2020-09-22   11:28:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för MaxKompetens Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 1, 100m Frisim Damer 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Penny Kennerwall 2008 Ronneby Simsällskap 1:15.26
50m: 35.64
100m: 1:15.26
(39.62)
2 Isa Gunnarsson 2008 Ronneby Simsällskap 1:18.49 +3.23
50m: 36.61
100m: 1:18.49
(41.88)
3 Hannah Kranstedt 2008 Ronneby Simsällskap 1:25.30 +10.04
50m: 39.82
100m: 1:25.30
(45.48)
4 Minéa Bergstedt 2008 Karlshamns Simklubb 1:26.20 +10.94
50m: 40.81
100m: 1:26.20
(45.39)
5 Emelie Persson 2008 Karlskrona Simsällskap 1:31.25 +15.99
50m: 43.69
100m: 1:31.25
(47.56)
6 Emilia Gudmundsson 2010 Karlskrona Simsällskap 1:31.31 +16.05
50m: 41.99
100m: 1:31.31
(49.32)
7 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 1:36.04 +20.78
50m: 44.16
100m: 1:36.04
(51.88)
8 Nelly Berggren 2009 Karlshamns Simklubb 1:56.39 +41.13
50m: 52.41
100m: 1:56.39
(1:03.98)
- Isabell Eliasson 2008 Karlskrona Simsällskap DNS
- Maya Svensson 2009 Karlshamns Simklubb DNS
- Linnea Svennesson 2009 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-28 10:15:18
Gren 1, 100m Frisim Damer 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb 1:06.21
50m: 31.80
100m: 1:06.21
(34.41)
2 Julia Andersson 2007 Ronneby Simsällskap 1:07.08 +0.87
50m: 32.28
100m: 1:07.08
(34.80)
3 Alma Larsson 2006 Karlshamns Simklubb 1:12.61 +6.40
50m: 34.09
100m: 1:12.61
(38.52)
4 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 1:12.73 +6.52
50m: 34.44
100m: 1:12.73
(38.29)
5 Bodil Zettervall 2007 Karlskrona Simsällskap 1:13.05 +6.84
50m: 35.20
100m: 1:13.05
(37.85)
6 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap 1:15.06 +8.85
50m: 35.50
100m: 1:15.06
(39.56)
7 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 1:15.55 +9.34
50m: 36.15
100m: 1:15.55
(39.40)
8 Alva Gunnarsson 2006 Ronneby Simsällskap 1:16.13 +9.92
50m: 35.61
100m: 1:16.13
(40.52)
9 Elsa Källemark 2007 Karlskrona Simsällskap 1:17.75 +11.54
50m: 35.98
100m: 1:17.75
(41.77)
10 Alva Mikonyte 2007 Ronneby Simsällskap 1:22.01 +15.80
50m: 39.61
100m: 1:22.01
(42.40)
11 Emilia Blomé 2006 Karlshamns Simklubb 1:29.44 +23.23
50m: 42.35
100m: 1:29.44
(47.09)
- Emina Wigow 2007 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-28 10:15:18
Gren 1, 100m Frisim Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 59.47
50m: 28.70
100m: 59.47
(30.77)
2 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 1:05.89 +6.42
50m: 31.28
100m: 1:05.89
(34.61)
3 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 1:13.98 +14.51
50m: 34.95
100m: 1:13.98
(39.03)
4 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap 1:17.09 +17.62
50m: 36.53
100m: 1:17.09
(40.56)
5 Emmy Hulte 2005 Karlshamns Simklubb 1:17.36 +17.89
50m: 37.54
100m: 1:17.36
(39.82)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:15:18
Gren 1, 100m Frisim Damer 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Engla Löfström 2003 Ronneby Simsällskap 1:05.23
50m: 31.02
100m: 1:05.23
(34.21)
2 Saga Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 1:08.43 +3.20
50m: 32.68
100m: 1:08.43
(35.75)
3 Astrid Nyblom 2002 Karlskrona Simsällskap 1:09.47 +4.24
50m: 32.65
100m: 1:09.47
(36.82)
4 Disa Knutsson 2002 Ronneby Simsällskap 1:10.18 +4.95
50m: 32.73
100m: 1:10.18
(37.45)
5 Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 1:10.83 +5.60
50m: 33.95
100m: 1:10.83
(36.88)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:15:18
2019-09-28 10:17:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 2, 200m Frisim Herrar 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Petersson 2008 Karlskrona Simsällskap 3:04.20
50m: 39.30
100m: 1:26.11
(46.81)
150m: 2:16.06
(49.95)
200m: 3:04.20
(48.14)
2 Hugo Jeppsson 2008 Karlskrona Simsällskap 3:14.15 +9.95
50m: 42.38
100m: 1:31.97
(49.59)
150m: 2:25.48
(53.51)
200m: 3:14.15
(48.67)
3 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap 3:16.37 +12.17
50m: 40.42
100m: 1:30.53
(50.11)
150m: 2:23.94
(53.41)
200m: 3:16.37
(52.43)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:26:27
Gren 2, 200m Frisim Herrar 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Edlund 2006 Ronneby Simsällskap 2:43.91
50m: 36.93
100m: 1:20.19
(43.26)
150m: 2:04.21
(44.02)
200m: 2:43.91
(39.70)
2 Felix Hoffmann 2007 Karlskrona Simsällskap 2:53.59 +9.68
50m: 39.42
100m: 1:24.77
(45.35)
150m: 2:11.52
(46.75)
200m: 2:53.59
(42.07)
3 Victor Andersson 2007 Karlskrona Simsällskap 3:08.68 +24.77
50m: 43.10
100m: 1:31.37
(48.27)
150m: 2:21.41
(50.04)
200m: 3:08.68
(47.27)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:26:27
Gren 2, 200m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannes Wrenne 2004 Karlskrona Simsällskap 2:10.19
50m: 29.21
100m: 1:01.41
(32.20)
150m: 1:35.66
(34.25)
200m: 2:10.19
(34.53)
2 Yousef Abu Hajaj 2005 Karlskrona Simsällskap 2:21.58 +11.39
50m: 31.10
100m: 1:06.18
(35.08)
150m: 1:44.00
(37.82)
200m: 2:21.58
(37.58)
3 Melvin Petersson 2005 Karlskrona Simsällskap 2:39.64 +29.45
50m: 35.67
100m: 1:17.84
(42.17)
150m: 1:59.99
(42.15)
200m: 2:39.64
(39.65)
4 Emil Lindquist 2004 Ronneby Simsällskap 2:44.34 +34.15
50m: 34.43
100m: 1:17.13
(42.70)
150m: 2:00.76
(43.63)
200m: 2:44.34
(43.58)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:26:27
Gren 2, 200m Frisim Herrar 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jesper Molin 2001 Ronneby Simsällskap 2:31.99
50m: 31.36
100m: 1:08.27
(36.91)
150m: 1:49.92
(41.65)
200m: 2:31.99
(42.07)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:26:27
2019-09-28 10:26:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelie Persson 2008 Karlskrona Simsällskap 43.65
2 Penny Kennerwall 2008 Ronneby Simsällskap 47.35 +3.70
3 Maja Henrysson 2009 Karlskrona Simsällskap 48.26 +4.61
4 Ylva Linder 2009 Karlskrona Simsällskap 50.97 +7.32
5 Elin Tidstrand 2009 Karlskrona Simsällskap 51.46 +7.81
6 Hannah Kranstedt 2008 Ronneby Simsällskap 53.29 +9.64
7 Nora Savic 2009 Karlskrona Simsällskap 53.73 +10.08
8 Emilia Gudmundsson 2010 Karlskrona Simsällskap 53.80 +10.15
9 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 56.42 +12.77
10 Lovelia Sköld 2010 Ronneby Simsällskap 1:01.82 +18.17
11 Ebba Tegvald 2009 Karlshamns Simklubb 1:09.14 +25.49
- Minéa Bergstedt 2008 Karlshamns Simklubb DSQ
- Nelly Berggren 2009 Karlshamns Simklubb DSQ
- Isabell Eliasson 2008 Karlskrona Simsällskap DNS
- Maya Svensson 2009 Karlshamns Simklubb DNS
- Linnea Svennesson 2009 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-28 10:36:27
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Källemark 2007 Karlskrona Simsällskap 43.39
2 Emina Wigow 2007 Karlskrona Simsällskap 44.80 +1.41
3 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap 44.90 +1.51
4 Alva Gunnarsson 2006 Ronneby Simsällskap 45.12 +1.73
5 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 45.70 +2.31
6 Bodil Zettervall 2007 Karlskrona Simsällskap 47.74 +4.35
7 Alva Mikonyte 2007 Ronneby Simsällskap 50.31 +6.92
8 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 50.34 +6.95
Grenen officiell:  2019-09-28 10:36:27
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 39.85
2 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap 40.29 +0.44
Grenen officiell:  2019-09-28 10:36:27
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Disa Knutsson 2002 Ronneby Simsällskap 38.38
2 Astrid Nyblom 2002 Karlskrona Simsällskap 42.83 +4.45
Grenen officiell:  2019-09-28 10:36:27
2019-10-02 08:49:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Petersson 2008 Karlskrona Simsällskap 1:45.82
50m: 49.88
100m: 1:45.82
(55.94)
2 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap 1:46.14 +0.32
50m: 50.38
100m: 1:46.14
(55.76)
3 Hugo Jeppsson 2008 Karlskrona Simsällskap 1:57.52 +11.70
50m: 55.14
100m: 1:57.52
(1:02.38)
- Gabriel Sellgren 2009 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-28 10:48:37
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Rexeke 2006 Karlskrona Simsällskap 1:39.90
50m: 47.37
100m: 1:39.90
(52.53)
2 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap 1:40.63 +0.73
50m: 47.85
100m: 1:40.63
(52.78)
3 Felix Hoffmann 2007 Karlskrona Simsällskap 1:42.35 +2.45
50m: 49.24
100m: 1:42.35
(53.11)
4 Oliver Bergstedt 2006 Karlshamns Simklubb 1:43.28 +3.38
50m: 50.03
100m: 1:43.28
(53.25)
5 Love Ane 2007 Karlshamns Simklubb 1:44.63 +4.73
50m: 48.07
100m: 1:44.63
(56.56)
6 Neo Evertsson 2007 Karlskrona Simsällskap 1:48.85 +8.95
50m: 51.12
100m: 1:48.85
(57.73)
7 Vidar Nilsson 2007 Karlskrona Simsällskap 1:57.63 +17.73
50m: 53.23
100m: 1:57.63
(1:04.40)
8 Riccardo Byggeth 2007 Karlskrona Simsällskap 1:57.76 +17.86
50m: 54.17
100m: 1:57.76
(1:03.59)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:48:37
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannes Wrenne 2004 Karlskrona Simsällskap 1:08.24
50m: 31.43
100m: 1:08.24
(36.81)
2 Barnabás Tóth 2005 Karlskrona Simsällskap 1:24.23 +15.99
50m: 39.23
100m: 1:24.23
(45.00)
3 Malte Olsson 2005 Karlshamns Simklubb 1:29.01 +20.77
50m: 41.47
100m: 1:29.01
(47.54)
4 Emil Lindquist 2004 Ronneby Simsällskap 1:30.19 +21.95
50m: 41.06
100m: 1:30.19
(49.13)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:48:37
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kim Johnsson 2000 Karlshamns Simklubb 1:33.23
50m: 41.48
100m: 1:33.23
(51.75)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:48:37
2019-09-28 10:49:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 5, 400m Medley Damer  - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Andersson 2007 Ronneby Simsällskap 6:03.40
50m: 38.28
100m: 1:24.48
(46.20)
150m: 2:13.48
(49.00)
200m: 3:00.71
(47.23)
250m: 3:52.28
(51.57)
300m: 4:45.57
(53.29)
350m: 5:24.94
(39.37)
400m: 6:03.40
(38.46)
Grenen officiell:  2019-09-28 10:53:15
2019-09-28 13:51:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Måns Fridström 2006 Karlskrona Simsällskap 1:14.06
50m: 32.68
100m: 1:14.06
(41.38)
2 Neo Evertsson 2007 Karlskrona Simsällskap 1:27.74 +13.68
50m: 39.71
100m: 1:27.74
(48.03)
3 Jacob Edlund 2006 Ronneby Simsällskap 1:36.46 +22.40
50m: 40.89
100m: 1:36.46
(55.57)
Grenen officiell:  2019-09-28 11:25:36
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Yousef Abu Hajaj 2005 Karlskrona Simsällskap 1:11.75
50m: 32.49
100m: 1:11.75
(39.26)
2 Melvin Petersson 2005 Karlskrona Simsällskap 1:27.44 +15.69
50m: 40.61
100m: 1:27.44
(46.83)
Grenen officiell:  2019-09-28 11:25:36
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jesper Molin 2001 Ronneby Simsällskap 1:21.77
50m: 33.90
100m: 1:21.77
(47.87)
Grenen officiell:  2019-09-28 11:25:36
2019-09-28 11:26:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Gunnarsson 2008 Ronneby Simsällskap 1:30.99
50m: 44.62
100m: 1:30.99
(46.37)
2 Penny Kennerwall 2008 Ronneby Simsällskap 1:31.37 +0.38
50m: 45.08
100m: 1:31.37
(46.29)
3 Maja Henrysson 2009 Karlskrona Simsällskap 1:42.12 +11.13
50m: 49.82
100m: 1:42.12
(52.30)
4 Ebba Tegvald 2009 Karlshamns Simklubb 1:51.97 +20.98
50m: 54.09
100m: 1:51.97
(57.88)
5 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 1:58.31 +27.32
50m: 55.66
100m: 1:58.31
(1:02.65)
- Maya Svensson 2009 Karlshamns Simklubb DNS
- Isabell Eliasson 2008 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-28 11:37:01
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb 1:18.96
50m: 39.78
100m: 1:18.96
(39.18)
2 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 1:26.66 +7.70
50m: 42.33
100m: 1:26.66
(44.33)
3 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 1:26.83 +7.87
50m: 43.66
100m: 1:26.83
(43.17)
4 Emina Wigow 2007 Karlskrona Simsällskap 1:30.67 +11.71
50m: 41.78
100m: 1:30.67
(48.89)
5 Alva Mikonyte 2007 Ronneby Simsällskap 1:38.43 +19.47
50m: 47.79
100m: 1:38.43
(50.64)
- Emilia Blomé 2006 Karlshamns Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-09-28 11:37:01
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 1:09.61
50m: 34.19
100m: 1:09.61
(35.42)
2 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 1:26.10 +16.49
50m: 42.90
100m: 1:26.10
(43.20)
3 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap 1:27.16 +17.55
50m: 42.04
100m: 1:27.16
(45.12)
4 Emmy Hulte 2005 Karlshamns Simklubb 1:32.98 +23.37
50m: 46.88
100m: 1:32.98
(46.10)
Grenen officiell:  2019-09-28 11:37:01
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 1:20.44
50m: 39.19
100m: 1:20.44
(41.25)
Grenen officiell:  2019-09-28 11:37:01
2019-09-28 11:37:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap 45.56
2 Hugo Jeppsson 2008 Karlskrona Simsällskap 47.27 +1.71
3 Max Petersson 2008 Karlskrona Simsällskap 49.11 +3.55
4 Gabriel Sellgren 2009 Karlskrona Simsällskap 50.22 +4.66
5 Oscar Nilsson 2009 Karlshamns Simklubb 1:00.56 +15.00
Grenen officiell:  2019-09-28 11:44:00
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Neo Evertsson 2007 Karlskrona Simsällskap 38.23
2 Felix Hoffmann 2007 Karlskrona Simsällskap 39.57 +1.34
3 Oliver Bergstedt 2006 Karlshamns Simklubb 42.54 +4.31
4 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap 42.97 +4.74
5 Riccardo Byggeth 2007 Karlskrona Simsällskap 43.63 +5.40
6 Love Ane 2007 Karlshamns Simklubb 45.47 +7.24
7 Victor Andersson 2007 Karlskrona Simsällskap 46.39 +8.16
8 Vidar Nilsson 2007 Karlskrona Simsällskap 52.14 +13.91
Grenen officiell:  2019-09-28 11:44:00
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Yousef Abu Hajaj 2005 Karlskrona Simsällskap 33.41
2 Barnabás Tóth 2005 Karlskrona Simsällskap 33.73 +0.32
Grenen officiell:  2019-09-28 11:44:00
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Svensson 2003 Ronneby Simsällskap 32.44
2 Kim Johnsson 2000 Karlshamns Simklubb 45.11 +12.67
Grenen officiell:  2019-09-28 11:44:00
2019-09-28 13:51:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 2:46.47
50m: 35.29
100m: 1:17.46
(42.17)
150m: 2:01.64
(44.18)
200m: 2:46.47
(44.83)
Grenen officiell:  2019-09-28 11:47:49
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 2:54.39
50m: 36.50
100m: 1:19.59
(43.09)
150m: 2:05.56
(45.97)
200m: 2:54.39
(48.83)
Grenen officiell:  2019-09-28 11:47:49
2019-09-28 11:48:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 10, 400m Frisim Herrar  - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Måns Fridström 2006 Karlskrona Simsällskap 5:28.02
50m: 35.78
100m: 1:18.01
(42.23)
150m: 2:00.73
(42.72)
200m: 2:43.63
(42.90)
250m: 3:26.10
(42.47)
300m: 4:07.82
(41.72)
350m: 4:50.33
(42.51)
400m: 5:28.02
(37.69)
2 Melvin Petersson 2005 Karlskrona Simsällskap 5:35.70 +7.68
50m: 37.09
100m: 1:19.34
(42.25)
150m: 2:03.64
(44.30)
200m: 2:46.29
(42.65)
250m: 3:29.30
(43.01)
300m: 4:13.02
(43.72)
350m: 4:55.19
(42.17)
400m: 5:35.70
(40.51)
3 Jacob Edlund 2006 Ronneby Simsällskap 5:54.50 +26.48
50m: 39.64
100m: 1:24.76
(45.12)
150m: 2:11.50
(46.74)
200m: 2:57.39
(45.89)
250m: 3:43.24
(45.85)
300m: 4:29.20
(45.96)
350m: 5:13.63
(44.43)
400m: 5:54.50
(40.87)
Grenen officiell:  2019-09-28 14:44:08
2019-09-28 16:24:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 11, 200m Medley Damer 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Penny Kennerwall 2008 Ronneby Simsällskap 3:22.77
50m: 4:40.57
100m: 5:18.51
(37.94)
150m: 6:02.80
(44.29)
200m: 3:22.77
(2:40.03)
Grenen officiell:  2019-09-28 15:18:41
Gren 11, 200m Medley Damer 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb 2:50.37
50m: 36.09
100m: 1:20.98
(44.89)
150m: 2:10.32
(49.34)
200m: 2:50.37
(40.05)
2 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap 3:08.06 +17.69
50m: 39.93
100m: 1:30.90
(50.97)
150m: 2:26.22
(55.32)
200m: 3:08.06
(41.84)
3 Elsa Källemark 2007 Karlskrona Simsällskap 3:14.67 +24.30
50m: 42.94
100m: 1:31.41
(48.47)
150m: 2:27.70
(56.29)
200m: 3:14.67
(46.97)
4 Emina Wigow 2007 Karlskrona Simsällskap 3:15.96 +25.59
50m: 43.23
100m: 1:32.05
(48.82)
150m: 2:32.93
(1:00.88)
200m: 3:15.96
(43.03)
5 Alva Mikonyte 2007 Ronneby Simsällskap 3:26.74 +36.37
50m: 8:17.68
100m: 9:42.57
(1:24.89)
150m: 11:44.14
(2:01.57)
200m: 3:26.74
(8:17.40)
- Bodil Zettervall 2007 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-28 15:18:41
Gren 11, 200m Medley Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 2:30.16
50m: 31.44
100m: 1:10.72
(39.28)
150m: 1:55.54
(44.82)
200m: 2:30.16
(34.62)
2 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 2:39.18 +9.02
50m: 33.34
100m: 1:14.65
(41.31)
150m: 2:01.88
(47.23)
200m: 2:39.18
(37.30)
3 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 2:57.22 +27.06
50m: 42.16
100m: 1:28.10
(45.94)
150m: 2:14.95
(46.85)
200m: 2:57.22
(42.27)
4 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap 3:01.96 +31.80
50m: 41.24
100m: 1:28.45
(47.21)
150m: 2:17.80
(49.35)
200m: 3:01.96
(44.16)
5 Emmy Hulte 2005 Karlshamns Simklubb 3:12.40 +42.24
50m: 46.01
100m: 1:35.42
(49.41)
150m: 2:29.79
(54.37)
200m: 3:12.40
(42.61)
Grenen officiell:  2019-09-28 15:18:41
Gren 11, 200m Medley Damer 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 2:44.26
50m: 33.84
100m: 1:15.30
(41.46)
150m: 2:06.46
(51.16)
200m: 2:44.26
(37.80)
2 Disa Knutsson 2002 Ronneby Simsällskap 2:48.92 +4.66
50m: 37.66
100m: 1:22.05
(44.39)
150m: 2:09.63
(47.58)
200m: 2:48.92
(39.29)
3 Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 2:53.91 +9.65
50m: 36.78
100m: 1:21.93
(45.15)
150m: 2:13.73
(51.80)
200m: 2:53.91
(40.18)
Grenen officiell:  2019-09-28 15:18:41
2019-09-28 16:24:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 12, 100m Medley Herrar 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Petersson 2008 Karlskrona Simsällskap 1:37.91
50m: 48.03
100m: 1:37.91
(49.88)
2 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap 1:38.41 +0.50
50m: 46.00
100m: 1:38.41
(52.41)
3 Gabriel Sellgren 2009 Karlskrona Simsällskap 1:46.64 +8.73
50m: 50.35
100m: 1:46.64
(56.29)
4 Hugo Jeppsson 2008 Karlskrona Simsällskap 1:47.55 +9.64
50m: 51.69
100m: 1:47.55
(55.86)
Grenen officiell:  2019-09-28 15:23:22
Gren 12, 100m Medley Herrar 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Neo Evertsson 2007 Karlskrona Simsällskap 1:26.43
50m: 38.83
100m: 1:26.43
(47.60)
2 Felix Hoffmann 2007 Karlskrona Simsällskap 1:27.02 +0.59
50m: 39.47
100m: 1:27.02
(47.55)
3 Carl Rexeke 2006 Karlskrona Simsällskap 1:28.53 +2.10
50m: 42.60
100m: 1:28.53
(45.93)
4 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap 1:32.19 +5.76
50m: 44.65
100m: 1:32.19
(47.54)
5 Oliver Bergstedt 2006 Karlshamns Simklubb 1:32.55 +6.12
50m: 43.95
100m: 1:32.55
(48.60)
6 Riccardo Byggeth 2007 Karlskrona Simsällskap 1:37.86 +11.43
50m: 44.73
100m: 1:37.86
(53.13)
7 Love Ane 2007 Karlshamns Simklubb 1:42.08 +15.65
50m: 51.29
100m: 1:42.08
(50.79)
8 Vidar Nilsson 2007 Karlskrona Simsällskap 1:46.56 +20.13
50m: 50.99
100m: 1:46.56
(55.57)
9 Victor Andersson 2007 Karlskrona Simsällskap 1:52.58 +26.15
50m: 53.89
100m: 1:52.58
(58.69)
Grenen officiell:  2019-09-28 15:23:22
Gren 12, 100m Medley Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Barnabás Tóth 2005 Karlskrona Simsällskap 1:15.16
50m: 36.56
100m: 1:15.16
(38.60)
2 Malte Olsson 2005 Karlshamns Simklubb 1:21.28 +6.12
50m: 39.02
100m: 1:21.28
(42.26)
3 Emil Lindquist 2004 Ronneby Simsällskap 1:22.98 +7.82
50m: 38.81
100m: 1:22.98
(44.17)
Grenen officiell:  2019-09-28 15:23:22
Gren 12, 100m Medley Herrar 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jesper Molin 2001 Ronneby Simsällskap 1:14.87
50m: 34.91
100m: 1:14.87
(39.96)
Grenen officiell:  2019-09-28 15:23:22
2019-09-28 16:25:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 13, 50m Frisim Damer 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Penny Kennerwall 2008 Ronneby Simsällskap 34.70
2 Hannah Kranstedt 2008 Ronneby Simsällskap 37.66 +2.96
3 Emilia Gudmundsson 2010 Karlskrona Simsällskap 39.06 +4.36
4 Minéa Bergstedt 2008 Karlshamns Simklubb 39.14 +4.44
5 Ylva Linder 2009 Karlskrona Simsällskap 43.17 +8.47
6 Ebba Tegvald 2009 Karlshamns Simklubb 43.26 +8.56
7 Elin Tidstrand 2009 Karlskrona Simsällskap 44.13 +9.43
8 Maja Henrysson 2009 Karlskrona Simsällskap 44.18 +9.48
9 Nora Savic 2009 Karlskrona Simsällskap 44.98 +10.28
10 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 45.72 +11.02
11 Lovelia Sköld 2010 Ronneby Simsällskap 47.86 +13.16
12 Nelly Berggren 2009 Karlshamns Simklubb 52.12 +17.42
13 Elisa Ungureanu 2009 Bromöllaortens Simsällskap 53.18 +18.48
14 Ellen Vendel 2009 Bromöllaortens Simsällskap 53.98 +19.28
15 Elsa Andersson 2009 Bromöllaortens Simsällskap 55.03 +20.33
Grenen officiell:  2019-09-28 15:25:28
Gren 13, 50m Frisim Damer 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb 29.77
2 Julia Andersson 2007 Ronneby Simsällskap 30.15 +0.38
3 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap 32.82 +3.05
4 Emina Wigow 2007 Karlskrona Simsällskap 33.08 +3.31
5 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 33.44 +3.67
6 Bodil Zettervall 2007 Karlskrona Simsällskap 34.17 +4.40
7 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 35.05 +5.28
8 Elsa Källemark 2007 Karlskrona Simsällskap 36.17 +6.40
9 Alva Mikonyte 2007 Ronneby Simsällskap 36.91 +7.14
10 Sabine Kalteneckar 2007 Bromöllaortens Simsällskap 37.01 +7.24
11 Emilia Blomé 2006 Karlshamns Simklubb 39.64 +9.87
Grenen officiell:  2019-09-28 15:25:28
Gren 13, 50m Frisim Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 29.73
2 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 33.96 +4.23
3 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap 35.30 +5.57
Grenen officiell:  2019-09-28 15:25:28
Gren 13, 50m Frisim Damer 16 och äldre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Engla Löfström 2003 Ronneby Simsällskap 29.33
2 Saga Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 31.20 +1.87
3 Disa Knutsson 2002 Ronneby Simsällskap 31.75 +2.42
4 Astrid Nyblom 2002 Karlskrona Simsällskap 31.81 +2.48
5 Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 33.10 +3.77
Grenen officiell:  2019-09-28 15:25:28
2019-09-28 16:25:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar 11 år och yngre - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap 3:57.81
50m: 53.75
100m: 1:55.70
(1:01.95)
150m: 2:57.55
(1:01.85)
200m: 3:57.81
(1:00.26)
2 Hugo Jeppsson 2008 Karlskrona Simsällskap 4:11.69 +13.88
50m: 56.84
100m: 2:02.48
(1:05.64)
150m: 3:07.27
(1:04.79)
200m: 4:11.69
(1:04.42)
Grenen officiell:  2019-09-28 16:10:22
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap 3:48.17
50m: 49.65
100m: 1:48.75
(59.10)
150m: 2:48.77
(1:00.02)
200m: 3:48.17
(59.40)
2 Riccardo Byggeth 2007 Karlskrona Simsällskap 3:57.26 +9.09
50m: 52.80
100m: 1:52.81
(1:00.01)
150m: 2:54.53
(1:01.72)
200m: 3:57.26
(1:02.73)
Grenen officiell:  2019-09-28 16:10:22
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannes Wrenne 2004 Karlskrona Simsällskap 2:40.02
50m: 34.18
100m: 1:14.34
(40.16)
150m: 1:56.83
(42.49)
200m: 2:40.02
(43.19)
2 Barnabás Tóth 2005 Karlskrona Simsällskap 3:06.83 +26.81
50m: 41.30
100m: 1:28.92
(47.62)
150m: 2:18.74
(49.82)
200m: 3:06.83
(48.09)
Grenen officiell:  2019-09-28 16:10:22
2019-09-28 16:10:29 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Karlshamns Simklubb
Document
Resultat
Maxkompetens cup
Arrangör:
Plats: Väggabadet Karlshamns simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 15, 200m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Sponsor: Maxkompetens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb 2:50.26
50m: 41.65
100m: 1:25.77
(44.12)
150m: 2:09.47
(43.70)
200m: 2:50.26
(40.79)
2 Julia Andersson 2007 Ronneby Simsällskap 2:52.86 +2.60
50m: 42.02
100m: 1:27.31
(45.29)
150m: 2:11.50
(44.19)
200m: 2:52.86
(41.36)
3 Alma Larsson 2006 Karlshamns Simklubb 3:06.22 +15.96
50m: 42.54
100m: 1:28.80
(46.26)