2020-04-03   10:43:23
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

fredag 09.30

Resultat LÝb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  01 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:58   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 18, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 12-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 11-12-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Tabor  2005    669          26.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.21                 
Benedicte Them Jensen  2004    664          26.28   
  KÝge SvÝmmeklub  26.52                 
Liva Stjernholm  2004    649          26.48   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  26.54                 
Frida Bang Stanelt  2004    646          26.52   
  Kalundborg SK  26.53                 
Freja StenbśkgŚrd  2003    642          26.57   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  26.05                 
Naya Modin Thomsen  2003    639          26.62   
  KÝge SvÝmmeklub  26.49                 
Anna Wrist-Elkjśr  2003    632          26.71   
  Herlev SvÝmning  26.22                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    631          26.72   
  Herlev SvÝmning  26.32                 
My Phuong Bui  2003    629          26.75   
  H2Odense  26.25                 
Sarah Sirek Hansen  2003    629          26.75   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  26.69                 
11  Caroline Broholm  2003    625          26.81   
  Ringe SvÝmme Klub  26.65                 
12  Emilie Meng  2003    624          26.83   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  26.26                 
13  Cille Kirketerp  2005    620          26.88   
  VAT Copenhagen-MK31  26.39                 
14  Pernille Thastrup Hansen  2003    618          26.91   
  Haderslev SvÝmme Klub  27.05                 
15  Alberte V. Bisgaard  2003    615          26.96   
  Gentofte SvÝmme Klub  26.85                 
16  Rebecca E. Jacobsen  2003    614          26.97   
  Viborg SvÝmme Klub  26.27                 
17  Sofie Bruun HÝvring  2004    612          27.00   
  VAT Copenhagen-MK31  27.21                 
18  Cecilie CarÝe Helmark  2005    605          27.11   
  Gentofte SvÝmme Klub  27.15                 
19  Freja Romanski  2003    602          27.15   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.60                 
20  Sara Damkjśr Bartels  2004    601          27.17   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  27.21                 
21  Nanna Langvad  2005    596          27.24   
  Lyseng IF  26.84                 
22  Maja Johanne Pedersen  2005    591          27.32   
  Nyborg SvÝmmeklub  26.91                 
23  Asta Poulsen Dolan  2004    589          27.34   
  Gentofte SvÝmme Klub  27.59                 
24  Caroline Buhl SchrÝder  2003    584          27.42   
  Sigma Swim AllerÝd  26.93                 
25  Clara Matilde Carstensen  2004    583          27.44   
  Horsens SvÝmmeklub  27.23                 
26  Mette Holstein  2005    582          27.45   
  Silkeborg SvÝmmeklub  27.94                 
27  Fenja Romanski  2005    581          27.47   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.55                 
28  Stine Bendixen Nissen  2004    579          27.50   
  Horsens SvÝmmeklub  27.78                 
29  Amalie Wichmann Larsen  2005    577          27.53   
  KÝge SvÝmmeklub  27.21                 
30  Martha Hjuler Britze  2004    575          27.57   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  27.85                 
31  Elisabeth Them Jensen  2004    569          27.66   
  KÝge SvÝmmeklub  27.98                 
32  Cille Christensen  2004    567          27.70   
  Kolding SK  27.47                 
33  Laura Borre Jacobsen  2004    562          27.77   
  Lyngby SvÝmmeklub  27.80                 
34  Emilie Egerup  2003    562          27.78   
  Vejle SvÝmmeklub  27.30                 
35  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    558          27.84   
  Swim Team Neptun  27.74                 
35  Lśrke Dann-Nielsen  2005    558          27.84   
  Hvidovre SvÝmmeklub  27.30                 
37  Sofie Kruse Rasmussen  2005    556          27.88   
  Swim Team Neptun  27.42                 
38  Signe Eie  2005    555          27.90   
  Herlev SvÝmning  28.17                 
39  Amalie Tolderlund  2005    554          27.91   
  Silkeborg SvÝmmeklub  27.70                 
39  Caroline Holm  2004    554          27.91   
  Kalundborg SK  27.81                 
41  Emilia C. R. Olsen  2004    552          27.94   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.68                 
41  Ida Zeiler Terkildsen  2004    552          27.94   
  HillerÝd SvÝmmeklub  28.10                 
43  Anna Larsen  2004    552          27.95   
  Kalundborg SK  27.87                 
44  Maria ōstergaard Nielsen  2004    551          27.96   
  Viborg SvÝmme Klub  27.79                 
44  Mille Kjśr Jensen  2004    551          27.96   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  28.12                 
44  Rebecca Petersen  2005    551          27.96   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  28.27                 
47  Alma Heyn Stage  2004    550          27.98   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.32                 
48  Marie Louise B Andersen  2005    548          28.02   
  Slagelse SvÝmmeklub  28.01                 
49  Caroline GÝttrup Bagge  2003    546          28.05   
  Vejle SvÝmmeklub  27.54                 
50  Mille Broholm Brixen  2005    544          28.08   
  Holstebro SvÝmme Club  28.28                 
50  Thea Kaiser  2004    544          28.08   
  Kalundborg SK  27.84                 
52  Nikoline Marie Lange  2005    541          28.13   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  28.37                 
53  Sisse Berg Olesen  2005    536          28.22   
  Haslev SvÝmmeklub  28.17                 
54  Josephine Thomsen  2005    535          28.23   
  Herlev SvÝmning  27.44                 
55  Amanda Busk Olesen  2005    531          28.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.66                 
56  Caroline Sofie Aagaard  2005    529          28.34   
  Sigma Swim BirkerÝd  28.59                 
57  Amanda Da Silva B. Madsen  2005    529          28.35   
  Herlev SvÝmning  28.25                 
58  Linnea Hietala  2004    524          28.43   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  27.41                 
59  Caroline Koch  2005    522          28.47   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.39                 
59  Line NÝhr Petersen  2003    522          28.47   
  KÝge SvÝmmeklub  27.91                 
61  Anna Toft Petersen  2004    520          28.51   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.62                 
62  Ida Jacobsen  2005    519          28.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.71                 
63  Maya Krogh BrÝnnicke  2005    518          28.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  28.37                 
64  Mille Maxwell Berthou  2005    518          28.55   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.35                 
65  Filippa Eiler  2005    515          28.60   
  VAT Copenhagen-MK31  28.54                 
66  Mathilde Bager  2005    513          28.64   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.42                 
67  Christina M. Glargaard  2004    512          28.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.92                 
68  Camilla NÝrgaard Frost  2005    509          28.71   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.78                 
69  Ida Emilie Hindberg  2005    506          28.76   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.73                 
70  Caroline Bach Mindested  2005    505          28.78   
  Sigma Swim AllerÝd  28.49                 
71  Olivia Lildballe MÝller  2004    504          28.81   
  KÝge SvÝmmeklub  28.50                 
72  Alba Vendelboe-Schack  2005    503          28.82   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  28.45                 
73  Josefine Nielsen  2005    502          28.85   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  27.54                 
74  Olivia Augustinus  2004    497          28.94   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  28.88                 
75  Elma Gabela  2004    496          28.95   
  Kolding SK  27.84                 
76  Jasmin Egeskov Andersen  2005    491          29.05   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  28.75                 
77  Kathrine Bech Nielsen  2004    489          29.10   
  Odder SvÝmmeklub  28.71                 
78  Jasmin Philip  2004    482          29.24   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  28.00                 
79  Ida Juul GrÝnning  2004    471          29.46   
  H2Odense  29.02                 
80  Caroline SÝgaard Pedersen  2005    469          29.50   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  29.13                 
81  Matilde Thirup  2005    466          29.56   
  SvÝmmeklubben S 68  28.44                 
82  Dagmar Boeck  2004    464          29.60   
  Farum SvÝmmeklub  29.17                 
83  Maja Friis  2005    460          29.69   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.95                 
84  Nicoline Bang Mosegaard  2005    446          30.00   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  28.23                 
85  Mille Vester-Christensen  2005    445          30.02   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  28.51                 
Anna Olivia Kirchhoff  2005              DSQ  Tyvstart SW4.4 
  HillerÝd SvÝmmeklub  28.76                 
Katrine Kruse Rasmussen  2004              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Swim Team Neptun  27.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark