2020-04-05   18:12:51
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

sÝndag 17.00

Resultat LÝb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 43, 4X100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:12.64 18-12-2016 
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 19-04-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m      OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Herlev Drenge  2002    768          3:19.82  Dansk Rekord - Junior 
  Herlev SvÝmning  3:23.17                 
  Frederik MÝller  2002      23.62  50.68      50.68   
  Nicklas ÷stman Pedersen  2002      24.27  50.83      1:41.51   
  Tobias Dan Hansen  2002      23.10  49.87      2:31.38   
  Rasmus Nickelsen  2003      22.85  48.44      3:19.82   
                     
Sigma Drenge A  2002    680          3:28.11   
  Sigma Swim  3:30.82                 
  Frederik Eg Ibsen  2002      24.93  51.65      51.65   
  Alfred HÝjberg  2002      24.13  51.23      1:42.88   
  Alexander Vergereau  2004      24.78  51.97      2:34.85   
  Emil Kildahl DÝssing  2002      25.66  53.26      3:28.11   
                     
Hsk Junior  2002    665          3:29.62   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  3:29.95                 
  Valdemar BrÝns  2003      25.12  52.12      52.12   
  Bertram Dreyer Riis  2002      25.32  53.67      1:45.79   
  Jet Li Fuhrmann  2004      24.05  51.04      2:36.83   
  Marcus SkÝtt Haslev  2002      25.22  52.79      3:29.62   
                     
Triton Herrer 1  2002    658          3:30.38   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  3:35.16                 
  Gustav Klit Stjernholm  2002      24.24  50.75      50.75   
  Kasper Bonnichsen  2002      24.60  51.98      1:42.73   
  Lasse Darlem Brandt  2003      25.84  54.56      2:37.29   
  Mikkel Hjelm  2003      25.02  53.09      3:30.38   
                     
Red Stags  2002    651          3:31.10   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  3:37.55                 
  Alexander Tullberg  2003      23.45  49.57      49.57   
  Malte Egholm BrÝns  2003      25.96  54.64      1:44.21   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      25.49  54.29      2:38.50   
  Asger Vśver Hartvig  2002      24.99  52.60      3:31.10   
                     
Vejle Drenge 1  2002    640          3:32.36   
  Vejle SvÝmmeklub  3:33.48                 
  Malthe Elkjśr  2003      25.60  53.93      53.93   
  Magnus Dyg Holme  2002      24.45  51.48      1:45.41   
  Alexander L. BjÝrn  2003      25.56  53.04      2:38.45   
  Jacob Christensen  2002      25.75  53.91      3:32.36   
                     
Holbśk Junior Drenge  2002    639          3:32.40   
  Holbśk SvÝmme Klub  3:35.75                 
  Silas Storm Nielsen  2002      25.61  53.98      53.98   
  Oliver Lystlund  2003      26.20  55.24      1:49.22   
  David Arneskov  2002      24.25  51.00      2:40.22   
  Christopher H. Brown  2002      25.11  52.18      3:32.40   
                     
Agf Drenge 1  2002    632          3:33.23   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:39.58                 
  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003      25.32  52.96      52.96   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      24.90  52.74      1:45.70   
  Kasper Johnsen  2003      25.18  52.93      2:38.63   
  Markus Toft  2003      25.77  54.60      3:33.23   
                     
Gentofte Herrer 1  2002    629          3:33.59   
  Gentofte SvÝmme Klub  3:36.63                 
  Leo Badaker  2002      24.68  52.07      52.07   
  Carl Emil LÝnborg  2002      24.58  51.83      1:43.90   
  Oskar Luckow Larsen  2004      25.36  54.30      2:38.20   
  Christopher G. Trandum  2003      26.29  55.39      3:33.59   
                     
10  Horsens Herrer  2002    615          3:35.21   
  Horsens SvÝmmeklub  3:40.37                 
  Johan Bendixen Nissen  2002      25.08  52.85      52.85   
  Jacob Lyse SÝe  2003      26.43  56.07      1:48.92   
  Andreas Egemose Gregersen  2003      26.04  55.26      2:44.18   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      23.79  51.03      3:35.21   
                     
11  H2Odense Drenge 1  2002    604          3:36.43   
  H2Odense  3:38.32                 
  Gustav Stahl  2002      24.63  51.68      51.68   
  Victor Nygaard  2003      26.08  54.77      1:46.45   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      25.61  55.08      2:41.53   
  Johan Siksne Kaalund  2002      25.96  54.90      3:36.43   
                     
12  Aarhus Swim Drenge 1  2002    602          3:36.68   
  Aarhus Swim  3:41.65                 
  Mads Mikkelsen  2004      26.11  54.62      54.62   
  William Sloth  2003      26.92  56.08      1:50.70   
  Daniel Gallacher  2002      25.00  53.06      2:43.76   
  Frederik Lindholm  2004      25.26  52.92      3:36.68   
                     
13  Vg17 Drenge  2002    601          3:36.82   
  VG 17  3:41.29                 
  Frederik Emil Bśkgaard  2002      25.84  54.38      54.38   
  Daniel BornhÝft Nielsen  2004      25.14  53.68      1:48.06   
  Asger Johansen  2003      25.57  53.59      2:41.65   
  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002      25.91  55.17      3:36.82   
                     
14  Viborg  2002    590          3:38.18   
  Viborg SvÝmme Klub  3:43.91                 
  Anders Elsborg  2003      26.52  54.57      54.57   
  Mikkel Riis  2002      26.08  55.47      1:50.04   
  Daniel ōsterballe  2003      26.69  56.51      2:46.55   
  Mads Peter Hansen  2004      24.70  51.63      3:38.18   
                     
15  Gti-1  2002    590          3:38.19   
  GTI  3:42.49                 
  Nicolai D. B. Hansen  2004      26.22  54.98      54.98   
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      25.34  53.85      1:48.83   
  Mikkel Gummer  2002      26.75  55.67      2:44.50   
  Oscar Isberg  2004      25.65  53.69      3:38.19   
                     
16  Gsc Drenge  2002    588          3:38.47   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  3:43.89                 
  Oliver Steenberg  2002      26.40  55.31      55.31   
  Noah Bred  2003      26.34  54.62      1:49.93   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      26.07  54.87      2:44.80   
  Marcus Hiort  2003      25.43  53.67      3:38.47   
                     
17  A6 Boys  2002    584          3:38.86   
  A6  3:42.49                 
  Frederik Bojesen  2002      25.66  52.82      52.82   
  Noah Tranum  2004      26.38  55.99      1:48.81   
  Nicolai Therkelsen  2003      26.16  54.73      2:43.54   
  Nicolai Wiuff  2002      26.22  55.32      3:38.86   
                     
18  Hsk Junior 2  2002    582          3:39.11   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  3:40.04                 
  Tobias Gammelvind  2004      27.72  57.24      57.24   
  Jens Bomgaard  2002      25.45  53.79      1:51.03   
  Joshua P. Sidebotham  2003      25.39  53.80      2:44.83   
  Sebastian Greisen  2004      25.70  54.28      3:39.11   
                     
19  Aalborg Drenge 1  2002    580          3:39.40   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:40.84                 
  Mathias Lindberg Laursen  2003      26.49  54.65      54.65   
  Oliver NÝrgaard Frost  2002      26.25  55.21      1:49.86   
  Mathias Knudsen  2003      25.65  53.25      2:43.11   
  Asgar Knakkergaard  2004      27.01  56.29      3:39.40   
                     
20  Ssk Drenge  2002    563          3:41.53   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:44.72                 
  Gustav FlÝche Fuglsang  2002      27.02  56.22      56.22   
  Emil Lykke Grann  2003      26.49  55.02      1:51.24   
  Frederik VenÝ Elling  2003      25.72  53.42      2:44.66   
  Mikkel MÝlgaard  2003      27.13  56.87      3:41.53   
                     
21  Hvidovre Drenge  2002    561          3:41.84   
  Hvidovre SvÝmmeklub  3:45.85                 
  Gustav HaugŚrd Hansen  2002      26.12  54.00      54.00   
  Mathias ParkhÝi  2003      26.49  56.06      1:50.06   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      26.96  58.06      2:48.12   
  Mads Lind  2002      24.77  53.72      3:41.84   
                     
22  Vejle Drenge 2  2002    522          3:47.30   
  Vejle SvÝmmeklub  3:45.68                 
  Mads Iversen  2004      27.95  58.31      58.31   
  Sune Schaarup  2003      27.71  58.06      1:56.37   
  Andreas Kronborg  2002      25.45  54.60      2:50.97   
  Oliver Fenger  2003      26.77  56.33      3:47.30   
                     
23  H2Odense Drenge 2  2002    520          3:47.52   
  H2Odense  3:51.70                 
  Oliver Hallenborg  2002      26.57  55.75      55.75   
  Casper Bang Clausen  2003      27.90  58.28      1:54.03   
  Mikkel Podiss Petersen  2002      27.68  57.30      2:51.33   
  Lukas Stśhr Bentsen  2003      26.88  56.19      3:47.52   
                     
24  Esbjerg 2  2003    517          3:47.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:55.59                 
  Anders Mose  2004      28.53  59.48      59.48   
  Jonas Krammer Knudsen  2003      27.24  56.17      1:55.65   
  Tobias Svenningsen  2003      27.47  57.69      2:53.34   
  Mathias Marbśk Nielsen  2004      26.07  54.59      3:47.93   
                     
25  Lyngby Chicos  2003    514          3:48.39   
  Lyngby SvÝmmeklub  3:55.16                 
  Kasper Aagaard Jeppesen  2003      26.74  55.63      55.63   
  Phillip Niemann Madsen  2004      26.80  56.36      1:51.99   
  Kasper Thorn  2004      26.94  57.41      2:49.40   
  Bror Textor-Broch  2003      27.85  58.99      3:48.39   
                     
26  Triton Herrer 2  2004    514          3:48.43   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  3:56.85                 
  Frederik Taubert LÝgager  2004      27.57  58.41      58.41   
  Bertram GrÝn Brandelev  2004      27.32  57.89      1:56.30   
  Silas Waterval  2004      26.39  56.29      2:52.59   
  William Studsgaard  2004      26.91  55.84      3:48.43   
                     
27  HelsingÝr  2002    513          3:48.62   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  3:46.93                 
  Thorvald Bomholt Larsen  2003      25.44  53.59      53.59   
  Lucas Burmester  2002      27.05  55.89      1:49.48   
  Lucas T. Mortensen  2004      27.77  59.88      2:49.36   
  Oliver Bak Jensen  2002      27.53  59.26      3:48.62   
                     
28  SÝllerÝd Boys  2003    497          3:50.93   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  3:48.76                 
  Valdemar Kristensen  2003      27.71  56.78      56.78   
  Julian Birch  2004      27.15  56.87      1:53.65   
  William Kristensen  2003      28.09  59.40      2:53.05   
  Alfred Balslev JÝrgensen  2004      27.74  57.88      3:50.93   
                     
Esbjerg 1  2002              DSQ  Tyvstart SW10.11 
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:39.21                 
  Aske Sommerlund Pedersen  2003      26.00  54.71      54.71   
                     
Kvik  2002              DSQ  Fork.rkflg SW10.13 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  3:31.92                 
                     
Sigma Drenge B  2002              DSQ  Tyvstart SW10.11 
  Sigma Swim  3:44.81                 
  Jonathan Beck  2004      27.49  57.89      57.89   
  William ōlshÝj  2004      27.07  57.41      1:55.30   
  Jakob Legaard  2003      28.88  1:00.80      2:56.10   
                     
Vat Cph Junior Drenge  2002              DSQ  Tyvstart SW10.11 
  VAT Copenhagen  3:50.57                 
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      27.24  56.97      56.97   
  Rasmus Hatting Petersen  2002      26.24  56.33      1:53.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark