2019-11-22   06:03:54
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun HÝvring  2004    674  29.34        1:02.26   
  VAT Copenhagen-MK31  1:01.41                 
                     
Cecilie CarÝe Helmark  2005    667  29.71        1:02.49   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:02.38                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    663  29.19        1:02.60   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:01.52                 
                     
Schastine Tabor  2005    658  29.24        1:02.78   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:01.55                 
                     
Astrid M. ōstergaard  2004    651  29.49        1:02.99   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.69                 
                     
Nikoline Andersen  2003    628  29.54        1:03.76   
  H2Odense  1:02.12                 
                     
Amalie Kruse Enemśrke  2003    627  29.87        1:03.79   
  Herlev SvÝmning  1:02.39                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    614  29.45        1:04.24   
  Herlev SvÝmning  1:04.22                 
                     
Maria Lund  2003    602  30.22        1:04.64   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:05.52                 
                     
10  Camilla NÝrgaard Frost  2005    597  30.43        1:04.83   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.37                 
                     
11  Frida Bang Stanelt  2004    596  30.36        1:04.86   
  Kalundborg SK  1:04.55                 
                     
12  Amalie Wichmann Larsen  2005    592  30.64        1:05.02  Deltager ikke i finalen 
  KÝge SvÝmmeklub  1:05.68                 
                     
13  Naya Modin Thomsen  2003    589  30.29        1:05.12  Deltager ikke i finalen 
  KÝge SvÝmmeklub  1:04.13                 
                     
14  Mia RindshÝj  2003    583  29.93        1:05.35   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:06.20                 
                     
15  Cecilie NÝrgaard Frost  2005    580  30.63        1:05.45   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.70                 
                     
16  Sofie Le Fevre  2004    580  30.38        1:05.46   
  Horsens SvÝmmeklub  1:05.21                 
                     
17  Cille Christensen  2004    576  30.70        1:05.63   
  Kolding SK  1:05.21                 
                     
18  Amanda Da Silva B. Madsen  2005    570  30.40        1:05.85   
  Herlev SvÝmning  1:04.49                 
                     
19  Lśrke Schelde-Mollerup  2003    569  30.82        1:05.90   
  A6 Jgi SvÝmning  1:06.56                 
                     
20  Karoline L. Kristensen  2003    568  30.60        1:05.94   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.78                 
                     
21  Anna Wrist-Elkjśr  2003    562  30.73        1:06.14   
  Herlev SvÝmning  1:07.17                 
                     
22  Ella Stenholt  2003    561  30.85        1:06.21  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:05.39                 
                     
23  Eva Hjort  2004    559  31.65        1:06.27   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:06.15                 
                     
24  Mille Kjśr Jensen  2004    555  30.79        1:06.42   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:08.76                 
                     
25  Emilie Podiss Petersen  2004    554  31.69        1:06.49  Deltager ikke i finalen 
  H2Odense  1:06.00                 
                     
26  Josefine Arbo SÝrensen  2004    553  31.39        1:06.53   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  1:08.28                 
                     
27  Nikoline Marie Lange  2005    550  31.26        1:06.64   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:06.80                 
                     
28  Christina M. Glargaard  2004    548  31.23        1:06.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.16                 
                     
29  Wilma Anker  2004    536  31.62        1:07.19   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:08.06                 
                     
30  Frida Saks Justesen  2004    535  31.51        1:07.26   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:08.68                 
                     
31  Freja StenbśkgŚrd  2003    529  30.77        1:07.51   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:07.47                 
                     
32  Olivia Lildballe MÝller  2004    526  30.74        1:07.61   
  KÝge SvÝmmeklub  1:10.98                 
                     
33  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    523  32.15        1:07.75   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:09.16                 
                     
33  Thea Mikkelsen  2005    523  31.38        1:07.75   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:07.44                 
                     
35  Alberte Kreiser-Petersen  2005    522  30.91        1:07.81   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:08.65                 
                     
36  Kathrine Sofie Jensen  2003    522  31.60        1:07.82   
  Vejle SvÝmmeklub  1:07.63                 
                     
37  Emmely ÷stman Pedersen  2005    520  31.57        1:07.88   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:07.11                 
                     
38  Josephine Thomsen  2005    520  31.65        1:07.90   
  Herlev SvÝmning  1:07.47                 
                     
39  Cathrine Toftelund Larsen  2003    519  31.72        1:07.95   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:08.37                 
                     
40  Liva Lund Hansen  2005    516  31.32        1:08.08   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:06.36                 
                     
41  Laura Borre Jacobsen  2004    511  31.85        1:08.27   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:07.59                 
                     
42  Louise Sunesen  2005    510  32.09        1:08.34   
  Viborg SvÝmme Klub  1:06.61                 
                     
43  Christine Henriksen  2003    504  32.62        1:08.60   
  Viborg SvÝmme Klub  1:07.16                 
                     
44  Karoline Prang Andersen  2005    498  32.26        1:08.88   
  Hobro SvÝmmeklub  1:08.89                 
                     
44  Kathrine Weide  2004    498  32.37        1:08.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.39                 
                     
44  Maya Krogh BrÝnnicke  2005    498  31.19        1:08.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:09.95                 
                     
47  Natalie Da Silva Jensen  2004    497  32.09        1:08.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:09.77                 
                     
48  Josephine Holst Vinther  2004    496  31.73        1:08.95   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:06.41                 
                     
49  Selma Skipper  2004    496  31.79        1:08.98   
  Viborg SvÝmme Klub  1:09.64                 
                     
50  Emilie Bie Bock  2005    492  32.39        1:09.15   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:10.11                 
                     
51  Ida Juul GrÝnning  2004    491  31.82        1:09.21   
  H2Odense  1:07.44                 
                     
52  Fiona Andrea Have  2004    490  32.70        1:09.23   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:09.08                 
                     
53  Laura Vedel Larsen  2005    486  32.16        1:09.44   
  Hobro SvÝmmeklub  1:10.58                 
                     
54  Caroline Villum Fśrch  2005    476  32.22        1:09.92   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:10.84                 
                     
55  Jasmin Egeskov Andersen  2005    471  32.30        1:10.14   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:11.91                 
                     
56  Iben Ebdrup Norling  2005    470  33.30        1:10.20   
  VśrlÝse SvÝmmeklub  1:09.74                 
                     
57  Feline Flytkjśr Broersma  2004    468  32.26        1:10.30   
  Horsens SvÝmmeklub  1:08.99                 
                     
58  Josephine Frederiksen  2005    467  32.37        1:10.34   
  SvÝmmeklubben Syd  1:09.63                 
                     
59  Matilde Schmidt-Lund  2005    466  33.34        1:10.43   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:10.22                 
                     
60  Olivia Augustinus  2004    460  31.85        1:10.70   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:09.70                 
                     
61  Louise Houe Andersen  2003    459  32.74        1:10.79   
  Viborg SvÝmme Klub  1:07.67                 
                     
62  Femke Iris Keulen  2005    457  32.98        1:10.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.23                 
                     
63  Sofie Bach Nielsen  2003    455  33.11        1:11.00   
  Horsens SvÝmmeklub  1:07.76                 
                     
64  Sofie Lykke Petersen  2005    453  32.24        1:11.07   
  Roskilde SvÝmning  1:10.40                 
                     
65  Caroline Salskov Jensen  2005    453  32.63        1:11.08   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:10.22                 
                     
66  Victoria Underbjerg  2004    451  32.42        1:11.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:09.44                 
                     
67  Ida Marie Platzer  2005    448  33.66        1:11.35   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:08.15                 
                     
68  Anna NÝrskov  2004    440  33.11        1:11.76   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:09.04                 
                     
69  Malene Reynolds  2005    437  33.16        1:11.95   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:13.27                 
                     
70  Clara Carlquist  2003    433  33.01        1:12.14   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:07.61                 
                     
71  Ester Ledager Lauritsen  2005    430  33.18        1:12.32   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:12.17                 
                     
72  Sisse Berg Olesen  2005    428  32.14        1:12.42   
  Haslev SvÝmmeklub  1:11.71                 
                     
73  Caroline SÝgaard Pedersen  2005    419  34.03        1:12.93   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:14.88                 
                     
73  Natascha Packert-Frandsen  2005    419  34.13        1:12.93   
  Vest-BrÝndby  1:12.15                 
                     
75  Mille Vester-Christensen  2005    413  34.42        1:13.28   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:12.28                 
                     
76  Maja Stamholt  2005    409  33.07        1:13.52   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:12.04                 
                     
77  Cecilie G. Mortensen  2005    396  33.72        1:14.35   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:13.04                 
                     
78  Isabella Ravn Jensen  2004    380  33.82        1:15.37   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:12.36                 
                     
Katrine Kruse Rasmussen  2004              DSQ  Tyvstart, SW 4.4 
  Swim Team Neptun  1:09.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:55 
 
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  31 oktober 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:53   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun HÝvring  2004    721  28.96        1:00.90   
  VAT Copenhagen-MK31  1:01.41                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    699  29.36        1:01.53   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:01.52                 
                     
Schastine Tabor  2005    675  29.61        1:02.24   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:01.55                 
                     
Nikoline Andersen  2003    672  29.67        1:02.32   
  H2Odense  1:02.12                 
                     
Cecilie CarÝe Helmark  2005    667  29.95        1:02.49   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:02.38                 
                     
Astrid M. ōstergaard  2004    652  29.74        1:02.97   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.69                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    621  29.52        1:04.00   
  Herlev SvÝmning  1:04.22                 
                     
Amalie Kruse Enemśrke  2003    614  30.60        1:04.23   
  Herlev SvÝmning  1:02.39                 
                     
Camilla NÝrgaard Frost  2005    639  29.84        1:03.39   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.37                 
                     
10  Cecilie NÝrgaard Frost  2005    615  30.17        1:04.19   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.70                 
                     
11  Frida Bang Stanelt  2004    611  30.02        1:04.34   
  Kalundborg SK  1:04.55                 
                     
12  Maria Lund  2003    611  30.06        1:04.35   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:05.52                 
                     
13  Mia RindshÝj  2003    602  30.16        1:04.67   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:06.20                 
                     
14  Amanda Da Silva B. Madsen  2005    597  30.58        1:04.84   
  Herlev SvÝmning  1:04.49                 
                     
15  Sofie Le Fevre  2004    594  30.65        1:04.93   
  Horsens SvÝmmeklub  1:05.21                 
                     
16  Cille Christensen  2004    587  30.60        1:05.22   
  Kolding SK  1:05.21                 
                     
17  Anna Wrist-Elkjśr  2003    587  30.34        1:05.21   
  Herlev SvÝmning  1:07.17                 
                     
18  Karoline L. Kristensen  2003    585  31.06        1:05.27   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.78                 
                     
19  Lśrke Schelde-Mollerup  2003    583  30.76        1:05.35   
  A6 Jgi SvÝmning  1:06.56                 
                     
20  Christina M. Glargaard  2004    573  30.50        1:05.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.16                 
                     
21  Eva Hjort  2004    570  31.29        1:05.86   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:06.15                 
                     
22  Mille Kjśr Jensen  2004    568  30.40        1:05.93   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:08.76                 
                     
23  Nikoline Marie Lange  2005    554  30.97        1:06.49   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:06.80                 
                     
24  Josefine Arbo SÝrensen  2004    537  30.81        1:07.17   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  1:08.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 oktober 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.17 09-11-2017 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 02-12-2010 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Klit Stjernholm  2002    692  25.86        56.80   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  57.36                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    652  26.99        57.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  59.22                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    646  27.78        58.13   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  59.80                 
                     
Joakim KÝhn  2003    638  26.75        58.36   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  58.84                 
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002    635  26.22        58.47   
  Horsens SvÝmmeklub  1:00.03                 
                     
David Arneskov  2002    633  27.01        58.53   
  Holbśk SvÝmme Klub  58.73                 
                     
Victor Nygaard  2003    613  27.77        59.16   
  H2Odense  59.68                 
                     
Leo Badaker  2002    606  27.15        59.37   
  Gentofte SvÝmme Klub  59.73                 
                     
Asger Vśver Hartvig  2002    602  28.19        59.52  Deltager ikke i finalen 
  HÝrsholm SvÝmmeforening  59.51                 
                     
10  Casper MÝrkhÝj Hartington  2002    597  27.73        59.67   
  SolrÝd SvÝmmeklub  59.32                 
                     
11  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    595  27.36        59.75   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.81                 
                     
12  Frederik Eg Ibsen  2002    591  27.51        59.87  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim BirkerÝd  59.83                 
                     
12  Mathias Christensen  2004    591  27.68        59.87   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.68                 
                     
14  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002    576  27.77        1:00.38   
  Vest-BrÝndby  1:00.80                 
                     
15  Elias Marius Elsgaard  2004    575  28.78        1:00.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.56                 
                     
16  Oliver Steenberg  2002    569  28.64        1:00.62  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:01.30                 
                     
17  Theodor L Munch-Jensen  2002    562  27.17        1:00.89   
  SolrÝd SvÝmmeklub  1:01.23                 
                     
18  Tobias BostrŲm  2002    559  27.62        1:01.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.79                 
                     
19  Christoffer Weiss  2002    557  28.03        1:01.07   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:01.92                 
                     
20  Kasper Johnsen  2003    553  25.96        1:01.21  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:01.97                 
                     
21  Mikkel Mortensen  2003    552  28.74        1:01.26   
  Kalundborg SK  1:00.28                 
                     
22  Joshua P. Sidebotham  2003    546  28.07        1:01.46   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:02.16                 
                     
23  Marcus Hiort  2003    544  29.03        1:01.54   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:01.53                 
                     
24  Aske Sommerlund Pedersen  2003    537  28.57        1:01.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.89                 
                     
25  Mads Peter Hansen  2004    536  27.76        1:01.86  Deltager ikke i finalen 
  Viborg SvÝmme Klub  1:01.14                 
                     
26  Frederik Emil Bśkgaard  2002    535  28.80        1:01.91   
  Vest-BrÝndby  1:02.96                 
                     
27  Gustav HaugŚrd Hansen  2002    534  28.18        1:01.93   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:02.87                 
                     
28  Oliver Fenger  2003    533  29.74        1:01.98   
  Vejle SvÝmmeklub  1:02.78                 
                     
29  Oliver Lystlund  2003    526  29.76        1:02.25   
  Holbśk SvÝmme Klub  1:04.87                 
                     
30  Daniel Damsbo  2003    525  28.71        1:02.30   
  Vejle SvÝmmeklub  1:03.22                 
                     
31  Jacob Lyse SÝe  2003    524  28.42        1:02.34   
  Horsens SvÝmmeklub  1:04.41                 
                     
32  Markus Toft  2003    522  30.26        1:02.40   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:03.88                 
                     
33  Gabriel Elmedyb  2004    521  28.03        1:02.45  Deltager ikke i finalen 
  Herlev SvÝmning  1:04.86                 
                     
34  Julius Henriksen  2002    519  28.96        1:02.54   
  Holstebro SvÝmme Club  1:03.02                 
                     
35  Sebastian Hviid Larsen  2004    518  28.75        1:02.56   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:04.57                 
                     
36  Noah Bred  2003    516  28.91        1:02.64   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:04.47                 
                     
37  Carl Kirchhoff  2002    515  27.93        1:02.67   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:02.42                 
                     
38  Nicolai Therkelsen  2003    513  29.36        1:02.75   
  SvÝmmeklubben Laksen  1:04.22                 
                     
39  Emil Lykke Grann  2003    513  29.03        1:02.76   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:04.72                 
                     
40  William ōlshÝj  2004    510  28.71        1:02.90   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:05.63                 
                     
41  Anders Elsborg  2003    507  29.18        1:02.99   
  Viborg SvÝmme Klub  1:04.99                 
                     
42  Malte Lyck Falk  2003    507  29.01        1:03.03   
  DeltaSwim  1:04.50                 
                     
43  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    505  28.46        1:03.09  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:03.91                 
                     
44  Jonas Krammer Knudsen  2003    499  29.22        1:03.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.19                 
                     
45  Casper Bang Clausen  2003    497  29.56        1:03.41   
  H2Odense  1:04.00                 
                     
46  Daniel BornhÝft Nielsen  2004    495  29.89        1:03.53   
  Vest-BrÝndby  1:05.60                 
                     
47  Andreas Egemose Gregersen  2003    492  28.30        1:03.64   
  Horsens SvÝmmeklub  1:03.54                 
                     
47  Christoffer R.s. Pedersen  2004    492  29.99        1:03.64   
  H2Odense  1:04.43                 
                     
49  William Sloth  2003    492  29.95        1:03.65   
  Lyseng IF  1:04.29                 
                     
50  Elias Noe  2004    491  27.92        1:03.70   
  Dragsholm SvÝmmeklub  1:04.48                 
                     
51  Lars Riisgaard-Jensen  2004    487  28.91        1:03.86   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:06.30                 
                     
52  Oskar Luckow Larsen  2004    486  28.64        1:03.90   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:04.29                 
                     
53  Malte Egholm BrÝns  2003    483  28.99        1:04.03   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:03.42                 
                     
54  Gustav Hansen  2004    482  28.76        1:04.09   
  Thisted SvÝmmeklub  1:05.63                 
                     
55  Mathias ParkhÝi  2003    480  30.23        1:04.15   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:05.07                 
                     
56  Alexander Slente  2004    479  29.84        1:04.21   
  SvÝmmeklubben Syd  1:07.09                 
                     
57  Joakim GrÝn-Henriksen  2004    472  30.37        1:04.54   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:05.93                 
                     
58  Mathias Marbśk Nielsen  2004    470  31.53        1:04.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.24                 
                     
59  Peter Vinge-Maigaard  2003    467  29.81        1:04.74   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:05.10                 
                     
60  Oscar Kroos  2004    466  31.25        1:04.81   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.04                 
                     
61  Valdemar Kristensen  2003    464  31.15        1:04.91   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:05.12                 
                     
62  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    461  29.62        1:05.03   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:05.37                 
                     
63  Lucas Jul Pedersen  2003    459  31.00        1:05.15   
  Nśstved IF  1:05.17                 
                     
64  Jannik JÝrgensen  2004    451  31.02        1:05.50   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:06.03                 
                     
65  Jonathan Nejmann  2004    449  29.57        1:05.59   
  H2Odense  1:06.78                 
                     
66  Viktor Enevold SÝrensen  2004    448  30.31        1:05.64   
  Thisted SvÝmmeklub  1:05.63                 
                     
67  Phillip Niemann Madsen  2004    447  30.89        1:05.70   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:06.26                 
                     
68  Alexander Cueto Rasmussen  2004    447  31.78        1:05.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:06.83                 
                     
69  Frederik Taubert LÝgager  2004    443  30.96        1:05.91   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:06.44                 
                     
69  Lasse Thulstrup  2004    443  30.65        1:05.91   
  Kolding SK  1:05.69                 
                     
71  Casper Johannesen  2004    435  30.54        1:06.31   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:05.92                 
                     
72  Jonathan Beck  2004    435  30.33        1:06.32   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:06.28                 
                     
73  Nikolaj Pilgaard  2004    430  31.26        1:06.54   
  Holstebro SvÝmme Club  1:05.95                 
                     
74  Matias Munkholm  2004    425  30.98        1:06.81   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:06.85                 
                     
75  Alexander Marcus Englev  2004    421  31.94        1:07.02   
  Greve SvÝmmeklub  1:07.21                 
                     
76  Kasper Hansen  2004    418  31.74        1:07.18   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:07.28                 
                     
77  Holger Flytkjśr-Hansen  2004    417  29.43        1:07.23   
  Haslev SvÝmmeklub  1:06.46                 
                     
78  Alfred Balslev JÝrgensen  2004    417  31.29        1:07.26   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:07.28                 
                     
79  Kalle Gerner Knudsen  2004    403  33.04        1:08.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:08.72                 
                     
80  Villads Brasch Jensen  2004    378  31.66        1:09.50   
  Greve SvÝmmeklub  1:17.00                 
                     
81  Malthe Elkjśr  2003    298  33.62        1:15.18   
  Vejle SvÝmmeklub  1:00.87                 
                     
Elias HanghÝj Jonsson  2002              DNS   
  SvÝmmeklubben S 68  1:00.83                 
                     
Carl Heyn Stage  2003              DSQ  afsl. m/v50m sw 9.4 
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.20                 
                     
Sander Kudahl Zaccarin  2003              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:04.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:55 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  31 oktober 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:53   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Klit Stjernholm  2002    722  25.65        56.01   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  57.36                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    665  26.74        57.58   
  Aalborg SvÝmmeklub  59.22                 
                     
Joakim KÝhn  2003    653  26.68        57.91   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  58.84                 
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002    650  26.01        58.01   
  Horsens SvÝmmeklub  1:00.03                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    650  27.14        58.02   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  59.80                 
                     
David Arneskov  2002    633  26.97        58.53   
  Holbśk SvÝmme Klub  58.73                 
                     
Leo Badaker  2002    602  27.52        59.52   
  Gentofte SvÝmme Klub  59.73                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    599  28.32        59.62   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.56                 
                     
Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    594  27.13        59.77   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.81                 
                     
10  Mathias Christensen  2004    592  27.61        59.84   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.68                 
                     
11  Casper MÝrkhÝj Hartington  2002    571  28.32        1:00.57   
  SolrÝd SvÝmmeklub  59.32                 
                     
12  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002    571  27.73        1:00.58   
  Vest-BrÝndby  1:00.80                 
                     
13  Theodor L Munch-Jensen  2002    570  27.48        1:00.61   
  SolrÝd SvÝmmeklub  1:01.23                 
                     
14  Tobias BostrŲm  2002    553  27.57        1:01.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.79                 
                     
15  Christoffer Weiss  2002    548  28.10        1:01.41   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:01.92                 
                     
16  Oliver Fenger  2003    564  28.42        1:00.80   
  Vejle SvÝmmeklub  1:02.78                 
                     
17  Mikkel Mortensen  2003    563  28.87        1:00.85   
  Kalundborg SK  1:00.28                 
                     
18  Joshua P. Sidebotham  2003    559  27.96        1:01.00   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:02.16                 
                     
19  Marcus Hiort  2003    556  28.34        1:01.09   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:01.53                 
                     
20  Frederik Emil Bśkgaard  2002    531  28.68        1:02.05   
  Vest-BrÝndby  1:02.96                 
                     
21  Oliver Lystlund  2003    527  29.30        1:02.21   
  Holbśk SvÝmme Klub  1:04.87                 
                     
22  Gustav HaugŚrd Hansen  2002    518  28.33        1:02.56   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:02.87                 
                     
23  Aske Sommerlund Pedersen  2003    511  27.95        1:02.84   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.89                 
                     
Victor Nygaard  2003              DNS   
  H2Odense  59.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 oktober 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 3, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    762  29.16  1:03.24  1:40.00    2:13.41   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:13.74                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    691  29.83  1:04.59  1:45.28    2:17.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:19.87                 
                     
Julie K Rose  2003    674  30.12  1:06.87  1:45.98    2:18.93   
  Sigma Swim AllerÝd  2:20.04                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    673  30.33  1:04.45  1:46.38    2:19.03   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:22.13                 
                     
Sofie MaagÝe  2003    627  30.57  1:07.39  1:48.97    2:22.34   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:21.53                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004    625  30.83  1:07.66  1:48.39    2:22.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:21.21                 
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    621  31.51  1:08.21  1:48.23    2:22.81   
  Vejle SvÝmmeklub  2:25.13                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    616  31.76  1:07.24  1:50.03    2:23.17   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:24.32                 
                     
Laura Marie Dige  2004    609  32.19  1:08.59  1:50.39    2:23.70   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:26.03                 
                     
10  Esther Else Grubert  2003    607  30.85  1:06.13  1:50.05    2:23.89   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:24.26                 
                     
11  Emilie Meng  2003    596  30.96  1:08.90  1:50.09    2:24.78   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.52                 
                     
12  Ane Kirstine Granild  2004    596  31.82  1:08.96  1:50.85    2:24.80   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:26.85                 
                     
13  Emilie Podiss Petersen  2004    585  32.20  1:10.55  1:53.13    2:25.69   
  H2Odense  2:25.34                 
                     
14  Sofia Norre Bendt  2003    584  32.66  1:10.70  1:53.22    2:25.77   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:27.12                 
                     
15  Martha Bjerg  2004    582  33.03  1:09.69  1:53.53    2:25.88  Deltager ikke i finalen 
  Lyseng IF  2:28.81                 
                     
16  Annabella Bing Lauritzen  2005    579  31.75  1:07.85  1:51.14    2:26.20   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:29.64                 
                     
17  Caroline Buhl SchrÝder  2003    578  31.73  1:08.64  1:52.36    2:26.27  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim AllerÝd  2:23.36                 
                     
18  Mathilde Bager  2005    575  32.29  1:11.87  1:52.53    2:26.48   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:27.63                 
                     
19  Alberte Hedevang Petersen  2003    573  33.61  1:10.04  1:52.88    2:26.68   
  Haderslev SvÝmme Klub  2:28.60                 
                     
20  Ofelia Vejsager NÝddekśr  2005    570  32.28  1:08.89  1:51.38    2:26.91   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:26.18                 
                     
21  Olivia Callesen  2004    564  32.74  1:10.85  1:54.14    2:27.43   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:27.08                 
                     
22  Anna Myhre Rottensten  2003    560  32.81  1:12.28  1:54.50    2:27.76   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:27.41                 
                     
23  Cornelia Bergqvist  2003    543  33.69  1:11.86  1:55.65    2:29.35   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:31.70                 
                     
24  Maja Johanne Pedersen  2005    538  32.88  1:12.55  1:56.62    2:29.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:34.19                 
                     
25  Amanda Da Silva B. Madsen  2005    535  32.17  1:11.90  1:54.70    2:30.04  Deltager ikke i finalen 
  Herlev SvÝmning  2:26.13                 
                     
26  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    535  32.78  1:11.20  1:54.03    2:30.07   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:30.92                 
                     
27  Rebecca Petersen  2005    533  32.46  1:09.42  1:54.69    2:30.24   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:27.23                 
                     
28  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    531  32.46  1:11.04  1:54.48    2:30.48   
  Swim Team Neptun  2:31.14                 
                     
29  Silja Brage  2005    530  32.73  1:13.13  1:56.49    2:30.50   
  A6 Jgi SvÝmning  2:29.48                 
                     
30  Cassandra G. Nygaard  2003    525  32.15  1:09.58  1:55.52    2:31.00   
  Sigma Swim AllerÝd  2:32.71                 
                     
31  Nanna Langvad  2005    524  34.21  1:11.72  1:56.30    2:31.08   
  Lyseng IF  2:30.89                 
                     
32  Ella Gohr Metz  2005    524  34.71  1:14.52  1:55.94    2:31.12   
  Vest-BrÝndby  2:30.48                 
                     
33  Caroline Koch  2005    522  34.37  1:13.06  1:56.27    2:31.27   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.31                 
                     
34  Freja Romanski  2003    509  32.66  1:13.01  1:57.45    2:32.60   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:30.70                 
                     
35  Elisabeth Them Jensen  2004    506  32.55  1:13.50  1:58.24    2:32.92   
  KÝge SvÝmmeklub  2:31.76                 
                     
36  Mikkeline Rud Wiberg  2005    503  33.18  1:11.80  1:56.90    2:33.14   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:32.86                 
                     
37  Anne Sofie Evald  2004    497  32.87  1:12.04  1:57.79    2:33.76   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:30.22                 
                     
38  Karoline Prang Andersen  2005    479  31.69  1:12.38  1:58.70    2:35.69   
  Hobro SvÝmmeklub  2:35.26                 
                     
39  Matilde Schmidt-Lund  2005    464  34.45  1:13.88  1:59.60    2:37.37   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:34.87                 
                     
40  Clara Carlquist  2003    456  34.16  1:14.64  2:00.67    2:38.29   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:29.19                 
                     
41  Agnete Habermann  2005    451  35.15  1:16.88  2:02.17    2:38.79   
  H2Odense  2:34.74                 
                     
42  Liv Salhauge  2005    409  35.58  1:17.43  2:06.19    2:44.10   
  VśrlÝse SvÝmmeklub  2:40.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:55 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  08:00   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 3, 200m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    788  29.60  1:03.90  1:39.96    2:11.90   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:13.74                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    733  29.84  1:03.71  1:43.43    2:15.14   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:19.87                 
                     
Julie K Rose  2003    698  29.93  1:06.41  1:44.52    2:17.37   
  Sigma Swim AllerÝd  2:20.04                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    663  30.91  1:05.49  1:47.46    2:19.69   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:22.13                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004    661  30.76  1:07.57  1:46.53    2:19.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:21.21                 
                     
Sofie MaagÝe  2003    630  30.53  1:07.26  1:48.81    2:22.14   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:21.53                 
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    615  31.11  1:07.90  1:48.50    2:23.23   
  Vejle SvÝmmeklub  2:25.13                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    603  31.78  1:07.00  1:49.97    2:24.23   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:24.32                 
                     
Emilie Meng  2003    617  30.92  1:07.86  1:49.43    2:23.13   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.52                 
                     
10  Emilie Podiss Petersen  2004    606  31.52  1:09.02  1:51.56    2:23.96   
  H2Odense  2:25.34                 
                     
11  Esther Else Grubert  2003    605  31.06  1:05.88  1:49.84    2:24.07   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:24.26                 
                     
12  Ane Kirstine Granild  2004    604  31.16  1:07.83  1:50.10    2:24.12   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:26.85                 
                     
13  Sofia Norre Bendt  2003    603  32.45  1:09.05  1:51.64    2:24.17   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:27.12                 
                     
14  Laura Marie Dige  2004    598  32.25  1:09.34  1:51.38    2:24.58   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:26.03                 
                     
15  Annabella Bing Lauritzen  2005    562  32.05  1:07.91  1:52.76    2:27.62   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:29.64                 
                     
16  Ofelia Vejsager NÝddekśr  2005    617  31.38  1:07.68  1:49.17    2:23.11   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:26.18                 
                     
17  Anna Myhre Rottensten  2003    594  32.19  1:11.07  1:52.48    2:24.93   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:27.41                 
                     
18  Olivia Callesen  2004    584  32.00  1:10.33  1:53.22    2:25.77   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:27.08                 
                     
19  Alberte Hedevang Petersen  2003    580  32.97  1:09.07  1:52.60    2:26.08   
  Haderslev SvÝmme Klub  2:28.60                 
                     
20  Cornelia Bergqvist  2003    558  33.26  1:11.00  1:54.36    2:27.98   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:31.70                 
                     
21  Maja Johanne Pedersen  2005    539  32.56  1:10.47  1:54.79    2:29.67   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:34.19                 
                     
22  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    537  33.02  1:11.97  1:55.30    2:29.89   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:30.92                 
                     
23  Rebecca Petersen  2005    522  33.06  1:10.65  1:56.21    2:31.32   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:27.23                 
                     
Mathilde Bager  2005              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Aalborg SvÝmmeklub  2:27.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:00 
 
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 4, 200m RygsvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Strunge Nissen  2002    692  27.98  58.34  1:29.05    1:59.37   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:57.78                 
                     
Nicklas ÷stman Pedersen  2002    690  26.98  57.38  1:28.67    1:59.50   
  Herlev SvÝmning  1:58.96                 
                     
Valdemar BrÝns  2003    675  29.39  59.90  1:30.39    2:00.40   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:05.83                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    660  28.12  59.05  1:30.54    2:01.30   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:03.51                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    637  28.52  59.10  1:30.21    2:02.74   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:02.59                 
                     
Rasmus Warberg  2004    632  28.25  58.89  1:30.83    2:03.05   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.84                 
                     
Mads Kloster  2002    588  28.30  59.45  1:32.28    2:06.04   
  Thisted SvÝmmeklub  2:05.47                 
                     
Jonas Kjśr  2003    586  29.37  1:00.85  1:33.34    2:06.19   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:08.12                 
                     
Alexander Vergereau  2004    580  29.84  1:01.93  1:34.48    2:06.61   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:11.99                 
                     
10  Mikkel Hjelm  2003    576  29.42  1:01.81  1:34.53    2:06.89   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:12.66                 
                     
11  Kristian B. Rasmussen  2003    565  29.77  1:02.08  1:35.00    2:07.75   
  SvÝmmeklubben S 68  2:11.81                 
                     
12  Marcus SkÝtt Haslev  2002    537  31.31  1:04.25  1:37.24    2:09.89   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:12.83                 
                     
13  Mikkel Podiss Petersen  2002    535  30.62  1:03.98  1:37.61    2:10.11   
  H2Odense  2:12.73                 
                     
14  Frederik VenÝ Elling  2003    532  31.15  1:03.69  1:37.08    2:10.36   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:08.63                 
                     
15  Silas Waterval  2004    527  30.54  1:03.97  1:37.42    2:10.70   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:11.06                 
                     
16  Emil Kildahl DÝssing  2002    524  31.00  1:04.33  1:37.37    2:10.97  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim BirkerÝd  2:11.98                 
                     
17  Carl Krabbe Heldgaard  2004    513  30.54  1:03.57  1:37.75    2:11.95   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:21.14                 
                     
18  Simon Rytter Eliasen  2003    512  30.53  1:03.67  1:37.75    2:12.03   
  Holbśk SvÝmme Klub  2:16.93                 
                     
19  Johan Heeno Rasmussen  2002    509  30.46  1:03.36  1:37.66    2:12.28   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:10.29                 
                     
20  Elias Noe  2004    501  31.25  1:04.96  1:39.13    2:12.91  Deltager ikke i finalen 
  Dragsholm SvÝmmeklub  2:18.72                 
                     
21  Nicolai D. B. Hansen  2004    498  31.31  1:04.62  1:38.24    2:13.19   
  Greve SvÝmmeklub  2:16.43                 
                     
22  Ejnar Truelsen  2002    497  31.87  1:05.35  1:39.72    2:13.32   
  Herning SvÝmmeklub  2:14.26                 
                     
23  Asgar Knakkergaard  2004    494  31.51  1:05.34  1:39.46    2:13.62   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:14.87                 
                     
24  August B Bjerregaard  2003    477  31.25  1:05.27  1:40.35    2:15.15  Deltager ikke i finalen 
  H2Odense  2:16.40                 
                     
25  Christopher G. Trandum  2003    473  31.28  1:04.45  1:39.66    2:15.52   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:15.57                 
                     
26  Lucas Rosenborg  2004    473  31.72  1:06.23  1:41.33    2:15.54   
  Lyseng IF  2:19.00                 
                     
27  Sebastian Greisen  2004    472  31.58  1:05.72  1:40.37    2:15.64   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:19.27                 
                     
28  Asger Mathiasen  2004    468  31.53  1:05.10  1:40.41    2:16.02   
  Thisted SvÝmmeklub  2:17.81                 
                     
29  Thor Majvig Mogensen  2004    462  30.64  1:04.59  1:40.46    2:16.57  Deltager ikke i finalen 
  HillerÝd SvÝmmeklub  2:21.36                 
                     
30  Jonathan Beck  2004    461  31.97  1:06.52  1:41.72    2:16.72   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:17.64                 
                     
31  William Studsgaard  2004    457  31.97  1:06.97  1:42.09    2:17.13   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:18.76                 
                     
32  Emil Witzner Hansen  2004    449  32.41  1:07.45  1:42.98    2:17.85   
  SvÝmmeklubben Laksen  2:18.93                 
                     
33  Noah Tranum  2004    448  31.82  1:06.35  1:42.14    2:17.95   
  A6 Jgi SvÝmning  2:20.89                 
                     
34  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    444  32.81  1:07.69  1:43.33    2:18.46   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:18.44                 
                     
35  Zilas Aarestrup  2003    441  32.34  1:07.40  1:43.39    2:18.77   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:18.59                 
                     
36  Daniel ōsterballe  2003    439  31.80  1:06.59  1:42.63    2:18.98   
  Viborg SvÝmme Klub  2:18.37                 
                     
37  Simon Kutsko Jensen  2004    414  32.97  1:08.94  1:45.51    2:21.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:21.03                 
                     
38  Julian Birch  2004    414  32.33  1:07.84  1:44.60    2:21.64   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  2:20.18                 
                     
39  William Hoffmann Hyldig  2004    394  33.71  1:10.36  1:47.43    2:24.05   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:25.15                 
                     
40  Viggo Prehn  2004    362  33.35  1:10.24  1:49.90    2:28.10   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.72                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003                Akut syg 
  Lyngby SvÝmmeklub  2:16.41                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  2:06.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:55 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  31 oktober 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:53   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 4, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Strunge Nissen  2002    723  28.02  58.50  1:28.31    1:57.65   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:57.78                 
                     
Nicklas ÷stman Pedersen  2002    709  27.24  57.25  1:27.65    1:58.43   
  Herlev SvÝmning  1:58.96                 
                     
Valdemar BrÝns  2003    688  28.83  59.07  1:29.43    1:59.64   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:05.83                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    645  28.38  58.89  1:30.03    2:02.20   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:02.59                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    625  28.09  59.51  1:31.36    2:03.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:03.51                 
                     
Rasmus Warberg  2004    621  27.99  58.61  1:30.85    2:03.77   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.84                 
                     
Jonas Kjśr  2003    602  29.23  1:00.12  1:32.62    2:05.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:08.12                 
                     
Mads Kloster  2002    590  28.61  1:00.26  1:32.78    2:05.92   
  Thisted SvÝmmeklub  2:05.47                 
                     
Mikkel Hjelm  2003    597  29.69  1:02.32  1:33.92    2:05.42   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:12.66                 
                     
10  Alexander Vergereau  2004    585  29.85  1:01.87  1:34.51    2:06.23   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:11.99                 
                     
11  Frederik VenÝ Elling  2003    575  30.47  1:02.36  1:34.48    2:07.02   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:08.63                 
                     
12  Kristian B. Rasmussen  2003    562  29.60  1:01.71  1:35.09    2:07.97   
  SvÝmmeklubben S 68  2:11.81                 
                     
13  Marcus SkÝtt Haslev  2002    557  30.95  1:03.55  1:35.80    2:08.36   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:12.83                 
                     
14  Silas Waterval  2004    544  30.31  1:03.52  1:36.62    2:09.34   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  2:11.06                 
                     
15  Mikkel Podiss Petersen  2002    542  30.33  1:03.18  1:36.68    2:09.50   
  H2Odense  2:12.73                 
                     
16  Carl Krabbe Heldgaard  2004    498  31.78  1:05.22  1:39.15    2:13.23   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:21.14                 
                     
17  Johan Heeno Rasmussen  2002    534  30.10  1:02.69  1:36.48    2:10.19   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:10.29                 
                     
18  Nicolai D. B. Hansen  2004    511  31.27  1:04.92  1:38.30    2:12.08   
  Greve SvÝmmeklub  2:16.43                 
                     
19  Asgar Knakkergaard  2004    503  31.02  1:04.81  1:39.17    2:12.75   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:14.87                 
                     
20  Simon Rytter Eliasen  2003    498  30.68  1:04.44  1:39.11    2:13.21   
  Holbśk SvÝmme Klub  2:16.93                 
                     
21  Sebastian Greisen  2004    498  31.83  1:05.85  1:39.66    2:13.24   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:19.27                 
                     
22  Ejnar Truelsen  2002    497  31.77  1:05.71  1:39.77    2:13.35   
  Herning SvÝmmeklub  2:14.26                 
                     
23  Christopher G. Trandum  2003    488  32.45  1:06.84  1:40.86    2:14.13   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:15.57                 
                     
24  Lucas Rosenborg  2004    473  31.32  1:05.67  1:41.06    2:15.56   
  Lyseng IF  2:19.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 oktober 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 5, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.39 05-12-2014 
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.98 31-03-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Marie Hansen  2003    722          28.61   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  29.02                 
Ella Stenholt  2003    673          29.29   
  Lyngby SvÝmmeklub  29.10                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    671          29.31   
  Viborg SvÝmme Klub  29.60                 
Caroline Broholm  2003    668          29.36   
  Ringe SvÝmme Klub  29.56                 
Alberte V. Bisgaard  2003    645          29.70   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.96                 
Mia RindshÝj  2003    639          29.80   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.64                 
Ida Jacobsen  2005    631          29.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.72                 
Kristine Nilsson Norby  2005    629          29.95   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.01                 
Alma Heyn Stage  2004    627          29.99   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  30.10                 
10  Amalie Wichmann Larsen  2005    615          30.17   
  KÝge SvÝmmeklub  30.46                 
11  Asta Poulsen Dolan  2004    609          30.28  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  30.02                 
12  Fenja Romanski  2005    585          30.68   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.33                 
13  Louise Lie Thisted  2005    582          30.73   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.27                 
14  Linnea Hietala  2004    581          30.75   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  30.17                 
15  Astrid M. ōstergaard  2004    572          30.91   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.64                 
16  Sofie Trekśr Klausen  2003    571          30.93   
  Horsens SvÝmmeklub  30.51                 
17  Katrine Bonefeld  2004    570          30.95  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim BirkerÝd  30.70                 
18  Anna Larsen  2004    568          30.98   
  Kalundborg SK  31.26                 
19  Alberte Skov Forsberg  2003    568          30.99   
  Viborg SvÝmme Klub  31.26                 
19  Anna Toft Petersen  2004    568          30.99   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.93                 
21  Jasmin Egeskov Andersen  2005    567          31.01   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  30.51                 
22  Louise Jensen  2003    566          31.03   
  Vejle SvÝmmeklub  29.37                 
23  Lśrke Dann-Nielsen  2005    562          31.09   
  Hvidovre SvÝmmeklub  31.28                 
24  Rebecca Petersen  2005    555          31.22   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  31.67                 
25  Frida Saks Justesen  2004    554          31.24   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.14                 
26  Amalie Tolderlund  2005    553          31.27   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.48                 
27  Signe Vestergaard Jensen  2005    553          31.27   
  Ikast SvÝmmeklub  31.17                 
28  Agnes Barner Hansen  2005    552          31.28   
  Nśstved IF  31.53                 
29  Marlene Reitan  2003    550          31.33   
  Vejle SvÝmmeklub  30.59                 
30  Josephine Thomsen  2005    545          31.41   
  Herlev SvÝmning  30.72                 
31  Emmely ÷stman Pedersen  2005    542          31.47   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  30.54                 
31  Nikoline Andersen  2003    542          31.47   
  H2Odense  31.32                 
33  Esther Else Grubert  2003    542          31.48   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  30.98                 
34  Josefine Arbo SÝrensen  2004    541          31.50   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  32.00                 
35  Marie Louise B Andersen  2005    538          31.55   
  Slagelse SvÝmmeklub  31.38                 
36  Laura Borre Jacobsen  2004    535          31.61   
  Lyngby SvÝmmeklub  32.04                 
37  Josefine Nielsen  2005    534          31.63   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  31.24                 
38  Christina M. Glargaard  2004    527          31.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.31                 
39  Signe Eie  2005    527          31.78   
  Herlev SvÝmning  32.31                 
40  Caroline TrÝjgaard  2005    526          31.79   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  31.38                 
41  Annika Britt Larsen  2005    523          31.85   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  32.33                 
41  Cecilie NÝrgaard Frost  2005    523          31.85   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.70                 
43  Kajsa Salomonsen  2005    523          31.86   
  VAT Copenhagen-MK31  31.90                 
44  Alma Olivarius  2005    520          31.91   
  Lyngby SvÝmmeklub  32.55                 
45  Clara Jensen  2005    516          31.99   
  Herning SvÝmmeklub  33.17                 
46  Caroline Buhl SchrÝder  2003    515          32.02  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim AllerÝd  31.72                 
47  Maj Jensen  2003    511          32.09   
  Farum SvÝmmeklub  31.27                 
48  Caroline Madsen  2004    511          32.10   
  Horsens SvÝmmeklub  31.92                 
49  Clara Skrydstrup  2004    507          32.18   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.54                 
50  Lśrke Vinneck Hansen  2004    506          32.21   
  Lyngby SvÝmmeklub  32.26                 
51  Karoline K. Larsen  2004    505          32.23   
  Farum SvÝmmeklub  32.36                 
52  Jazmin Jensen  2005    502          32.29   
  Aalborg SvÝmmeklub  32.65                 
53  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    499          32.36   
  H2Odense  31.10                 
53  Ulrikke Juul SÝeborg  2003    499          32.36   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  32.04                 
55  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    497          32.40   
  Ringe SvÝmme Klub  33.14                 
56  My Phuong Bui  2003    494          32.47   
  H2Odense  31.49                 
57  Caroline Sofie Aagaard  2005    493          32.49   
  Sigma Swim BirkerÝd  32.99                 
58  Ester Ledager Lauritsen  2005    491          32.52   
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.05                 
59  Johanne V. Futtrup  2005    488          32.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.23                 
59  Sofie Bjerre  2005    488          32.60   
  Holstebro SvÝmme Club  32.59                 
61  Catrine Porsdal  2005    481          32.74   
  Sigma Swim BirkerÝd  32.77                 
62  Jasmin Philip  2004    478          32.82   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  31.20                 
62  Sophie Lśrke Sandell  2005    478          32.82   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  33.22                 
64  Juliane Bo Andersen  2005    471          32.98   
  A6 Jgi SvÝmning  32.69                 
64  Louise Houe Andersen  2003    471          32.98   
  Viborg SvÝmme Klub  31.84                 
66  Emma Vega Thorsen  2004    470          33.01   
  Vest-BrÝndby  31.52                 
67  Petrine R. E. SÝrensen  2005    467          33.07   
  Haslev SvÝmmeklub  32.99                 
68  Anna Lind Petersen  2004    463          33.18   
  Haslev SvÝmmeklub  32.45                 
69  Louise Sunesen  2005    461          33.22   
  Viborg SvÝmme Klub  32.23                 
70  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    459          33.27   
  DeltaSwim  33.08                 
71  Kathrine Bech Nielsen  2004    455          33.37   
  Odder SvÝmmeklub  32.18                 
72  Signe Holm Hansen  2005    451          33.46   
  VśrlÝse SvÝmmeklub  33.95                 
73  Sisse Berg Olesen  2005    447          33.56   
  Haslev SvÝmmeklub  33.16                 
74  Alba Vendelboe-Schack  2005    440          33.74   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  32.59                 
75  Karoline Prang Andersen  2005    440          33.75   
  Hobro SvÝmmeklub  33.00                 
76  Julie Dumstrei  2004    429          34.01   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  32.32                 
77  Maria ōstergaard Nielsen  2004    398          34.88   
  Viborg SvÝmme Klub  36.52                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:55 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  31 oktober 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:53   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 5, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Marie Hansen  2003    730          28.50   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  29.02                 
Ella Stenholt  2003    719          28.65   
  Lyngby SvÝmmeklub  29.10                 
Caroline Broholm  2003    700          28.91   
  Ringe SvÝmme Klub  29.56                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    680          29.18   
  Viborg SvÝmme Klub  29.60                 
Mia RindshÝj  2003    656          29.54   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.64                 
Ida Jacobsen  2005    653          29.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.72                 
Alberte V. Bisgaard  2003    652          29.60   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.96                 
Kristine Nilsson Norby  2005    629          29.95   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.01                 
Alma Heyn Stage  2004    638          29.81   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  30.10                 
10  Amalie Wichmann Larsen  2005    637          29.82   
  KÝge SvÝmmeklub  30.46                 
11  Fenja Romanski  2005    611          30.25   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.33                 
12  Linnea Hietala  2004    598          30.46   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  30.17                 
13  Astrid M. ōstergaard  2004    596          30.50   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.64                 
14  Sofie Trekśr Klausen  2003    593          30.54   
  Horsens SvÝmmeklub  30.51                 
15  Louise Lie Thisted  2005    577          30.83   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.27                 
16  Anna Larsen  2004    569          30.96   
  Kalundborg SK  31.26                 
17  Louise Jensen  2003    588          30.64   
  Vejle SvÝmmeklub  29.37                 
18  Jasmin Egeskov Andersen  2005    586          30.66   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  30.51                 
19  Lśrke Dann-Nielsen  2005    585          30.68   
  Hvidovre SvÝmmeklub  31.28                 
20  Amalie Tolderlund  2005    584          30.70   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.48                 
21  Alberte Skov Forsberg  2003    577          30.83   
  Viborg SvÝmme Klub  31.26                 
21  Anna Toft Petersen  2004    577          30.83   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.93                 
23  Rebecca Petersen  2005    572          30.92   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  31.67                 
24  Frida Saks Justesen  2004    565          31.05   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.14                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 oktober 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 13-12-2017 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 20-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Klit Stjernholm  2002    688          28.60   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  28.94                 
Carl Emil LÝnborg  2002    673          28.80   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.43                 
Asger Vśver Hartvig  2002    640          29.30   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  29.12                 
Oliver Hallenborg  2002    636          29.35   
  H2Odense  29.66                 
Mathias Lindberg Laursen  2003    603          29.88   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.68                 
Victor Nygaard  2003    600          29.93   
  H2Odense  29.74                 
Jacob Christensen  2002    592          30.06   
  Vejle SvÝmmeklub  30.50                 
Elias Marius Elsgaard  2004    591          30.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.33                 
Jet Li Fuhrmann  2004    576          30.33   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  31.11                 
10  Casper MÝrkhÝj Hartington  2002    575          30.35  Deltager ikke i finalen 
  SolrÝd SvÝmmeklub  30.00                 
11  Oliver Bak Jensen  2002    573          30.39   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  30.53                 
12  Elias Rought  2003    571          30.43   
  Slagelse SvÝmmeklub  30.81                 
13  Alexander SÝgaard  2002    565          30.54   
  Ringsted SvÝmme Klub  30.68                 
14  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    564          30.55   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.40                 
15  Oliver Steenberg  2002    560          30.62   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  30.08                 
16  Anders K. Kortegaard  2004    555          30.71   
  A6 Jgi SvÝmning  30.37                 
17  Oliver Lystlund  2003    553          30.75   
  Holbśk SvÝmme Klub  31.48                 
18  Mathias Lund Hansen  2002    549          30.82   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.42                 
19  Markus Toft  2003    545          30.91   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.90                 
20  Asger Johansen  2003    539          31.01   
  Glostrup SvÝmmeklub  31.48                 
20  Mikkel Riis  2002    539          31.01   
  Viborg SvÝmme Klub  31.51                 
22  Harald Wiehe Struberg  2003    536          31.07   
  Herlev SvÝmning  31.04                 
23  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002    530          31.19   
  Vest-BrÝndby  31.65                 
24  Oliver Christensen  2003    529          31.21   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.97                 
25  Frederik Lindholm  2004    527          31.25   
  Lyseng IF  30.92                 
26  Casper Bang Clausen  2003    521          31.36   
  H2Odense  31.93                 
27  Frederik JÝrgensen  2003    515          31.50   
  Farum SvÝmmeklub  31.69                 
28  Alexander Marcus Englev  2004    511          31.58   
  Greve SvÝmmeklub  32.02                 
29  Christoffer R.s. Pedersen  2004    509          31.61   
  H2Odense  32.39                 
30  Tue Vestergaard JŁrs  2004    506          31.68   
  SvÝmmeklubben Syd  32.06                 
31  Dion Drejer Delaney  2003    504          31.72   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  32.11                 
32  Marcus Hiort  2003    500          31.81   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  32.73                 
33  Alfred Feldskov  2003    495          31.91   
  Ringe SvÝmme Klub  32.52                 
34  Villads Arfelt  2004    492          31.97   
  Sigma Swim BirkerÝd  33.03                 
35  Tobias Svenningsen  2003    489          32.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.79                 
36  Valdemar D. Pedersen  2002    486          32.10   
  Horsens SvÝmmeklub  31.85                 
37  Mikkel JÝrgensen  2003    484          32.14   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  32.27                 
38  Matias Munkholm  2004    483          32.17   
  Vallensbśk IF Af 1939  32.03                 
39  Niklas Wiese Dobel  2004    480          32.24   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  33.24                 
40  Jannik JÝrgensen  2004    477          32.31   
  Slagelse SvÝmmeklub  31.83                 
41  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    475          32.34   
  SvÝmmeklubben Nord  32.69                 
42  Gustav Hartig-Larsen  2003    474          32.37   
  Slagelse SvÝmmeklub  32.94                 
43  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    473          32.40   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  32.33                 
44  Sune Schaarup  2003    471          32.44   
  Vejle SvÝmmeklub  32.71                 
45  William Sloth  2003    468          32.51   
  Lyseng IF  32.34                 
46  Valdemar Vind Sejr  2003    465          32.59   
  Lyseng IF  33.75                 
47  Oscar Kroos  2004    456          32.80   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  33.52                 
48  Alexander Cueto Rasmussen  2004    454          32.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.58                 
49  Benjamin Koch Andersen  2004    444          33.08   
  SolrÝd SvÝmmeklub  33.52                 
50  Jonas Krammer Knudsen  2003    443          33.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.04                 
51  Frej Liltorp  2004    438          33.24   
  Skanderborg SvÝmmeklub  33.87                 
51  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    438          33.24   
  Vejle SvÝmmeklub  33.67                 
53  Mads Naver  2004    433          33.36   
  Sigma Swim AllerÝd  34.82                 
54  Joakim GrÝn-Henriksen  2004    433          33.37   
  Ringsted SvÝmme Klub  33.77                 
55  Harald Franck  2003    432          33.38   
  Nśstved IF  32.98                 
55  Jacob Aagaard Andersen  2004    432          33.38   
  BrÝnderslev SK08  33.87                 
57  Troels Fode  2004    427          33.53   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  33.14                 
58  Lasse Thulstrup  2004    424          33.60   
  Kolding SK  33.05                 
59  Jakob Legaard  2003    423          33.63   
  Sigma Swim AllerÝd  34.33                 
60  Frederik Taubert LÝgager  2004    420          33.71   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  33.73                 
61  Alfred Balslev JÝrgensen  2004    419          33.74   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  33.95                 
62  Kalle Gerner Knudsen  2004    413          33.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.79                 
63  Asger Mathiasen  2004    411          33.96   
  Thisted SvÝmmeklub  33.46                 
64  Andreas Torp  2004    397          34.33   
  SvÝmmeklubben Nord  33.84                 
65  Asger Als Olsen  2004    382          34.77   
  Kolding SK  36.04                 
66  Alexander Griffin  2004    373          35.06   
  Gentofte SvÝmme Klub  33.92                 
Bror Textor-Broch  2003              DNS   
  Lyngby SvÝmmeklub  32.42                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:55 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  31 oktober 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:53   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Vśver Hartvig  2002    696          28.49   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  29.12                 
Carl Emil LÝnborg  2002    674          28.79   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.43                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    671          28.83   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  28.94                 
Oliver Hallenborg  2002    654          29.08   
  H2Odense  29.66                 
Mathias Lindberg Laursen  2003    609          29.78   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.68                 
Victor Nygaard  2003    608          29.80   
  H2Odense  29.74                 
Elias Marius Elsgaard  2004    602          29.90   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.33                 
Jacob Christensen  2002    598          29.96   
  Vejle SvÝmmeklub  30.50                 
Elias Rought  2003    600          29.93   
  Slagelse SvÝmmeklub  30.81                 
Jet Li Fuhrmann  2004    600          29.93   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  31.11                 
11  Alexander SÝgaard  2002    599          29.95   
  Ringsted SvÝmme Klub  30.68                 
12  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    592          30.06   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.40                 
13  Oliver Bak Jensen  2002    589          30.11   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  30.53                 
14  Oliver Steenberg  2002    574          30.38   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  30.08                 
15  Anders K. Kortegaard  2004    567          30.49   
  A6 Jgi SvÝmning  30.37                 
16  Oliver Lystlund  2003    550          30.81   
  Holbśk SvÝmme Klub  31.48                 
17  Frederik Lindholm  2004    581          30.25   
  Lyseng IF  30.92                 
18  Mathias Lund Hansen  2002    561          30.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.42                 
19  Markus Toft  2003    553          30.76   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.90                 
20  Asger Johansen  2003    549          30.83   
  Glostrup SvÝmmeklub  31.48                 
21  Mikkel Riis  2002    546          30.88   
  Viborg SvÝmme Klub  31.51                 
22  Harald Wiehe Struberg  2003    540          30.99   
  Herlev SvÝmning  31.04                 
23  Oliver Christensen  2003    531          31.18   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.97                 
24  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002    514          31.52   
  Vest-BrÝndby  31.65                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 oktober 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:56   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 7, 100m BrystsvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    791  32.20        1:07.42   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:08.36                 
                     
Sara Damkjśr Bartels  2004    698  33.41        1:10.27   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:10.78                 
                     
Julie K Rose  2003    698  33.64        1:10.28   
  Sigma Swim AllerÝd  1:10.53                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    687  33.81        1:10.67   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:10.44                 
                     
Laura Fogh  2003    678  33.54        1:10.98   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  1:10.94                 
                     
Emilie Egerup  2003    672  33.93        1:11.17   
  Vejle SvÝmmeklub  1:10.43                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    666  33.37        1:11.39   
  KÝge SvÝmmeklub  1:12.23                 
                     
Schastine Tabor  2005    654  33.65        1:11.82   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.14                 
                     
Ida Kjśrgaard  2003    648  34.43        1:12.05   
  Lyseng IF  1:13.65                 
                     
10  Mette Holstein  2005    645  34.53        1:12.17   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:12.01                 
                     
11  Pernille Elm Jensen  2003    641  34.76        1:12.30   
  A6 Jgi SvÝmning  1:11.88                 
                     
12  Johanne A Andersson  2003    631  34.72        1:12.68   
  H2Odense  1:11.87                 
                     
13  Amalie StaghÝj Andersen  2004    616  34.46        1:13.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.31                 
                     
14  Emma Stoltz  2004    608  34.27        1:13.58   
  Sigma Swim AllerÝd  1:13.69                 
                     
15  Eva Hjort  2004    606  35.13        1:13.66   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:15.55                 
                     
16  Ana Rosa Kragh  2005    606  34.60        1:13.68   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:15.58                 
                     
17  Amanda Busk Olesen  2005    603  34.81        1:13.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.92                 
                     
18  Dagmar Boeck  2004    602  34.51        1:13.85   
  Farum SvÝmmeklub  1:13.33                 
                     
19  Maria Bebe Hansen  2004    598  35.24        1:14.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:14.64                 
                     
20  Amalie Kruse Enemśrke  2003    595  35.02        1:14.13  Deltager ikke i finalen 
  Herlev SvÝmning  1:13.43                 
                     
21  Cecilie Batz  2003    591  34.81        1:14.28   
  DeltaSwim  1:13.81                 
                     
22  Freja SÝndergaard  2004    589  34.70        1:14.39   
  Vejle SvÝmmeklub  1:13.43                 
                     
23  Caroline Holm  2004    588  34.90        1:14.43   
  Kalundborg SK  1:14.89                 
                     
24  Sarah Kildahl  2004    587  34.53        1:14.44   
  Lyseng IF  1:15.28                 
                     
25  Nikoline R. Amstrup  2005    584  35.52        1:14.59   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:16.76                 
                     
26  Louise SjÝrup Jensen  2003    576  35.94        1:14.92   
  Vejle SvÝmmeklub  1:14.02                 
                     
27  Ronja K. S. Josephsen  2005    569  35.37        1:15.24   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:16.75                 
                     
28  Lśrke Blond  2003    563  35.16        1:15.51   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:15.19                 
                     
29  Hannah HŲesch  2003    558  36.13        1:15.74   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:14.58                 
                     
30  Dicte Skov Forsberg  2004    556  35.97        1:15.82   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  1:14.53                 
                     
31  Ofelia Vejsager NÝddekśr  2005    555  36.21        1:15.88   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:14.85                 
                     
32  Caroline Villum Fśrch  2005    552  35.98        1:16.00   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:14.56                 
                     
33  Mathilde Bager  2005    551  35.78        1:16.06   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:16.25                 
                     
34  Anna Munk Fuglsang  2005    550  36.29        1:16.08   
  SvÝmmeklubben S 68  1:16.64                 
                     
35  Nikoline Skovly Larsen  2003    542  36.40        1:16.47   
  Nśstved IF  1:16.43                 
                     
36  Sara Bundgaard  2003    537  35.99        1:16.68   
  SvÝmmeklubben S 68  1:17.66                 
                     
37  Sofie Bak  2003    534  36.50        1:16.82   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:16.44                 
                     
38  Alba Lyhne Weiner  2004    531  36.68        1:16.97   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:17.22                 
                     
39  Viola Demuth Andersen  2003    528  35.75        1:17.13   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:14.99                 
                     
40  Mathilde Thy Asmussen  2004    526  35.85        1:17.24   
  DeltaSwim  1:17.12                 
                     
41  Stine Bendixen Nissen  2004    525  36.59        1:17.27   
  Horsens SvÝmmeklub  1:17.66                 
                     
42  Asta HÝjberg  2005    522  36.64        1:17.41   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:19.14                 
                     
43  Marie Jensen  2005    517  36.19        1:17.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.94                 
                     
44  Kristine Kipper Pedersen  2004    515  36.81        1:17.77   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:18.06                 
                     
45  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    510  36.27        1:18.03   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:15.60                 
                     
46  Mathilde ōstergaard  2004    507  36.38        1:18.16   
  SvÝmmeklubben Grindsted  1:16.32                 
                     
47  Ida-Marie NÝrgaard  2005    507  36.57        1:18.18   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:18.56                 
                     
48  Caroline Bach Mindested  2005    507  36.99        1:18.20   
  Sigma Swim AllerÝd  1:15.48                 
                     
49  Cille Kirketerp  2005    503  36.70        1:18.41   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.43                 
                     
50  Annika Hausgaard Godt  2003    498  36.80        1:18.67  Deltager ikke i finalen 
  Vejle SvÝmmeklub  1:13.66                 
                     
51  Freja Kruse  2004    497  36.84        1:18.68   
  SvÝmmeklubben Grindsted  1:16.89                 
                     
52  Natascha Packert-Frandsen  2005    494  37.32        1:18.86   
  Vest-BrÝndby  1:18.15                 
                     
53  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    493  36.19        1:18.92   
  Swim Team Neptun  1:16.58                 
                     
54  Freja MÝller  2004    490  36.99        1:19.06   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:17.49                 
                     
55  Hannah B. Pedersen  2005    487  36.79        1:19.24   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.01                 
                     
56  Luna Holm MÝller  2004    487  37.59        1:19.26   
  Kolding SK  1:19.64                 
                     
57  Ida Marie Platzer  2005    485  37.98        1:19.32   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:16.62                 
                     
58  Freja KrÝjgaard Olesen  2005    485  37.02        1:19.33   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:25.13                 
                     
59  Emma Nygaard  2005    481  37.25        1:19.54   
  H2Odense  1:21.17                 
                     
60  Anna Mundt Karup  2005    480  37.64        1:19.63   
  Holbśk SvÝmme Klub  1:21.52                 
                     
61  Johanne Weber  2005    479  37.21        1:19.69   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:20.02                 
                     
62  Frida Hvirring Kragh  2004    477  36.81        1:19.78   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:18.11                 
                     
63  Mathilde U. Thorborg  2005    476  37.67        1:19.85   
  Vest-BrÝndby  1:18.05                 
                     
64  Anja Xin Andersen  2004    473  37.29        1:20.02   
  Herlev SvÝmning  1:18.46                 
                     
65  Agnete Habermann  2005    468  37.64        1:20.30   
  H2Odense  1:19.64                 
                     
66  Jette Muusmann  2005    465  37.53        1:20.44   
  Bov IF  1:18.57                 
                     
67  Thea Mikkelsen  2005    450  38.94        1:21.34   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:19.96                 
                     
68  Elisabeth Vingborg  2005    441  38.72        1:21.92   
  Viborg SvÝmme Klub  1:18.22                 
                     
69  Ida Hovmark  2005    435  37.69        1:22.27   
  Thisted SvÝmmeklub  1:19.90                 
                     
70  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    427  39.35        1:22.79   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:23.36                 
                     
71  Mikkeline Rud Wiberg  2005    426  39.21        1:22.82   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:20.22                 
                     
72  Isabella Ravn Jensen  2004    424  38.79        1:23.00   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:19.01                 
                     
73  Matilde Thirup  2005    371  41.85        1:26.77   
  SvÝmmeklubben S 68  1:23.52                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:56 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  31 oktober 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:53   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 7, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    816  31.90        1:06.73  Dansk Rekord - Junior 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:08.36                 
                     
Sara Damkjśr Bartels  2004    722  33.32        1:09.51   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:10.78                 
                     
Julie K Rose  2003    700  33.64        1:10.21   
  Sigma Swim AllerÝd  1:10.53                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    700  33.71        1:10.21   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:10.44                 
                     
Emilie Egerup  2003    687  33.47        1:10.66   
  Vejle SvÝmmeklub  1:10.43                 
                     
Laura Fogh  2003    664  33.56        1:11.45   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  1:10.94                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    626  33.96        1:12.86   
  KÝge SvÝmmeklub  1:12.23                 
                     
Schastine Tabor  2005    625  34.09        1:12.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.14                 
                     
Johanne A Andersson  2003    659  34.12        1:11.66   
  H2Odense  1:11.87                 
                     
10  Amalie StaghÝj Andersen  2004    657  33.89        1:11.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.31                 
                     
11  Pernille Elm Jensen  2003    654  34.46        1:11.82   
  A6 Jgi SvÝmning  1:11.88                 
                     
12  Mette Holstein  2005    642  34.55        1:12.26   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:12.01                 
                     
13  Ida Kjśrgaard  2003    637  34.27        1:12.45   
  Lyseng IF  1:13.65                 
                     
14  Emma Stoltz  2004    619  33.98        1:13.14   
  Sigma Swim AllerÝd  1:13.69                 
                     
15  Eva Hjort  2004    592  35.40        1:14.23   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:15.55                 
                     
16  Ana Rosa Kragh  2005    579  35.26        1:14.80   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:15.58                 
                     
17  Amanda Busk Olesen  2005    629  34.16        1:12.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.92                 
                     
17  Dagmar Boeck  2004    629  34.70        1:12.77   
  Farum SvÝmmeklub  1:13.33                 
                     
19  Sarah Kildahl  2004    601  34.34        1:13.87   
  Lyseng IF  1:15.28                 
                     
20  Nikoline R. Amstrup  2005    588  35.44        1:14.43   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:16.76                 
                     
21  Maria Bebe Hansen  2004    587  35.51        1:14.44   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:14.64                 
                     
22  Freja SÝndergaard  2004    584  34.65        1:14.59   
  Vejle SvÝmmeklub  1:13.43                 
                     
23  Cecilie Batz  2003    579  34.81        1:14.79   
  DeltaSwim  1:13.81                 
                     
24  Caroline Holm  2004    569  35.62        1:15.22   
  Kalundborg SK  1:14.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 oktober 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  07:56   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 8, 100m FrisvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 47.44 14-12-2007 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 05-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    739  23.77        49.70   
  Herlev SvÝmning  48.52                 
                     
Alexander Tullberg  2003    705  24.16        50.49   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  50.37                 
                     
Frederik MÝller  2002    701  23.99        50.58   
  Herlev SvÝmning  51.12                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    674  24.84        51.25   
  Sigma Swim BirkerÝd  50.71                 
                     
Alfred HÝjberg  2002    654  24.72        51.76   
  Sigma Swim BirkerÝd  52.12                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    653  24.79        51.79   
  Vejle SvÝmmeklub  51.28                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004    652  25.06        51.81   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  52.24                 
                     
Joakim KÝhn  2003    647  25.00        51.94   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  51.81                 
                     
Johan Bendixen Nissen  2002    643  25.03        52.06   
  Horsens SvÝmmeklub  53.16                 
                     
10  Gustav Stahl  2002    638  24.73        52.20   
  H2Odense  52.75                 
                     
11  Oliver SÝgaard-Andersen  2003    632  25.21        52.35   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  52.44                 
                     
12  Mads Peter Hansen  2004    631  25.05        52.39   
  Viborg SvÝmme Klub  52.98                 
                     
13  Mikkel Mortensen  2003    627  25.17        52.48   
  Kalundborg SK  52.58                 
                     
14  Leo Badaker  2002    626  25.28        52.51   
  Gentofte SvÝmme Klub  51.34                 
                     
15  Christopher H. Brown  2002    626  25.59        52.52   
  Holbśk SvÝmme Klub  52.29