2020-04-03   08:21:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open - kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - Stævnestart kl. 17.00

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Maagøe  1999              29.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.28                 
Jessica Yu Mortensen  2000              30.53   
  Lyngby Svømmeklub  30.16                 
Nina Toft  2000              30.55   
  Gentofte Svømme Klub  30.10                 
Anna Wermuth  1996              32.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.47                 
Caroline Hørlykke  2000              32.45   
  Gentofte Svømme Klub  31.83                 
Klara Reeh  1999              33.02   
  Lyngby Svømmeklub  31.86                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989              34.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.74                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Stenholt  2003              29.48   
  Lyngby Svømmeklub  29.59                 
Alberte V. Bisgaard  2003              29.98   
  Gentofte Svømme Klub  29.96                 
Kristine Nilsson Norby  2005              30.23   
  Gentofte Svømme Klub  30.62                 
Asta Poulsen Dolan  2004              30.39   
  Gentofte Svømme Klub  30.02                 
Cecilie Carøe Helmark  2005              30.88   
  Gentofte Svømme Klub  31.13                 
Esther Else Grubert  2003              31.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.41                 
Josephine Holst Vinther  2004              31.85   
  Gentofte Svømme Klub  31.20                 
Alma Olivarius  2005              32.55   
  Lyngby Svømmeklub  32.66                 
Anne Sofie Evald  2004              32.88   
  Gentofte Svømme Klub  32.57                 
10  Juliane Bo Andersen  2005              32.89   
  JGI Svømning  33.06                 
11  Clara Toft  2004              33.51   
  Gentofte Svømme Klub  33.72                 
12  Alberte Kreiser-Petersen  2005              33.73   
  Gentofte Svømme Klub  35.25                 
13  Silja Brage  2005              34.04   
  JGI Svømning  35.54                 
14  Olivia Augustinus  2004              34.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.97                 
15  Mia Lindberg  2003              35.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.46                 
16  Amalie Schou  2003              35.96   
  Gentofte Svømme Klub  32.59                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alba Mantoni  2006              33.19   
  Gentofte Svømme Klub  32.85                 
Anna E.e. Balle  2006              34.87   
  Gentofte Svømme Klub  36.01                 
Anna Hinsch Lauritzen  2006              35.28   
  Gentofte Svømme Klub  36.06                 
Christine Stubbe Lundsby  2006              35.91   
  Gentofte Svømme Klub  37.21                 
Stella Demuth Andersen  2006              36.58   
  Gentofte Svømme Klub  36.95                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tess van der Laan  2008              36.12   
  Gentofte Svømme Klub  39.98                 
Sophie Flamand  2007              36.59   
  Gentofte Svømme Klub  39.79                 
Caroline Victoria Reedtz  2007              38.69   
  Gentofte Svømme Klub  39.13                 
Edith Louise Vedel  2007              39.44   
  Gentofte Svømme Klub  42.66                 
Mathilde V. Høyer  2007              39.73   
  Gentofte Svømme Klub  43.31                 
Ingrid Kaas Permin  2008              42.01   
  Gentofte Svømme Klub  46.46                 
Josefine Agnete Lenskjold  2008              42.46   
  Gentofte Svømme Klub  47.57                 
Karoline Drescher  2008              43.18   
  Gentofte Svømme Klub  44.00                 
Johanna F. H. Nedergaard  2008              43.81   
  Gentofte Svømme Klub  44.66                 
10  Emilie Franck Fæste  2008              44.14   
  Gentofte Svømme Klub  46.10                 
Laura Raahauge  2008              DSQ  ej fort bev. v/25m 
  Gentofte Svømme Klub  47.24                 
Xenia Fristrup  2008              DSQ  ej fort bev. v/25m 
  Gentofte Svømme Klub  46.19                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:33 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark