2020-04-05   14:19:46
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

lÝrdag 09.30

Resultat LÝb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 23, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 06-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 04-12-2010 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Bonnichsen  2002    693  27.18  59.13  1:30.74    2:02.29   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:01.31                 
                     
Oliver SÝgaard-Andersen  2003    665  27.67  1:00.02  1:32.92    2:03.96   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:01.57                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    662  27.86  59.16  1:31.56    2:04.15   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:04.79                 
                     
Tobias BostrŲm  2002    642  27.52  1:00.01  1:32.64    2:05.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:06.39                 
                     
Christoffer Weiss  2002    633  28.53  1:00.38  1:32.57    2:06.05   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:07.54                 
                     
Oliver Steenberg  2002    607  28.43  1:00.85  1:34.29    2:07.77   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:05.43                 
                     
David Arneskov  2002    606  28.45  1:01.32  1:34.02    2:07.84  Deltager ikke i finalen 
  Holbśk SvÝmme Klub  2:07.73                 
                     
Leo Badaker  2002    604  27.82  59.88  1:33.58    2:08.02   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:07.25                 
                     
Oliver NÝrgaard Frost  2002    595  28.60  1:01.42  1:34.83    2:08.68   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:04.88                 
                     
10  Nicolai Wiuff  2002    585  29.13  1:01.96  1:35.01    2:09.35   
  A6 Jgi SvÝmning  2:13.36                 
                     
11  Elias Noe  2004    575  28.66  1:01.62  1:35.74    2:10.14   
  Dragsholm SvÝmmeklub  2:10.35                 
                     
12  Christopher G. Trandum  2003    571  29.78  1:02.41  1:36.38    2:10.42   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:12.75                 
                     
13  Mikkel Riis  2002    557  29.66  1:02.92  1:36.58    2:11.48   
  Viborg SvÝmme Klub  2:13.26                 
                     
14  Mathias Christensen  2004    551  28.46  1:01.11  1:34.80    2:11.95   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.26                 
                     
15  Andreas Kronborg  2002    549  29.10  1:02.11  1:36.94    2:12.15   
  Vejle SvÝmmeklub  2:16.06                 
                     
16  Carl Kirchhoff  2002    540  29.09  1:02.97  1:37.54    2:12.89   
  HillerÝd SvÝmmeklub  2:15.38                 
                     
17  Lucas Burmester  2002    538  30.47  1:04.12  1:38.07    2:13.06   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:15.74                 
                     
18  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002    536  29.57  1:02.89  1:37.17    2:13.23   
  Vest-BrÝndby  2:13.16                 
                     
19  Frederik Lindholm  2004    535  29.12  1:03.39  1:38.31    2:13.32   
  Lyseng IF  2:13.38                 
                     
20  Tobias Gammelvind  2004    532  29.71  1:04.43  1:38.99    2:13.52   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:18.67                 
                     
21  Elias HanghÝj Jonsson  2002    530  28.81  1:03.10  1:38.77    2:13.69   
  SvÝmmeklubben S 68  2:13.11                 
                     
22  Andreas Hoffmann  2003    530  30.83  1:05.18  1:39.37    2:13.74   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:17.07                 
                     
23  Andreas Egemose Gregersen  2003    527  28.58  1:00.98  1:36.06    2:13.97   
  Horsens SvÝmmeklub  2:16.23                 
                     
24  Lasse Darlem Brandt  2003    520  29.07  1:02.39  1:37.67    2:14.58  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:11.80                 
                     
25  Christian Landtved  2004    517  30.04  1:03.54  1:38.60    2:14.85   
  Ringe SvÝmme Klub  2:14.45                 
                     
26  Gabriel Elmedyb  2004    510  30.61  1:04.99  1:40.28    2:15.46  Deltager ikke i finalen 
  Herlev SvÝmning  2:23.16                 
                     
27  Noah Bred  2003    508  28.93  1:03.00  1:39.51    2:15.64   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:17.97                 
                     
28  Ole Hovmand  2003    506  29.92  1:04.68  1:40.08    2:15.78   
  SvÝmmeklubben Syd  2:16.38                 
                     
29  Mikkel JÝrgensen  2003    505  29.44  1:04.09  1:39.90    2:15.92   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.65                 
                     
30  Nicolai Therkelsen  2003    503  29.54  1:03.76  1:39.22    2:16.02   
  SvÝmmeklubben Laksen  2:20.07                 
                     
31  Casper Madsen  2004    499  30.29  1:05.57  1:40.72    2:16.39   
  Slagelse SvÝmmeklub  2:15.12                 
                     
32  Johan Siksne Kaalund  2002    498  29.76  1:04.54  1:40.77    2:16.53   
  H2Odense  2:17.50                 
                     
33  Rasmus Hatting Petersen  2002    486  30.48  1:05.06  1:40.72    2:17.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:19.64                 
                     
34  Oskar Luckow Larsen  2004    485  29.83  1:04.27  1:41.09    2:17.75   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:15.36                 
                     
35  Mikkel Gummer  2002    483  30.25  1:05.57  1:41.58    2:17.91   
  Greve SvÝmmeklub  2:18.28                 
                     
36  Peter Vinge-Maigaard  2003    483  29.75  1:05.42  1:42.15    2:17.94   
  Vallensbśk IF Af 1939  2:18.39                 
                     
37  Mads Lind  2002    471  29.99  1:05.19  1:41.43    2:19.09   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:16.49                 
                     
38  Noah Tranum  2004    470  29.43  1:03.76  1:40.58    2:19.20   
  A6 Jgi SvÝmning  2:21.56                 
                     
39  Malte Egholm BrÝns  2003    470  30.02  1:04.80  1:40.19    2:19.21   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  2:15.68                 
                     
40  Valdemar Kristensen  2003    460  30.95  1:06.71  1:43.18    2:20.18   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:21.41                 
                     
41  Frederik Emil Bśkgaard  2002    449  30.51  1:05.02  1:42.34    2:21.31   
  Vest-BrÝndby  2:17.78                 
                     
42  Viktor Enevold SÝrensen  2004    446  30.29  1:05.51  1:43.01    2:21.64   
  Thisted SvÝmmeklub  2:24.30                 
                     
43  Oskar Skov Grell  2002    445  29.90  1:06.19  1:44.05    2:21.67   
  Glostrup SvÝmmeklub  2:20.35                 
                     
44  Kasper Thorn  2004    439  31.09  1:07.79  1:44.88    2:22.39   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:25.58                 
                     
45  Emil Neumann  2004    438  32.00  1:08.50  1:45.39    2:22.45   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  2:29.14                 
                     
46  Lars Reber Knudsen  2003    437  31.78  1:09.13  1:47.56    2:22.56   
  Farum SvÝmmeklub  2:23.08                 
                     
47  Anders Mose  2004    425  32.04  1:09.32  1:46.30    2:23.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:26.59                 
                     
48  William Kristensen  2003    420  31.76  1:08.97  1:46.82    2:24.53   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:22.19                 
                     
49  Christoffer R.s. Pedersen  2004    417  29.27  1:04.14  1:42.84    2:24.77   
  H2Odense  2:22.46                 
                     
50  Jonathan Nejmann  2004    407  31.36  1:08.30  1:46.97    2:25.94   
  H2Odense  2:32.04                 
                     
51  Phillip Niemann Madsen  2004    406  32.20  1:08.85  1:47.42    2:26.06   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:29.59                 
                     
52  Alfred Balslev JÝrgensen  2004    403  31.46  1:07.84  1:46.39    2:26.50   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:30.45                 
                     
53  Emre Emil TÝmmerby KiliÁ  2004    397  32.26  1:10.10  1:48.28    2:27.15   
  Ringsted SvÝmme Klub  2:24.81                 
                     
54  Emil Stenholt RÝpke  2004    391  31.89  1:09.84  1:49.45    2:27.93   
  A6 Jgi SvÝmning  2:30.69                 
                     
55  Villads Brasch Jensen  2004    382  32.02  1:09.85  1:48.41    2:29.05   
  Greve SvÝmmeklub  2:30.43                 
                     
56  Oscar Pedersen  2004    376  30.28  1:06.88  1:47.09    2:29.93   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:29.57                 
                     
57  Bertram GrÝn Brandelev  2004    372  32.19  1:10.90  1:50.65    2:30.50   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:28.50                 
                     
58  Pelle Colmorten  2004    369  29.64  1:05.19  1:45.66    2:30.83   
  Roskilde SvÝmning  2:31.25                 
                     
59  Joakim GrÝn-Henriksen  2004    368  32.26  1:10.30  1:50.32    2:30.95   
  Ringsted SvÝmme Klub  2:29.61                 
                     
60  Anton Skov Grell  2004    367  32.85  1:11.03  1:51.27    2:31.17   
  Glostrup SvÝmmeklub  2:30.72                 
                     
61  Alexander Slente  2004    349  31.49  1:08.21  1:48.92    2:33.69   
  SvÝmmeklubben Syd  2:29.12                 
                     
62  Victor Dyrhauge  2004    334  32.32  1:10.53  1:51.99    2:35.85   
  Frederikssund SvÝmmeklub  2:36.36                 
                     
Joakim KÝhn  2003              DNS   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.56                 
                     
Lucas Nielsen  2004                Akut syg 
  Frederikssund SvÝmmeklub  2:24.93                 
                     
William ōlshÝj  2004              DSQ  Esb v. 25 SW.8.4 
  Sigma Swim BirkerÝd  2:18.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark