2020-08-09   15:42:10
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

fredag 17.00

Resultat LÝb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  01 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:56   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 22, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m      OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Triton Herrer 1  2002              8:29.55   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  8:47.74                 
  Gustav Klit Stjernholm  2002      58.26  2:03.77      2:03.77   
  Lasse Darlem Brandt  2003      1:01.39  2:12.88      4:16.65   
  Mikkel Hjelm  2003      58.99  2:09.79      6:26.44   
  Kasper Bonnichsen  2002      55.01  2:03.11      8:29.55   
                     
Hsk Junior  2002              8:29.97   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  8:37.85                 
  Oliver SÝgaard-Andersen  2003      59.19  2:08.81      2:08.81   
  Jet Li Fuhrmann  2004      59.82  2:09.05      4:17.86   
  Valdemar BrÝns  2003      58.90  2:07.33      6:25.19   
  Bertram Dreyer Riis  2002      1:00.54  2:04.78      8:29.97   
                     
Kvik  2002              8:34.99   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  8:40.34                 
  Joakim KÝhn  2003      59.58  2:08.80      2:08.80   
  Jakob Strunge Nissen  2002      57.41  2:05.01      4:13.81   
  Carl Heyn Stage  2003      1:01.56  2:14.09      6:27.90   
  Mathias Christensen  2004      58.77  2:07.09      8:34.99   
                     
Holbśk Junior Drenge  2002              8:35.74   
  Holbśk SvÝmme Klub  8:50.22                 
  Christopher H. Brown  2002      1:00.53  2:07.49      2:07.49   
  Silas Storm Nielsen  2002      1:02.57  2:11.62      4:19.11   
  David Arneskov  2002      58.51  2:04.42      6:23.53   
  Oliver Lystlund  2003      1:04.21  2:12.21      8:35.74   
                     
Sigma Drenge A  2002              8:40.90   
  Sigma Swim  8:50.43                 
  Alfred HÝjberg  2002      1:00.02  2:07.70      2:07.70   
  Frederik Eg Ibsen  2002      1:00.20  2:09.35      4:17.05   
  Alexander Vergereau  2004      1:00.73  2:11.91      6:28.96   
  Emil Kildahl DÝssing  2002      1:00.97  2:11.94      8:40.90   
                     
Gentofte Herrer 1  2002              8:40.99   
  Gentofte SvÝmme Klub  8:52.62                 
  Carl Emil LÝnborg  2002      58.85  2:04.36      2:04.36   
  Leo Badaker  2002      57.71  2:06.92      4:11.28   
  Oskar Luckow Larsen  2004      1:01.67  2:14.47      6:25.75   
  Christopher G. Trandum  2003      1:00.95  2:15.24      8:40.99   
                     
Vejle Drenge 1  2002              8:49.02   
  Vejle SvÝmmeklub  8:52.03                 
  Magnus Dyg Holme  2002      59.34  2:08.34      2:08.34   
  Oliver Fenger  2003      1:03.54  2:12.85      4:21.19   
  Malthe Elkjśr  2003      1:02.75  2:16.36      6:37.55   
  Alexander L. BjÝrn  2003      1:00.84  2:11.47      8:49.02   
                     
Hsk Junior 2  2002              8:50.68   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  9:01.68                 
  Marcus SkÝtt Haslev  2002      1:02.34  2:13.90      2:13.90   
  Joshua P. Sidebotham  2003      1:01.51  2:12.67      4:26.57   
  Sebastian Greisen  2004      1:02.90  2:12.09      6:38.66   
  Jens Bomgaard  2002      1:00.37  2:12.02      8:50.68   
                     
Esbjerg 1  2002              8:53.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  8:59.56                 
  Elias Marius Elsgaard  2004      1:04.51  2:14.05      2:14.05   
  Jonas Kjśr  2003      58.93  2:08.24      4:22.29   
  Aske Sommerlund Pedersen  2003      1:03.21  2:14.87      6:37.16   
  Tobias BostrŲm  2002      1:01.88  2:16.18      8:53.34   
                     
10  Gsc Drenge  2002              8:56.51   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  9:04.15                 
  Oliver Steenberg  2002      1:03.45  2:11.17      2:11.17   
  Marcus Hiort  2003      1:04.41  2:15.13      4:26.30   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      1:04.16  2:15.67      6:41.97   
  Noah Bred  2003      1:03.13  2:14.54      8:56.51   
                     
11  Red Stags  2002              8:58.22   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  8:56.81                 
  Malte Egholm BrÝns  2003      1:03.23  2:17.73      2:17.73   
  Asger Vśver Hartvig  2002      1:02.77  2:10.67      4:28.40   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      1:04.17  2:17.73      6:46.13   
  Alexander Tullberg  2003      58.64  2:12.09      8:58.22   
                     
12  Agf Drenge 1  2002              9:01.70   
  Agfs SvÝmmeafdeling  8:59.88                 
  Sofus Bolwig Balladone  2002      59.42  2:10.83      2:10.83   
  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003      1:03.64  2:22.61      4:33.44   
  Kasper Johnsen  2003      1:00.40  2:13.64      6:47.08   
  Mathias Lund Hansen  2002      1:04.88  2:14.62      9:01.70   
                     
13  Aarhus Swim Drenge 1  2002              9:04.52   
  Aarhus Swim  9:11.37                 
  William Sloth  2003      1:05.15  2:16.17      2:16.17   
  Daniel Gallacher  2002      1:02.18  2:18.36      4:34.53   
  Mads Mikkelsen  2004      1:04.54  2:16.03      6:50.56   
  Frederik Lindholm  2004      1:05.53  2:13.96      9:04.52   
                     
14  H2Odense Drenge 1  2002              9:05.19   
  H2Odense  9:00.08                 
  Victor Nygaard  2003      1:04.40  2:13.97      2:13.97   
  Oliver Hallenborg  2002      1:07.11  2:20.69      4:34.66   
  Mikkel Podiss Petersen  2002      1:02.91  2:16.97      6:51.63   
  Gustav Stahl  2002      1:03.05  2:13.56      9:05.19   
                     
15  Vejle Drenge 2  2002              9:06.47   
  Vejle SvÝmmeklub  9:19.89                 
  Daniel Damsbo  2003      1:02.69  2:13.81      2:13.81   
  Mads Iversen  2004      1:02.21  2:19.46      4:33.27   
  Sune Schaarup  2003      1:08.89  2:18.85      6:52.12   
  Jacob Christensen  2002      1:05.53  2:14.35      9:06.47   
                     
16  Viborg  2002              9:08.88   
  Viborg SvÝmme Klub  9:14.82                 
  Mads Peter Hansen  2004      1:02.01  2:14.39      2:14.39   
  Anders Elsborg  2003      1:04.26  2:15.61      4:30.00   
  Mikkel Riis  2002      1:04.92  2:17.17      6:47.17   
  Daniel ōsterballe  2003      1:05.09  2:21.71      9:08.88   
                     
17  Sigma Drenge B  2002              9:15.91   
  Sigma Swim  9:23.79                 
  Andreas Hoffmann  2003      1:04.67  2:17.51      2:17.51   
  William ōlshÝj  2004      1:02.64  2:14.95      4:32.46   
  Jonathan Beck  2004      1:04.17  2:20.85      6:53.31   
  Jakob Legaard  2003      1:08.92  2:22.60      9:15.91   
                     
18  Vg17 Drenge  2002              9:18.19   
  VG 17  9:30.05                 
  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002      1:02.77  2:15.50      2:15.50   
  Oskar Skov Grell  2002      1:04.40  2:17.79      4:33.29   
  Carl Magnus Krievs  2002      1:03.83  2:19.02      6:52.31   
  Anton Skov Grell  2004      1:10.01  2:25.88      9:18.19   
                     
19  Esbjerg 2  2003              9:20.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  9:38.53                 
  Jonas Krammer Knudsen  2003      1:04.73  2:20.35      2:20.35   
  Mathias Marbśk Nielsen  2004      1:05.85  2:20.16      4:40.51   
  Tobias Svenningsen  2003      1:07.48  2:18.73      6:59.24   
  Anders Mose  2004      1:07.06  2:21.42      9:20.66   
                     
20  Slagelse Drenge  2003              9:21.71   
  Slagelse SvÝmmeklub  9:40.28                 
  Casper Madsen  2004      1:06.78  2:17.75      2:17.75   
  Elias Rought  2003      1:06.22  2:18.03      4:35.78   
  Jannik JÝrgensen  2004      1:07.16  2:22.41      6:58.19   
  Gustav Hartig-Larsen  2003      1:09.90  2:23.52      9:21.71   
                     
21  Lyngby Chicos  2003              9:33.30   
  Lyngby SvÝmmeklub  9:33.18                 
  Kasper Aagaard Jeppesen  2003      1:03.81  2:17.61      2:17.61   
  Bror Textor-Broch  2003      1:06.87  2:25.22      4:42.83   
  Phillip Niemann Madsen  2004      1:05.52  2:21.85      7:04.68   
  Kasper Thorn  2004      1:09.13  2:28.62      9:33.30   
                     
H2Odense Drenge 2  2002              DSQ  Tyvstart SW10.11 
  H2Odense  9:29.47                 
  Casper Bang Clausen  2003      1:06.94  2:19.28      2:19.28   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      1:04.07  2:19.52      4:38.80   
                     
Ssk Drenge  2002              DSQ  Tyvstart SW10.11 
  Silkeborg SvÝmmeklub  9:09.36                 
  Emil Lykke Grann  2003      1:03.80  2:16.10      2:16.10   
  Gustav FlÝche Fuglsang  2002      1:07.86  2:18.25      4:34.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark