2020-05-25   08:55:04
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

sÝndag 09.30

Resultat LÝb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:59   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 34, 100m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Tabor  2005    701  30.06        1:03.60   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:04.07                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    671  29.92        1:04.54   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:06.05                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    647  30.65        1:05.31   
  KÝge SvÝmmeklub  1:05.70                 
                     
Sofie Bruun HÝvring  2004    644  29.50        1:05.42   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.49                 
                     
Rebecca E. Jacobsen  2003    640  29.43        1:05.56   
  Viborg SvÝmme Klub  1:05.46                 
                     
Mia RindshÝj  2003    639  29.73        1:05.59   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:05.76                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004    634  30.49        1:05.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.62                 
                     
Caroline Broholm  2003    631  29.67        1:05.87   
  Ringe SvÝmme Klub  1:05.62                 
                     
Sara Damkjśr Bartels  2004    627  31.11        1:06.00  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:06.25                 
                     
10  Emilie Meng  2003    624  31.04        1:06.12   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.69                 
                     
11  Mathilda Hyldal Jung  2004    604  31.50        1:06.85   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:06.77                 
                     
12  Fenja Romanski  2005    594  30.81        1:07.21   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:05.63                 
                     
13  Cecilie CarÝe Helmark  2005    589  29.97        1:07.40  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:07.11                 
                     
13  Emilie Egerup  2003    589  32.62        1:07.40  Deltager ikke i finalen 
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.96                 
                     
15  Eva Hjort  2004    588  31.18        1:07.42   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:09.12                 
                     
16  Alberte Hedevang Petersen  2003    586  31.66        1:07.51   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:08.28                 
                     
17  Pernille Elm Jensen  2003    579  33.13        1:07.77   
  A6 Jgi SvÝmning  1:07.75                 
                     
18  Asta Poulsen Dolan  2004    576  30.39        1:07.90  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:08.60                 
                     
18  Ofelia Vejsager NÝddekśr  2005    576  31.75        1:07.90   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:09.93                 
                     
20  Sofie Le Fevre  2004    575  31.23        1:07.95   
  Horsens SvÝmmeklub  1:08.41                 
                     
21  Maja Johanne Pedersen  2005    573  31.63        1:08.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:09.04                 
                     
22  Lśrke Schelde-Mollerup  2003    571  32.34        1:08.11   
  A6 Jgi SvÝmning  1:07.00                 
                     
23  Nikoline Marie Lange  2005    568  31.08        1:08.20   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:10.15                 
                     
24  Anna Toft Petersen  2004    568  31.20        1:08.23   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:08.17                 
                     
25  Louise Jensen  2003    563  30.74        1:08.42   
  Vejle SvÝmmeklub  1:09.14                 
                     
26  Anna Myhre Rottensten  2003    561  32.05        1:08.50   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:08.55                 
                     
27  Cille Christensen  2004    560  31.54        1:08.53   
  Kolding SK  1:08.45                 
                     
28  Mette Holstein  2005    554  33.04        1:08.79   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:06.21                 
                     
29  Ane Kirstine Granild  2004    553  31.98        1:08.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:08.56                 
                     
30  Emilie Podiss Petersen  2004    552  31.78        1:08.88   
  H2Odense  1:08.63                 
                     
31  Emma Stoltz  2004    550  33.36        1:08.93  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim AllerÝd  1:10.49                 
                     
32  Sarah Kildahl  2004    550  32.88        1:08.97   
  Lyseng IF  1:10.01                 
                     
33  Ella Gohr Metz  2005    547  32.32        1:09.09   
  Vest-BrÝndby  1:11.90                 
                     
34  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    545  31.75        1:09.14   
  Swim Team Neptun  1:08.87                 
                     
35  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    543  33.30        1:09.26   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:09.76                 
                     
36  Caroline Koch  2005    540  32.28        1:09.36   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.87                 
                     
37  Nikoline Andersen  2003    540  31.27        1:09.37   
  H2Odense  1:08.01                 
                     
38  Mathilde Bager  2005    538  33.48        1:09.44   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:09.43                 
                     
39  Freja SÝndergaard  2004    535  32.04        1:09.58   
  Vejle SvÝmmeklub  1:08.48                 
                     
40  Amanda Busk Olesen  2005    535  33.01        1:09.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:08.78                 
                     
41  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    534  32.14        1:09.62   
  H2Odense  1:07.79                 
                     
42  Amanda Da Silva B. Madsen  2005    532  33.11        1:09.70   
  Herlev SvÝmning  1:09.73                 
                     
43  Nanna Langvad  2005    531  32.76        1:09.78   
  Lyseng IF  1:10.38                 
                     
44  Kathrine Weide  2004    530  32.11        1:09.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.58                 
                     
45  Alba Lyhne Weiner  2004    529  33.03        1:09.86   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:10.57                 
                     
46  Christina M. Glargaard  2004    524  31.32        1:10.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:09.42                 
                     
47  Maria Bebe Hansen  2004    519  33.46        1:10.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:10.71                 
                     
48  Hannah B. Pedersen  2005    514  32.76        1:10.52   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.83                 
                     
49  Ida Marie Platzer  2005    509  33.47        1:10.75   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:10.31                 
                     
49  Jazmin Jensen  2005    509  32.21        1:10.75   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:11.99                 
                     
51  Clara Toft  2004    508  32.48        1:10.81   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:09.53                 
                     
52  Karoline Prang Andersen  2005    506  32.54        1:10.87   
  Hobro SvÝmmeklub  1:10.98                 
                     
53  Anne Sofie Evald  2004    505  33.25        1:10.95   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:08.66                 
                     
54  Silja Brage  2005    499  33.90        1:11.21   
  A6 Jgi SvÝmning  1:10.24                 
                     
55  Elisabeth Them Jensen  2004    496  32.78        1:11.36   
  KÝge SvÝmmeklub  1:10.42                 
                     
56  Mille Broholm Brixen  2005    495  31.75        1:11.41   
  Holstebro SvÝmme Club  1:11.40                 
                     
57  Sofie Kruse Rasmussen  2005    492  32.16        1:11.58   
  Swim Team Neptun  1:12.24                 
                     
58  Ida Zeiler Terkildsen  2004    491  33.39        1:11.62   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:11.17                 
                     
59  Frederikke B. Hansen  2005    486  33.67        1:11.87   
  Herlufsholm SvÝmmeklub  1:14.11                 
                     
60  Thea Mikkelsen  2005    474  33.66        1:12.44   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:11.07                 
                     
61  Elma Gabela  2004    468  33.61        1:12.76   
  Kolding SK  1:10.26                 
                     
62  Sofie Dyg Holme  2005    453  36.75        1:13.57   
  Vejle SvÝmmeklub  1:15.07                 
                     
63  Freja KrÝjgaard Olesen  2005    448  34.78        1:13.85   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:15.65                 
                     
64  Petrine R. E. SÝrensen  2005    437  32.28        1:14.42   
  Haslev SvÝmmeklub  1:12.88                 
                     
65  Liv Salhauge  2005    396  35.53        1:16.94   
  VśrlÝse SvÝmmeklub  1:16.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark