2019-11-11   21:09:52
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat LÝb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.17 09-11-2017 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 02-12-2010 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Klit Stjernholm  2002    692  25.86        56.80   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  57.36                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    652  26.99        57.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  59.22                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    646  27.78        58.13   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  59.80                 
                     
Joakim KÝhn  2003    638  26.75        58.36   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  58.84                 
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002    635  26.22        58.47   
  Horsens SvÝmmeklub  1:00.03                 
                     
David Arneskov  2002    633  27.01        58.53   
  Holbśk SvÝmme Klub  58.73                 
                     
Victor Nygaard  2003    613  27.77        59.16   
  H2Odense  59.68                 
                     
Leo Badaker  2002    606  27.15        59.37   
  Gentofte SvÝmme Klub  59.73                 
                     
Asger Vśver Hartvig  2002    602  28.19        59.52  Deltager ikke i finalen 
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59.51                 
                     
10  Casper MÝrkhÝj Hartington  2002    597  27.73        59.67   
  SolrÝd SvÝmmeklub  59.32                 
                     
11  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    595  27.36        59.75   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.81                 
                     
12  Frederik Eg Ibsen  2002    591  27.51        59.87  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim BirkerÝd  59.83                 
                     
12  Mathias Christensen  2004    591  27.68        59.87   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.68                 
                     
14  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002    576  27.77        1:00.38   
  Vest-BrÝndby  1:00.80                 
                     
15  Elias Marius Elsgaard  2004    575  28.78        1:00.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.56                 
                     
16  Oliver Steenberg  2002    569  28.64        1:00.62  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:01.30                 
                     
17  Theodor L Munch-Jensen  2002    562  27.17        1:00.89   
  SolrÝd SvÝmmeklub  1:01.23                 
                     
18  Tobias BostrŲm  2002    559  27.62        1:01.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.79                 
                     
19  Christoffer Weiss  2002    557  28.03        1:01.07   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:01.92                 
                     
20  Kasper Johnsen  2003    553  25.96        1:01.21  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:01.97                 
                     
21  Mikkel Mortensen  2003    552  28.74        1:01.26   
  Kalundborg SK  1:00.28                 
                     
22  Joshua P. Sidebotham  2003    546  28.07        1:01.46   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:02.16                 
                     
23  Marcus Hiort  2003    544  29.03        1:01.54   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:01.53                 
                     
24  Aske Sommerlund Pedersen  2003    537  28.57        1:01.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.89                 
                     
25  Mads Peter Hansen  2004    536  27.76        1:01.86  Deltager ikke i finalen 
  Viborg SvÝmme Klub  1:01.14                 
                     
26  Frederik Emil Bśkgaard  2002    535  28.80        1:01.91   
  Vest-BrÝndby  1:02.96                 
                     
27  Gustav HaugŚrd Hansen  2002    534  28.18        1:01.93   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:02.87                 
                     
28  Oliver Fenger  2003    533  29.74        1:01.98   
  Vejle SvÝmmeklub  1:02.78                 
                     
29  Oliver Lystlund  2003    526  29.76        1:02.25   
  Holbśk SvÝmme Klub  1:04.87                 
                     
30  Daniel Damsbo  2003    525  28.71        1:02.30   
  Vejle SvÝmmeklub  1:03.22                 
                     
31  Jacob Lyse SÝe  2003    524  28.42        1:02.34   
  Horsens SvÝmmeklub  1:04.41                 
                     
32  Markus Toft  2003    522  30.26        1:02.40   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:03.88                 
                     
33  Gabriel Elmedyb  2004    521  28.03        1:02.45  Deltager ikke i finalen 
  Herlev SvÝmning  1:04.86                 
                     
34  Julius Henriksen  2002    519  28.96        1:02.54   
  Holstebro SvÝmme Club  1:03.02                 
                     
35  Sebastian Hviid Larsen  2004    518  28.75        1:02.56   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:04.57                 
                     
36  Noah Bred  2003    516  28.91        1:02.64   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:04.47                 
                     
37  Carl Kirchhoff  2002    515  27.93        1:02.67   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:02.42                 
                     
38  Nicolai Therkelsen  2003    513  29.36        1:02.75   
  SvÝmmeklubben Laksen  1:04.22                 
                     
39  Emil Lykke Grann  2003    513  29.03        1:02.76   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:04.72                 
                     
40  William ōlshÝj  2004    510  28.71        1:02.90   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:05.63                 
                     
41  Anders Elsborg  2003    507  29.18        1:02.99   
  Viborg SvÝmme Klub  1:04.99                 
                     
42  Malte Lyck Falk  2003    507  29.01        1:03.03   
  DeltaSwim  1:04.50                 
                     
43  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    505  28.46        1:03.09  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:03.91                 
                     
44  Jonas Krammer Knudsen  2003    499  29.22        1:03.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.19                 
                     
45  Casper Bang Clausen  2003    497  29.56        1:03.41   
  H2Odense  1:04.00                 
                     
46  Daniel BornhÝft Nielsen  2004    495  29.89        1:03.53   
  Vest-BrÝndby  1:05.60                 
                     
47  Andreas Egemose Gregersen  2003    492  28.30        1:03.64   
  Horsens SvÝmmeklub  1:03.54                 
                     
47  Christoffer R.s. Pedersen  2004    492  29.99        1:03.64   
  H2Odense  1:04.43                 
                     
49  William Sloth  2003    492  29.95        1:03.65   
  Lyseng IF  1:04.29                 
                     
50  Elias Noe  2004    491  27.92        1:03.70   
  Dragsholm SvÝmmeklub  1:04.48                 
                     
51  Lars Riisgaard-Jensen  2004    487  28.91        1:03.86   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:06.30                 
                     
52  Oskar Luckow Larsen  2004    486  28.64        1:03.90   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:04.29                 
                     
53  Malte Egholm BrÝns  2003    483  28.99        1:04.03   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:03.42                 
                     
54  Gustav Hansen  2004    482  28.76        1:04.09   
  Thisted SvÝmmeklub  1:05.63                 
                     
55  Mathias ParkhÝi  2003    480  30.23        1:04.15   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:05.07                 
                     
56  Alexander Slente  2004    479  29.84        1:04.21   
  SvÝmmeklubben Syd  1:07.09                 
                     
57  Joakim GrÝn-Henriksen  2004    472  30.37        1:04.54   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:05.93                 
                     
58  Mathias Marbśk Nielsen  2004    470  31.53        1:04.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.24                 
                     
59  Peter Vinge-Maigaard  2003    467  29.81        1:04.74   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:05.10                 
                     
60  Oscar Kroos  2004    466  31.25        1:04.81   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.04                 
                     
61  Valdemar Kristensen  2003    464  31.15        1:04.91   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:05.12                 
                     
62  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    461  29.62        1:05.03   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:05.37                 
                     
63  Lucas Jul Pedersen  2003    459  31.00        1:05.15   
  Nśstved IF  1:05.17                 
                     
64  Jannik JÝrgensen  2004    451  31.02        1:05.50   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:06.03                 
                     
65  Jonathan Nejmann  2004    449  29.57        1:05.59   
  H2Odense  1:06.78                 
                     
66  Viktor Enevold SÝrensen  2004    448  30.31        1:05.64   
  Thisted SvÝmmeklub  1:05.63                 
                     
67  Phillip Niemann Madsen  2004    447  30.89        1:05.70   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:06.26                 
                     
68  Alexander Cueto Rasmussen  2004    447  31.78        1:05.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:06.83                 
                     
69  Frederik Taubert LÝgager  2004    443  30.96        1:05.91   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:06.44                 
                     
69  Lasse Thulstrup  2004    443  30.65        1:05.91   
  Kolding SK  1:05.69                 
                     
71  Casper Johannesen  2004    435  30.54        1:06.31   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:05.92                 
                     
72  Jonathan Beck  2004    435  30.33        1:06.32   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:06.28                 
                     
73  Nikolaj Pilgaard  2004    430  31.26        1:06.54   
  Holstebro SvÝmme Club  1:05.95                 
                     
74  Matias Munkholm  2004    425  30.98        1:06.81   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:06.85                 
                     
75  Alexander Marcus Englev  2004    421  31.94        1:07.02   
  Greve SvÝmmeklub  1:07.21                 
                     
76  Kasper Hansen  2004    418  31.74        1:07.18   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:07.28                 
                     
77  Holger Flytkjśr-Hansen  2004    417  29.43        1:07.23   
  Haslev SvÝmmeklub  1:06.46                 
                     
78  Alfred Balslev JÝrgensen  2004    417  31.29        1:07.26   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:07.28                 
                     
79  Kalle Gerner Knudsen  2004    403  33.04        1:08.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:08.72                 
                     
80  Villads Brasch Jensen  2004    378  31.66        1:09.50   
  Greve SvÝmmeklub  1:17.00                 
                     
81  Malthe Elkjśr  2003    298  33.62        1:15.18   
  Vejle SvÝmmeklub  1:00.87                 
                     
Elias HanghÝj Jonsson  2002              DNS   
  SvÝmmeklubben S 68  1:00.83                 
                     
Carl Heyn Stage  2003              DSQ  afsl. m/v50m sw 9.4 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.20                 
                     
Sander Kudahl Zaccarin  2003              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:04.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark