2020-05-30   16:53:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

fredag 17.00

Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  01 november 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2019         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 07-12-2016 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 13-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    750  25.95  53.75  1:21.67    1:49.36   
  Søllerød Svømmeklub  1:48.38                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    722  26.09  54.15  1:22.58    1:50.73   
  Sigma Swim Birkerød  1:51.01                 
                     
Christopher H. Brown  2002    720  26.38  54.65  1:22.97    1:50.86   
  Holbæk Svømme Klub  1:51.63                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    717  26.01  53.93  1:22.36    1:50.99   
  Vejle Svømmeklub  1:51.57                 
                     
Valdemar Brøns  2003    711  26.32  54.72  1:23.28    1:51.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.74                 
                     
Alfred Højberg  2002    689  26.13  54.76  1:23.72    1:52.46   
  Sigma Swim Birkerød  1:55.12                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    676  26.78  54.97  1:23.89    1:53.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.50                 
                     
Joakim Køhn  2003    673  25.78  54.43  1:24.09    1:53.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:53.80                 
                     
Leo Badaker  2002    662  25.86  54.73  1:24.32    1:54.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:53.69                 
                     
10  Carl Heyn Stage  2003    654  25.97  54.39  1:24.30    1:54.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:56.76                 
                     
11  Silas Storm Nielsen  2002    646  26.69  55.46  1:25.04    1:54.94   
  Holbæk Svømme Klub  1:57.31                 
                     
12  Casper Madsen  2004    643  27.41  57.15  1:26.75    1:55.10   
  Slagelse Svømmeklub  1:58.76                 
                     
13  Jens Bomgaard  2002    623  27.86  56.97  1:26.67    1:56.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:57.63                 
                     
14  Mads Stamholt  2003    621  26.94  56.39  1:26.74    1:56.43   
  Haderslev Svømme Klub  1:57.95                 
                     
15  Mathias Knudsen  2003    619  27.26  56.78  1:27.01    1:56.59   
  Aalborg Svømmeklub  1:59.01                 
                     
16  Emil Kildahl Døssing  2002    616  27.32  57.23  1:26.43    1:56.76   
  Sigma Swim Birkerød  1:59.15                 
                     
17  Alexander Vergereau  2004    639  27.93  57.47  1:26.77    1:55.32   
  Sigma Swim Birkerød  1:58.82                 
                     
18  Anders Elsborg  2003    609  27.58  57.45  1:27.45    1:57.21   
  Viborg Svømme Klub  1:57.86                 
                     
19  Oscar Isberg  2004    603  26.91  56.74  1:27.65    1:57.61   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:57.37                 
                     
20  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    602  27.52  57.62  1:27.93    1:57.67   
  Agfs Svømmeafdeling  1:59.83                 
                     
21  Noah Bred  2003    602  27.78  57.61  1:28.09    1:57.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:00.45                 
                     
22  Valdemar Kristensen  2003    596  27.40  56.88  1:27.73    1:58.07   
  Søllerød Svømmeklub  1:58.80                 
                     
23  Christian Landtved  2004    590  27.08  57.06  1:27.42    1:58.46   
  Ringe Svømme Klub  1:58.24                 
                     
24  Andreas Hoffmann  2003    571  27.79  57.69  1:28.53    1:59.71   
  Sigma Swim Birkerød  1:59.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 november 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark