2019-11-22   06:17:23
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:56   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 9, 400m FrisvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Theophil Petersen  2003    778  1:00.52  2:05.82  3:10.58    4:14.26   
  Vejle SvÝmmeklub  4:15.01                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    728  1:01.61  2:07.57  3:14.64    4:20.02   
  KÝge SvÝmmeklub  4:19.73                 
                     
Tine Petersen  2003    704  1:02.01  2:08.02  3:15.23    4:22.95   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  4:23.98                 
                     
Liva Stjernholm  2004    691  1:01.86  2:08.32  3:16.38    4:24.58   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  4:21.26                 
                     
Sofie MaagÝe  2003    683  1:02.74  2:09.71  3:17.75    4:25.60   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:22.07                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    675  1:04.09  2:11.12  3:18.85    4:26.59   
  Lyngby SvÝmmeklub  4:29.87                 
                     
Emilie Wolf SÝrensen  2003    658  1:04.54  2:12.12  3:21.24    4:28.93   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  4:32.55                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    657  1:03.62  2:12.15  3:21.00    4:28.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:35.12                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    655  1:05.55  2:14.28  3:22.25    4:29.32   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  4:29.67                 
                     
10  Olivia Callesen  2004    650  1:05.93  2:13.73  3:22.67    4:29.91   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:31.81                 
                     
11  Anna Myhre Rottensten  2003    650  1:05.21  2:14.02  3:22.87    4:29.95   
  Lyngby SvÝmmeklub  4:30.82                 
                     
12  Martha Bjerg  2004    650  1:05.41  2:14.14  3:23.25    4:29.97   
  Lyseng IF  4:28.77                 
                     
13  Laura Marie Dige  2004    649  1:05.24  2:13.40  3:21.93    4:30.08  Deltager ikke i finalen 
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  4:33.14                 
                     
14  Caroline Wiuff Jensen  2004    647  1:05.57  2:14.26  3:23.09    4:30.35   
  Vest-BrÝndby  4:31.83                 
                     
15  Anna RÝnn  2005    646  1:05.72  2:14.84  3:23.53    4:30.58   
  Ringe SvÝmme Klub  4:38.79                 
                     
16  Kajsa G. Christensen  2004    644  1:03.86  2:13.06  3:22.75    4:30.77   
  Sigma Swim BirkerÝd  4:29.44                 
                     
17  Caroline TrÝjgaard  2005    640  1:05.40  2:14.63  3:23.00    4:31.35   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  4:38.43                 
                     
18  Cille Christensen  2004    627  1:05.09  2:14.40  3:25.28    4:33.18   
  Kolding SK  4:32.72                 
                     
19  Anna Pave Ottesen  2003    625  1:04.48  2:12.93  3:23.44    4:33.46   
  DeltaSwim  4:39.40                 
                     
20  Caroline GÝttrup Bagge  2003    624  1:05.12  2:14.36  3:24.06    4:33.64   
  Vejle SvÝmmeklub  4:31.54                 
                     
21  Aurelia Pedersen  2004    624  1:04.98  2:13.83  3:24.08    4:33.74   
  Vejle SvÝmmeklub  4:40.83                 
                     
22  Lśrke Schelde-Mollerup  2003    622  1:05.05  2:14.62  3:24.24    4:34.02  Deltager ikke i finalen 
  A6 Jgi SvÝmning  4:28.19                 
                     
23  Emma Kutsko Jensen  2004    616  1:05.18  2:14.90  3:24.85    4:34.78   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:32.26                 
                     
24  Fenja Romanski  2005    615  1:04.21  2:13.54  3:24.81    4:34.96  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg SvÝmmeklub  4:32.48                 
                     
25  SÝs Freund  2004    613  1:05.48  2:15.58  3:26.23    4:35.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:39.62                 
                     
26  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    605  1:06.59  2:16.04  3:26.71    4:36.44   
  Ringsted SvÝmme Klub  4:41.86                 
                     
27  Victoria Frśhr Piihl  2005    599  1:06.65  2:17.49  3:28.22    4:37.44   
  Kolding SK  4:41.70                 
                     
28  Fiona Andrea Have  2004    598  1:07.68  2:18.85  3:28.49    4:37.59   
  Lyngby SvÝmmeklub  4:31.57                 
                     
29  Lśrke Dann-Nielsen  2005    596  1:06.31  2:16.22  3:26.57    4:37.81   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:39.08                 
                     
30  Viktoria Freja SÝrensen  2004    596  1:05.68  2:16.04  3:27.07    4:37.90   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  4:40.02                 
                     
31  Ella Gohr Metz  2005    593  1:06.52  2:17.66  3:28.68    4:38.33   
  Vest-BrÝndby  4:41.55                 
                     
32  Ane Kirstine Granild  2004    593  1:04.89  2:13.84  3:25.48    4:38.42   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:36.82                 
                     
33  Ellen Jensen  2005    592  1:04.29  2:13.77  3:26.18    4:38.52  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  4:39.18                 
                     
34  Mie Bidsted Hansen  2003    580  1:05.27  2:15.26  3:26.65    4:40.42   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:37.74                 
                     
35  Johanne Baes Aaholst  2004    577  1:06.83  2:16.31  3:27.93    4:40.93   
  HillerÝd SvÝmmeklub  4:38.93                 
                     
36  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    576  1:06.85  2:18.01  3:29.42    4:41.05   
  H2Odense  4:36.18                 
                     
37  Tilde SÝe Bach  2005    569  1:07.03  2:19.40  3:31.31    4:42.19   
  Thisted SvÝmmeklub  4:48.20                 
                     
38  Caroline Koch  2005    559  1:07.83  2:19.79  3:32.24    4:43.82   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  4:48.49                 
                     
38  Caroline Sofie Aagaard  2005    559  1:07.23  2:19.18  3:31.44    4:43.82   
  Sigma Swim BirkerÝd  4:48.21                 
                     
40  Isabella Victoria Nimb  2004    556  1:07.05  2:18.92  3:31.80    4:44.34   
  Sigma Swim BirkerÝd  4:42.03                 
                     
41  Anna Varming  2005    554  1:07.19  2:19.40  3:32.49    4:44.76   
  Viborg SvÝmme Klub  4:39.86                 
                     
42  Caroline Bach Mindested  2005    551  1:08.65  2:20.53  3:33.15    4:45.17   
  Sigma Swim AllerÝd  4:41.61                 
                     
43  Annika KÝhn  2005    545  1:09.48  2:22.90  3:35.23    4:46.32   
  Vallensbśk IF Af 1939  4:47.63                 
                     
44  Maya Krogh BrÝnnicke  2005    537  1:08.12  2:22.18  3:35.84    4:47.63   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:45.77                 
                     
45  Mia Lindberg  2003    531  1:08.11  2:20.91  3:34.60    4:48.75   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  4:34.70                 
                     
46  Natacha Munch  2005    523  1:06.66  2:20.15  3:35.43    4:50.18   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:48.50                 
                     
47  Ida Overgaard Thomassen  2005    517  1:07.17  2:21.72  3:37.55    4:51.29   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  4:52.59                 
                     
48  Asta Palmund  2005    514  1:08.04  2:22.03  3:37.65    4:51.92   
  Roskilde SvÝmning  4:50.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark