2020-05-30   16:29:58
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

sÝndag 09.30

Resultat LÝb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:31   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 36, 200m RygsvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    684  32.22  1:06.54  1:41.26    2:15.32   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:15.32                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    652  32.70  1:07.45  1:42.72    2:17.50   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:15.38                 
                     
Esther Else Grubert  2003    651  33.02  1:07.12  1:42.24    2:17.52   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:18.63                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    647  32.60  1:07.27  1:42.50    2:17.80   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:18.06                 
                     
Alma Heyn Stage  2004    623  31.85  1:06.52  1:44.35    2:19.57   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.52                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    622  32.74  1:07.73  1:43.64    2:19.67   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:19.49                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    602  33.24  1:09.26  1:46.00    2:21.13   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:17.89                 
                     
Sofie Trekśr Klausen  2003    598  33.46  1:08.83  1:45.02    2:21.46   
  Horsens SvÝmmeklub  2:21.40                 
                     
Mia RindshÝj  2003    592  33.47  1:09.42  1:46.24    2:21.92   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:21.10                 
                     
10  Annabella Bing Lauritzen  2005    583  33.25  1:09.50  1:46.48    2:22.66   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:23.21                 
                     
10  Jasmin Egeskov Andersen  2005    583  33.24  1:09.24  1:46.45    2:22.66   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:20.45                 
                     
12  Ida Jacobsen  2005    583  33.33  1:10.01  1:46.52    2:22.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:25.31                 
                     
13  Ella Stenholt  2003    579  32.67  1:08.31  1:45.83    2:23.05  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby SvÝmmeklub  2:19.61                 
                     
14  Laura Marie Dige  2004    578  34.15  1:10.08  1:46.61    2:23.09   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:23.71                 
                     
15  Lśrke Dann-Nielsen  2005    564  34.67  1:10.39  1:47.32    2:24.29   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:23.25                 
                     
16  Louise Lie Thisted  2005    563  33.54  1:09.72  1:47.14    2:24.37   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:28.53                 
                     
17  Cecilie NÝrgaard Frost  2005    557  33.62  1:09.84  1:47.22    2:24.83   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:26.19                 
                     
18  Signe Vestergaard Jensen  2005    553  34.26  1:11.32  1:48.87    2:25.19   
  Ikast SvÝmmeklub  2:24.87                 
                     
19  Rebecca Petersen  2005    551  33.79  1:10.40  1:48.20    2:25.40   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:24.96                 
                     
20  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    548  33.97  1:10.81  1:48.78    2:25.66   
  Ringe SvÝmme Klub  2:27.41                 
                     
21  Frida Saks Justesen  2004    547  33.72  1:10.61  1:48.18    2:25.76   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:22.10                 
                     
22  Martha Bjerg  2004    541  35.14  1:12.39  1:49.71    2:26.28   
  Lyseng IF  2:26.19                 
                     
23  Astrid M. ōstergaard  2004    537  33.14  1:09.78  1:47.95    2:26.66   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:22.20                 
                     
24  Marlene Reitan  2003    534  34.76  1:11.06  1:48.95    2:26.95   
  Vejle SvÝmmeklub  2:24.26                 
                     
25  Mille Kjśr Jensen  2004    531  35.27  1:11.78  1:48.91    2:27.16   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:21.89                 
                     
26  Catrine Porsdal  2005    531  34.49  1:12.01  1:49.80    2:27.19   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:30.09                 
                     
27  Josefine Nielsen  2005    529  33.97  1:11.36  1:50.17    2:27.42  Deltager ikke i finalen 
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  2:28.12                 
                     
28  Amalie Tolderlund  2005    526  34.03  1:11.37  1:49.63    2:27.68   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:28.32                 
                     
29  Karoline K. Larsen  2004    521  34.81  1:12.13  1:50.35    2:28.11   
  Farum SvÝmmeklub  2:26.42                 
                     
30  Annika Britt Larsen  2005    515  34.68  1:11.65  1:49.76    2:28.71   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  2:29.49                 
                     
31  Linnea Hietala  2004    511  34.82  1:11.73  1:50.28    2:29.07   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:25.61                 
                     
32  Stine Mejdahl  2005    508  35.39  1:12.77  1:51.49    2:29.40   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:28.83                 
                     
33  Cecilie Hingebjerg  2004    508  34.85  1:12.18  1:50.69    2:29.42   
  Vejle SvÝmmeklub  2:25.88                 
                     
34  Alma Olivarius  2005    503  34.43  1:12.35  1:51.36    2:29.92   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:31.20                 
                     
35  Ester Ledager Lauritsen  2005    500  34.82  1:12.32  1:51.39    2:30.21   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:28.93                 
                     
36  Johanne V. Futtrup  2005    496  35.42  1:12.89  1:51.36    2:30.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:34.99                 
                     
36  Lśrke Vinneck Hansen  2004    496  35.05  1:12.39  1:51.00    2:30.60   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:31.69                 
                     
38  Juliane Bo Andersen  2005    490  34.15  1:12.16  1:51.79    2:31.22   
  A6 Jgi SvÝmning  2:29.34                 
                     
39  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    488  36.36  1:15.37  1:53.75    2:31.37   
  H2Odense  2:28.41                 
                     
40  Emmely ÷stman Pedersen  2005    480  35.27  1:13.07  1:52.68    2:32.19   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:26.81                 
                     
41  Clara Jensen  2005    479  35.00  1:13.93  1:52.76    2:32.32   
  Herning SvÝmmeklub  2:38.10                 
                     
42  Cassandra Spring  2005    472  36.33  1:15.44  1:54.74    2:33.07   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:32.74                 
                     
43  Clara Skrydstrup  2004    471  35.29  1:13.19  1:52.92    2:33.15   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:34.94                 
                     
44  Josephine Holst Vinther  2004    466  35.03  1:12.86  1:52.92    2:33.73   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:26.97                 
                     
45  Signe Holm Hansen  2005    449  36.72  1:16.78  1:57.10    2:35.61   
  VśrlÝse SvÝmmeklub  2:32.99                 
                     
46  Katja Skovdal Lorentzen  2003    448  35.37  1:14.34  1:54.89    2:35.78   
  SolrÝd SvÝmmeklub  2:25.37                 
                     
47  Agnes Barner Hansen  2005    442  37.53  1:17.78  1:57.66    2:36.52   
  Nśstved IF  2:34.92                 
                     
48  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    422  35.98  1:15.53  1:57.23    2:38.84   
  DeltaSwim  2:41.58                 
                     
49  Julie Dumstrei  2004    407  37.60  1:18.54  2:00.25    2:40.83   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  2:32.64                 
                     
50  Caroline Madsen  2004    392  36.34  1:16.60  1:58.59    2:42.85   
  Horsens SvÝmmeklub  2:34.60                 
                     
Sofie Bjerre  2005              DSQ  Trk i tov 175 SW10.6 
  Holstebro SvÝmme Club  2:38.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark