
2:06.56 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
657 |
30.17 |
1:02.50 |
1:34.82 |
|
2:06.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
651 |
29.62 |
1:01.47 |
1:34.44 |
|
2:07.36 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emma Marusáková |
2003 |
|
636 |
29.44 |
1:01.60 |
1:34.62 |
|
2:08.36 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
622 |
30.78 |
1:03.63 |
1:36.42 |
|
2:09.34 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
620 |
29.91 |
1:02.49 |
1:35.99 |
|
2:09.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Tereza Duchoslavova |
2000 |
|
603 |
30.51 |
1:04.39 |
13.77 |
|
2:10.70 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
601 |
30.12 |
1:03.62 |
1:37.55 |
|
2:10.85 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:46 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sj?tr? (1993) 1:50.43 12-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
|
27.86 |
57.06 |
1:26.80 |
|
1:56.25 |
|
2 |
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
26.83 |
55.91 |
1:26.07 |
|
1:57.04 |
|
3 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
27.65 |
57.57 |
1:28.16 |
|
1:58.53 |
|
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
Holbæk Svømme Klub |
|
28.39 |
58.42 |
1:28.73 |
|
1:58.78 |
|
5 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
28.51 |
58.87 |
1:29.13 |
|
1:59.15 |
|
6 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
28.24 |
58.78 |
1:29.67 |
|
2:00.62 |
|
7 |
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
|
27.46 |
57.32 |
1:28.35 |
|
2:00.28 |
|
8 |
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
28.68 |
59.30 |
1:30.69 |
|
2:01.45 |
|
9 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
28.46 |
59.06 |
1:30.17 |
|
2:02.01 |
|
10 |
Tine Petersen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.64 |
59.00 |
1:30.67 |
|
2:02.26 |
|
11 |
Iben Bak |
2001 |
Nyborg Svømmeklub |
|
29.41 |
59.77 |
1:30.90 |
|
2:02.48 |
|
12 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
JGI Svømning |
|
28.89 |
1:00.42 |
1:32.29 |
|
2:03.71 |
|
- |
Beril Bocekler |
2004 |
Turkish Swimming Team |
|
28.67 |
59.48 |
1:30.62 |
|
2:01.30 |
EXTRA |
- |
Sabína Kupcová |
2003 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
28.30 |
58.72 |
1:29.40 |
|
1:59.69 |
EXTRA |
- |
Selen Ozbilen |
2001 |
Turkish Swimming Team |
|
28.06 |
59.09 |
1:30.31 |
|
2:00.49 |
EXTRA |
- |
Snæfridur Sol |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
27.83 |
57.50 |
1:27.77 |
|
1:58.56 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:46 |
|
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Kliment Kolesnikov (2000) 48.90 22-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 19-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 29-11-2012 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Kliment Kolesnikov (2000) 48.90 22-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 19-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 29-11-2012 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 4:18.94 12-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 19-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
734 |
1:04.59 |
2:20.36 |
3:40.30 |
|
4:46.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Deniz Ertan |
2007 |
|
728 |
1:04.49 |
2:20.19 |
3:41.04 |
|
4:47.82 |
|
|
Turkish Swimming Team |
4:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
|
684 |
1:07.88 |
2:20.18 |
3:46.59 |
|
4:53.88 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Robin Reindl |
2002 |
|
676 |
1:05.56 |
2:18.74 |
3:45.68 |
|
4:54.98 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
4:51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Krog |
2002 |
|
656 |
1:09.68 |
2:24.30 |
3:51.63 |
|
4:57.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
651 |
1:07.53 |
2:23.94 |
3:49.56 |
|
4:58.67 |
|
|
JGI Svømning |
4:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
640 |
1:08.15 |
2:22.66 |
3:52.35 |
|
5:00.42 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
4:58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
622 |
1:07.23 |
2:25.85 |
3:55.17 |
|
5:03.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
|
622 |
1:09.19 |
2:27.53 |
3:52.36 |
|
5:03.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
María Fanney Kristjánsdóttir |
2000 |
|
653 |
1:07.79 |
2:25.13 |
3:50.35 |
|
4:58.43 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
619 |
1:08.49 |
2:23.90 |
3:55.84 |
|
5:03.77 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
5:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
618 |
1:06.61 |
2:26.97 |
3:56.91 |
|
5:03.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
615 |
1:08.43 |
2:26.07 |
3:52.26 |
|
5:04.47 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
605 |
1:09.63 |
2:25.58 |
3:54.40 |
|
5:06.04 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Line Strandby |
2001 |
|
599 |
1:11.11 |
2:27.90 |
3:55.64 |
|
5:07.02 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilie Meng |
2003 |
|
593 |
1:11.83 |
2:31.08 |
3:57.13 |
|
5:08.14 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
583 |
1:08.63 |
2:24.19 |
3:57.14 |
|
5:09.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
5:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
581 |
1:10.52 |
2:28.43 |
3:58.89 |
|
5:10.17 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
576 |
1:13.34 |
2:32.24 |
4:03.29 |
|
5:11.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
560 |
1:10.65 |
2:31.51 |
4:01.91 |
|
5:14.00 |
|
|
Kolding SK |
5:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
533 |
1:11.33 |
2:31.51 |
4:04.93 |
|
5:19.23 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
514 |
1:15.18 |
2:39.20 |
4:13.80 |
|
5:23.24 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
5:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
509 |
1:11.61 |
2:35.26 |
4:08.11 |
|
5:24.15 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:23 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 4:18.94 12-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 19-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:04.64 |
2:19.38 |
3:38.37 |
|
4:43.16 |
|
2 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:06.97 |
2:17.70 |
3:43.38 |
|
4:49.40 |
|
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
JGI Svømning |
|
1:10.52 |
2:23.53 |
3:45.61 |
|
4:53.48 |
|
4 |
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:09.10 |
2:22.93 |
3:48.37 |
|
4:54.02 |
|
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:07.15 |
2:20.76 |
3:48.69 |
|
4:56.62 |
|
6 |
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.05 |
2:23.49 |
3:51.78 |
|
4:58.34 |
|
7 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:06.78 |
2:24.80 |
3:54.62 |
|
4:59.92 |
|
8 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:08.00 |
2:25.07 |
3:50.37 |
|
5:01.92 |
|
9 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:09.59 |
2:26.21 |
3:53.19 |
|
5:03.77 |
|
10 |
Freja A. Skov |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:10.94 |
2:28.08 |
3:57.83 |
|
5:08.38 |
|
11 |
Line Strandby |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:10.86 |
2:28.10 |
3:56.51 |
|
5:08.86 |
|
12 |
Louise Hvarre |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
1:11.02 |
2:30.59 |
4:01.85 |
|
5:09.85 |
|
13 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
1:09.34 |
2:30.72 |
4:02.24 |
|
5:16.07 |
|
- |
Deniz Ertan |
2007 |
Turkish Swimming Team |
|
1:04.19 |
2:19.67 |
3:38.70 |
|
4:43.18 |
EXTRA |
- |
María Fanney Kristjánsdóttir |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:06.61 |
2:23.24 |
3:46.46 |
|
4:54.82 |
EXTRA |
- |
Robin Reindl |
2002 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
1:06.73 |
2:21.39 |
3:45.42 |
|
4:52.10 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:54 |
|
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 22-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 05-12-2014 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 04-11-2017 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 22-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 05-12-2014 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 04-11-2017 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:24 |
|
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 20.26 05-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 21.26 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 02-12-2012 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 20.26 05-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 21.26 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 02-12-2012 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:36 |
|
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 03-11-2018 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
826 |
33.02 |
1:09.20 |
1:46.04 |
|
2:23.40 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikoleta Trníková |
2002 |
|
822 |
33.40 |
1:09.89 |
1:46.46 |
|
2:23.60 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
800 |
33.04 |
1:09.80 |
1:47.07 |
|
2:24.94 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
780 |
33.24 |
1:10.57 |
1:48.37 |
|
2:26.18 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
771 |
33.92 |
1:11.20 |
1:48.71 |
|
2:26.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
712 |
33.54 |
1:10.60 |
1:49.38 |
|
2:30.66 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Deniz Ertan |
2007 |
|
706 |
34.76 |
1:13.23 |
1:52.14 |
|
2:31.10 |
|
|
Turkish Swimming Team |
2:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
685 |
33.93 |
1:12.70 |
1:52.49 |
|
2:32.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Berns Swim Team |
2:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
677 |
34.72 |
1:12.96 |
1:52.73 |
|
2:33.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
661 |
35.34 |
1:13.49 |
1:53.11 |
|
2:34.41 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
654 |
34.42 |
1:13.21 |
1:53.92 |
|
2:34.99 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
643 |
36.08 |
1:14.79 |
1:54.78 |
|
2:35.91 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
628 |
34.70 |
1:13.86 |
1:54.59 |
|
2:37.07 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maiken Hougaard |
2002 |
|
623 |
35.51 |
1:16.09 |
1:57.14 |
|
2:37.52 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
620 |
36.08 |
1:15.07 |
1:56.45 |
|
2:37.81 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
604 |
35.87 |
1:15.80 |
1:57.03 |
|
2:39.14 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Isabel Mass |
1998 |
|
600 |
35.81 |
1:15.94 |
1:57.13 |
|
2:39.48 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
2:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
600 |
35.88 |
1:16.17 |
1:57.46 |
|
2:39.51 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
|
584 |
36.11 |
1:16.94 |
1:58.43 |
|
2:40.97 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
581 |
36.10 |
1:16.30 |
1:58.11 |
|
2:41.21 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Melanie Degner |
2000 |
|
568 |
35.59 |
1:16.27 |
1:58.69 |
|
2:42.41 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
565 |
36.04 |
1:16.93 |
1:59.47 |
|
2:42.76 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
563 |
36.11 |
1:17.03 |
1:59.90 |
|
2:42.94 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
558 |
36.74 |
1:18.23 |
2:00.26 |
|
2:43.44 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
529 |
36.76 |
1:18.28 |
2:02.02 |
|
2:46.30 |
|
|
Næstved IF |
2:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
|
521 |
37.76 |
1:20.30 |
2:03.18 |
|
2:47.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kristine Hülsen |
2002 |
|
514 |
37.37 |
1:19.45 |
2:03.40 |
|
2:47.93 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
|
506 |
37.89 |
1:21.41 |
2:05.67 |
|
2:48.87 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:46 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 03-11-2018 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
32.46 |
1:08.55 |
1:45.19 |
|
2:22.50 |
|
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
32.64 |
1:08.68 |
1:45.83 |
|
2:23.15 |
|
3 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
33.05 |
1:09.78 |
1:46.98 |
|
2:24.12 |
|
4 |
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.68 |
1:08.62 |
1:45.97 |
|
2:24.41 |
|
5 |
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
33.85 |
1:11.59 |
1:51.48 |
|
2:31.35 |
|
6 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
34.43 |
1:13.13 |
1:52.30 |
|
2:32.35 |
|
7 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
35.04 |
1:13.50 |
1:53.85 |
|
2:32.35 |
|
8 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
35.02 |
1:14.03 |
1:53.68 |
|
2:33.61 |
|
9 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
35.01 |
1:14.75 |
1:54.84 |
|
2:34.68 |
|
10 |
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
35.36 |
1:14.99 |
1:56.24 |
|
2:36.77 |
|
11 |
Pernille Jensen |
1998 |
Holbæk Svømme Klub |
|
35.88 |
1:16.06 |
1:57.05 |
|
2:38.67 |
|
12 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
35.47 |
1:15.89 |
1:56.70 |
|
2:38.99 |
|
13 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
36.00 |
1:17.29 |
1:58.78 |
|
2:40.92 |
|
14 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
Lyngby Svømmeklub |
|
35.45 |
1:16.80 |
1:58.56 |
|
2:42.54 |
|
- |
Deniz Ertan |
2007 |
Turkish Swimming Team |
|
35.14 |
1:14.34 |
1:54.35 |
|
2:34.18 |
EXTRA |
- |
Nikoleta Trníková |
2002 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
32.95 |
1:09.44 |
1:46.46 |
|
2:23.21 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:46 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:21 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Gregorio Paltrinirri (1994) 14:08.06 04-12-2015 |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 14:26.74 12-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mads Gl?ner (1988) 14:50.72 28-10-2006 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
|
56.57 |
1:56.34 |
2:56.37 |
3:56.32 |
14:57.58 |
|
|
|
|
|
|
4:56.17 |
5:56.35 |
6:56.44 |
7:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
8:57.55 |
9:58.09 |
10:58.34 |
11:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
12:59.28 |
13:59.15 |
|
|
|
|
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
54.79 |
1:52.16 |
2:49.88 |
3:48.15 |
15:16.33 |
|
|
|
|
|
|
4:46.46 |
5:44.78 |
6:42.84 |
7:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
8:55.92 |
9:58.69 |
11:03.61 |
12:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
13:11.88 |
14:15.91 |
|
|
|
|
3 |
Mads Rishøj |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
57.48 |
1:57.98 |
2:59.33 |
4:00.45 |
15:21.13 |
|
|
|
|
|
|
5:01.92 |
6:03.70 |
7:05.13 |
8:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
9:07.89 |
10:09.55 |
11:11.18 |
12:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
13:16.69 |
14:19.57 |
|
|
|
|
4 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
57.62 |
1:58.12 |
2:59.58 |
4:01.75 |
15:29.86 |
|
|
|
|
|
|
5:04.00 |
6:06.23 |
7:08.23 |
8:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
9:12.20 |
10:14.78 |
11:17.64 |
12:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13:24.21 |
14:27.61 |
|
|
|
|
5 |
Christian Rasmussen |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
58.87 |
2:00.70 |
3:03.20 |
4:05.89 |
15:31.50 |
|
|
|
|
|
|
5:08.03 |
6:10.39 |
7:13.02 |
8:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
9:18.35 |
10:20.77 |
11:23.03 |
12:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
13:27.77 |
14:30.17 |
|
|
|
|
6 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
59.03 |
2:01.71 |
3:05.29 |
4:09.23 |
16:17.00 |
|
|
|
|
|
|
5:13.53 |
6:19.26 |
7:25.28 |
8:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
9:38.58 |
10:45.27 |
11:52.22 |
12:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14:05.11 |
15:11.77 |
|
|
|
|
7 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
|
1:01.05 |
2:06.41 |
3:12.10 |
4:18.03 |
16:20.97 |
|
|
|
|
|
|
5:23.93 |
6:29.57 |
7:35.56 |
8:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
9:47.30 |
10:53.33 |
11:58.88 |
13:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
14:10.35 |
15:16.22 |
|
|
|
|
8 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
59.92 |
2:03.83 |
3:08.92 |
4:14.46 |
16:35.28 |
|
|
|
|
|
|
5:20.83 |
6:28.05 |
7:35.33 |
8:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
9:49.28 |
10:56.08 |
12:03.38 |
13:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
14:20.99 |
15:29.12 |
|
|
|
|
- |
Batuhan Hakan |
1998 |
Turkish Swimming Team |
|
56.73 |
1:57.00 |
2:58.05 |
4:00.67 |
15:53.45 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
5:04.37 |
6:08.46 |
7:13.23 |
8:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
9:24.44 |
10:30.01 |
11:35.53 |
12:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
13:43.68 |
14:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:21 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 1:42.69 12-12-2009 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 1:49.11 21-11-2014 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 1:56.55 19-11-2016 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:21 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: (1900) 6:46.84 14-12-2018 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 7:09.65 18-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 23-10-2008 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:21 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:26.53 05-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 06-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 09-12-2009 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:24 |
|
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Evgeny Korotyshkin (1983) 48.48 07-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 06-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 51.34 2019-11-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Evgeny Korotyshkin (1983) 48.48 07-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 06-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 51.34 2019-11-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 56.51 07-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
796 |
27.79 |
|
|
|
1:00.95 |
|
|
JGI Svømning |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
740 |
27.74 |
|
|
|
1:02.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
740 |
28.88 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikoleta Trníková |
2002 |
|
724 |
29.25 |
|
|
|
1:02.93 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
722 |
28.22 |
|
|
|
1:02.99 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tamara Potocká |
2002 |
|
708 |
29.02 |
|
|
|
1:03.38 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
697 |
29.34 |
|
|
|
1:03.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
688 |
29.86 |
|
|
|
1:03.99 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
675 |
30.57 |
|
|
|
1:04.40 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
673 |
29.96 |
|
|
|
1:04.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zora Ripková |
2002 |
|
669 |
29.29 |
|
|
|
1:04.59 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Robin Reindl |
2002 |
|
665 |
29.72 |
|
|
|
1:04.74 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sabína Kupcová |
2003 |
|
664 |
30.01 |
|
|
|
1:04.76 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
660 |
30.82 |
|
|
|
1:04.89 |
Deltager ikke i finalen |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martina Cibulková |
2003 |
|
659 |
30.47 |
|
|
|
1:04.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
|
648 |
29.56 |
|
|
|
1:05.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
640 |
31.18 |
|
|
|
1:05.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Meng |
2003 |
|
637 |
30.64 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
635 |
31.22 |
|
|
|
1:05.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
1:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
635 |
31.14 |
|
|
|
1:05.73 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Liva Schmid |
2000 |
|
630 |
30.13 |
|
|
|
1:05.89 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
628 |
31.33 |
|
|
|
1:05.96 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julie K Rose |
2003 |
|
627 |
30.79 |
|
|
|
1:06.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
627 |
30.57 |
|
|
|
1:06.02 |
|
|
JGI Svømning |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
623 |
30.02 |
|
|
|
1:06.16 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
621 |
29.91 |
|
|
|
1:06.23 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
619 |
30.09 |
|
|
|
1:06.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Marusáková |
2003 |
|
611 |
29.33 |
|
|
|
1:06.58 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
|
608 |
30.51 |
|
|
|
1:06.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
606 |
30.38 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
605 |
29.67 |
|
|
|
1:06.80 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
|
599 |
30.70 |
|
|
|
1:07.01 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
|
591 |
29.98 |
|
|
|
1:07.32 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
586 |
31.50 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
María Fanney Kristjánsdóttir |
2000 |
|
577 |
31.30 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
567 |
30.89 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
565 |
31.85 |
|
|
|
1:08.32 |
|
|
Næstved IF |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Kristine Hülsen |
2002 |
|
507 |
33.39 |
|
|
|
1:10.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 56.51 07-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:51.36 04-12-2015 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 14-11-2013 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 09-04-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
723 |
27.01 |
57.78 |
1:33.40 |
|
2:02.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
715 |
26.52 |
57.37 |
1:33.20 |
|
2:02.55 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
711 |
25.77 |
56.52 |
1:32.84 |
|
2:02.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
701 |
26.56 |
58.25 |
1:33.20 |
|
2:03.36 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Metin Aydin |
1995 |
|
689 |
26.76 |
56.78 |
1:33.14 |
|
2:04.12 |
|
|
Turkish Swimming Team |
1:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
679 |
27.42 |
59.27 |
1:36.03 |
|
2:04.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alex Kusik |
2002 |
|
678 |
27.38 |
59.44 |
1:35.14 |
|
2:04.78 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
677 |
26.91 |
58.58 |
1:34.18 |
|
2:04.81 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
657 |
27.59 |
59.35 |
1:35.34 |
|
2:06.09 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
656 |
27.09 |
1:00.60 |
1:35.92 |
|
2:06.13 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
|
638 |
27.16 |
58.58 |
1:37.28 |
|
2:07.33 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Christensen |
2004 |
|
627 |
27.53 |
1:00.53 |
1:36.84 |
|
2:08.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
627 |
26.92 |
57.11 |
1:38.18 |
|
2:08.07 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
|
620 |
27.07 |
1:00.04 |
1:39.42 |
|
2:08.50 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tobias Andersen |
1998 |
|
612 |
27.65 |
1:01.18 |
1:38.90 |
|
2:09.11 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
599 |
27.86 |
1:01.17 |
1:40.06 |
|
2:10.03 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
592 |
27.86 |
1:00.17 |
1:39.66 |
|
2:10.55 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
587 |
28.43 |
1:01.10 |
1:40.26 |
|
2:10.86 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
576 |
28.94 |
1:00.74 |
1:40.02 |
|
2:11.75 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
569 |
27.60 |
1:01.05 |
1:40.82 |
|
2:12.26 |
|
|
Næstved IF |
2:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
564 |
27.59 |
1:01.21 |
1:41.40 |
|
2:12.67 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
546 |
29.05 |
1:04.38 |
1:43.05 |
|
2:14.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
529 |
28.72 |
1:03.66 |
1:45.12 |
|
2:15.47 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
513 |
28.63 |
1:03.92 |
1:44.48 |
|
2:16.93 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Leo Badaker |
2002 |
|
509 |
27.05 |
1:00.26 |
1:45.23 |
|
2:17.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mert Kaya |
2001 |
|
507 |
28.69 |
1:02.40 |
1:42.79 |
|
2:17.41 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:51.36 04-12-2015 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 14-11-2013 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 09-04-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
26.32 |
57.72 |
1:31.67 |
|
1:59.97 |
|
2 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
26.88 |
56.59 |
1:32.61 |
|
2:00.90 |
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
26.71 |
57.05 |
1:32.34 |
|
2:01.14 |
|
4 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
|
26.00 |
56.91 |
1:33.18 |
|
2:02.91 |
|
5 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
|
26.49 |
57.96 |
1:32.72 |
|
2:03.22 |
|
6 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
27.30 |
58.49 |
1:34.67 |
|
2:04.42 |
|
7 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
26.83 |
57.40 |
1:35.35 |
|
2:03.95 |
|
8 |
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
26.58 |
59.45 |
1:34.31 |
|
2:04.51 |
|
9 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
Slagelse Svømmeklub |
|
26.70 |
56.98 |
1:36.68 |
|
2:05.99 |
|
10 |
Tobias Andersen |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
27.33 |
59.22 |
1:36.51 |
|
2:06.29 |
|
11 |
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
26.99 |
59.02 |
1:35.36 |
|
2:06.37 |
|
12 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
26.97 |
59.52 |
1:38.08 |
|
2:06.98 |
|
13 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
27.81 |
1:00.88 |
1:39.95 |
|
2:09.57 |
|
14 |
Mads Sørensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
27.93 |
1:01.05 |
1:39.69 |
|
2:10.34 |
|
- |
Alex Kusik |
2002 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
27.10 |
58.20 |
1:33.37 |
|
2:02.32 |
EXTRA |
- |
Metin Aydin |
1995 |
Turkish Swimming Team |
|
25.89 |
55.01 |
1:29.84 |
|
1:59.68 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:25 |
|
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 1:59.23 05-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ekaterina Avramova |
1991 |
|
796 |
30.17 |
1:02.64 |
1:35.67 |
|
2:08.62 |
|
|
Turkish Swimming Team |
2:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
782 |
30.53 |
1:03.60 |
1:36.60 |
|
2:09.40 |
|
|
Herlev Svømning |
2:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
718 |
31.47 |
1:05.00 |
1:39.13 |
|
2:13.11 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
709 |
31.40 |
1:05.27 |
1:39.41 |
|
2:13.69 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sudem Denizli |
2005 |
|
697 |
31.93 |
1:05.77 |
1:40.57 |
|
2:14.42 |
|
|
Turkish Swimming Team |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
688 |
31.21 |
1:04.97 |
1:39.83 |
|
2:15.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
683 |
32.05 |
1:06.10 |
1:40.83 |
|
2:15.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
680 |
31.77 |
1:05.99 |
1:40.72 |
|
2:15.57 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Stampe |
2002 |
|
670 |
31.73 |
1:06.37 |
1:41.08 |
|
2:16.25 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liva Palmund |
2002 |
|
663 |
32.00 |
1:06.42 |
1:41.57 |
|
2:16.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nina Toft |
2000 |
|
660 |
32.35 |
1:07.10 |
1:41.95 |
|
2:16.91 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
658 |
32.50 |
1:05.91 |
1:40.63 |
|
2:17.04 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
|
652 |
32.56 |
1:07.23 |
1:42.20 |
|
2:17.45 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Marusáková |
2003 |
|
649 |
31.96 |
1:07.23 |
1:42.96 |
|
2:17.65 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
637 |
33.05 |
1:08.03 |
1:43.63 |
|
2:18.57 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
623 |
31.68 |
1:06.75 |
1:43.70 |
|
2:19.55 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
620 |
32.09 |
1:06.98 |
1:43.25 |
|
2:19.76 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
615 |
33.24 |
1:08.74 |
1:44.78 |
|
2:20.13 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Caroline Laursen |
2002 |
|
615 |
32.98 |
1:08.02 |
1:44.28 |
|
2:20.20 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
|
597 |
32.01 |
1:07.93 |
1:45.02 |
|
2:21.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Marie Christensen |
2002 |
|
596 |
33.56 |
1:09.08 |
1:45.41 |
|
2:21.60 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
596 |
33.80 |
1:09.56 |
1:45.58 |
|
2:21.65 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
594 |
34.11 |
1:10.05 |
1:46.27 |
|
2:21.77 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
588 |
33.45 |
1:09.07 |
1:45.60 |
|
2:22.25 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
581 |
33.65 |
1:09.19 |
1:45.29 |
|
2:22.83 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Line Strandby |
2001 |
|
519 |
34.70 |
1:11.57 |
1:49.65 |
|
2:28.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
|
500 |
33.65 |
1:11.19 |
1:50.76 |
|
2:30.18 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilie Krog |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 1:59.23 05-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
|
30.17 |
1:02.80 |
1:35.46 |
|
2:07.79 |
|
2 |
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.98 |
1:04.44 |
1:38.59 |
|
2:12.41 |
|
3 |
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
|
31.11 |
1:04.86 |
1:39.14 |
|
2:12.42 |
|
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
30.93 |
1:04.77 |
1:39.01 |
|
2:12.66 |
|
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
30.93 |
1:04.87 |
1:39.23 |
|
2:13.05 |
|
6 |
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
1:40.95 |
|
2:15.95 |
|
7 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
32.30 |
1:06.24 |
1:40.43 |
|
2:14.46 |
|
8 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
32.32 |
1:07.44 |
1:41.33 |
|
2:15.78 |
|
9 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
32.70 |
1:06.85 |
1:41.20 |
|
2:15.85 |
|
10 |
Nina Toft |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
32.00 |
1:06.48 |
1:41.17 |
|
2:16.12 |
|
11 |
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
31.87 |
1:05.89 |
1:41.31 |
|
2:16.20 |
|
12 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
32.35 |
1:07.15 |
1:42.73 |
|
2:18.23 |
|
13 |
Sofie Nielsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
32.43 |
1:07.46 |
1:43.28 |
|
2:19.11 |
|
- |
Ekaterina Avramova |
1991 |
Turkish Swimming Team |
|
30.07 |
1:02.98 |
1:35.90 |
|
2:07.81 |
EXTRA |
- |
Emma Marusáková |
2003 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
30.58 |
1:04.22 |
1:39.06 |
|
2:13.57 |
EXTRA |
- |
Sudem Denizli |
2005 |
Turkish Swimming Team |
|
31.15 |
1:04.67 |
1:39.22 |
|
2:13.17 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:40 |
|
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 22.22 06-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Nicklas Ôstman Pedersen (2002) 24.63 2019-11-03 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 22.22 06-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Nicklas Ôstman Pedersen (2002) 24.63 2019-11-03 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:48 |
|
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 28.81 03-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 29.87 12-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 31.44 11-11-2018 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 28.81 03-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 29.87 12-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 31.44 11-11-2018 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:55 |
|
Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 55.94 16-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.01 2019-11-10 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 20-12-2015 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 55.94 16-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.01 2019-11-10 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 20-12-2015 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
Resultat Løb 42 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 42 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Sarah Sj?tr? (1993) 50.58 11-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 09-10-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 53.55 26-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Bro |
1999 |
|
803 |
25.86 |
|
|
|
54.05 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Beckmann |
1997 |
|
758 |
26.56 |
|
|
|
55.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emily Gantriis |
1999 |
|
758 |
25.88 |
|
|
|
55.11 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selen Ozbilen |
2001 |
|
751 |
26.62 |
|
|
|
55.27 |
|
|
Turkish Swimming Team |
53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
750 |
27.15 |
|
|
|
55.29 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
737 |
26.88 |
|
|
|
55.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
735 |
26.61 |
|
|
|
55.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
725 |
26.91 |
|
|
|
55.93 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
714 |
27.17 |
|
|
|
56.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
709 |
27.20 |
|
|
|
56.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Helena V. Elling |
2000 |
|
708 |
27.07 |
|
|
|
56.37 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nihan Cakici |
1996 |
|
715 |
26.89 |
|
|
|
56.19 |
|
|
Turkish Swimming Team |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martina Cibulková |
2003 |
|
691 |
27.67 |
|
|
|
56.82 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sabína Kupcová |
2003 |
|
714 |
27.26 |
|
|
|
56.20 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
693 |
27.19 |
|
|
|
56.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
686 |
27.51 |
|
|
|
56.97 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Zora Ripková |
2002 |
|
682 |
27.61 |
|
|
|
57.07 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karoline Barrett |
2002 |
|
676 |
26.91 |
|
|
|
57.24 |
|
|
Greve Svømmeklub |
54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Iben Bak |
2001 |
|
669 |
28.22 |
|
|
|
57.43 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tamara Potocká |
2002 |
|
665 |
28.01 |
|
|
|
57.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
|
663 |
27.40 |
|
|
|
57.62 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
661 |
27.75 |
|
|
|
57.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
659 |
27.69 |
|
|
|
57.74 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofia Altoft |
1998 |
|
647 |
27.50 |
|
|
|
58.09 |
|
|
Farum Svømmeklub |
58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
646 |
28.49 |
|
|
|
58.11 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
646 |
28.38 |
|
|
|
58.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
641 |
27.87 |
|
|
|
58.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anne Føyn |
2002 |
|
640 |
28.08 |
|
|
|
58.28 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Caroline Laursen |
2002 |
|
639 |
28.22 |
|
|
|
58.34 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ekaterina Avramova |
1991 |
|
638 |
28.10 |
|
|
|
58.37 |
Deltager ikke i finalen |
|
Turkish Swimming Team |
54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
636 |
27.80 |
|
|
|
58.41 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
|
635 |
27.70 |
|
|
|
58.44 |
|
|
Farum Svømmeklub |
57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
622 |
28.37 |
|
|
|
58.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
620 |
28.25 |
|
|
|
58.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
619 |
28.84 |
|
|
|
58.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
619 |
28.40 |
|
|
|
58.96 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
613 |
28.66 |
|
|
|
59.15 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
|
612 |
28.65 |
|
|
|
59.16 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
|
610 |
28.59 |
|
|
|
59.23 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
609 |
28.53 |
|
|
|
59.27 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
606 |
28.22 |
|
|
|
59.37 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
598 |
28.58 |
|
|
|
59.64 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
597 |
28.73 |
|
|
|
59.67 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Tereza Duchoslavova |
2000 |
|
587 |
28.34 |
|
|
|
59.99 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
585 |
28.58 |
|
|
|
1:00.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
582 |
29.08 |
|
|
|
1:00.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Isabella Rosendahl Bach |
2002 |
|
574 |
28.92 |
|
|
|
1:00.45 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
565 |
29.41 |
|
|
|
1:00.77 |
|
|
H2Odense |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
|
564 |
29.38 |
|
|
|
1:00.81 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
|
563 |
28.83 |
|
|
|
1:00.83 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Robin Reindl |
2002 |
|
563 |
29.15 |
|
|
|
1:00.84 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Emma Marusáková |
2003 |
|
551 |
29.67 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
542 |
28.80 |
|
|
|
1:01.63 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleyna Ozkan |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Turkish Swimming Team |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sj?tr? (1993) 50.58 11-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 09-10-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 53.55 26-11-2011 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|
Resultat Løb 43 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 43 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 15-11-2012 |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 3:36.82 10-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 10-12-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
781 |
55.88 |
1:54.79 |
2:54.03 |
|
3:50.42 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskar Lindholm |
2001 |
|
768 |
55.86 |
1:55.41 |
2:54.27 |
|
3:51.77 |
|
|
Lyseng IF |
3:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
754 |
56.55 |
1:55.22 |
2:54.08 |
|
3:53.14 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
750 |
56.50 |
1:55.94 |
2:55.53 |
|
3:53.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
745 |
54.88 |
1:53.75 |
2:54.26 |
|
3:54.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
743 |
56.25 |
1:55.67 |
2:55.35 |
|
3:54.31 |
|
|
H2Odense |
3:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
743 |
57.18 |
1:56.55 |
2:56.23 |
|
3:54.34 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Holm |
1998 |
|
741 |
55.23 |
1:54.98 |
2:55.24 |
|
3:54.50 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
727 |
57.12 |
1:56.82 |
2:56.76 |
|
3:55.97 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
702 |
57.09 |
1:57.60 |
2:58.55 |
|
3:58.79 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
697 |
57.76 |
1:57.85 |
2:58.71 |
|
3:59.35 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frantisek Jablcník |
2003 |
|
681 |
56.89 |
1:57.87 |
2:59.50 |
|
4:01.23 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
4:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
679 |
57.91 |
1:59.18 |
2:59.96 |
|
4:01.48 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
3:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
672 |
57.62 |
1:59.03 |
3:01.57 |
|
4:02.29 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jakob Mose |
2000 |
|
671 |
57.77 |
1:59.20 |
3:00.70 |
|
4:02.40 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
664 |
57.21 |
1:58.27 |
3:00.61 |
|
4:03.18 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Batuhan Hakan |
1998 |
|
662 |
56.36 |
1:56.88 |
2:59.64 |
|
4:03.50 |
|
|
Turkish Swimming Team |
3:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
William Houen |
2001 |
|
650 |
57.17 |
1:58.48 |
3:00.58 |
|
4:05.01 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
646 |
57.70 |
1:58.54 |
3:01.47 |
|
4:05.44 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
620 |
1:00.70 |
2:04.99 |
3:07.03 |
|
4:08.83 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
620 |
59.81 |
2:03.03 |
3:05.42 |
|
4:08.85 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
612 |
59.80 |
2:02.68 |
3:06.24 |
|
4:09.86 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
602 |
59.11 |
2:02.62 |
3:06.95 |
|
4:11.36 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
4:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
599 |
1:01.53 |
2:06.25 |
3:09.31 |
|
4:11.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anders Elsborg |
2003 |
|
598 |
1:01.87 |
2:05.06 |
3:09.34 |
|
4:11.89 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
590 |
1:00.83 |
2:04.54 |
3:08.70 |
|
4:12.95 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
|
588 |
57.13 |
2:01.02 |
3:07.55 |
|
4:13.30 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
587 |
1:00.03 |
2:04.53 |
3:09.37 |
|
4:13.38 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
|
537 |
1:01.70 |
2:07.78 |
3:13.87 |
|
4:21.09 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
4:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:50 |
|
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 15-11-2012 |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 3:36.82 10-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 10-12-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
54.33 |
1:50.71 |
2:47.48 |
|
3:44.44 |
|
2 |
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
54.86 |
1:51.73 |
2:49.31 |
|
3:46.01 |
|
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
53.44 |
1:50.95 |
2:50.69 |
|
3:50.04 |
|
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
|
55.29 |
1:53.74 |
2:52.71 |
|
3:50.66 |
|
5 |
Mads Rishøj |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
55.41 |
1:54.08 |
2:54.16 |
|
3:53.36 |
|
6 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
54.91 |
1:53.93 |
2:54.83 |
|
3:55.41 |
|
7 |
Mads Holm |
1998 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
56.37 |
1:56.35 |
2:56.14 |
|
3:55.97 |
|
8 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
|
56.15 |
1:56.32 |
2:58.27 |
|
4:00.96 |
|
9 |
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
56.39 |
1:55.34 |
2:53.69 |
|
3:52.63 |
|
10 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
55.88 |
1:55.09 |
2:54.53 |
|
3:53.35 |
|
11 |
Christian Rasmussen |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
56.53 |
1:55.56 |
2:54.98 |
|
3:54.92 |
|
12 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
56.99 |
1:57.04 |
2:56.76 |
|
3:57.17 |
|
13 |
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
58.46 |
1:59.84 |
3:00.29 |
|
4:00.28 |
|
14 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
Holstebro Svømme Club |
|
57.68 |
1:58.60 |
3:00.19 |
|
4:02.54 |
|
15 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
57.07 |
1:57.80 |
3:00.47 |
|
4:04.27 |
|
- |
Frantisek Jablcník |
2003 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
58.05 |
1:58.24 |
2:59.62 |
|
4:00.28 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:33 |
|
Resultat Løb 44 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 44 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 10-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 14-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 10-12-2004 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Deniz Ertan |
2007 |
|
|
1:02.44 |
2:08.32 |
3:14.25 |
4:19.79 |
8:40.66 |
|
|
Turkish Swimming Team |
8:50.96 |
|
|
5:25.17 |
6:30.84 |
7:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
|
1:02.55 |
2:09.27 |
3:16.71 |
4:24.81 |
8:59.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
8:56.86 |
|
|
5:33.41 |
6:42.53 |
7:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Ana Sprláková |
2005 |
|
|
1:03.86 |
2:12.81 |
3:21.73 |
4:30.70 |
9:03.12 |
|
|
Slovenská Plavecká Federácia |
9:18.60 |
|
|
5:40.23 |
6:49.50 |
7:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tine Petersen |
2003 |
|
|
1:03.55 |
2:10.90 |
3:19.09 |
4:28.46 |
9:03.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
9:04.91 |
|
|
5:37.28 |
6:47.01 |
7:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
|
1:04.19 |
2:12.01 |
3:19.93 |
4:28.28 |
9:04.17 |
|
|
JGI Svømning |
9:08.98 |
|
|
5:37.27 |
6:47.34 |
7:56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
|
1:03.65 |
2:12.33 |
3:21.53 |
4:30.93 |
9:08.23 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
9:10.01 |
|
|
5:40.37 |
6:49.94 |
7:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
|
1:05.11 |
2:14.28 |
3:22.95 |
4:32.48 |
9:09.54 |
|
|
JGI Svømning |
9:13.12 |
|
|
5:42.33 |
6:52.10 |
8:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
|
1:02.93 |
2:10.24 |
3:18.93 |
4:28.62 |
9:14.98 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:06.85 |
|
|
5:39.09 |
6:50.73 |
8:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
|
1:06.74 |
2:16.88 |
3:27.59 |
4:38.68 |
9:23.13 |
|
|
H2Odense |
9:25.75 |
|
|
5:49.98 |
7:01.30 |
8:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
|
1:05.88 |
2:15.62 |
3:26.46 |
4:38.29 |
9:28.60 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
9:13.05 |
|
|
5:50.83 |
7:04.04 |
8:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 44 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 44 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 10-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 14-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 10-12-2004 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
|
1:00.46 |
2:03.24 |
3:06.53 |
4:10.22 |
8:24.86 |
|
|
|
|
|
|
5:14.16 |
6:18.25 |
7:22.00 |
|
|
|
2 |
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:01.36 |
2:05.55 |
3:10.42 |
4:15.25 |
8:31.15 |
|
|
|
|
|
|
5:19.73 |
6:24.46 |
7:29.07 |
|
|
|
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:00.74 |
2:05.40 |
3:10.81 |
4:17.21 |
8:50.22 |
|
|
|
|
|
|
5:24.12 |
6:32.43 |
7:41.24 |
|
|
|
4 |
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:02.83 |
2:09.18 |
3:16.17 |
4:23.57 |
8:54.35 |
|
|
|
|
|
|
5:31.37 |
6:39.45 |
7:47.34 |
|
|
|
5 |
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:02.93 |
2:09.34 |
3:16.66 |
4:25.24 |
8:58.39 |
|
|
|
|
|
|
5:33.46 |
6:42.27 |
7:50.72 |
|
|
|
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:03.70 |
2:10.88 |
3:18.21 |
4:26.33 |
8:59.40 |
|
|
|
|
|
|
5:35.05 |
6:43.82 |
7:52.51 |
|
|
|
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
|
1:02.55 |
2:09.27 |
3:16.71 |
4:24.81 |
8:59.97 |
|
|
|
|
|
|
5:33.41 |
6:42.53 |
7:51.77 |
|
|
|
8 |
Olivia Ana Sprláková |
2005 |
Slovenská Plavecká Federácia |
|
1:03.86 |
2:12.81 |
3:21.73 |
4:30.70 |
9:03.12 |
|
|
|
|
|
|
5:40.23 |
6:49.50 |
7:58.15 |
|
|
|
9 |
Tine Petersen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:03.55 |
2:10.90 |
3:19.09 |
4:28.46 |
9:03.72 |
|
|
|
|
|
|
5:37.28 |
6:47.01 |
7:56.20 |
|
|
|
10 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
JGI Svømning |
|
1:04.19 |
2:12.01 |
3:19.93 |
4:28.28 |
9:04.17 |
|
|
|
|
|
|
5:37.27 |
6:47.34 |
7:56.28 |
|
|
|
11 |
Sofie Nielsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:03.65 |
2:12.33 |
3:21.53 |
4:30.93 |
9:08.23 |
|
|
|
|
|
|
5:40.37 |
6:49.94 |
7:59.83 |
|
|
|
12 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
JGI Svømning |
|
1:05.11 |
2:14.28 |
3:22.95 |
4:32.48 |
9:09.54 |
|
|
|
|
|
|
5:42.33 |
6:52.10 |
8:01.60 |
|
|
|
13 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:02.93 |
2:10.24 |
3:18.93 |
4:28.62 |
9:14.98 |
|
|
|
|
|
|
5:39.09 |
6:50.73 |
8:03.30 |
|
|
|
14 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
H2Odense |
|
1:06.74 |
2:16.88 |
3:27.59 |
4:38.68 |
9:23.13 |
|
|
|
|
|
|
5:49.98 |
7:01.30 |
8:12.86 |
|
|
|
15 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:05.88 |
2:15.62 |
3:26.46 |
4:38.29 |
9:28.60 |
|
|
|
|
|
|
5:50.83 |
7:04.04 |
8:17.14 |
|
|
|
- |
Beril Bocekler |
2004 |
Turkish Swimming Team |
|
1:00.83 |
2:03.80 |
3:07.04 |
4:10.37 |
8:22.12 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
5:13.76 |
6:16.90 |
7:19.84 |
|
|
|
- |
Deniz Ertan |
2004 |
Turkish Swimming Team |
|
1:02.44 |
2:08.32 |
3:14.25 |
4:19.79 |
8:40.66 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
5:25.17 |
6:30.84 |
7:36.35 |
|
|
|
- |
Merve Tuncel |
2005 |
Turkish Swimming Team |
|
1:02.58 |
2:08.30 |
3:14.21 |
4:20.48 |
8:46.12 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
5:27.42 |
6:33.75 |
7:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:48 |
|
Resultat Løb 45 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 45 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 1:20.77 14-12-2008 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 1:28.43 02-12-2012 |
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:32.18 17-12-2008 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:02 |
|
Resultat Løb 46 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 46 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 07-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 05-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:07.98 05-11-2017 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:39 |
|
Resultat Løb 128 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 128 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 128, 50m Butterfly Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|
Resultat Løb 142 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 142 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:58 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 142, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:58 |
|