2020-04-05   18:44:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 17.00

Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  31 oktober 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2019         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Theophil Petersen  2003    787  1:00.58  2:04.56  3:09.42    4:13.34   
  Vejle Svømmeklub  4:15.01                 
                     
Tine Petersen  2003    751  1:01.37  2:06.58  3:12.54    4:17.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:23.98                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    749  1:01.23  2:07.03  3:13.06    4:17.48   
  Køge Svømmeklub  4:19.73                 
                     
Liva Stjernholm  2004    743  1:02.47  2:08.48  3:14.17    4:18.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:21.26                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    675  1:03.58  2:10.41  3:17.55    4:26.56   
  Lyngby Svømmeklub  4:29.87                 
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    668  1:03.49  2:11.19  3:19.86    4:27.49   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:32.55                 
                     
Sofie Maagøe  2003    666  1:02.89  2:10.49  3:19.27    4:27.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:22.07                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    645  1:04.01  2:13.10  3:22.37    4:30.61   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:35.12                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    686  1:04.06  2:10.87  3:18.05    4:25.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:29.67                 
                     
10  Martha Bjerg  2004    667  1:05.07  2:13.21  3:21.41    4:27.62   
  Lyseng IF  4:28.77                 
                     
11  Anna Rønn  2005    666  1:05.47  2:13.69  3:22.17    4:27.77   
  Ringe Svømme Klub  4:38.79                 
                     
12  Anna Myhre Rottensten  2003    665  1:04.55  2:12.41  3:20.67    4:27.94   
  Lyngby Svømmeklub  4:30.82                 
                     
13  Caroline Wiuff Jensen  2004    659  1:04.31  2:12.32  3:21.51    4:28.70   
  Vest-Brøndby  4:31.83                 
                     
14  Olivia Callesen  2004    657  1:04.82  2:13.03  3:21.67    4:29.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:31.81                 
                     
15  Kajsa G. Christensen  2004    653  1:03.99  2:12.81  3:22.27    4:29.59   
  Sigma Swim Birkerød  4:29.44                 
                     
16  Caroline Trøjgaard  2005    638  1:04.57  2:13.20  3:22.89    4:31.70   
  Helsingør Svømmeklub  4:38.43                 
                     
17  Søs Freund  2004    642  1:04.93  2:13.66  3:22.77    4:31.02   
  Esbjerg Svømmeklub  4:39.62                 
                     
18  Caroline Gøttrup Bagge  2003    638  1:05.04  2:14.15  3:24.21    4:31.59   
  Vejle Svømmeklub  4:31.54                 
                     
19  Anna Pave Ottesen  2003    636  1:04.32  2:14.02  3:22.79    4:31.99   
  DeltaSwim  4:39.40                 
                     
20  Cille Christensen  2004    629  1:04.91  2:14.39  3:24.38    4:32.96   
  Kolding SK  4:32.72                 
                     
21  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    618  1:05.47  2:14.75  3:24.71    4:34.59   
  Ringsted Svømme Klub  4:41.86                 
                     
22  Emma Kutsko Jensen  2004    616  1:05.38  2:14.92  3:24.74    4:34.84   
  Aalborg Svømmeklub  4:32.26                 
                     
23  Aurelia Pedersen  2004    610  1:04.89  2:13.98  3:25.00    4:35.78   
  Vejle Svømmeklub  4:40.83                 
                     
24  Victoria Fræhr Piihl  2005    579  1:06.03  2:17.01  3:29.23    4:40.52   
  Kolding SK  4:41.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 oktober 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark