2020-05-27   13:25:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open - kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - Stævnestart kl. 17.00

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:40   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000              29.51   
  Gentofte Svømme Klub  29.07                 
Joakim Brønnum  1997              29.57   
  Sigma Swim Allerød  29.21                 
Bjørn Sandbeck  1999              34.87   
  Gentofte Svømme Klub  34.47                 
Christoffer Weiss  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  33.17                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Lønborg  2002              29.43   
  Gentofte Svømme Klub  29.72                 
Anders K. Kortegaard  2004              30.72   
  JGI Svømning  30.79                 
Leo Badaker  2002              32.46   
  Gentofte Svømme Klub  33.97                 
Christoffer W Frederiksen  2003              33.39   
  Lyngby Svømmeklub  33.02                 
Troels Fode  2004              33.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.14                 
Alexander Griffin  2004              34.29   
  Gentofte Svømme Klub  34.13                 
Nicolai Therkelsen  2003              34.32   
  Svømmeklubben Laksen  33.79                 
Christoffer Skinhøj  2003              34.91   
  Gentofte Svømme Klub  35.91                 
Noah Tranum  2004              35.11   
  JGI Svømning  36.16                 
10  Victor Toftehøj  2003              35.24   
  JGI Svømning  34.10                 
11  Sebastian Alexander West  2004              35.93   
  Søllerød Svømmeklub  36.69                 
12  William Hoffmann Hyldig  2004              36.87   
  Gentofte Svømme Klub  39.23                 
Frederik Stubbe Lundsby  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  44.13                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurits Boserup  2005              32.80   
  Gentofte Svømme Klub  33.05                 
August Arup Neergaard  2005              33.81   
  Gentofte Svømme Klub  34.42                 
Erik Schmidt  2005              35.56   
  Gentofte Svømme Klub  36.36                 
Oscar Rybak-Andersen  2005              38.57   
  Gentofte Svømme Klub  39.20                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maximillian Udar  2006              37.06   
  Gentofte Svømme Klub  38.81                 
Peter Bjerre Olsen  2006              37.47   
  Gentofte Svømme Klub  41.58                 
Lucas Misander  2007              38.77   
  Gentofte Svømme Klub  44.89                 
Oswald Lindquist  2006              39.18   
  Gentofte Svømme Klub  41.38                 
Frederik Mindegaard  2007              39.33   
  Gentofte Svømme Klub  42.72                 
Carl Johan Møllenbach  2006              39.39   
  Gentofte Svømme Klub  41.99                 
Vitus Skovbjerg  2007              42.70   
  Gentofte Svømme Klub  46.01                 
Hannibal Wamberg  2006              43.25   
  Gentofte Svømme Klub  50.88                 
August Due  2007              43.92   
  Gentofte Svømme Klub  45.18                 
10  Frederik Find  2007              48.10   
  Gentofte Svømme Klub  49.79                 
11  August Bülow Sandersen  2007              49.12   
  Gentofte Svømme Klub  50.73                 
12  Alexander Dorph Jensen  2007              49.88   
  Gentofte Svømme Klub  49.96                 
Theodor Nytoft Bergmann  2007              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  47.25                 
William Diness Vindeløv  2007              DSQ  2 armtag v/start 
  Gentofte Svømme Klub  51.12                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark