2020-05-26   02:46:53
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

sÝndag 09.30

Resultat LÝb 42 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 42 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  12:26   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 42, 800m FrisvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 14-11-2009 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 10-12-2004 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Lśrke Schelde-Mollerup  2003      1:05.81  2:16.44  3:26.92  4:37.76  9:17.27   
  A6 Jgi SvÝmning  9:27.23      5:48.27  6:58.66  8:08.69       
                     
Emilie Wolf SÝrensen  2003      1:05.40  2:14.25  3:23.81  4:34.24  9:17.28   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  9:23.17      5:45.06  6:56.12  8:07.46       
                     
Caroline TrÝjgaard  2005      1:07.09  2:18.21  3:29.47  4:40.61  9:19.17   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  9:27.43      5:51.17  7:01.85  8:12.15       
                     
Fiona Andrea Have  2004      1:07.33  2:18.06  3:28.23  4:39.14  9:20.24   
  Lyngby SvÝmmeklub  9:18.90      5:49.61  7:00.47  8:11.30       
                     
Martha Bjerg  2004      1:06.70  2:17.25  3:28.21  4:39.32  9:23.17   
  Lyseng IF  9:23.20      5:50.35  7:01.70  8:13.36       
                     
Olivia Callesen  2004      1:07.08  2:17.51  3:28.27  4:39.00  9:25.30   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  9:29.76      5:50.86  7:02.79  8:15.40       
                     
Cille Christensen  2004      1:06.42  2:17.53  3:29.00  4:41.14  9:27.18   
  Kolding SK  9:22.07      5:53.95  7:06.26  8:18.40       
                     
Viktoria Freja SÝrensen  2004      1:05.97  2:17.12  3:28.71  4:40.44  9:27.23   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  9:34.60      5:52.79  7:04.86  8:16.71       
                     
Anna RÝnn  2005      1:07.29  2:18.66  3:29.60  4:41.10  9:27.58   
  Ringe SvÝmme Klub  9:47.60      5:52.66  7:04.50  8:16.38       
                     
10  Emma Kutsko Jensen  2004      1:07.53  2:19.38  3:30.90  4:43.00  9:28.54   
  Aalborg SvÝmmeklub  9:26.80      5:55.32  7:07.22  8:18.52       
                     
11  Ane Kirstine Granild  2004      1:09.06  2:22.95  3:35.18  4:46.43  9:29.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling  9:32.61      5:56.64  7:08.02  8:19.47       
                     
12  Victoria Frśhr Piihl  2005      1:07.80  2:19.33  3:31.41  4:44.15  9:30.63   
  Kolding SK  9:39.02      5:56.46  7:09.56  8:21.23       
                     
13  Aurelia Pedersen  2004      1:06.24  2:17.09  3:28.66  4:40.48  9:32.05   
  Vejle SvÝmmeklub  9:38.25      5:52.89  7:05.82  8:19.30       
                     
14  Clara Hartvig-Olsen  2004      1:08.12  2:21.13  3:34.63  4:47.33  9:36.29   
  Vallensbśk IF Af 1939  9:47.50      6:00.07  7:13.72  8:25.62       
                     
15  Caroline Bach Mindested  2005      1:08.34  2:21.51  3:34.51  4:47.65  9:38.20   
  Sigma Swim AllerÝd  9:44.27      6:00.47  7:13.79  8:26.20       
                     
16  Silja Brage  2005      1:07.92  2:20.00  3:32.85  4:46.19  9:38.44   
  A6 Jgi SvÝmning  9:33.85      6:00.09  7:14.24  8:27.58       
                     
17  Tilde SÝe Bach  2005      1:07.29  2:20.33  3:33.87  4:47.45  9:39.04   
  Thisted SvÝmmeklub  9:53.08      6:01.01  7:14.20  8:27.20       
                     
18  SÝs Freund  2004      1:08.44  2:21.52  3:34.75  4:47.49  9:39.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub  9:29.66      6:01.08  7:15.34  8:28.54       
                     
19  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      1:08.51  2:20.22  3:31.95  4:44.68  9:41.53   
  Ringsted SvÝmme Klub  9:40.28      5:57.80  7:11.96  8:26.46       
                     
20  Anna Varming  2005      1:08.21  2:21.10  3:34.51  4:48.38  9:44.47   
  Viborg SvÝmme Klub  9:35.74      6:02.44  7:16.99  8:31.40       
                     
21  Rebecca Petersen  2005      1:09.65  2:22.97  3:37.32  4:51.93  9:47.39   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  9:43.55      6:06.63  7:20.81  8:34.76       
                     
22  Mia Lindberg  2003      1:08.48  2:23.25  3:38.84  4:54.32  9:58.46   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  9:27.94      6:10.53  7:27.65  8:44.40       
                     
23  Ida Overgaard Thomassen  2005      1:08.36  2:23.71  3:39.92  4:55.91  9:59.92   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  10:18.11      6:12.27  7:28.52  8:45.75       
                     
24  Asta Palmund  2005      1:09.32  2:25.89  3:41.64  4:58.33  10:00.76   
  Roskilde SvÝmning  10:01.33      6:14.56  7:31.16  8:47.23       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark