2020-02-22   14:53:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  17:13   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    590  32.61  1:09.22  1:45.53    2:23.19   
  Solrød Svømmeklub  2:20.04                 
                     
Mads Ingeman Hansen  1997    553  32.88  1:10.23  1:48.36    2:26.33   
  Næstved IF  2:26.07                 
                     
Oliver Bak Jensen  2002    502  33.60  1:11.80  1:50.92    2:31.13   
  Helsingør Svømmeklub  2:26.27                 
                     
Carl Terp Larsen  2001    499  34.79  1:13.29  1:51.84    2:31.43   
  VAT Copenhagen-MK31  2:26.42                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000    418  34.65  1:14.59  1:56.27    2:40.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:38.60                 
                     
Mikkel Brundert Hansen  2002    313  40.40  1:24.86  2:10.94    2:56.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:11.09                 
                     
Søren G. Nielsen  2000    258  39.93  1:27.90  2:17.13    3:08.60   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip H. Christensen  2004    402  37.60  1:18.68  2:00.13    2:42.69   
  Køge Svømmeklub  2:51.81                 
                     
Mikkel Nielsen  2004    391  37.75  1:20.16  2:02.31    2:44.25   
  Holbæk Svømme Klub  2:49.26                 
                     
Villads Brasch Jensen  2004    341  39.15  1:23.19  2:07.19    2:51.99   
  Greve Svømmeklub  3:01.63                 
                     
Louie Hermansen  2004    336  38.28  1:21.50  2:07.07    2:52.73   
  VAT Copenhagen-MK31  2:50.82                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Ulrik Larsen  2005    441  35.98  1:17.51  1:58.49    2:37.81   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:44.33                 
                     
Marius Mains  2005    370  36.57  1:19.51  2:02.65    2:47.23   
  Ishøj Svømme Klub  2:53.52                 
                     
Mathias Olsen  2005    363  37.59  1:20.16  2:04.36    2:48.41   
  Greve Svømmeklub  2:49.15                 
                     
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    233  44.03  1:33.92  2:24.86    3:15.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    434  33.62  1:13.02  1:55.03    2:38.64   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:45.18                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    418  35.51  1:16.27  1:58.45    2:40.67   
  Solrød Svømmeklub  2:37.42                 
                     
Simon Hejbroch  2006    393  37.38  1:20.44  2:02.65    2:43.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:46.94                 
                     
Nicklas Reinstrup  2006    331  37.53  1:22.44  2:08.01    2:53.61   
  Helsingør Svømmeklub  3:10.37                 
                     
William Larsen  2006    315  37.94  1:22.75  2:09.17    2:56.51   
  Vordingborg Svømme Klub  2:51.80                 
                     
Tobias Melhede  2006    234  43.22  1:33.79  2:25.28    3:14.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:46.79                 
                     
Asbjørn Brandt-Lassen  2006    220  45.41  1:36.67  2:27.59    3:18.95   
  VAT Copenhagen-MK31  3:17.54                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Lykke Hergaard  2007    240  42.66  1:32.73  2:23.34    3:13.26   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:12.82                 
                     
Victor Buck  2007    228  46.93  1:37.74  2:29.18    3:16.67   
  Holbæk Svømme Klub  3:19.00                 
                     
Charlie Bastillini-Noval  2007    181  48.86  1:43.25  2:39.18    3:32.29   
  Køge Svømmeklub  3:46.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:13 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine B. Pedersen  1999    718  34.37  1:12.37  1:51.36    2:30.24   
  VAT Copenhagen-MK31  2:25.81                 
                     
Johanna Berthelsen  2000    591  37.55  1:18.07  1:59.09    2:40.29   
  VAT Copenhagen-MK31  2:35.22                 
                     
Johanna Juul Bay-Smidt  2002    561  37.13  1:19.93  2:01.34    2:43.16   
  Helsingør Svømmeklub  3:16.38                 
                     
Lærke Blond  2003    530  37.11  1:18.80  2:02.31    2:46.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:41.52                 
                     
Amanda Hietala  2002    525  38.16  1:20.84  2:03.37    2:46.76   
  Helsingør Svømmeklub  2:42.90                 
                     
Anne Holm  1999    440  42.20  1:26.56  2:11.64    2:56.87   
  Svømmeklubben SHS Stevns  3:03.38                 
                     
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    415  40.36  1:26.37  2:13.95    3:00.36   
  Helsingør Svømmeklub  2:56.24                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Villum Færch  2005    542  37.10  1:19.01  2:01.78    2:45.04   
  Helsingør Svømmeklub  2:42.60                 
                     
Maja Buck  2004    459  40.15  1:25.08  2:09.96    2:54.38   
  Holbæk Svømme Klub  2:53.33                 
                     
Johanne Weber  2005    452  38.71  1:22.98  2:08.99    2:55.29   
  Helsingør Svømmeklub  2:55.85                 
                     
Luna Luminari  2005    448  39.28  1:23.85  2:10.09    2:55.77   
  VAT Copenhagen-MK31  2:55.02                 
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005    434  40.25  1:25.48  2:11.62    2:57.67   
  Helsingør Svømmeklub  2:56.16                 
                     
Mathilde Svendsen  2004    420  38.78  1:23.85  2:11.19    2:59.61   
  Greve Svømmeklub  2:56.64                 
                     
Laura Kruse  2005              DNS   
  Svømmeklubben SHS Stevns  4:11.68                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Severs  2006    494  38.50  1:21.70  2:05.60    2:50.18   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.07                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    482  39.09  1:23.04  2:07.57    2:51.55   
  Solrød Svømmeklub  2:57.38                 
                     
Nynne Zandra Opperfelt  2006    480  39.06  1:23.25  2:08.07    2:51.78   
  Solrød Svømmeklub  2:55.24                 
                     
Amalie Backhausen  2006    479  38.80  1:22.62  2:07.25    2:51.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:54.72                 
                     
Nina Katrine N. Nissen  2006    459  39.55  1:24.57  2:10.10    2:54.34   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.77                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    427  39.66  1:25.96  2:12.65    2:58.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:14.07                 
                     
Elisabeth Augusta Englev  2006    425  39.84  1:25.55  2:12.13    2:58.98   
  Greve Svømmeklub  2:59.70                 
                     
Sarah Ankjær Pedersen  2006    422  39.32  1:23.65  2:11.11    2:59.28   
  Greve Svømmeklub  2:55.34                 
                     
Jaqueline Haack  2006    405  40.06  1:25.91  2:13.98    3:01.88   
  Solrød Svømmeklub  2:55.33                 
                     
10  Johanna Rasmussen  2006    395  40.56  1:26.79  2:14.53    3:03.26   
  VAT Copenhagen-MK31  3:00.27                 
                     
11  Andrea Søeborg  2006    391  40.88  1:27.82  2:16.39    3:04.03   
  Helsingør Svømmeklub  2:59.30                 
                     
12  Emma Haagen  2006    384  41.11  1:28.72  2:17.93    3:05.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:14.49                 
                     
13  Malene Dithmar  2006    380  41.24  1:28.58  2:17.67    3:05.69   
  Greve Svømmeklub  3:03.65                 
                     
14  Sofie Anker Nielsen  2006    379  40.20  1:27.04  2:16.69    3:05.85   
  Helsingør Svømmeklub  3:10.29                 
                     
15  Laura Friis Justesen  2006    371  42.27  1:30.07  2:19.84    3:07.12   
  Vordingborg Svømme Klub  3:14.18                 
                     
15  Mille Giolbas  2006    371  42.22  1:29.60  2:19.03    3:07.12   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:10.84                 
                     
17  Nana Andersen  2006    353  43.47  1:31.47  2:21.00    3:10.39   
  Holbæk Svømme Klub  3:23.31                 
                     
18  Katja Poulsen  2006    338  44.18  1:33.83  2:23.77    3:13.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:10.50                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ea Lund Havgaard  2007    409  40.59  1:27.95  2:14.95    3:01.27   
  Helsingør Svømmeklub  2:56.00                 
                     
Annika Frederiksen  2007    392  40.54  1:27.11  2:15.69    3:03.85   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:10.61                 
                     
Mille-Mai Krog  2007    310  45.05  1:35.79  2:28.87    3:18.72   
  Vordingborg Svømme Klub  3:30.15                 
                     
Regitze Wojtaszewski  2007    295  45.29  1:36.16  2:29.08    3:22.13   
  VAT Copenhagen-MK31  3:28.75                 
                     
Anna Høyer  2007    256  49.23  1:44.09  2:39.24    3:31.81   
  Køge Svømmeklub  3:46.91                 
                     
Liva Vang Palsbøll  2007    249  48.30  1:43.72  2:39.16    3:33.64   
  Holbæk Svømme Klub  3:34.99                 
                     
Jasmin Freja Hansen Ünal  2007    249  47.13  1:41.72  2:37.62    3:33.65   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:44.32                 
                     
Amalie Møller  2007    247  48.88  1:44.05  2:39.53    3:34.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:42.00                 
                     
Ingeborg Fleron Qvant  2007    222  50.27  1:48.14  2:46.40    3:42.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:58.53                 
                     
10  Kaja Pedersen  2007    221  50.17  1:46.86  2:45.34    3:42.42   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Klara Rasmussen  2008    314  42.87  1:31.89  2:24.74    3:17.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:28.63                 
                     
Clara Vestergaard  2008    252  48.25  1:44.19  2:38.02    3:32.98   
  Solrød Svømmeklub  3:56.89                 
                     
Andrea Toubroe Jørgensen  2008    189  54.02  1:54.68  2:55.81    3:54.14   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Alberte Kobyluch Høst  2009    138  1:02.21  2:06.14  3:15.94    4:19.97   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:11 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  10:40   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Schmidt  1999    601  28.20        57.91   
  Holbæk Svømme Klub  57.00                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    533  29.33        1:00.27   
  Helsingør Svømmeklub  59.68                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    473  29.67        1:02.70   
  Solrød Svømmeklub  1:01.33                 
                     
Alexander Rendlev  2001    426  31.44        1:04.93   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:04.75                 
                     
Frederik Pedersen  2002    371  33.41        1:07.99   
  Holbæk Svømme Klub  1:03.93                 
                     
Sofus Christensen  2000    301  36.04        1:12.91   
  Svømmeklubben SHS Stevns  1:11.23                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    566  28.49        59.06   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  58.51                 
                     
Simon Rytter Eliasen  2003    467  30.76        1:02.99   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.99                 
                     
Alexander Hillhouse  2004    338  34.40        1:10.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.43                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    308  34.57        1:12.36   
  Greve Svømmeklub  1:14.31                 
                     
Alex Baes Maidens  2004    281  36.25        1:14.60   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.37                 
                     
Victor Schnabelrauch  2003    183  41.97        1:26.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.21                 
                     
Marius Andersen  2004    62  1:00.48        2:03.13   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    576  27.97        58.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.68                 
                     
Daniel Bastholm  2005    355  32.83        1:08.97   
  Greve Svømmeklub  1:11.59                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    321  34.95        1:11.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.05                 
                     
Cilas Madsen  2005    310  34.69        1:12.17   
  Greve Svømmeklub  1:20.96                 
                     
Martin Svendson  2005    303  35.73        1:12.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.40                 
                     
Frederik Knakkergaard  2005    296  35.42        1:13.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.19                 
                     
Jonathan Skadhauge  2005    287  35.61        1:14.04   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.19                 
                     
Mathias W. Rasmussen  2005    275  35.82        1:15.16   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:16.98                 
                     
Mathias Bæklund Thygesen  2005    238  37.53        1:18.83   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.19                 
                     
10  Karl Svane Kristensen  2005    180  41.19        1:26.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.11                 
                     
Oscar Berthelsen  2005              DSQ  SW6.2 EFB 75 m 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    502  29.58        1:01.47   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:04.25                 
                     
Andreas Hammer Dohn  2006    346  34.17        1:09.61   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.38                 
                     
William F. Pilgaard  2006    297  35.33        1:13.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.93                 
                     
Vincent Borup Schärer  2006    280  36.71        1:14.64   
  Solrød Svømmeklub  1:15.74                 
                     
Jens Christian Koefoed  2006    234  38.96        1:19.21   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.55                 
                     
Frederik Vestergaard  2006    232  38.63        1:19.50   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:20.88                 
                     
Emil Szipli Pedersen  2006    224  39.50        1:20.44   
  Greve Svømmeklub  1:25.10                 
                     
Frederik Luca Lamprecht  2006    223  38.49        1:20.56   
  Ishøj Svømme Klub  1:22.83                 
                     
Alexander Hartvigsen  2006    214  39.48        1:21.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.91                 
                     
10  Mads Emil Christiansen  2006    212  39.60        1:21.97   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.56                 
                     
11  Sebastian Nymark-Jessen  2006    210  40.99        1:22.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.27                 
                     
12  Oliver Holst Bøgeskov  2006    193  40.69        1:24.47   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:22.17                 
                     
13  Jonathan Rasmussen  2006    186  41.96        1:25.59   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:28.49                 
                     
14  Mark Dimon  2006    184  41.43        1:25.79   
  Greve Svømmeklub  1:34.31                 
                     
15  Laurits Højgaard Allin  2006    165  42.42        1:29.03   
  Helsingør Svømmeklub  1:31.01                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Storm Melgaard  2007    299  35.60        1:13.09   
  Køge Svømmeklub  1:14.96                 
                     
Mathias Hemmingsen  2007    280  36.68        1:14.63   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.51                 
                     
Marius Hedvang Segato  2007    280  36.20        1:14.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:18.24                 
                     
Sander F. Høyrup Johnsen  2007    272  36.33        1:15.41   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.24                 
                     
Asger Hvilsom  2007    268  35.68        1:15.78   
  Helsingør Svømmeklub  1:15.76                 
                     
Rio Halawi  2008    263  37.19        1:16.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.08                 
                     
Andreas Bendtsen  2007    261  37.32        1:16.48   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.88                 
                     
William Hvid  2007    242  38.04        1:18.43   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:17.62                 
                     
Frederik William Holm  2007    229  38.55        1:19.84   
  Ishøj Svømme Klub  1:21.52                 
                     
10  Nicolas Christiansen  2007    219  39.63        1:21.08   
  Holbæk Svømme Klub  1:21.83                 
                     
11  Benjamin Bonde  2007    215  40.70        1:21.49   
  Lyngby Svømmeklub  1:35.41                 
                     
12  Marinus Leisvig  2007    212  39.00        1:21.85   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:20.92                 
                     
13  Mathias Johansen  2007    205  40.94        1:22.84   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.41                 
                     
14  Bastian Zahle  2008    196  41.18        1:24.06   
  Helsingør Svømmeklub  1:24.94                 
                     
15  Andreas Frommelt Hertz  2008    194  40.85        1:24.39   
  Helsingør Svømmeklub  1:26.88                 
                     
16  Nikolaj Nielsen  2007    194  41.19        1:24.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.75                 
                     
17  Victor Bjørneborg  2007    187  42.50        1:25.34   
  Greve Svømmeklub  1:22.98                 
                     
18  Emil Mandsberg  2008    186  41.76        1:25.50   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:31.40                 
                     
19  Marcus Munk  2007    183  40.85        1:26.02   
  Helsingør Svømmeklub  1:26.42                 
                     
20  Asger Friis Justesen  2008    179  41.56        1:26.68   
  Vordingborg Svømme Klub  1:27.47                 
                     
21  Nicolai Østergaard Hansen  2007    178  42.49        1:26.81   
  Greve Svømmeklub  1:30.71                 
                     
22  William Bugge  2008    176  42.13        1:27.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:28.67                 
                     
23  Frederik Salling  2009    167  43.28        1:28.61   
  Lyngby Svømmeklub  1:32.74                 
                     
24  Conrad Buhl  2009    165  42.92        1:28.98   
  Lyngby Svømmeklub  1:37.65                 
                     
25  Mathias Riis  2008    163  44.08        1:29.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:33.53                 
                     
26  Benjamin Kofoed Thestrup  2007    151  43.31        1:31.67   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
27  Otto Damsgaard Reinicke  2007    142  45.58        1:33.64   
  Helsingør Svømmeklub  1:37.24                 
                     
28  Toke Hjalholt  2007    141  45.08        1:33.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.95                 
                     
29  Luca de Masi  2008    141  46.49        1:33.82   
  Helsingør Svømmeklub  1:41.33                 
                     
30  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    140  45.06        1:34.08   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:00.02                 
                     
31  Sebastian Niemann Madsen  2008    136  49.33        1:34.83   
  Lyngby Svømmeklub  1:36.40                 
                     
32  Bertram Wagner  2008    135  45.32        1:35.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:42.70                 
                     
33  Rasmus Helmark  2008    125  48.83        1:37.62   
  Ishøj Svømme Klub  1:48.26                 
                     
34  Luka Kepser  2007    118  47.89        1:39.56   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:45.42                 
                     
35  Lukas Hansen  2008    116  48.42        1:39.96   
  Vordingborg Svømme Klub  1:41.00                 
                     
36  Alexander Agerbæk Nielsen  2007    111  50.12        1:41.68   
  Holbæk Svømme Klub  1:41.04                 
                     
37  Maximilian Oxenbøll  2010    107          1:42.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:55.64                 
                     
38  Karl-Emil Klinggård Niels  2007    105  49.48        1:43.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:56.64                 
                     
39  Jakob Hansen  2009    105  48.96        1:43.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:51.17                 
                     
40  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008    98  52.18        1:45.75   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:54.94                 
                     
41  Johan Fjord Kristensen  2008    97  50.19        1:46.23   
  Holbæk Svømme Klub  2:06.21                 
                     
42  Anders Jensen  2008    95  53.38        1:46.87   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
43  Asger Gregersen  2008    94  52.91        1:47.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:51.44                 
                     
44  Clint Schrøder  2008    89  53.48        1:49.19   
  Greve Svømmeklub                   
                     
45  Lukas Hitlev  2007    84  56.09        1:51.27   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:54.53                 
                     
46  Mathias Klint Craven  2008    68  56.16        1:59.45   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
47  Christian Jensen  2009    64  57.68        2:01.79   
  Holbæk Svømme Klub  2:19.12                 
                     
Oscar Eriksen  2009              DSQ  SW 6.2 EFB 50m 
  Holbæk Svømme Klub  1:58.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:40 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    617  30.46        1:04.61   
  Greve Svømmeklub  1:04.45                 
                     
Caroline P. Mathiesen  2001    572  32.02        1:06.29   
  Solrød Svømmeklub  1:04.11                 
                     
Freja A. Skov  2000    532  32.68        1:07.89   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.29                 
                     
Ulrikke Juul Søeborg  2003    470  34.31        1:10.73   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.99                 
                     
Freja Petersen  2000    457  34.19        1:11.44   
  Vordingborg Svømme Klub  1:11.06                 
                     
Olivia Ida Madsen  2003    451  34.87        1:11.71   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.19                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    451  33.54        1:11.75   
  Solrød Svømmeklub  1:07.01                 
                     
Pil Sylvander  2003    443  34.64        1:12.18   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.80                 
                     
Johanne Jonstrup Liisberg  2003    406  35.47        1:14.30   
  Holbæk Svømme Klub  1:14.75                 
                     
10  Sofia Levisen  2002    323  37.69        1:20.17   
  Solrød Svømmeklub  1:14.33                 
                     
11  Emilia Høffer  2001    250  41.82        1:27.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:28.90                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Trøjgaard  2005    553  32.21        1:07.03   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.50                 
                     
Linnea Hietala  2004    545  32.31        1:07.36   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.35                 
                     
Josefine Arbo Sørensen  2004    506  33.53        1:09.02   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:11.57                 
                     
Kajsa Salomonsen  2005    460  33.95        1:11.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.91                 
                     
Josefine Krumbak  2004    439  34.85        1:12.40   
  Køge Svømmeklub  1:11.90                 
                     
Julie Segato  2005    431  34.88        1:12.82   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:15.05                 
                     
Nomi I. K. Schau  2004    377  37.92        1:16.17   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:15.17                 
                     
Lærke Marie Clausen  2005    373  36.96        1:16.39   
  Greve Svømmeklub  1:23.44                 
                     
Anna Mundt Karup  2005    368  37.41        1:16.78   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.23                 
                     
10  Filippa Eiler  2005    364  37.03        1:17.01   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.31                 
                     
11  Elisabeth Roskær  2004    349  37.82        1:18.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.47                 
                     
12  Amanda L. Munch-Jensen  2005    333  37.76        1:19.34   
  Solrød Svømmeklub  1:23.21                 
                     
13  Amanda F. Christiansen  2005    324  38.67        1:20.09   
  Vordingborg Svømme Klub  1:20.58                 
                     
14  Nynne Jakobsen  2004    312  39.57        1:21.13   
  Køge Svømmeklub  1:29.47                 
                     
15  Filippa Martinsen  2005    301  39.22        1:22.04   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.06                 
                     
16  Laura Kristensen  2004    291  39.94        1:22.98   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.82                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Siv Reimer  2006    474  34.09        1:10.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.28                 
                     
Mathilde Severs  2006    466  34.23        1:10.97   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.68                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    434  35.66        1:12.64   
  Solrød Svømmeklub  1:13.36                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    423  35.35        1:13.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.87                 
                     
Molly Namensen  2006    420  36.02        1:13.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.84                 
                     
Victoria Wiingaard  2006    416  35.79        1:13.70   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.76                 
                     
Nicole Damhøj Andersen  2006    401  36.56        1:14.60   
  Solrød Svømmeklub  1:17.80                 
                     
Maja Zastrojevic  2006    377  37.09        1:16.15   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.04                 
                     
Mathilde Willumsen  2006    375  37.07        1:16.25   
  Greve Svømmeklub  1:26.57                 
                     
10  Alma Lind Babin  2006    373  37.28        1:16.43   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.01                 
                     
11  Laura Cecilie Salling  2006    370  37.76        1:16.60   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.96                 
                     
12  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    356  38.29        1:17.58   
  Greve Svømmeklub  1:17.91                 
                     
13  Hannah Rørbech  2006    356  37.53        1:17.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.54                 
                     
14  Marie Skole Sørensen  2006    345  38.68        1:18.43   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:23.07                 
                     
15  Marie Elster  2006    327  39.16        1:19.86   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.95                 
                     
16  Nina Katrine N. Nissen  2006    314  39.39        1:20.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.21                 
                     
17  Sarah Højlund  2006    309  39.98        1:21.39   
  VAT Copenhagen-MK31  1:21.42                 
                     
18  Sofia Yuwei Zhang  2006    297  40.31        1:22.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.74                 
                     
19  Sophie Amalie Rasmussen  2006    290  40.32        1:23.09   
  Greve Svømmeklub  1:25.15                 
                     
20  Aya Malling  2006    284  40.41        1:23.67   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.74                 
                     
21  Natalie Dang N. Larsen  2006    254  41.78        1:26.85   
  Vordingborg Svømme Klub  1:27.49                 
                     
22  Emma Spang  2006    252  41.98        1:27.01   
  Solrød Svømmeklub  1:28.46                 
                     
23  Maja Hansen  2006    240  43.48        1:28.55   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.39                 
                     
24  Mathilde Bæklund Thygesen  2006    202  44.40        1:33.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:44.90                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    498  33.61        1:09.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.21                 
                     
Martine Damborg  2007    477  33.80        1:10.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.78                 
                     
Frida Caroline Knudsen  2007    474  33.96        1:10.54   
  Greve Svømmeklub  1:15.48                 
                     
Sarah Gudme  2007    419  35.43        1:13.52   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.93                 
                     
Emma Hansen  2007    413  36.80        1:13.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.83                 
                     
Rebecca Bell  2007    381  36.30        1:15.86   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.14                 
                     
Naja O. K. Neergaard  2007    361  37.57        1:17.26   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:21.46                 
                     
Nadia Walløe  2007    347  37.10        1:18.27   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.97                 
                     
Laura Jørgensen  2007    337  38.89        1:19.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.49                 
                     
10  Signe C. H. Naaby  2007    310  38.77        1:21.25   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:19.43                 
                     
11  Maya Jacobsen  2007    308  38.87        1:21.42   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.57                 
                     
12  Leonora Wahl-Brink  2007    301  39.77        1:22.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.12                 
                     
13  Silje Egeberg Nordhald  2007    297  39.83        1:22.47   
  Vordingborg Svømme Klub  1:23.39                 
                     
14  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    274  41.30        1:24.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.54                 
                     
15  Caroline Bjerre  2007    265  42.88        1:25.63   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.15                 
                     
16  Alma Hartmann Jensen  2007    258  41.18        1:26.36   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.30                 
                     
17  Frederikke Dyrby Pedersen  2007    250  42.76        1:27.31   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.32                 
                     
18  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007    246  41.55        1:27.75   
  Helsingør Svømmeklub  1:28.64                 
                     
19  Freja Rosenlund Menné  2007    244  43.74        1:28.03   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.26                 
                     
20  Sophie Harborg Fuchs  2007    242  42.94        1:28.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:38.14                 
                     
21  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007    235          1:29.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:32.75                 
                     
22  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007    220  44.22        1:31.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.27                 
                     
23  Emma Kestenholz  2007    205  46.35        1:33.21   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.76                 
                     
24  Olivia Barfoed  2007    195  46.90        1:34.87   
  Lyngby Svømmeklub  1:34.42                 
                     
25  Freja Fyller Jacobsen  2007    194  46.52        1:34.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.06                 
                     
26  Josephine Michelsen  2007    186  46.93        1:36.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.53                 
                     
27  Molly E. Schmidt-Nielsen  2007    183  48.41        1:36.81   
  Helsingør Svømmeklub  1:40.52                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma Berg  2008    291  40.13        1:22.95   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.37                 
                     
Caroline Toftelund Larsen  2008    278  41.21        1:24.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.75                 
                     
Wilma Adelhardt Madsen  2008    260  42.04        1:26.12   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.12                 
                     
Ida Mathiesen  2008    257  1:26.50        1:26.50   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.24                 
                     
Alvilda Højberg  2008    253  41.96        1:26.93   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.67                 
                     
Ellen-Mai Teilmann  2009    235  43.35        1:29.10   
  Lyngby Svømmeklub  1:36.35                 
                     
Amelia Eriksen  2008    233  43.37        1:29.32   
  Helsingør Svømmeklub  1:25.44                 
                     
Sophia Zøllner  2008    233  43.74        1:29.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:34.70                 
                     
Asta Krumm Knuhtsen  2008    229  43.35        1:29.83   
  Helsingør Svømmeklub  1:30.24                 
                     
10  Sarah Cecilie Rasmussen  2008    229  43.74        1:29.92   
  Greve Svømmeklub  1:37.95                 
                     
11  Amalie Lykke Madsen  2008    228  41.38        1:29.99   
  Greve Svømmeklub  1:30.15                 
                     
12  Jasmin A. Didriksen  2009    220  44.31        1:31.10   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:33.64                 
                     
13  Ellen Textor-Broch  2009    217  44.35        1:31.50   
  Lyngby Svømmeklub  1:31.70                 
                     
14  Laura Emilie Hoegh  2008    215  44.51        1:31.72   
  Lyngby Svømmeklub  1:32.12                 
                     
15  Freja Monrad Kirkegaard  2008    208  45.72        1:32.80   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:34.11                 
                     
16  Sara Ljusheva  2009    204  45.80        1:33.42   
  Lyngby Svømmeklub  1:37.65                 
                     
17  Luna Madrid Poulsen  2009    202  44.45        1:33.75   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:41.25                 
                     
18  Isabella Høj Johansen  2008    201  43.52        1:33.82   
  Greve Svømmeklub  1:38.79                 
                     
19  Alesha Azman  2008    193  46.36        1:35.13   
  Helsingør Svømmeklub  1:38.38                 
                     
20  Mathilde Rygaard Hansen  2008    191  46.59        1:35.41   
  Solrød Svømmeklub  1:43.63                 
                     
21  Emma Mollerup  2009    179  46.80        1:37.63   
  Lyngby Svømmeklub  1:39.63                 
                     
22  Sofie Ross  2008    168          1:39.59   
  Lyngby Svømmeklub  1:42.83                 
                     
23  Anna Eirfeldt  2009    168  49.92        1:39.62   
  Greve Svømmeklub  1:52.90                 
                     
24  Ellen Bregnholt Larsen  2008    167  48.59        1:39.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:46.11                 
                     
25  Sarah Budolph Olsen  2009    165  48.84        1:40.24   
  Greve Svømmeklub  1:49.42                 
                     
26  Sofia Linnea B. Pedersen  2009    152  50.51        1:42.90   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:49.55                 
                     
27  Matilde Wendelboe Træde  2008    152  48.48        1:43.05   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:45.56                 
                     
28  Mathilde Dithmar  2009    149  49.26        1:43.77   
  Greve Svømmeklub  1:58.39                 
                     
29  Mathilde Marie Grydholt  2009    144  52.89        1:44.80   
  Holbæk Svømme Klub  1:44.90                 
                     
30  Sofie Pedersen  2009    143          1:45.08   
  Holbæk Svømme Klub  1:44.25                 
                     
31  Josephine Madsen  2009    129  53.78        1:48.87   
  Greve Svømmeklub  2:00.89                 
                     
32  Kira Weiss  2009    122  53.01        1:50.79   
  Ishøj Svømme Klub  2:02.85                 
                     
33  Julie Bruun  2008    113  55.09        1:53.79   
  Greve Svømmeklub  1:50.80                 
                     
34  Maja F. E. Kamper  2008    113  55.30        1:53.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:10.83                 
                     
35  Mille Stokholm  2010    103  58.14        1:57.24   
  Holbæk Svømme Klub  2:07.00                 
                     
36  Nanna Jensen  2009    92  59.37        2:01.59   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
37  Johanne Møller Hansen  2010    85          2:04.76   
  Holbæk Svømme Klub  2:14.32                 
                     
38  Maja Maria Rasmussen  2008    73  1:04.63        2:11.58   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:16.18                 
                     
39  Emma Due Olsen  2011    44  1:11.15        2:35.07   
  Holbæk Svømme Klub  2:50.21                 
                     
Filippa Redestam  2008              DSQ  SW6.4 EFB 50m 
  Helsingør Svømmeklub  1:40.59                 
                     
Katrine Beenfeldt Weber  2008              DSQ  SW6.4 EFB 50m 
  Helsingør Svømmeklub  1:48.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Bomholt Larsen  2001    630          25.37   
  Helsingør Svømmeklub  25.15                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    578          26.11   
  Solrød Svømmeklub  25.89                 
Rasmus Hatting Petersen  2002    497          27.44   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.36                 
Mikkel Gummer  2002    489          27.59   
  Greve Svømmeklub  27.98                 
Mads Ingeman Hansen  1997    483          27.72   
  Næstved IF  27.86                 
Mads Ørsted Nielsen  1999    478          27.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.30                 
Rasmus Pedersen  2000    472          27.93   
  Svømmeklubben SHS Stevns  28.09                 
Lucas Burmester  2002    460          28.16   
  Helsingør Svømmeklub  27.20                 
Alexander E. Pedersen  2002    451          28.36   
  Holbæk Svømme Klub  28.06                 
10  Lucas Hoffmann  2000    449          28.39   
  Helsingør Svømmeklub  27.65                 
11  Marcus Munkholm  2001    433          28.74   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  28.22                 
12  Alexander Stærkær  2002    418          29.08   
  Helsingør Svømmeklub  28.82                 
13  Søren G. Nielsen  2000    376          30.12   
  Svømmeklubben SHS Stevns  30.13                 
14  Oliver Skadhauge  2002    342          31.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.38                 
15  Johannes Frimodt-Møller  2002    333          31.35   
  Svømmeklubben SHS Stevns  32.14                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorvald Bomholt Larsen  2003    511          27.20   
  Helsingør Svømmeklub  26.82                 
Lucas T. Mortensen  2004    458          28.20   
  Helsingør Svømmeklub  28.83                 
Peter Vinge-Maigaard  2003    441          28.56   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.52                 
Nicolai D. B. Hansen  2004    394          29.66   
  Greve Svømmeklub  29.56                 
Benjamin Koch Andersen  2004    376          30.11   
  Solrød Svømmeklub  30.91                 
Julius Højgaard Allin  2003    373          30.21   
  Helsingør Svømmeklub  30.46                 
Villads Brasch Jensen  2004    356          30.66   
  Greve Svømmeklub  32.00                 
Victor Schnabelrauch  2003    327          31.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.75                 
Louie Hermansen  2004    304          32.32   
  VAT Copenhagen-MK31  33.95                 
10  Gustav B. Frederiksen  2004    303          32.35   
  Vordingborg Svømme Klub  31.86                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Ulrik Larsen  2005    486          27.66   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  27.74                 
Furkan Guler  2005    411          29.24   
  Holbæk Svømme Klub  29.64                 
Rasmus Capion  2005    401          29.49   
  Vordingborg Svømme Klub  29.73                 
Lucas Svej  2005    377          30.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.09                 
Mathias Bæklund Thygesen  2005    364          30.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.61                 
Jonathan Skadhauge  2005    309          32.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.05                 
Gustav Mørk Rasmussen  2005    274          33.46   
  Holbæk Svømme Klub  33.56                 
Mads Sørensen  2005    247          34.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.64                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carlos Halawi  2006    421          29.00   
  VAT Copenhagen-MK31  30.26                 
Linus Heinrichsen  2006    358          30.63   
  Helsingør Svømmeklub  31.24                 
Peter K. M. Petersen  2006    305          32.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.63                 
Simon Hejbroch  2006    304          32.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.04                 
Frederik Vestergaard  2006    271          33.59   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.76                 
William F. Pilgaard  2006    259          34.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.85                 
Emil Olsen  2006    258          34.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.17                 
Sebastian Højer Øster  2006    256          34.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.51                 
Jonas Holm Clausen  2006    237          35.13   
  Helsingør Svømmeklub  35.84                 
10  Alexander Oxenbøll  2006    236          35.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.54                 
11  Carl S. Sørensen  2006    233          35.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.36                 
12  Vincent Borup Schärer  2006    227          35.61   
  Solrød Svømmeklub  33.39                 
13  Oliver Holst Bøgeskov  2006    213          36.38   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  34.78                 
14  Jonathan Rasmussen  2006    191          37.71   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.22                 
15  Sebastian Nymark-Jessen  2006    181          38.42   
  VAT Copenhagen-MK31  36.46                 
16  Frederik Luca Lamprecht  2006    180          38.51   
  Ishøj Svømme Klub  40.28                 
17  Mark Dimon  2006    165          39.61   
  Greve Svømmeklub  39.85                 
18  Philip Schou Christiansen  2006    139          41.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.28                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sander F. Høyrup Johnsen  2007    303          32.36   
  Lyngby Svømmeklub  32.44                 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    302          32.39   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.59                 
Marius Hedvang Segato  2007    287          32.95   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  33.05                 
Asger Hvilsom  2007    286          32.99   
  Helsingør Svømmeklub  33.38                 
Andreas Bendtsen  2007    286          33.00   
  Helsingør Svømmeklub  32.80                 
Valdemar Møller-Ern  2008    247          34.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.65                 
Frederik William Holm  2007    232          35.36   
  Ishøj Svømme Klub  35.66                 
Victor Bjørneborg  2007    232          35.38   
  Greve Svømmeklub  33.99                 
Benjamin Bonde  2007    227          35.64   
  Lyngby Svømmeklub  36.42                 
10  Malthe Sommer  2009    224          35.81   
  Køge Svømmeklub  35.33                 
11  Mathias Hemmingsen  2007    220          35.99   
  Lyngby Svømmeklub  36.42                 
12  Marinus Leisvig  2007    214          36.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.58                 
13  William Hvid  2007    210          36.58   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.34                 
14  Asger Friis Justesen  2008    191          37.76   
  Vordingborg Svømme Klub  38.92                 
15  Nicolas Christiansen  2007    180          38.48   
  Holbæk Svømme Klub  37.52                 
16  Jonas Lykke Hergaard  2007    173          38.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.79                 
17  Nicolai Østergaard Hansen  2007    169          39.33   
  Greve Svømmeklub  39.92                 
18  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    166          39.54   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.56                 
19  Andreas Frommelt Hertz  2008    164          39.73   
  Helsingør Svømmeklub  38.34                 
20  Mathias Johansen  2007    163          39.80   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.77                 
21  Gustav Hejl-Rasmussen  2007    150          40.90   
  Køge Svømmeklub  39.73                 
22  Gustav Jørgensen  2009    147          41.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.12                 
23  Mathias Riis  2008    134          42.45   
  Lyngby Svømmeklub  40.14                 
24  Benjamin Kofoed Thestrup  2007    132          42.64   
  Ishøj Svømme Klub  42.41                 
25  Bertram Wagner  2008    130          42.93   
  Lyngby Svømmeklub  47.68                 
26  Lukas Hansen  2008    124          43.52   
  Vordingborg Svømme Klub  48.88                 
27  Frederik Salling  2009    120          44.05   
  Lyngby Svømmeklub  45.21                 
28  Conrad Buhl  2009    114          44.81   
  Lyngby Svømmeklub  47.04                 
29  Frej Matias Krog  2007    110          45.37   
  Holbæk Svømme Klub  46.02                 
30  Sebastian Niemann Madsen  2008    103          46.37   
  Lyngby Svømmeklub  46.83                 
31  Toke Hjalholt  2007    81          50.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.08                 
32  Rasmus Helmark  2008    76          51.34   
  Ishøj Svømme Klub  57.80                 
33  Jakob Hansen  2009    72          52.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  45.44                 
34  Maximilian Oxenbøll  2010    69          52.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.29                 
35  Lukas Hitlev  2007    61          55.03   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.62                 
36  Clint Schrøder  2008    61          55.04   
  Greve Svømmeklub  1:06.87                 
37  Oscar Eriksen  2009    61          55.10   
  Holbæk Svømme Klub                   
38  Asger Gregersen  2008    56          56.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  57.56                 
39  Mathias Klint Craven  2008    50          58.96   
  Holbæk Svømme Klub                   
Valdemar Rudolf Tvedskov  2008              DNF   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  55.39                 
Karl-Emil Klinggård Niels  2007              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  46.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    696          27.51   
  Gentofte Svømme Klub  26.93                 
Karoline Barrett  2002    670          27.85   
  Greve Svømmeklub  26.26                 
Freja Stenbækgård  2003    554          29.67   
  Helsingør Svømmeklub  28.70                 
Caroline P. Mathiesen  2001    485          31.01   
  Solrød Svømmeklub  30.00                 
Ulrikke Juul Søeborg  2003    477          31.19   
  Helsingør Svømmeklub  30.29                 
Lærke Blond  2003    459          31.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.41                 
Pil Sylvander  2003    438          32.09   
  Helsingør Svømmeklub  30.62                 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    435          32.16   
  Solrød Svømmeklub  30.38                 
Anna Christensen  2003    349          34.60   
  Svømmeklubben SHS Stevns  34.82                 
10  Ida Larsen  2000    347          34.67   
  Holbæk Svømme Klub  32.75                 
11  Emilia Høffer  2001    263          38.04   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.11                 
12  Jasmin Danielsen  2001    117          49.84   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  47.51                 
Sophia Christensen  2003              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  31.87                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    670          27.86   
  VAT Copenhagen-MK31  27.31                 
Asta Poulsen Dolan  2004    619          28.60   
  Gentofte Svømme Klub  28.52                 
Amalie Wichmann Larsen  2005    576          29.30   
  Køge Svømmeklub  30.38                 
Caroline Søgaard Pedersen  2005    489          30.94   
  Helsingør Svømmeklub  30.44                 
Linnea Hietala  2004    465          31.46   
  Helsingør Svømmeklub  31.20                 
Josefine Krumbak  2004    438          32.10   
  Køge Svømmeklub  31.35                 
Hannah B. Pedersen  2005    415          32.66   
  VAT Copenhagen-MK31  32.23                 
Kajsa Salomonsen  2005    406          32.90   
  VAT Copenhagen-MK31  31.83                 
Nomi I. K. Schau  2004    387          33.45   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  36.35                 
10  Johanne Weber  2005    350          34.59   
  Helsingør Svømmeklub  35.13                 
11  Amanda L. Munch-Jensen  2005    328          35.32   
  Solrød Svømmeklub  37.31                 
12  Emma F. Rouse  2004    318          35.71   
  Helsingør Svømmeklub  34.72                 
13  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    316          35.76   
  Helsingør Svømmeklub  33.82                 
14  Luna Luminari  2005    311          35.96   
  VAT Copenhagen-MK31  36.03                 
15  Mathilde Lund  2004    278          37.35   
  Solrød Svømmeklub  39.35                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Liv Madsen  2006    530          30.12   
  Greve Svømmeklub  29.55                 
Elisabeth Augusta Englev  2006    445          31.92   
  Greve Svømmeklub  30.75                 
Alma Møller-Ern  2006    427          32.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.88                 
Nicole Damhøj Andersen  2006    422          32.48   
  Solrød Svømmeklub  31.99                 
Signe Schnabelrauch  2006    405          32.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.32                 
Siv Reimer  2006    392          33.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.74                 
Katja Poulsen  2006    384          33.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.18                 
Charlotte Hjortshøj  2006    375          33.78   
  Solrød Svømmeklub  33.72                 
Sofie Larsen  2006    371          33.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.56                 
10  Olga Vejlby  2006    349          34.62   
  Helsingør Svømmeklub  34.04                 
11  Andrea Søeborg  2006    347          34.67   
  Helsingør Svømmeklub  33.77                 
12  Rosa Cornelia Barrisøe  2006    341          34.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.41                 
13  Sarah Højlund  2006    340          34.90   
  VAT Copenhagen-MK31  34.30                 
14  Sofie Kofoed Gjedsted  2006    332          35.19   
  Helsingør Svømmeklub  35.42                 
15  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    308          36.07   
  Helsingør Svømmeklub  37.39                 
16  Daniella Anderson  2006    302          36.30   
  Solrød Svømmeklub  36.29                 
17  Laura Friis Justesen  2006    279          37.30   
  Vordingborg Svømme Klub  38.87                 
18  Cecilie Amalie Holst Sørensen  2006    267          37.84   
  Holbæk Svømme Klub  39.09                 
19  Signe Gyldenkærne  2006    246          38.87   
  Vordingborg Svømme Klub  39.91                 
20  Aya Malling  2006    217          40.52   
  VAT Copenhagen-MK31  40.78                 
21  Signe Rasmussen  2006    208          41.12   
  Svømmeklubben SHS Stevns  41.55                 
22  Mathilde Bæklund Thygesen  2006    167          44.27   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  45.78                 
23  Natalie Dang N. Larsen  2006    140          46.86   
  Vordingborg Svømme Klub  42.95                 
Liva Sandholt-Nielsen  2006              DNS   
  Svømmeklubben SHS Stevns  49.45                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    504          30.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.24                 
Anna Andersen  2007    464          31.49   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.73                 
Sarah Gudme  2007    413          32.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.50                 
Ea Lund Havgaard  2007    384          33.52   
  Helsingør Svømmeklub  33.82                 
Mille-Mai Krog  2007    335          35.07   
  Vordingborg Svømme Klub  35.08                 
Silvia Martinsen  2007    326          35.40   
  Helsingør Svømmeklub  34.84                 
Malou Danefred Nielsen  2007    308          36.10   
  Vordingborg Svømme Klub  36.25                 
Kamilla Elisabeth Thorsen  2007    254          38.45   
  Helsingør Svømmeklub  39.44                 
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    248          38.79   
  Helsingør Svømmeklub  37.23                 
10  Emma Kestenholz  2007    242          39.08   
  VAT Copenhagen-MK31  38.72                 
11  Lara Ghizzaui  2007    222          40.23   
  Vallensbæk IF Af 1939  43.24                 
12  Maya Jacobsen  2007    220          40.34   
  VAT Copenhagen-MK31  39.88                 
13  Caroline Bjerre  2007    213          40.77   
  VAT Copenhagen-MK31  41.83                 
14  Silje Egeberg Nordhald  2007    211          40.93   
  Vordingborg Svømme Klub  43.86                 
15  Frederikke Dyrby Pedersen  2007    198          41.76   
  VAT Copenhagen-MK31  40.56                 
16  Maria Agnes Jakobsen  2007    186          42.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  46.03                 
17  Freja Rosenlund Menné  2007    182          42.96   
  VAT Copenhagen-MK31  43.57                 
18  Alma Hartmann Jensen  2007    173          43.75   
  Lyngby Svømmeklub  42.57                 
19  Olivia Barfoed  2007    170          43.99   
  Lyngby Svømmeklub  46.06                 
20  Amalie Møller  2007    145          46.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.69                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Møllgaard  2008    369          33.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.32                 
Nynne Bugge  2008    283          37.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.95                 
Wilma Berg  2008    249          38.75   
  Lyngby Svømmeklub  37.14                 
Ida Mathiesen  2008    236          39.40   
  Lyngby Svømmeklub  39.11                 
Caroline Toftelund Larsen  2008    232          39.65   
  Lyngby Svømmeklub  43.72                 
Amelia Eriksen  2008    223          40.16   
  Helsingør Svømmeklub  42.76                 
Laura Emilie Hoegh  2008    202          41.55   
  Lyngby Svømmeklub  41.37                 
Asta Krumm Knuhtsen  2008    189          42.45   
  Helsingør Svømmeklub  40.17                 
Ellen Textor-Broch  2009    184          42.85   
  Lyngby Svømmeklub  41.91                 
10  Wilma Adelhardt Madsen  2008    182          43.02   
  Lyngby Svømmeklub  40.37                 
11  Anna Eirfeldt  2009    171          43.87   
  Greve Svømmeklub  44.75                 
12  Ellen-Mai Teilmann  2009    166          44.29   
  Lyngby Svømmeklub  46.69                 
13  Emma Mollerup  2009    156          45.22   
  Lyngby Svømmeklub  43.71                 
14  Luna Madrid Poulsen  2009    154          45.41   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  44.16                 
15  Alvilda Højberg  2008    151          45.71   
  Lyngby Svømmeklub  46.43                 
16  Jasmin A. Didriksen  2009    149          45.94   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  47.32                 
17  Sophia Zøllner  2008    141          46.82   
  Lyngby Svømmeklub  45.66                 
18  Sara Ljusheva  2009    137          47.28   
  Lyngby Svømmeklub  49.10                 
19  Sofia Linnea B. Pedersen  2009    135          47.46   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  47.07                 
20  Sofie Ross  2008    131          47.95   
  Lyngby Svømmeklub  52.65                 
21  Mathilde Dithmar  2009    120          49.33   
  Greve Svømmeklub  49.73                 
22  Mynte Skovager Sveigaard  2009    109          51.02   
  Køge Svømmeklub  56.41                 
23  Maja F. E. Kamper  2008    100          52.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.98                 
24  Kira Weiss  2009    94          53.57   
  Ishøj Svømme Klub  55.65                 
24  Sarah Budolph Olsen  2009    94          53.57   
  Greve Svømmeklub  58.65                 
26  Mathilde Marie Grydholt  2009    84          55.46   
  Holbæk Svømme Klub  51.94                 
Ellen Bregnholt Larsen  2008              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  54.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Silas Storm Nielsen  2002    633  1:01.02  2:05.36  3:10.00  4:14.99  8:36.26   
  Holbæk Svømme Klub  8:32.06      5:20.20  6:25.35  7:31.23       
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    622  1:00.14  2:04.64  3:09.63  4:15.07  8:39.34   
  VAT Copenhagen-MK31  8:32.79      5:20.25  6:26.19  7:32.82       
                     
Emil Holm  1996    605  1:01.92  2:06.51  3:11.38  4:17.70  8:44.11   
  Svømmeklubben SHS Stevns  8:46.92      5:24.12  6:30.98  7:37.96       
                     
Alexander Rendlev  2001    537  1:03.15  2:09.71  3:16.85  4:25.50  9:05.43   
  Vallensbæk IF Af 1939  8:39.46      5:35.24  6:45.83  7:56.51       
                     
Morten Kilhof  2000    405  1:03.91  2:16.72  3:32.02  4:48.54  9:59.17   
  Solrød Svømmeklub  9:44.03      6:06.47  7:24.65  8:42.49       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Oscar Isberg  2004    648  1:01.46  2:05.95  3:10.81  4:16.05  8:32.30   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  8:54.12      5:20.54  6:25.22  7:30.23       
                     
Louie Hermansen  2004    441  1:08.24  2:21.66  3:35.00  4:48.60  9:42.24   
  VAT Copenhagen-MK31  9:48.96      6:02.48  7:16.50  8:30.52       
                     
Joakim Schnack  2004    398  1:08.62  2:24.10  3:40.01  4:55.97  10:02.37   
  Svømmeklubben SHS Stevns  9:59.50      6:12.87  7:30.29  8:47.55       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anne Holm  1999    612  1:08.33  2:21.51  3:33.90  4:46.08  18:02.94   
  Svømmeklubben SHS Stevns        5:58.78  7:11.38  8:23.86  9:36.13     
          10:48.42  12:00.63  13:12.92  14:25.83     
          15:39.31  16:52.81         
                     
Mathilde Nielsen  2003    554  1:09.57  2:23.17  3:37.10  4:51.63  18:39.65   
  Holbæk Svømme Klub  18:38.43      6:06.73  7:21.41  8:36.81  9:52.15     
          11:07.42  12:22.90  13:38.54  14:54.07     
          16:10.22  17:26.04         
                     
Isabella Rosenberg  2003    501  1:12.92  2:29.40  3:46.47  5:05.06  19:17.30   
  VAT Copenhagen-MK31  18:40.27      6:22.55  7:41.39  9:00.65  10:19.22     
          11:37.58  12:54.31  14:11.61  15:28.64     
          16:45.78  18:02.74         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Frida Høj Andersen  2005    452  1:13.44  2:32.44  3:52.91  5:12.78  19:57.89   
  Ishøj Svømme Klub        6:33.09  7:52.55  9:12.78  10:32.92     
          11:54.35  13:14.55  14:35.17  15:57.26     
          17:18.90  18:39.02         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  13:22   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Arneskov  2002    659  27.42  59.99  1:36.63    2:05.93   
  Holbæk Svømme Klub  2:11.00                 
                     
Christopher H. Brown  2002    574  29.30  1:02.70  1:42.47    2:11.90   
  Holbæk Svømme Klub  2:11.00                 
                     
Carl Terp Larsen  2001    509  29.76  1:05.75  1:44.61    2:17.24   
  VAT Copenhagen-MK31  2:14.87                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    484  29.81  1:05.79  1:47.57    2:19.54   
  Helsingør Svømmeklub  2:15.48                 
                     
Rasmus Pedersen  2000    429  30.36  1:07.69  1:50.99    2:25.34   
  Svømmeklubben SHS Stevns  2:27.20                 
                     
Rasmus Hatting Petersen  2002    429  29.49  1:09.39  1:51.69    2:25.35   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:21.91                 
                     
Alexander E. Pedersen  2002    421  29.99  1:07.79  1:50.04    2:26.19   
  Holbæk Svømme Klub  2:31.90                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Lystlund  2003    490  31.33  1:09.99  1:48.02    2:19.00   
  Holbæk Svømme Klub  2:18.39                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    433  30.53  1:05.65  1:52.17    2:24.80   
  Greve Svømmeklub  2:27.52                 
                     
Simon Rytter Eliasen  2003    406  30.96  1:07.92  1:52.96    2:27.94   
  Holbæk Svømme Klub  2:29.86                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    405  30.08  1:12.15  1:54.21    2:28.17   
  Greve Svømmeklub  2:29.77                 
                     
Gustav B. Frederiksen  2004    390  32.98  1:13.63  1:55.24    2:30.04   
  Vordingborg Svømme Klub  2:31.28                 
                     
Alexander Hillhouse  2004    347  32.16  1:11.82  2:00.22    2:36.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.13                 
                     
Alex Baes Maidens  2004    345  34.08  1:13.78  2:01.73    2:36.26   
  VAT Copenhagen-MK31  2:38.04                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Svej  2005    425  31.29  1:12.07  1:51.20    2:25.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:29.17                 
                     
Marius Mains  2005    350  33.25  1:13.94  1:58.56    2:35.50   
  Ishøj Svømme Klub  2:41.61                 
                     
Mathias Olsen  2005    345  34.93  1:16.46  2:00.27    2:36.31   
  Greve Svømmeklub  2:50.02                 
                     
Rasmus Capion  2005    340  31.26  1:11.35  2:02.27    2:37.06   
  Vordingborg Svømme Klub  2:41.58                 
                     
Martin Svendson  2005    339  33.09  1:12.54  2:01.93    2:37.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.21                 
                     
Furkan Guler  2005    324  31.88  1:14.96  2:01.79    2:39.49   
  Holbæk Svømme Klub  2:47.39                 
                     
Gustav Mørk Rasmussen  2005    320  35.46  1:19.93  2:04.87    2:40.17   
  Holbæk Svømme Klub  2:44.90                 
                     
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    301  34.42  1:15.49  2:05.90    2:43.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:51.28                 
                     
Karl Svane Kristensen  2005    282  37.14  1:22.04  2:07.48    2:47.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:50.89                 
                     
Mads Sørensen  2005              DSQ  Sw 9.4Afsl mave 100m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.31                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Gaard  2006    448  31.18  1:08.50  1:49.90    2:23.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:29.31                 
                     
Carlos Halawi  2006    411  30.79  1:10.20  1:54.89    2:27.39   
  VAT Copenhagen-MK31  2:31.14                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    391  32.65  1:13.41  1:53.72    2:29.88   
  Solrød Svømmeklub  2:27.47                 
                     
Mads Emil Christiansen  2006    327  34.87  1:18.57  2:02.57    2:38.99   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.71                 
                     
Andreas Hammer Dohn  2006    327  34.33  1:14.44  2:02.46    2:39.01   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.70                 
                     
Tobias Melhede  2006    298  35.91  1:17.51  2:07.62    2:43.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:58.01                 
                     
Emil Szipli Pedersen  2006    298  34.77  1:19.22  2:07.48    2:44.03   
  Greve Svømmeklub  2:52.31                 
                     
Sebastian Højer Øster  2006    271  37.48  1:23.61  2:10.44    2:49.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:50.82                 
                     
Alexander Hartvigsen  2006    269  37.85  1:22.60  2:11.91    2:49.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:51.92                 
                     
10  Carl S. Sørensen  2006    230  36.64  1:25.14  2:19.31    2:58.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:08.83                 
                     
11  Oliver Holst Bøgeskov  2006    201  37.48  1:23.73  2:24.88    3:07.14   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:53.91                 
                     
12  Mark Dimon  2006    200  42.39  1:31.42  2:24.70    3:07.30   
  Greve Svømmeklub  3:05.40                 
                     
13  Frederik Luca Lamprecht  2006    198  40.56  1:26.34  2:27.08    3:08.03   
  Ishøj Svømme Klub  3:08.97                 
                     
14  Philip Schou Christiansen  2006    184  45.92  1:33.32  2:33.60    3:12.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:24.81                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sander F. Høyrup Johnsen  2007    318  34.84  1:17.08  2:04.06    2:40.45   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.63                 
                     
Marius Hedvang Segato  2007    288  36.09  1:18.75  2:08.72    2:45.92   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:47.49                 
                     
Storm Melgaard  2007    288  35.86  1:18.82  2:10.10    2:45.94   
  Køge Svømmeklub  3:01.71                 
                     
Mathias Hemmingsen  2007    287  37.67  1:18.92  2:09.88    2:46.03   
  Lyngby Svømmeklub  2:56.19                 
                     
Victor Buck  2007    273  36.77  1:22.86  2:11.20    2:48.99   
  Holbæk Svømme Klub  2:46.00                 
                     
Frederik William Holm  2007    264  37.54  1:21.47  2:11.19    2:50.84   
  Ishøj Svømme Klub  2:53.31                 
                     
Benjamin Bonde  2007    261  37.44  1:21.72  2:10.90    2:51.42   
  Lyngby Svømmeklub  2:55.26                 
                     
Victor Bjørneborg  2007    260  36.34  1:19.46  2:11.16    2:51.73   
  Greve Svømmeklub  2:54.54                 
                     
Valdemar Møller-Ern  2008    246  37.30  1:24.39  2:17.47    2:54.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:55.09                 
                     
10  Hjalte Lildballe Møller  2007    238  37.99  1:22.68  2:16.08    2:56.82   
  Køge Svømmeklub  2:59.68                 
                     
11  Charlie Bastillini-Noval  2007    234  39.94  1:28.96  2:20.70    2:57.72   
  Køge Svømmeklub  3:06.33                 
                     
12  Carl Gustav Christensen  2007    215  41.52  1:27.34  2:21.58    3:02.96   
  Køge Svømmeklub  3:04.55                 
                     
13  Malthe Sommer  2009    215  40.48  1:28.55  2:24.94    3:02.97   
  Køge Svømmeklub  3:01.12                 
                     
14  Nicolai Østergaard Hansen  2007    199  42.29  1:31.29  2:27.18    3:07.70   
  Greve Svømmeklub  3:28.40                 
                     
15  Emil Mandsberg  2008    193  41.40  1:28.74  2:26.42    3:09.48   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:11.83                 
                     
16  William Bugge  2008    190  40.57  1:28.30  2:27.67    3:10.42   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:14.54                 
                     
17  Frej Matias Krog  2007    187  45.08  1:33.83  2:29.86    3:11.38   
  Holbæk Svømme Klub  3:23.22                 
                     
18  Conrad Buhl  2009    178  45.94  1:35.59  2:31.91    3:14.73   
  Lyngby Svømmeklub  3:28.44                 
                     
19  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    172  40.63  1:32.85  2:34.20    3:16.88   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:35.43                 
                     
20  Mathias Riis  2008    171  45.25  1:34.14  2:34.75    3:17.50   
  Lyngby Svømmeklub  3:20.79                 
                     
21  Frederik Salling  2009    162  48.80  1:37.71  2:38.26    3:21.05   
  Lyngby Svømmeklub  3:32.48                 
                     
22  Gustav Jørgensen  2009    159  43.09  1:34.00  2:37.46    3:21.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:52.96                 
                     
23  Pelle Christian Severin  2008    159  48.84  1:37.80  2:39.61    3:22.33   
  Køge Svømmeklub  3:37.96                 
                     
24  Gustav Hejl-Rasmussen  2007    159  46.08  1:36.18  2:39.19    3:22.35   
  Køge Svømmeklub  3:27.67                 
                     
25  Benjamin Kofoed Thestrup  2007    158  43.78  1:34.61  2:35.77    3:22.63   
  Ishøj Svømme Klub  3:41.54                 
                     
26  Alexander Agerbæk Nielsen  2007    155  50.55  1:43.37  2:43.18    3:24.06   
  Holbæk Svømme Klub  3:42.68                 
                     
27  Bertram Wagner  2008    152  45.29  1:38.20  2:38.95    3:25.02   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
28  Sebastian Niemann Madsen  2008    149  49.32  1:41.07  2:38.78    3:26.34   
  Lyngby Svømmeklub  3:44.76                 
                     
29  Johan Fjord Kristensen  2008    98  51.21  1:49.20  2:56.77    3:57.00   
  Holbæk Svømme Klub  4:17.18                 
                     
30  Lukas Hansen  2008    98  53.67  1:52.61  3:07.24    3:57.30   
  Vordingborg Svømme Klub  3:56.20                 
                     
Jonas Lykke Hergaard  2007              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:52.40                 
                     
Anders Jensen  2008              DSQ  SW 7.3 hænd v hofte 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Kristoffer Fjeldsted  2008              DSQ  SW 9.4 mavelig 75m 
  Køge Svømmeklub  3:06.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:22 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    717  29.03  1:03.58  1:44.67    2:16.10   
  Gentofte Svømme Klub  2:19.80                 
                     
Josefine B. Pedersen  1999    606  33.13  1:11.36  1:50.02    2:23.95   
  VAT Copenhagen-MK31  2:19.36                 
                     
Freja A. Skov  2000    577  31.94  1:09.09  1:52.25    2:26.30   
  Helsingør Svømmeklub  2:23.99                 
                     
Johanna Berthelsen  2000    565  32.10  1:12.15  1:53.54    2:27.38   
  VAT Copenhagen-MK31  2:20.79                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    503  32.62  1:13.20  1:57.82    2:33.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:30.84                 
                     
Amanda Hietala  2002    465  35.87  1:16.51  2:00.27    2:37.20   
  Helsingør Svømmeklub  2:33.79                 
                     
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    426  34.81  1:17.01  2:04.21    2:41.89   
  Helsingør Svømmeklub  2:40.92                 
                     
Ida Larsen  2000    361  37.03  1:20.70  2:12.93    2:51.04   
  Holbæk Svømme Klub  2:46.86                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    566  31.69  1:09.46  1:53.93    2:27.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:23.47                 
                     
Caroline Villum Færch  2005    480  33.28  1:13.17  1:59.11    2:35.59   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.57                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    478  33.83  1:14.59  2:00.67    2:35.77   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:34.41                 
                     
Josefine Arbo Sørensen  2004    474  32.93  1:14.33  1:59.62    2:36.20   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:41.01                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    471  33.93  1:15.06  2:00.01    2:36.52   
  VAT Copenhagen-MK31  2:35.71                 
                     
Josefine Krumbak  2004    456  33.32  1:14.03  2:00.95    2:38.32   
  Køge Svømmeklub  2:36.93                 
                     
Maja Buck  2004    447  35.60  1:18.03  2:02.43    2:39.29   
  Holbæk Svømme Klub  2:36.88                 
                     
Cille Kirketerp  2005    437  34.70  1:19.14  2:04.72    2:40.57   
  VAT Copenhagen-MK31  2:36.50                 
                     
Mathilde Svendsen  2004    422  35.13  1:20.03  2:05.55    2:42.44   
  Greve Svømmeklub  2:49.56                 
                     
10  Kajsa Salomonsen  2005    413  34.20  1:15.47  2:06.62    2:43.63   
  VAT Copenhagen-MK31  2:45.83                 
                     
11  Lærke Marie Clausen  2005    410  36.17  1:20.93  2:04.95    2:44.01   
  Greve Svømmeklub  2:53.27                 
                     
12  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    409  36.36  1:19.16  2:05.02    2:44.04   
  Solrød Svømmeklub  2:40.74                 
                     
13  Anna Mundt Karup  2005    386  36.84  1:22.04  2:08.32    2:47.29   
  Holbæk Svømme Klub  2:42.26                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Pedersen  2006    461  34.33  1:13.91  2:02.11    2:37.65   
  Holbæk Svømme Klub  2:40.34                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    448  34.72  1:18.20  2:02.33    2:39.15   
  Solrød Svømmeklub  2:40.79                 
                     
Victoria Wiingaard  2006    446  34.82  1:14.19  2:01.86    2:39.41   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.50                 
                     
Nynne Zandra Opperfelt  2006    442  35.67  1:17.42  2:03.24    2:39.90   
  Solrød Svømmeklub  2:48.84                 
                     
Mille Giolbas  2006    423  35.16  1:17.74  2:05.69    2:42.32   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:52.98                 
                     
Sabrina Meldgaard Pejø  2006    422  34.38  1:16.80  2:06.66    2:42.41   
  Greve Svømmeklub  2:42.50                 
                     
Sofie Larsen  2006    408  35.68  1:20.55  2:05.56    2:44.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:48.27                 
                     
Sofia Yuwei Zhang  2006    402  37.27  1:22.65  2:06.66    2:45.01   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.04                 
                     
Molly Namensen  2006    397  35.69  1:15.73  2:07.63    2:45.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:48.03                 
                     
10  Julie Eriksen Tankmar  2006    395  34.33  1:16.37  2:07.64    2:46.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.43                 
                     
11  Mathilde Willumsen  2006    390  35.66  1:18.73  2:07.15    2:46.73   
  Greve Svømmeklub  3:02.68                 
                     
12  Sarah Ankjær Pedersen  2006    389  35.49  1:20.37  2:05.24    2:46.93   
  Greve Svømmeklub  2:47.27                 
                     
13  Marie Elster  2006    377  35.63  1:20.51  2:09.28    2:48.55   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.20                 
                     
14  Laura Cecilie Salling  2006    368  37.93  1:19.52  2:11.44    2:50.00   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.96                 
                     
15  Alma Lind Babin  2006    362  37.35  1:18.71  2:10.44    2:50.96   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.13                 
                     
16  Marie Skole Sørensen  2006    357  37.29  1:22.13  2:14.63    2:51.67   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:00.08                 
                     
17  Sophie Amalie Rasmussen  2006    339  37.98  1:22.85  2:15.42    2:54.73   
  Greve Svømmeklub  2:58.20                 
                     
18  Rosa Cornelia Barrisøe  2006    297  36.70  1:23.71  2:20.40    3:02.55   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:08.04                 
                     
19  Cecilie Amalie Holst Sørensen  2006    278  39.96  1:26.55  2:26.78    3:06.65   
  Holbæk Svømme Klub  3:19.93                 
                     
20  Signe Gyldenkærne  2006    268  43.68  1:34.04  2:27.21    3:08.95   
  Vordingborg Svømme Klub  3:23.76                 
                     
21  Natalie Dang N. Larsen  2006    204  48.55  1:37.25  2:40.13    3:26.94   
  Vordingborg Svømme Klub  3:36.76                 
                     
Jaqueline Haack  2006              DSQ  SW6.2 ej rygl e/75M 
  Solrød Svømmeklub  2:42.83                 
                     
Malene Dithmar  2006              DSQ  SW9.4 Ryg afsl. mav 
  Greve Svømmeklub  3:01.97                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Andersen  2007    529  32.25  1:12.27  1:55.92    2:30.65   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:35.58                 
                     
Sarah Gudme  2007    504  33.37  1:12.86  1:56.59    2:33.04   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:34.62                 
                     
Martine Damborg  2007    486  33.96  1:13.86  1:59.33    2:34.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.11                 
                     
Emma Hansen  2007    460  35.55  1:15.89  2:01.11    2:37.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.51                 
                     
Annika Frederiksen  2007    416  35.68  1:19.83  2:05.77    2:43.17   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:49.55                 
                     
Ea Lund Havgaard  2007    404  35.90  1:18.83  2:05.39    2:44.71   
  Helsingør Svømmeklub  2:45.25                 
                     
Naja O. K. Neergaard  2007    358  37.07  1:19.74  2:13.55    2:51.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:02.90                 
                     
Caroline Hansen  2007    356  37.67  1:22.02  2:14.25    2:51.85   
  VAT Copenhagen-MK31  2:56.51                 
                     
Rebecca Bell  2007    348  37.75  1:22.80  2:14.08    2:53.12   
  Lyngby Svømmeklub  2:51.93                 
                     
10  Nadia Walløe  2007    341  37.63  1:19.82  2:15.73    2:54.29   
  VAT Copenhagen-MK31  2:52.91                 
                     
11  Signe C. H. Naaby  2007    336  36.40  1:20.38  2:13.91    2:55.28   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:03.28                 
                     
12  Ella Emilia Soelberg  2007    324  38.31  1:23.41  2:17.69    2:57.40   
  VAT Copenhagen-MK31  2:54.23                 
                     
13  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    308  42.58  1:29.91  2:19.91    3:00.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:11.45                 
                     
14  Laura Jørgensen  2007    307  40.44  1:24.93  2:17.66    3:00.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:57.94                 
                     
15  Leonora Wahl-Brink  2007    302  41.33  1:27.46  2:20.48    3:01.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:17.52                 
                     
16  Sophie Harborg Fuchs  2007    282  38.72  1:27.03  2:19.26    3:05.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:23.23                 
                     
17  Malou Danefred Nielsen  2007    273  38.39  1:27.88  2:24.45    3:07.71   
  Vordingborg Svømme Klub  3:42.01                 
                     
18  Silje Egeberg Nordhald  2007    268  46.48  1:32.43  2:27.53    3:08.90   
  Vordingborg Svømme Klub  3:19.01                 
                     
19  Alma Hartmann Jensen  2007    259  44.16  1:32.23  2:26.08    3:11.01   
  Lyngby Svømmeklub  3:51.83                 
                     
20  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    250  39.94  1:32.08  2:27.46    3:13.21   
  Helsingør Svømmeklub  2:58.92                 
                     
21  Ingeborg Fleron Qvant  2007    241  46.31  1:35.91  2:32.13    3:15.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:51.24                 
                     
22  Kaja Pedersen  2007    236  41.42  1:34.19  2:31.17    3:17.06   
  Holbæk Svømme Klub  3:30.89                 
                     
23  Anna Høyer  2007    227  47.67  1:38.75  2:35.85    3:19.70   
  Køge Svømmeklub  3:17.49                 
                     
24  Freja Fyller Jacobsen  2007    223  45.35  1:36.39  2:32.10    3:20.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:18.73                 
                     
25  Liva Vang Palsbøll  2007    216  43.20  1:34.98  2:32.55    3:22.89   
  Holbæk Svømme Klub  3:24.83                 
                     
26  Josephine Michelsen  2007    215  45.26  1:36.76  2:35.55    3:23.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:28.43                 
                     
27  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007    215  49.49  1:39.34  2:38.03    3:23.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:31.37                 
                     
28  Olivia Barfoed  2007    211  46.89  1:38.62  2:38.36    3:24.50   
  Lyngby Svømmeklub  3:28.54                 
                     
29  Amalie Haack  2007    204  46.77  1:36.73  2:40.06    3:26.90   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Frida Caroline Knudsen  2007              DSQ  SW7.6 ESB v/150M 
  Greve Svømmeklub  2:49.27                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Liechti  2008    338  38.46  1:23.63  2:14.93    2:54.86   
  Køge Svømmeklub  3:02.39                 
                     
Olivia Møllgaard  2008    336  37.02  1:21.50  2:13.99    2:55.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:00.46                 
                     
Wilma Adelhardt Madsen  2008    302  44.53  1:31.89  2:19.12    3:01.50   
  Lyngby Svømmeklub  3:07.56                 
                     
Caroline Toftelund Larsen  2008    296  40.48  1:29.43  2:22.46    3:02.83   
  Lyngby Svømmeklub  3:11.51                 
                     
Wilma Berg  2008    295  42.45  1:31.69  2:22.35    3:02.97   
  Lyngby Svømmeklub  3:03.29                 
                     
Ida Mathiesen  2008    282  41.08  1:29.83  2:22.29    3:05.68   
  Lyngby Svømmeklub  3:04.70