Tulokset DM Junior Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
torsdag 17.00
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 751 | 23.51 | 49.42 | |||||
Herlev Svømning | 48.52 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 724 | 23.97 | 50.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.37 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 697 | 24.09 | 50.68 | |||||
Herlev Svømning | 51.12 | |||||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 678 | 24.91 | 51.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 50.71 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 669 | 24.61 | 51.38 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.12 | |||||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 664 | 24.53 | 51.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
7 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 661 | 25.05 | 51.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.24 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 661 | 24.99 | 51.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.81 | |||||||||
9 | Gustav Stahl | 2002 | 653 | 24.90 | 51.79 | |||||
H2Odense | 52.75 | |||||||||
10 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 640 | 25.08 | 52.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
11 | Leo Badaker | 2002 | 636 | 25.03 | 52.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 51.34 | |||||||||
12 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 627 | 25.43 | 52.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.44 | |||||||||
13 | Christopher H. Brown | 2002 | 624 | 25.66 | 52.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 52.29 | |||||||||
14 | Mads Peter Hansen | 2004 | 621 | 25.37 | 52.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 52.98 | |||||||||
15 | Mikkel Mortensen | 2003 | 621 | 25.36 | 52.67 | |||||
Kalundborg SK | 52.58 | |||||||||
16 | Carl Heyn Stage | 2003 | 609 | 25.64 | 52.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.36 | |||||||||
17 | Mads Stamholt | 2003 | 619 | 25.43 | 52.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 53.05 | |||||||||
18 | August Ryom | 2002 | 606 | 25.21 | 53.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.11 | |||||||||
19 | Rasmus Petersen | 2002 | 602 | 25.66 | 53.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.05 | |||||||||
20 | Sander Linde | 2002 | 598 | 25.73 | 53.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | 54.74 | |||||||||
21 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 597 | 25.89 | 53.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.72 | |||||||||
22 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 592 | 25.84 | 53.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 53.64 | |||||||||
23 | Christian Landtved | 2004 | 584 | 25.92 | 53.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 53.71 | |||||||||
24 | Mathias Knudsen | 2003 | 583 | 26.36 | 53.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |