2020-05-27   14:09:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open - kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:43   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994      1:01.48  2:06.78  3:12.34    4:14.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:08.94                 
                     
Maria Grandt  1998      1:02.21  2:08.18  3:14.38    4:20.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:10.27                 
                     
Emilie Krog  2002      1:03.74  2:11.23  3:19.64    4:27.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:16.80                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002      1:03.30  2:12.02  3:20.64    4:27.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:37.99                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000      1:05.40  2:13.22  3:20.76    4:28.13   
  Lyngby Svømmeklub  4:30.34                 
                     
Anna Wermuth  1996      1:06.34  2:14.39  3:22.25    4:29.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:21.98                 
                     
Klara Reeh  1999      1:04.95  2:13.74  3:22.57    4:30.43   
  Lyngby Svømmeklub  4:14.78                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000      1:05.60  2:14.75  3:22.83    4:30.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.80                 
                     
Emma Maagøe  1999      1:06.65  2:16.11  3:25.15    4:33.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:30.11                 
                     
10  Vera Staun Hansen  1999      1:06.60  2:16.80  3:26.74    4:34.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:30.27                 
                     
11  Victoria Vorm  2001      1:06.51  2:16.48  3:26.89    4:35.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:32.52                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Nilsson Norby  2005      1:05.57  2:13.48  3:20.53    4:27.03   
  Gentofte Svømme Klub  4:57.47                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003      1:05.47  2:14.38  3:23.15    4:30.82   
  Lyngby Svømmeklub  4:36.68                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003      1:05.75  2:14.44  3:23.58    4:32.05   
  Lyngby Svømmeklub  4:34.11                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003      1:05.91  2:16.07  3:25.75    4:33.48   
  JGI Svømning  4:28.19                 
                     
Olivia Callesen  2004      1:05.45  2:15.27  3:24.48    4:33.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:36.50                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004      1:05.95  2:15.86  3:25.75    4:34.32   
  Slangerup Svømmeklub  4:44.24                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004      1:06.39  2:16.49  3:25.42    4:34.56   
  Gentofte Svømme Klub  4:46.15                 
                     
Ella Stenholt  2003      1:07.11  2:16.35  3:27.16    4:35.42   
  Lyngby Svømmeklub  4:47.62                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003      1:07.07  2:16.28  3:27.23    4:35.44   
  JGI Svømning  4:48.57                 
                     
10  Laura Borre Jacobsen  2004      1:09.34  2:23.18  3:35.40    4:47.82   
  Lyngby Svømmeklub  5:01.15                 
                     
11  Alba Lyhne Weiner  2004      1:10.06  2:24.11  3:36.59    4:48.24   
  Søllerød Svømmeklub  4:56.41                 
                     
12  Anna Nørskov  2004      1:10.47  2:24.92  3:38.28    4:49.51   
  Søllerød Svømmeklub  4:56.87                 
                     
13  Malou Soelberg  2004      1:10.18  2:22.51  3:36.39    4:49.72   
  Gentofte Svømme Klub  4:56.10                 
                     
14  Josephine Holst Vinther  2004      1:08.71  2:22.46  3:36.58    4:50.38   
  Gentofte Svømme Klub  4:48.84                 
                     
15  Clara Toft  2004      1:08.66  2:22.52  3:37.16    4:51.03   
  Gentofte Svømme Klub  4:46.04                 
                     
16  Olivia Augustinus  2004      1:08.14  2:23.17  3:38.86    4:52.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:01.95                 
                     
17  Lærke Vinneck Hansen  2004      1:12.26  2:27.24  3:40.46    4:52.58   
  Lyngby Svømmeklub  5:04.69                 
                     
18  Matilde Schmidt-Lund  2005      1:10.56  2:25.20  3:40.30    4:53.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:02.97                 
                     
19  Alma Olivarius  2005      1:11.79  2:27.58  3:42.29    4:55.87   
  Lyngby Svømmeklub  5:10.33                 
                     
20  Frederikke Elster  2004      1:12.38  2:28.64  3:44.64    4:57.88   
  Lyngby Svømmeklub  5:17.60                 
                     
21  Astrid Permin  2003      1:19.61  2:33.14  3:51.79    5:10.87   
  Gentofte Svømme Klub  5:08.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:43 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:10   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Ørskov Ipsen  1994      54.12  1:51.01  2:48.08    3:45.20   
  Sigma Swim Birkerød  3:40.86                 
                     
Joakim Brønnum  1997      58.70  2:00.36  3:02.63    4:05.50   
  Sigma Swim Allerød  4:05.66                 
                     
Christoffer Weiss  2001      58.96  2:02.19  3:04.49    4:07.20   
  Gentofte Svømme Klub  4:03.09                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jens Bomgaard  2002      58.65  2:02.28  3:06.17    4:09.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:08.62                 
                     
Christoffer Weiss  2002      1:00.32  2:04.29  3:08.64    4:12.58   
  Søllerød Svømmeklub  4:19.88                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002      59.71  2:03.51  3:09.01    4:14.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:09.11                 
                     
Sebastian Greisen  2004        2:08.65  3:14.60    4:21.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:16.62                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003      1:03.05  2:10.57  3:16.19    4:21.89   
  Lyngby Svømmeklub  4:24.20                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      1:03.58  2:11.53  3:18.69    4:22.94   
  Gentofte Svømme Klub  4:23.88                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004      1:03.97  2:10.22  3:16.04    4:23.33   
  Lyngby Svømmeklub  4:25.64                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      1:04.37  2:13.18  3:19.22    4:25.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:28.38                 
                     
Kasper Thorn  2004      1:05.64  2:15.76  3:26.46    4:36.23   
  Lyngby Svømmeklub  6:12.22                 
                     
10  Alfred Balslev Jørgensen  2004      1:08.11  2:20.62  3:31.95    4:41.98   
  Søllerød Svømmeklub  4:43.13                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:10 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996              33.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.26                 
Jessica Yu Mortensen  2000              33.46   
  Lyngby Svømmeklub  32.98                 
Emma Bjørnholdt  2000              33.92   
  Lyngby Svømmeklub  32.53                 
Emma Bruhn  2002              34.75   
  Søllerød Svømmeklub                   
Johanne Hingebjerg  2002              35.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.72                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989              35.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.73                 
Nina Toft  2000              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  35.90                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ana Rosa Kragh  2005              34.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.95                 
Mathilda Hyldal Jung  2004              34.30   
  Slangerup Svømmeklub  33.55                 
Pernille Elm Jensen  2003              34.31   
  JGI Svømning  32.92                 
Hannah Höesch  2003              35.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.45                 
Anna Myhre Rottensten  2003              35.20   
  Lyngby Svømmeklub  35.07                 
Alberte V. Bisgaard  2003              36.28   
  Gentofte Svømme Klub  37.32                 
Astrid M. Østergaard  2004              36.29   
  Gentofte Svømme Klub  38.93                 
Cecilie Carøe Helmark  2005              36.67   
  Gentofte Svømme Klub  39.21                 
Freja Møller  2004              36.79   
  Slangerup Svømmeklub  36.04                 
10  Isabella Ravn Jensen  2004              36.92   
  Lyngby Svømmeklub  36.20                 
11  Sofia Norre Bendt  2003              37.05   
  Lyngby Svømmeklub  36.38                 
12  Amalie Schou  2003              37.26   
  Gentofte Svømme Klub  37.01                 
13  Anne Sofie Evald  2004              37.37   
  Gentofte Svømme Klub  35.72                 
14  Alberte Kreiser-Petersen  2005              37.68   
  Gentofte Svømme Klub  37.35                 
15  Mia Lindberg  2003              38.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.74                 
16  Caroline Vang-Jensen  2003              38.17   
  Gentofte Svømme Klub  37.95                 
17  Frederikke Falk-List  2004              38.56   
  Gentofte Svømme Klub  37.19                 
18  Cecilie G. Mortensen  2005              39.29   
  Gentofte Svømme Klub  40.26                 
19  Julia Tholstrup  2005              40.80   
  Gentofte Svømme Klub  42.63                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanja Frahm-Falkenberg  2006              39.72   
  Gentofte Svømme Klub  40.30                 
Christine Stubbe Lundsby  2006              40.49   
  Gentofte Svømme Klub  42.41                 
Stella Demuth Andersen  2006              40.49   
  Gentofte Svømme Klub  39.42                 
Ada Hasløv Brunsgaard  2006              40.95   
  Gentofte Svømme Klub  46.28                 
Dikte Johanne Schrøder  2006              41.57   
  Gentofte Svømme Klub  42.52                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kjær  2007              37.93   
  Gentofte Svømme Klub                   
Edith Louise Vedel  2007              41.90   
  Gentofte Svømme Klub  45.18                 
Maja Vejborg  2007              43.48   
  Gentofte Svømme Klub  43.86                 
Josefine Agnete Lenskjold  2008              43.58   
  Gentofte Svømme Klub  44.58                 
Mathilde V. Høyer  2007              44.23   
  Gentofte Svømme Klub  46.39                 
Tess van der Laan  2008              44.45   
  Gentofte Svømme Klub  51.57                 
Nina Griffin  2007              44.46   
  Gentofte Svømme Klub  49.58                 
Ingrid Kaas Permin  2008              45.42   
  Gentofte Svømme Klub  48.17                 
Karoline Drescher  2008              47.22   
  Gentofte Svømme Klub  47.61                 
10  Johanna F. H. Nedergaard  2008              47.59   
  Gentofte Svømme Klub  52.72                 
11  Xenia Fristrup  2008              51.30   
  Gentofte Svømme Klub  52.52                 
12  Laura Raahauge  2008              51.54   
  Gentofte Svømme Klub  53.21                 
Emilie Franck Fæste  2008              DSQ  ej berør v/25m 
  Gentofte Svømme Klub  48.86                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:40   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000              29.51   
  Gentofte Svømme Klub  29.07                 
Joakim Brønnum  1997              29.57   
  Sigma Swim Allerød  29.21                 
Bjørn Sandbeck  1999              34.87   
  Gentofte Svømme Klub  34.47                 
Christoffer Weiss  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  33.17                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Lønborg  2002              29.43   
  Gentofte Svømme Klub  29.72                 
Anders K. Kortegaard  2004              30.72   
  JGI Svømning  30.79                 
Leo Badaker  2002              32.46   
  Gentofte Svømme Klub  33.97                 
Christoffer W Frederiksen  2003              33.39   
  Lyngby Svømmeklub  33.02                 
Troels Fode  2004              33.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.14                 
Alexander Griffin  2004              34.29   
  Gentofte Svømme Klub  34.13                 
Nicolai Therkelsen  2003              34.32   
  Svømmeklubben Laksen  33.79                 
Christoffer Skinhøj  2003              34.91   
  Gentofte Svømme Klub  35.91                 
Noah Tranum  2004              35.11   
  JGI Svømning  36.16                 
10  Victor Toftehøj  2003              35.24   
  JGI Svømning  34.10                 
11  Sebastian Alexander West  2004              35.93   
  Søllerød Svømmeklub  36.69                 
12  William Hoffmann Hyldig  2004              36.87   
  Gentofte Svømme Klub  39.23                 
Frederik Stubbe Lundsby  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  44.13                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurits Boserup  2005              32.80   
  Gentofte Svømme Klub  33.05                 
August Arup Neergaard  2005              33.81   
  Gentofte Svømme Klub  34.42                 
Erik Schmidt  2005              35.56   
  Gentofte Svømme Klub  36.36                 
Oscar Rybak-Andersen  2005              38.57   
  Gentofte Svømme Klub  39.20                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maximillian Udar  2006              37.06   
  Gentofte Svømme Klub  38.81                 
Peter Bjerre Olsen  2006              37.47   
  Gentofte Svømme Klub  41.58                 
Lucas Misander  2007              38.77   
  Gentofte Svømme Klub  44.89                 
Oswald Lindquist  2006              39.18   
  Gentofte Svømme Klub  41.38                 
Frederik Mindegaard  2007              39.33   
  Gentofte Svømme Klub  42.72                 
Carl Johan Møllenbach  2006              39.39   
  Gentofte Svømme Klub  41.99                 
Vitus Skovbjerg  2007              42.70   
  Gentofte Svømme Klub  46.01                 
Hannibal Wamberg  2006              43.25   
  Gentofte Svømme Klub  50.88                 
August Due  2007              43.92   
  Gentofte Svømme Klub  45.18                 
10  Frederik Find  2007              48.10   
  Gentofte Svømme Klub  49.79                 
11  August Bülow Sandersen  2007              49.12   
  Gentofte Svømme Klub  50.73                 
12  Alexander Dorph Jensen  2007              49.88   
  Gentofte Svømme Klub  49.96                 
Theodor Nytoft Bergmann  2007              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  47.25                 
William Diness Vindeløv  2007              DSQ  2 armtag v/start 
  Gentofte Svømme Klub  51.12                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:40 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Maagøe  1999              29.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.28                 
Jessica Yu Mortensen  2000              30.53   
  Lyngby Svømmeklub  30.16                 
Nina Toft  2000              30.55   
  Gentofte Svømme Klub  30.10                 
Anna Wermuth  1996              32.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.47                 
Caroline Hørlykke  2000              32.45   
  Gentofte Svømme Klub  31.83                 
Klara Reeh  1999              33.02   
  Lyngby Svømmeklub  31.86                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989              34.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.74                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Stenholt  2003              29.48   
  Lyngby Svømmeklub  29.59                 
Alberte V. Bisgaard  2003              29.98   
  Gentofte Svømme Klub  29.96                 
Kristine Nilsson Norby  2005              30.23   
  Gentofte Svømme Klub  30.62                 
Asta Poulsen Dolan  2004              30.39   
  Gentofte Svømme Klub  30.02                 
Cecilie Carøe Helmark  2005              30.88   
  Gentofte Svømme Klub  31.13                 
Esther Else Grubert  2003              31.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.41                 
Josephine Holst Vinther  2004              31.85   
  Gentofte Svømme Klub  31.20                 
Alma Olivarius  2005              32.55   
  Lyngby Svømmeklub  32.66                 
Anne Sofie Evald  2004              32.88   
  Gentofte Svømme Klub  32.57                 
10  Juliane Bo Andersen  2005              32.89   
  JGI Svømning  33.06                 
11  Clara Toft  2004              33.51   
  Gentofte Svømme Klub  33.72                 
12  Alberte Kreiser-Petersen  2005              33.73   
  Gentofte Svømme Klub  35.25                 
13  Silja Brage  2005              34.04   
  JGI Svømning  35.54                 
14  Olivia Augustinus  2004              34.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.97                 
15  Mia Lindberg  2003              35.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.46                 
16  Amalie Schou  2003              35.96   
  Gentofte Svømme Klub  32.59                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alba Mantoni  2006              33.19   
  Gentofte Svømme Klub  32.85                 
Anna E.e. Balle  2006              34.87   
  Gentofte Svømme Klub  36.01                 
Anna Hinsch Lauritzen  2006              35.28   
  Gentofte Svømme Klub  36.06                 
Christine Stubbe Lundsby  2006              35.91   
  Gentofte Svømme Klub  37.21                 
Stella Demuth Andersen  2006              36.58   
  Gentofte Svømme Klub  36.95                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tess van der Laan  2008              36.12   
  Gentofte Svømme Klub  39.98                 
Sophie Flamand  2007              36.59   
  Gentofte Svømme Klub  39.79                 
Caroline Victoria Reedtz  2007              38.69   
  Gentofte Svømme Klub  39.13                 
Edith Louise Vedel  2007              39.44   
  Gentofte Svømme Klub  42.66                 
Mathilde V. Høyer  2007              39.73   
  Gentofte Svømme Klub  43.31                 
Ingrid Kaas Permin  2008              42.01   
  Gentofte Svømme Klub  46.46                 
Josefine Agnete Lenskjold  2008              42.46   
  Gentofte Svømme Klub  47.57                 
Karoline Drescher  2008              43.18   
  Gentofte Svømme Klub  44.00                 
Johanna F. H. Nedergaard  2008              43.81   
  Gentofte Svømme Klub  44.66                 
10  Emilie Franck Fæste  2008              44.14   
  Gentofte Svømme Klub  46.10                 
Laura Raahauge  2008              DSQ  ej fort bev. v/25m 
  Gentofte Svømme Klub  47.24                 
Xenia Fristrup  2008              DSQ  ej fort bev. v/25m 
  Gentofte Svømme Klub  46.19                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:40   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000              26.13   
  Gentofte Svømme Klub  25.96                 
Christoffer Vang-Jensen  2001              26.78   
  Gentofte Svømme Klub  26.53                 
William Textor Broch  2001              28.18   
  Lyngby Svømmeklub  27.76                 
Tomas Stensballe Larsen  2000              28.33   
  Gentofte Svømme Klub  29.37                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003              28.88   
  Lyngby Svømmeklub  28.81                 
Jens Bomgaard  2002              29.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.79                 
Leo Badaker  2002              29.35   
  Gentofte Svømme Klub  30.71                 
Christopher G. Trandum  2003              29.55   
  Gentofte Svømme Klub  28.72                 
Marcus Skøtt Haslev  2002              29.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.24                 
William Hoffmann Hyldig  2004              30.72   
  Gentofte Svømme Klub  31.19                 
Emil Witzner Hansen  2004              31.02   
  Svømmeklubben Laksen  31.51                 
Frederik Sandbjerg  2004              31.56   
  Søllerød Svømmeklub  31.30                 
Marco Stub Olssen  2004              31.87   
  Svømmeklubben Laksen  33.21                 
10  Bror Textor-Broch  2003              32.45   
  Lyngby Svømmeklub  32.89                 
11  Alexander Griffin  2004              32.64   
  Gentofte Svømme Klub  32.19                 
12  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003              32.68   
  JGI Svømning  32.59                 
13  Kasper Milton Smith  2003              33.40   
  Søllerød Svømmeklub  34.03                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Svarrer  2005              28.84   
  Slangerup Svømmeklub  29.29                 
Louie Hansen  2005              30.88   
  Gentofte Svømme Klub  31.69                 
Carl Emil Lundgaard  2005              34.81   
  Gentofte Svømme Klub  36.91                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Aarup-Andersen  2006              32.14   
  Gentofte Svømme Klub  32.88                 
Maximillian Udar  2006              34.82   
  Gentofte Svømme Klub  36.24                 
Oswald Lindquist  2006              34.82   
  Gentofte Svømme Klub  35.36                 
David Johannes Dahl  2006              34.91   
  Gentofte Svømme Klub  37.38                 
August Taul  2006              35.81   
  Gentofte Svømme Klub  36.87                 
Vitus Skovbjerg  2007              36.11   
  Gentofte Svømme Klub  38.00                 
August Due  2007              36.36   
  Gentofte Svømme Klub  37.20                 
Hannibal Wamberg  2006              37.26   
  Gentofte Svømme Klub  39.38                 
Frederik Mindegaard  2007              37.66   
  Gentofte Svømme Klub  43.29                 
10  William Diness Vindeløv  2007              38.11   
  Gentofte Svømme Klub  45.37                 
11  Theodor Nytoft Bergmann  2007              38.36   
  Gentofte Svømme Klub  39.93                 
12  Andreas Ellgaard Svedal  2006              38.77   
  Gentofte Svømme Klub  40.95                 
13  Frederik Find  2007              38.98   
  Gentofte Svømme Klub  39.09                 
14  Alexander Dorph Jensen  2007              42.36   
  Gentofte Svømme Klub  43.51                 
15  August Bülow Sandersen  2007              43.54   
  Gentofte Svømme Klub  45.86                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:40 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:01   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994      30.73  1:05.99  1:40.08    2:15.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.44                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000      32.28  1:07.90  1:43.14    2:19.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.97                 
                     
Victoria Vorm  2001      32.25  1:08.04  1:44.14    2:20.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.93                 
                     
Emilie Krog  2002      33.09  1:10.96  1:49.47    2:27.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.96                 
                     
Maria Grandt  1998      30.76  1:06.43  1:46.35    2:28.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.43                 
                     
Vera Staun Hansen  1999      31.72  1:07.85  1:47.51    2:28.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.18                 
                     
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid M. Østergaard  2004      33.50  1:11.99  1:49.07    2:24.61   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.73                 
                     
Olivia Callesen  2004      33.16  1:10.95  1:49.67    2:27.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.45                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003      32.69  1:10.66  1:50.37    2:29.80   
  JGI Svømning  2:26.29                 
                     
Silja Brage  2005      33.70  1:12.73  1:53.17    2:34.08   
  JGI Svømning  2:36.04                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005      35.53  1:16.22  1:57.59    2:37.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.67                 
                     
Cathrine Toftelund Larsen  2003      34.33  1:12.94  1:54.68    2:38.66   
  Lyngby Svømmeklub  2:37.43                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005      34.01  1:13.03  1:57.23    2:41.54   
  Gentofte Svømme Klub  2:59.76                 
                     
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alba Mantoni  2006      35.54  1:16.49  1:59.89    2:45.16   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Anna E.e. Balle  2006      37.32  1:21.12  2:06.49    2:51.92   
  Gentofte Svømme Klub  2:56.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:01 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:10   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Ørskov Ipsen  1994      28.17  59.65  1:31.03    2:02.22   
  Sigma Swim Birkerød  2:05.00                 
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Weiss  2002      29.27  1:02.43  1:36.03    2:09.72   
  Søllerød Svømmeklub  2:10.86                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002      29.69  1:03.10  1:36.14    2:10.12   
  Gentofte Svømme Klub  2:19.72                 
                     
Nicolai Wiuff  2002      29.02  1:02.64  1:38.86    2:17.07   
  JGI Svømning  2:14.94                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003      30.06  1:04.53  1:40.62    2:17.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.24                 
                     
Noah Tranum  2004      30.43  1:05.84  1:43.09    2:22.33   
  JGI Svømning  2:24.05                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      30.53  1:06.86  1:44.90    2:23.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.67                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004      31.20  1:07.75  1:47.44    2:27.90   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.77                 
                     
Victor Toftehøj  2003      31.96  1:09.78  1:49.95    2:30.77   
  JGI Svømning  2:30.30                 
                     
Emil Witzner Hansen  2004      32.71  1:12.42  1:54.37    2:37.65   
  Svømmeklubben Laksen  2:40.59                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003                Akut syg 
  Svømmeklubben Laksen  2:20.07                 
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Svarrer  2005      29.10  1:02.50  1:37.00    2:12.76   
  Slangerup Svømmeklub  2:16.59                 
                     
Laurits Boserup  2005      34.16  1:14.17  1:55.00    2:34.37   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Johan Møllenbach  2006      39.21  1:26.39  2:16.63    3:07.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:10 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:28   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998      27.85        56.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.87                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002      27.62        56.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.71                 
                     
Marina Heller Hansen  1994      28.02        57.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.70                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000      28.81        58.21   
  Lyngby Svømmeklub  57.83                 
                     
Nina Toft  2000      28.57        59.34   
  Gentofte Svømme Klub  58.31                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000      28.67        59.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.66                 
                     
Anna Wermuth  1996      28.94        59.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.72                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000      29.29        1:00.76   
  Lyngby Svømmeklub  59.19                 
                     
Victoria Vorm  2001      29.69        1:01.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.52                 
                     
10  Emilie Krog  2002      29.89        1:01.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.37                 
                     
11  Emma Maagøe  1999      29.07        1:01.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.46                 
                     
12  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      29.57        1:01.28   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.77                 
                     
13  Caroline Hørlykke  2000      29.58        1:01.80   
  Gentofte Svømme Klub  57.73                 
                     
14  Amalie H. Falck-Schmith  1989      30.20        1:03.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.32                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003      28.50        58.43   
  Gentofte Svømme Klub  58.65                 
                     
Cecilie Carøe Helmark  2005      29.68        1:00.07   
  Gentofte Svømme Klub  58.83                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005      29.32        1:00.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.92                 
                     
Ella Stenholt  2003      29.19        1:00.51   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.08                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003      29.63        1:00.76   
  Lyngby Svømmeklub  59.70                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003      29.62        1:00.83   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.05                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004      30.05        1:01.46   
  Lyngby Svømmeklub  59.84                 
                     
Alba Lyhne Weiner  2004      29.90        1:01.51   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.13                 
                     
Esther Else Grubert  2003      29.49        1:01.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.21                 
                     
10  Frederikke Elster  2004      30.56        1:02.58   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.67                 
                     
11  Lærke Vinneck Hansen  2004      30.97        1:03.04   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.15                 
                     
12  Anna Nørskov  2004      30.49        1:03.07   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.92                 
                     
13  Cathrine Toftelund Larsen  2003      30.61        1:04.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.09                 
                     
14  Malou Soelberg  2004      30.80        1:04.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.31                 
                     
15  Olivia Augustinus  2004      30.37        1:04.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.84                 
                     
16  Frederikke Falk-List  2004      30.44        1:04.76   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.82                 
                     
17  Juliane Bo Andersen  2005      30.99        1:05.07   
  JGI Svømning  1:02.97                 
                     
18  Caroline Vang-Jensen  2003      31.96        1:05.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.38                 
                     
19  Ana Rosa Kragh  2005      31.46        1:05.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.85                 
                     
20  Freja Møller  2004      31.94        1:06.17   
  Slangerup Svømmeklub  1:08.40                 
                     
21  Isabella Ravn Jensen  2004      32.60        1:07.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.63                 
                     
22  Mia Lindberg  2003      32.20        1:08.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.85                 
                     
23  Julia Tholstrup  2005      34.36        1:11.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.92                 
                     
24  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      32.92        1:13.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.57                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Heurlin Lunding  2006      32.03        1:06.27   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.75                 
                     
Dikte Johanne Schrøder  2006      32.29        1:06.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.30                 
                     
Ada Hasløv Brunsgaard  2006      31.90        1:07.33   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.49                 
                     
Nanja Frahm-Falkenberg  2006      33.04        1:10.47   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.27                 
                     
Anna Hinsch Lauritzen  2006      35.35        1:14.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.76                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maja Vejborg  2007      32.51        1:08.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.62                 
                     
Ella Kjær  2007      35.17        1:12.44   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Tess van der Laan  2008      34.35        1:12.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.97                 
                     
Sophie Flamand  2007      34.54        1:13.75   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.84                 
                     
Caroline Victoria Reedtz  2007      35.85        1:14.39   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.05                 
                     
Edith Louise Vedel  2007      35.58        1:15.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.64                 
                     
Nina Griffin  2007      36.10        1:15.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.01                 
                     
Mathilde V. Høyer  2007      36.31        1:16.92   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.83                 
                     
Ingrid Kaas Permin  2008      38.22        1:20.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.97                 
                     
10  Laura Raahauge  2008      39.75        1:22.97   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.80                 
                     
11  Josefine Agnete Lenskjold  2008      39.13        1:25.54   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.61                 
                     
12  Karoline Drescher  2008      41.12        1:26.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.98                 
                     
13  Johanna F. H. Nedergaard  2008      41.98        1:26.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.32                 
                     
14  Xenia Fristrup  2008      41.22        1:27.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.43                 
                     
15  Emilie Franck Fæste  2008      42.95        1:28.88   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:28 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000      24.99        51.12   
  Gentofte Svømme Klub  50.60                 
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000      25.26        51.65   
  Sigma Swim Birkerød  51.23                 
                     
William Textor Broch  2001      25.29        52.69   
  Lyngby Svømmeklub  50.25                 
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000      25.12        52.72   
  Gentofte Svømme Klub  52.55                 
                     
Joakim Brønnum  1997      25.79        53.19   
  Sigma Swim Allerød  52.09                 
                     
Christoffer Vang-Jensen  2001      25.82        53.61   
  Gentofte Svømme Klub  52.44                 
                     
Bjørn Sandbeck  1999      28.22        57.94   
  Gentofte Svømme Klub  56.43                 
                     
Mads Frederik Eilersen  2001      28.53        58.85   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.37                 
                     
Christoffer Weiss  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  54.06                 
                     
Frederik Holm Wester  2000              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  59.11                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Leo Badaker  2002      25.19        53.39   
  Gentofte Svømme Klub  51.34                 
                     
Jens Bomgaard  2002      25.94        54.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.82                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002      26.27        55.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.72                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      27.20        56.05   
  JGI Svømning  55.06                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003      26.78        56.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.41                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003      27.10        56.29   
  Lyngby Svømmeklub  56.73                 
                     
Sebastian Greisen  2004      27.11        56.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.82                 
                     
Julian Birch  2004      27.42        57.29   
  Søllerød Svømmeklub  57.96                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004      27.67        57.31   
  Lyngby Svømmeklub  58.97                 
                     
10  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      28.24        58.14   
  Gentofte Svømme Klub  57.75                 
                     
11  Christoffer W Frederiksen  2003      28.34        58.42   
  Lyngby Svømmeklub  58.22                 
                     
12  Christoffer Skinhøj  2003      28.79        59.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.29                 
                     
13  Alfred Balslev Jørgensen  2004      28.38        59.42   
  Søllerød Svømmeklub  56.78                 
                     
14  Kasper Thorn  2004      28.26        59.71   
  Lyngby Svømmeklub  59.68                 
                     
15  Anders K. Kortegaard  2004      28.29        1:00.09   
  JGI Svømning  1:00.76                 
                     
16  Marco Stub Olssen  2004      29.95        1:02.29   
  Svømmeklubben Laksen  1:02.79                 
                     
17  Frederik Sandbjerg  2004      29.88        1:02.47   
  Søllerød Svømmeklub  1:05.51                 
                     
18  Troels Fode  2004      29.91        1:02.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.52                 
                     
19  Bror Textor-Broch  2003      30.04        1:02.52   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.88                 
                     
20  Kasper Milton Smith  2003      30.07        1:02.92   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.97                 
                     
21  Sebastian Alexander West  2004      30.22        1:03.81   
  Søllerød Svømmeklub  1:05.26                 
                     
Frederik Stubbe Lundsby  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.14                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
August Arup Neergaard  2005      28.78        58.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.85                 
                     
Erik Schmidt  2005      29.48        1:02.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.17                 
                     
Louie Hansen  2005      30.10        1:03.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.49                 
                     
Oscar Rybak-Andersen  2005      31.01        1:03.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.47                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005      30.45        1:03.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.87                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Aarup-Andersen  2006      30.23        1:03.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.32                 
                     
Peter Bjerre Olsen  2006      30.41        1:04.23   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.18                 
                     
Lucas Misander  2007      31.20        1:04.57   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.64                 
                     
August Taul  2006      31.37        1:06.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.76                 
                     
Oswald Lindquist  2006      31.42        1:06.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.61                 
                     
David Johannes Dahl  2006      32.75        1:10.34   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.74                 
                     
Hannibal Wamberg  2006      34.70        1:12.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.12                 
                     
William Diness Vindeløv  2007      35.14        1:13.82   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.53                 
                     
Frederik Mindegaard  2007      35.02        1:14.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.05                 
                     
10  Vitus Skovbjerg  2007      35.67        1:14.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.32                 
                     
11  Theodor Nytoft Bergmann  2007      36.39        1:16.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.25                 
                     
12  Frederik Find  2007      36.57        1:16.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.68                 
                     
13  Andreas Ellgaard Svedal  2006      37.25        1:18.85   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.12                 
                     
14  Alexander Dorph Jensen  2007      37.66        1:19.23   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.81                 
                     
15  August Bülow Sandersen  2007      38.76        1:21.39   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.23                 
                     
August Due  2007              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:41 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:09   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna E.e. Balle  2006      1:19.31  2:47.32  4:29.78    5:51.66   
  Gentofte Svømme Klub  5:55.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:09 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:20   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurits Boserup  2005      1:13.70  2:33.53  3:58.59    5:09.78   
  Gentofte Svømme Klub  5:15.62                 
                     
Louie Hansen  2005      1:14.43  2:31.92  4:05.28    5:19.70   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Oscar Rybak-Andersen  2005      1:19.49  2:41.76  4:14.73    5:30.24   
  Gentofte Svømme Klub  5:40.98                 
                     
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Johannes Dahl  2006      1:16.15  2:41.92  4:19.84    5:42.33   
  Gentofte Svømme Klub  6:15.90                 
                     
Carl Johan Møllenbach  2006      1:25.63  2:53.01  4:29.15    5:47.52   
  Gentofte Svømme Klub  6:09.93                 
                     
Andreas Ellgaard Svedal  2006      1:34.01  3:08.90  4:55.57    6:26.91   
  Gentofte Svømme Klub  6:47.47                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:20 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:22   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alba Mantoni  2006              32.74   
  Gentofte Svømme Klub  32.94                 
Nanja Frahm-Falkenberg  2006              33.57   
  Gentofte Svømme Klub  33.31                 
Julie Heurlin Lunding  2006              33.70   
  Gentofte Svømme Klub  32.69                 
Anna E.e. Balle  2006              34.14   
  Gentofte Svømme Klub  33.04                 
Dikte Johanne Schrøder  2006              35.05   
  Gentofte Svømme Klub  34.37                 
Signe Munk Hvid  2006              35.66   
  Søllerød Svømmeklub  36.90                 
Anna Hinsch Lauritzen  2006              37.42   
  Gentofte Svømme Klub  36.56                 
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabella Nathansen  2007              35.40   
  Søllerød Svømmeklub  37.80                 
Sophie Flamand  2007              36.05   
  Gentofte Svømme Klub  37.21                 
Ella Kjær  2007              36.57   
  Gentofte Svømme Klub                   
Tess van der Laan  2008              37.03   
  Gentofte Svømme Klub  45.22                 
Nina Griffin  2007              37.41   
  Gentofte Svømme Klub  38.85                 
Mathilde Kristensen  2007              37.58   
  Søllerød Svømmeklub  36.84                 
Maja Vejborg  2007              37.75   
  Gentofte Svømme Klub  38.36                 
Mathilde V. Høyer  2007              38.81   
  Gentofte Svømme Klub  39.14                 
Edith Louise Vedel  2007              39.56   
  Gentofte Svømme Klub  40.78                 
10  Laura Raahauge  2008              42.31   
  Gentofte Svømme Klub  41.04                 
11  Ingrid Kaas Permin  2008              42.67   
  Gentofte Svømme Klub  47.32                 
12  Josefine Agnete Lenskjold  2008              43.37   
  Gentofte Svømme Klub  46.73                 
13  Emilie Franck Fæste  2008              46.15   
  Gentofte Svømme Klub  47.65                 
14  Xenia Fristrup  2008              49.38   
  Gentofte Svømme Klub  49.02                 
15  Karoline Drescher  2008              49.91   
  Gentofte Svømme Klub  48.85                 
16  Johanna F. H. Nedergaard  2008              50.27   
  Gentofte Svømme Klub  52.48                 
17  Katrine Bruhn Aaby  2007              50.37   
  Søllerød Svømmeklub  48.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:22 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:29   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Lundsteen Brøndum  2005              28.63   
  Søllerød Svømmeklub  27.93                 
Alexander Halken  2005              29.93   
  Søllerød Svømmeklub  29.25                 
 
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Misander  2007              30.52   
  Gentofte Svømme Klub  32.23                 
Maximillian Udar  2006              30.67   
  Gentofte Svømme Klub  30.80                 
Oswald Lindquist  2006              32.67   
  Gentofte Svømme Klub  34.93                 
August Taul  2006              33.50   
  Gentofte Svømme Klub  33.33                 
August Due  2007              34.33   
  Gentofte Svømme Klub  35.41                 
Vitus Skovbjerg  2007              36.60   
  Gentofte Svømme Klub  40.07                 
Theodor Nytoft Bergmann  2007              38.21   
  Gentofte Svømme Klub  39.07                 
Alexander Dorph Jensen  2007              38.28   
  Gentofte Svømme Klub  38.36                 
Hannibal Wamberg  2006              38.54   
  Gentofte Svømme Klub  44.05                 
10  August Bülow Sandersen  2007              38.61   
  Gentofte Svømme Klub  40.06                 
11  William Diness Vindeløv  2007              40.25   
  Gentofte Svømme Klub  39.92                 
12  Frederik Find  2007              40.57   
  Gentofte Svømme Klub  45.46                 
Frederik Mindegaard  2007              DSQ  tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  36.47                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:29 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:35   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christine Stubbe Lundsby  2006    438  33.41  1:10.93  1:49.00    2:25.31   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.67                 
                     
Dina Shapley  2006    310  36.26  1:18.76  2:02.68    2:43.09   
  Søllerød Svømmeklub  2:42.11                 
                     
 
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Molly Borchorst  2007    436  33.46  1:10.70  1:48.81    2:25.58   
  Søllerød Svømmeklub  2:31.48                 
                     
Ella Kjær  2007    310  36.67  1:18.11  2:01.23    2:43.12   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Louise Olsen  2008    276  39.97  1:24.27  2:08.62    2:49.55   
  Slangerup Svømmeklub  2:59.03                 
                     
Silje Rasmussen  2008    274  38.26  1:22.13  2:07.83    2:49.97   
  Slangerup Svømmeklub  2:51.80                 
                     
Johanne Højer  2008    255  37.05  1:22.70  2:10.41    2:54.03   
  JGI Svømning  2:58.26                 
                     
Emma Brøndum  2007    244  38.30  1:23.82  2:09.49    2:56.67   
  Søllerød Svømmeklub  3:01.63                 
                     
Lina Thejlman  2008    231  39.42  1:25.18  2:12.88    2:59.80   
  Slangerup Svømmeklub  3:20.20                 
                     
Sofie Lykke  2008    223  39.34  1:26.23  2:14.99    3:01.92   
  Slangerup Svømmeklub  3:38.96                 
                     
Liv Frost Juhler  2008    191  42.67  1:32.82  2:24.95    3:11.68   
  JGI Svømning  3:33.88                 
                     
10  Signe Grynnerup  2009    147  1:20.64  1:35.83  2:35.41    3:29.23   
  Slangerup Svømmeklub  4:05.91                 
                     
11  Clara Scheibye  2008    143  43.87  1:39.29  2:37.12    3:31.01   
  JGI Svømning  3:33.28                 
                     
12  Melissa Walther Capito  2009    127  47.38  1:43.60  2:42.83    3:39.66   
  Slangerup Svømmeklub  3:58.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:35 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:48   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Halken  2005    448  30.21  1:03.16  1:36.88    2:09.81   
  Søllerød Svømmeklub  2:10.76                 
                     
Marius Lundsteen Brøndum  2005    422  30.81  1:04.42  1:38.54    2:12.41   
  Søllerød Svømmeklub  2:12.40                 
                     
Erik Schmidt  2005    397  32.11  1:06.57  1:40.39    2:15.10   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.99                 
                     
 
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Aarup-Andersen  2006    367  31.36  1:05.87  1:42.01    2:18.75   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.89                 
                     
David Johannes Dahl  2006    273  33.69  1:12.34  1:52.56    2:33.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:43.23                 
                     
Carl Gustav Skovgaard  2006    258  34.86  1:14.73  1:56.75    2:36.09   
  Søllerød Svømmeklub  2:38.46                 
                     
Alexander Merl Larsen  2008    201  38.48  1:21.93  2:06.32    2:49.54   
  JGI Svømning  3:17.40                 
                     
Gustav Midtgaard  2008    193  37.63  1:21.91  2:08.79    2:51.79   
  Slangerup Svømmeklub  2:52.49                 
                     
David Knudsen  2007    159  39.58  1:24.80  2:13.57    3:03.06   
  Slangerup Svømmeklub  3:01.44                 
                     
Jens Nielsen  2008    127  43.13  1:33.79  2:26.94    3:17.65   
  JGI Svømning  3:19.87                 
                     
Isaac Hammer Toftkær  2009    116  45.58  1:37.63  2:32.18    3:23.54   
  Slangerup Svømmeklub  3:46.32                 
                     
Silas Hammer Toftkær  2009    115  45.47  1:38.44  2:32.75    3:23.83   
  Slangerup Svømmeklub  3:40.01                 
                     
Jonas Tornow Rasmussen  2007              DNF   
  Slangerup Svømmeklub  2:53.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:48 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:59   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanja Frahm-Falkenberg  2006    367  41.94        1:27.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.69                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    343  41.95        1:29.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.18                 
                     
Ada Hasløv Brunsgaard  2006    337  42.09        1:29.58   
  Gentofte Svømme Klub  1:40.15                 
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helene Heegaard  2007    304  43.89        1:32.74   
  Søllerød Svømmeklub  1:32.82                 
                     
Maja Vejborg  2007    296  44.52        1:33.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.81                 
                     
Edith Louise Vedel  2007    275  44.41        1:35.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:42.31                 
                     
Josefine Agnete Lenskjold  2008    274  44.52        1:35.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.30                 
                     
Tess van der Laan  2008    257  46.82        1:37.96   
  Gentofte Svømme Klub  1:44.17                 
                     
Mathilde V. Høyer  2007    253  46.47        1:38.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:43.50                 
                     
Katrine Bruhn Aaby  2007    240  48.11        1:40.33   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Caroline Victoria Reedtz  2007    228  48.68        1:41.96   
  Gentofte Svømme Klub  1:50.02                 
                     
Ingrid Kaas Permin  2008    228  47.92        1:42.07   
  Gentofte Svømme Klub  1:53.03                 
                     
10  Karoline Drescher  2008    219  48.81        1:43.35   
  Gentofte Svømme Klub  1:45.96                 
                     
11  Johanna F. H. Nedergaard  2008    200  51.14        1:46.47   
  Gentofte Svømme Klub  1:58.65                 
                     
12  Xenia Fristrup  2008    196  51.55        1:47.27   
  Gentofte Svømme Klub  1:54.53                 
                     
13  Emilie Franck Fæste  2008    189  50.21        1:48.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.99                 
                     
14  Laura Raahauge  2008    172  53.03        1:51.97   
  Gentofte Svømme Klub  1:56.33                 
                     
15  Caja Basler Abildgaard  2009    145  56.32        1:58.61   
  JGI Svømning  2:08.52                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:59 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurits Boserup  2005    432  35.39        1:13.52   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.22                 
                     
August Arup Neergaard  2005    431  35.40        1:13.57   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.05                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    354  37.31        1:18.56   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.15                 
                     
Louie Hansen  2005    298  38.68        1:23.22   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.49                 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Bjerre Olsen  2006    299  39.56        1:23.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.41                 
                     
Oswald Lindquist  2006    274  40.68        1:25.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.11                 
                     
Carl Johan Møllenbach  2006    273  40.66        1:25.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.87                 
                     
Maximillian Udar  2006    261  39.87        1:26.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.40                 
                     
Frederik Mindegaard  2007    251  42.03        1:28.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.16                 
                     
Andreas Ellgaard Svedal  2006    247  41.99        1:28.57   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.10                 
                     
Lucas Misander  2007    231  42.22        1:30.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:39.07                 
                     
Vitus Skovbjerg  2007    210  43.93        1:33.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.17                 
                     
August Due  2007    191  45.27        1:36.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:46.17                 
                     
10  Hannibal Wamberg  2006    179  45.43        1:38.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:51.89                 
                     
11  Theodor Nytoft Bergmann  2007    159  48.63        1:42.61   
  Gentofte Svømme Klub  2:00.42                 
                     
12  William Diness Vindeløv  2007    157  47.96        1:43.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:51.58                 
                     
13  Frederik Find  2007    137  49.65        1:47.63   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.83                 
                     
14  August Bülow Sandersen  2007    133  51.50        1:48.75   
  Gentofte Svømme Klub  1:51.33                 
                     
15  Alexander Dorph Jensen  2007    131  50.24        1:49.33   
  Gentofte Svømme Klub  1:56.71                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:11 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:12   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christine Stubbe Lundsby  2006    382  38.97  1:20.99  2:03.51    2:44.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:57.98                 
                     
Anna Hinsch Lauritzen  2006    380  38.42  1:21.78  2:05.66    2:44.54   
  Gentofte Svømme Klub  2:43.44                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sophie Flamand  2007    298  41.67  1:26.57  2:13.04    2:58.32   
  Gentofte Svømme Klub  3:11.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:12 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:16   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Rybak-Andersen  2005    342  36.26  1:15.05  1:53.20    2:30.98   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.36                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    331  37.24  1:15.74  1:54.40    2:32.68   
  Gentofte Svømme Klub  2:54.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:16 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alba Mantoni  2006    472  33.36        1:12.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.72                 
                     
Dikte Johanne Schrøder  2006    418  34.29        1:15.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.53                 
                     
Anna E.e. Balle  2006    386  35.27        1:17.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.51                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    382  36.46        1:17.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.54                 
                     
Ada Hasløv Brunsgaard  2006    368  35.72        1:18.83   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.28                 
                     
Julie Heurlin Lunding  2006    368  36.28        1:18.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.07                 
                     
Signe Munk Hvid  2006    349  36.37        1:20.20   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.83                 
                     
Anna Hinsch Lauritzen  2006    286  37.09        1:25.71   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.74                 
                     
Dina Shapley  2006    274  40.85        1:26.99   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.64                 
                     
Nanja Frahm-Falkenberg  2006              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  1:17.57                 
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Molly Borchorst  2007    324  38.10        1:22.26   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.65                 
                     
Annabella Nathansen  2007    312  38.61        1:23.31   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.14                 
                     
Nina Griffin  2007    305  37.77        1:23.93   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.59                 
                     
Tess van der Laan  2008    304  37.39        1:24.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.31                 
                     
Helene Heegaard  2007    295  41.99        1:24.82   
  Søllerød Svømmeklub  1:29.11                 
                     
Mathilde Kristensen  2007    284  39.14        1:25.88   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.73                 
                     
Edith Louise Vedel  2007    280  40.33        1:26.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:35.43                 
                     
Caroline Victoria Reedtz  2007    275  40.49        1:26.89   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.42                 
                     
Mathilde V. Høyer  2007    271  41.03        1:27.24   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.97                 
                     
10  Silje Rasmussen  2008    266  40.37        1:27.82   
  Slangerup Svømmeklub  1:27.57                 
                     
11  Louise Olsen  2008    263  41.58        1:28.15   
  Slangerup Svømmeklub  1:35.47                 
                     
12  Sofie Lykke  2008    245  42.45        1:30.26   
  Slangerup Svømmeklub  1:39.18                 
                     
13  Ingrid Kaas Permin  2008    234  42.68        1:31.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:42.22                 
                     
14  Johanne Højer  2008    232  42.63        1:31.94   
  JGI Svømning  1:33.53                 
                     
15  Lina Thejlman  2008    226  43.31        1:32.70   
  Slangerup Svømmeklub  1:41.08                 
                     
16  Josefine Agnete Lenskjold  2008    210  45.29        1:35.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:38.25                 
                     
17  Emma Brøndum  2007    204  44.87        1:35.96   
  Søllerød Svømmeklub  1:38.79                 
                     
18  Katrine Bruhn Aaby  2007    203  45.83        1:36.01   
  Søllerød Svømmeklub  1:35.39                 
                     
19  Laura Raahauge  2008    203  44.09        1:36.06   
  Gentofte Svømme Klub  1:40.53                 
                     
20  Xenia Fristrup  2008    198  47.11        1:36.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:43.74                 
                     
21  Karoline Drescher  2008    198  46.85        1:36.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:44.09                 
                     
22  Emilie Franck Fæste  2008    171  48.82        1:41.71   
  Gentofte Svømme Klub  1:41.37                 
                     
23  Liv Frost Juhler  2008    170  46.01        1:41.85   
  JGI Svømning  1:39.91                 
                     
24  Melissa Walther Capito  2009    112  55.05        1:57.21   
  Slangerup Svømmeklub  2:04.82                 
                     
Caja Basler Abildgaard  2009              DSQ  Tyvstart 
  JGI Svømning  1:50.08                 
                     
Johanna F. H. Nedergaard  2008              DSQ  SW9.4 afl på mav 
  Gentofte Svømme Klub  1:48.27                 
                     
Signe Grynnerup  2009              DSQ  afs på mav v50 
  Slangerup Svømmeklub  1:50.71                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:35 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
August Arup Neergaard  2005    439  31.01        1:06.18   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.60                 
                     
Marius Lundsteen Brøndum  2005    426  29.80        1:06.84   
  Søllerød Svømmeklub  1:07.66                 
                     
Erik Schmidt  2005    402  31.31        1:08.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.55                 
                     
Alexander Halken  2005    369  32.64        1:10.09   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.96                 
                     
 
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Aarup-Andersen  2006    385  32.49        1:09.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.55                 
                     
Peter Bjerre Olsen  2006    350  31.55        1:11.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.55                 
                     
Jonas Tornow Rasmussen  2007    321  33.17        1:13.40   
  Slangerup Svømmeklub  1:18.58                 
                     
Oswald Lindquist  2006    301  34.63        1:15.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.81                 
                     
August Taul  2006    297  35.33        1:15.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.18                 
                     
David Johannes Dahl  2006    295  34.21        1:15.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.88                 
                     
Lucas Misander  2007    294  33.21        1:15.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.15                 
                     
August Due  2007    244  37.15        1:20.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.35                 
                     
Carl Gustav Skovgaard  2006    242  37.21        1:20.64   
  Søllerød Svømmeklub  1:21.78                 
                     
10  Frederik Mindegaard  2007    240  38.58        1:20.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.23                 
                     
11  Vitus Skovbjerg  2007    236  37.36        1:21.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.36                 
                     
12  Andreas Ellgaard Svedal  2006    228  38.68        1:22.24   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.77                 
                     
13  Hannibal Wamberg  2006    206  38.88        1:25.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.82                 
                     
14  Theodor Nytoft Bergmann  2007    202  41.60        1:25.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.32                 
                     
15  William Diness Vindeløv  2007    195  39.88        1:26.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.23                 
                     
16  Frederik Find  2007    176  41.42        1:29.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.83                 
                     
17  Alexander Merl Larsen  2008    175  41.95        1:29.76   
  JGI Svømning  1:30.46                 
                     
18  Alexander Dorph Jensen  2007    170  41.90        1:30.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.10                 
                     
19  August Bülow Sandersen  2007    167  41.26        1:31.24   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.56                 
                     
20  Gustav Midtgaard  2008    166  41.71        1:31.35   
  Slangerup Svømmeklub  1:36.65                 
                     
21  David Knudsen  2007    124  45.28        1:40.71   
  Slangerup Svømmeklub  1:45.62                 
                     
22  Silas Hammer Toftkær  2009    114  47.70        1:43.47   
  Slangerup Svømmeklub  1:45.98                 
                     
23  Jens Nielsen  2008    103  51.29        1:47.01   
  JGI Svømning  1:46.65                 
                     
24  Isaac Hammer Toftkær  2009    87  54.85        1:53.25   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    669  1:06.85  2:21.45  3:48.46    4:55.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:51.44                 
                     
Emilie Krog  2002    648  1:09.97  2:25.32  3:51.68    4:59.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:57.22                 
                     
Anna Wermuth  1996    637  1:11.65  2:32.91  3:52.06    5:00.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:03.26                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    610  1:07.80  2:29.29  3:58.02    5:05.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:01.70                 
                     
Maria Grandt  1998    602  1:12.79  2:34.47  3:59.94    5:06.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:44.98                 
                     
Victoria Vorm  2001    594  1:08.37  2:28.32  3:59.15    5:07.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.01                 
                     
Emma Maagøe  1999    560  1:11.08  2:28.40  4:03.55    5:13.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:11.32                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    559  1:07.63  2:30.83  4:03.55    5:14.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.14                 
                     
 
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    602  1:10.20  2:28.21  3:58.29    5:06.54   
  Gentofte Svømme Klub  5:06.39                 
                     
Cecilie Carøe Helmark  2005    597  1:08.93  2:27.44  3:58.11    5:07.47   
  Gentofte Svømme Klub  5:16.41                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    585  1:10.14  2:27.01  3:57.76    5:09.52   
  Gentofte Svømme Klub  5:16.29                 
                     
Olivia Callesen  2004    573  1:12.00  2:31.86  4:01.11    5:11.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:12.94                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    564  1:12.21  2:32.47  4:02.38    5:13.38   
  JGI Svømning  5:08.07                 
                     
Alba Lyhne Weiner  2004    527  1:14.40  2:37.99  4:08.17    5:20.47   
  Søllerød Svømmeklub  5:26.01                 
                     
Fiona Andrea Have  2004    522  1:12.18  2:36.49  4:08.74    5:21.49   
  Lyngby Svømmeklub  5:19.61                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005    502  1:11.84  2:33.80  4:08.56    5:25.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:28.27                 
                     
Freja Møller  2004    474  1:15.77  2:43.09  4:13.18    5:31.89   
  Slangerup Svømmeklub  5:30.98                 
                     
10  Cecilie G. Mortensen  2005    474  1:17.22  2:38.51  4:15.78    5:32.03   
  Gentofte Svømme Klub  5:37.40                 
                     
11  Isabella Ravn Jensen  2004    454  1:15.95  2:46.13  4:16.39    5:36.88   
  Lyngby Svømmeklub  5:57.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:30 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Bruun Strøbek  2001    749  59.23  2:05.97  3:20.76    4:19.24   
  Gentofte Svømme Klub  4:17.11                 
                     
Magnus Carstensen  1999    607  1:01.39  2:16.69  3:36.13    4:38.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:44.65                 
                     
 
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Weiss  2002    579  1:02.25  2:14.34  3:36.47    4:42.49   
  Søllerød Svømmeklub  4:47.07                 
                     
Julius Svarrer  2005    514  1:01.94  2:17.47  3:47.78    4:53.92   
  Slangerup Svømmeklub  4:56.81                 
                     
Sebastian Greisen  2004    497  1:07.80  2:22.82  3:48.35    4:57.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:51.36                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004    489  1:07.49  2:24.71  3:53.18    4:58.88   
  Gentofte Svømme Klub  5:06.44                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    467  1:06.82  2:28.14  3:55.97    5:03.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:01.03                 
                     
Alfred Balslev Jørgensen  2004    432  1:07.89  2:33.85  4:01.12    5:11.29   
  Søllerød Svømmeklub  5:09.73                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004    432  1:11.09  2:30.90  3:57.21    5:11.52   
  JGI Svømning  5:06.50                 
                     
Bror Textor-Broch  2003    411  1:08.41  2:31.66  4:00.01    5:16.74   
  Lyngby Svømmeklub  5:14.50                 
                     
Victor Toftehøj  2003    406  1:10.55  2:30.66  4:04.17    5:18.01   
  JGI Svømning  5:13.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:41   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jessica Yu Mortensen  2000    618          28.61   
  Lyngby Svømmeklub  27.30                 
Vera Staun Hansen  1999    605          28.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.40                 
Johanne Hingebjerg  2002    570          29.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.26                 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    552          29.72   
  Lyngby Svømmeklub  30.00                 
Victoria Vorm  2001    545          29.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.98                 
Klara Reeh  1999    509          30.53   
  Lyngby Svømmeklub  29.05                 
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid M. Østergaard  2004    574          29.32   
  Gentofte Svømme Klub  28.24                 
Cecilie Carøe Helmark  2005    569          29.41   
  Gentofte Svømme Klub  28.74                 
Malou Soelberg  2004    530          30.12   
  Gentofte Svømme Klub  29.36                 
Laura Borre Jacobsen  2004    527          30.18   
  Lyngby Svømmeklub  29.74                 
Rebecca Petersen  2005    524          30.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.80                 
Anna Nørskov  2004    495          30.80   
  Søllerød Svømmeklub  30.44                 
Anne Sofie Evald  2004    476          31.22   
  Gentofte Svømme Klub  30.98                 
Frederikke Elster  2004    469          31.36   
  Lyngby Svømmeklub  31.43                 
Clara Toft  2004    459          31.59   
  Gentofte Svømme Klub  31.65                 
10  Caroline Vang-Jensen  2003    441          32.01   
  Gentofte Svømme Klub  32.30                 
11  Ana Rosa Kragh  2005    437          32.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.39                 
12  Alma Olivarius  2005    430          32.30   
  Lyngby Svømmeklub  32.01                 
13  Lærke Vinneck Hansen  2004    424          32.43   
  Lyngby Svømmeklub  31.26                 
14  Amalie Schou  2003    419          32.58   
  Gentofte Svømme Klub  32.69                 
15  Juliane Bo Andersen  2005    365          34.11   
  JGI Svømning  32.81                 
16  Astrid Permin  2003    321          35.60   
  Gentofte Svømme Klub  34.50                 
17  Mia Lindberg  2003    292          36.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:41 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Holmberg  1991    710          24.43   
  Täby Sim  24.01                 
Peter Vangsgaard  2000    641          25.28   
  Gentofte Svømme Klub  25.70                 
Tomas Stensballe Larsen  2000    599          25.85   
  Gentofte Svømme Klub  25.28                 
Magnus Carstensen  1999    588          26.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.64                 
Christoffer Vang-Jensen  2001    570          26.28   
  Gentofte Svømme Klub  25.45                 
Bjørn Sandbeck  1999    426          28.95   
  Gentofte Svømme Klub  28.51                 
Mads Frederik Eilersen  2001    416          29.18   
  Gentofte Svømme Klub  29.82                 
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Leo Badaker  2002    552          26.56   
  Gentofte Svømme Klub  26.94                 
Carl Emil Lønborg  2002    532          26.89   
  Gentofte Svømme Klub  27.09                 
Joshua P. Sidebotham  2003