2020-04-05   14:41:48
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

fredag 09.30

Resultat LÝb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  01 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:57   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 14, 200m FrisvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 07-12-2016 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 13-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Eg Ibsen  2002    723  26.14  53.77  1:22.38    1:50.67   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:51.01                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    710  25.83  54.46  1:23.29    1:51.34   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:48.38                 
                     
Christopher H. Brown  2002    704  26.50  55.04  1:23.78    1:51.69   
  Holbśk SvÝmme Klub  1:51.63                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    701  26.15  54.81  1:23.37    1:51.81   
  Vejle SvÝmmeklub  1:51.57                 
                     
Valdemar BrÝns  2003    698  27.12  55.49  1:23.53    1:52.01   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:52.74                 
                     
Alfred HÝjberg  2002    684  26.47  55.03  1:23.71    1:52.75   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:55.12                 
                     
Joakim KÝhn  2003    657  27.07  56.12  1:25.23    1:54.27   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:53.80                 
                     
Alexander Tullberg  2003    654  26.17  55.53  1:25.13    1:54.43  Deltager ikke i finalen 
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:53.11                 
                     
Marcus SkÝtt Haslev  2002    648  27.42  56.57  1:25.56    1:54.81   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:56.50                 
                     
10  Carl Heyn Stage  2003    647  26.60  55.54  1:25.41    1:54.87   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:56.76                 
                     
11  Leo Badaker  2002    637  26.10  55.12  1:25.57    1:55.48   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:53.69                 
                     
12  Mads Stamholt  2003    634  26.84  56.36  1:25.87    1:55.65   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:57.95                 
                     
13  Jet Li Fuhrmann  2004    630  26.92  55.76  1:25.25    1:55.86  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:55.01                 
                     
14  Silas Storm Nielsen  2002    630  27.11  56.07  1:25.82    1:55.91   
  Holbśk SvÝmme Klub  1:57.31                 
                     
15  Emil Kildahl DÝssing  2002    622  27.62  57.27  1:26.46    1:56.35   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:59.15                 
                     
16  Casper Madsen  2004    620  27.47  57.18  1:27.22    1:56.53   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:58.76                 
                     
17  Mathias Knudsen  2003    618  27.46  56.97  1:26.71    1:56.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:59.01                 
                     
18  Jens Bomgaard  2002    614  27.03  55.89  1:25.93    1:56.86   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:57.63                 
                     
19  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    606  27.12  57.07  1:27.30    1:57.39   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:59.83                 
                     
20  Christian Landtved  2004    606  27.09  56.46  1:26.56    1:57.41   
  Ringe SvÝmme Klub  1:58.24                 
                     
21  Alexander Vergereau  2004    604  27.23  56.57  1:26.89    1:57.54   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:58.82                 
                     
22  Oscar Isberg  2004    600  27.10  57.04  1:27.65    1:57.78   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  1:57.37                 
                     
23  Lasse Darlem Brandt  2003    595  27.04  56.51  1:27.01    1:58.08  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:59.16                 
                     
24  Anders Elsborg  2003    591  28.00  57.70  1:28.44    1:58.39   
  Viborg SvÝmme Klub  1:57.86                 
                     
25  Mikkel Mortensen  2003    591  26.25  55.96  1:26.71    1:58.40  Deltager ikke i finalen 
  Kalundborg SK  1:58.80                 
                     
26  Noah Bred  2003    590  27.83  58.12  1:28.79    1:58.45   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:00.45                 
                     
27  Andreas Hoffmann  2003    589  27.46  57.38  1:28.19    1:58.48   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:59.97                 
                     
28  Valdemar Kristensen  2003    584  28.01  57.99  1:28.49    1:58.85   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:58.80                 
                     
29  Daniel Damsbo  2003    583  28.22  57.74  1:28.35    1:58.91   
  Vejle SvÝmmeklub  1:58.10                 
                     
30  Carl Krabbe Heldgaard  2004    583  27.66  57.04  1:27.58    1:58.93   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:59.51                 
                     
31  Mads Lind  2002    583  27.35  57.26  1:28.27    1:58.94   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:56.91                 
                     
32  Malte Lyck Falk  2003    582  26.78  56.35  1:27.49    1:58.99   
  DeltaSwim  2:02.30                 
                     
33  Mads Peter Hansen  2004    582  27.35  57.19  1:28.43    1:59.00  Deltager ikke i finalen 
  Viborg SvÝmme Klub  1:57.96                 
                     
34  Marcus Hiort  2003    579  28.13  58.82  1:29.53    1:59.20   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:01.32                 
                     
35  Elias Noe  2004    576  27.74  58.15  1:28.94    1:59.42  Deltager ikke i finalen 
  Dragsholm SvÝmmeklub  2:01.89                 
                     
36  Frederik JÝrgensen  2003    571  27.45  58.00  1:29.19    1:59.73   
  Farum SvÝmmeklub  2:01.05                 
                     
37  Ole Hovmand  2003    571  27.65  58.33  1:29.24    1:59.75   
  SvÝmmeklubben Syd  1:59.62                 
                     
38  Elias Marius Elsgaard  2004    571  28.19  58.33  1:29.36    1:59.77  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:00.55                 
                     
39  Sebastian Greisen  2004    568  27.65  57.86  1:28.50    1:59.94   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:01.91                 
                     
40  Mikkel Hjelm  2003    566  28.47  58.40  1:28.87    2:00.12  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:59.68                 
                     
41  Kristian B. Rasmussen  2003    563  27.31  57.84  1:28.86    2:00.29   
  SvÝmmeklubben S 68  2:02.76                 
                     
42  Emil Lykke Grann  2003    559  28.10  58.79  1:29.61    2:00.59   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:01.70                 
                     
43  Andreas Stampe Dalgaard  2004    554  27.95  58.54  1:29.96    2:00.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:03.40                 
                     
44  Oliver Lystlund  2003    546  28.22  58.71  1:29.85    2:01.51   
  Holbśk SvÝmme Klub  1:59.37                 
                     
45  William ōlshÝj  2004    545  27.55  58.24  1:30.00    2:01.63   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:02.85                 
                     
46  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    544  27.94  58.14  1:29.67    2:01.71   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  2:00.33                 
                     
47  Mads Mikkelsen  2004    538  28.15  59.37  1:31.27    2:02.15   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:01.45                 
                     
48  Asgar Knakkergaard  2004    533  28.38  1:00.12  1:31.49    2:02.54   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:05.23                 
                     
49  William Leth  2004    531  29.35  1:00.92  1:32.13    2:02.65   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:04.95                 
                     
50  Jonathan Beck  2004    529  29.00  1:00.34  1:31.79    2:02.85   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:04.54                 
                     
51  Nicolai D. B. Hansen  2004    524  28.34  59.59  1:31.53    2:03.19   
  Greve SvÝmmeklub  2:03.98                 
                     
52  August B Bjerregaard  2003    522  27.21  57.97  1:30.19    2:03.39   
  H2Odense  2:00.71                 
                     
53  Peter Holm  2003    521  29.27  1:00.03  1:31.33    2:03.42   
  Herlev SvÝmning  2:04.58                 
                     
54  Julian Birch  2004    520  29.14  1:00.38  1:32.08    2:03.53   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:05.53                 
                     
55  Lars Riisgaard-Jensen  2004    509  28.30  59.85  1:32.10    2:04.39   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:04.73                 
                     
56  Sebastian Hviid Larsen  2004    506  28.77  1:01.02  1:32.90    2:04.62   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  2:06.00                 
                     
57  Casper Johannesen  2004    506  28.24  58.81  1:30.92    2:04.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:05.57                 
                     
58  Lukas Frederiksen  2004    505  29.00  1:00.53  1:32.77    2:04.72   
  Helsinge SvÝmmeklub  2:05.64                 
                     
59  Phillip Niemann Madsen  2004    503  28.27  59.13  1:31.62    2:04.88   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:04.20                 
                     
60  Niklas Wiese Dobel  2004    500  28.86  1:00.37  1:32.66    2:05.13   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:04.87                 
                     
61  Mikkel MÝlgaard  2003    495  28.67  1:00.39  1:33.06    2:05.56   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:01.02                 
                     
62  Joost Rijkhoff  2004    489  28.51  1:00.36  1:33.43    2:06.09   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:06.48                 
                     
63  Emil Neumann  2004    488  29.85  1:02.36  1:34.60    2:06.18   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  2:09.24                 
                     
64  Kasper Hansen  2004    483  29.13  1:00.63  1:33.67    2:06.64   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:05.87                 
                     
65  Mikkel Bjellekjśr Jensen  2003    482  27.89  59.45  1:32.90    2:06.66   
  A6 Jgi SvÝmning  2:03.33                 
                     
66  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    478  29.34  1:01.88  1:35.08    2:07.09   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:08.72                 
                     
67  Joakim GrÝn-Henriksen  2004    474  29.15  1:01.73  1:34.54    2:07.36   
  Ringsted SvÝmme Klub  2:05.12                 
                     
68  Zilas Aarestrup  2003    454  29.59  1:02.14  1:35.83    2:09.23   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:08.64                 
                     
69  Lucas Nielsen  2004    443  29.32  1:02.43  1:36.17    2:10.33   
  Frederikssund SvÝmmeklub  2:09.65                 
                     
70  Emre Emil TÝmmerby KiliÁ  2004    436  29.78  1:03.11  1:37.32    2:11.01   
  Ringsted SvÝmme Klub  2:10.93                 
                     
71  Tobias Wiegaard Hansen  2004    424  29.14  1:01.99  1:37.32    2:12.26   
  Slagelse SvÝmmeklub  2:10.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark