2020-04-03   10:02:56
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

fredag 09.30

Resultat LÝb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  01 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:57   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 16, 400m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    715  58.52  2:09.19  3:22.83    4:23.36   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:32.29                 
                     
Carl Emil LÝnborg  2002    706  59.84  2:06.87  3:22.43    4:24.44   
  Gentofte SvÝmme Klub  4:28.45                 
                     
David Arneskov  2002    695  59.85  2:07.30  3:23.09    4:25.83   
  Holbśk SvÝmme Klub  4:26.58                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    690  1:00.66  2:06.62  3:24.12    4:26.46   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  4:21.97                 
                     
Mathias Christensen  2004    651  1:00.74  2:12.06  3:26.14    4:31.72   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  4:35.52                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    640  58.43  2:04.06  3:23.70    4:33.15  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  4:27.81                 
                     
Christoffer Weiss  2002    614  1:01.91  2:12.36  3:33.06    4:37.05   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  4:40.30                 
                     
Alexander L. BjÝrn  2003    608  1:04.28  2:14.15  3:38.08    4:37.95   
  Vejle SvÝmmeklub  4:40.24                 
                     
Frederik VenÝ Elling  2003    597  1:04.53  2:14.87  3:35.74    4:39.67   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:42.74                 
                     
10  Joshua P. Sidebotham  2003    579  1:04.45  2:15.98  3:38.30    4:42.46   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:46.84                 
                     
11  Jonas Kjśr  2003    576  1:03.16  2:11.64  3:35.01    4:42.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:49.39                 
                     
12  Sebastian Greisen  2004    570  1:07.51  2:19.38  3:39.17    4:44.01   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:50.74                 
                     
13  Frederik Lindholm  2004    565  1:04.41  2:16.32  3:38.19    4:44.74   
  Lyseng IF  4:46.62                 
                     
14  Gabriel Elmedyb  2004    559  1:04.70  2:17.11  3:42.35    4:45.83   
  Herlev SvÝmning  4:51.16                 
                     
15  Tobias Gammelvind  2004    545  1:04.43  2:20.37  3:42.90    4:48.30   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  5:01.03                 
                     
16  Nicolai Therkelsen  2003    525  1:04.17  2:20.05  3:46.64    4:51.79  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Laksen  4:52.09                 
                     
17  Mathias ParkhÝi  2003    506  1:05.99  2:23.58  3:49.74    4:55.45   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:55.95                 
                     
18  Jacob Lyse SÝe  2003    500  1:07.18  2:21.65  3:47.70    4:56.67   
  Horsens SvÝmmeklub  5:06.28                 
                     
19  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    483  1:06.49  2:23.33  3:53.40    4:59.96   
  Gentofte SvÝmme Klub  4:58.88                 
                     
20  Anders Mose  2004    479  1:08.11  2:29.45  3:52.68    5:00.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  5:04.99                 
                     
21  Julian Birch  2004    476  1:07.15  2:26.07  3:53.85    5:01.53   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  5:04.70                 
                     
22  Marius Kjśr Hoelgaard  2004    457  1:08.99  2:26.07  3:55.85    5:05.52   
  Hvidovre SvÝmmeklub  5:06.60                 
                     
23  Phillip Niemann Madsen  2004    453  1:10.27  2:29.29  3:57.37    5:06.54   
  Lyngby SvÝmmeklub  5:03.49                 
                     
24  Victor Dyrhauge  2004    437  1:11.64  2:30.48  3:56.92    5:10.28   
  Frederikssund SvÝmmeklub  5:07.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark