2020-04-07   20:14:54
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

fredag 09.30

Resultat LÝb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  01 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:57   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 15, 100m RygsvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    681  30.65        1:02.54   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:02.71                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    660  31.07        1:03.19   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:03.15                 
                     
Mia RindshÝj  2003    658  30.88        1:03.26   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.42                 
                     
Ella Stenholt  2003    644  30.44        1:03.72   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:01.84                 
                     
Alma Heyn Stage  2004    642  31.02        1:03.76   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.38                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    637  31.04        1:03.95   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.31                 
                     
Fenja Romanski  2005    634  31.13        1:04.04   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.39                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    628  31.17        1:04.23   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:04.39                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    624  31.03        1:04.37   
  KÝge SvÝmmeklub  1:04.52                 
                     
10  Katrine Bonefeld  2004    619  31.78        1:04.57   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:04.52                 
                     
11  Jasmin Egeskov Andersen  2005    616  31.52        1:04.66   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:05.27                 
                     
12  Sofie Trekśr Klausen  2003    613  31.67        1:04.78   
  Horsens SvÝmmeklub  1:05.25                 
                     
13  Esther Else Grubert  2003    612  31.83        1:04.79   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:05.31                 
                     
14  Caroline Broholm  2003    608  31.01        1:04.93   
  Ringe SvÝmme Klub  1:04.98                 
                     
15  Astrid M. ōstergaard  2004    601  31.02        1:05.18   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:06.27                 
                     
15  Ida Jacobsen  2005    601  31.78        1:05.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.67                 
                     
17  Annabella Bing Lauritzen  2005    584  31.88        1:05.83   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:06.40                 
                     
18  Louise Jensen  2003    581  32.46        1:05.93   
  Vejle SvÝmmeklub  1:04.40                 
                     
19  Rebecca Petersen  2005    571  32.41        1:06.31   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:07.09                 
                     
20  Maria Lund  2003    570  32.74        1:06.36  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim BirkerÝd  1:05.60                 
                     
21  Amalie StaghÝj Andersen  2004    569  32.34        1:06.39  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.13                 
                     
21  Caroline Buhl SchrÝder  2003    569  32.48        1:06.39   
  Sigma Swim AllerÝd  1:05.93                 
                     
23  Frida Saks Justesen  2004    568  32.60        1:06.43   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:05.76                 
                     
23  Linnea Hietala  2004    568  31.89        1:06.43   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:05.35                 
                     
25  Mille Kjśr Jensen  2004    565  32.66        1:06.53   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:06.49                 
                     
26  Lśrke Dann-Nielsen  2005    561  32.78        1:06.72   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:07.86                 
                     
27  Signe Vestergaard Jensen  2005    556  32.47        1:06.91   
  Ikast SvÝmmeklub  1:07.67                 
                     
28  Anna Toft Petersen  2004    548  32.39        1:07.22   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:06.66                 
                     
28  Marlene Reitan  2003    548  33.23        1:07.22   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.76                 
                     
30  Emmely ÷stman Pedersen  2005    547  33.09        1:07.25   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:05.97                 
                     
31  Martha Bjerg  2004    543  33.33        1:07.44   
  Lyseng IF  1:08.71                 
                     
32  Amalie Tolderlund  2005    543  32.98        1:07.45   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:09.55                 
                     
33  Louise Lie Thisted  2005    535  32.93        1:07.76   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:07.71                 
                     
34  Alberte Skov Forsberg  2003    531  32.64        1:07.93   
  Viborg SvÝmme Klub  1:08.64                 
                     
35  Mathilda Hyldal Jung  2004    526  32.62        1:08.16   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:08.70                 
                     
36  Annika Britt Larsen  2005    522  33.48        1:08.33   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  1:08.64                 
                     
37  Kathrine Weide  2004    521  33.54        1:08.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.57                 
                     
38  Laura Marie Dige  2004    521  33.86        1:08.38   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:08.96                 
                     
39  Caroline TrÝjgaard  2005    519  32.67        1:08.45   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:06.00                 
                     
40  Ulrikke Juul SÝeborg  2003    518  32.84        1:08.52   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:07.99                 
                     
41  Josephine Thomsen  2005    516  33.06        1:08.58   
  Herlev SvÝmning  1:07.06                 
                     
42  Marie Louise B Andersen  2005    515  32.69        1:08.62   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:09.31                 
                     
43  Femke Iris Keulen  2005    513  33.79        1:08.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.61                 
                     
44  Anna RÝnn  2005    513  33.66        1:08.73   
  Ringe SvÝmme Klub  1:08.06                 
                     
45  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    512  33.24        1:08.76   
  H2Odense  1:05.32                 
                     
46  Juliane Bo Andersen  2005    511  33.15        1:08.79   
  A6 Jgi SvÝmning  1:08.92                 
                     
47  Karoline K. Larsen  2004    511  33.82        1:08.81   
  Farum SvÝmmeklub  1:07.19                 
                     
48  Mikkeline Rud Wiberg  2005    509  33.13        1:08.89   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:10.39                 
                     
49  Josefine Nielsen  2005    507  33.20        1:08.97   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:08.05                 
                     
50  Cecilie Hingebjerg  2004    506  33.51        1:09.04   
  Vejle SvÝmmeklub  1:07.68                 
                     
51  Caroline Madsen  2004    505  33.48        1:09.09   
  Horsens SvÝmmeklub  1:09.27                 
                     
52  Clara Jensen  2005    504  33.70        1:09.14   
  Herning SvÝmmeklub  1:09.64                 
                     
53  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    503  33.69        1:09.16   
  H2Odense  1:07.67                 
                     
54  Kajsa Salomonsen  2005    500  33.16        1:09.30   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.36                 
                     
55  Ester Ledager Lauritsen  2005    498  33.54        1:09.38   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:09.54                 
                     
56  Catrine Porsdal  2005    498  33.67        1:09.39   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:10.69                 
                     
57  Louise Houe Andersen  2003    493  34.20        1:09.62   
  Viborg SvÝmme Klub  1:08.06                 
                     
58  Josephine Holst Vinther  2004    491  33.33        1:09.73   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:07.09                 
                     
59  Alma Olivarius  2005    485  33.72        1:10.02   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:09.61                 
                     
60  Johanne V. Futtrup  2005    483  34.00        1:10.10   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:11.05                 
                     
61  Clara Skrydstrup  2004    481  33.87        1:10.21   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:09.14                 
                     
61  Hannah B. Pedersen  2005    481  34.43        1:10.21   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.05                 
                     
63  Lśrke Vinneck Hansen  2004    480  34.02        1:10.25   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:09.94                 
                     
64  Stine Mejdahl  2005    480  34.07        1:10.28   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:11.33                 
                     
65  Sofie Bjerre  2005    479  33.72        1:10.29   
  Holstebro SvÝmme Club  1:10.64                 
                     
66  Emma Vega Thorsen  2004    476  34.23        1:10.44   
  Vest-BrÝndby  1:08.99                 
                     
67  Josefine Arbo SÝrensen  2004    472  33.39        1:10.65   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  1:09.02                 
                     
68  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    471  34.25        1:10.72   
  Ringe SvÝmme Klub  1:09.80                 
                     
69  Signe Holm Hansen  2005    466  34.75        1:10.94   
  VśrlÝse SvÝmmeklub  1:10.96                 
                     
70  Anna Varming  2005    458  34.70        1:11.34   
  Viborg SvÝmme Klub  1:10.88                 
                     
71  Agnes Barner Hansen  2005    454  33.23        1:11.56   
  Nśstved IF  1:09.78                 
                     
72  Petrine R. E. SÝrensen  2005    450  34.26        1:11.77   
  Haslev SvÝmmeklub  1:13.31                 
                     
73  Maj Jensen  2003    448  34.16        1:11.90   
  Farum SvÝmmeklub  1:07.29                 
                     
74  Cassandra Spring  2005    445  34.98        1:12.04   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:12.53                 
                     
75  Anna Lind Petersen  2004    442  34.19        1:12.21   
  Haslev SvÝmmeklub  1:10.59                 
                     
76  Sofie Bach Nielsen  2003    441  35.42        1:12.25   
  Horsens SvÝmmeklub  1:12.10                 
                     
77  Anne Sofie Evald  2004    439  35.06        1:12.39   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:07.63                 
                     
78  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    431  35.19        1:12.80   
  DeltaSwim  1:11.87                 
                     
79  Julie Dumstrei  2004    417  35.29        1:13.64   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  1:09.78                 
                     
80  Clara Carlquist  2003    408  35.75        1:14.18   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:08.01                 
                     
81  Sophie Lśrke Sandell  2005    396  36.56        1:14.92   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:11.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark