2020-05-26   02:26:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

søndag 17.00

Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2019         
 
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 06-04-2014 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 02-12-2012 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    756  24.46        52.76   
  Herlev Svømning  51.55                 
                     
Tobias Dan Hansen  2002    747  24.12        52.98   
  Herlev Svømning  53.72                 
                     
Frederik Møller  2002    701  25.14        54.12   
  Herlev Svømning  54.41                 
                     
Joakim Køhn  2003    672  25.73        54.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.46                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    631  26.02        56.04   
  Agfs Svømmeafdeling  57.12                 
                     
Elias Hanghøj Jonsson  2002    617  26.70        56.46   
  Svømmeklubben S 68  56.26                 
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    606  26.05        56.81   
  Agfs Svømmeafdeling  57.90                 
                     
Christoffer Weiss  2002    586  26.54        57.45   
  Søllerød Svømmeklub  57.41                 
                     
Leo Badaker  2002    604  26.58        56.85   
  Gentofte Svømme Klub  57.40                 
                     
10  Oliver Nørgaard Frost  2002    584  26.53        57.49   
  Aalborg Svømmeklub  56.17                 
                     
11  Frederik Emil Bækgaard  2002    580  27.09        57.63   
  Vest-Brøndby  59.53                 
                     
12  Rasmus Petersen  2002    577  26.48        57.74   
  Haderslev Svømme Klub  57.53                 
                     
13  Christopher G. Trandum  2003    569  27.47        58.00   
  Gentofte Svømme Klub  58.13                 
                     
14  August Ryom  2002    561  27.06        58.27   
  Køge Svømmeklub  58.82                 
                     
15  Tobias Boström  2002    560  27.21        58.30   
  Esbjerg Svømmeklub  58.04                 
                     
16  Andreas Kronborg  2002    554  27.01        58.51   
  Vejle Svømmeklub  57.95                 
                     
17  Christian Landtved  2004    547  27.71        58.76   
  Ringe Svømme Klub  58.30                 
                     
18  Mads Peter Hansen  2004    546  27.47        58.79   
  Viborg Svømme Klub  58.64                 
                     
19  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    543  27.65        58.90   
  Vest-Brøndby  58.66                 
                     
20  Rasmus Hatting Petersen  2002    542  27.40        58.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  59.32                 
                     
20  William Ølshøj  2004    542  27.78        58.95   
  Sigma Swim Birkerød  59.10                 
                     
22  Mikkel Gummer  2002    541  27.46        58.99   
  Greve Svømmeklub  1:01.32                 
                     
23  Carl Kirchhoff  2002    536  27.76        59.18   
  Hillerød Svømmeklub  59.48                 
                     
24  Nicolai Wiuff  2002    513  28.36        1:00.03   
  A6 Jgi Svømning  59.52                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark