2019-11-22   05:40:44
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 4, 200m RygsvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Strunge Nissen  2002    692  27.98  58.34  1:29.05    1:59.37   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:57.78                 
                     
Nicklas ÷stman Pedersen  2002    690  26.98  57.38  1:28.67    1:59.50   
  Herlev SvÝmning  1:58.96                 
                     
Valdemar BrÝns  2003    675  29.39  59.90  1:30.39    2:00.40   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:05.83                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    660  28.12  59.05  1:30.54    2:01.30   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:03.51                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    637  28.52  59.10  1:30.21    2:02.74   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:02.59                 
                     
Rasmus Warberg  2004    632  28.25  58.89  1:30.83    2:03.05   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.84                 
                     
Mads Kloster  2002    588  28.30  59.45  1:32.28    2:06.04   
  Thisted SvÝmmeklub  2:05.47                 
                     
Jonas Kjśr  2003    586  29.37  1:00.85  1:33.34    2:06.19   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:08.12                 
                     
Alexander Vergereau  2004    580  29.84  1:01.93  1:34.48    2:06.61   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:11.99                 
                     
10  Mikkel Hjelm  2003    576  29.42  1:01.81  1:34.53    2:06.89   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:12.66                 
                     
11  Kristian B. Rasmussen  2003    565  29.77  1:02.08  1:35.00    2:07.75   
  SvÝmmeklubben S 68  2:11.81                 
                     
12  Marcus SkÝtt Haslev  2002    537  31.31  1:04.25  1:37.24    2:09.89   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:12.83                 
                     
13  Mikkel Podiss Petersen  2002    535  30.62  1:03.98  1:37.61    2:10.11   
  H2Odense  2:12.73                 
                     
14  Frederik VenÝ Elling  2003    532  31.15  1:03.69  1:37.08    2:10.36   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:08.63                 
                     
15  Silas Waterval  2004    527  30.54  1:03.97  1:37.42    2:10.70   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:11.06                 
                     
16  Emil Kildahl DÝssing  2002    524  31.00  1:04.33  1:37.37    2:10.97  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim BirkerÝd  2:11.98                 
                     
17  Carl Krabbe Heldgaard  2004    513  30.54  1:03.57  1:37.75    2:11.95   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:21.14                 
                     
18  Simon Rytter Eliasen  2003    512  30.53  1:03.67  1:37.75    2:12.03   
  Holbśk SvÝmme Klub  2:16.93                 
                     
19  Johan Heeno Rasmussen  2002    509  30.46  1:03.36  1:37.66    2:12.28   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:10.29                 
                     
20  Elias Noe  2004    501  31.25  1:04.96  1:39.13    2:12.91  Deltager ikke i finalen 
  Dragsholm SvÝmmeklub  2:18.72                 
                     
21  Nicolai D. B. Hansen  2004    498  31.31  1:04.62  1:38.24    2:13.19   
  Greve SvÝmmeklub  2:16.43                 
                     
22  Ejnar Truelsen  2002    497  31.87  1:05.35  1:39.72    2:13.32   
  Herning SvÝmmeklub  2:14.26                 
                     
23  Asgar Knakkergaard  2004    494  31.51  1:05.34  1:39.46    2:13.62   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:14.87                 
                     
24  August B Bjerregaard  2003    477  31.25  1:05.27  1:40.35    2:15.15  Deltager ikke i finalen 
  H2Odense  2:16.40                 
                     
25  Christopher G. Trandum  2003    473  31.28  1:04.45  1:39.66    2:15.52   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:15.57                 
                     
26  Lucas Rosenborg  2004    473  31.72  1:06.23  1:41.33    2:15.54   
  Lyseng IF  2:19.00                 
                     
27  Sebastian Greisen  2004    472  31.58  1:05.72  1:40.37    2:15.64   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:19.27                 
                     
28  Asger Mathiasen  2004    468  31.53  1:05.10  1:40.41    2:16.02   
  Thisted SvÝmmeklub  2:17.81                 
                     
29  Thor Majvig Mogensen  2004    462  30.64  1:04.59  1:40.46    2:16.57  Deltager ikke i finalen 
  HillerÝd SvÝmmeklub  2:21.36                 
                     
30  Jonathan Beck  2004    461  31.97  1:06.52  1:41.72    2:16.72   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:17.64                 
                     
31  William Studsgaard  2004    457  31.97  1:06.97  1:42.09    2:17.13   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:18.76                 
                     
32  Emil Witzner Hansen  2004    449  32.41  1:07.45  1:42.98    2:17.85   
  SvÝmmeklubben Laksen  2:18.93                 
                     
33  Noah Tranum  2004    448  31.82  1:06.35  1:42.14    2:17.95   
  A6 Jgi SvÝmning  2:20.89                 
                     
34  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    444  32.81  1:07.69  1:43.33    2:18.46   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:18.44                 
                     
35  Zilas Aarestrup  2003    441  32.34  1:07.40  1:43.39    2:18.77   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:18.59                 
                     
36  Daniel ōsterballe  2003    439  31.80  1:06.59  1:42.63    2:18.98   
  Viborg SvÝmme Klub  2:18.37                 
                     
37  Simon Kutsko Jensen  2004    414  32.97  1:08.94  1:45.51    2:21.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:21.03                 
                     
38  Julian Birch  2004    414  32.33  1:07.84  1:44.60    2:21.64   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:20.18                 
                     
39  William Hoffmann Hyldig  2004    394  33.71  1:10.36  1:47.43    2:24.05   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:25.15                 
                     
40  Viggo Prehn  2004    362  33.35  1:10.24  1:49.90    2:28.10   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.72                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003                Akut syg 
  Lyngby SvÝmmeklub  2:16.41                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  2:06.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark