2020-09-22   21:57:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  16:57   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helsingør 1  2001    575          1:48.74   
  Helsingør Svømmeklub  1:47.16                 
  Johan Heeno Rasmussen  2002      27.52        27.52   
  Oliver Bak Jensen  2002      30.66        58.18   
  Villads Bomholt Larsen  2001      25.57        1:23.75   
  Thorvald Bomholt Larsen  2003      24.99        1:48.74   
                     
Vat Cph Herrer 1  1999    539          1:51.08   
  VAT Copenhagen  1:48.21                 
  Carl Terp Larsen  2001      28.67        28.67   
  Mathias Hatting Petersen  2000      31.63        1:00.30   
  Rasmus Hatting Petersen  2002      26.69        1:26.99   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      24.09        1:51.08   
                     
Gti 1 Drenge  2001    519          1:52.50   
  GTI  1:53.72                 
  Nicolai D. B. Hansen  2004      29.41        29.41   
  Alexander Marcus Englev  2004      31.24        1:00.65   
  Oscar Isberg  2004      27.27        1:27.92   
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      24.58        1:52.50   
                     
Sunswim D1  2000    495          1:54.32   
  Solrød Svømmeklub  1:57.45                 
  Theodor L Munch-Jensen  2002      28.62        28.62   
  Benjamin Koch Andersen  2004      33.81        1:02.43   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      25.63        1:28.06   
  Morten Kilhof  2000      26.26        1:54.32   
                     
Helsingør 2  2002    460          1:57.13   
  Helsingør Svømmeklub  1:58.44                 
  Bjørn Cramer Hansen  2004      31.67        31.67   
  Jakob Bjerg Snekkersten  2003      31.79        1:03.46   
  Lucas T. Mortensen  2004      27.76        1:31.22   
  Alexander Stærkær  2002      25.91        1:57.13   
                     
Vat Cph Herrer 2  2000    453          1:57.73   
  VAT Copenhagen  1:55.28                 
  Alexander Rendlev  2001      31.15        31.15   
  Philip Krogh Brønnicke  2000      31.24        1:02.39   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      28.04        1:30.43   
  Alex Baes Maidens  2004      27.30        1:57.73   
                     
Shs-Stevns Drenge 2  1996    394          2:03.32   
  Svømmeklubben SHS Stevns  2:06.37                 
  Rasmus Pedersen  2000      30.06        30.06   
  Laurits Holm  2000      37.61        1:07.67   
  Emil Holm  1996      29.06        1:36.73   
  Sofus Christensen  2000      26.59        2:03.32   
                     
Stt-Starstruck  2001    367          2:06.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:06.64                 
  Jonathan Skadhauge  2005      34.10        34.10   
  Mikkel Brundert Hansen  2002      35.48        1:09.58   
  Marcus Munkholm  2001      28.58        1:38.16   
  Oliver Skadhauge  2002      28.13        2:06.29   
                     
 
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kvik Drenge 1  2005    428          2:00.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:02.37                 
  Casper Puggaard  2005      27.31        27.31   
  Lucas Svej  2005      34.28        1:01.59   
  Martin Svendson  2005      30.20        1:31.79   
  Mads Sørensen  2005      28.21        2:00.00   
                     
Tsunami  2006    358          2:07.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:07.05                 
  Sean Petersen  2006      29.42        29.42   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007      38.48        1:07.90   
  Anders Gaard  2006      30.17        1:38.07   
  Frederik Vestergaard  2006      29.23        2:07.30   
                     
Kvik Drenge 2  2005    331          2:10.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.49                 
  Tobias Melhede  2006      34.42        34.42   
  Karl Svane Kristensen  2005      36.78        1:11.20   
  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005      30.46        1:41.66   
  Frederik Grove Ankerdal  2005      29.01        2:10.67   
                     
Helsingør 3  2006    326          2:11.31   
  Helsingør Svømmeklub  2:15.56                 
  Linus Heinrichsen  2006      32.74        32.74   
  Nicklas Reinstrup  2006      34.44        1:07.18   
  Jonas Holm Clausen  2006      34.90        1:42.08   
  Jens Christian Koefoed  2006      29.23        2:11.31   
                     
Power Puff Drengene 1  2006    326          2:11.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:12.00                 
  William F. Pilgaard  2006      34.66        34.66   
  Simon Hejbroch  2006      34.99        1:09.65   
  Peter K. M. Petersen  2006      32.22        1:41.87   
  Alexander Oxenbøll  2006      29.50        2:11.37   
                     
Lyngby Boy Racers  2006    290          2:16.55   
  Lyngby Svømmeklub  2:14.27                 
  Andreas Hammer Dohn  2006      32.37        32.37   
  Mads Emil Christiansen  2006      39.20        1:11.57   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      33.59        1:45.16   
  Mathias Hemmingsen  2007      31.39        2:16.55   
                     
Helsingør 4  2007    263          2:21.00   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.33                 
  Asger Hvilsom  2007      34.02        34.02   
  Marcus Munk  2007      1:12.71        1:46.73   
  Andreas Bendtsen  2007      34.27        2:21.00   
  Otto Damsgaard Reinicke  2007              2:21.00   
                     
Gti Drengerøve 1  2006    252          2:23.05   
  GTI  2:20.49                 
  Marius Hedvang Segato  2007      34.96        34.96   
  Frederik William Holm  2007      41.68        1:16.64   
  Victor Bjørneborg  2007      34.71        1:51.35   
  Mark Dimon  2006      31.70        2:23.05   
                     
Lyngby Boy Racers 2  2006    195          2:35.86   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.05                 
  Alexander Hartvigsen  2006      36.25        36.25   
  Benjamin Bonde  2007      41.89        1:18.14   
  Mathias Riis  2008      41.39        1:59.53   
  Conrad Buhl  2009      36.33        2:35.86   
                     
10  Gti Drengerøve 2  2007    149          2:50.50   
  GTI  3:02.80                 
  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008      49.09        49.09   
  Rasmus Helmark  2008      49.74        1:38.83   
  Tristan Hovedskov Nielsen  2007                 
  Benjamin Kofoed Thestrup  2007      2:50.50        2:50.50   
                     
Gti 2 Drenge  2005              DSQ  Sw 10.11 Tyvstart 
  GTI  2:02.14                 
  Magnus Ulrik Larsen  2005      29.71        29.71   
  Marius Mains  2005      34.43        1:04.14   
  Cilas Madsen  2005      28.25        1:32.39   
                     
Power Puff Drengene 2  2006              DSQ  SW 10.11 Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:33.00                 
  William Bugge  2008      43.66        43.66   
  Jonas Lykke Hergaard  2007      42.08        1:25.74   
  Emil Olsen  2006      35.22        2:00.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  16:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark